Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70901) taky023


taky023
tag

Sziasztok!

Van bármilyen tapasztalat arról, hogy melyik router nyújtja a legnagyobb hatótávot a jelenleg piacon lévő, max. 20 ezer Forintos kategóriában?

Karácsonyi ajándék lenne, nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#70902) Gubek-Einste válasza taky023 (#70901) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70903) MaCS_70 válasza taky023 (#70901) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gubek-Einste +:

Szerintem az Asus RT-N18u eleve erős versenyző 2,4 GHz-en, a HGG-s teljesítménynövelés pedig kb. megduplázhatja a hatótávot -- nyílt terepen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70904) Anagy


Anagy
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos benyeltem egy komoly vírust, ami arra kényszert, hogy fejlesszem a routerem is.

A biztonság abszolút első számú kritérium. Emellett, 50mbs netem van, és wifiről szereték továbbra is dolgozni.

Egyáltalán nem követem ezt a témát, azonkívül, hogy megveszem és átcsatlakoztatom a netkábelt, kell még valamivel foglalkoznom?

Ársáv: 20-35k

Előre is köszi!

(#70905) Gubek-Einste válasza Anagy (#70904) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Helyi és egyéni igényeknek megfelelően kell beállítani.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70906) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#70905) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asusok mellett mondjuk biztonsági szempontból érv lehet a TrensMicro-féle AIProtection. Vírusok ellen ugyan nem véd, de a semminél talán több.
Gondolom, érdemes az izmosabb 66-ost tenni elá.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70907) attilav2 válasza Gubek-Einste (#70902) üzenetére


attilav2
őstag

Gubek-Einste mi a véleményed az RT-AC57U-ról a fentebb kiderített tények birtokában?
MediaTek MT7621AT (880 MHz, 2 cores) SoC 128mb-ram, a flash csak 16mb. wikidevi oldal szerint.
De a sebesség teszten eléggé halovány eredmények születtek egy gigás routerhez képest:
Link
Ugyebár az RT-AC57U = RT-AC1200GU, ezt a korábban ázsiában forgalmazott modellt tették elérhetővé európában RT-AC57U néven.
Lehet ajánlott ez a router? A tesztről mi a véleményed? Szerinted is hibás? Meg merjem rendelni ezt a routert?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#70908) Istv@n válasza jocoka75 (#70884) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Szia!

Nekem pont a 3.-al van tapasztalatom, a Tp-Link TL-MR6400 -al. Kb 1 évig használtam, vodafone sim-mel, gyakorlatilag 0 probléma volt vele. A gyári fw a szokásos tp-link-es, nem túl extra, de amit tud, azt rendben csinálta.
Wifi térerővel nem volt gond, átlagosnak mondanám, ha kellett volna, a lan portjaira még tehettem volna egy AP-t.

(#70909) DCT3


DCT3
csendes tag

Sziasztok!

Milyen routert vegyek?
Már több mint 3 éve egy TP-LINK TL-WR841N -t használok egy kétszintes családi házban. Sajnos van olyan hely a lakásban, ahol már egyáltalán nincs wifi, de ehhez hozzászoktam. Most ezt a routert egy másik helyszínre fogom költöztetni és kellene helyette egy gigabites eszköz 1000-es nethez. Ami fontos lenne, az az, hogy a WR841N-nél sokkal erősebb legyen a wifi-je. Egy USB port is jól jönne, de más, különös igényem nincs. Nem a legolcsóbbat keresem, a megbízhatóság fontosabb. Mondjuk úgy, hogy ár / érték alapján választanék és ehhez kérem a segítségeteket. Mit ajánlotok, javasoltok?

Válaszaitokat köszönöm szépen előre is!

(#70910) attilav2 válasza attilav2 (#70907) üzenetére


attilav2
őstag

Van egy orosz teszt is az RT-AC1200GU-ról (RT-AC57U)
[link]
Google fordítóval vagy a régi orosz tudás elővételével hátha
kisilabizáltok belőle valamit. Hogy egyáltalán megéri e az
RT-AC57U.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#70911) hajospeti válasza DCT3 (#70909) üzenetére


hajospeti
tag

TP-Link Archer C5 AC1200
Ilyet ne vegyél... ugyanez a routerem volt mint neked... helyette vettem ezt. Most küldöm vissza az emagnak... 4 antennája van, de csak parasztvakítás... sokkal gyengébb mint a régi.

(#70912) jmuranyi válasza DCT3 (#70909) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, erre szoktuk az ASUS AC66U B1-et javasolni.

(#70913) jmuranyi válasza hajospeti (#70911) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, a C5v4 az adatlapja szerint egy egészen picivel
nagyobb elméleti lefedettséget biztosító wifivel rendelkezik, mint a 841N.
Egy ilyen cserét személyesen is kipróbáltam, és a javulást megtapasztaltam.

Az egy másik dolog, hogy mekkora lehet a gyártási szórás, melyik darab "hibás",
melyik rázódott szét a szállítás során, illetve
melyik webshop adja el újra az előzőleg már visszaküldött készülékeket...

(#70914) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!

Pillanatnyilag van egy RT-N66U ruterem ami érzésre már kevés a család kiszolgálására.
Néztem az összefoglalót és az AC87U talán megfelelő. A kérdésem, hogy ezt vagy inkább a 86U-t ?
Leírás szerint a 86U erősebb és több a memória.

Köszönöm

(#70915) DCT3 válasza hajospeti (#70911) üzenetére


DCT3
csendes tag

Köszönöm a figyelmeztetést. ;) Egy családtag nem várta meg a kutatómunkám eredményét és a tudtom nélkül rövidre zárta a témát, mert vett egy ilyesmit, amikor meglátta, hogy az edigitalban 20k helyett csak 15k.
Ez egészen pontosan egy TP-Link Archer C1200(EU) Ver:2.1, fekete, három antennával. Most tesztelgetem, eddig csak a 2.4GHz-es részét tudtam kipróbálni. A WR841N-nél valamivel jobb a lefedettsége, bár nem tökéletes, de ennyi kompromisszumra még hajlandó vagyok.

(#70912) jmuranyi: Köszönöm szépen, megjegyeztem a típust, ha esetleg a fentebb említett TP-Link nem válna be.

(#70916) kali válasza tom_tol (#70914) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Jobb vétel lehet az RT-AC86U és nem csak az 1.8 GHz kétmagos CPU és az 512 MB RAM (256 MB Flash) miatt, hanem mert az 5 GHz wifi alatt is Broadcom chip dolgozik, amíg az RT-AC87U esetén az Quantenna, amit nem minden ellenoldal kedvel annyira - bár ez eleinte volt inkább problémás, mára javult valamennyit a helyzet.

(#70917) viktorhu válasza attilav2 (#70910) üzenetére


viktorhu
veterán

Hát ha ezt megnézted, akkor választ is kaptál a sebesség-kérdésedre:

the speed of copying from my server was more than 100MB / s (google fordítóval).

Egyáltalán nem rossz.

(#70918) attilav2 válasza viktorhu (#70917) üzenetére


attilav2
őstag

Meg is rendeltem, majd beszámolok a tapasztalatokról, nem olyan rossz router ez. Meg woodworm írta hogy van több MT7621 SoC-os routere és azokkal jó tapasztalata volt.
Remélem az AC57U beválik.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#70919) Gubek-Einste válasza attilav2 (#70907) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy próbát mindenképpen megér, jó kis eszköznek tűnik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70920) Gubek-Einste válasza DCT3 (#70915) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a C1200 egy ismerten hibás szériás SoC-ra épül így nagy a valószínűsége, hogy nem fog beválni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70921) Don Atosz


Don Atosz
tag

Tiszteletem!
Érdeklődni szeretnék hogy az Asus RT-AC87U mennyire ajánlott model?
(60nm-es panel, 2 noti, 2 mobil, 2 tv, digi gigabites net)

[ Szerkesztve ]

(#70922) Gubek-Einste válasza Don Atosz (#70921) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az AC86U lenne már ajánlott helyette.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70923) tom_tol válasza kali (#70916) üzenetére


tom_tol
addikt

Köszönöm.

(#70924) NYJ75


NYJ75
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a router okozhat e valami tiltást a számítógépen ?
Egy Huawei b525 routert vettem ,beüzemelés után nem sokkal összeomlik a Google Chrome nem ad be semmit pedig van enternet csatlakozás .,ha újra telepítettem a Chrome t akkor egy ideig minden ok .
Mi lehet a baj ,valamit állitanom kell a routerem?

Elöre is köszönöm a segítséget : :R

(#70925) Ernesto78 válasza NYJ75 (#70924) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Üdv! Nekem akkor volt programokkal gondom mikor a merevlemezem kezdte beadni az unalmast. Nem tudtam miért lesz a program rossz. Ha már régi vinyód van akkor érdemes ránézni a Crystaldiskinfo nevű programmal, az kiírja milyen a merevlemez állapota. De lehet persze más probléma is.

(#70926) RunTimeError


RunTimeError
tag

Sziasztok!

Milyen WLAN képes routert ajánlanátok, ami a MikroTik-hoz hasonló mélyebb konfigurációra és védelemre képes?
Illetve esetleg MikroTik-en belül mit érdemes? RB952Ui-5ac2nD-TC? RB952Ui-5ac2nD? RB951Ui-2nD? RB951Ui-2HnD?
Kb 15eFt környékén, de ha megéri az eszköz akkor akár feljebb is mehet.

Max 4-5 eszköz lesz rajta egyszerre WiFi-n.
Sima panel lakásba kell max 5-8m-es távolságokra.
500-as net lenne mögötte, de a sávszél max a TV-re streameléshez (HD Netflix) kell.
Firewall, és security az elsődleges szempont, illetve az állandó firmware.

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#70927) rollrk4h


rollrk4h
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel illetve problémával fordulok hozzátok, hogy nem rég lett bekötve hozzánk egy 500 megás upc net és nem vagyok annyira megelégedve a sebességgel a felsőszinten, mert például az 5 ghz-t nem is látja semmilyen eszközöm. Ma vásároltam egy Tp link márkájú wifi extendert, ezzel sikeresen látta már az 5 ghz-t és körülbelül 30 mega volt a maximum sebesség.

Emiatt jutott eszembe, hogy veszek egy új routert és azzal hátha jobban fog működni a net ha rákötöm bridgeként.

Erre van valakinek milyen router javaslata ? Vagy felejtsem el ezt a megoldást?

3 db telefon, 1 tablet, 1 laptop, és körülbelül 2 tv ami állandó kapcsolatot igényel.

[ Szerkesztve ]

(#70928) Istv@n válasza RunTimeError (#70926) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Szia!

Azok a mikrotik eszközök, amiket megjelöltél mind csak 10/100-as ethernet interface-el vannak szerelve. Ha mikrotikban gondolkodsz, akkor szerintem hAPac2.... Ez a gigabites nettel is elbír....

(#70929) MaCS_70 válasza rollrk4h (#70927) üzenetére


MaCS_70
félisten

Minderről nagyon sokszor esett szó, tulajdonképpen állandó témák.

Az extender ugye megfelezi a wifisebességet.

Mit értesz az alatt, hogy "bridge"-ként kötöd be a routert?

Keress rá Gubek-Einste "falak száma, anyaga" kezdetű memiterére, és írd meg a válaszokat!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70930) rollrk4h válasza MaCS_70 (#70929) üzenetére


rollrk4h
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod.

Úgy gondoltam, hogy WDS bridgeként kötöm be az "új" routert a upc-sre, hogy megnöveljem a hatótávolságot.

A fő upc-s routertől a felsőszintet egy vasbeton fal választja el és a többi fal pedig b40-es tégla.

Ne haragudj kerestem, de nem találtam azt az írást amit említettél.

[ Szerkesztve ]

(#70931) MaCS_70 válasza rollrk4h (#70930) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem éppen tűnik olyan helyzetnek, ami a wifinek kedvezne.

A WDS alapvetően két hálózatot / szegmenst köt össze, és azonos chipset, de inkább azonos gyártótól származó eszköz kell a két végén. Nem mondom, hogy nem működhet (bár nagyon kétlem), de ajánlani nem tudom.
A UPS-s doboz egyáltalán ismeri? Csodálkoznék rajta.
TP-Link eszközök között sikerült már megoldanom, de nem lettem tőle boldog.

Ha jól értem, a vasbeton födémmel elválasztott másik szinten már nem jó a wifi. Ez sajnos nem meglepő, a megoldás rá a kábel. A UPC HGW egyik portjából fel kell vinni egy UTP-kábelt a másik szintre, ahol egy Access Point (jellemzően erre konfigurált router) szórná a wifit, így mindkét szintnek saját wififorrása (AP) lenne.

Az extendernek ebben a modellben valószínűleg nincs szerepe, hacsak nem marad olyan vakfolt, amit ez a modell nem tud lefedni, és nincs más mód a bewifizésére -- mivel az extender (repeater) rettenetesen szükségmegoldás.

Hogy milyen eszköz kéne AccessPointnak? Mivel, feltételezem, kellene az 5 GHz, megkockáztatom, hogy hazai beszerzésből a TP-Link C5 Archer v4 lenne a legolcsóbb, ami ezek szerint működik Access Pointként. Nem sokkal drágább az új reménység, az Asus RT-AC57, amivel még nincs tapasztalat, de jónak tűnik.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70932) rollrk4h válasza MaCS_70 (#70931) üzenetére


rollrk4h
csendes tag

Jelenleg is így tudtam megoldani egy öreg TP-link router van WDS bridgebe kötve a UPC box-al és az továbbítja a jelet ahova már nem ér el a wifi(sebesség persze harmatgyenge). Sajnos pont a fúrást akartam elkerülni, emiatt akartam valahogy vezeték nélküli megoldással megcsinálni, de azért köszönöm szépen a segítséget, akkor marad a kábelezés.

(#70933) MaCS_70 válasza rollrk4h (#70932) üzenetére


MaCS_70
félisten

És hogyan tudtad összehozni a UPC dobozát WDS bridge-en a TP-Link routerrel?

Egyébként szerintem megéri fúrni. A wifi még nagyon messze van attól, hogy teljes értékű alternatívája legyen a jelenlegi Ethernet-megoldásoknak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70934) borix


borix
őstag

Üdv.
A Xiaomi 3G vagy a TP-Link Archer C5 v4 kezelik többségben USB-n a 3G/4G modemeket?

(#70935) Gubek-Einste válasza borix (#70934) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link gyári firmware-rel nem tudja, CFW pedig nincsen rá.
A Xiaomi-n CFW alatt megoldható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70936) rollrk4h válasza MaCS_70 (#70933) üzenetére


rollrk4h
csendes tag

(#70937) RunTimeError válasza Istv@n (#70928) üzenetére


RunTimeError
tag

Szia!

Nem kötelezően abban gondolkodok, csak valami olyanban amihez valóban jön firmware folyamatosan illetve manuálisan kezelhető az ACL / Security rész.
Ha ez megvan más típusban is azt is szívesen meghallgatnám. :)

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#70938) sasa311


sasa311
veterán

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni:
Digis nethez (ZTE F668 router) lenne szükségem egy routerre. Az összes elvárás annyi, hogy:

- Gigabites LAN
- ERŐS WIFI
- Max. 20K körüli ár ha :U

LAN-on egy NAS és egy "okosTV" lenne rákötve, minden más eszköz WIFI.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70940) MaCS_70 válasza rollrk4h (#70936) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ezt ismerem, szoktam is linkelgetni.

Csak azon csodálkozom, hogy a UPC-doboz oldaláról összejött -- illetve eleve azon, hogy a UPC egysége ezt kezeli.

Valóban erre való a WDS, de sokszor nem jön össze a kapcsolat vele -- szerencsére szerencséd van ezzel.

De a vasbeton födém az sajnos sosem lesz barátja a nagyfrekvenciás (mikrohullámú) rádiózásnak... :(

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70941) sasa311 válasza MaCS_70 (#70939) üzenetére


sasa311
veterán

Melyikre gondolsz?

Erre?

vagy erre?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70942) Intruder2k5 válasza sasa311 (#70941) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az elsőre, a második már jócskán kifutó modell, ezért megy fel az ára, noha jóval gyengébb is mint az utódja. Illetve ha nincs szükséged az 5GHz és AC szabványos WiFi-re, akkor jó lehet az RT-N18U is, ami nagyságrendileg 10000Ft-al olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#70943) MaCS_70 válasza sasa311 (#70941) üzenetére


MaCS_70
félisten

A B1 a nyerő. Csodálkozom azon, hogy az egy generációval régebbi A1-et még egyáltalán árulják. Anno nagyon meggyőző típus volt, de eljárt felette az idő vasfoga. Mostanában legfeljebb muzeális (gyűjtői) vagy esetleg speciális projektcélok miatt lehet értelme megvenni, az ára számomra értelmezhetetlen -- különös tekintettel arra, hogy a hosszú állás nem feltétlenül tesz jót mondjuk a kondenzátoroknak.

MaCS kieg: (az örök második :) )

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70944) borix válasza Gubek-Einste (#70935) üzenetére


borix
őstag

Köszi.

(#70945) ohway


ohway
tag

Sziasztok!
A napokban vásároltam egy ASUS RT-AC51U routert, Digi 500-as internethez.
A router adatlapján az áll, hogy 733Mbps-t tud összesen.
A problémám, hogy se kábelen se wifi hálózaton 100-nál többet nem tud de még annyit sem.
A gigabit port hiánya az oka? Viszont akkor nem értem, hogy tudná a leírt sávszélességet.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#70946) Intruder2k5 válasza ohway (#70945) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Így van, elsősorban a Gbit-es portok hiánya az oka. Azt sehol sem írta senki, hogy WAN<->LAN irányban tudja ezt a sebességet, úgy általában a WiFi szabványokhoz kapcsolódó gyakorlati sebességekről pedig az összefoglalóban olvashatsz.

(#70947) woodworm válasza ohway (#70945) üzenetére


woodworm
veterán

A magyarázatot már megkaptad, ha nem akarsz túl sok pénzt beleinvesztálni, akkor próbáld kicserélni egy hasonló árú gigabitesre. Gyártón belül maradva az rt-ac57u-t és a tplink archer c5v4-est szerencsés esetben megkapod majdnem ugyanennyiért.

(#70948) ohway válasza Intruder2k5 (#70946) üzenetére


ohway
tag

Értem, ha beruháznék egy ASUS RT-N18U routerre, ki tudnám használni a szolgáltató által nyújtott sebességet? Gondolok itt mind a vezetékes és vezeték nélküli sebességre.
A wifi azért lenne fontos, mert kábelt nem nagyon használok..így szeretném a legtöbb sebességet kihasználni..szükséges ehhez 5Ghz vagy az említett router tudja ezt?

u.i.:Vagy Ac57U?

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#70949) MaCS_70 válasza ohway (#70948) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az N18 gigabites, de csak 2,4 GHz-es, N-es wifijű eszköz.

Amúgy kiemelkedően jó a wifije, de ez persze kétoldalú kapcsolat.

Vannak, akik csodálatos 200 Mbps-os sebességekről számolnak be vele kapcsolatban, én viszont jóval óvatosabb vagyok: nálam baromi jó lefedettséggel, kedvező körülmények között is 75-80 Mbps a maximum.

Ha ennyire fontos a wifi, akkor AC-RT66u B1: eleve nagyon jó, de igény szerint tuningolható wifi CFW (HGG) segítségével.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70950) Egon válasza ohway (#70948) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez attól függ, milyen klienseid vannak. Írd meg az eszközeid konkrét típusát.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.