Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70401) Intruder2k5 válasza Graphics (#70400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem hiszem, mert akkor egyrészt bizonyára kezdett volna vele valamit az ASUS, már pedig több frissítés után sem javították a problémát. Igaz az egyik changelog-jában benne volt, hogy "fixed random reboot issue", de a jelenség ugyanúgy megmaradt. Másrészt pedig az ugyanolyan chipsettel szerelt TP-LINK Archer C1200 szintén problémás.

Amúgy meg CFW nincs rá, ha esetleg ezért kérdezted.

[ Szerkesztve ]

(#70402) Graphics válasza Intruder2k5 (#70401) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ejh :D akkor ismerőst beszívattam, mert gyors kellett router, akkor még nem ástam magam bele a témába.

Mondjuk eddig még nem panaszkodott, még 14 napon belül vagyunk, de nem hiszem, hogy el fognak állni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70403) Intruder2k5 válasza Graphics (#70402) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk ha (éppen akkor) nem használ olyan alkalmazásokat aminek kell a folyamatos kapcsolat, akkor lehet észre sem veszi az újraindulást. Főleg ha DHCP-s nete van, ami gyorsabban is kapcsolódik, ráadásul sokszor az IP cím sem változik.

(#70404) Graphics válasza Intruder2k5 (#70403) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát PR van neki ,ha sokszor újraindulna, akkor kapna egy 6 órás tiltást azt hiszem.

Beüzemelés volt nyűgös , de tán azóta megy. lehet tényleg észre sem veszi.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70405) Intruder2k5 válasza Graphics (#70404) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet nem lesz gond vele, bár volt akinek naponta többször is eljátszotta, de volt akinek meg ment 1-2 hetet is stabilan. Azt hiszem volt egy módosított gyári fw, valami lengyel fórumról, amiről azt állították, hogy megold mindent. Talán az újraindulgatást meg is oldotta, de azzal meg mintha a WiFi lett volna lassabb egyeseknél. A topikjában lehet erről olvasni bővebben. Már amennyiben az ASUS-ról van szó, a TP-LINK-nek nem tudom van-e külön topikja.

[ Szerkesztve ]

(#70406) Zsubi válasza Graphics (#70361) üzenetére


Zsubi
őstag

Köszi a linket én is vettem egyet :)

(#70407) Tarek El-Ali


Tarek El-Ali
tag

Sziasztok !

Szalonnasütőhöz (fedett hely) kellene nekem legalább 1 gigás porttal rendelkező CFW(lehetőleg openwrt) kompatibilis , dual band router ,minél olcsóbban (elméletileg jön egy MI router 3g , de videózva lesz a bontás ,mert eléggé nehezen akarta feladni a csóka , illetve lehet hogy azt nem is raknám kültérre...) ,a másik kiszemeltem a MikroTik (elég stabilan működnek szélsőséges körülmények között ) , van olyan opció amit esetleg nem vettem észre?

Lenovo Yoga500 i5 , Config 1:AMD X4 760K 4000 MHz ,ASRock FM2A75 Pro4-M ,2*4Gb HyperX 1600MHZ AMD R7770 KINGSTON V300 120 GB,HDD 1TB, Config 2 :AMD X4 630 , 12GB Kingston HyperX 2*2+2*4 VGA: HD5770 , MiniPC1 : OrangePiPC+ , MiniPC2: BPi M1+

(#70408) Graphics válasza Tarek El-Ali (#70407) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

WiFi-s a szalonnasütő?

Tudni kéne szerintem azt, hogy milyen távolságban , oda kábelt viszel, vagy hogy tervezed :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70409) jmuranyi válasza Tarek El-Ali (#70407) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, a sziamiaú 3G jó.
Itt egy lista.
Olyan 20e körül volt a napokban a tp-link archer c7,
úgy látom a v5 verzió támogatott.
Vagy esetleg olcsóbban egy Tenda AC 9,
bár ezzel kapcsolatban kevés a tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#70410) Tarek El-Ali válasza Graphics (#70408) üzenetére


Tarek El-Ali
tag

A cat5E már oda van húzva :DD , még a WC-ben is 100 mbit fölötti a netsebesség :) iperf3-mal a gerincen 600mbit/s felett vagyok, egyenlőre elég lesz :))

Lenovo Yoga500 i5 , Config 1:AMD X4 760K 4000 MHz ,ASRock FM2A75 Pro4-M ,2*4Gb HyperX 1600MHZ AMD R7770 KINGSTON V300 120 GB,HDD 1TB, Config 2 :AMD X4 630 , 12GB Kingston HyperX 2*2+2*4 VGA: HD5770 , MiniPC1 : OrangePiPC+ , MiniPC2: BPi M1+

(#70411) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!
1000+1 éve Digi netem (100as) van, amit jelenleg egy D-Link DR-850L routerrel használok.
Megérett a cserére, meg amúgy is utáltam mindig, a max amit ki tudtam belőle hozni 5 GHz-en, az 70/90 Mbps volt.. Tudnátok ajánlani olyat ami képes Wifi-n az 500as (ja igen, feljebb szeretnék váltani) netet (de legaláb az 500 közelében) stabilan biztosítani? 50m2-es lakás, árban max 15000 Ft.
Köszi,üdv

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#70412) 360xbox360 válasza Graphics (#70361) üzenetére


360xbox360
tag

Rakerdeztem a boltnal es B1, ahogy duliee is irta. Elvileg holnap meg is erkezik amit rendeltem.

(#70413) jmuranyi válasza Frontiner (#70411) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, ekkora összegért a TP-LINK Archer C5v4 az
ajánlott, vagy külföldi rendeléssel és CFW-vel
a Xiaomi Router 3G.

Mind a kettő 5GHz AC-n 2x2-es, vagyis 867 Mbit/s
linksebességet tud ideális esetben, megfelelő klienssel.
A gyakorlatban mért le/feltöltési sebesség ennek a tört része lesz.

[ Szerkesztve ]

(#70414) Frontiner válasza jmuranyi (#70413) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Meglesem,köszi.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#70415) attilav2


attilav2
őstag

Digi 1000-es nethez milyen olcsóbb routert ajánlotok? 1043nd jó? Most kötötték be és egy zte zxhn f660 rv1 routert hoztak, de mivel nem szeretem a szolgáltatói routereket ezért egyből bridge módba rakattam, most egy linksys wrt160nl-t használok openwrt-vel. Mit javasoltok, vegyek egy 1043nd-t, vagy inkább egy gigabites switchet és rakassam vissza router módba a zte-t? Egyáltalán milyen képességei vannak a zte-nek? Érdemes routerként használni? Jobban szeretnék saját gbites routert mert azt mégiscsak teljesen én kontrollálom.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#70416) Doky586 válasza attilav2 (#70415) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tudtommal a WRT-k nem kezelik a hardwer nat-ot így nem mennek ~300 Mbps fölé.. (wan to lan throughputban, csak a gyári firmel)

[ Szerkesztve ]

(#70417) Intruder2k5 válasza Doky586 (#70416) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elavult infó. Vannak már szoftveres megoldások, mint pl. a FastPath LEDE, amivel a 1043ND v1 is képes akár ~400Mbps-re is WAN<->LAN irányokban, holott gyári fw-vel ennek a felére se, de a v2/v3/v4 Gbit/sec közeli sebességet is elér vele. Tomato-ban is van hasonló szoftveres rásegítés BCM_NAT néven, ezzel a régebbi MIPS alapú vasak, mint pl. az RT-N16, vagy az RT-N66U is, tudnak nyerni némi plusz sebességet, de a BroadCom ARM alapú modelleken megy a tényleges hardveres NAT (Cut-Through Forwarding) is. Én is ez utóbbival használom az 1000-es DIGI-t PPPoE-n.

[ Szerkesztve ]

(#70418) Gubek-Einste válasza attilav2 (#70415) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen a saját router használata lenne az ajánlott.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C5v4/C7
30k felett: Asus AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT1900ac/RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70419) matyiroli válasza jmuranyi (#70397) üzenetére


matyiroli
tag

TP Link Archer C5 V4 lesz, csak kicsit elbizonytalanodtam, mert több típusnéven van fenn arukeresőn, szerint ugyanaz a kettő...

1. https://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/archer-c5-ac1200-p407843971/
2. https://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/archer-c5-v4-p410210331/?gclid=EAIaIQobChMI4Mn435ni3gIVQrDtCh3rjAhOEAAYASAAEgLlJfD_BwE

[ Szerkesztve ]

(#70420) jmuranyi válasza matyiroli (#70419) üzenetére


jmuranyi
tag

Ránéztem, szvsz ez ugyanaz a két router, csak az elnevezéssel variálnak.
Az Archer C5v4 a fehér, négy antennás, minden portja gigabites.

(A v4 a hardververziót jelenti, a dobozán mintha nem is lenne rajta.
De most ezért nem mentem le a pincébe, leellenőrizni.)

Viszont az iWAY-es árukeresős linken egy másik router fényképe látható, egy telefont megérhet,
hogy mi is van nekik raktáron. Korábbi C5v2?

(#70421) jmuranyi válasza matyiroli (#70419) üzenetére


jmuranyi
tag

Közben ránéztem egy Archer C5v4 dobozra,
és a v4 feliratot nem láttam rajta.

Ez van, a hardverváltozatokat nekünk kell számon tartani.
Avagy a vevőnek száz szeme legyen, az eladónak elég, ha kettő van. :)

(#70422) HTomee


HTomee
tag

Sziasztok,

Lecseréltem az Asus RT-AC66U-B1-est egy TP-Link Archer C4000-re. Végre!
Működik a távoli elérés is NAT alatt, sokkal jobb a lefedettség, működik a szülői felügyelet is, nem melegszik, minden flottul működik. Akciósan se volt kevés, de nem bánom.

Amiért cseréltem az Asust:

Gyári szoftverrel wi-fi hatótáv, gyenge,..Nálam legalábbis. port nyitás vagy jó vagy nem, NAT mögül nem megy a távoli elérés mobil applikációval, nem megy a weboldal szűrés (Facebook, youtube pl...), Nem kell vele tornázni fél napokat, hogy jól be lehessen állítani.
A TP-Link is tud magyarul. A gyári szoftver is pofon egyszerű és egyértelmű. Tudja a MU-MIMO-t. Ugyanúgy kikapcsolhatóak a LED-ek, időzített wi-fi, időzített reboot...stb.

Nekem ez mind-mind fontos volt és az eszközeim is tudják. Igaz sokat tudott az Asus is, de a szülői felügyelet és a port nyitás miatt cseszett fel! Meg hogy melegebb volt mint a radiátor.. Szóval nekem nyert a TP!!

(#70423) attilav2 válasza Gubek-Einste (#70418) üzenetére


attilav2
őstag

2 wifis kliens használná (teló+tablet) + 2 vezetékes, 1ik egy pc, másik okostv. Panellakás. A limit 20k, legyen legalább 2 külső antennája, 2.4ghz elég, még nincs olyan eszköz amely tudná az 5g-s wifit. Ja és vezetéken tudja a gigabitet.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#70424) HTomee válasza attilav2 (#70423) üzenetére


HTomee
tag

TP-Link TL-WR1043ND
Ezt mind tudja bőven 20k alatt. Nem fogsz csalódni benne!

(#70425) woodworm válasza jmuranyi (#70421) üzenetére


woodworm
veterán

A doboz univerzális, bár akár területenként és szérián belül is változhat. Viszont az élén vagy az alján van egy vonalkódos matrica a pontos típussal, szériaszámmal, wds kóddal és verziószámmal.

(#70426) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Kétsávos, AC-s routert keresek egy egyetemi tanszékre. Kb. két irodát kéne beszórni vele, meg egy kis tantermet. Nem kell ördöngős jelerősség, mert a falak vékonyak. 4-5 felhasználó lenne rajta max. egyszerre.
Én egy Linksys EA6350 AC1200-t és egy Asus RT-AC66U B1 AC1750-t néztem. Ha van olcsóbban jó alternatív azt szívesen veszem.

(#70427) Graphics válasza ZephX (#70426) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

AC66U ajánlott cucc.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70428) ZephX válasza Graphics (#70427) üzenetére


ZephX
senior tag

Köszönöm. Én is erre gondoltam, csak lehet már túl lesz a kereten amit erre fordíthatunk. Esetleg olcsóbb alternatíva nincs kétsávosból? USB például teljesen felesleges.

(#70429) Graphics válasza ZephX (#70428) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az USB hiányától nem lesz olcsóbb, filléres tétel egy ilyen eszközön.

Ha nem épp black friday, de itt pl tök jó árban van, 5-8 ezerrel olcsóbb mint máshol. [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70430) ZephX válasza Graphics (#70429) üzenetére


ZephX
senior tag

Rendben, köszönöm még egyszer.

(#70431) Graphics válasza ZephX (#70430) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ott épp nincs készleten, edigitalnal viszont még jó áron elérhető: [link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70432) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Csak hangosan gondolkozom...

Történetesen azon, hogy bár nálam tényleg kiválóan teljesít a wifi az Asus AC87 és az N18 routeren is, baromi nagy kompromisszumot jelent az, hogy egy helyen van a router/switch és az AP. Ergo lehet, hogy a következő routeremet már beépített wifi nélkül venném...

Mikrotiket nagyon nem akarok, úgyhogy marad praktikusan a Ubiquiti, ami voszont annál ronokszenvesebb!

A nagy kérdés tehát az, hogy a wifit leszámítva vajon melyik Ubiquiti router nyújtaná mondjuk egy RT-AC66uB1 teljesítményét? Nyilván lesz gigabites WAN és fontos az OpenVPN,

Köszönettel. MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70433) ekkold válasza ZephX (#70426) üzenetére


ekkold
őstag

Egyetemi tanszéken csak akad valaki aki ért a mikrotik-hez... hAPac2

[ Szerkesztve ]

(#70434) Gubek-Einste válasza attilav2 (#70423) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor Asus N18U, TP-Link 1043N/Archer C5v4 jöhet szóba vagy Xiaomi Mi Router 3G külföldi rendeléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70435) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#70432) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

EdgeRouter szériát nézegessed.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70436) ZephX válasza ekkold (#70433) üzenetére


ZephX
senior tag

Azért én ebben nem vagyok olyan biztos. xD De azért köszi a tippet. :)

(#70437) proci985


proci985
MODERÁTOR

csaladtagnak keresek valami megbizhato megoldast, amit lerakok es megy.

250 euroert a lyra trio jo otlet?

--

a helyzet a kovetkezo: van egy kb ket szintes kb 2x80nm2es haz, aminel jo lenne, ha valamivel le tudnam fedni egyszeruen wifivel. a jelenlegi cucc ugy nez ki, hogy van:
- egy router felkonfolva optikai switchnek
- egy router a nagyszobaban az emeleten
- egy regi es eleg megbizhatatlan dlink dir-600(?) router lent az egyik haloban switchnek konfolva a nagyszobai routerre kotve
- egy regi es eleg megbizhatatlan dlink dir-600(?) router fent az egyik haloban switchnek konfolva a lenti haloba kotve. itt van egy asztali gep is
- egy repeater fent a konyhaban ahova nem er el a harom router.

tovabbi info:
- stabilitas a fontos, gyakorlatilag a fel haz ezen log, ertsd a tv, netflix, szamitogep, printer, napelem, lampa vezerles...

mindharom router elvileg egy wifi halozatot tart fent, gyakorlatilag egy istencsapasa a managelesuk es neha az egyik router nem tudja mit csinal a masik, e.g. ugyanazon a wifi halon neha van net neha meg nincs.

jon a black friday, kene valami megbizhato, nagy hatotavolsagu darab. gaming (es gaming packet prioritalas) / gyerekzar nem fontos, viszont kriterium, hogy mukodjon anelkul, hogy haromhavonta az egesz osszeomlik aminek evi legalabb egyszer manual reconfig a vege reszemrol egy laptoppal ami egy felnapos igazi regivagasu porbancsuszos muvelet. ennyi halozati uzemelteteses hatterem van, viszont egesz egyszeruen a rendszer egy laikusnak aki max ujrainditani tudja a cuccokat megbizhatatlan.

azon agyalok van akcios asus lyra trio 250 euroert.
- gyakorlatilag daisy chain fizikai backbone
- az elso router moge mehetne az elso lyra
- lentre a masodik router helyett mehetne a masodik lyra
- fentre a harmadik router helyett mehet a harmadik lyra, amibol egy kabel mehet tovabb az asztali gepbe

amit megold:
- egy halozat
- papiron le tud fedni 500nm2et, gyakorlatilag ennek a harmada a cel, ha mukodik a kertben is annak csak orulunk
- ahogy nezem egyszeru managelni es vegre nem egy kisebb ceges halo komplexitasaval kell otthon kuzdeni
- hulyebiztos es redundans, ha veletlenul elszall a fizikai halozat a wlan mukodik backupkent

hatrany:
- az ara. mondjuk ez relativ, wireles bridge is kene a tobbi cuccra, minimum ket stabil megbizhato routerrel switchkent is ami annyival nem lesz olcsobb

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#70438) Gubek-Einste válasza proci985 (#70437) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A mesh nem a legbiztosabb megoldás.
Inkább egy Ubiquiti UniFi csomag kellene, van 3 -5 darabos készlet is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70439) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#70435) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nézegettem, nézegettem, akárcsak a fórumait.

Őszintén örülök, hogy talán nem a közeljövőben kell döntenem...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70440) proci985 válasza Gubek-Einste (#70438) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

wifi roaming ezeknel mennyire problemas? (minden eszkoz androidos)

illetve mennyire mukodik az, hogy lerakom es utana tobbet nem akarok vele foglalkozni? utobbiba azt is beleertve, hogy aramszunet utan a rendszer kepes legyen automatikusan felallni es mukodni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#70441) Gubek-Einste válasza proci985 (#70440) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pont a roaming miatt ajánlottam ezek az eszközöket.
Nagyon megbízhatóak de nézz be a saját topikjába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70442) Cirbolya_sen válasza proci985 (#70440) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Mukodik, es pont ugy ahogy szeretned. Uzemeltetek nehany helyen, es itthon is ez van.
A foruman tobb segitseget is kapsz, ha kell 😆
/lasd mint fent :K /

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#70443) Multibit válasza MaCS_70 (#70439) üzenetére


Multibit
veterán

Csak, hogy ne legyen könnyű a dolgod... döntened kell az Edgerouter vonal és az Unifi között. Az előbbi vezetékes, az utóbbi rádiós prioritású. Persze, ha van elég zsé, egyszerre használhatod mindkettőt ;)
Amúgy vegyesen is használható :) Sokan - anyagi okok miatt - vegyes rendszert építettek ki, esetleg olcsóbb "idegen" komponensekkel. A lényeg, hogy csak a saját felhasználási igényeidre építs, soha ne a marketing bullshitre! :K

(#70444) jmuranyi válasza woodworm (#70425) üzenetére


jmuranyi
tag

Köszönöm!

(#70445) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!

1 Gbit Telekom internethez keresek saját routert. Ami a legfontosabb, hogy ténylegesen tudja kezelni az 1 Gbitet minden irányba. Wifi fontos, de a kábeles megbízhatóság a legfontosabb. Extra dolgok nem kellenek, port forward működjön. Jelenleg egy TP-Link TL-WR2543ND v1.2 van OpenWrt-vel, de lassítja az internetet, 130 Mbittel jön, míg közvetlen ONT-ről megvan a 960-980 Mbit is.
Ezeket nézegettem:
TP-Link Archer C3150 V2
TP-Link Archer C4000
Mi ezek között a fő különbség? Kicsit túlzásnak érzem azért ezeket árban és tudásban is. Van vmi hasonló esetleg?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#70446) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok!

ZyXEL NBG6617 MU-MIMO Home AC1300 router ajánlott vétel lenne?

TP-Link TL-WR841N-t váltana egyenlőre 120-as nethez.
Esetleg jobb választás lenne egy TP-Link Archer C5v4?

(#70447) jmuranyi válasza Frenk (#70446) üzenetére


jmuranyi
tag

ZyXEL: nincs vele tapasztalatom.

Úgy láttam, az Archer C5v4 kb fele annyiba kerül.
Nekem szimpatikusak a sávonként dedikált külső antennák.
A 841N-nél hangyányival jobb lefedettséget biztosíthat, 2,4 GHz-en.

Én az Archer-t venném, ha mégsem válna be,
akkor netes rendelésnél él a két hetes indoklás nélküli elállás,

(#70448) jmuranyi válasza pigster (#70445) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, egy lista:
~10-12 eFt: kínai rendeléssel és CFW-vel Xioami Router 3G ,vagy itthonról TP-LINK Archer C5v4
~20e: TP-LINK Archer C7 (kisebb lefedettséggel) , ASUS N18U (5 GHz nélkül)
~ 26e: ASUS AC66U B1, melegszik, kicsit fentebb leírta valaki, miért vett Archer C4000-et utána

Általánosságban, minél drágább, annál több klienset képes tartósan
kiszolgálni, akár masszív torrentezésre is.
Hétköznapi használatra én kicsit túlzásnak érzem az árban 50 eFt fölé csúszó
routereket, persze egyedi kivételek léteznek.

Milyen ingatlanban lenne használva? Lakás vagy családi ház?

(#70449) MaCS_70 válasza Multibit (#70443) üzenetére


MaCS_70
félisten

A cél egyértelműen az lenne, hogy a wifit válasszam le a központi switchről, ami ugye történetesen a routerben lakik.
Mivel a 3+1 szintet és a kertet jelenleg hibátlanul kiszolgálja az AC87-es, nem sietek sehová, viszont előbb-utóbb eljön a csere ideje, akárcsak egy felújításé. És ha már "úgyis építkezem", megcsinálnám igényesre.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70450) pigster válasza jmuranyi (#70448) üzenetére


pigster
senior tag

Egy családi ház. Amint írtam, a legfontosabb a stabil 1 Gbit/s a kábeleken. Ne melegedjen, ne kelljen tutujgatni. Wifi kell, de van még egy külön Wifi AP, amivel eddig elég jól elvagyok. Amint írtam a jelnlegi routernél a legnagyobb gond, hogy az 1 Gbit/s közelében sincs.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.