Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70801) Lecsoo11 válasza Soma01 (#70800) üzenetére


Lecsoo11
csendes tag

Az én ágamon, azokon az eszközökön ami az én routerem után van. Pc, nas stb

(#70802) Friss


Friss
csendes újonc

Sziasztok!

Böngészgettem a hozzászólásokat és a legtöbbször előkerülő router az ASUS RT-AC66U Black Diamond Dual-Band Wireless router, AC 1750 Gigabit, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11a/b/g/n.

Egy 50nm-es panellakásban szeretnék minnél gyorsabb wi-fi kapcsolatot konzolnak és mobil eszközöknek, illetve pc kapcsolódna LAN-on. A kérdésem az lenne, hogy a Digi gigabites netéhez nekem is érdemes erre beruháznom vagy van esetleg 20k körül megfelelő router?

Továbbá írtátok, hogy a wi-fi az Asusban tuningolható. Ez mit jelent pontosan, mennyivel lesz erősebb vagy nagyobb a hatótáv tuning esetén? Illetve miként lehet tuningolni? Ha egyáltalán nálam szükség lesz ilyesmire.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#70803) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok

Tudnátok nekem segíteni?
Szükségem lenne valamilyen eszközre, ami -ha nem is non-stop, de elég hosszú időn keresztül képes- torrent clienst futtatni.

Gondolkodok Androidos TV boxra -NAS kiesik, mert nem fér bele a budget-be- de akár egy routerre, ami tudja (esetleg rátehető) ezt a feature-t. Rálógatnék egy külső HDD-t és képes lennék Linux distro-kat tölteni. :)

Egy low-cost megoldás érdekelne kb 10.000ft-os nagyságrenddel. (20e már tényleg a lélektani határ)
USB3.0 jó lenne.
Tudnátok ajánlani valamit?

Előre is nagyon köszi.

[ Szerkesztve ]

(#70804) jmuranyi válasza Friss (#70802) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, fekete péntek akcióban 25-26 eFt körül volt az ASUS AC66U B1.
(Előtte sokáig volt 28 az edigitalnál, most visszaemelték. Ha nem sürgős,
szerintem lesz még akció karácsonyig. Mérnöki hasra mondom :)
Tuning: valószínűleg nem lesz rá szükség. HGG CFW-vel. )

A TP-LINK Archer C5v4 is szóba jöhet, lassabb és kisebb lefedettségű a Wifije,
illetve a torrentet sem bírja úgy.
Vagy kínából rendelve a Xiaomi Router 3G. Figyelni, hogy ez legyen, ne a sima 3-as.

Én az ASUS AC66U B1-t venném, ha nem sürgős, akkor akcióban.
Vagy a C5v4-et, kipróbálnám, ha jó, akkor marad,
ha nem, elállnék, és venném az AC66U B1-t. :)

(#70805) jmuranyi válasza lacam (#70803) üzenetére


jmuranyi
tag

Raspberry Pi-e?

[ Szerkesztve ]

(#70806) woodworm válasza lacam (#70803) üzenetére


woodworm
veterán

Xiaomi 3G jelenleg ebben az árban, amire elérhető olyan cfw, amiben van torrent kliens. Ez lehet openwrt vagy padavan.

(#70801) Lecsoo11
Több eszközre esélytelen egyetlen router a rendelkezésre álló portok száma miatt. Egy menedzselhető switch lehetne a megoldás, ha támogatná a sagemcom a bondingot, a pc-n és a nason rendelkezésre áll és beállítható a két gigabites lan port, könnyen befűzhető a plusz kábel.

(#70807) Friss válasza jmuranyi (#70804) üzenetére


Friss
csendes újonc

Köszönöm a válaszod! Szerintem akkor marad az Asus.

Mi a különbség az AC66U és az AC66U B1 között? Mert látom, hogy árban jelenleg egy-két ezer forint a különbség de mindkét router kapható.

(#70808) libit válasza Gubek-Einste (#70787) üzenetére


libit
tag

ugy altalanossagban meg vagyok vele elegedve, de neha "belassul"
lehetne gyorsabb file masolasnal (lan-wifi) es kicsivel erosebb a wifi lefedese is

a 66u b1 "tuningolható wifije" - konkretabban mit jelent
kb. megvalaszolva (#70804) jmuranyi:
"Tuning: valószínűleg nem lesz rá szükség. HGG CFW-vel. )"

"Ki tudnád használni a többlet tudást?" - teljesitmeny tobletet jelent vagy funkciot is?

RT-AC58U vs. RT-AC66U B1
2x1GHz broadcom - 4x710MHz qualcomm
128MB - 256MB RAM

4 antenna (ami valojaban "csak" 2+2) - 3 antenna

(nezegettem meg a Synology RT2600ac-t, de az nyilvan mas teljesitmeny es arkategoria)

[ Szerkesztve ]

(#70809) lacam válasza woodworm (#70806) üzenetére


lacam
aktív tag

Köszi szépen!

Rohadt jónak tűnik!

(#70810) jmuranyi válasza Friss (#70807) üzenetére


jmuranyi
tag

Valószínűleg már csak a B1 kapható. Jóval gyorsabb a B1-ben a "processzor".
A B1-en elől van az usb port.
(Nem kell megijedni, ha olyat küldenek, amiben a hardware változat
b2. Másik cég a memória beszállítója.)

[ Szerkesztve ]

(#70811) Friss válasza jmuranyi (#70810) üzenetére


Friss
csendes újonc

Köszönöm szépen a segítséget!

Az emagon láttam sima AC66U-t, ezért kérdeztem.

Várok egy kicsit, igazából ráér, hátha olcsóbb lesz. Most egy 29 900Ft-os árat találtam, ez a legjobb jelenleg egy Szombathelyi cégnél.

(#70812) woodworm válasza libit (#70808) üzenetére


woodworm
veterán

Van olyan kliensed, ami tudja az ac66u nagyobb wifi sebességét? Mindenki a routertől várja a megoldást, közben legtöbbször a kliensek a gyengék. Tehát hiába az ac66u 3x3-as vagy a linksys 4x4-es wifije, ha a kliens 1x1 vagy 2x2. Ennyi erővel az ac58u külön antennái akár jobban is jöhetnek.

(#70813) bonyeszko


bonyeszko
csendes tag

Sziasztok!
Panelba milyen routert vegyek?

14 emeletes panel 3. szintjén, kb 55 m2es lakást kellene lefedjen, 1000mbites digis net van és a fontos hogy 2 LAN kábellel lenne összekötve 1-1 laptop a két szobában. Maximum 3-4 telefon menne még wifin keresztül.

A jelenlegi Huaweies digis router max 4-5méteres hatótávolságot bír, már az étkezőből se lehet használni, nemhogy a konyhából.

(#70814) jmuranyi válasza bonyeszko (#70813) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, panel, tehát olyat érdemes, amiben van 5GHz-es rádió.
A többi itt.

(#70815) ekkold válasza lacam (#70803) üzenetére


ekkold
őstag

Szia! Vettem egy mini PC-t itt a hardveraprón HP T610 (ha jól emlékszem a tipusra - még most is árul valaki ilyesmit) 12eFt volt. Erre feltettem egy XPEnologyt (= Synology NAS-ok szoftvere). Kapott egy 500Gb-os laptop winyót - és mindent tud amit kell: médiaszerver, fájlszerver, torrentkliens, VPN szerver, webszerver, stb.... Szerintem ennél olcsóbb megoldás, ilyen teljesítménnyel nem nagyon létezik. (van rajta USB3)

(#70816) MaCS_70 válasza Friss (#70811) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sima RT-AC66u már nincs, ezért aztán gyakran nem tüntetik fel a B.x típusjelzést. Ránézésre onnan lehet megkülönböztetni, hogy az új szérián az egyik USB-port elöl van.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70817) MaCS_70 válasza Friss (#70802) üzenetére


MaCS_70
félisten

A beállítás úgy történik, hogy HGG-ben a wifi teljesítménycsúszkája nem 100 mW-nál (20 dBm) ér véget, hanem kitolható tán 1000 mW-ig.

A tapasztalatok szerint kb. 400 mW-ig minden gond nélkül feltolható, nagyobb értékeknél már sunyi interferenciák léphetnek fel az elektronikával. Mivel az adóteljesítmény és a hatótáv (besugárzott kör sugara) között négyzetes az összefüggés, kétszeres hatótávhoz négyszeres teljesítmény kell.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70818) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

AP vásárlásban szeretnék tanácsot kérni.
Jelenleg van otthon egy Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN routerem 100Mbites nettel, családi házban. A router wifijével meg vagyok elégedve, mert a régi TP Link-hez és a T által adott modem/router kombónál lényegesen jobb a lefedettség. Még hátul a garázsban is van egy hangyányi jelerősség. Viszont csak 2,4GHz-es a wifim és szeretnék a nem túl távoli jövőben 5GHz-es hálózatot, mert egyre több a kompatibilis eszköz itthon. Az épület amúgy két szintes, jó vastag köztes beton födémmel. Ez a Mikrotiknek nem gond, bár 5GHz-nél valószínűleg már más a helyzet..
Szóval eddig ezeket néztem:
-Zyxel NWA1123-AC, cégben Zyxel NWA5123-AC típusok vannak, ebből egyet tesztre hazavittem. Ennek is jó a lefedettsége, ha jó helyre rakom, viszont kicsit fájt a fejem bekapcsolás után. Lehet beképzelem, de ha nem csökkentettem a antenna sugárzás mértékét, kicsit zavart.
-Másik szimpatikus az Ubiquiti UAP AC LITE, ezt nem ismerem, de hallomásból és az olvasott tesztekből jónak tűnik.
-Az utólsó, amit csak ma találtam, a MIKROTIK cAP ac erről még nem sokat olvastam, de a márkával amúgy meg vagyok elégedve.

Ki melyiket használja? Milyen pozitív és negatív tapasztalatok vannak velük kapcsolatban? Van esetleg más alternatíva ezeken kívül, ami elkerülte a figyelmem? Gondolkodom még azon is, hogy a routerem eladom és veszek egy MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN típusút, ha látok valahol jó áron. Pénzben így nem sok a különbség, viszont van 5GHz wifi, már 10 db Gbit lan 5 helyett és a hardver is erősebb.

Bocs, hogy hosszú lett.

Köszönöm a válaszokat előre is!

Üdv:
spgabor

(#70819) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Nem rég feltettem ezt a kérdést itt, de elbizonytalanodtam a választ illetően, hogy TP-Link C5 -öt vegyek.
Több helyen is igen gyenge értékelést találtam és reklamációkat erről a termékről.
TP-Link C5 AC1200

Biztos, hogy ez a legjobb választás nekem?

A korábbi levelem:

"Sziasztok!

Decemberben lehetőségem adódik a UPC 240-es netét lecserélni a Digi 1000-es netére. Kb. fele annyit fizetnék a négyszeres sebességért, nem beszélve a sokszoros feltöltési sebességet.
Tudom, hogy itt magamnak kell gondoskodni a routerről majd, ebben kérném segítségeteket, hogy egy gazdaságos, de jól használhatót keressek.
Kicsi a ház, 42 nm, tehát nem kell ultra bivalyerős wifis legyen. Elég a gigabites sebesség a kábelen, nem fontos, hogy wifin is tudja. (1 PC (kábelen) és 3 mobil, valamint egy kamera (wifin) csatlakozna rá összesen)
Tulajdonképp a mostani régebbi,gagyibb UPC-s router is megteszi jelenleg. (Nem az új connect box van.)"

(#70820) ekkold válasza spgabor (#70818) üzenetére


ekkold
őstag

Az RB4011-es elég jó router (4x1,4GHz-es proci, 1Gb RAM), később is hasznos lehet ha "gyorsul" a neted. Az RB2011 meg jó lesz AP-nek, eladni nem könnyű, már elavult tipusnak számít. Nekem a fő routerem mikrotik hAPac2, AP-nek egy hAPac-t, és egy RB951G-t használok. Mondjuk nekem csak a TV-m tud 5GHz-et, de ez 4k-s filmek lejátszásakor jól is jön. Az Ubiquiti-ról is jókat írnak, nekem kevés tapasztalatom van ezekkel, kb. annyi, hogy szolgáltatásban és lehetőségekben sehol sincs egy mikrotikhez képest, viszont a wifi-je jobbnak tűnik!

[ Szerkesztve ]

(#70821) Horvi válasza ekkold (#70820) üzenetére


Horvi
őstag

Azt szeretném kérdezni, hogy ennek a hAPac2-nek milyen a wifije? Gondolkodtam egy routeren a gigás digi nethez. Szembe jött ez a hAPac2 meg az ubi-nak a lite-ja viszont ahogy láttam azon nincs wifi így inkább maradna a Mikrotik.

Hello darkness, my old friend...

(#70822) woodworm válasza NdrewSunix (#70819) üzenetére


woodworm
veterán

Mi a baj pontosan, nem tudsz súlyozni a kapott találatokat illetően? :)
Érdemes a kapott értékelések dátumát figyelni, 3-4 hónapnál régebbiek gyakorlatilag egy másik routerről szólnak az egyező típusszám ellenére is. Ill. legtöbben csak a dobozon lévő AC1200 feliratot figyelik és egybemosódik a sok típus véleményezése.

(#70823) jmuranyi válasza NdrewSunix (#70819) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, nálam erre a kérdésre még mindig az első ajánlás a TP-Link Archer C5v4.
Ha nagyon masszív torrentezés lesz, akkor árban megyünk felfelé,
jön az ASUS AC66U B1. Illetve kb. ugyanannyiért, kínai rendeléssel a Xiaomi Router 3G.

Én most is C5v4-et használok, amire kell, azt tudja, árban pedig egész jó.

Biztonságot ad, hogy magánszemély hazai webshopból
vásárlás után két hétig elállhat az ügylettől. Vagyis, ha
kiderül, hogy a választott router nem vált be, vissza kell küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#70824) NdrewSunix válasza woodworm (#70822) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Hány típus létezik C5 -ből egyáltalán?

(#70825) NdrewSunix válasza jmuranyi (#70823) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Szerintem ez lehet a megoldás, hogy a C5 V4 -et keressem konkrétan.
Érzek némi kavart a C5 körül az emberek fejében, ez összezavart engem is.

(#70826) spgabor válasza ekkold (#70820) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszi a választ. AP-nek a régit nem akarnám megtartani, mert egy megfelelő eszköz jól lefedné az egész ingatlant. Illetve a 4011-nek elég húzos az ára, így mindenképp bele akarnám forgatni a régit. De amúgy a jövőbe tekintve az biztos jó választás lenne.
Szerintem azt fogom tenni, hogy figyelem a hirdetéseket, aztán ha látok jó áron használtam egy AC-s AP-t, akkor azt lehet megveszem. Aztán ha nagyon égető lesz a csere, akkor meg inkább már router csere. Azért egy AP használtan is 20k körül van, a routeremért is kapok annyit, ha még egy 20-ast hozzá dobok, akkor lehet, hogy megvan a 4011 is, akár újan is akcióban. Legalábis a napokban láttam valahol.

(#70827) woodworm válasza NdrewSunix (#70824) üzenetére


woodworm
veterán

Nálunk a v1, v2, v4 volt/van forgalmazásban, plusz a nagy méretű felirat és a korábbi verziók közel azonos designja miatt sokan keverik a C1200-assal.
Bár szerintem a C1200-astól eltérően a C5 egyik verziójával sem volt különösebb probléma, az emberek mindig minden problémájuk megváltását várják egy új routertől.

[ Szerkesztve ]

(#70828) jmuranyi válasza NdrewSunix (#70825) üzenetére


jmuranyi
tag

Igen, a TP Link Archer C5 termék idén változott. És vannak hasonló nevűek.
Ráadásul a dobozon is csak kis betűvel van rajta a v4 :) Gratulálok a marketing osztálynak...

Itt az árukeresős link,
és egy kis wiki, és wiki.

[ Szerkesztve ]

(#70829) NdrewSunix válasza jmuranyi (#70828) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ezt kicsit elcseszték nekem is úgy tűnik.
Amúgy amit belinkeltél, ott kattintok az Iwayes lehetőségre és kapásból már nem is úgy néz ki a router, mint az aurkereso.hu oldalon. Szerinted az a jó lehet ami nekem kell?

(#70830) woodworm válasza NdrewSunix (#70829) üzenetére


woodworm
veterán

Lustaságból, nemtörődömségből nem cserélik a fényképet. A v4 megjelenése és a v2 kifutása között hónapok teltek el és közben csak elvétve lehetett hozzájutni a v2-eshez, 18-20 ezer forintos áron. Ezen az áron biztosan nem azt kapd már. De mint mondtam azzal sincs probléma, ezen az áron még túl jó vétel is volna.

(#70831) #65537792


#65537792
törölt tag

Hali!

Erről valami vélemény? -> Netgear Nighthawk X4 AC2350 Smart Wifi Router (R7500) Nem V2.

Vagy inkább ASUS AC6x-et nézzek? Mondjuk 66 B2?

(#70832) hellsing71 válasza jmuranyi (#70769) üzenetére


hellsing71
tag

@jmuranyi: köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#70833) NdrewSunix válasza woodworm (#70830) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Akkor OK, köszi a segítséget!

(#70834) Gubek-Einste válasza #65537792 (#70831) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus ismert kipróbált eszköz így inkább az de tehetsz próbát a Netgear-rel is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70835) ambushka


ambushka
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap rendeltem egy TP Link Archer C5-öt az Edigitaltól, amit ma át is vettem és szomorúan konstatáltam, hogy véletlenül C50-et rendeltem... :)

Viszont ami érdekes, hogy elkezdtem utánanézni náluk, hogy mire cseréljem be, és a C5-öt már 22 ezer forintért adják, miközben máshol 12-13 ezer forint.

Erről lehet tudni valamit? Más széria esetleg?

PSN ambushka8989

(#70836) woodworm válasza ambushka (#70835) üzenetére


woodworm
veterán

Van 25 ezerért is. Ennyit szerintem nem ér akkor sem, ha régebbi verzió. Próbáld visszaszerezni a pénzed és máshol vásárolni.

Esetleg az Asus RT-AC1300G+ akciós, elméletileg megegyezik az ac58u-val.

[ Szerkesztve ]

(#70837) ambushka válasza woodworm (#70836) üzenetére


ambushka
aktív tag

A penzemet visszakerem, netes vasarlas, 14 napon belul szo nelkul vissza kell adniuk.

Az iPonnal szerencsere 12ert van a C5, ugyhogy valoszinuleg onnan fogom megrendelni

PSN ambushka8989

(#70838) MaCS_70 válasza ambushka (#70835) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy a karácsonyi akciók előtt emelnek árat, hogy legyen mire hivatkozni az árleszállításnál.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70839) chipesz


chipesz
őstag

Sziasztok!

Új routerre lenne szükségem. Néztem az összefoglalóban szereplő Asus RT-N56U B1-et, de nem találtam sehol, ahol még forgalmaznák. Jelenleg egy Xiaomi Mi Router 3 van, viszont a szolgáltató ismét emelt az elérhető maximális sebességen. Most 250/20 Mbit/s a sávszélesség. Utóbbi két alkalommal is olyan hibába estem, hogy olyan routert vettem ami az aktuális sávszélességet még kiszolgálja, de a nagyobbat már nem (először 70-es, majd 100-as sebességűt). Ezért ha megoldható a keretből (10 és 20 ezer forint közötti összeg), szeretnék olyat, aminek nem 250 a felső határa. Kábelen 2-3 eszköz (PC, TV, Xbox) csatlakozna hozzá és természetesen mobileszközök, illetve laptop vezeték nélkül. Köszönöm a segítséget!

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#70840) jmuranyi válasza chipesz (#70839) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, ASUS-ból inkább az AC66U B1, amit javaslunk,
de az akciósan is 25 eFt volt legutóbb. Igéretes az AC57U,
de ezzel nincs még túl sok tapasztalat.

Hazai beszerzéssel szóba jöhet még a TP-LINK Archer C5v4, esetleg
a C7 is, de -különösen a C5v4- lehet nem fogja bírni a masszív torrentezést
a gigabites WAN-on.

Lehet, hogy azzal járnál a legjobban, hogy rendelnél
kínából egy Xiaomi Router 3G-t, ami hasonló a mostanihoz,
csak gigabites, és több RAM van benne. Cserébe ennek is
csak kettő LAN portja van.

Router vásárlás: szerintem ez nem hiba. Az előző router jó
lesz tartaléknak. Végül is működik, csak nem optimálisan...

(#70841) chipesz válasza jmuranyi (#70840) üzenetére


chipesz
őstag

Rendben van, megrendelem akkor az ASUS RT-AC57U-t, jelenleg csak 14900 ingyenes szállítással a rufusznál, ez elég baráti ár. Köszönöm szépen! :R

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#70842) ekkold válasza Horvi (#70821) üzenetére


ekkold
őstag

A hAPac2 wifijét átlagosnak mondanám, sebességre nem egy bajnok, de teszi a dolgát és stabil. Szerintem nagyon jó vétel ár/teljesítmény szempontból, de az átlagosnál jóval több szakértelmet kíván a beállítása, mivel a RouterOS alaphelyzetben is nagyon sokféle szolgáltatást tud.

[ Szerkesztve ]

(#70843) ekkold válasza spgabor (#70826) üzenetére


ekkold
őstag

Az olcsóbb RB4011-nél nem árt figyelni, mert van wifi nélküli verziója is (ami nyilván olcsóbb mint a wifis). A proci teljesítménye pedig brutális, gigabites nettel meg se tudod melegíteni benne a procit...
RB2011-et sokan árulnak a hardveraprón meg a jófogáson is. 20eFt körül igen sokáig van fent egy-egy hirdetés, pár hónap múlva (azaz 2019-ben, jó ha 15öt megkapsz érte). Az a gond, hogy a portok fele csak 100Mbit-es, és a mai világban ez sokszor kevés. Amúgy azért nézegettem jó darabig a mikrotikes hirdetéseket, mert sima hAPac-t, és RB951G-t kerestem (és azóta találtam is) AP-nek. Bár lehet, hogy a 951-est is lecserélem majd egy hAPac-re. Bár 2,4GHz-en a 951-es az egyik legstabilabb mint AP, a hAPac wifin kcsit gyorsabb. (hAPac2 wifije visszalépés ehez képest, cserébe nagyon erős proci van benne)

(#70844) spgabor válasza ekkold (#70843) üzenetére


spgabor
aktív tag

Igen, van belőle, ugyanúgy, mint a 2011-nél is volt.Ha nagyon keveset kapnék érte, akkor inkább megtartanám. Maximum tényleg AP-t csinálnék belőle a műhelyben. Nem tudom mennyi idő alatt mennek el ezek a routerek, viszont még mindig jobban megéri szerintem, mint egy 20 ezer forintos populáris márka. Enyém meg elég patika, doboz, gyári tartozékok, minden megvan.
A százas port jó a lassabb netnek WAN portra (mint nálam is), illetve a TV-nek, biztonsági kamerának például. Legalábbis jelenleg nekem az öt gigabit elég a gigabites cuccoknak, a többibe meg elfér minden más.
Viszont néztem a másik router árait és amit láttam akciósként az sajnos nettó ár volt. Így a kiszemelt kb 80 ezer forint bruttóban.Ez azért meg otthonra elég borsos ár egy routerért. De menne rajta a Dude, ami nagyon szimpatikus. :))

[ Szerkesztve ]

(#70845) ekkold válasza spgabor (#70844) üzenetére


ekkold
őstag

Ha megnézed a mostani jobb soho routerek is 2...4 magos 700MHz..1.2GHz procival dolgoznak. Az RB2011 a szimpla 600MHz-es procijával egy gyorsabb nethez már kevés. Ez a 100-as portokkal együtt teszi nehezen eladhatóvá, de fillérekért meg nem éri meg eladni, mert AP-nek , ill. "okos" switch-nek viszont teljesen jó.
Lehet, hogy érdemes lenne a hAPac2-t is megnézned mint router alternatívát. 20eFt alatt vettem pár hónapja, és egész erős hardver (4x 700MHz).

A cAPac majdnem ugyanaz a hardver, mint a hAPac2, csak kevesebb ETH port van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#70846) spgabor válasza ekkold (#70845) üzenetére


spgabor
aktív tag

Igen, ezért nem is szeretném eladni olcsón.
Néztem az előbb a hAPac2-őt, tényleg nem tűnik rossznak és lényegesen olcsóbb, mint. 4011. Illetve ARM procis ez is, így erre is tudok tenni Dude-ot elvileg. Max a belső tárhely a korlát..
Képek alapján belső antennás. Mennyire jó a wifi képessége? Kicsit szkeptikus vagyok a belső antennás routerekkel.

[ Szerkesztve ]

(#70847) #42556672 válasza spgabor (#70846) üzenetére


#42556672
törölt tag

Túl sokat ne várj tőle, nem a WiFi amiért venni szokták. Kisebb lakásban elmegy de ha sok a fal akkor kell mellé pár AP.

Dude megy vele de érdemes olyankor egy PenDrive-ot beletenni és arra rakni a Dude mappáit.

[ Szerkesztve ]

(#70848) spgabor válasza #42556672 (#70847) üzenetére


spgabor
aktív tag

Igen, ettől féltem. Köszi az infót.
Néztem közben eémet Ebay-en és Amazonon egy huszassal olcsóbb, a 4011. Amazonon szállítással együtt. Így megint kicsit elbizonytalanodtam. Még szerintem alszom rá párat, aztán az új évben megpróbálom döntésre vinni a dolgot.

(#70849) Istv@n válasza #42556672 (#70847) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Erre rácáfolnék!
Nálam egy Asus Rt-n18 -at váltott a hAP ac2, és a wifi lefedettség érezhetően javult. Pedig az asust nagy wifi "bajnoknak" mondják több helyen. (jogosan egyébként szerintem is)

(#70850) kiss_tomi válasza MaCS_70 (#70789) üzenetére


kiss_tomi
csendes tag

Ha a vasbeton födém miatt egy router nem tudja lefedni a házat akkor ez lehet a jó megoldá: Asus AiMesh RT-AC67U AC1900 Wifi router duo pack?

Azt írták hogy közel olyan mint a Asus AiMesh RT-AC68U csak itt 2 routert árulnak csomgaban.

Mindkét szinten van kialakítva hely egy-egy routrenek. Ha mindenképp szeretnék egy SSID-t akkot mit ajánlanátok?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.