Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71501) gabikiraly2 válasza jmuranyi (#71500) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Köszi a választ. A kevés port nem igazán gond, max akkor lesz kevés, ha egyszer elkészül a szerverem...
C5V4-nél sokan panaszkodnak wifi jelszakadásra, nálad semmi gond vele?
Sok torrent nincs, heti egy kettő.
Gigás net csak azért lett, mert pár százassal került többe, mint az egyel gyengébb.

Csend a lelke mindennek!

(#71502) devil-k


devil-k
nagyúr

Helló helló!

DIGI 1.000-es nethez keresek routert. Kábelen nem lesz használva, minden wifin lógna rajta, így ez a része a fontos. 15-20.000 Ft-ig van esetleg valami best buy? Köszönöm.

- mozi bolondéria -

(#71503) Gubek-Einste válasza devil-k (#71502) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k alatt Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71504) TCr válasza Intruder2k5 (#71499) üzenetére


TCr
veterán

4 porttal tökéletes lenne számomra, azonnal venném.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#71505) Core2duo6600 válasza TCr (#71504) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mennyiből áll mögé tenni egy switchet ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71506) TCr válasza Core2duo6600 (#71505) üzenetére


TCr
veterán

Ha mögé teszek egy normálisabb switch-et, akkor már vehetnék egy drágább routert is, és akkor nem kell +1 eszköz sem.
De ha rosszul gondolkodom, akkor kérlek javíts ki, bármit meghallgatok.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#71507) Rolly válasza Core2duo6600 (#71495) üzenetére


Rolly
veterán

szerinted ezt hogy lehetne fokozatosan összerakni egyszerre elég sok lenne a majd 200.000 ft-os wifi hálózat :)

(#71508) Aprósólyom válasza Gubek-Einste (#70971) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Archer C6, amit eddig tudni:
teszt
Ugyan az a lapka van benne mint a tp link wr1043N v4.x verziókban.
Viszont tud AC-t, de nincsen USB portja.
A tp-link saját mérése szerint kell tudnia 930Mbit NAT teljesítményt. Úgy tűnik hihetünk nekik.
Én most erősen gondolkodom egy ilyenben.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#71509) hunaqua válasza TCr (#71498) üzenetére


hunaqua
addikt

Nekem minden portjában van switch .Azok meg tele vannak rakva.Hibátlan cucc.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#71510) TCr válasza hunaqua (#71509) üzenetére


TCr
veterán

Milyen switch-eket használsz?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#71511) hunaqua válasza TCr (#71510) üzenetére


hunaqua
addikt

TP-Link Gigabit,

Tavaly itt az aprón vettem újonnan talán 4K-ért darabját.

A router 8K + 2X4K = 16K

Ilyen router +ennyi kimenet,verhetetlen az ár.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#71512) jmuranyi válasza gabikiraly2 (#71501) üzenetére


jmuranyi
tag

C5v4: nálam stabil a wifi.
Mondjuk csak 2-3 mobil van wifin, és éjszakára áramtalanítok.

(#71513) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
Nem vagyok otthon nagyon router témában. Otthoni használatra kellene egy router kiváltani a upc connect boxot. 20k a határ kb. Lehet használt is,elég sok kütyü van, nas,tv,tablet,pc,telefonok. Van egy tp link switch is. Mi az ajánlott, archer kellene?

(#71514) TCr válasza hunaqua (#71511) üzenetére


TCr
veterán

Írtátok valahol (talán az összefogalalóban), hogy ez a Xiaomi router kínai menüvel érkezik.
Mit kell rajta mókolni?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#71515) Istv@n válasza Rolly (#71507) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Mikrotik vonalon szerintem lényegesen olcsóbban ki lehetne hozni egy ilyen hálózatot, de ugye ott nem "next, next, finish" a beállítási folyamat. (Akár egy hAPac2 fő routernek, hAPac lite ap-nak, esetleg ahová nem kell az 5GHz, oda egy hAP mini vagy mAP lite...)

(#71516) hunaqua válasza TCr (#71514) üzenetére


hunaqua
addikt

gyere át ide

Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#71517) Core2duo6600 válasza Rolly (#71507) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát, nem kevés az összeg, de az elvárás is nagy.
Nem nagyon tudok olyat, amivel spórolni lehetne.
Max annyit, hogy elsőre csak egy AP ét veszel, és később választasz hozzá egy másikat is.

(#71506) TCr
Arra írtam, ha kevés az a port mennyiség amit az adott router ad, akkor a switch a megoldás.

(#71513) daniel2121
Mégis mennyi az a sok kütyű, és milyen helyre lenne.
Mi használná a hálózatot kábelen, és mi wifin ?

(#71515) Istv@n
Mi mennyi lenne Miki vonalon ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71518) TCr válasza hunaqua (#71516) üzenetére


TCr
veterán

Köszi!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#71519) Istv@n válasza Core2duo6600 (#71517) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Minden ár körülbelüli, de nagyságrendileg stimmel:

hAPac2 - 21e
hAPac lite - 16e
hAP mini - 7e

Szóval mondjuk 1 router + 2 ac-s ap + 1 n-es ap = 60e Ft.

Igy lenne 3 ac-s és egy 2.4GHz-es ap a rendszerben, amit CAPsMAN-nal központilag lehetne managelni, (egy SSID-vel, roaminggal), és szerintem már egy nagyobb épületet is le lehet vele fedni, feltéve, hog yaz nem egy atombunker....

(#71520) jmuranyi válasza daniel2121 (#71513) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, ha egy kicsit képbe akarsz kerülni, érdemes
megvenni egy xiaomi router 3G-t kínából. Majd padavant rá.
Írtad, van switch is, így nem gond, hogy ezen csak kettő LAN port van.

Itthoni új beszerzésből TP-LINK Archer C5v4 vagy C7,
vagy ASUS: AC57U vagy RT-AC1300 G+ , bár ezekről még
gyűlnak a tapasztalatok.

Valószínűleg akkor jársz a legjobban, ha szánsz rá
még pár ezer FT-t, és akcióban veszel egy ASUS AC66U B1-t.

Használt router vásárlás kicsit mindig lutri...

(#71521) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, van egy telken belül 2 ház, a fenti házban van internet, de lent sajnos nincs, a két ház között 50 m a távolság.
A fenti Routerről szeretném levitetni a vezetéket a lenti házhoz és ott egy másik routerre bekötni, milyen típusú kábellel tudom ezt megoldani?
Tudom hogy így osztódni fog az internetet sebessége, de új bekötést nem csinálnak meg egy telken belül két házra.
Ha hardveresen össze lesz kötve kell valamit telepíteni még hogy működjön, engedélyezés stb.....?
Segítségetek előre is köszönöm!

Gábor

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#71522) Core2duo6600 válasza Gaboman (#71521) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egy telken belül azt csinálsz amit akarsz.
Ha a kábeles megoldást választod akkor az optikát javaslom, így nem lesz a 2 épület között fém - fém összeköttetés.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71523) Gaboman válasza Core2duo6600 (#71522) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Egy telken belül azt csinálsz amit akarsz.

Sajnos ez nem így van, új bekötést nem lehet csak úgy ha a meglévő internetről viszem le a másik házba.
Ezt kábelesen szeretném megoldani, milyen típusú kábelre lenne szükségem, típusszáma, hogy utána tudjak keresni a neten hol lehet a legjobb áron venni.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#71524) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Asus RT-AC56U routeremet szeretném váltani valami erősebbre.

UPC 500 net miatt csak AC-s wifi jöhet szóba, szóval ami fontos:
- 80nm lakásra elegendő wifis hatótáv (nem lenne baj, ha 2-3 fallal arrébb is lenne legalább 30-40Mbit)
- DLNA
- Hátsó USB3-as port
- Erős CPU a sok Sambára másolás miatt

Olvastam, hogy az új Asus routerek némelyike nem elég megbízható, ezért is kérnék tanácsot :))

[ Szerkesztve ]

(#71525) woodworm válasza golfvariant (#71524) üzenetére


woodworm
veterán

Miben legyen erősebb? Az ac56u-nak minden szempontból meg kell birkóznia a upc500 nettel. Az ac66ub1 szinte csak a wifiben különbözik, a kihasználásához kliens oldali támogatás is szükséges. Ha jelenleg is gondjaid vannak a sebességgel, nem biztos, hogy a router az oka.
A routerre kötött hdd írása/másolása korlátozott, ha ezzel van problémád.

(#71526) Core2duo6600 válasza Gaboman (#71523) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ahonnan leviszed oda egy olyan router kell ami rendelkezik legalább egy SFP porttal.
Ebbe bele kell tenni, egy sfp modult az optikai kábel számára.

A másik oldalon szintén kell egy Switch , ami rendelkezik legalább egy sfp porttal, ebbe szintén kell egy sfp modull, a gigabites elég, a gyorsabbnál már megugrik a költség.

Ahogy néztem, nagyjából 2 gyártó jöhet szoba, az egyik a Ubiquiti, a másik a Mikrotik.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71527) Rolly válasza Core2duo6600 (#71517) üzenetére


Rolly
veterán

amin még gondolkodtam, hogy első körben vennék:
- unifi routert
- egy AC-PRO AP-ot (ezen ha jól tudom van egy bemenő és kimenő utp csatlakozó ugye? :)
- egy cloud keyt
s használnám most az ASUS routeremet AP-nek (ha szükséges a Unii mellé) és switchnek

s később vennék
- switchet
- meg ha kell még egy AC-t ...

[ Szerkesztve ]

(#71528) Gaboman válasza Core2duo6600 (#71526) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm! :R

Lefényképeztem a Thome modemem hátulját, és azt a routert amit rendeltem, szerinted ezekkel összeköthető?


[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#71529) Core2duo6600 válasza Rolly (#71527) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akár ez is jó megoldás lehet.
Bár hamar ki fogod dobni az asus-t :)

Annyit tudni kell, hogy ezen eszközök POE sok, ami annyit tesz, hogy hogy az eth kábelen kapja az áramot.
Most ezt vagy tápfeladóval vagy poe-s switchel kell megoldani.
Hogy ez a tápfeladó benne van -e az AP melett a dobozban, ezt nem tudom.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71530) woodworm válasza Core2duo6600 (#71526) üzenetére


woodworm
veterán

Ethernet kábellel nem sokkal olcsóbb lenne a kiépítés? Azért alternatívaként meg lehetne említeni, hogy legyen választási lehetősége.

(#71531) Rolly válasza Core2duo6600 (#71529) üzenetére


Rolly
veterán

átmenetileg van egy poe switchem... de fejből nem tudom, hogy kompatibilis-e a szükséges poe-vel :) mert ugye poeből is van sokféle már :(

(#71532) Gaboman válasza woodworm (#71530) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm hogy megemlítetted!

Ezek közül melyikkel oldanád meg az összekötést, melyik típus lenne jó ha kívül drótra ráfogatva szeretném levinni az alsó házba?
A fenti routerbe Lan2 portba elég lenne bedugni, lent pedig a router Lan portjába?
Elméletileg működni kellene?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#71533) woodworm válasza Gaboman (#71532) üzenetére


woodworm
veterán

Gőzöm sincs, nincs márkaismeretem a kábelek között. Nekem kertes házban a lábszomszéd felől légkábellel volt áthozva, de azt a szolgáltató intézte. Mindkét oldalon késes aljzat volt szerelve és arra csatlakoztak utp-vel a routerek.

(#71534) Gaboman válasza woodworm (#71533) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nekem is légkábelt mondtak a Thomnál, csak a szerelő 60 ezret mondott a beszerelésre, villanyszerelő ismerősöm pedig 20 alatt megcsinálná.
De szeretném tudni pontosan mi kell az összeszereléshez, milyen kábeltípus, csatlakozók stb....

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#71535) Redneck


Redneck
veterán

Egyelőre 100Mbit-es Diginetem van, de lehet később nagyobb sávszélességre váltok, így szükségem lenne egy Gigabites routerre. 10-15k közötti modelleket néztem, egy panel lakásba kell. Korábban egy ilyen Belkinem volt, ezzel tökéletes volt a lefedettség. Olyan kell ami vezetéken biztos tudja a Gigabites kapcsolatot.

A TP-Link Archer C6 most 13 rugó az iPonnál, illetve a korábban többször ajánlott C5 is 12,3-ért rendelhető.

Mit a legjobb választás ebben a kategóriában?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#71536) woodworm válasza Gaboman (#71534) üzenetére


woodworm
veterán

Ha gigabites átvitelt szeretnél, akkor feszítőszálas cat5e vagy cat6 ethernet kábel, a két végén szerelhető késes aljzat, rögzítési pontok. A kábel specifikációjában leírva, hogy mennyi lehet a szabad távolság két pont között, így esetleg középen is. Munkadíjjal együtt reális lehet a 20e, a 60-at én sokallom.
Gondolom a kiindulási oldalon megoldott a szabad csatlakozóhely, ha nincs akkor switch. A végpontra, a készülékek számától és hogy külön hálózatot akarsz vagy nem, patch kábel, switch vagy router.

(#71537) Gaboman válasza woodworm (#71536) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm! :R

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#71538) Aprósólyom válasza woodworm (#71536) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ilyen hosszú távon és kültéren, nem szükséges árnyékolnia és stp kábelt használnia, a végén azt földelnie? Én azt gondolnám, hogy igen, viszont tapasztalatom nincsen. Ez már off, viszont érdekelne, és neki is hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#71539) Core2duo6600 válasza woodworm (#71530) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, de nem tudom mennyire szerencsés 2 épületet összekötni fémes kapcsolattal !
Egy nyári vihar adott esetben kinyithatja a hálózati eszközöket.
Míg optikával nincs ilyen probléma.

(#71534) Gaboman
A saját hálózatod szeretnéd levinni, vagy egy teljesen külön hálót, és csak a netet átadni ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71540) Aprósólyom válasza Core2duo6600 (#71539) üzenetére


Aprósólyom
addikt

És ha nem feszíti, hanem fektet földkábellel, esetleg csőben a jobb védelem miatt, ha nem akar ásni? Feszíteni csak akkor feszítenék, ha tuti nincsen más megoldás.

Jevons paradox

(#71541) woodworm válasza Aprósólyom (#71538) üzenetére


woodworm
veterán

Azért nem írtam külön, mert általában a feszítőszálas kábelek kültéri környezetre vannak tervezve, ezért alapvetően már árnyékoltak, legalább kívülről (ftp). Ha tévedtem, elnézést.

(#71539) Core2duo6600
Az eddigi kiépítéstől függően akár a víz vagy a villanyvezetékek miatt is össze lehet kötve. Abban igazad van, ha jelenleg szeparált, akkor cél lehet ezt továbbra is érvényesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#71542) Aprósólyom válasza Redneck (#71535) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én azt olvastam a fórumon, hogy lehetnek instabilitási gondok a C5 v4-el. (Ha jól látom, már csak ezt kapni. A régebbi C5 v1, v2 verziók az ajánlott típusok csak.)
A C6-ról sok tapasztalt nincsen. Viszont, ugyanaz a lapka dolgozik benne, mint az ajánlott "TP-LINK TL-WR1043ND v.4x" típusban. Ebben a hsz.-ben gyűjtöttem két linket. 1 tesztet, 1 pedig tp-link mérés, ami igazolná, hogy képet NAT-olni gigabites netet. Ez pedig a tp-link virtuáls felületete, ahol belenézhetsz a C6 router felületébe.
Szerintem abszolút bizalomra ad okot a router az összeszedett infóim alapján. Egyedül csak a kevés tapasztalat hiánya miatt nem tudják ajánlani a topicban. Viszonylag új router.
Az infók alapján, én is egyre bátrabban gondolok egy ilyen beszerzésén. USB hiánya nekem nem lenne gond, mert régi laptopból tervezek összeállítani egy egyszerű, kis fogyasztású szervert.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#71543) woodworm válasza Aprósólyom (#71542) üzenetére


woodworm
veterán

Többen számoltak be wifi szakadásokról. A topikjában a legfrissebb fw-vel jók a tapasztalatok eddig.

(#71544) Gaboman válasza Core2duo6600 (#71539) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A saját hálózatomat szeretném levinni, a fenti házról azt levinni az alsó házhoz.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#71545) Aprósólyom válasza woodworm (#71543) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Benéztem a topikba. 3 napos FW update? (Elég friss, szinte ropogós. :B ) Neked is C5 v4 routered van? Frissítetted? Tapasztalat?
Azért adjunk neki 1-2 hetet a használati tapasztalok miatt, nem?

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#71546) Rolly válasza Core2duo6600 (#71526) üzenetére


Rolly
veterán

annyi kérdés még, hogy az AC Proban két utp csatlakozás van ez egyik a bejövő net + áram (poe+-szal) a másik? Sima lan amit tudok switchel tovább osztani? Egyelőre csak egy nyomtatót kellene még tudnom rádugni...

(#71547) Core2duo6600 válasza Rolly (#71546) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezeket a plafonra tervezik, így a nagy helység következő AP ja való oda azt hiszem.
Anyomit inkább a switch be kösd

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71548) Rolly válasza Core2duo6600 (#71547) üzenetére


Rolly
veterán

igen de a garázsban van a router onnan a szobába megy fel 1 utp kábel ahol a nyomi is van és ott lenne az AP is (ha mást nem az AP-t átmenetileg tudom máshova rakni, de később ott is foglalt lehet az 1 utp) ...

(#71549) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Szerintetek ez a kábel jó lenne 8X0.22.?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#71550) woodworm válasza Gaboman (#71549) üzenetére


woodworm
veterán

Biztosan nem, ez nem ethernet kábel.
Itt érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.