Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70051) woodworm válasza qltsar (#70050) üzenetére


woodworm
veterán

Zavart érzek az erőben, pontosan mi a bajod a c5v4-essel? Nem kevered a sebességét (AC1200) a C1200-as nevével?
Ebben az árban szerintem jelenleg nincs alternatíva kétsávos, gigabites kategóriában. Egyedül a xiaomi jobb egyértelműen, de annak a beszerezhetősége nehézkesebb (és az ünnepek közeledtével nem fog javulni).

(#70052) Multibit válasza qltsar (#70050) üzenetére


Multibit
veterán

Esetleg a TP-Link Archer C60 AC1350 járható alternatíva?
DIGI 1000-hez 100-as routert? Ahogy gondolod...

(#70053) qltsar válasza woodworm (#70051) üzenetére


qltsar
addikt

Valószínűleg jól érzed a zavart.

A C5v4-el nincs bajom, viszont nem találom, hogy hol lehetne kapni v4-es, vagy feltételezzem, hogy az összes bolt már azt árulja, ha nincs feltüntetve a verziószám?

Köszönöm!

@Multibit: benéztem rendesen :DDD.

(#70054) woodworm válasza qltsar (#70053) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem szinte mindenhol ez található. Néhányan keresik a régebbi v2-est, de az lassan fehér holló kategória. A tp-linknél zavaró, hogy a sebességet tartják a legfontosabb tényezőnek és ez szerepel kiemelten a dobozokon, a típus sokszor csak apró betűvel, ezért sokan keverik a különböző tp-link routereket.

(#70055) ElColonel


ElColonel
csendes tag

Sziasztok

Szeretnék segítséget kérni új router vásárlásához.
(jelenleg Tp-Link w841N van, innen kellen továbblépni - nem lesz nehéz)

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Családi ház, 1-2 vályog fallal( 50cm) kellene megbírkóznia. 3 szomszéd 2.4Ghz-en van, de távolabb. Nem lenne rossz, ha a ház kb 10-15m-es körzetében tudnám még használni.

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
120Mbit

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Kábelen 1 számítógép
Wifin: 2 TV, 2 laptop, 3 mobil

Mennyi lenne a beszerzésre?
15-25k

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Mindenképp gigabites LAN-t szeretnék.

Abban sem vagyok biztos, hogy dual-band routerre van szükségem, bár az 5Ghz-et használó készülékek a közelben vannak, ha dual-band routert ajánlotok, a stabil és jó hatótávú 2.4Ghz fontos.

Bármilyen ajánlást köszönök.

Sokat láttam emlegetni a TP-LINK Archer C5 V4-t, de a jelölésekkel a webshopok rendes kavarodásban vannak - így én is. Aki tudja konkrétan linkelje már be legyen szíves. :)

[ Szerkesztve ]

(#70056) Gubek-Einste válasza ElColonel (#70055) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70057) ElColonel válasza Gubek-Einste (#70056) üzenetére


ElColonel
csendes tag

Köszi, elkezdtem visszaolvasni és ezzel a sablonnal már többször találkoztam...
Az általam írt feltételeknek leginkább megfelelő router kiválasztására irányult a kérdésem, illetve mint írtam, számomra nem egyértelmű, hogy konkrétan melyik is az a c5 v4?

[ Szerkesztve ]

(#70058) Gubek-Einste válasza ElColonel (#70057) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindegyik megfelel a számodra.
Újonnan már csak v4 kapható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70059) jmuranyi válasza ElColonel (#70057) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, nemrég léptem meg a 841N -> C5v4 cserét,
2,4 GHz-en a lefedettség csak egy egészen picikét javult.

(Az 5GHz miatt váltottam, gyorsabban akartam
fájlokat mozgatni a telefonom és a gépem között.
Ez sikerült :) )

(#70060) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Ismeri ezt valaki?
Van rola info, velemeny.
RouterBOARD hAP ac2 SOHO wireless router

(#70061) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Olyan routert keresek, amely
- beépített 4G modemmel rendelkezik (azaz mobil kártyát tudok beletenni)
- a vezetékes hálózat Gigabites (LAN)
- automatikusan átáll a mobilnetre, ha nem kap jelet a modemtől
- ha újra megy a modem, visszaáll kábelesre (UPC)

WiFi nem kell, van 4 Ubiquiti UFO az épületben szétszórva, de ha van, nem gond. Ár majdnem hogy nem lényeg, de nem bánom ha 100 ezer környékén megáll. Cégben használnánk, kb. 20 asztali gépet, 4-5 nyomtatót, NAS-t, és nagyjából ugyanennyi ennyi mobil eszközt kell kiszolgálnia. Bármi ötlet, javaslat?

A jelenlegi Routerünk egy Asus RT-AC66U, ami – a mobilnetet leszámítva – elegendő teljesítményt nyújt.

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#70062) ekkold válasza csongi (#70060) üzenetére


ekkold
őstag

Ilyet használok, nekem bevált. Gigabites netem van, könnyedén boldogul vele. A wifi 2,4GHz-en nekem (klienstől függően) 50....80Mbps-re képes, 5GHz-en kb 200Mbps-re, vezetéken kb. 960Mbps volt a max. amit mértem vele. VPN, VLAN, és minden egyéb extra jól megy rajta, mint általában a RouterOS-en szokott. Minden, akár elvetemültnek tűnő ötlet is megvalósítható vele, pl. nekem email-t küld amikor megváltozik az IP-m. Jár hozzá gyári DynDNS támogatás. Mit szeretnél még tudni róla?

[ Szerkesztve ]

(#70063) Istv@n válasza ekkold (#70062) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Azért a dologhoz hozzá tartozik, hogy nem egy "next, next, finish" a beállítása, de tényleg nagyon jó cucc... Nekem is ilyen van.

(#70064) Oktim95


Oktim95
újonc

Hello,
Egy 2 szintes házban jelenleg 2 routerrel (Fő: TL-WR841N és egy al: TL-WR340G) oldottam meg a Wifi lefedettséget. A LAN portokat szinte nem is használom, Wifin 4pc, 5 telefon, 1 TV van rácsatlakozva. Net: 50/15.
Szeretnék egy új fő routert ami tud 5Ghz-et is. A TL-WR841N pedig menne alá WDS Bridging-el wifin keresztül (2,4Ghz-et erősíteni), mivel kábellel nagyon körülményes lenne összekötni.
Jó lenne ha rá tudnék kötni az új router-re egy külső merevlemezt és tudna róla stream-elni filmeket/sorozatokat.
Maradnék a TP-link nél mert ezt már ismerem, és eddig bevált, valamit úgy vettem észre hogy valamivel olcsóbb mint a konkurensek.
A jelenlegi kiszemeltek: TP-LINK Archer C7 AC1750. TP-LINK Archer C1200, TP-LINK Archer C5 V4 AC1200
De ahogy a tp link oldalán nézegettem a firmware emulátort, csak az Archer C5 V4 tud WDS Bridging, és
Bandwidth Control opciót (erre is szükség lenne), pedig ez a legolcsóbb. Vagy csak én nem találom? Kissé összezavarodtam :( Kéne egy kis segítség, milyen routert vegyek?

(#70065) Gubek-Einste válasza TigerCat (#70061) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus 4G-AC68U megfelelő lesz számodra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70066) Gubek-Einste válasza Oktim95 (#70064) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az C1200 nem ajánlott, a C5v4 és a C7 megfelelő lehet.

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U/AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70067) ovits00


ovits00
csendes tag

Hello!

Az albérletben, ahol lakom a tulaj lakásrészére beszerelt upc-s eszköz wifi-jét szeretném bridgelni az asztail gépem és a nas-om számára. Eddig (illetve pár nappal ezelőttig) 2.4GHz-es wifi volt, és azt az eddigi routeremmel meg tudtam oldani. Most nagyobb a csomag(100 Mb/s), és 5G-s lett a wifi. Vettem egy tp-link Archer c7-et (ac1750).
A probléma az, hogy a survey nem is listázza a hálózatot. Néztem az 5G csatorna beállításokat is és csak az első pár (36-os, 4x-es) csatornákat lehet kiválasztani. Nekem viszont a 112-es kellene. Nem lehet kiválasztani régiót sem a wifi beállításoknál. Próbáltam nyelvet választani, hátha azzal változik a legördülő lista tartalma, de csak ez a pár csatorna közül tudok választani.
A kérdés, hogy milyen routert tudok e helyett, aminél ki tudom választani a kívánt csatornát. (fogalmam sincs, hogy a tulaj hozzáfér-e a upc-s kütyühöz)

(#70068) Gubek-Einste válasza ovits00 (#70067) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább CFW-t kellene rátenni, azzal elérhető lenne a többi csatorna is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70069) Oktim95 válasza Gubek-Einste (#70066) üzenetére


Oktim95
újonc

Akkor a C7 is tudja a WDS Bridging és Bandwidth Control opciókat?
A C7 jóval drágább mint a c5v4. Lehet tudni hogy miben más/jobb a c7?
Valamint elfogadom de érdekelne hogy a C1200-nak milyen problémája van ami miatt nem ajánlott kategória?

(#70070) woodworm válasza Oktim95 (#70069) üzenetére


woodworm
veterán

A WDS zsákbamacska volt mindig is, vagy működik, vagy nem. Az említett routerek hiába egy gyártótól jönnek, nincs garancia rá.

(#70071) Gubek-Einste válasza Oktim95 (#70069) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erősebb hardverrel és jobb wifi-vel rendelkezik az C7 mint a C5v4.

A C1200 olyan SoC-ra épül amellyel több gondja is van, pl újra indulgatások, ez több más eszközzel is így van amelyik ugyan erre a SoC-ra épül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70072) TigerCat válasza Gubek-Einste (#70065) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi! Én is ezt néztem, viszont ahogy értelmeztem, ez fordítva működik. Azaz elsődleges a 4G és ha az nem megy, akkor vált kábelesre. Nekem viszont épp az ellenkezője kellene...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#70073) ovits00 válasza Gubek-Einste (#70068) üzenetére


ovits00
csendes tag

Köszi, gondolom azzal ugrik a garancia is.

(#70074) Gubek-Einste válasza TigerCat (#70072) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Beállítás kérdése, hogy melyik az elsődleges net kapcsolat. A weboldalon azért írják így mert mivel az eszköz specialitása a mobilnet képesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70075) Gubek-Einste válasza ovits00 (#70073) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyáltalán nem, vissza lehet tenni nyom nélkül a gyárit.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70076) TigerCat válasza Gubek-Einste (#70074) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezek szerint biztosan tudja? Klassz! Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#70077) ovits00 válasza Gubek-Einste (#70075) üzenetére


ovits00
csendes tag

Kösz, azt hittem nyoma marad.

Viszont az openwrt-vel teljesen zsákutcába jutottam; letöltöttem a firmware-t ellenőriztem a checksumot. Kiválasztottam a fájlt a frissítés képernyőn. Azt írja, hogy érvénytelen fájltípus. Rákerestem, először semmit sem találtam, csak azt, hogy más is tapasztalt hasonlót. Aztán a redditen volt egy thread, amiben a fájl átnevezését javasolták. Nem műkdött.
Még holnap szenvedek vele (más cfw), de nem hiszem, hogy sokkal előrébb jutok.

(#70078) MaCS_70 válasza TigerCat (#70076) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez pl. nálam így van -- belső SIM-helyem nincs, alkalmasint USB-ről jön a mobilnet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70079) csongi válasza ekkold (#70062) üzenetére


csongi
veterán

Koszi a valaszt, masoktol is jot hallottam rola.
A szoftveres resze egyedi, de nem vilag vege bonyolultsagu.
Az USB porton Hdd megoszthato halozati meghajtokent?

(#70080) fecke78


fecke78
senior tag

Üdv
asus rt -ac68u Ai mesh-el ami előny
vagy asus rt -ac87u
Nem kell nekem semmi hum bug csak atom erős wifi 42 nm2-en , és a gyerek ne a nagyszobába logjon mert nála már nincs 5gzh-es wifi .
vagy van e esetleg valami frisebb asus model ?
köszönöm

(#70081) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, ez mennyire lehet jó vétel?

Sajnos a mm oldalán nem található csak az újságban, így azt sem tudom ez melyik modell...

köszönöm

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#70082) Graphics válasza padi68 (#70081) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem Mi Router 3 lehet de ott pl az adatok az a kevéske se passzol.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70083) szpeti40 válasza padi68 (#70081) üzenetére


szpeti40
addikt

Tegnap voltam a médiában a Mi Router 3 volt kirakva.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#70084) Gubek-Einste válasza fecke78 (#70080) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70085) Gubek-Einste válasza padi68 (#70081) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha sima 3-as akkor nem éri meg, csak 100-as portjai vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70086) padi68 válasza padi68 (#70081) üzenetére


padi68
senior tag

köszönöm a válaszokat!

15-20 e Ft között mi ajánlott, 50 éves tégla házban kellene jól elosztani 150-es netet

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#70087) fecke78 válasza Gubek-Einste (#70084) üzenetére


fecke78
senior tag

Tégla lakás.
240 upc net
3 telefon 1 médialejátszó , 2 tv(csak frisitésre)
max keret az a 50
Semmi igény csak stabil erős wifi

(#70088) Gubek-Einste válasza padi68 (#70086) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U vagy TP-Link Archer C5v4 attól függően, hogy kell-e vagy sem az 5 GHz-s wifi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70089) Gubek-Einste válasza fecke78 (#70087) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C5v4/C7
30k felett: Asus AC68U, Synology RT1900ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70090) padi68 válasza padi68 (#70081) üzenetére


padi68
senior tag

köszönöm a válaszokat!

15-20 e Ft között mi ajánlott, 50 éves tégla házban kellene jól elosztani 150-es netet

:R

jelenleg ASUS RT-N12 van

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#70091) padi68 válasza Gubek-Einste (#70088) üzenetére


padi68
senior tag

:R

jó lenne az 5Gh is...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#70092) Gubek-Einste válasza padi68 (#70091) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor csak a TP-Link Archer C5v4 van vagy a Xiaomi Mi Router 3G kínai beszerzéssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70093) padi68 válasza Gubek-Einste (#70092) üzenetére


padi68
senior tag

:R

inkább itthon rendelem meg, mert Kínából sem olcsóbb ( 38 $ )

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#70094) woodworm válasza padi68 (#70093) üzenetére


woodworm
veterán

Náluk sincs raktáron, az a 19 nap pedig erősen alábecsült időtartam így ünnepek előtt. A refund pedig sokkal könnyebb, ha közvetlenül rendeled valamelyik kinti webshopból. A kütyüs topikban jelezni szokták, ha van akció valahol, de szerintem a 15kHUF és a ~40$ között is jelentős a különbség.

(#70095) Sgr_A válasza padi68 (#70093) üzenetére


Sgr_A
addikt

itt az aprón vettem a héten a 3g-t 3 nap alatt megjött
lehet már csak a 4 van neki, de csak a ram méretében meg az usb meglétében különbözik
én a 4-est használom, a 3g a fiam lakásába került nem veszek észre különbséget a normál használatban

[ Szerkesztve ]

(#70096) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

TP-Link Archer C6-ról illetve A7-ről mik a tapasztalatok? Ezen a két típuson gondolkodtam. Jelenleg Diginet 100 van, jövőre ugrás lesz kb Diginet 500. Ehhez meg majd vezetéken AP-t csinálok 841N-ből.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#70097) veber0937


veber0937
tag

Hi

Tp-link ac1750-es router nem add ki egy gépnek a 120-as netből csak 15 -20megát, másik routerrel simán megy 50-80 vagy még több, ötlet?

(#70098) kali válasza veber0937 (#70097) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ide írj: [link], de kellene a router pontos típusa (van több is, ami AC1750 jelölésű, Archer C7, C8...stb.), továbbá a kapcsolat milyensége (vezetékes vagy wifi), illetve az ellenoldali eszközök típusa, amikkel mérve lett a sebesség.

(#70099) veber0937 válasza kali (#70098) üzenetére


veber0937
tag

Szia

Archer 7 és vezetékes a router

(#70100) ovits00


ovits00
csendes tag

Próbáltam utánakeresni ezeknek az 5GHz-es csatornáknak (112-es csatornán sugárzó upc connect boxot kellene wds bridgelni az asztali gépem és a nasom számára). Nem nagyon reklámozzák a gyártók sem ezt a tulajdonságot. Itt találtam egy listát. Ez alapján a Linksys ea8300 lenne a befutó.
A meglévő tp-link c7 v5-ömmel nem jutottam semmire (saját firmware-je nem látta azt a wifi hálózatot, cfw-t nem sikerült rátennem)

Ha valami egyéb alternatíva van még, hogy ne az 55+ ezer Ft-os routerek közül kelljen válogatnom, azt örömmel venném.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.