Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70451) Cirbolya_sen válasza pigster (#70450) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia, ha nem kell a router wifi, akkor körbenézhetsz az EdgeRouterek között is pl.: ER-4 biztosan bírja a T-s 1000/1000-et :DD

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#70452) Doky586 válasza pigster (#70450) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Látod mennyi gondot okoztál magadnak a 1 Gbit/s nettel..?
Válts vissza 50 Mbit/s -ra és minden egyből tökéletes lesz.. :K :D

(#70453) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Digi1000 nethez szeretnék egy - leginkább ASUS - routert az ajánlottak közül, ami AC-s, és Dual Band-es. Nincsenek extra igényeim ezeken kívül csak egy, mert most a UPC Connectbox-a is tökéletesen elegendő nekünk. Az AC58U és az AC66U B1 vannak a látókörömben. Tudom hüye szempont, de mégis.. Meleget vajon melyik bírja jobban? Nagyon nem merek semmit elől hagyni mert az ikerfiaim mindent elpusztítanak. A Connectbox most az egyik zárt nagy szekrényfiókban van, az stabilan működött nyáron is a szellőzéshiány ellenére is. Gondolom ezeknek sem okozna ez gondot igaz??!

(#70454) TOMK007


TOMK007
csendes tag

Sziasztok!

Torrent seedhez és megosztáshoz szeretnék ROUTER-t venni,ami HDD-t fogad USB-n vagy beépíthetőt...
Tudtok ajánlani? TP Link vagy ASUS és melyik típus jó? köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#70455) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!

Én olyan wifis routert keresek amibe bele tudok tenni micro SIM kártyát ,nem a hordozható wifi routerre gondolok, otthoni használatra kellene vezetékes.
Tudnátok valamit ajánlani ?

Elöre is köszönöm a válaszokat.

(#70456) jmuranyi válasza pigster (#70450) üzenetére


jmuranyi
tag

Ha a melegedés kerülendő, akkor inkább TP-Link legyen,
olcsóbban a 1043N, csak 2,4 GHz-es wifivel, olyan 20e fölött az Archer C7.

(#70457) jmuranyi válasza Kroni1 (#70453) üzenetére


jmuranyi
tag

A topikjukban vannak, akik panaszkodnak a melegedésre.

Mellettem most egy TP-Link Archer C5v4 van, és semmi melegedés nincs.
Igaz, nincs is zárt szekrényben.
Talán érdemes lenne ezt megpróbálni, ha beválik, jó, ha
nem, hazai webshopos rendelésnél él a két hetes indoklás
nélküli elállás lehetősége.

(#70458) MaCS_70 válasza jmuranyi (#70457) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amúgy kíváncsi lennék arra, hogy ki mit is ért ezen a "melegedés"-en.

Szerintem annyiban van jelentősége, hogy ne okozzon a működésben, illetve az élettartamban hátrányt. Azon túl meg nem igazán látom jelentőségét.
Az Asusok ismerten melegebben járnak, mégsem hallani megfőtt eszközökről.
A környezetének meg édesmindegy az az 1-2 wattnyi különbség.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70459) woodworm válasza MaCS_70 (#70458) üzenetére


woodworm
veterán

Az asusok közül is a broadcom chipsetesekre igaz jobbára. Ezért csodálkoztam, hogy pont a c4000 lett ellenpárba állítva vele itt korábban.
Az rt58u viszont qualcomm tudtommal, az is annyira melegedne?

(#70460) szaszyka válasza woodworm (#70459) üzenetére


szaszyka
senior tag

2 hete van meg az RT58U , lambérián "lóg a falon". Langyosnak mondanám.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#70461) MaCS_70 válasza woodworm (#70459) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nemtom, csak hanyag voltam. Nekem N18, AC87, AC66b1, AC68 és AC56 van a látómezőmben. Mind Broadcom SoC-os. Egyiket sem láttam még 70 C-os CPU hőmérséklet alatt, pedig többen is rendszeresen mennek 10 C alatti környezetben, üresjáratban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70462) Gubek-Einste válasza TOMK007 (#70454) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Torrent kliens csak az Asus eszközeiben van gyárilag.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70463) Gubek-Einste válasza jocoka75 (#70455) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70464) humigabi válasza jocoka75 (#70455) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia! 1 hónapja használok Huawei B525 modem routert. Telenornál vettem, eddig teljesen jól működik. Kétsávos, AC-s, és ez már 4G plusszos, tehát 300/50 Mbps az elméleti sebessége. Magyar menűs, egyszerű és jó a kezelőfelülete. Mobil app is van hozzá. Az 5GHz-es sáv nem túl erős, de a 2.4-es teljesen jó, családi házban emeleten is tökéletesn működik. 1 hónap az semmi, de szerintem nem rossz készülék. :DD

humigabi

(#70465) pigster válasza MaCS_70 (#70458) üzenetére


pigster
senior tag

Én csak azért írtam a melegedés problémát, mert láttam, hogy írták itt, hogy melegszik, újra kell indítani. Én ilyesmit nem szeretnék, még akkor sem, ha esetleg nagyobb a tudása.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#70466) Doky586 válasza jocoka75 (#70455) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudtommal bármelyik wifi router alkalmas rá amelyiken van usb port, így dugható bele mobilnet stick: [kép] és rakható rá valami CFW

[ Szerkesztve ]

(#70467) Kroni1 válasza pigster (#70465) üzenetére


Kroni1
veterán

Akkor ezek szerint egy cipőben járunk, én is inkább olyat vennék ami stabil egy kicsit melegebb környezetben, a szekrényben eldugva is. Bár szerintem az AC66U B1-nek sem okozna ez gondot, de jobb a békesség, egyenlőre ha lehet akkor inkább más típust próbálnék.. Ha az 58U kevésbé melegedős az jó lehet, de az olcsóbb kategóriás Archer C5 v4 is lehet elég lenne nekem, bár nem tudom az mennyire lenne elég a Digi 1000-es nethez. :F

(#70468) MaCS_70 válasza pigster (#70465) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én, őszintén szólva, nem emlékszem ilyesmire. Az tényleg rendszeres motívum, hogy itt vagy a típustopicban aggódva kérdezi, hogy rendben van-e az, hogy az Asus routere 80 fokos, de erre a válasz mindig az, hogy nyugi, ezek így szeretik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70469) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Megerősítést szeretnék kérni készülékre. A wifis topicban már kaptam ajánlást Gubek-Einste szakitól, olyan routert keresek haverékhoz, ami AP üzemmódban menne, azért, hogy az emeleten is megfelelő legyen a wifi sebesség. Semmi különlegességet nem kell tudnia, éppen ezért kaptam egy ajánlást a 841N típusra. Ez jó is lenne, azonban gondolok a jövőre is, ha esetleg bejönne az optika, akkor ki tudják használni, ezért bejött a képbe az arher C5. Előbbi 5-6 eFt, míg utóbbi cca duplája, de ez még simán belefér. Ezzel nem igazán tudok mellé lőni, ugye?

Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#70470) MaCS_70 válasza Flowtation (#70469) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha belefér, akkor szerintem érdemes az 5 GHz-re is befizetni.

Egyébként a célnak (a maga kategóriájában) mindkét eszköz remekül megfelel.

Ha komolyabb hatótáv kell, akkor Asus RT-N18, ami 2,4 GHz-es bajnok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70471) Gubek-Einste válasza Kroni1 (#70467) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az elrejtéssel csak a wifi-t fogod gyengíteni ami nem ajánlott, illetve a nem megfelelő szellőzés bármilyen eszköznek árt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70472) gabor_01 válasza Kroni1 (#70467) üzenetére


gabor_01
senior tag

Én C7-et vennék. Olcsóbb, mint az Asus, nem melegszik (normál szellőzésnél).
Erre feladatra jó szerintem.
A C5 meg jóval gyengébb.

(#70473) rasotamas


rasotamas
veterán

Nem találtam az összefoglalóban ajánlott routerek közt, ezért megkérdezem:
Linksys WRT160NL router ajánlott-e? Használtan lenne 2 ezerért.
Olvastam belassulós sztorikat.
TP-link 1043 routerem volt, de elvitte a villámkár, kb ennek a helyére menne.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#70474) Intruder2k5 válasza rasotamas (#70473) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem csoda, hogy nem találtad, az a router kis túlzással öregebb mint ez a topik. Ha már mindenáron 100Mbps ethernet portokkal akarsz routert venni, akkor ASUS RT-N12 D1, vagy TP-LINK WR841ND jobb választás. Utóbbit szoktam látni aprón 2500Ft körül, de az ASUS-ból is volt már 3000-ért. A belassulást okozhatja akár az elöregedett hardver is, a kiszáradt elektrolit kondenzátorok.

(#70475) Kroni1 válasza gabor_01 (#70472) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszönöm az ajánlást! Akkor remélhetőleg nem lenne gond vele melegedés szempontból. Nem is attól félek, hogy bármelyik router nem lenne stabil, csak igyekeznék a NAS-t kevésbé továbbmegíteni...

A C7 miben tud többet amúgy a C5-nél? Inkább szolgáltatásokban? Vagy a Wifije erősebb? Specifikációk alapján nem látok túl sok különbséget, de a gyakorat biztos mást mutat.
Még gondolkodom kicsit az ASUS 58U-ban is, ahogy olvastam az nem olyan forrófejű mint a Broadcom-os asus-ok.

[ Szerkesztve ]

(#70476) jmuranyi válasza Kroni1 (#70475) üzenetére


jmuranyi
tag

C7 vagy C5v4:
C7: nagyobb RAM (több torrent vagy kliens), potenciálisan gyorsabb wifi (3x3), több szolgáltatás
C5: külső 2,4 GHz antennák: kicsit nagyobb lefedettség, kb fele ár

Itt lehet megnézni a felhasználói felületeket.
(Vagyis majdnem, a C5-ből a V2-esé van fent, pl.: a saját C5v4-esemben nem láttam guest networkot.)

[ Szerkesztve ]

(#70477) rasotamas válasza Intruder2k5 (#70474) üzenetére


rasotamas
veterán

Annyira nem keresek routert, veszek a tagtól más dolgokat, van egy ilyenje, gondoltam Cisco matrica van rajta biztos nem szar, ennyit talán megérhet, de akkor mégse. Akkor nem veszem meg. Köszi

https://tinyurl.com/rasoapro

(#70478) gabor_01 válasza jmuranyi (#70476) üzenetére


gabor_01
senior tag

C7-nek csak V2-ig volt belső antennája.
WiFI szempontból a legjobb valamennyi közül.

(#70479) Kroni1


Kroni1
veterán

Köszönöm mindenkinek az infókat! :R

Mivel árban nagyjából egyformák a C7 és az ASUS AC58U, ezért ez a kettő közt vacilálok most, azt írják tulajok, hogy az 58U a Qualcomm SoC miatt nem olyan melegedős mint a Broadcm-osok..
Az ASUS ha jól tudom gyári FW-vel is tud VPN-t, és az USB3.0-s, úgyhogy - habár jelenleg egyik funkciót se használom - kicsit affelé hajlok.

[ Szerkesztve ]

(#70480) bluemirage válasza gabor_01 (#70478) üzenetére


bluemirage
őstag

Nekem is C7 v2 van és azért annyit meg kell jegyezni, hogy:
(+) a külön dedikált 2,4Ghz-es antenna általában jó hatással van a lefedettségre, még ha belső is
(-) a sugárzási szög emiatt nem állítható, ez pedig a Wifi ésszerű használatát korlátozza.

Kedvencem az 50 éves Évi ismerős a szemközti társasházból..., akinél vendégségben láttam, hogy a Wifi antennák fekszenek... fura irányokba mutatva.
- Kérdezem miért?
- Azért mert oda mutatnak, ahol ő a telefonjával dolgozni szokott és ezt huszonéves fia mondta neki tanácsként.

Mondtam neki, hogy az antennának nem a csúcsán, hanem az élein jön a jel (ezt értette meg) és miután beállítottuk az antennát úgy, hogy a felette lakó irányába mutatott, máris 1-2 pálcikával javult a wifi.
Sok minden árulnak a boltokban amihez nem kell jogosítvány, mint pl. az autóhoz... de az emberek sok-sok olyan eszközt vesznek és használnak amire nincsenek kiképezve és nem is jutnak el addig, hogy bizony kiképzés' nélkül használni sem tudja rendesen.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#70481) MaCS_70 válasza Kroni1 (#70479) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jól tudod...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70482) gabor_01 válasza Kroni1 (#70479) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nem ismerem a Digi modem eszközét, hogy mennyire állja meg a router szerepét.Ha nem elég jó (a Telekomnál lévő Sagem ONT szerintem megfelelő) és kell a router funkció, akkor az Asus AC58u talán elég, de inkább egy erősebb ketyere kellene.
Ha viszont csak AP kell, akkor felesleges bármelyik is, mert melegedni fognak még nyitott, jól szellőző helyen, függőleges helyzetben is.
Amúgy, ha tényleg igazi NAS is lesz a szekrényben, akkor legalább egy ventilátort rakj a szekrény szellőzőnyílására.

(#70483) gabor_01 válasza bluemirage (#70480) üzenetére


gabor_01
senior tag

Azt odaírhattam volna, hogy a V2-vel ennek ellenére semmi gond sincs ilyen szempontból :)

(#70484) woodworm válasza gabor_01 (#70482) üzenetére


woodworm
veterán

Mivel a C7 volt mellette megemlítve itt az ajánlások között, szerintem az jóval gyengébb soc szempontjából, mint az ac58u. Sőt, a C5v4-ben lévő soc is tudja nagyjából ugyanazt erőben, mint a C7-esé. Egyedül a mellérakott switch hwnat tudása kérdéses, a korábbi revíziók nem teljesítettek valami jól.
A C7-est hiába frissítik, egyedül a 3x3-as wifi szól mellette, ehhez viszont kliens is kell, ami elég ritka a gyártók spórolása miatt. Az 1x1-es, 2x2-es kliensekkel pedig nálam sokkal rosszabbul teljesített, mint pl. a mediatekes társai.

(#70485) Kroni1 válasza gabor_01 (#70482) üzenetére


Kroni1
veterán

Érdeklődtem a Digi topikjában, "nem rossz" a Digi saját ZTE ONT eszköze, de csak 1db Gbites portja van, úgyhogy egy Gbites Switch-et mindenképp kellene vennem. Viszont mivel nem dual band-es, ezért úgy vagyok vele, hogy az marad bridge módban fent a tetőtérben ahol bejön az optika és megy mögé lentre egy rendes router.

Az 1 lemezes NAS-om egy WD RED vinyóval 3-4éve működik gond nélkül (kopp-kopp) egy olyan IKEA BESTA TV szekrény középső részében amin hátul van egy kis nyílás a kábeleknek és kész. Nem a legideálisabb sajnos ezt tudom, de legalább nem gyűjti a port, majd lehet valami hosszabb LAN kábellel előbb utóbb átköltöztetem szellősebb helyre.

Most a UPC féle Connectbox van mellette, a nyári nagy melegeket is bírták, jövőre már lesz klímánk is ott, ami talán jót fog tenni nekik. Egyébként most olvasom, hogy ez a Connectbox az Archer C9-el megegyező specifikációjú, viszont wifi jelerősségben a PH tesztben még le is pipálta a C9-et, szóval nem is csoda, hogy nem volt sose gondom a jelerősséggel. Lehet hogy az ASUS 58U simán visszalépés is lesz majd hozzá képest.. :F

[ Szerkesztve ]

(#70486) woodworm válasza Kroni1 (#70485) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem ne abból a tesztből indulj ki, elég érdekes eredményeket kaptak. Olvasd el inkább a hozzászólásokat, erősen árnyalják a képet.

(#70487) Kroni1 válasza woodworm (#70486) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem a szekrényből is úgy szórja a jelet, hogy a házon kívül is van wifim a kertbe, sőt még a bejárati kapun kívül is, a 30-as téglafal+szigetelés, meg egy kamrahelység 10-es falán át. Én ebből indultam ki, nem tom az 58U ehhez képest milyen lenne...

(#70488) Gyarmati_ válasza TOMK007 (#70454) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

Nekem a fórumban a synology RT 2600ac-t ajánlották. Beszerzése hamarosan megtörténik.
Sok jót, kevés rosszat olvastam róla, ezért lesz ez a befutó.
Ára elég magas, de nem akartam még egy NAS-t is venni havi pár filmért.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#70489) TOMK007 válasza Gyarmati_ (#70488) üzenetére


TOMK007
csendes tag

köszi!

(#70490) TOMK007 válasza Gubek-Einste (#70462) üzenetére


TOMK007
csendes tag

Szia!

Fal nincs,3m,120mbps,2db tv 1db PC,30.000Ft max
köszi

(#70491) Gyarmati_ válasza TOMK007 (#70490) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ezt is nézd meg

[ Szerkesztve ]

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#70492) gabor_01 válasza woodworm (#70484) üzenetére


gabor_01
senior tag

Lehet nem derült ki egyértelműen az írásomból, a C7-et AP -nak ajánlanám alapvetően.
És főleg a WiFi miatt. Asus-hoz képest mindenképp előny.

(#70493) djzolee91 válasza djzolee91 (#70141) üzenetére


djzolee91
tag

Azon gondolkozok most, hogy nem egy switch-et veszek, hanem egy routert a Digi akcióban (http://digi.hu/informacio/tp-link-router-akcio-az-euronics-ben) és a mostani TL-WR1043ND v1-et meg switch-nek használnám mögötte, a maradék lan-os eszközöknek.

Ezek közül a TP-LINK Archer C2300 AC2300 és a TP-LINK Archer C7 AC1750 tűnik tetszetősnek. Valakinek van infója vagy tapasztalata ezekkel, hogy mennyire jók, melyik éri meg, van-e valami hibájuk?

A mostani TL-WR1043ND v1-et switchnek használva, mennyi az áteresztő képessége?

Optikai Digi 1000/200-es netünk van, okos tv, 5 teló és 1 tablet, és 4 laptop/pc használná a netet, ha lehet úgy, hogy ha valaki gyorsan tölt le vagy fel, akkor a másiknak a lefele és a felfele ága ne lassuljon be.

(#70494) Kroni1 válasza djzolee91 (#70493) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez mennyi kedvezményt jelent?

(#70495) djzolee91 válasza Kroni1 (#70494) üzenetére


djzolee91
tag

30%-ot a honlap szerint.

(#70496) woodworm válasza djzolee91 (#70495) üzenetére


woodworm
veterán

De annyival drágább is náluk.

(#70497) djzolee91 válasza woodworm (#70496) üzenetére


djzolee91
tag

Az lehet, épp ezért szétnézek máshol is, azonban arra vagyok kíváncsi főleg amit itt kérdeztem.

(#70498) phenomHUN


phenomHUN
aktív tag

Üdv,

Elnézést az offért.

Hotel felújításból vettem néhány ilyen routert: Ruckus ZoneFlex R300 Wireless Access Point.

Sajnos nem igazán értek hozzá, ez még mindig jóféle, és lehet piaca? Vagy már elavultak?
Személyes használatra is mehet esetleg (bár gondolom a tömeges kiszolgálásra alkalmas főként)?
Ebayen elég borsos áron mennek, azért mertem lecsapni rájuk.

Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

[ Szerkesztve ]

(#70499) D@niel


D@niel
addikt

sziasztok,
a holnapi nap vásárolnék az ezres netemhez routert, tenda ac10 és xiaomi mi wifi router 3g a kiszemeltek, nagyjából egy árban lesz, ha sikerül elkapnom holnap

két vékony fal árnyékolni fogja a sugarakat, illetve 5ghz-en tervezem majd használni, mivel tetőtérben lépcsőházban elég sok hálózat van az éterben
nem tudom mennyire marketing a tenda részéről egyrészt a vastag antennák, vagy azok a funkciók amiket a leírásan írnak, továbbá a xiaomi-ra - ha azt választom - padavan menne fel

ki mit gondol, melyik a jobb?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#70500) Gubek-Einste válasza TOMK007 (#70490) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC66U B1 megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.