Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71801) Lori82


Lori82
senior tag

Egy 10 éves tp link nagyon alap routert cserélnék le. Sokat nem áldoznék rá,10k körül. nincsenek nagy igények, egy 41nm-es lakásba kellene. Nézegettem az ajánlottakat, de úgy látom, hogy nem nagyon frissült a lista. Egy tp link Archer C20-al szemezgetek, mennyire elfogadható ez a típus?

(#71802) kalapacsolok válasza adika4444 (#71800) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi az infókat! A WR1043ND v2-m van, de nem tudom kábelen használni a netet, mindenképp wifin.

Jelenleg gyenge netem van és wifi stickem, milyen jelfogót érdemes használni, venni PC-hez? Ha jól
láttam a wifi stickek max 600-700-at tudnak.

Bekábelezni nem tudom a lakás speciális helyzete miatt. Vettem egy két antennás hálókártyát, de azzal rosszabbul ment a net, mint az USB-hosszabbítós wifi stickkel, amit odaragasztottam az asztalom széléhez, így kevesebb falon kell átmennie a jelnek.

(#71803) morgulfz


morgulfz
tag

Szép estét tanácsot szeretnék kérni! Panel lakás Digi1000. Tp link Archer C7 vagy Asus Ac1300 G+. Vissza olvastam elég sokat, erre a kettőre szűkítettem mert különböző oldalakon ugyan de szinte 1 árban vannak. A lényeg a stabilitás számomra. Nagyon nagyon alap felhasználó vagyok. Tvk-telefonok-xbox csatlakozna a routerre.

Ha van más javaslatotok szívesen fogadom azt is.
M
Köszönöm

(#71804) Gubek-Einste válasza Dante73 (#71786) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De, az igazi kérdés az volt, hogy a tenda ac6-os vajon a 10000-ig kategóriában elhozható-e, vagy van jobb választás nála.
A Tenda nem ajánlott gyártó.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71805) Gubek-Einste válasza robyg (#71794) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Linksysről mi a véleményetek?
Vegyes, vannak jó típusai de nem olcsó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71806) Gubek-Einste válasza Lori82 (#71801) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C20 nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt, valamint a 100-as portok maiatt sem és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvérei.
A lista azért nem frissült mert nincsen mivel.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71807) Gubek-Einste válasza kalapacsolok (#71802) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71808) Gubek-Einste válasza morgulfz (#71803) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC57U/AC58U/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71809) Kenderice


Kenderice
senior tag

Üdv.
Melyik márkájú/típusú router kezel normálisan minden mókolás, fw csere nélkül LTE 4g usb sticket?
Gigabites lan és 5ghz nem fontos.

(#71810) Gubek-Einste válasza Kenderice (#71809) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit értesz normális alatt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71811) morgulfz válasza Gubek-Einste (#71808) üzenetére


morgulfz
tag

Falak száma: 3.
6 db eszköz használná
Ár max 25.000 Ft
Szeretnék dual bandet.
Lényegében ami érdekelne, hogy az Asus vagy a Tp-Link a megbízhatóbb eszköz? Melyiket tudnám a legegyszerűbben beallítani, és le/fel töltést melyik szereti jobban.

(#71812) Gubek-Einste válasza morgulfz (#71811) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én inkább az Asus felé hajlok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71813) MaCS_70 válasza Kenderice (#71809) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ma jött meg a D-Link 921-esem, lesz két hetem tesztelni.

Az Edigitalban éppen 30e Ft.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71814) morgulfz válasza Gubek-Einste (#71812) üzenetére


morgulfz
tag

Köszi! Akkor marad egy fagyira való is. Akkor azt veszem

(#71815) Lori82 válasza Gubek-Einste (#71806) üzenetére


Lori82
senior tag

A net a legalapabb digi,az talán 100/10-es . Semmi extrát nem szeretnék,de ha már veszek és nem drága persze ez relatív :) 10-12 k, akkor ha lehet dual bandes.Falak száma kettő. Jelenleg egy wr 340 gd van,tehát az sem volt 5-6 000-nél drágább kb 10 éve, viszont parádés az ereje. Másodikon lakom és a tömb előtt a padon simán érzékeli a telefonom . A tömbtől 20 méterre is egész tűrhető a jel.Ha ilyet tud valamelyik fiatalabb testvére az már nagyon jó.
- Egy asztali gép,2 laptop és 3 telefon használná
- 4 emeletes tégla tömb ,emeletenként 4 lakás ,41 nm2-es a lakás.A jelenlegi tökéletesen kiszolgálja,csak szeretnék újítani ,mert már nem mai darab( 10éves elmúlt) és van egy hálózati probléma amit szerintem az új router megoldana,bár elég komplex a gond.

(#71816) Lori82


Lori82
senior tag

Összegezve: Legyen stabil a net,ne dobáljon le és stabilan menjen a fifa 19 online,ennyi az összes kívánságom.Nem akarok nagyobb netre váltani,ez nekem bőven elég :)

(#71817) Gubek-Einste válasza Lori82 (#71815) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide már gigabites portokkal rendelkező típus kellene és abból nincsen 10k környékén ajánlott eszköz.

Ami szóba jöhet:
20k alatt Asus AC57U/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71818) morgulfz válasza Gubek-Einste (#71812) üzenetére


morgulfz
tag

Na az Exteme digital nem engedte megvenni a Asust tegnap. Szerintem már sumákoltak mert ma már nem akciós. Szóval tanacsot kérnék megint: TP-Link Archer C7 1750 vagy D-Link DIR-878 Wave 2 AC1900 MU-MIMO.

Azt hittem tegnap sikeresen lezárhatom a kérdést.

(#71819) Kenderice válasza Gubek-Einste (#71810) üzenetére


Kenderice
senior tag

Azt értem, hogy alap gyári fw simán kezel lte usb sticket, nem kell mókolt fw-t vagy openwrt-t feltenni hozzá.

(#71820) Kenderice válasza MaCS_70 (#71813) üzenetére


Kenderice
senior tag

Szerintem ez nem lesz jó nekem. Nincs rajta LTE antenna csatlakozó, ami feltétlenül szükséges...

[ Szerkesztve ]

(#71821) bluemirage válasza morgulfz (#71818) üzenetére


bluemirage
őstag

Egyértelmű, hogy a C7-es.
A D-Link-et nem szoktuk itt ajánlani, de volt már jól sikerült típusuk is. Pl.: 860L B1... de az is csak CFW-vel, mert a gyári firmware-el még az sem volt jó. Az, hogy a fél ország D-Link-et használ és időnként ki/be húzogatja a konnektorból, meg egyéb módon próbálja életben tartani... Vagy minimális terhelés mellett elzörög neki... Ez még nem ok arra, hogy másoknak D-Link-es tanácsot adjunk...

MaCS_70 próbálkozik mostanában D-Link-ekkel. Ha talál valami jót, ami egy ideig jól is megy, akkor lehet, hogy újra lesz D-Link az ajánlásokban.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#71822) morgulfz válasza bluemirage (#71821) üzenetére


morgulfz
tag

C7. Értettem, köszönöm

(#71823) gabor_01 válasza Kenderice (#71820) üzenetére


gabor_01
senior tag

Külső antenna véleményem szerint a legtöbb helyzetben nem igazán számít.
Főleg, ha kábel is van közbeiktatva.
Amúgy egy másik topicban írtam a legutóbbi mérésemről:
Egy TL-WR902AC router sebességcsökkentés nélkül hozta nekem a 4G elérhető sebességét USB stick-el.

(#71824) Kenderice válasza gabor_01 (#71823) üzenetére


Kenderice
senior tag

Ok, de az eszköz várostól tavol, egy vízpart nyaralóba kell. Eléggé döcögős mobillal is netezni arrafelé, úgyhogy kell egy komoly LTE antenna, hogy legalább 3G sebesség legyen.

(#71825) MaCS_70 válasza Kenderice (#71820) üzenetére


MaCS_70
félisten

Két baromi nagy, levehető LTE-antenna van rajta.

Nem elég nagyok?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71826) MaCS_70 válasza Kenderice (#71824) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igencsak hasonló helyzetre vettem én is.

Hamarosan meglesznek az első tapasztalataim, szerintem várd ki!

További potenciális lehetőségek, amikkel számolok:

Zyxel LTE3301
Ennek már van dedikált bridge-üzemmódja és egyenként tudja kezelni az Ethernet LAN-portokat. Viszont valamiért ez sem ismeri az OpenVPN-t, ami igencsak bosszantó 45e Ft-ért. Az egyik bazi nagy antenna ezen is a mobilneté.

Mikrotik RBM33G
Na, ez már rázósabb téma. Maga az alaplap + ház + tápegység megáll 25e Ft alatt. Innentől két lehetőséged van: LTE-stick, mi a fene tudja, hogyan működik, vagy kb. 22e Ft-ért a Mikrotik saját LTE-modulja, amihez külső antenna csatlakoztatható. Az árán kívül annyi bajom van még vele, hogy pillanatnyilag nem ismeri az UDP-t OpenVPN alatt. Évek óta ígérgetik, hogy a következő OS-generációban majd pótolják.

Hát, én itt tartok éppen!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71827) Dodeszh


Dodeszh
tag

Sziasztok!
Az alábbi paraméterekkel keresek routert otthonra:

Három szobás panel lakás (66 m2), router a szoba1 és a szoba3 között az étkezőben van (alaprajz).

Csatlakoztatott eszközök jelenleg:
1 PC - kábelen /szoba1/
1 smart TV - kábelen /szoba1/
2 tablet (iPad - 5GHz)
2 mobiltelefon (5GHz)
1 notebook (5Ghz)

Várható bővítések (ahogy nőnek a gyerekek - 2-3 éven belül)
+ 1 smart TV /szoba3/
+ 1 konzol /szoba3/
+ 1 mobiltelefon
+ 1 PC /szoba3/

Jelenlegi net: 300 megás Flip, de a terv az 1000 Mbps DIGI, ha elkészül a DIGI optikája a házban.
Van még 2 mediabox a TV-k mellett, ezeket a Flip Sagemcom eszköze szolgálja ki saját portjairól kábelen - ahogy most minden mást is, de az nem kezel HDD-t, és nincs szabad LAN port sem már rajta.

Fontos szempontok:
- 2 TB UDB HDD kiszolgálása tárhelynek
- torrent kliens
- esetleg távoli elérés (HDD)

Cél, hogy a fixen telepített eszközök (PC, TV, stb.) kábelen legyenek kiszolgálva, ehhez a Cat6 kábelezés adott, szükség esetén gigabites switch(ekk)el (pl. szoba3).

Az összefoglaló valamennyi anyagát elolvastam, ezek alapján az ASUS RT-AC66U B1 és a TP-Link Archer C9 tűnik nyerőnek, de örömmel fogadom a tapasztaltabb fórumtársak tanácsát, javaslatát!

[ Szerkesztve ]

(#71828) gabor_01 válasza MaCS_70 (#71825) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ez így korrektnek tűnik :D

Kenderice:
Külső antenna esetén is a szoba egy legjobb vételi helyén kell elhelyezni.
Az a néhány decibeles antennanyereség hamar eltűnik amúgy.

(#71829) Kenderice válasza MaCS_70 (#71825) üzenetére


Kenderice
senior tag

Azt hittem, az WIFI antenna.
Az komoly router lehet, aminek belül van a WIFI antennája. :D
Akkor ez a típus kilőve.
Marad sima router külső wifi antennával ami kezel LTE usb modemet. Majd olyat modemet nézek amin van külső antenna csatlakozó.
Csak olyan router jöhet szóba, amin nem kell mókolt fw-t vagy openwrt-t használni ahhoz, hogy rendesen kezeljen egy USB modemet...

(#71830) Kenderice válasza gabor_01 (#71828) üzenetére


Kenderice
senior tag

A külső antenna mindenképpen egy tetőárbocon lesz, a router meg a padlásszobában.
Sajnos muszáj így megcsinálni, mert a legközelebbi torony is vagy 8-10 km-re van...

[ Szerkesztve ]

(#71831) MaCS_70 válasza Kenderice (#71829) üzenetére


MaCS_70
félisten

Rengeteg komoly routernek van belső wifi-antennája, amivel jól elvannak. Sok belső antennás eszköz teljesít jobban, mint sok külső antennás.

Persze, jobb a külső, állítható antennás verzió, de bizony belsővel is lehet komoly az a router. Furcsa elképzeléseid vannak... :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71832) Kenderice válasza MaCS_70 (#71831) üzenetére


Kenderice
senior tag

Egy belső antennának soha nem lehet akkora nyeresége és olyan karakterisztikája, mint egy külsőnek...

(#71833) MaCS_70 válasza Kenderice (#71832) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez mondjuk így, ahogy van, nem igaz, de tény, hogy nagyobb a technikai játéktér egy külső antenna esetén.

De ismétlem: vannak nagyon jó belső antennás és kevésbé jó, egyébként nem gagyi külső antennás eszközök.

Önmagában a külső-belső közti potenciális differencia jóval kisebb, mint amit az egyéb paraméterek meghatároznak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71834) woodworm válasza Kenderice (#71832) üzenetére


woodworm
veterán

Régebben valamelyik routeres topikban kerültek fel szétszedett antennák fényképei. Hadd ne mondjam némelyikben szinte jelképes a fém a műanyag test közepén. Egyedüli előnyük a pozicionálhatóság.

(#71835) Kenderice válasza MaCS_70 (#71833) üzenetére


Kenderice
senior tag

Mindamellett, hogy a nyaraló igen messze van mobil adótoronytól (ezért kell a külső LTE antenna), a ház is 40 méterre van a vízparttól.
Ezért keresek olyan routert, amire lehet tenni külső LTE antennát és ha szükséges, le lehessen cserélni nagyobbra a WIFI antennáját is.
Emiatt belső antennás szóba sem jöhet.
Valaki írta, hogy olyan router ami megfelel ezeknek a paraméterek nem SOHO kategória, ezért gondolkodom normális router (cserélhető WIFI antennával)+LTE USB modem (külső antenna csatlakozási lehetőséggel) kombinációban.
Az is előny lenne, ha nem kellene a router gyári fw-ét mókoltra vagy openwrt-re lecserélni ahhoz, hogy megfelelően kezelje a mobilnetet.

(#71836) MaCS_70 válasza Kenderice (#71835) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mennyi rá a keret? Milyen sebességet szeretnél elérni?

Én évek óta használok egy Asus RT-N18-at egy LTE-stickkel, de lassú.

Viszont nem sokkal drágább az említett Mikrotik megoldás, amitől sokat várok. (Wifi mondjuk nincs benne.)

Az antennacserével meg legyél nagyon óvatos! LTE-ügyben nincs tapasztalatom, de wifiügyben eddig többnyire buktákról tudok. Szinte minden esetben a gyári a nyerő antenna, nagyon ésszel, hozzáértéssel szabad csak csereberélni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71837) Kenderice válasza MaCS_70 (#71836) üzenetére


Kenderice
senior tag

Nem nekem lesz erre szükségem, egy ismerősnek segítek.
Sok tízezret ők sem akarnak rákölteni erre.
Sebesség nem nagyon fontos, 30-50Mbit már bőven jó, úgyhogy még gigabites router sem kell, a stabilitás fontosabb mint a sebesség.
Lehet a 3G is elég lesz nekik.
Ha minden kötél szakad egy arra alkalmas routerre felteszek nekik openwrt-t, ha az segít. Úgy tudom úgy alkalmasabb usb-s stick kezelésére egy megfelelő router.

(#71838) MaCS_70 válasza Kenderice (#71837) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 3G az ugye 21/6 Mbps. Erre tökéletesen elég egy Asus RT-N18 egy D-Link DWM222 vagy Huawei e3372 stickkel. Lehetne gyorsabb is, van akinél össze is jön, nekem csak ennyi. Ez olyan 30-38 e Ft, beszerzési forrástól függően, és ebben az árkategóriában talán a legjobb a wifije.

A D-Link DWR-921 most 30e Ft, mindjárt írok róla. Ha nincsenek komoly igények, beválhat, de bizonytalan.

A Zyxel LTE3301-et most fogom kipróbálni. Kb. 45e Ft, ígéretesnek tűnik.

A TP-Link MR sorozat olcsóbb, de nem ismerem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71839) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Tapasztalatok a D-Link DWR-921-essel:

1. Akkor is NAT-ol, ha az le van tiltva a menüjében.

2. Újraindítás után nem mindig találja meg a mobilnetet. Ezért aztán magára hagyott rendszernek nem ajánlom.

3. Időnként eljátssza azt, hogy a GUI-ból visszadob a bejelentkező ablakba, továbblépni viszont nem enged, "User alreadi logined" (sic) üzenettel. Aztán pár perc után magához tér.

4. A wifije elég hervatag. A ház legtávolabbi pontján, ahol még vígan megy az 5 GHz az Asus RT-AC87-ről, már alacsonyabb jelszintet produkál, mint a 30 méterre levő társasház közelebbi lakásai úgy, hogy a D-Linkkel egy irányban vannak... :(

5. Az LTE viszont jónak tűnik. Ahol a Note9 13 Mbps-ot produkál, ott ő 30-at. Az a két nagy antenna a jelek szerint nem csak dísz.

A fentiek miatt viszem vissza a boltba.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71840) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#71839) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A korábban itt többször ajánlott TP-LINK-ek valamelyikét nem próbáltad?

(#71841) uriember válasza Kenderice (#71829) üzenetére


uriember
aktív tag

Asus AC 56U, belső antennákkal nálam 2,4GHz-en 200-220Mbps-al, 5GHz-en 550-600Mbps-al stabilan, mindenféle szakadozás, ingadozás nélkül üzemel (és még szobadísznek sem csúnya, értsd:nem kell dugdosni).
Pont.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#71842) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#71840) üzenetére


MaCS_70
félisten

De, végigbogarásztam a tulajdonságaikat, és explicite kijelentve nem tudnak bridge-módot. :(

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71843) Kenderice válasza uriember (#71841) üzenetére


Kenderice
senior tag

Ok.
Ezt tudná házon kívül is, a háztól 40 méterre?
Kezel gond nélkül 4G modemet is?

(#71844) MaCS_70 válasza Kenderice (#71843) üzenetére


MaCS_70
félisten

Senki ne fogja megmondani, hogy egy tök ismeretlen helyen és körülmények között milyen lesz a wifi.

Nálam az 56-os tudta a kb. 30 métert a háztól (2,4 GHz) -- távolabb nem néztem. Igaz, ugyanitt az N18-as több száz méterre is "ellát" a víz felé.

Az 56-os nem egy új típus, de nálunk nagyon bevált.

Az USB-s 3G sticket kezelte.

Nem tudható, hogy ott az adott környezetben melyik eszköz hogyan fog teljesíteni, csak, ha kipróbálja -- és még akkor sincs garancia arra, hogy ez stabil lesz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71845) uriember válasza Kenderice (#71843) üzenetére


uriember
aktív tag

Azt nem tudom. A megjegyzésed a külső-belső antennákkal volt kapcsolatos, arra válaszoltam.
Egyébként evidensnek tűnik, hogy a távolság a külső antennás eszközöknek kedvez, de a legtöbb user házon belül használja a routerét, ott meg nem vehető észre különbség az átvitelben, hacsak nem 2,4GHz-es sávról beszélünk, de ott is lehetséges, hogy egy családi házas környezetben egy belső antennás eszköz jobban teljesít, mint pl. lakótelepen egy 3 külső antennás hasonló paraméterű. Azonos környezetben csak próbával deríthető ki, melyik a jobb.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#71846) Kenderice válasza uriember (#71845) üzenetére


Kenderice
senior tag

A 71835-ös hozzászólásomban leírtam a felállást.
Ahhoz kellene az ismerősömnek eszköz.

(#71847) Gubek-Einste válasza Dodeszh (#71827) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz az Asus AC66U B1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71848) kalapacsolok válasza Gubek-Einste (#71807) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi a javaslatokat, átnézem ezeket, beköttetem a netet és jelentkezem! :)

Viszont azon gondolkoztam, hogy ha a netkábelt nem tudom áthúzni, és az általad linkelt wifi stickek a PC-re max 300-600 mbites netet tudnak hozni, hogy nem járok jobban egy powerline adapterrel? https://edigital.hu/powerline-adapter/d-link-dhp-601av-powerline-av2-1000-hd-gigabites-starter-kit-p403468

pl ez akár 1000 gigabites sebességet is ír. Nem jobb ez, mint a wifi + USB stick megoldás? Persze wifi-re ettől függetlenül szükségem van az egyéb okoseszközök miatt.

[ Szerkesztve ]

(#71849) halisa


halisa
tag

Sziasztok! Segítsetek, kinéztem ezt a modellt : Huawei B315s-22 itt kapni is lehet + antennát is adnak hozzá. Kérdés nálunk működne -e Telekom-os kártyával? Illetve van-e valakinek tapasztalata ezzel a típussal.
Vagy nézzek egy Asus routert Pl: RT-N18U ?

[ Szerkesztve ]

(#71850) halisa válasza halisa (#71849) üzenetére


halisa
tag

link lemaradt.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.