Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71551) Gaboman válasza woodworm (#71550) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm, rá is kérdek!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#71552) Aprósólyom válasza Gaboman (#71549) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ne viccelj, papa! :) Ez biztonságtechnikai szerelési igényekhez gyártott kábel. Neked tisztességes FTP vagy STP földkábel kell vagy légkábel feszítőszállal, annak függvényében, hogy hogyan és miként akarod/egyszerű/praktikus a kábelt kiépíteni.

Kültéri fali kábel, ha csőbe be tudod húzni. (én ezt részesíteném előnyben.) A Draka az egy jó minőség, vagy mondjuk Belden. Olyan helyen szerezz, ahol méterre lehet rendelni, pl. villanyszer. szaküzlet.
plusz UV álló cső: [link] De érdemes még így is mondjunk kerítésre felrögzíteni, hogy a talajmenti víz, fagy kevésbé tudja kikezdeni.
Légkábelre példa. Erre viszont sajnos nem írnak márkát. De azt, hogy minőség igen... ahhoz képest pedig túl olcsónak tartom, hogy még feszítőszálas is, szóval ki tudaj milyen minőség a valóságban. Plusz, én biztosan nem tudok segíteni abban, hogy mennyire szabad feszíteni, még ha számolni is tudnám, tapasztalatom nincsen, hogy mekkora biz. tényezőt érdemes figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#71553) Gaboman válasza Aprósólyom (#71552) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Kösz szépen! :R
Én ilyet találtam.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#71554) Gubek-Einste válasza daniel2121 (#71513) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

20k alatt Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71555) Gubek-Einste válasza Core2duo6600 (#71526) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két darab media converter nem lehetne megoldás?
Mert akkor a lehetőségek kiszélesednének, már milyen eszköz lehetne RJ45-ös oldalon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71556) daniel2121 válasza Core2duo6600 (#71517) üzenetére


daniel2121
senior tag

Wifin lógna 3 teló, 1 tablet, 2 laptop, egy két tv,vezetéken egy vagy két tv,nas,egy médiaplayer.egy vagy két kamera, egy xbox. Van egy poe-és tplink switch is. Mindez persze nem egyszerre. Családi ház, több minden egy légtérben van a routerrel,szomszéd nincs,válaszfal tégla.

[ Szerkesztve ]

(#71557) Gubek-Einste válasza daniel2121 (#71556) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább növeld a keretet és vegyél egy Asus AC66U B1-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71558) daniel2121 válasza daniel2121 (#71556) üzenetére


daniel2121
senior tag

Könnyű konfig se lenne baj a portforward miatt. A Tplinket nagyjából ismerem,volt már egy 1043n.

(#71559) daniel2121 válasza Gubek-Einste (#71557) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi nézem hogy 30k körül van már.

(#71560) Core2duo6600 válasza Gaboman (#71553) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha légkábel, akkor pl ez, bár neked nem kell ilyen hosszú : [link]

(#71555) Gubek-Einste
Végső megoldásként. . .

Ha amúgy is szükséges hálózati eszközt beszerezni, akkor érdemes olyat választani, amin rajta van az optikai lehetőség.
Annyiba kerülnek mint a gigas sfp modul, tehát ugyanott vagy 6 és 20 000 közt láttam.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71561) Aprósólyom válasza Core2duo6600 (#71560) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én még azon gondolkoztam, van tiszta rálátásra lehetőség a két épület között, vagy körülötte nem sokkal, akkor érdemes lehet neki Point-to-Point WLAN kapcsolatot is megfontolni. #gyszerű és nincs kábel. Persze vannak hátrányai, nem lesz közel sem olyan gyors, bár elégséges lehet, és nem kell a munkálatokkal komolyabban vesződni, de érzékeny lehet a jel homokvihar meg durva esőzés esetén. Ezek egyelőre nem túl gyakoriak.
2db TP-Link CPE210 jutott eszembe.

Meg az jutotz eszembe hogy a lehetőségek mentén eldöntve az alternatívat, az annak megfelelőbb topikban kellene folytatnunk már a tanácskozást, mint pl. Hálózatokról alaposan vagy vezeték nélküli hálózatok? Ezeket találtam. Ott lehet konkrétabban meg is tudják neki mondani, hogy adott megoldást miért részesítse előnyben.

Jevons paradox

(#71562) mrzed


mrzed
senior tag

Sziasztok!
Otthoni hálózatfejlesztésen gondolkodom.
Úgy 10 éve nagy megelégedéssel használok egy MikroTik RB493AH board-ra épített routert. Eddig bármilyen elképzelést meg lehetett valósítani vele, a konfigurálását volt időm kitanulni. Viszont sajnos már eljárt felette az idő, kevesek a 100Mbit-es portok. Nem is az internetelérés gyorsítása a fő szempont, hanem a belső hálózat sebessége. Három pc és egy konzol használja a vezetékes részét a wifit pedig több mint fél tucat mobil eszköz. A vezetékes eszközöknél nem ritka, hogy hirtelen rászabadul egy-egy megpakolt torrentkliens több száz ip kapcsolatot kezdeményezve. Tapasztalatom szerint ez az, amitől megrogyik egy-egy olcsóbb útválasztó, ezért az észerűség határain belül nem szeretnék ezen spórolni. Két típussal szemezgetek, az egyik az összefoglalóban ajánlott Asus RT-AC87U, a másik pedig hűséges maradván az eddigiekhez egy Mikrotik RB962UiGS-5HacT2HnT.
Annak idején, amikor áttértem a MT RouterOs vonalra, még nem nagyon volt érdeméi választék e piacon.
Szerintetek melyik lenne a jobb választás?
Igazából attól tartok, hogy lehet nehezen viselném az eddig megszokott szinte korlátlan szabadság megszűnését a konfigurálás terén.

(#71563) Cirbolya_sen válasza mrzed (#71562) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia,

Ha már Mikrotik, itt is érdeklődhetsz:

https://logout.hu/tema/mikrotik_routert_hasznal_valaki/friss.html

Cirbolya_sentinel

(#71564) mrzed válasza Cirbolya_sen (#71563) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszi. :)

(#71565) MaCS_70 válasza mrzed (#71562) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az RT-AC87u fölött azért már eljárt az idő, nincs értelme ezt venni. Érdemes helyette ránézni a 86-osra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71566) Core2duo6600 válasza mrzed (#71562) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha eddig Mikrotiket használtál, akkor nem érdemes bármely Soho kategóriás eszközre váltani, mert csalódni fogsz.

Viszont, ha a lan-t szeretnéd gyorsítani, akkor egy izmosabb switch is jó megoldás lehet, ha a torrent forgalmat amúgy bírja a miki.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#71567) daniel2121


daniel2121
senior tag

Rendelném a routert akkor Asus vagy a TPLINK? Árban hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#71568) woodworm válasza daniel2121 (#71567) üzenetére


woodworm
veterán

Inkább asus.
Nem tudom mi történik jelenleg a két cégnél, de a tp-link mintha elaludt volna és minden fillért kisajtolna a bevált típusokból és olcsó, de a korhoz viszonyítva gyengébb hardvereket épít be. Az asus pedig erősebb alapokra épített készülékeket nevez át és olcsóbban árulja.

(#71569) kali válasza woodworm (#71568) üzenetére


kali
legenda

Néhány típusánál halad azért a korral a TP-Link is, például a C9 esetén is az első verziók 128 MB RAM-jához képest, a későbbiben (v5) már tettek 256 MB-ot az 1 GHz kétmagos CPU mellé, így ott van az RT-AC66U B1 szintjén.

(#71570) daniel2121 válasza kali (#71569) üzenetére


daniel2121
senior tag

TPLINK C7 vagy az Asus AC66U között vaccilálok. Az Asust könnyű konfigolni?

(#71571) kali válasza daniel2121 (#71570) üzenetére


kali
legenda

A RT-AC66U B1 sokkal erősebb hardveresen, szoftveresen is részletesebben konfigurálható (magyar nyelven is), szerintem megéri a felárat.
Nem nehéz beállítani, az alap dolgokon végig fog vezetni a varázsló, az aprólékosabbakhoz meg lehet segítséget kérni a fórum megfelelő témájában, ha igény van rá.

(#71572) daniel2121 válasza kali (#71571) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi akkor lehet hogy az lesz,egy időre szeretném lerendezni a router dolgot. A Syno nashoz kell a portforward,azzal szoktam egy kicsit szenvedni.

(#71573) xcbiker


xcbiker
addikt

Sziasztok!

Egy családiházba keresnék valami jobb hatótávval rendelkező routert 20-30eft közt.
Tudtok valamit javasolni? Eddig a D-linkeket nézegettem. DIR-879, DIR-878 Van ezekkel tapasztalat?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#71574) weinmaker


weinmaker
őstag

Ajánlottátok az asus ac57u routert a döglődő tp-link 1043nd leváltására. Modern, szép, meg minden, de harmatos a rádiós része. Nekem hatalmas csalódás. Pedig jó cucc lenne.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#71575) bluemirage válasza weinmaker (#71574) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem lehet, hogy kevered az 5ghz és 2.4ghz közötti dolgokat? Ha 2.4-es SSID-n használod akkor hasonló a hatótáv, ha 5ghz-es SSID_re csatlakozól, akkor max fele akkora. De cserébe sokkal gyorsabb.

Meliora sunt bono inimica

(#71576) Gubek-Einste válasza xcbiker (#71573) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

A D-Link-kel nincsen tapasztalat de nem ajánlottak mert a firmware-re sok a panasz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71577) xcbiker válasza Gubek-Einste (#71576) üzenetére


xcbiker
addikt

Egy két szintes családi ház.
A net sebessége talán most annyira nem lényeges. Eddig egy 300N-es Asus volt, csak az emeleten már nagyon vacak a jel.

Dual Band lenne jobb.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#71578) f.attila8715


f.attila8715
csendes tag

Sziasztok!
ZTE ZXHN-H298N Routerem megadta magát. 3 router között vacillálok helyette. Ti milyen sorrendet állítanátok fel közöttük? ASUS RT-AC66U B1 AC1750, D-Link DIR-882 AC2600, Cisco-Linksys EA6350 AC1200 Ln a D-link felé hajlok de lehet vannak itt tapasztalt vén rókák akik tudják mi a jó. Válaszotokat előre is köszönöm! :)

(#71579) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Sziasztok,

egy 3 szintes családi ház hálózatát "fejleszteném", ebben kérnék segítséget. Tégla falak, egy szint alapterülete olyan 50nm. Jelenleg egy Archer C7v4 van a földszinten, a net gigabit Digi.
A C7 nem az igazi, hetente kb újra kell indítani, mert belassul a net nagyon, de jó esetben a gigabitből hoz olyan 850 mbitet.

A terv: földszintre (ahol jön be a net kábelen) kerülne egy új router, az első emeletre a C7 (a második emeletet egyelőre hagyjuk, de későbbiekben oda is kerülne majd egy router az első emeletiből kábellel). A földszinten továbbá lenne egy switch is, amiről menne 1 PC, 1 Xbox és egy TV LANon. Az emeleten csak WIFI kell egyelőre, azt a C7 ki tudná szolgálni sztem mint AP. Földszinten továbbá 3 wifis eszköz, emeleten 2-3 csatlakozna.

Ezekhez az igényekhez milyen routert és switchet ajánlanátok? A büdzsé legyen mondjuk 60k, abból már azért sztem elég jól meg lehet ezt oldani - de ha nem, akkor mehet feljebb is. Köszi!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#71580) daniel2121 válasza f.attila8715 (#71578) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ahogy kivettem itt a szakik hozzászólásaiból a D-link az nem preferált típus. Én az Asus felé hajlok most.

(#71581) Gubek-Einste válasza xcbiker (#71577) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kizárt, hogy egy eszköz nem elegendő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71582) Gubek-Einste válasza f.attila8715 (#71578) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus lenne a legjobb választás, ismert és kipróbált eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71583) Gubek-Einste válasza Ezekiell (#71579) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlottak: Asus AC66U B1/AC68U/AC86U, Synology RT1900ac/RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71584) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Ismerősnek kellene játékhoz router.
ASUS ROG routert nézett 150k-ért de mondtam neki ,hogy azt felejtse el, mert semmi csoda nincs abban ami megérne 80-100k ráfizetést egy normális árú routerhez képest, hiába "gamer".

Van most valami ár/tudás best buy router 80k alatt?

Jelenlegi internet meg passz, após nagy gamer és neki kellene, de asszony csak annyit tud internetról, hogy "jó"Í :D

[ Szerkesztve ]

(#71585) Gubek-Einste válasza Darth_Revan (#71584) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71586) kali válasza Darth_Revan (#71584) üzenetére


kali
legenda

Szia,

RT-AC86U vagy RT-AC88U

(#71587) Darth_Revan válasza Gubek-Einste (#71585) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Falak vastagok betonból, de csak házon belül lenne használva.

Torrentező funció nem feltétel, elsősorban az lenne fontos, hogy egyik szobábanmenne az online játék és a másik szobában (oldalt vagy emeletem) ha elkezdenek telefonon vagy okos TV-n filmezni, akkor az online játékban ne lehessen semmilyen módon észrevenni.

[ Szerkesztve ]

(#71588) Gubek-Einste válasza Darth_Revan (#71587) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

QoS-t kell jó beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71589) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Rendben, köszönöm a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

(#71590) woodworm válasza Darth_Revan (#71589) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem csak drágább, a 86u újabb, olcsóbb és jobb paraméterekkel is rendelkezik. A wifik közötti különbség pedig szinte kihasználhatatlan.

(#71591) D@niel


D@niel
addikt

sziasztok,
először mutatnám az eredményt, aztán az infó, végül a kérdésem

digi 1000 net van, tp-link routerem 100-as, át lett kérve a digis modem bridge-ba
két vékony fal van a router és a mért pont között, illetve a router legalul van a fal mellett, és hosszába pont egy másik fal is útba esik neki

a sebességet Honor 8x-el mértem, ennek elég jó az érzékenysége, de a laptop (ac-s wifivel) is hasonló értéket hoz, persze ezt vezetékesen kapcsolódva speedtest 8-900-as tempót mutat, letöltés 40-50mb volt a plafon

abban a szobában kellene lehetőleg minél jobb kapcsolat, a kábelt nem tudom behúzni a szobába, hogy ott legyen a wifi-router mivel sokat kellene fúrni

a kék helyen van egy konnektor, tehát oda mehetne egy jelerősítő?

viszont az 5ghz kellene, mivel a szobában bluetooth-adatátvitel szokott történni ami gyakran megállít egy youtube-lejátszást (bt 2,4ghz-et használ)

ami miatt fejlesztenék, hogy egyrészt meglegyenek az eszközök a gigabithez, és a szobában letöltés, illetve online játékot futtatok, vagyis fontos lenne a ping

egy xiaomi wifi router 3g érkezhet hamarosan, ha oda rakom ahol a mostani van, kb mit fog tudni továbbítani abba a szobába?

köszönöm

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#71592) D@niel válasza D@niel (#71591) üzenetére


D@niel
addikt

lejárt az idő, a kék helyen majdhogynem szembe lenne a router-ral a jelerősítő, amennyiben van értelme beruházni a routeren felül, vagy maradjon a fúrás, kábel végig vezetése az egész lakáson, ezt jobb lenne szkippelnem

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#71593) ekkold válasza Darth_Revan (#71584) üzenetére


ekkold
őstag

Mikrotik RB4011 Ebben az árkategóriában ez az egyik legjobb, csak ezt a userek nagy része nem tudná beállítani, mert hálózati ismereteket is igényel a bekonfigurálása (magyarul: az átlaghoz képest, kissé pilótavizsgás).

[ Szerkesztve ]

(#71594) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A jelenleg futó Asus routereket vajon rá lehet venni arra, hogy USB-n csatlakoztatott LTE-sticket valóban 4G-n használjanak?

Próbálgattunk N18, AC66b1, AC68, AC87 routereket különböző LTE-stickekkel, és arra a szomorú következtetésre jutottunk, hogy AsusWRT-alapon simán 3G-sként kezelik őket, ha pedig Tomatoban állítottunk be LTE-t, akkor el is akadtak connecting fázisban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71595) weinmaker válasza bluemirage (#71575) üzenetére


weinmaker
őstag

A 2,4-es sávon is gyengébb a jel. Ugyanoda van téve a router. Az alsó szintet nem szórja be rendesn. Nekem ez a része csalódãs. A modern dolgai tetszenek, hogy telórol is menedzselhető, de sokkal jobbra számítottam.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#71596) #19482368 válasza ekkold (#71593) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ok, ok értem, de ha szerinted nem fogja tudni használni, mert véleményed szerint Pilóta vizsga kell hozzá, akkor minek ajánlod? Kicsit ellentmondásos, nem gondolod?

(#71597) kali válasza weinmaker (#71595) üzenetére


kali
legenda

Azonos csatornán, kapcsolódó sávszélességen (nem a GHz, hanem a MHz értékre gondolok), antenna állással...stb. használod?

(#71598) weinmaker válasza kali (#71597) üzenetére


weinmaker
őstag

Ezt, hogy érted? Ki van hajtva mind a 4 antenna. De ha mondod, hogy mit állítsak be, szívesen kipróbálom. Lehet, hogy én nem állítottam be valamit rosszul. Az nem lehet, hogy a sima és vendéghálózat is zavarja egymást? Én örülnék a legjobban, ha jobb lenne a cucc. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#71599) Gubek-Einste válasza D@niel (#71592) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen a kábel használata az ajánlottabb. Lehet kísérletezni repater-rel de az eredmény nem garantált.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71600) ekkold válasza #19482368 (#71596) üzenetére


ekkold
őstag

Mindenkinek saját magának kell ismernie ill. eldöntenie, a saját tudásszintjét, és hogy meg akar-e tanulni egy kissé bonyolultabb felületet. Ez csak egy lehetőség a sok közül. A routert azért ajánlottam mert kimondottan jó, de felhívtam rá a figyelmét, hogy nem az a "next->netxt->next és be is van állítva" tipusú megoldás... Ha akar, utánaolvas még egy kicsit, és ha úgy gondolja hogy menni fog, akkor esetleg lesz egy tényleg jó routere, vagy megállapítja, hogy ez nem neki való, és választ mást.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.