Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70651) szzimo53


szzimo53
tag

Üdv!
Egy kis help kellene!

Diginet 1000 és Tenda N60 router (10/100/1000 LAN/WAN). Maximum csak 130Mbps-t tudok mérni.
Direktbe dugva router nélkül kb meg van a sebesség.
Tomato firmware van rajta, lehet ezen állítani valamit vagy ötlet hogy rakjam vissza a gyárit fw-t?
Vagy kuka ez a router?

(#70652) Intruder2k5 válasza szzimo53 (#70651) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Az egy MIPS alapú router, így a Tomato nem támogatja rajta a HW NAT-ot, ha egyáltalán van benne ilyen. BCM_NAT-al talán növelhető egy kicsit a sebesség (ha RT-N branch-ből fordított fw van rajta), de jelentősen nem, igazából szerintem számolj azzal, hogy ez a router megérett a cserére.

Tomato-ban a Tools -> System Commands menüben futtasd le ezt...

modprobe bcm_nat

...aztán mérj újra. Ez a router Tomato-val ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

(#70653) Gubek-Einste válasza chrishorvath (#70649) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nehéz megmondani, számít a film bitrátája is.
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70654) szzimo53 válasza Intruder2k5 (#70652) üzenetére


szzimo53
tag

Szia, köszi a tippet. Javult a helyzet most fix 200Mbps a sebesség a 120-130 helyett. Van még valami beállítás ami lefogja vagy akkor ez a vége? :)

(#70655) Intruder2k5 válasza szzimo53 (#70654) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs más. Tomato-val ez ennyi, próbálkozhatsz a gyári fw-vel, de ahogy fentebb is írtam, ez a router nem ehhez a nethez van kitalálva, megérett a cserére.

A hardvere közel azonos az Asus rt-n 15u-val, azt sem ajánljuk már évek óta.

[ Szerkesztve ]

(#70656) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

Sziasztok!

Invitech 60 megabites VDSL internetem van otthon, 2 szintes + tetőteres sorházban lakunk. Jelenleg a földszinten egy ASUS RT-N16 router a padlástéren pedig egy LINKSYS WRT-54GL router üzemel AP üzemmódban. A két router cat5e kábellel van összekötve. Az egész házban jó a wifi jelerősség (channel 6 és 11), mindkét routeren fresh tomato 2018.04 MIPS verzió fut kiválóan.

Arra gondoltam, hogy a padlástéren üzemelő LINKSYS WRT-54GL eszközt nyugdíjaznám, a helyét átvenné az ASUS RT-N16 szintén AP üzemmódban, a földszintre pedig vásárolnék egy ASUS RT-N18U routert.

Nekem a pénzügyi keretem 20e Ft körül van, 5Ghz net nem szükséges, egy 250GB-os külső USB HDD van rákötve a mostani RT-N16 routerre a letöltések miatt.

Az RT-N18U és az RT-N16 várhatóan ugyanúgy problémamentesen fognak együttműködni?

(#70657) jmuranyi válasza zozo2001hu (#70656) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia! Igen.

[ Szerkesztve ]

(#70658) MaCS_70 válasza zozo2001hu (#70656) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az "együttműködéssel" nem lesz gond.

Azt viszont gondold végig, hogy az N18 és az AC66 között 6000 Forint a különbség, és ez utóbbi nem csak az 5 GHz-ban több, hanem erősebb is.

Nagy híve voltam az N18-asnak, de sok szempontból eljárt felette az idő, gyorsult a netsebesség. Egy routert nem egy-két évre veszel, hanem mondjuk 3-5-re. Szerintem ne akard Magad ennyi időre bezárni a 2,4 GHz-re! Most még elég, de biztos, hogy két év múlva is az lesz?

Ha csak 3 évre számolsz, havi nem egész 200 Ft a felára a 66-osnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70659) Ernesto78 válasza chrishorvath (#70649) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Szia! Én egy T4UH v2-öt használok és nagyon meg vagyok vele elégedve. Egy régi 10 éves HP laptoppal használom USB2-ön keresztül. Van egy Asus routerem és az adapterrel 210/190Mbps-al tudok netezni 5Ghz-en. Ez bőven elég mindenre. Nem szakadozik és nagyon jó a vétel a 3.szobában is egy 100nm-es lakásban. 2 téglafal ami 20 és 40cm után is viszi a 180Mbps-ot.

[ Szerkesztve ]

(#70660) archee303


archee303
csendes tag

Sziasztok!

Van egy digi modem, 1000-es és 100-as porttal, jó wifivel.
A lakás másik végében is kell net, ezért átvezettem UTP kábellal, ahol több kábeles ezköz szeretne csatlakozni.
A TP-link 100 Mbit-es routerem itt jól működik a digi modemről, de kevés a 100, ezért vettem egy D-LINK 842-őt. A kábeles portjai működnek (néha megszakad azért) de Wifi-jén nincs internet.
Javítható? Ha nem, akkor milyen gigabit routert vegyek?

(#70662) jmuranyi válasza archee303 (#70660) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, aktuálisan legjobb vétel az ASUS AC66U B1, 25-27 eFt.
Lehet hogy a wifi problémára tudnak segítséget a
router gondok, vagy a D-LINK 842 saját topikjában.

(#70663) woodworm válasza archee303 (#70660) üzenetére


woodworm
veterán

Gondolom csak egyetlen eszközön van beállítva a pppoe csatlakozás, a többi az alap dhcp-n van?

(#70664) racerx válasza jmuranyi (#70645) üzenetére


racerx
őstag

Hello. És hol ennyi, mert 30 alatt nem igen látok.

(#70665) MaCS_70 válasza racerx (#70664) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Árukereső szerint...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70666) // Chaka //


// Chaka //
tag

Sziasztok! Max. 20-25 fő felhasználó kiszolgálására keresek dual WAN routert. Az adatlapja szerint jól néz ki a Linksys LRT224 és a Cisco RV320 is. Mikrotik is jó lenne, de nincs időm megtanulni a lelkét. Nekem itthon egy régi Linksys pöfékel, teljesen jó. De ha megnézem az Amazon felhasználói véleményeit, manapság mindkettőt nagyon leszólják. Próbaképp megnéztem a Linksys WRT54G tapasztalatokat, és hát a régi hozzászólók istenítik, az újak ócsárolják. Mi az igazság? Ma mindent Kínában gyártanak és fejlesztenek, és a nagy nevek már nem nagy nevek, vagy csak a rosszindulatú, türelmetlen és képzetlen :DDD hozzászólók tanultak meg írni?

[ Szerkesztve ]

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#70667) archee303 válasza jmuranyi (#70662) üzenetére


archee303
csendes tag

Kosz. Mivel tud többet, mint egy tplink archer c5?

(#70668) MaCS_70 válasza archee303 (#70667) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asus RT-AC66u B1 a TP-Link Archer C5 v4-hez képest:

Sokkal erősebb SoC, 4-szer annyi RAM, erősebb wifi, okosabb gyári FW, CFW...

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70670) archee303 válasza woodworm (#70663) üzenetére


archee303
csendes tag

Csak a Digi féle Huawei HG8121H-n van PPPoe jelszó beállítva.
A D-Link-en DHCP van. Ugyanebben a felállásban a TP-link működik is.

(#70671) Gubek-Einste válasza // Chaka // (#70666) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi az igazság? Ma mindent Kínában gyártanak és fejlesztenek, és a nagy nevek már nem nagy nevek, vagy csak a rosszindulatú, türelmetlen és képzetlen :DDD hozzászólók tanultak meg írni?
Sok vélemény user error-ból adódik.
Nem boltok/ár összehasonlító oldalak véleményére kell adni, hanem normális fórumokon megjelent hozzáértőnek mondható emberekére.

Ubiquiti EdgeRouter nem jöhetne szóba?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70672) Gubek-Einste válasza archee303 (#70670) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább így kellene beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70673) // Chaka // válasza Gubek-Einste (#70671) üzenetére


// Chaka //
tag

Gugliztam egy órát az EdgeRouterrel kapcsolatban. Kezelés szempontjából a Mikrotik cuccaira emlékeztet. A Mikrotik OS vs Ubiquiti OS fórumok közül a mértékletesek kb. a ki-mit-szeret eredményre jutottak. Az idegesebb fórumok pedig az AMD vs Intel vagy Geforce vs ATI állóháborúkba fulladtak :) Közben találtam a YT-on egy szinte hajszál pontosan nekem szóló tutorial-t, az elsőként megcélzott Mikrotik routerre. Érdekelnek a hálózatos dógokitten, de csak egy életem van, szóval maradok a könnyebbnek látszó úton. Köszi a segítséget :)

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#70674) MaCS_70 válasza // Chaka // (#70673) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyikhez sem értek, csak annyit tudok, hogy azok az ismerőseim, akik Mikrotik és Ubiquiti rendszerekkel is foglalkoznak, egybehangzóan azt vallják, hogy a Mikrotiknél komoly szívás az, hogy módosították a Linux CLI-t.
Meg általában jobbnak tartják a Ubiquitit, hozzátéve, hogy a Mikrotik is sokkal komolyabb, mint bármilyen SOHO eszköz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70675) pegazus11


pegazus11
csendes tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok. Család ház teljes lefedésére nézegetek eszközt. (180nm) Kinéztem egyet: TP-Link Deco M5 (3pack) Router erről van esetleg valakinek bármilyen tapasztalata? Tesztek alapján jókat írnak róla nagyon. Telefon, laptop, játékkonzol lenne rá csatlakoztatva.

(#70676) TeeJay válasza pegazus11 (#70675) üzenetére


TeeJay
félisten

3ilyen közel 100ezer
azért kapsz 3 darab ASUS AC66U B1-et és még marad is pénzed
az a 3 router meg még a szomszéd utcát is belövi így ha egymás után kötöd őket :K
de szerintem 2 darab ASUS is simán hozza mindenhol a wifit

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70677) MaCS_70 válasza TeeJay (#70676) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csakhogy a TP-Link Deco M5 pack szakadásmentes roamingot biztosít, amit a három akármilyen jó Asus nem.

Szerintem ezek a Mesh-hálózatok még viszonylag gyerekcipőben járnak, de már használhatónak tűnnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70678) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#70677) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus esetében ott az AiMesh lehetőség is, ráadásul bármilyen eszközzel felépíthető a hálózat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#70679) attilav2


attilav2
őstag

A Dlink Dir 842 C revízió miért is nem került be az ajánlottak közé?
A régi revíziói A1 B1 valóban rosszabb specifikációkkal rendelkeztek, 64MB ram realtek chip. lásd: wikidevi dir842 A1
A De a C revíziók szerintem már jobb specifikációkkal rendelkeznek, lásd wikidevi dir842 C1 128mb ram, Qualcomm atheros chip. Ezt a verziót 2017 július eleje óta gyártják, legalábbis ekkor kapta meg a FCC minősítést.

Írhatnának ide azok akiknek a C revízióval van tapasztalatuk, b1 revíziós volt nálam kölcsön azzal voltak gondok. De az egyszerű logikus kezelőfelület megtetszett, így továbbra is gondolkodom Dir 842-be, csak C revíziósba.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#70680) woodworm válasza attilav2 (#70679) üzenetére


woodworm
veterán

A d-linkek esetében nem a hardverrel vannak gondok, hanem a gyári szoftverrel. Amíg nincs rá openwrt, még a 860l-hez hasonló, csak cfw-vel ajánlott minősítést sem adnám meg neki.

(#70681) attilav2 válasza woodworm (#70680) üzenetére


attilav2
őstag

A Dir 842 B1-el nekem a következő gondjaim voltak: egy idő után megnőtt a weboldalakhoz a kapcsolódási idő, reboot segített. Mikor beállítottam a digi ipv6-ot akkor a wifiről elment a net, reboot segített. A médialejátszóm nem tudott kapcsolódni a windowsos megosztáshoz, (openwrt-s linksysvel ez simán ment), erre nem találtam megoldást. Azt mondod hogy ezek nem a realtek hardwer hanem a dlink szoftver hibái? Egy Atherosos C revíziós példány sem lenne ezektől a hibáktól mentes szerinted?
Nekem az tetszett a dlink szoftverben hogy a wan port sebességét lehet állítani ha esetleg nem ismerné fel a gigabites linket, mondjuk nálam felismerte. Az asusoknál tplinkeknél ezt nem lehet állítani. Azt mondod hogy egy ajánlott asus vagy tplink jobb lenne? Az ajánlottak drágák vagy nem tudják a digi ipv6-ot(tplink új verziói). Ezért gondolkodom a dir842 ben is, mert digi ipv6 kompatibilis, meg állítható a wan linksebesség és olcsó. Vagy vegyek inkább asus rt ac57U-t, az asus új olcsó gigás routerét, mert még az is jobb mint a dir842 ?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#70682) woodworm válasza attilav2 (#70681) üzenetére


woodworm
veterán

Nézz egy pár véleményt a 860l-ről, szinte ugyanezeket a problémákat sorolják. A chipset viszont mediatek.

(#70683) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#70678) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, látom, hogy az AC66-os is megkapta az AImesht (de erősen kétséges, hogy a CFW-kre valaha is átkerülhet-e). Kis szerencsével egy-két napon belül ki is tudom próbálni, de a netes források alapján még elég sok gyerekbetegséggel küzd.

Jó lesz ez, csak a jelenlegi vásárlók jó esetben is bétatesztelők. (Ami egyébként törvényszerű, de tudomásul kell venni.)

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70684) attilav2


attilav2
őstag

Lehet bepróbálom akkor az asus Rt AC57U-t, olyan rossz csak nem lehet digi 1000-es nethez. Szerintetek is jó választás? Drága routert nem akarok.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#70685) MaCS_70 válasza attilav2 (#70684) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt csak Te tudhatod, hogy mire van szükséged, és a "drága" fogalma is elég viszonylagos.

Én még mindig nem találok információt arról, hogy milyen SoC van benne, de a paraméterei alapján nekem korrekt darabnak tűnik.

Ha bevállalod, majd számolj be a tapasztalataidról!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70686) Humbucker


Humbucker
senior tag

Üdv.

Van egy TPlink WR841N Routerem, eddig tökéletesen tudtam a wifit használni, de egyszer áramtalanítottam mindent a szobámban, azóta, nem tudom használni, világít minden lámpája, a modemem is működik, úgy tudok netezni, de router-rel nem, reseteltem is már, mi lehet a gond?

(#70687) Scooter válasza Humbucker (#70686) üzenetére


Scooter
tag

Nálam is így adta meg magát. Semmi nem segített rajta, így cseréltem egy Asusra azóta nincs probléma.

(#70688) Intruder2k5 válasza Humbucker (#70686) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A kérdésed ide Router gondok, vagy ide TP-LINK routerek való.

(#70689) Shy


Shy
tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék 5GHzen szeretnék egy Steam Link-et üzemeltetni, egy 100MB-es Digi net csomaggal ami majd lehet sávszélességben idővel felkúszik akár 1000-ig.
Tudnátok valamilyen Best Buy routert ajánlani, ami úgymond olcsó és ár/érték arány tekintetében jól működik? A hatóvávolság lehet a legkissebb, kis lakásról van szó.

Köszönöm :R :R :R

Kell, vagy rakom el?!

(#70690) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Lassan 3 éve, hogy vásároltam egy Asus RT-N18U routert. (Meghökkentő, hogy ennyi idő után drágábban lehet most újonnan kapni, mint amennyiért én anno vettem.)

A kérdésem felétek az, hogy indokolja-e bármi (leginkább a technika fejlődésére gondolok), hogy lecseréljem.
Megbízhatóan működik, szeretem, viszont egyre ritkábban jönnek rá firmware frissítések.

Amennyiben lassan érdemes lehet váltanom, mi a következő lépcső, annak tekintetében, hogy maximum hatótávban tudnék egy kicsit többet elképzelni.

Köszi!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#70691) jmuranyi válasza Shy (#70689) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, 5 GHz-es AC-s gigabites routerek, "nem túl drágák", de beválltak:
kínai rendeléssel és CFW-vel Xioami Router 3G,
de ez nem hinném, hogy idén beérkezne.
Itthonról TP-LINK Archer C4v5 de méginkább ASUS AC66U B1.

A linkelt oldalon azt írja, hogy a kábeles kapcsolat erősen javasolt.
Szóval ennek fényében...

(#70692) jmuranyi válasza jolti05 (#70690) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, esetleg az ASUS AC66U B1-et nézd meg,
bár ez is inkább gyorsabb lesz, mint nagyobb lefedettséget adna.
Vagy valami szimpatikus CFW a mostanira.
(Én a helyedben még nem cserélnék... de nekem kellett az 5GHz mobil és asztali gép közötti másoláshoz... )

(#70693) jolti05 válasza jmuranyi (#70692) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm a válaszod.

Úgy egy fél évig használtam HGG-t, de visszatettem a gyárit.
Ha lefedettségben nem hoz többet, akkor nem biztos, hogy megérné számom, mert amúgy nincs szükségem 5Ghz-re, és más hiányt sem érzem a N18U-ban.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#70694) Peter_


Peter_
tag

Sziasztok,

igaz nem routert keresek, de ilyen topikot nem találtam, és hátha tudtok segíteni.
Asztali gépbe szeretnék Wifit és bluetootht, ez jó lenne nekem?
https://bluetooth-adapter.arukereso.hu/edimax/ew-7611ucb-p420154623/

Vagy esetleg mást ajánlanátok?

(#70695) Shy válasza jmuranyi (#70691) üzenetére


Shy
tag

Szia!

Köszi az infót!

Még annyi kérdésem lenne ez tudom nem gigabites hanem asszem 733, de ez is megfelelhet a célnak?

WiFi router TP-LINK Archer C20 AC750

Köszi! :Y

Kell, vagy rakom el?!

(#70696) MaCS_70 válasza jolti05 (#70693) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez érdekes: miben volt gyengébb a HGG, mi mint a gyári FW?

Ahhoz, hogy hatótávot bővíts, már komolyabb kiadás kell, bizonytalan eredménnyel. A HGG viszont ingyen van, szinte garantált hatótávjavulással.

Ami jó, azt nem kell megjavítani -- sem lecserélni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#70697) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Nem tudom, hogy hol kellene feltennem a kérdés, de szeretném megtudni, hogy ha a router tudja az 5Ghz-es csatornák közül a 116-124, akkor használhatom-e társasházban, nem kültéren. Olvastam azt, hogy a 120 és 124-es csatornáknál sugároz az időjárás radar Magyarországon több helyen is. Szóval a leirásban úgy van, hogy a közvetlen 50km-es körzetében nem szabad használni, vagy nem javasolt, mert zaravja a mérés. Én ugye 135km-re vagyok a legközelebbi radarhoz. Akkor most használhatom vagy nem? Köszi

(#70698) uriember válasza Ernesto78 (#70697) üzenetére


uriember
aktív tag

Bammeg egy 100mW-os adó fogja megzavarni a radart? A router körzetében max 50méteres távon sugároz...ha nincs akadály. Ez most komoly kérdés volt?

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#70699) LK válasza Felgolos (#70610) üzenetére


LK
addikt

Szia!

Írtam nekik, és csak akkor tudják megmondani, ha megrendeled, és a külső raktárról beérkezik. Ha v4-es megveszed, ha nem, elállsz a vásárlástól. De írnak is szerintem, ha megbeszéled velük.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#70700) jmuranyi válasza Shy (#70695) üzenetére


jmuranyi
tag

Szerintem nem.
A LAN portjai is 100 Mbit/s sebességgel mennek. Azon már a mostani net sem megy át teljesen.
A wifije gyengus, az a 733 AC-n csak 433, ez fél duplex lesz, inkább ne.
(Ettől persze valami lesz, böngészni és emailezni így is lehet. De játszani... )

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.