Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70201) Intruder2k5 válasza Pete55555 (#70199) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Az RT-N12 gyári szoftverrel nem tudja teljesen kihajtani a PPPoE DIGI netet, úgy ~80Mbps körül koppan. Ha lecserélik rajta a szoftvert Tomato-ra akkor megy, de ehhez a nethez igazából Gbit-es router kellene, ha a 12k drága, akkor nézzenek aprón használt 1043ND-t (de nem a v1-es fehér téglát), hanem v2, v3, v4 verziók egyikét. Általában 7-8k-ért hozzá lehet jutni, és ez 1Gbit-ig jó lesz később is. Esetleg jó lehet egy WDR3600 vagy WDR4300 is, amik szintén beférhetnek a keretbe, és még Dual Band-esek is.

Pl. WDR3600, 1043ND-k.

De van fent 10k-ért ASUS RT-N18U is. Viszont hasonló árban újat ami megfelelő is, nem nagyon fogsz találni.

[ Szerkesztve ]

(#70202) Gubek-Einste válasza mattheus (#70189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet megmondani, hogy mi és mennyire lesz leakcióva és mikor.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70203) Gubek-Einste válasza jss (#70194) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erre a feladat körre ez az eszköz nem lesz megfelelő.

A következőt szeretnéd ha jó értem: Egy más router-re csatlakoznál fel és ennek az eszköznek kellene csinálni egy belső hálózatot amire te bent csatlakoznál kábelen és wifi-n?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70204) Gubek-Einste válasza Doky586 (#70198) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bizonyos alkalmazások és helyzetek elég rosszul tűrik az ilyen szakadozásokat is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70205) MaCS_70 válasza Doky586 (#70198) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az én tapasztalataim szerint viszont pont, hogy elvárás a hézagmentes váltás. Legutóbb éppen úgy egy órája kérték tőlem, hogy oldjam meg, hogy ha lemennek a garázsba, a Viber-beszélgetés ne szakadjon meg.

De ez úgy három éve visszatérő téma nálam és itt a fórumtémákban is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70206) MaCS_70 válasza sipi723 (#70190) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kicsit azért vissza lehetne lehetne venni...

Miután konkrét típusra kérdeztél rá, annak a bizonyos Multibit által előzékenyen lekeresett keresőnek a használata nem lett volna olyan lehetetlen küldetés.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70207) Pete55555 válasza Intruder2k5 (#70201) üzenetére


Pete55555
addikt

Köszi, megpróbálom rábeszélni :R

(de nem sok esélyt látok rá, főbérló veszi albérletbe, hogy "legyen net" )

...Szeretem leracsniztatni...

(#70208) jss válasza Gubek-Einste (#70203) üzenetére


jss
aktív tag

Igen. Mi a gond ezzel az eszkozzel es mire van nekem akkor szuksegem? :U

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#70209) Gubek-Einste válasza jss (#70208) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudja a kliens módot ami neked kellene, illetve gyenge is lenne.

Ezt a helyzetet két eszközzel kellene megoldani, az egyik intézi a felcsatlakozást a kint wifi-re, a másik pedig a belső hálózatért felelne.

Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen sebesség mellé kellene az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70210) Graphics válasza Pete55555 (#70199) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

N12 Plus bőven jó lesz oda

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70211) Intruder2k5 válasza Graphics (#70210) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N12+ nem ajánlott darab. Ha RT-N12, akkor D1.

(#70212) Graphics válasza Intruder2k5 (#70211) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi a baj a + verzióval? :R

Ha annyi, hogy nem lehet rá mókolni, elfogadom.

Mi használnuk 4-5db-ot belőle, nagyon stabilan üzemelnek.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70213) Intruder2k5 válasza Graphics (#70212) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Más, nem ajánlott MediaTek chipset van benne. Az alap RT-N12 valamint a B1, C1 és D1 verziók BroadCom alapúak, így ha már RT-N12 akkor ezek javasoltak.

szerk.: Igen, többek közt mókolni sem lehet. Én úgy vagyok vele, hogy még ha valaki vásárláskor azon az állásponton is van, hogy nem akar mókolni, jó ha nyitva van rá a lehetőség, kit tudja később mi okból lesz rákényszerülve. Több olyan modellt tudnék mondani most is, amire a gyári fw támogatás már "rég" megszűnt, de CFW-kben még folyamatosan kapja a frissítéseket, és javítják benne a sebezhetőségeket, és emellett hab a tortán, ha még jobban is teljesít egy alternatív szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

(#70214) Graphics válasza Intruder2k5 (#70213) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi a gond a konkrét MT chippel? :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70215) szazbolha


szazbolha
addikt

Üdv! Új routert kéne vegyek, ebben kérnék a segítséget.
.
Fő szempont hogy több felhasználós FTP szerverként is működjön.
Azaz 4-5 user különböző autentikációval férhessen hozzá, a routerre USB-n csatlakozó SSD-n lévő mappákhoz. Egymás mappáit nem kéne lássák.

Továbbá. WiFi funkció, lehetőleg duál, de nem feltétel. Esetleg Gigabites portok.
És persze ne legyen túl drága.
Köszi!

(#70216) jss válasza Gubek-Einste (#70209) üzenetére


jss
aktív tag

Van ra tobb penz ha kell, persze azert koltseghatekonyan kene megoldani.
Sebesseg teren nincsenek nagy igenyeim, torrentezek, youtubeozok, egyedul hasznalnam, max ketten. Persze azert ne legyen csiga lassu. :U

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#70217) Doky586 válasza szazbolha (#70215) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha fontos a userek mappaszintű megkülönböztetése akkor inkább egy rendes NAS-t vegyél (pl Synology). Ha elegendő hogy az egyik usert tudja írni a másik csak olvasni a lemezt akkor egy Open- DD-WRT képes USB-s router jó megoldás, de ott is Fat32 az alap, vagy ha NTFS külön telepítgetése de azzal lassabb lesz (és a windows jogosultságokat úgyse figyelik). -szerintem-

[ Szerkesztve ]

(#70218) mbernie


mbernie
csendes tag

sziasztok
xiaomi mi router pro ac2600 -r3p- vásárlását tervezem, van valakinek tapasztalata? ez mennyire ajánlott típus? a technikai adatai elég jónak tűnnek, visszajelzésekben a wifi hatótávját nagyon dicsérik, ez fontos is lenne. meg az is hogy viszonylag sok felhasználót ki tudjon szolgálni. (két lakást kéne kiszolgálnia.) van már pár xiaomi termékem, amikkel teljesen elégedett vagyok ezért is néztem ki ezt. (mi router 3g-n kevés a lanport.) merjek belevágni? ami hátrányt pl találtam róla, hogy nem tud ipv6-t bár ez nem tudom mennyire fontos..
ezen kívül tplink c7-t vagy esetleg c9-t néztem.
köszönöm a véleményeket.
üdv,
bernie

(#70219) TeeJay válasza Pete55555 (#70199) üzenetére


TeeJay
félisten

DIGI 100 már nem sokáig lesz így arra már ne vegyél routert... FTTH jön helyette ahol alap lesz mindenkinek az 1000-es net.
Úgy vegyél routert hogy bírja.
Pl Asus AC66U B1-et

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70220) mkriszadmin


mkriszadmin
tag

Sziasztok!

Melyik lehet jobb választás?
Asus RT-AC88U vagy TP-Link Archer c5400?

[ Szerkesztve ]

(#70221) Pete55555 válasza TeeJay (#70219) üzenetére


Pete55555
addikt

Azért a ló másik oldalára sem kéne átesni szerintem :D

De mindegy is, megrendelte a koma az N12-t...

(igen, ez az az érzés, mikor tanácsot kérnek, elmondom mit kéne vegyenek, és akkor jön az, hogy jaa de hát az úgy drága, a felének a negyedéért nincs?... de van :W Elmondtam, hogy ez is működni fog, megvette. Ok...)

Nekem egy N18U van, szerintem még egy darabig ki fog szolgálni :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#70222) kali válasza mkriszadmin (#70220) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Összességében az RT-AC88U mellett döntenék, főként a dupla RAM (512 MB), a több LAN port (8 darab) és a jobb (részletesebben konfigurálható) szoftver miatt.

(#70223) Gubek-Einste válasza szazbolha (#70215) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70224) Gubek-Einste válasza jss (#70216) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2 darab Asus N18U megfelelő is lesz, jövőre nézve is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70225) jss válasza Gubek-Einste (#70224) üzenetére


jss
aktív tag

Lehet, hogy ez lesz a megoldas, atgondolom, koszonom. :R
Illetve olyat nem lehetne, hogy az epuletben levo Wifi Router jelet fogja egy egyszeru PC ( talan mint Gateway ) es arrol menjen egy kabel egy darab Wifi Routerbe es az legyen az en szobai megoldasom? Igy nem mukodik? :U

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#70226) Doky586 válasza TeeJay (#70219) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jó neked. Nekem pesten még mindig ez az egyetlen (alternatíva nélkül).

(#70227) Gubek-Einste válasza jss (#70225) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De lehetséges ez a megoldás is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70228) TeeJay válasza Pete55555 (#70221) üzenetére


TeeJay
félisten

Tehát lehet jövőre 1000-es net lesz neki de a router nem fogja bírni... Akkor biztos rossz tanácsot adtam?
DIGI előfizetőknek már nem szabad 100-as nethez routert ajánlani csak 1000-es nethez valót szabad. Mert utána jön majd jövőre h megvette és miért nem megy több rajta

Doky : költött panelba vagy DIGI FTTH területre és lesz olcsón gyors net. Nálam 3,5 éve 1000/200 van már

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70229) Doky586 válasza TeeJay (#70228) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Örülök hogy eljöhettem a panelból, azt meghagyom a pórnépnek.. :B

(#70230) MaCS_70 válasza mkriszadmin (#70220) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az RT-AC86-ost nézted?

A több UTP-lyuk eőny, de könnyen pótolható, sokszor ráadásul direkt előny, ha nem egy helyen van az összes csatlakozási lehetőség.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70231) Pete55555 válasza TeeJay (#70228) üzenetére


Pete55555
addikt

Dehogy is, csak annál olcsóbban is van azért gigabites router. De ahogy mondtam a lényegen mit sem változtat, megvette az "ócsót", mert az ócsó. Már alapból nem akartam neki tanácsot adni, mert tudtam, hogy ez lesz. Csak magamat bosszantom, meg titeket túraztattalak feleslegesen.

Röviden a story:
Asszony bátyja vett házat, kiadja albérletbe kell net. Digi 100 lesz, de kell router, segítsek.
Én: Küldtem neki Archer C5-öt, mondom ez jó lesz 12-é.
Ő: Drága, 6-é nincs???
Én: De - elküldtem neki az ASUS U12-t.
Mire leírtam neki, hogy én ugyan magamnak ezt biztos nem venném meg a legolcsóbb nethez sem addigra már meg is rendelte.
Erről ennyit. :O

...Szeretem leracsniztatni...

(#70232) TeeJay válasza Doky586 (#70229) üzenetére


TeeJay
félisten

direkt írtam hogy FTTH családi házas rész is jászik
ott is van sok helyen DIGI meg Telekom FTTH is lassan a fél országban
;)

ott meg már lehet jó routert venni mert lassan 2-3gigás csomagok is jönnek ám amint bejön a lakossági 10GPON hálózat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70233) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

megadta magát az Asus AC87U routerem... szerencsére még garis, úgyhogy hétfőn viszem is be.
VISZONT

kellene valami helyette, 20k körüli kategória, maradnék az ASUS-nál.
szempontok 2.4-5ghz, gigabites portok, minél nagyobb sebesség wifin keresztül is

Amiket néztem:
AC 1200g+
AC 1300g plus
AC 58U

mik az érdembeli különbségek? melyiket lenne érdemes elhozni?(ma mennék is érte)

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#70234) MaCS_70 válasza TBMC (#70233) üzenetére


MaCS_70
félisten

Legutóbb, alig pár napja...

Az 1300-ast sajnos nem ismerem.

Az 58-as jó, ajánlott router, de tudomásom szerint nincs rá CFW. A 87-es után szerintem az RT-AC66uB1 alá menni már nagyon komoly visszalépés, de ez a wifin kívül nagyjából hozhatja azt, amit a 87-es, feltéve, hogy a 87-es erejét nem használtad ki jelentősen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70235) TBMC válasza MaCS_70 (#70234) üzenetére


TBMC
addikt

nagyon köszönöm válaszod!

kevés az infó a neten sajnos az 1300+ról. nem tudom mikor jöhetett ki.
lehet akkor marad az 58as.

igazából csak ideiglenesen kellene, mert gondolom javítják/kicserélik a 87U-t majd.. csak addig valamivel ki kell bírnom. azt sem tudom ilyenkor javítás/csere mi a szokás... Aquanál lett vásárolva. most jár le róla decemberben a 3 év gari

markbellus.hu 

(#70236) Graphics válasza TBMC (#70235) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet akkor valami olcsóbb modellt nézz

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70237) Balages74 válasza mkriszadmin (#70220) üzenetére


Balages74
csendes tag

ASUS RT-AC88U Merlin fw-el nagyon jó és atomstabil, ha nem melegszik túl; én alátettem egy ventillátort ami átfújja rajta a levegőt, enélkül sajnos a CPU nagyon melegedett és fagyogatott, ezt számold bele. Openwrt nincs hozzá, DD-WRT is csak béta, ezt számold bele ha az alap tudás nem lenne elég. A fentiek miatt bár elégedett vagyok vele (a wifi signal is jó, rendesen beszórja a házat), lehet, hogy inkább mást vennék ha most kellene választanom.

Balage

(#70238) kali válasza Balages74 (#70237) üzenetére


kali
legenda

Gyári firmware verzióval nem melegszik túl.

(#70239) MaCS_70 válasza TBMC (#70235) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem cserélni fogják, mivel aktív listás termék.

Addig meg én vennék náluk valamit netes rendeléssel, amit vissza lehet adni, így tulajdonképpen megoldva a cserekészülék funkcióját.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70240) Balages74 válasza kali (#70238) üzenetére


Balages74
csendes tag

Nekem azzal is túlmelegedett és instabillá vált, nem a Merlinnel kezdte. Utána kezdtem szórakozni a Merlinnel hátha jobb lesz, de teljesen csak a hűtés oldotta meg a problémát.

Balage

(#70241) kali válasza Balages74 (#70240) üzenetére


kali
legenda

Az érdekes, mert több darab is megfordult nálam és nem volt ilyen gond, azokból kettő ismerősöknél megy azóta és nem mondható túl melegnek, működésben meg pláne nem okoz az problémát.

(#70242) Balages74 válasza kali (#70241) üzenetére


Balages74
csendes tag

Én szenvedtem vele egy darabig, de be kellett ütemeznem heti 2 újraindítást, hogy működjön a net. Aztán azt csináltam, hogy az elejét megemeltem, hogy jobban szellőzzön és így leesett 73-74 fok körülre a CPU (sajnos nem elékszem mennyi volt előtte, de azt hiszem 90 körül), így már nem fagyogatott. Amióta viszont ventillátorral használom, stabil 51 fok.

[ Szerkesztve ]

Balage

(#70243) kali válasza Balages74 (#70242) üzenetére


kali
legenda

Ez nem normális működés, nem kínlódnék egy eszközzel, ha külön hűteni kellene a megfelelő működéshez.
Ha nem lenne több darabbal is pozitív tapasztalatom, akkor típus szintjén vizsgálódnék, de mivel van többszörös használati tapasztalat és azokkal nem volt adott gond, így érdemes lehet jótállás keretében bevizsgáltatni a nálad lévő példányt.

(#70244) Balages74 válasza kali (#70243) üzenetére


Balages74
csendes tag

Lehet, de közel se vagyok egyedül ezzel a problémával. Én egy tartót anyomtattam hozzá amibe belemegy a ventillátor is , ha megnézed, ezt is többszázan letöltötték.[link]

[ Szerkesztve ]

Balage

(#70245) MaCS_70 válasza Balages74 (#70244) üzenetére


MaCS_70
félisten

Klassz!

Én sokkal kevésbé voltam igényes, és két mozaikparketta-darabbal emeltem meg. Nem mintha gond lett volna vele, csak amúgy elővigyázatosságból, azokra a nyári napokra, amikor 40 fok közelébe ment a hőmérséklet a lakásban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70246) TeeJay válasza Balages74 (#70244) üzenetére


TeeJay
félisten

én a Cooler Master N200 házhoz kapott 12centis 1200RPM-es ventit raktam alá USB to 3pin átalakítóval
így 5 volton hangtalan mégis 50fokon tartja az AC66U B1-et
anélkül 75-80fokos volt 28fokos szobában

annyi hogy a venti mindkét oldalára 4-4 gumi tappancsot ragasztottam és lefelé fúj tehát a router aljáról szívja le a meleget és nem fejfelé fújja tele porral egyből
ennyit megér szerintem

teljes méret

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70247) Doky586 válasza TeeJay (#70246) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"80fokos volt 28fokos szobában"

Én inkább a szobatermosztátot (fűtést) tekerném lejjebb 7 fokkal, vagy kinyitnám az ablakot.. :K

[ Szerkesztve ]

(#70248) Graphics válasza TeeJay (#70246) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez ennyire melegszik? Hmm..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70249) Balages74 válasza TeeJay (#70246) üzenetére


Balages74
csendes tag

Csinos :)
Nekem az említett kerettel van megoldva:

Lehet, hogy nem fagy mindenkinek mint ahogy nekem fagyott, de brutálisan melegszik hűtés nélkül, igen. Azért jó oldala is van; így atomstabil, a wifi erős, rettentően gyors a motyó.

Balage

(#70250) Graphics válasza Balages74 (#70249) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

AC66- hoz nincs hasonló?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.