Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70251) Doky586 válasza Graphics (#70250) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem véletlen vannak a router két oldalán a rések. Ha az egyik oldal lefele néz, másik felfele és maga a lap függőleges (mint falra szerelve) az jobban hűtí passzívan is mint egy alsó ventillátor.

(#70252) Balages74 válasza Graphics (#70250) üzenetére


Balages74
csendes tag

Nem tudok róla, hogy lenne sajnos

Balage

(#70253) Balages74 válasza Doky586 (#70251) üzenetére


Balages74
csendes tag

Szerintem ez így kicsit félrevezető, hogy jobb lenne. Tehettem én is akárhogy, huszonakárhány fokkal volt melegebb mint most aktívan hűtve. És nem hiszem, hogy az élettartamában nem számítana, hogy ha nem is fagy, de folyamatosan 7x-80 fokon megy a proci, nem pedig 50-en.

Balage

(#70254) Doky586 válasza Balages74 (#70253) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ugyan nekem nincs ilyenem, csak képeket néztem rőla, de az alján is minimális mennyiségű rés van, a pcb sem engedi át a levegőt a túloldalra; a műanyag burkolat fúvatása se ér sokat. De a pcb mindkét oldalán azzal párhuzamosan folyamatosan áramló levegő viszont tud hűteni ha függőleges pozícióban lenne. :K

(#70255) TeeJay válasza Doky586 (#70247) üzenetére


TeeJay
félisten

panel lakás és augusztusban 28-30fok van bent még éjszaka is ha nyitva az ablak
most csak 23fok van és jelenleg a router CPU 48fokos ventilátorral
és tudom hogy a 75-80fok is bőven üzemi hőfok neki csak panelban nyáron 28-32fok is lehet és akkor az üzemi hőfok is bőven 75-80fok míg egy klímás lakásban 24-25fok mellett csak mondjuk 68-70fok
inkább úgy vagyok vele volt csomó vadiúj Cooler Master 1200RPM 120mm ventilátor
rendeltem aliexpressről USB to 3pin fan kábelt 200forintért és a 8 gumibogyó meg járt a CM házhoz szintén
egy kis pillanatragasztó és kész a hangatlan router hűtő aztán így csak tovább fog tartani hogy 50fok fölé nem megy a CPU soha

ja meg nálam azért kap a router terhelést rendesen
1000/200mbit net 2PC 1laptop 1smart TV LAN-on meg vagy 5-6 okosteló wifin (2,4 és 5GHz szétosztva)
és az egyik PC 24/7-ben megy torrent alatt úgyhogy itt biza 800+ megabitet kezel elég sűrűn meg mellé a wifi is van hajtva szóval tud melegíteni

Duliee :
veszel egy bármilyen 120mm házventit a legolcsóbb is bőven jó belőle úgyis 5volton fog menni
alin ebay-en vagy bárhol meg keress rá arra hogy USB to 3pin fan cable
megjön 3-4hét aztán router hátán lévő USB2.0 portra rákötöd meg teszel 2-3mm gumitalpat rá és kész
felesleges ilyen műanyag keretezés bőven elég maga a ventilátor
és amúgy mivel a router oldalán is van szellőző a venti meg alul van és szívja a routerről a meleget így a felső borda is kap hűtést bőven

itt látható hogy az alaplap felső részén van a proci meg a wifi vezérlő de alul is van nagy borda hővezető csíkkal szóval ha átszellőzik a burkolat már 25-30fokot nyersz 5V-os ventilátorral is
még nem próbáltam azt ha a venti alulról felfelé fúj de majd 1x megnézem az mennyivel jobb/rosszabb a mostani állapothoz képest csak akkor az asztalra leülő port is tolná bele alulról és azt nem akarom nagyon mert bedugul az alsó szellőző rács egy idő után és akkor csökken a légszállítás

[link]

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70256) Doky586 válasza TeeJay (#70255) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem kritikának hanem segítségnek szántam az írásom. A többieknek.

Nem kell ahhoz semmit se venni szerelni, csak elfordítani 90 fokban a routert és némán ugyanúgy lejjebb megy a hőmérséklete mintha alá tennél egy bazinagy ventit..

[ Szerkesztve ]

(#70257) TBMC válasza MaCS_70 (#70239) üzenetére


TBMC
addikt

igen, köszönöm!
voltam ma bent.

elvileg javítják... bár nem tudják még hogyan :U viszont ha cserélik akkor egy új darabra fogják, viszont kérvényezhetem annak a jóváírását, elmondásuk szerint.
3évvel ezelőtt még 74999ért vettem, szóval ennyiért valami mást fogok majd választani, ha esetleg tényleg egy újat kapok (hope so..).

közben egyúttal vettem is ott egy 1300G plus-t. 21.500ftért. egyelőre elégedett vagyok vele, gyors, stabil mindenhol. tudja amit kell. aztán ezt meg is hagyom majd a későbbiekben APként fog üzemelni. :K

markbellus.hu 

(#70258) kiss_tomi


kiss_tomi
csendes tag

Sziasztok,

Új családi házba költözünk és szeretnék ha a wifi-vel nem lenne probléma, kérlek az alábbiak alapján ajánljatok megoldást.
- 3 szintes épület = garázs, földszint, emelet (minden szintet egy vasbeton födém választ el egymástól), falak téglából vannak
- FSZ és EM a ház közepén az álmennyezetben tervezem elhelyezni az eszközöket
- 1GB Digi net lesz bekötve
- Legfontosabb egy stabil és gyors wifi- Hálózaton lesz egy NAS elhelyezve
- Torrent kliens nem kell futtatnia az eszköznek, erre lesz külön gép
- 4-10 eszköz fogja használni
- Szeretném ha egy néven lehetne elérni a ház különböző szintjén lévő hálózatokat, Megoldás gondolom egy router+repeater vagy egy mesh hálózat.

Előre is kösz.

üdv Tamás

(#70259) MaCS_70 válasza kiss_tomi (#70258) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha egységes hálózatot szeretnél, akkor szerintem eleve így tervezd: ehhez erre felkészített hálózat kell, nem router + tetszőleges AP-ok, és különösen nem egy repeater.

Azt, hogy a wifi hogyan viselkedik, csak ott helyben, az adott eszközzel tudod meg, lehet, hogy egy eszköz elég lesz, de az is, hogy a három is necces. Ha több kell, akkor viszont köztük a kapcsolat legyen vezetékes!

Lesz itt, aki ennél sokkal okosabb konkrétumokat tud mondani.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70260) Gubek-Einste válasza kiss_tomi (#70258) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70261) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi felhasználásra keresek egy stabil, megfelelő routert:

- 2 laptop kiszolgálása 2,4 és 5 GHz frekin is, online játék WOT
- 2-4 mobil kiszolgálása 2,4 és 5 GHz
- LG 4k tv (LG 50UK6950PLB), youtube, hálózati helyről (laptop és router usb3 portra kötött tárhely) 4k film lejátszás, képernyő tükrözés telefonról, laptopról
- USB3 portra tennék egy 1 terrás vinyót, azzal kb 10 film torrent le, feltöltés.
- 1-2 IP kamera, pár db okosvilágítás, 2 klíma, 1 termosztát.
- vendég hálózat (ez nem feltétel)
- később egy esetleges médialejátszó és játékkonzol kiszolgálása.
- erős, nagy lefedettség, 3 szintes családi ház legfelső emeletére kerülne az eszköz kb középre. A cél az hogy az alatta lévő szinten is legyen jel (ott elég a 2,4 GHz is). A pince szinten egy powerline kittel oldanám meg a lefedettséget.

A keret az olyan 50-60 eft, de mivel nem akarok a kevés torrenthez külön NAS-t venni így lehet kicsit több is, a lényeg hogy stabil legyen.

Előre is köszönöm a segítségetek!

[ Szerkesztve ]

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#70262) mkriszadmin válasza Balages74 (#70237) üzenetére


mkriszadmin
tag

Mi lenne az amit most vennél helyette?

(#70263) Gubek-Einste válasza Gyarmati_ (#70261) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide több eszköz kellene mivel egyetlen eszköz nem lesz elég a három szinthez, ideális az volna ha szintenként lenne egy 1-1 eszköz kábelen bekötve.

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C5v4/C7
30k felett: Asus AC68U, Synology RT1900ac, TP-Link Archer C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70264) Balages74 válasza mkriszadmin (#70262) üzenetére


Balages74
csendes tag

Ha magamnak vennék routert akkor így választanék:
Szeretem, ha nagyjából mindent lehet konfigolni a routeren és erre a gyári fw-k kevésbé alkalmasak, a kettő közül választanék most:
- egy Sophos kompatibilis kisfogyasztású gép összerakása. Az egyik kollégám kb 45e Ft-ból összerakott erre egy gépet; hardveresen és szoftveresen is agyonveri ezeket a gyári router megoldásokat. Fogyasztásilag még elfogadható (kb 25w).
- olyan eszközt amit az Openwrt vagy ddwrt stabilan támogat, nincsenek hiányzó funkciók

Ha másnak aki nem ért hozzá és egy egyberouter kéne gyári sw-rel, csere nélkül valamiért, egy Netgear XR500-t vennék helyette.

Balage

(#70265) Balages74 válasza Balages74 (#70264) üzenetére


Balages74
csendes tag

Egy kimaradt; ha költséghatékonyabb kellene az említett Netgear-nél akkor pedig egy Synology RT1900ac-t.

Balage

(#70266) mkriszadmin válasza Balages74 (#70265) üzenetére


mkriszadmin
tag

Köszi! Hát nem lett könyebb mit is vegyek. Asusnak papíron kicsit erősebb a wifije.
Netgear prociba erősebb. Lehet jövő héten fekete pénteken az ára fog dönteni melyik lesz.

(#70267) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!

1 régi 741nd-s routert szeretnék cserélni ami elkezdett haldoklani!
Ha minden igaz, ez az ajánlott mostanság? [link]
Csak mert c5 ből 2 fajta is van!
Ez legyen vagy 1 1043n?
Köszi!

Mi az az ekezet dragasag??

(#70268) Gubek-Einste válasza kenwood3 (#70267) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a C5.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70269) kenwood3 válasza Gubek-Einste (#70268) üzenetére


kenwood3
őstag

Akkor jó az amit linkeltem ennyiért? Van jobb vétel ennyiért?

Mi az az ekezet dragasag??

(#70270) Gubek-Einste válasza kenwood3 (#70269) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen
Nem nagyon van más.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70271) kenwood3 válasza Gubek-Einste (#70270) üzenetére


kenwood3
őstag

Köszi! :R

Mi az az ekezet dragasag??

(#70272) kgyuri7 válasza kenwood3 (#70269) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

Próbáltam ezen a huncut oldalon én is venni egy ilyet most. Nem sikerült, mert ma ingyenes a szállítás, de a router csak holnaptól vásárolható... Aztán találtam az iponon olcsóbban...

(#70273) mkriszadmin


mkriszadmin
tag

Valaki esetleg rendelt már innen? Vagy mernétek rendelni?
Elég jó áron van. [link]

[ Szerkesztve ]

(#70274) szpeti40 válasza mkriszadmin (#70273) üzenetére


szpeti40
addikt

Számold még hozzá a vámot, áfát, dhl kezelési költséget is.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#70275) Graphics válasza mkriszadmin (#70273) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

DHL biztosan vámoltatja, ez esetben amit a fórumtárs írt, az jön be a számításba.

Tehát: 100 körül lesz a vége az össze költséggel. Azt gondolom ez nem annyira jó ár.

18 ezerrel olcsóbb, mint a legelső garis magyar ár. Ennyit ekkora összegnél szerintem nem ér meg a rizikó.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70276) Winne


Winne
nagyúr

Urak, ha adott két családi ház, ahol az egyik 130nm alapterületű és az alsó szinten van majdnem a sarokban a router és nem is akarják nagyon mozgatni, akkor oda melyik router lehet elég mindkét szinten? A másik ház pedig egy felújított régi 18m hosszú parasztház, 60-as falakkal, ott meg lehet-e oldani egy routerrel valahogy a lefedettséget, ha igen, akkor melyik lenne az?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#70277) MaCS_70 válasza Winne (#70276) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez egy nagyon sok változós egyenlet!

1. A sarok ugyan eleve nem jó hely, a jó elhelyezés pedig kulcsfontosságú. Leet persze "izomból" is nyomni dolgot, csak ezzel a sarkos elhelyezéssel eleve komoly hátrányból indulsz. Megjegyzem, az egyik helyen nálunk is hasonlóan rossz helyen van az Asus RT-N18u, de mivel kifogástalanul kiszolgálja az egész két szintes házat + a kertet, sőt, a szomszédokat is, nem látom értelmét a mozgatásnak.
Ha az izomból megoldást választod, akkor mindenképpen olyan Asus routert választanék a helyedben, amin HGG-vel fel lehet csavarni az adóteljesítményt. A jelenlegi univerzális favorit RT-AC66u b1 ilyen -- de garancia itt sem lesz a wifi-lefedettségre.

2. Nagyon nem mindegy, hogy milyenek azok a falak. Vályog esetén szinte reménytelen az egész, márpedig ha 60 cm, akkor... Egyébként ez a méret egyébként is elég tekintélyes, nem látom komoly esélyét az egy routeres megoldásnak. A vezetékezést nem igazán érdemes elkerülni, mert még sokáig ez lesz az egyedüli igzánjó megoldás, de egy ilyen elszigetelt terekkel rendelkező épületben szükségmegoldásként játszhat az alternatív kábel, a villanydrót használata -- feltéve, hogy jó minőségű a hálózat.

Egyébként meg: lásd. Gubek-Einste "falak száma, anyaga" kezdetű memoriterét!

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70278) TigerCat válasza Gubek-Einste (#70074) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szia,

Megjött a router:

Itt melyik a jó beállítás? Azt szeretném, hogy ha megszakad kábeles net, a mobilnet menjen teljes gőzzel, azonban ha visszajön, váltson vissza kábelre.

Gyári beállítás:

Amit én állítottam be:

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#70279) Winne válasza MaCS_70 (#70277) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi, egyik eset sem a saját problémám szerencsére, nekem a 29nm-es lakásomban is 18U van és még az sem elég, ha a szélső szobába teszem, a másik szobában akkor már nem működik. :(

Mindkét házban téglából vannak a falak, de a régiben valszeg tömör tégla. Ennyit tudok. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#70280) Gubek-Einste válasza TigerCat (#70278) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A második képen lévő a jó beállítás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70281) Gubek-Einste válasza Winne (#70279) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70282) TigerCat válasza Gubek-Einste (#70280) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi, müxik ahogy kell!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#70283) Brogyi válasza Gubek-Einste (#70280) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha már itt tartunk mely jelenlegi típusok tudják a dual WAN lehetőséget?

(#70284) Gubek-Einste válasza Brogyi (#70283) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legtöbb Asus modell tudja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70285) Winne válasza Gubek-Einste (#70281) üzenetére


Winne
nagyúr

Mindkettő helyen UPC van, tehát min 120 MBit, de nem is ez fontos nekik, csak a lefedettség, hogy mindenhol menjen a FB. :DDD

Többnyire mobilok, az egyiknél egy notebook van még, a másiknál pedig egy asztali, de az kábellel csatlakozik.

40e Ft a tető.

Nincs egyéb igény, a dual band sem kell, csak menjen a net mindenhol.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#70286) TigerCat válasza Gubek-Einste (#70280) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Még egy utolsó kérdés...

Van egy Epson nyomtatónk, amelynek hiába állítok be egyedi ikont, a router állandóan elfelejti és valami szanaszét töredezett rissz-rossz grafikára cseréli.

Lehet ezzel kezdeni valamit?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#70287) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Sziasztok!
Routert szeretnék vásárolni a majd érkező gigabites Digi netemhez.
Amit elvárnék:
-Legyen rajta 1db gigabites lan port (és több nem is kell :DDD )
-Legyen rajta egy usb bemenet (egy szintén elég)
-Fontos, hogy tudjam kolátozni a wifi sebességét. Alapvetően van egy fő számítógépünk, ami lan-on csatlakozna a routerhez, az összes többi eszközt (telefon, laptop, okos eszközök) pedig korlátozni szeretném 100/20mbit sebességre
-Legyen benne valamilyen torrent kliens, a külső hdd-re tudjon leszedni filmeket
-Jól szellőzzön, ne melegedjen túl

Viszonylag kicsi a lakás, és az összes wifi eszköz kb 2m-en belül lesz használva.
Nagyon leterhelve nem lesz a router, egyszerre max 3 eszköz szokott rajta lenni, általában egyszerre egy szálon megy a letöltés, és még az sem érdekelne, ha kicsit instabil a cucc, megszoktam már, hogy a mostanit is hetente újra kell indítani.

Ár: 10-15k között, külföldről is jöhet.
Fontos: Asus-t nem veszek, utálom a felületét, volt már itthon és tönkre is ment, rengeteget kellett már gariztatnom.
Amit néztem eddig: Xiaomi Router 3
Ami most van itthon: TP-Link TL-WR842ND

[ Szerkesztve ]

(#70288) Balages74 válasza Zsírkrétamen (#70287) üzenetére


Balages74
csendes tag

Szia,
Ne tévesszen meg a gigabites wifi, a Xiaomi router csak 100 megaig tudja a netet, gigás digihez nem ajánlott.
10-15k-ert inkább vegyél a hardverapron használtan.
B

[ Szerkesztve ]

Balage

(#70289) Zsírkrétamen válasza Balages74 (#70288) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

A sima 3 helyett a 3G-t akartam írni, az gigabites és usb portja is van, és árban is belefér. Az megéri?
Szeretem a használt cuccokat, de a router pont az, amit sosem vennék használtan :K
Xiaomi Router 3G tehát ajánlott? Esetleg még az Archer C7, de ő már kicsit drágább.

(#70290) Balages74 válasza Zsírkrétamen (#70289) üzenetére


Balages74
csendes tag

A 3G-rol csak jót hallottam, tesztekben is dicsérik illetve tud gigabitet, szerintem megéri, de személyesen nem próbáltam.

Balage

(#70291) jmuranyi válasza Zsírkrétamen (#70289) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, Xiaomi 3G-t 27,55 USD-ért láttam
a szinglik napi akcióban.
Talán érdemes megvárni a black friday-t a vásárlással...

(#70292) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Szeretnék routert vásárolni. Ami előny lenne, ha tudna 5Ghz-et is. Ha esetleg nagy erős a jele, akkor csak ez lenne használva dual-band módban, ha pedig nem, akkor a Telekomos ZTE H368 HGW jelét erősítené.
Ha csak AP módban megy, akkor elég, ha csak 5Ghz is.

Ami további követelmény lenne, hogy tudjon OpenVPN-t, mert van egy OMV NAS-om és szeretném távolról elérni.

Tudnátok valamit ajánlani ilyen felhasználásra?

Köszönöm!

(#70293) jmuranyi válasza tibi970307 (#70292) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, legolcsóbban, kínai rendeléssel,
firmware csere utánXiaomi Router 3G.
Csak 2 db LAN port van rajta.

Itthonról, gyorsabban és drágábban asus ac66u b1.

(#70294) naja


naja
aktív tag

Sziasztok!

Csodás új Digi 1000 internetet kötöttek be hozzánk is. Az előző szolgáltató (UPC) routerén 4 LAN port volt, viszont kiderült, hogy a mostanin (ZTE ZXHN F660 RV1) csak 1+1 van. Ezt szeretném kibővíteni, úgy hogy a 4 eszköz (3xPC + NAS) továbbra is rajta lehessen vezetékesen. Amúgy még 6-7 wifis egység (tel+laptop) lenne, amiknek simán meniük kellene. Előbbiek gigabiten csatlakozva, a wifi tökmind1, csak jó legyen. Nagyjából minden eszköz 10 méteren belül van (1-2 falon át).
A NAS-t (QNAP TS-228A) szeretném kívülről is elérni.

Kérdéseim:
1. Milyen eszközre van szükségem (router/switch), hogy az összes eszköz hálózatba legyen kötve és lássák a netet? Nagyjából sejtem a különbséget a két dolog között, de azért majd kérlek, kíméletesen válaszoljatok.

2. Az előző routeren kellett egy portot forwardolni (torrent miatt). Ez nem tudom hogy menne switch esetében. Megoldható ilyenen is, vagy a jellege miatt eleve nincs is rá szükség? Vagy ezt a ZTE-n kellene konfigolnom? Ahhoz nem kaptam semmit. Azt mondták a szerelők, hogy ahhoz nem szükséges hozzáférnem.

3. Lehet, hogy hülyén hangzik, de ez a kapott ZTE router mennyire biztonságos, mennyire védi jól a hálózatot kívülről? Ugye nem az jön át rajta aki csak akar? A mögötte lévő gépek ugye nem látszódnak kívülről?

Nem szeretnék költeni különösebben a dologra. Ár/érték arányban egy optimális ajánlatot várnék. Azért remélem nem egy 20-30+ ezres kütyüt kell venni, mert akkor pont meg lettem szívatva ezzel a váltással.

Sajna nem vagyok hálózat szakértő, de guglizni persze én is tudok. Ezt csak azért írom, hogy jelezzem nem lételemem a router configolás, nem szeretném majd folyton tekergetni az új cumót.
Köszi mindenkinek a drága idejét előre is!

UI: A DIGI internet (kiemelt téma) topikban ajánlották a kollégák, hogy a digi ZTE routere menjen bridge módban és rakjak mellé egy saját routert.
Mit ajánlanátok?

(#70295) Gubek-Einste válasza Winne (#70285) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell a dual band wifi akkor Asus N18U, ha kellene akkor Asus AC58U vagy AC66U B1.
Már 150/10 a legkisebb UPC netcsomag.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70296) Gubek-Einste válasza naja (#70294) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Érdemes minden feladatot egy saját router-re bízni így a szolgáltatónál kérni a bridge módba rakást és a NAT-ból kivételt.

2; Természetesen a ZTE-n is be kell állítani a port forward-ot ha router módba megy, vagy ha a saját eszközt használsz router-nek akkor azon.

3; Inkább csak modemnek használd és minden másra saját eszközt.

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70297) Winne válasza Gubek-Einste (#70295) üzenetére


Winne
nagyúr

Az AC58U típusnál a 4 antenna 2-2 antenna sávonként 5 decibellel, vagy hogy kell ezt elképzelni?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#70298) Gubek-Einste válasza Winne (#70297) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dedikált antennái vannak sávonként.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70299) naja válasza Gubek-Einste (#70296) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi a gyors válaszokat!
Az ára miatt akkor az Archer C5 V4-et választanám. Viszont egy üzlet (iP*n) kivételével sehonnan nem derül ki a verzió (V4). Az fontos lenne? Ha jól látom, a V4 fehér, a sima viszont fekete, bár fotó alapján nem mernék rendelni.

(#70300) Gubek-Einste válasza naja (#70299) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Már valószínűleg mindenhol v4 van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.