Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71201) kleinguru válasza adika4444 (#71031) üzenetére


kleinguru
addikt

Hálásan köszönöm a segítséget!

Ezzel az egy routerrel van az egész lakásban fullos 5G hálózat. (Mint kiderült két routert váltott.)

Olvastam az admin felületen az aimeshről. Ha csak a hatótávját a wifinek szeretném növelni kábelezés nélkül a garázs felé, akkor milyen eszközt lenne érdemes vennem hozzá:F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#71202) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok,

online multiplayer jatekhoz wifin keresztul melyik router stabil (normalis pinggel)? Gigabites digi net van.

Esetleg az Archer C5v4?

Koszonom!

(#71203) Gubek-Einste válasza Konflikt (#71200) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dual mobilnetesről nem tudok de dual WAN elég sok van, főleg Asus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71204) Gubek-Einste válasza kleinguru (#71201) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen AiMesh képes eszköz kell amelyek nem olyan olcsóak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71205) Gubek-Einste válasza Lefty (#71202) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt nem lehet megmondani mivel a környezet dönti el milyen lesz az elért eredmény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71206) Lefty válasza Gubek-Einste (#71205) üzenetére


Lefty
addikt

Egy 56 m2-es tegla lakasrol van szo, nappaliban van a gep, a folyoson a router, vagy 8-9m lehet kozottuk. A tobbi eszkoz elhanyagolando, ami majd kapcsolodik.

(#71207) Kisbre


Kisbre
tag

Sziasztok. Szeretnék egy router venni. 20 ezer forint körül. Egy Asus N12 D1 továbbitana a tőle kapott netet. 3 okos teló, 3 laptop és egy ipad kapcsolodna rájuk, persze nem mindig. 150-es netet kellene kezelnie. Mit ajánlotok? Köszönöm

(#71208) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok, asus rt-ac57u es tp-link archer c5 v4 kozott vacilalok, ahogy itt olvastam, azok az ajanlottak aktualisan ilyen arsavban, mit tud az asus, hogy 3-4k-val tobbe kerul?
(
- digi 100,
- panel kornyezet,
- 15k kornyeke a celzott keret,
- egy laptop es mobilok wifin,
- kabelesen meg egy laptop es egy asztali megy rola
)
Koszi!

Masik topicban eddig ezt talaltam.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#71209) libit válasza Pttypang (#71208) üzenetére


libit
tag

amit linkeltel, szerintem az elegge jelentos teljesitmenykulonbseg (a kesobbiekben jol johet)

tp-linket nem ismerem, de az asus-ra ilyen + funkciokat ad meg a gyarto (valszeg tobb megtalalhato a tp-link-ben is):

Router app
Traffic Analyzer
Parental Control
Guest Network : 2.4 GHz x 3, 5 GHz x 3
Enhanced media server (AiPlayer app compatible)

3G/4G data sharing
Printer Server

Download Master

AiDisk file server
- Samba and FTP server with account management
IPTV support

asus

(#71210) Gubek-Einste válasza Kisbre (#71207) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5v4 lenne ebben az árkategóriában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71211) Endless


Endless
aktív tag

Sziasztok! Egy hostelben szeretném a hálózati problémákat megoldani, sok helyen nem jó a wifi jel vagy lassú... az első emeleten van a router valamint a földszinten egy régi linksys ap de ezt is cserélném egy megbizhatóbbra a második és harmadik emeleten nincs kábel TP-Link RE350-el van megoldva a wifi sugárzás. Tudnátok ezek helyett valami megbizhatóbb megoldást javasolni?

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#71212) Cirbolya_sen válasza Endless (#71211) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia, kábelezés nélkül és szintenként egy-egy cél AP nélkül csak a szívás lenne, bármivel is próbálkoznál.

Cirbolya_sentinel

(#71213) Kisbre válasza Gubek-Einste (#71210) üzenetére


Kisbre
tag

Szia.
Köszönöm a segítsèget.

Ezek közül esetleg valamelyik szerinted jó lehet:
[TP-LINK Archer C50 AC1200 ]
[TP-LINK ARCHER C20 AC750]
[TP-LINK Archer C2 AC750]
[ASUS RT-AC1200G]
[ASUS RT-AC53 duál sávos]

(#71214) Gubek-Einste válasza Kisbre (#71213) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyik sem ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71215) Kisbre válasza Gubek-Einste (#71214) üzenetére


Kisbre
tag

Értem.
Köszönöm a segítséget.
Ez az lenne ami ajánlottál:
[Asus AC1200Mbps RT-AC57U]

(#71216) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Üdv

Az lenne a kérdésem, hogy mit ronthatok el az Asus Download Masterrel? Egy 32Gb-os usb pendriver van installálva, sok hellyel. Első telepítés után egy fájl letöltése sikeresen teljesült, de a többit már nem akarja letölteni. Az is probléma, hogy Web GUI ablak nem töltődik be, vagy ha igen akkor is azt látom áll a letöltés. De van olyan is amikor hozzá akarom adni a címet vagy fájl és mégsem veszi be. Sokszor összeomlik a rendszer és akkor a router kezelő felületébe sem tudok bejutni. Újraindítom a routert, de akkor is hosszú percek mire bejutok a kezelő felületre. A router proci magjai fullon pörögnek de nem tölt le semmit. A windows-os kezelőprogram meg egyszerűen nem akar működni, valami 'Violationt' ír ki.
Már többször újratelepítettem a Download Master, de ugyanaz a probléma.
Esetleg valakinek volt már hasonló problémája?

(#71217) Gubek-Einste válasza Kisbre (#71215) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, ez az.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71218) Kisbre válasza Gubek-Einste (#71217) üzenetére


Kisbre
tag

Szuper, akkor meg is rendelem.
Köszönöm még egyszer a segítséget.

(#71219) Gubek-Einste válasza Ernesto78 (#71216) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az adott router topikjában érdeklődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71220) Lefty válasza Lefty (#71202) üzenetére


Lefty
addikt

Erre jutottam eddig: Asus RT-AC1300 G+ Dual-Band

Itt kulon ki van emelve a PS4 tamogatas es online jatek. Ez a router ajanlott darab? Koszi!

(#71221) Gubek-Einste válasza Lefty (#71220) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen vele tapasztalat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71222) Ernesto78 válasza Gubek-Einste (#71219) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Már nyitottam topicot neki, de egyelőre nem hiszem, hogy sok embernek van Asus RT-AX88U típusa. Azért írtam ide mert látom itt szó volt a DM-ről, hátha valaki tud róla. Lehet csak ennél a típusnál van gond egyelőre. Várok egy újabb FW-re talán az meghozza a változást.

(#71223) Lefty válasza Gubek-Einste (#71221) üzenetére


Lefty
addikt

Es mi az amivel van tapasztalat es stabil wifit ad a lakason belul online jatekhoz is akar? 20k korul szannek ra.

(#71224) woodworm válasza Lefty (#71223) üzenetére


woodworm
veterán

Az 1300G+ elméletileg egyezik az ac58u-val hardveresen és szoftveresen is. Arról nincs még tapasztalat, hogy módosítottak volna-e rajta valamit. Gyakorlatilag minden ajánlott gigabites router alkalmas online játékra, az, hogy ezt az ajánlójában kiemelik, marketing.

(#71225) Endless válasza Cirbolya_sen (#71212) üzenetére


Endless
aktív tag

Ok,értem mindenesetre a lenti Linksys helyett milyen ap-t javasoltok ami jó lehet?

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#71226) Pttypang válasza libit (#71209) üzenetére


Pttypang
veterán

Még egy kérdés, az AC57U megegyezik az AC1200+ modellel, vagy az korábbi? Az 57U-hoz nem igazan talaltam topicot.

Ahogy nezem, ez most jelent meg par honapja, akkor azért nincs még topicja. :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#71227) Cirbolya_sen válasza Endless (#71225) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

ezek közül lehet válogatni, igényeknek megfelelően. Fontos a kliens szám, a internet sebesség, és az igényelt szolgáltatás. Lehet központi vezérléses, vagy önálló.

Érdemes összeszedni, mit is szeretnének, és mennyit szánnak a beszerzésre és az üzemeltetésre.
A kábelezést biztosan nem lehet megúszni :D

http://www.wireless-bolt.hu/kereses/access%20point/1-oldal

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#71228) woodworm válasza Pttypang (#71226) üzenetére


woodworm
veterán

Az RT-AC1200GU a párja, teljesen más hardver, mint az AC1200+.

(#71229) Lefty válasza woodworm (#71224) üzenetére


Lefty
addikt

Koszi szepen. Viszont ebbol kifolyolag nem kellene rossznak lennie, itt jokat olvastam az ac58u-rol. De majd egy tizes van koztuk.

(#71230) adagabor válasza woodworm (#71224) üzenetére


adagabor
csendes tag

Az 1300g + illet az ac58u pontosan ugyanaz... csak az 1300as jóval olcsóbb mint az ac58u.

(#71231) Gubek-Einste válasza Ernesto78 (#71222) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor ITT próbálkozzál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71232) Aryes válasza woodworm (#71228) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tegnap vettem egy AC57U-t, és a boltban az eladó a kérdésemre, miszerint "mi a különbség az AC1200G+ és az AC57U között" azt mondta, hogy az előbbi régebbi, és erősebb az antenna rajta (ezért drágább), míg az AC57U újabb modell, de gyengébb wifivel.
Pontos lehet ez az info? Azt is mondta, hogy az újabb modellben modernebb SoC lehet, de ez csak feltételezés.
Az AC1300 és az AC58U között is szerintem ez lehet a különbség hardveresen, még ha a FW szintjén meg is egyezik a kettő.

(#71233) Lefty válasza adagabor (#71230) üzenetére


Lefty
addikt

A ket savot tudjak egyszerre vinni ezek a routerek?

(#71234) uriember válasza Lefty (#71233) üzenetére


uriember
aktív tag

Igen.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#71235) woodworm válasza adagabor (#71230) üzenetére


woodworm
veterán

Módosított uboot bármikor lehet rajta és már nem egyeznek az órajelek. Nem véletlen az óvatos fogalmazás, más ezek szerint vesz routert. Egy log az ac57u és az 1300+ új felhasználóitól többet mondana az új routerekről.

(#71232) aryes
Az ac57u az ac1200gu átnevezése, az is két éves model már, tehát nem annyira új. A hasonló név ellenére teljesen másik készülék, eltérő hardveres alapokkal, mint az ac1200g+. Az elérhető információk alapján mindkettőn 5dBi-s antennák vannak, az ac57u-ban lévő chipset más routerekben jól bizonyított, nem hiszem, hogy rosszabb lenne az amúgy is rossz hírű 1200gplusznál.
Egyébként az 1200gu drágább volt, mint az 1200g+, az átnevezése és az olcsósítása valószínűleg üzleti döntés volt a választék bővítése céljából. Ezzel most sokan jól járnak.

(#71236) adika4444 válasza Cirbolya_sen (#71227) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha a kábelezés nem is járható út, a powerline itt mennyire működhet? Főleg központi vezérlésnél kérdés, ha különállók akkor szerintem nincs jelentősége, de ha már ez felmerült, akkor én is rákérdezek...

üdv, adika4444

(#71237) Cirbolya_sen válasza adika4444 (#71236) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Hali, néhány powerline-t próbáltam már, még új építésű házban is /a sajátomban: linksys, zyxel, tp-link/, hát nem voltam elájulva tőle, 30-40Mbs kijött belőle, de nagyon ideális esetben. Talán fejlődtek kicsit az eszközök, én kb. 2 éve kerülöm ezt a megoldást, mint a wifi erősítgetést :D

Nyomtatóra elég, több wifi kliensre szerintem nem. Ha működik valahogy, akkor vezérelve is jó lesz, beállításhoz és frissítéshez kell főleg a kapcsolat a vezérlővel.

Cirbolya_sentinel

(#71238) Lefty válasza uriember (#71234) üzenetére


Lefty
addikt

Koszi. TP Archer C7 amugy milyen az Asus 1300G+ vagy ac58u-hoz kepest? Arban hasonlo.

[ Szerkesztve ]

(#71239) uriember válasza Lefty (#71238) üzenetére


uriember
aktív tag

A magam részéről Asus, de ez szubjektív, mert csak néhány típust próbáltam mindkettőből, nekem az Asus komolyabbnak tűnt.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#71240) woodworm válasza Lefty (#71238) üzenetére


woodworm
veterán

Papíron gyorsabb a wifije a C7-esnek, de általában plusz befektetés kell még kliens oldalon (már amennyiben megoldható) a kihasználhatóságához. Ugyanez a helyzet a másik kettő n400-as sebességével 2,4 GHz-en.
Egyéb paraméterek vagy megegyeznek, vagy az n58u/ac1300+ a nyerő.

(#71241) Lefty


Lefty
addikt

Koszonom szepen a segitseget.

[ Szerkesztve ]

(#71242) rustee


rustee
csendes tag

Sziasztok.

TL-WR741N-es routerem szeretném lecserélni Asus ac57u vagy annál erősebbre. A kérdésem, hogy az adaptert ami a pc-ben van usb vel azt is cserélnem kell, ha 5ghzen szeretném a kapcsolatot? A mostani adapter is egy router korú vevő :D

köszönöm

(#71243) Aryes válasza woodworm (#71235) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi szépen! Ezek szerint az AC57U-val nem választottam rosszul? Nem az érdekel, hogy minél újabb legyen, hanem az, hogy meddig jönnek rá a biztonsági frissítések.
Nemrég üzemeltem be, az első tapasztalataim biztatóak. :)

(#71244) bluemirage válasza rustee (#71242) üzenetére


bluemirage
őstag

Adaptered típusa, majd google és ott pl. spec szót még mögé írva meg lehet nézni, hogy támogatja-e az 5Ghz-et és ha igen, akkor hogyan.

A google keresést megtesszük helyetted is, de kérlek írd meg az adaptered típusát. :R

A mostani routered még 1-2 éve simán beszerezhető volt, így ez sem infó: "mostani adapter is egy router korú vevő"

Meliora sunt bono inimica

(#71245) adika4444 válasza Cirbolya_sen (#71237) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi, igen a végére gondoltam, szóval elméletileg jó lehet, gyakorlatilag meg vagy-vagy.

üdv, adika4444

(#71246) Cirbolya_sen válasza adika4444 (#71245) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Igen, vagy-vagy, ha kipróbálod érdekel a tapasztalat, hátha mostanság jobbak az esélyek és az eszközök

Cirbolya_sentinel

(#71247) rustee válasza bluemirage (#71244) üzenetére


rustee
csendes tag

Igen jogos 🙂 TL-WN721N adapter. Úgy nézem 5ghzt nem támogat.

(#71248) Gubek-Einste válasza rustee (#71247) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor venned kell egy legalább AC1200-es adapter is ha ki akarod használni az új router többlet wifi képességét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71249) rustee válasza Gubek-Einste (#71248) üzenetére


rustee
csendes tag

Értem, köszi szépen. :R

(#71250) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Flipes router mellé szeretnék egy másikat amelyiknek jobb a Wifije és tud rádugott 1TB-s HDD-t NAS-ként kezelni. Sajnos a Flipes NAS kezelése halott ügynek tűnik, ezért nézek router után. Családi ház, nem sok másik wifi zavar be, de a Sagemcom eszköz az emeleten és a pincében (közvetlenül alatta már gyenge jelet ad). Nem baj ha 2 db USB van rajta nyomtató megosztás miatt. Torrent nem játszik routerenből, a net pedig csak 100-as. Ha lehet ne kelljen babrálni a router fw-vel. A leírtakra milyen típis ajánlott? Nem baj ha már kifutott és csak használt van.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.