Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71651) ekkold válasza david9999999 (#71649) üzenetére


ekkold
őstag

Wifi sávszélesség tekintetében a Mikrotik legfeljebb átlagosnak mondható, inkább a stabilitás az erőssége, illetve, hogy több hálózatot is problémamentesen kezel (sok SSID-t is tud szórni egyszerre, a leírások szerint kb. 32db SSID-ig még nem csökken a teljesítménye, de a max megengedett 128). 2,4GHz-en 50...80Mbps-nél többet még nem sikerült elérnem Mikrotikkel, 5GHz-en pedig 200Mbps körüli volt a legnagyobb sebesség amit mértem. Mindezt annak ellenére, hogy a kapcsolat pl. 2,4GHz-en is 300Mbiten összeállt, 5GHz-en pedig 400...600Mbps környékén - de ezt meg sem közelíti a tényleges átviteli sebesség..
Ugyanakkor pl. a TV-m wifin keresztül éri el a médiaszervert, és egy 4k-s film lejátszásakor akár 100Mbps körüli állandó wifi adatforgalmat generál - és ez viszont stabilan megy, nem akad meg.
A másik ami a Mikrotik erőssége, hogy amikor 40....60 user lóg egyszerre a wifin, egyetlen eszközön, akkor sem rogyik össze, csak teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#71652) david9999999 válasza ekkold (#71651) üzenetére


david9999999
tag

Igen, pont a stabilitása miatt esett a mikrotikre a választás, és azt kell hogy mondjam hogy míg előtte rendszeresen voltak kisebb nagyobb akadások akár a vezetékes hálózaton is, most nyoma sincs ennek több mint egy éve. Ennek ellenére több oldalról lenne igény a sebesség növelésére, ezért kacsingattam el más márkák termékeinek irányába, szóval bármilyen javaslatot szívesen fogadok ez ügyben.

(#71653) Core2duo6600 válasza david9999999 (#71652) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Még nézd meg az Unifit is, ha sem a Mikrotik, sem az Unifi nál nem találod meg álmaid AP jét, akkor az az AP nem is kétezik.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71654) Core2duo6600 válasza Aprósólyom (#71561) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Lehet, hogy ezt neki találták ki

https://mikrotik.com/product/wireless_wire

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71655) bluemirage válasza ilovedigweed (#71641) üzenetére


bluemirage
őstag

Az 1043ND az egyik legerősebb és legnagyobb hatótávú router volt a 2,4Ghz-es kategóriában. Hozzá hasonló a még kapható Asus N18U szintén a 2,4 Ghz-es kategóriában. De neked már ezzel a régi kategóriával nem kell foglalkoznod...
Az 5Ghz hatótávja szerencsére csak bő fele a régi 2,4 Ghz-es eszközöknek. Ezért bátrabban vásárolhatóak, mert kevésbé kell attól félned, hogy szomszédaid teleszórják a lakásodat az ő wifijükkel, így aztán betelik az éter... azaz nincs szabad csatorna és egymást akadályozzátok... és te sem tudod az 5Ghz-es wififel a szomszédodat inkolatlanul zavarni, hogy ezt tettük a 2,4Ghz-es eszközökkel.
Amíg az 5Ghz-es eszközök relatív drágák is voltak, addig ez is segített abban, hogy a frekvenciasáv szabad maradjon.
Javasoltam, hogy olvass vissza, mert szinte mindig ugyanazon néhány router van ajánlva... köztük van dualband-es (5Ghz-et is tudó) típus is. Mert szinte mindig ugyanazt akarják 20 vagy 30 környékén egy megbízható routert otthonra... és erre mindig ugyanaz a válasz.

1., A topic keresőjébe beírod az ajánlott szót és akkor ezt látod
2., Ezt követően pedig rákeresel az ajánlott típusra az árgépen vagy a google-val, hogy lásd az árat vagy egyebet.
3., Ezután ennek a topic-nak a keresőjébe beírod a kinézett típus nevét, hogy még többet megtudj róla
4., Ezután megnézed a fórum keresőjén, hogy a típusnak van-e saját topikja (általában van) és ott is olvasol
5., Megveszed az eszközt... vagy még kérdezel esetleg itt, vagy még inkább a saját topikjában.

+1., Ha nem tudod, vagy nem akarod használni a keresőt, akkor kérdezz... nincs gond. :R Nem én mondom: "Használd a keresőt, hátha már feltették előtted ugyanazt a kérdést. Ez örök érvényű szabály."

Meliora sunt bono inimica

(#71656) Fido01


Fido01
aktív tag

Helló!

Szeretnék venni egy routert, Telekom 300-as netem van, amiből lehet hamarosan 500 vagy 1000 lesz.
A lakásom kb 60nm, tégla falazóanyagból.
Jelenleg a szolgáltató által adott modem Wifi-jét használom ami elég gyászos.

Első sorban két fő szempontom van, ha van időm leülni játszani (full casual heti 2-3 óra online) akkor az élvezhető legyen, a mostani megoldással lagspike-ok és alapvetően magasabb lag van mint kellene. (a szoftveres részét már átnéztem elviekben beállítási gond nincs, és statikus tesztekben nem is jelenik meg ez a hiba, csak folyamatos igénybevételnél olyan mintha le-le dobálna a modem)

Másrészt a letöltési sebesség normalizálása, most maximum 100mbit amit ki tudok használni.

A szolgáltatás sem hibátlan, de kábelen ennél sokkalta jobb eredményeket kapok.

Túlzottan sokat nem szeretnék rákölteni, és ahogyan olvasgattam az összefoglalót a TP-Link Archer C5-öt néztem (apropó mi a különbség a C5 és a C50 között? ) Van ennél jobb megoldás? A jövőben ha bővítem a netet akkor is elég lesz vagy inkább vegyek komolyabbat és akkor nem kell 1 év múlva kidobni?
Ahogyan olvastam a TP-Link beállíthatóságban nem a legjobb, én szerencsére nem is értek hozzá szóval ez nem gond, viszont annyi kellene, hogy dinamikusan a sávszélesség fix vagy %os részét biztosítsa egy eszköznek ha éppen játszani akarok (hogy az asszony ne mérgeljen fel, amiatt, hogy ő éppen letölt)
Köszönöm

(#71657) siletto


siletto
tag

Sziasztok!

4G routert keresnék, külterületi fémszerkezetes ingatlanba.

Eddig csak a TP-Link MR6400-as modellt ismertem, ami beépítve kezel SIM-kártyát.

A kérdésem az lenne, hogy mi erről a tapasztalatotok, illetve milyen alternatívák léteznek?

Tudom, hogy vannak olyan routerek, amikhez usb modem csatlakoztatható, vegyes tapasztalatokkal, ezért szeretnék direkt eszközt.

Kellene a 4G sebesség, és külső antenna lehetősége is. Hordozni nem kell, szóval a szappantartó akksis modem nem játszik.

(#71658) Core2duo6600 válasza siletto (#71657) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Például egy lehetséges megoldás, hogy
Felteszel kivülre egy kültéri eszközt, ami a 4g modem, beviszed a kábelét, és utána rá egy switchet ha kábeles elérés szükséges.
Pl. a Mikrotiknek vannak ilyen eszközei. (A switch lehet bármilyen)
Ha bent is kell wifi akkor belülre tennék + egy AP ét, mivel ugyan a Mikrotik kültéri modemje képes ugyan wifit sugárózni, de a fémszerkezet és a wifi nem feltétlen jóbarátok,

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71659) siletto válasza Core2duo6600 (#71658) üzenetére


siletto
tag

A wifi jó lenne, nem egy nagy területre kell, és az is egybenyitott tér. Ha nem megy, az sem tragédia.
Találkoztam már MikroTik eszközökkel, azok nem voltak épp olcsók.

Inkább úgy tenném fel akkor a kérdést, hogy létezik hasonló árban, a TP-Link eszköznek alternatívája?
Komoly cuccok biztos vannak két-háromszor annyiért, de az kiesik a látókörből.

(#71660) jmuranyi válasza Fido01 (#71656) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, a C5 és a C50 közötti egyik különbség, hogy a c50-nek
csak százas portjai vannak. Vagyis már a mostani 300-as net mellé is kevés.

Én jeleneg egy C5-öt használok, tudja, amire nekem szükségem van,
a 120 nm-es tégla családi házat lefedi. Az egyik sarokból...
Valószínűleg oda is jó lesz, de wifinél minden csak a helyszínen derül ki.
Torrent: van benne bandwith kontrol, de még nem használtam.

Összegzés: meg lehet próbálni, ha mégsem válna be,
hazai netes rendelés esetén a vevő két hétig indoklás
nélkül elállhat a vásárlástól.

(#71661) Fido01 válasza jmuranyi (#71660) üzenetére


Fido01
aktív tag

Köszönöm a gyors választ, közben én is arra jutottam, hogy megrendelem a mostani megoldásnál csak jobb lehet. Régebben használtam egy TP-Link WR841-est (azt hiszem) amit kivitt a villám, az sokkal régebbi technika volt ennél mégis tökéletesen stabil volt (attól eltekintve h a sávszélességet megfogta).

(#71662) FAQtyA


FAQtyA
tag

Sziasztok!
Napok óta olvasgatom a fórumot. Ennek ellenére a segítségeteket kérem, mert nem vagyok biztos a dolgomban. Kétszintes ház, 110nm, zsaluköves födém, tégla falak. Jelenleg a földszinten van egy Asus RT-N18U, amit szeretnék felvinni az emeletre kábelen. A helyére kell vásárolnom valamit, ami hardver szinten "izzadság mentesen" erőből megküzd a családommal:
- 4 db telefon WiFi-n
- 1 db gamer PC online játékokkal kábelen
- 3 db notebook WiFi-n, kettő alkalmanként távmunkásként
- 1 db Android box kábelen, amiről internet rádió muzsikál szinte mindíg, vagy Youtube, vagy NAS-ról film
- 1 db Synology NAS kábelen, ami torrentezik és SMB-n osztja a filmeket (1080p, 4K HDR)
- 1 db tablet WiFi-n, ami csak néha megy
- 1 db hálózatos nyomtató kábelen
- 1 db TV kábelen (Youtube megy, ha éppen nem a box-ról kap tartalmat)
- alkalmanként a gyerekek osztálytársainak telefonjai WiFi-n
Most történt net csomag váltás 500/22-es T-re. A szolgáltatói HGW-ről megy közvetlenül az IPTV. Sajnos az N18 már sokalja a feladatot, meg-meg áll, belassul. Újra kell indítgatni. Az utolsó gyári FW van rajta. Az összes WiFi eszköz MAC filterrel kap statikus IP-t, a kábeles eszközök szintén statikusak DHCP-vel. A Synology miatt némi port forward is definiálva van. Szóval van dolga a router-nek. Látom, hogy mik az ajánlott eszközök, csak az a kérdés melyik dolgozna könnyedén a fenti környezetben. Nem szeretnék nem megfelelő eszközt venni.
Nagyon köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#71663) MaCS_70 válasza FAQtyA (#71662) üzenetére


MaCS_70
félisten

A nagy kérdés az, hogy a torrent mennyire komoly -- ugyanis ez az igazán erőforrásigényes alkalmazás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71664) Core2duo6600 válasza siletto (#71659) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Eléggé speciális az igényed,

A Mikrotikból, amik megfelelnek az igényeidnek 129 USD környékén vannak, közös mindegyikben, hogy 100 as eth port, vagy portok vannak rajta, mint ahogy a tp linken is.

Például ez : wAP 4G kit
Támogatja a külső antenna használatot is.

Találtam egy Asus-t is, de annyi pénzt nem adnál érte , mint ahogy én sem.

Árban az általad kinézett a legolcsóbb, hogy mit nyujt, az éles használatnál derül ki úgy is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71665) MaCS_70 válasza siletto (#71657) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is hasonló cipőben járok, mivel gyakorlatilag csak mobilnetet tudok használni, az Asus routereimet meg valamiért képtelen vagyok 3G-s elérésnél feljebb csavarni.

50e Ft környékén az alábbi párosítást találtam:

Mikrotik M33G routerboard,
R11e-LTE LTE-modul hozzá.

Meg persze ház, táp, kábel...

Csak tudnám, hogy az LTE mitől olyan rettenetesen drága...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71666) FAQtyA válasza MaCS_70 (#71663) üzenetére


FAQtyA
tag

Úgy mondanám, hogy komolytalan. 😃 Akalmanként levadászok a család kérésére filmeket - zenéket, amikent utána visszaosztok. Nem ”nagyiparilag” tolom.

(#71667) MaCS_70 válasza FAQtyA (#71666) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor szerintem az Asus RT-AC66u b1 teljesen jó lehet.

A netes rendeléssel járó elállási lehetőség miatt sokat úgysem kockáztatsz...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71668) FAQtyA válasza MaCS_70 (#71667) üzenetére


FAQtyA
tag

Biztos elég az? Az RT-AC86U ”vaddisznó” hardvere felesleges?

(#71669) MaCS_70 válasza FAQtyA (#71668) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt innen nehéz megmondani. Több olyan 66-os is megfordult nálam, ami több tucat hosztot szolgál ki röccenés nélkül, de ez ugye eleve nem sokat jelent.

Ha már "vaddisznó"-irányban gondolkodsz, akkor viszont szerintem inkább AC86. Kevesebb rajta a lyuk, de egyébként jobbnak tűnik, mint az AC88.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71670) FAQtyA válasza MaCS_70 (#71669) üzenetére


FAQtyA
tag

HGG FW van arra is? Az N18-hoz is létezik esetleg? Honnan tudok olyat letölteni? Nagyon köszi, hogy segítesz!

(#71671) MaCS_70 válasza FAQtyA (#71670) üzenetére


MaCS_70
félisten

Melyikre gondolsz?

N18-ra nincs Merlin -- viszont van remekül működő HGG.

A saját topicjában érdeklődj cyber86-nál!

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71672) Gubek-Einste válasza siletto (#71659) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hosszútávra tervezés miatt érdemes lenne AC-s eszközt venni, pl TP-Link Archer MR200/MR400.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71673) .Farkas.


.Farkas.
tag

[Megjott az AC66U B1 routerem szerettem volna feltenni a hgg-t de ezt irja:
Invalid Firmware Upload
To comply with regulatory amendments, we have modified our certification rule to ensure better firmware quality. This version is not compatible with all previously released ASUS firmware and uncertified third party firmware. Please check our official websites for the certified firmware.

ezzel mit tudok kezdeni? :)

Megtalaltam, kabellel kell nem webes feluleten :D

[ Szerkesztve ]

(#71674) Krisz11


Krisz11
újonc

Sziasztok!

Végig néztem jó pár hozzászólás, de nem találtam olyat ami segítene nekem. Abban kérném segítségetek, hogy az 50 centi vastag fallal rendelkező épületnél mi lenne a megfelelő router amellyel 500Mbps sebesség összehozható legyen két falon keresztül 10-12m-es hatókörben.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Krisztián

(#71675) krealon válasza Krisz11 (#71674) üzenetére


krealon
veterán

"Abban kérném segítségetek, hogy az 50 centi vastag fallal rendelkező épületnél mi lenne a megfelelő router amellyel 500Mbps sebesség összehozható legyen két falon keresztül 10-12m-es hatókörben."

Barmilyen Gigabit kihajtasara kepes router alkalmas.
60 cm-es furoszarral lyukakat fursz a falakon keresztul es legalabb Cat5e minusitesu kabellel osszekotod a gepeket a routerral.

(#71676) Krisz11 válasza krealon (#71675) üzenetére


Krisz11
újonc

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy vezeték nélkül szeretném ezt elérni.
A kábel nem jöhet szoba.

[ Szerkesztve ]

(#71677) krealon válasza Krisz11 (#71676) üzenetére


krealon
veterán

"Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy vezeték nélkül szeretném ezt elérni."

Az nem fog menni, mert
- 500 Mbps atvitelhez minimum 866, de inkabb 1300Mbps kapcsolat szukseges (elobbihez 2, utobbihoz 3 antenna kell a kliens eszkozokon is
- ez csak 5GHz-es AC modban lehetseges
- az 5GHz 10-12m-en a levegoben is csillapodik annyit, hogy a max sebesseg ne jojjon ossze.
- falakon keresztul biztosan nem fog atmenni az 5GHz-es jel, maximum a "loreseken" (nyilaszarokon) keresztul
- ha azok a falak veletlenul meg valyogbol is vannak, akkor meg a 2.4GHz-es jeleket is blokkoljak.

Szoval a radiohullamok tudjak a fizikat, hiaba szeretnenk mi ettol elterot.

(#71678) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok!

Serviio stream fut nálam laptopról, benne egy TP-Link AC1200-as USB stick Wifi modul. (5GHz-n 867 Mbps max)
A Router egy RT-AC56U, ami szintén AC1200.(5GHz-n 867 Mbps max.)
Hamarosan érkezik hozzám az új TV-m. LG OLED55C8. Ebben is ac szabványú wifi modul van.
Az eszközö egy helységben vannak, közel egymáshoz: TV-Router: 1m, Router Laptop: 3m távolság.

Kérdésem, hogy komolyabb 4k tartalmak Streamelésére elegendő ez a hálózat úgy, hogy ne akadjanak meg az anyagok?

Köszi a segítséget.

(#71679) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Fórumtársak!

Érdeklődnék, mert ismerősömnek kellene egy faxa router.

150m2 ikerház (elvileg blokk) és szeretne wifizni mindenhol. Két szintes.

Vagy esetleg repeater alkalmazása ajánlott?

Köszi... még most költöznek csak nagyon szeretne netezni mindenhol.... telefonról....

thx

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#71680) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok,
Sajnos nem tudok már kb 2 hónapja Asus RT-AC66u B1 routert szerezni.
Mit ajánlanátok helyette hasonló tudással és legalább ilyen hatótávú wifivel?
Köszi.

(#71681) kali válasza ZPKing (#71680) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Archer C9 kapható sok helyen, ha valahol van abból v5, akkor azt javasolnám.

(#71682) Krisz11 válasza krealon (#71677) üzenetére


Krisz11
újonc

Az sem baj, ha nem megy át mind az 500Mbps-es jel. Illetve annyi, hogy mind a két falon szemben van egy-egy ajtó tehát a "lőrés" megnevezésnek megfelel. :) Azt sejtettem, hogy az 5GHz-el nem fog tudni átmenni. Valamint, a távolságot pontosabban lemértem és elég lenne a 7-8m-es hatótáv is. Amúgy ráhibáztál vályogból van a fal.

(#71683) woodworm válasza ZPKing (#71680) üzenetére


woodworm
veterán

Komoly? Több helyen is nézted?

(#71684) jmuranyi válasza Vangelis (#71679) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, wifinél soha semmi nem biztos,
de azért egy ASUS AC66U B1-el
valószínűleg eléri a kellő lefedettséget.

@ZPKing: Az előbb néztem, több webshop is írja, hogy van raktáron.
Mondjuk meg nem rendeltem, hogy igaz-e a kiírásuk...

(#71685) Core2duo6600 válasza Vangelis (#71679) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát oda lehet, hogy egy AP nem elég, de ez csak a használat közben fog kiderülni.

(#71682) Krisz11
Előre senki nem tudja megmondani, hogy milyen lesz, egy biztos, hogy a kábel a tuti.

(#71678) vfeco
Ez sokmindentől függ, többek közt az adott film bitrátájától is, hiszen ez mondja meg, hogy x idő alatt mennyi adotot kell a hálózaton átvinni.
Ha egy helységben vannak igazán kábelezhetnél, az a tuti.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71686) ZPKing válasza jmuranyi (#71684) üzenetére


ZPKing
tag

Helló
Sajnos félre vezető az információk vannak.
2 nagykerbe és edigen sincs hiába írják hogy raktáron.
Egy helyre még van esélyem hogy onnét még tudnak hozni.
csak gondoltam keresek alternatívát.
Köszi a segítséget.

(#71687) Rolly válasza ZPKing (#71680) üzenetére


Rolly
veterán

helyette B0?

(#71688) woodworm válasza Rolly (#71687) üzenetére


woodworm
veterán

Ma már te vagy a második aki említi. Hivatkozást tudsz rá?

(#71689) bluemirage válasza Krisz11 (#71682) üzenetére


bluemirage
őstag

Ilyen körülmények között a 2,4 Ghz-ből is elég kevés fog átmenni. Az 500 Megás Neted szépen el fog olvadni a vastag vályog falon... Eleve 5Ghz lenne csak képes 500 Megás netet rendesen wifi-n szórni, de az már néhány vékonyabb téglafalon is sokat gyengül... a vályognál esélytelen, ahogy írtad is.

1., Ha nem akarod pénzkidobásként megélni az 500-as Netet, akkor át kell fúrnod a falat egy hosszú szárú fúróval és vezetékezned kellene. Hamar meglenne.

2., A másik megoldás, hogy elvileg a fal két oldalára egymáshoz közel be lehetne rakni 2 db erős 2,4 Ghz-es eszközt pl. egy Asus N18U-t és ezek talán egymás közt leküzdik a falat... és a megfelelő MIMO, Turbo, és nagyobb antennák miatt talán jól látják egymást... De az 500 Megát szerintem így sem fogod elérni. 2,4 Ghz-ből így lehet kihozni a maximumot... Ez persze nem olcsó és az eredménye is csak relatíve jó... a többi megoldáshoz képest.

Meliora sunt bono inimica

(#71690) Rolly válasza woodworm (#71688) üzenetére


Rolly
veterán

itt van egy ilyen a kezemben :) ... Elvileg B1-es firmware nem jó hozzá ahogy neten olvasom, illetve 5gHz problémákat is írtak neten... bár nekem 1,5 évig ment sose volt baj az 5ghz-vel szóval szerintem szoftveresen javították a hibát.

(#71691) Intruder2k5 válasza Rolly (#71690) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van elől USB 3.0 port a routeren, vagy csak hátul a két darab 2.0-s?

(#71692) woodworm válasza Rolly (#71690) üzenetére


woodworm
veterán

Ez a sima, első szériás router B0-s hardververziója, RT-AC66u A1 vB0. Ma már szerintem nem érdemes megvenni.

(#71693) Egon válasza Vangelis (#71679) üzenetére


Egon
nagyúr

Szintenként kelleni fog 1-1 AP, az szinte biztos.
Mekkora keret van rá?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#71694) vfeco válasza woodworm (#71692) üzenetére


vfeco
aktív tag

Mi a különbség B0 és B1 között?

(#71695) libit válasza vfeco (#71694) üzenetére


libit
tag

B0 vagy A1
B1

1x 600MHz vs. 2x 1GHz + USB3.0

van meg a B2 ami a RAM es FLASH gyartojaban mas mint a B1
(ha jol tudom)

(#71696) woodworm


woodworm
veterán

Keveredik a típus nevében és hardververziójában szereplő számozás.
Tehát az alapszéria neve RT-AC66U, ebből az utolsó hardververzió száma a B0. Majdnem egy időben jött ki az utód, aminek a neve RT-AC66U B1, ebből van A1, B1, B2 hardververzió.

(#71697) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok,
Lehet láma kérdés de már 2 órája letöltenék egy Merlin-HGG 380.70 Final trx-et az AC66u B1-hez.
Olvastam hogy ehhez az AC68u kell.
De
nem találok semmilyen linket a következő oldalon:
[link]
tudnátok egy egyenesen a fáljra mutató linket küldeni.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#71698) Crucio


Crucio
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy WiFi-s routert 10-15, legfeljebb 20 ezer forintért.
Internetkapcsolat: UPC Connect Box, 300mbps.
Szoba: kb 3,5*4 méteres, ezen kívül nem érdekel a WiFi.
Ami az elvárásom lenne:
- Ezért a pénzért minél gyorsabb WiFi sok eszközzel is: minimum három okostelefon, minimum egy tablet, minimum egy laptop, egy tv és egy PS4 (bár ez utóbbit lehet, hogy kábelen kötném rá), a falakon túli WiFi kapcsolat nem izgat. (A saját telefonom mobilneten van állandóan)
- Hálózaton belül lehetőleg legyen minél közelebb a gigabithez kábelen a sebessége.
- Ha lenne rajta USB csatlakozó és egy torrent kliens (OS/FW cserével, vagy anélkül) szintén jó lenne, a Linux disztrókat szeretném hálózaton megosztani.
- Legyen megbízható, ne dobálja a hálózatot.

A routert a Connect Box-szal kötném össze egy gigabites kábellel.
Ehhez a kérdésem az lenne (bár nem tartozik ehhez a topikhoz), hogy szerintetek ez a kábel megteszi? Körülbelül 20 méteres kábelre lenne szükségem, CAT5e vagy CAT6 típusból. [link]

Nézegettem néhányat (az ajánlóban szereplők már nem elérhetők sajnos) de mivel volt dolgom néhány gány routerrel (amiknél állandóan megszakadt az internetkapcsolat kábelen és WiFi-n is) jobban örülnék egy itt ajánlott típusnak.

Köszi!

(#71699) woodworm válasza ZPKing (#71697) üzenetére


woodworm
veterán

A saját topikjában érdeklődj cyber86-nál!

[ Szerkesztve ]

(#71700) ZPKing válasza woodworm (#71699) üzenetére


ZPKing
tag

Bocsánat oda szántam de ezek szerint nem vettem észre hogy melyik topikban vagyok.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.