Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71251) Gubek-Einste válasza Pikkolo^^ (#71250) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71252) Pikkolo^^ válasza Gubek-Einste (#71251) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Összeget határ jelenleg nincsen, mert nem tudom mennyibe kerül ami nekem megfelelne. Korábban volt az Asus ami aláirásodban is van, de azzal nem sikerült az USB-s megosztást megoldani. Igaz annyira sok energiát nem is fektettem bele.

(#71253) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

kb. 30nm lakásba lenne szükségem egy routerre, gyakorlatilag egy szobában történik a lényegi használat szóval a falak nem számítanak.
Az internet Telekom 500mbt/s, Sagemcom készülékkel.

Napi szinten, telefon, laptop, tv, és ps4 lenne rajta. Főleg filmek streamelése netflixről és saját hálozatról, pontosítva csak egy hdd a routerbe dugva :D. Mivel nem szeretnék nagyon kábelezni lehetőleg minden wifin csatlakozna.
20-30k nagyságrendben milyen készülék lenne a legsatbilabb wifi tekintetében ami gond nélkül ki is szolgája ez a sávszélt és bírja mellette a streamelést is?
Jelenleg Asus ac66u, D-link dir-882 találtam, de bármilyen tanácsot szívesen meghallgatok.
Köszönöm a segítséget!
Üdv T.

(#71254) oszkaar


oszkaar
csendes tag

Jóreggelt,

Tavaly már jártam erre router választási kérdésekkel, aztán akkor egy Mi Router 3 lett hirtelen, nem kockáztattam az árával nagyot. Sok tulajdonsága közben megtetszett, de sajna a firmware és android app. upgradek eljuttatták szépen lassan a kevésbé használható kategóriába. Emiatt csereként nem gondolok most már Xiaomira ismét, a 3g verziónál is ugyanezekre panaszkodanak.
Időközben ideért a fénykábel Digi1000-es hozzáférés képében is, erős az igény a cserére emiatt is.

Most látom 20E környékén a Tp-Link Archer C7 AC1750 és Asus RT-AC1300 G+ típusokat, olvastam itt a hardveres változásokról az elődtípusokhoz képest.
Továbbra sincs időm és affinitásom firmware cserével és hosszas finomhangolásokkal foglalkozni, olyan typust szeretnék választani. ami a gyári firmware-rel szépen teljesít anélkül, hogy naponta kellene állítgatni valamit.
Nincs igény printszerver, NAS, torrent, távolról hazajelentkezés fícsörökre.

Viszont erős igény van arra, hogy androidos app-on keresztül is tudjam felügyelni, akár többhetes távollét alatt is, főleg a QoS. Ez a rész nagyon ügyesen működött az Mi routeren, amíg végleg el nem rontották.
Mindkét gyártónál látok ilyen app-ot, Asus-ra találtam is videót, a legeslegfontosabb funkcióról, azaz a készülékenként állítható sávszélesség felhasználhatóságról (ez a módszer vált be a gyerekek ideiglenes megregulázására), de a videóban egy AC68U volt alatta.

A konkrét kérdéscsokor tehát:
- a fenti típusokhoz valóban használható-e a saját android app-ja (Tp-Linknél a kompatibilitási listán pl. csak Archer C7 V1-et látok, de az oldal tetején végülis írja, hogy a magasabb verziók is hozzáértendők)
- lehet-e az app-on keresztül készülékenként is állítani a felhasználható sávszélességet ill. teljesen blokkolni a fenti router típussal is (gondolok itt.pl olyan korlátozásra, ami esetleg az adott routertípus hardware, vagy firmware hiányossága miatt esetleg nem lehetséges)
- mindezt lehet-e távolról is megtenni (Mi-nél egy Xiaomi-ID segítségével lehetett)
Ha lehet, konkrét saját tapasztalattal rendelkezők válaszát várom. Azt én is látom, hogy Asus leírásánál szerepel, hogy használható az app.

Általában lóg rajta 5-8 telefon, 5-8 notebook, 1-2 desktop, Xbox, SmartTV, klíma beltéri egységek. A közeljövőben kerülhet rá még néhány további 'okosotthonos' cucc. MiRouter ezeket röhögve tudta kezelni.
Gondolom guest-hálózat kialakítása mindegyiken lehetséges, sok gyerek sok baráttal jár.

Köszönöm, ha időt szántok rá.
Oszkar

[ Szerkesztve ]

(#71255) jmuranyi válasza tajati (#71253) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, támogatom az ASUS AC66U B1 választásodat :)

(#71256) Gubek-Einste válasza Pikkolo^^ (#71252) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC66U B1 ami megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71257) Gubek-Einste válasza oszkaar (#71254) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- a fenti típusokhoz valóban használható-e a saját android app-ja (Tp-Linknél a kompatibilitási listán pl. csak Archer C7 V1-et látok, de az oldal tetején végülis írja, hogy a magasabb verziók is hozzáértendők)
Az Asus elvileg kompatibilis az app-pal, TP-Link-et nem ismerem.

- lehet-e az app-on keresztül készülékenként is állítani a felhasználható sávszélességet ill. teljesen blokkolni a fenti router típussal is (gondolok itt.pl olyan korlátozásra, ami esetleg az adott routertípus hardware, vagy firmware hiányossága miatt esetleg nem lehetséges)
Az Asus gyári firmware-e elég egységes így szinte minden típus ugyan azok a dolgok érhetőek el.

- mindezt lehet-e távolról is megtenni (Mi-nél egy Xiaomi-ID segítségével lehetett)
Ha lehet, konkrét saját tapasztalattal rendelkezők válaszát várom. Azt én is látom, hogy Asus leírásánál szerepel, hogy használható az app.

Igen, lehet, ha engedélyezve van a távelérés.

Én személy szerint az Asus-t venném.
Vagy szóba jöhet még az Asus AC57U is mint lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71258) Pikkolo^^ válasza Gubek-Einste (#71256) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Köszönöm.

(#71259) aujjobba


aujjobba
addikt

Flip előfizetésem van, 300mbit net, kaptam hozzá sagemcom router-t.
Kétszintes a ház, minden szobába be van húzva az utp, viszont ezek a földszinten a garázsban futnak össze, ergo ott van a router a garázs sarkában.
Ennélfogva a wi-fi lefedettség elég fosch az emeleten.

Ennek megoldására keresek egy plusz router-t az emeletre ami tud AP módot, 5ghz wi-fit és jó a térerő.
Továbbá USB port se jönne rosszul HDD-t megosztani a hálón.
Rá lenne dugva a gardrob helyiségben az UTP kiállásra és ez szórná az emeleten a WiFi-t.

Most készül hozni a futár egy jelismétlőt de lebeszéltek rola másik topikban, az 12ezer forint lenne (visszaviszem bontatlanul).
Szóval ez az ár kategória vagy esetleg kicsit magasabb érdekel.
De ha ott csak xarok vannak menjünk feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#71260) Gubek-Einste válasza aujjobba (#71259) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k alatt Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4
20k felett Asus AC58U/AC66U, TP-Link Archer C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71261) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok! Döglődik a tp-link 1043-as gigabites routerem wifi része. Ha veszek egy új routert, akkor a tp-linket tudom használni gigabites switchként?

Szemezgetek egy xiaomi mi 4 routerrel, de van ahol szidják ezeket, van ahol istenítik, ezen igazodjon el aki nem ért hozzá :)
Vagy még az asus rt-n18u-t néztem. Köszön ha segítetek.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#71262) aujjobba válasza Gubek-Einste (#71260) üzenetére


aujjobba
addikt

1300g+ ezzel teszek egy próbát, köszi!
Látom tud USB3-t, az hasznos lesz, a HDD amit rá akarok dugni az is olyan.

[ Szerkesztve ]

(#71263) Aryes válasza Aryes (#71243) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kedves szakértők/leendő vásárlók! Elnézést, ha off a téma, de nem találtam releváns topikot, ahová írhattam volna, na meg úgyis kevesen írnak ide tapasztalatokat, hátha vki hasznát veszi, amit most leírok.

Nemrég üzemeltem be egy AC57U routert, és a sok pozitív tapasztalat mellett (baromi gyors wifi, DM-t telepíteni sem kellett, mert felismerte a winchesteren lévő telepítést, és a torrentjeim is ott folytatódtak, ahol a régi routert kikapcsoltam :) ) gyorsan lehervadt a mosoly az arcomról, amikor az egyik készülék (konkrétan egy Huawei Y6 II) egyszerűen képtelen volt kapcsolódni a netre a 2.4G wifin keresztül a gyári beállítások mellett (5G vevő meg sajnos nincs benne). Kb. 3 órányi kínlódás, próbálgatás, router reset stb. után annyit sikerült elérni, hogy ha a 2.4G és az 5G hálózaton is kikapcsolom az auto üzemmódot, 2.4G-t legacy módba kapcsolom, az 5G-t pedig 20+40+80Mhz helyett 80MHz, N+AC módba, akkor van csak internet az említett készüléken.

Feltúrtam a netet magyarázatot és megoldást keresve, de se az AC57U, se az AC1200GU-val kapcsolatban nem találtam semmit, viszont az AC56U-val és az AC66U-val kapcsolatban több helyen is olvastam, hogy másnak is meggyűlt a baja a 2.4G hálózattal. Nekem az jött le, hogy ez valami Asus-os betegség... A fura az, hogy a háztartás többi 2.4G-s készüléke (tv-k, tabletek, raspberry stb.) auto módban is simán felmentek a wifire, egy régebbi 10 éves laptop ugyan kicsit szakadozott, de azért működött (legacy módban az is megy most rendesen).

Hallottatok már erről valamit?

(#71264) woodworm válasza Aryes (#71263) üzenetére


woodworm
veterán

Nem kimondottan asusos betegség. Auto módban előfordulhat olyan csatorna vagy üzemmód, amit a kliens nem ismer.

(#71265) Aryes válasza woodworm (#71264) üzenetére


Aryes
nagyúr

A csatorna volt az első gyanúm nekem is, először azt állítottam át egy olyanra, ami nem volt foglalt.
Az egész azért furcsa, mert az előző N14U routerrel tökéletesen működött, pedig az is N-es router. Ezzel az újjal meg csak úgy hajlandó működni, ha az "n" módot kikapcsolom, és csak b/g módban használom (ez lenne a legacy, ha jól gondolom).

[ Szerkesztve ]

(#71266) Gubek-Einste válasza weinmaker (#71261) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen, mennyi idős az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71267) weinmaker válasza Gubek-Einste (#71266) üzenetére


weinmaker
őstag

Nem mai darab, első verziós tp-link wr-1043nd. A wifije döglődik, a lan rész megy szépen. Van, hogy rá sem lehet csatlakozni, ingadozik a sebesség (ami amúgy sem acélos), vagy olyan lassú, hogy valami vicc.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#71268) holderes válasza Aryes (#71263) üzenetére


holderes
tag

Jó,hogy írsz ezekről,csütörtökön veszem át én is.Egy sok éves Netgear WNR2000v3-t vált,fő ok nálam,filmek LG tévére "lövése" :K .Az ára miatt sokan választják gondolom ezt az új,vagy átcímkézett asust.

(#71269) totopad


totopad
senior tag

Sziasztok! Router vásárlásán gondolkodok, egy tp link wr841n-t tervezek lecserélni, de elakadtam a választékban, így segítséget kérnék. Társasházi környezetre, 100 mbit/s-es netree kellene a gép, alapból 2 iPhone-t (néha 5-öt), 2 laptop-ot és egy Chromecast-ot kellene kiszolgálnia, egyetlenegy kritérium lenne, hogy tudja az 5ghz-et. Nem akarok multizni, és komolyabb hálózati igényeim sincsenek, így valami olcsóbb megoldás érdekelne.

(#71270) aujjobba válasza aujjobba (#71262) üzenetére


aujjobba
addikt

Van tapasztalat, hogy a HDD megosztás működik AP módban vagy sem?
Az USB3 csatlakozás miatt rendeltem a drágább modellt, ha ez nem fog működni vihetem ezt is vissza a jelismétlővel együtt.

(#71271) Gubek-Einste válasza weinmaker (#71267) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg a kondik kiszáradása miatt van ez, lassan már teljesen használhatatlan lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71272) Gubek-Einste válasza totopad (#71269) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k alatt Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4
20k felett Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71273) weinmaker válasza Gubek-Einste (#71271) üzenetére


weinmaker
őstag

Értem. Switchnek azért még jó lehet?
Illetve írtam 2 routert amit vennék helyette: asus rt-n66, vagy asus rt-n18, ezek használtan hasnló árban mozognak. Xiaomit mint írtam nem merek a kínai nyelv miatt, illetve vegyes kommenteket olvasok róluk. Van aki isteníti, van aki azt mondja, hogy kuka.
Esetleg ajánlasz valami gigabites megfizethető árú routert?
Közben látom szoktad ajánlani a tp-linket is. Én már félek ilyet venni, vagy nem gázak?

[ Szerkesztve ]

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#71274) Gubek-Einste válasza weinmaker (#71273) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Értem. Switchnek azért még jó lehet?
Egy ideig még igen.

Illetve írtam 2 routert amit vennék helyette: asus rt-n66, vagy asus rt-n18, ezek használtan hasnló árban mozognak. Xiaomit mint írtam nem merek a kínai nyelv miatt, illetve vegyes kommenteket olvasok róluk. Van aki isteníti, van aki azt mondja, hogy kuka.
Inkább az AC66U B1 legyen.

Esetleg ajánlasz valami gigabites megfizethető árú routert?
20k alatt Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4
20k felett Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C7

Közben látom szoktad ajánlani a tp-linket is. Én már félek ilyet venni, vagy nem gázak?
Általánosságban, vannak jobb (ajánlott) és rosszabb (nem ajánlott) típusok de ez minden gyártónál így van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71275) weinmaker válasza Gubek-Einste (#71274) üzenetére


weinmaker
őstag

Nagyon szépen köszön a válaszaid, igazán sokat segítettél! :R

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#71276) totopad válasza Gubek-Einste (#71272) üzenetére


totopad
senior tag

Köszi, a c5-öt már néztem én is, sanszos...

(#71277) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Sziasztok!

Telekom 1000/1000 optikai net mellé kaptam egy Sagemcom 5655v2 ONT-ot, viszont nem vagyok megelégedve a jelerősséggel stb stb.., ezért mögé kötöttem az Asus RT-N18U routeremet, úgy, hogy az ONT-ban elírtam a pppoe jelszót, lekapcsoltam a DHCP-t és a Wi-Fi-t. (ONT LAN1 port, router WAN port)
Viszont így a maximális sebesség, amit el tudtam érni a routerről az a 100mbps volt vezeték nélkül.
Az ONT-on 550 mbps volt a maximum.

Valakinek van tapasztalata, esetleg tudna segíteni, hogyha ugyan ezzel a módszerrel mögé kötnék egy Asus RT-AC66U routert úgy Wi-Fi-n el tudnám érni ezt az 500-600 mbps sebességet?

Köszönöm a válaszokat!

(#71278) Gubek-Einste válasza Kicsikatona7 (#71277) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő kliens eszközzel és környezeti viszonyokkal igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71279) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg a családi házban a következők vannak:
- az emeleten digi gigabites internetre csatlakozik egy ASUS N18U, erre vezetékkel csatlakozik egy Bananapi szerver (torrent és fájl szerver), valamint ebből megy le egy kábel a földszintre,
- a földszinten a kábelen TP-LINK router van, ami access pointként ad vezetékes és vezeték nélküli netet a földszinten. (vezetékesen csatlakozik rá egy TV és egy médialejátszó: ez az emeleti fájlszerverről játssza le az anyagokat)

A pincében szeretnék egy hobbi szobát, projektoros vetítéssel és ehhez szeretném lejuttatni a netet WIFI-n. Nagyjából a jelenlegi TP-link router alá kerülhetne a pincében a lenti egység. A TP-link routert is lecserélném.

Mit lenne érdemes venne a pincébe és a TP-link router helyébe, hogy stabil és gyors kapcsolat jöjjön létre a pince és a földszint között?

Hosszú távon 4K filmeket is néznénk. Az is megoldás lehet, hogy a szervert a pincében lévő routerre kötném és onnan érné el vezetékesen a pincében lévő lejátszó, illetve a földszinten lévő is.

(#71280) Gubek-Einste válasza HENE (#71279) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen kábelezni kellene az új helyszínre is.
Milyen típusú a TP-Link?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Több lehetőség is van:
1; Marad a mostani Asus a fő router
2; Fő router-nek veszel egy újat és a mostani megy át máshova.
3; A TP-Link lekerülhet a pincébe (típustól függően).

20k alatt Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4
20k felett Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71281) HENE válasza Gubek-Einste (#71280) üzenetére


HENE
aktív tag

Sajnos a kábelezés nem megoldható a pincébe. (azon belül természetesen igen, de gondolom erre írtad).

TL-WR841N a TP link router típusa.

Arra gondoltam hogy két 5GHz-es eszközzel át tudom hidalni a födémet. ( a függőleges távolság mondjuk 2,5 m lenne max, egy födémmel).

Jól sejtem, hogy bridgeként működik a pincében a router, akkor azon csak vezetéken továbbítható a net?

Jó lenne, ha a teljes projekt megállna 50k körül.

(#71282) Gubek-Einste válasza HENE (#71281) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Arra gondoltam hogy két 5GHz-es eszközzel át tudom hidalni a födémet. ( a függőleges távolság mondjuk 2,5 m lenne max, egy födémmel).

Sajnos a kábelezés nem megoldható a pincébe. (azon belül természetesen igen, de gondolom erre írtad).
Max 2,4 GHz-en lenne érdemes kísérletezni a födém miatt de a kábele összeköttetés lenne a jobb.

TL-WR841N a TP link router típusa.
Cseréljük inkább le.

Jól sejtem, hogy bridgeként működik a pincében a router, akkor azon csak vezetéken továbbítható a net?
Van lehetőség wifi-sre is de inkább két eszközös felállás a jobb, egy kapcsolódik a fenti eszközhöz, egy pedig a lenti lefedettséget biztosítja.

Jó lenne, ha a teljes projekt megállna 50k körül.
Két lehetőség van:
1; Elsődleges eszköznek egy Asus AC66U B1, pincébe megy a jelenlegi N18U és a TP-Link, földszintre egy Asus AC57U vagy N18U.
2; Emeleti marad a jelenlegi, földszintre egy Asus AC57U vagy N18U, pincébe egy újabb N18U és a TP-Link.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71283) HENE válasza Gubek-Einste (#71282) üzenetére


HENE
aktív tag

Köszi! Egy födém is ekkora akadály az 5Ghz-nek? 2,4 Ghz-en mekkora sebességre van esély?

(#71284) Aryes válasza holderes (#71268) üzenetére


Aryes
nagyúr

A történeti hűség kedvéért leírom akkor a fejleményeket is: az említett készüléknek külön utánanéztem, mert nem hagyott nyugodni a dolog, és két napi guglizás után arra jutottam, hogy a wifije nem jól működik, ha egyszerre megy rajta a wifi, a Bluetooth és a helymeghatározás. Ezeket kikapcsoltam és csináltam egy hálózati beállítások visszaállítását is, azóta rendesen működik azután is, hogy visszaállítottam mindkét hálózatot auto üzemmódra.
Hogy holnap hogy lesz, azt még nem tudom. :DDD
Előtte viszont határozottan több készüléken is akadozott a net a 2.4GHz-es sávban. Létezik, hogy a telefon valamilyen módon blokkolta a többi vevőt is a hálózaton? :W

[ Szerkesztve ]

(#71285) Gubek-Einste válasza HENE (#71283) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel általában vasbeton így a wifi nagy ellensége.
Nem lehet megmondani de inkább a kábeles kapcsolatot kellene megoldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71286) Gubek-Einste válasza Aryes (#71284) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Semmi sincsen kizárva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71287) holderes válasza Aryes (#71284) üzenetére


holderes
tag

Akartam javasolni,hogy kapcsold ki a huawei-t,és auto-n járasd a routert egy ideig mit csinál a többi eszköz..
,na majd csütörtökön(ipontól) alap beállításokkal egyenként engedem a wifire az itthoni cuccokat,utoljára hagyom hüvelytabot :K

(#71288) silvergod


silvergod
őstag

Sziasztok!
egy 1043nd v2 cserélnék ..1000mb diginethez lenne az új használva.

Az ajánlott ,AC1300G+, vagy TP-Link Archer C5 néztem
viszont az ASUS AC1300G+ (az egy az egyben Asus AC58U),
na most ez egy árban van a TP-Link Archer C7-el.
jobban megérné venni a 1300G+ vagy a Archer C7-t inkább?
ahogy néztem az asusban újabb belső van 4 magos procival,a c7 ben viszont több antenna van
6 vs 4 a tp javára mondjuk abból 3 rejtett..
van esetleg valakinek konkrét tapasztalat a két típusról?
köszi

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#71289) Nyugis


Nyugis
senior tag

hello!

olyan router keresek aminekl a fö szempontja az az, hogy
Gigabites, hogy 100Mb/s-nél nagyobb netcsomag használható lehessen.
illetve ami még ontos, hogy a router nálunk Acces point modban futna. tehát jo lenne ha lenne ilyen opcio a router beállitásában.
és persze nem kell uj - felesleges- használtat keresek. majd itt a hardverapron mazsolázok, csak tudjam hogy mit kell keresnem! ;)

jelneleg egy TP -link: WR 842 N modellt használunk.
ami vélhetöleg eléggé gyenge a 100/100 as nethez.

előre is köszönöm a segítséget.

(#71290) MaCS_70 válasza Nyugis (#71289) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Hardverapróval azért legyél nagyon óvatos: könnyű beleszaladni alig használt készülékekbe nem sokkal a bolti új ár fölött... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71291) Gubek-Einste válasza silvergod (#71288) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus sokkal újabb eszköz és firmware-ben is többet tud.
A TP-Link többlet wifi képességének kihasználásához pedig csak megfelelő kliens eszközzel van lehetőség ami nem túl gyakori.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71292) Gubek-Einste válasza Nyugis (#71289) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az amúgy is ajánlott típusokat keresd használtan is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71293) Livius válasza Gubek-Einste (#71292) üzenetére


Livius
őstag

Nem tudom világos-e, de szerintem neki pont hogy innen kellenének modell ajánlatok, amik Gigabit képesek és tudja az AP módot, aztán azokat keresgélné magától a webshopokba meg a hardveraprón, gondolom.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#71294) Gubek-Einste válasza Livius (#71293) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AP módot mindegyik eszköz tudja, max nem dedikált módon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71295) Nyugis


Nyugis
senior tag

van egy ilyen routerünk: egy Tenda N80 / N900 router.
na ezen az istennek se tudtam beállitani az AP modot.
néztem yutubos videokat etc. alapvetöen más fireware van már rajta.
szóval nem olyan egyszerü ám ez az AP beállítása.
láttam olyan router videokat ahol kb 3 kattintás az egész beállítása.

(#71296) aujjobba válasza Nyugis (#71295) üzenetére


aujjobba
addikt

Amelyikben nincs rá gyári opció a következők szerint tudod megoldani: [link]
Nekem is sikerült egy >10 éves router-rel.

(#71297) Nyugis válasza aujjobba (#71296) üzenetére


Nyugis
senior tag

probáltam én is fix IP cimet adni neki, de ez önmagában nem oldotta meg a problémát. sajnos nem üzemel AP pontként.

(#71298) woodworm válasza Nyugis (#71297) üzenetére


woodworm
veterán

DHCP-t is kikapcsoltad, lan-lan van összekötve? Fura lenne, ha nem működne.

(#71299) aujjobba válasza Nyugis (#71297) üzenetére


aujjobba
addikt

Önmagában a fix IP persze hogy nem.
Egyebek is vannak a linkelt leírásban.

(#71300) silvergod válasza Gubek-Einste (#71291) üzenetére


silvergod
őstag

az antennák ahogy néztem mindegyikben 5dbi-ek,
a 3x3 nem jobb a 2x2 vel szemben lefedettség/erősség miatt vagy annyit nem fog számítani?
köszi

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.