Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71851) Gubek-Einste válasza kalapacsolok (#71848) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Powerline használhatósága sokban függ az áramhálózat állapotától.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71852) Gubek-Einste válasza halisa (#71849) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha hálózat független akkor menni fog de az antenna nyersesége gyanús.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71853) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy hálózatot összeraknom, de ahol csinálom, csak 4G szolgáltatás van, egyelőre nincs kábeles internet.

A kérdés: jobban megérné egy Huawei B525 router, vagy egy LTE stick és egy mezei router? Nem ismerem a Huawei routereket, nem tudom, hogy a LTE-t leszámítva mennyire használhatóak.

Árban valószínűleg kicsivel olcsóbban meg lenne a stick+ router, ráadásula későbbiekben az upgrade könnyebb, mert csak lecserélem a routert.

Mit gondoltok?
Köszi!

(#71854) halisa válasza Gubek-Einste (#71852) üzenetére


halisa
tag

Találtam ilyen leírást az antennáról.

(#71855) Gubek-Einste válasza Golota (#71853) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A stick + router esetében figyelni kell a kompatibilitásra így emiatt optimálisabb a SIM kártyás eszköz.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71856) Golota válasza Gubek-Einste (#71855) üzenetére


Golota
aktív tag

Köszi a gyors választ!

Egy családi házban lenne használva, nincs szomszéd, max 2-3 wifi jele "lóg be". A későbbiekben kb 10-12 eszköz lógna rajta wifin, (kb fele okos kapcsoló), illetve 6-8 eszköz lenne kábelen, egy switchen keresztül. Soknak tűnhet, de jellemzően nem egyszerre zabálják a sávszéleséget.

Az ár nem elsődleges szempont, de jó lenne első körben 50 körül kihozni, később úgyis kell még bridge, switch, etc, szóval a vége valószínűleg sokkal többe lesz.

Egyéb igények: VPN, 802.11ac, 5ghz, mimo 2x minimum, guest network és kb 1000 m2 a telek, jó lenne, ha lefedné, szóval valami masszívabb antenna nem hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#71857) MaCS_70 válasza Kenderice (#71846) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azét még kellene pár paraméter, mondjuk magáról a házról -- tudod: falak száma, anyaga...

A kertre viszont bónusz, ha így lesz wifi, el kéne gondolkodni egy kültéri AP-n.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71858) Gubek-Einste válasza Golota (#71856) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kinézett Huawei B525 megfelelő lesz, esetleg TP-Link Archer MR400.
Az 1000 m2 terület lefedése csak több eszközzel lehetséges.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71859) kdavid86


kdavid86
tag

Sziasztok!

Nem hozzaertoen kineztem 3 routert.
- TP-Link Archer C20 AC750
- D-Link DWR-118
- ASUS RT-AC51U

Csak is wifi lenne hasznalva. Jelerosseg/konfiguralhatosag szempontjabol melyiket ajanlanatok es miert?

(#71860) jmuranyi válasza kdavid86 (#71859) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia! Írhatnál egy kicsit arról, hol lenne használva.
Családi ház, panel, stb...

Egyiket sem ajánlanám, nincs velük tapasztalat, százas portjaik vannak.
Iilletve a sávonként külön külső antennák adott helyzetben jobban állíthatók,
a felsoroltakon nem ilyen van.

Nagyon jó a topik összefoglalója, vagy egy-két oldalt érdemes visszaolvasni.
Utána a kinézett router saját topikját is érdemes egy kicsit olvasni.

De hogy valami ajánlás is legyen, a 10-20k HUF közötti árszinten, AC-s routerek,
haza beszerzés esetén a TP-LINK Archer C5v4, vagy ASUS AC57U,
kínából rendelve a Xiaomi Router 3G.

[ Szerkesztve ]

(#71861) kdavid86 válasza jmuranyi (#71860) üzenetére


kdavid86
tag

Koszonom a segitseget!
Olvastam a topik osszefoglalot, de sajnos igy sem sikerult kozelebb jutnom. Panelban lenne hasznalva, szoval mindenkeppen dualnak kellene lennie.
Nehany extra, ami jol jonne: guest network, p2p kliens futtatasa (gondolom itt az asusok elonyben?). Mostani belepo tp linket cserelne, mert azzal surun elofordul, hogy akar 5m-rol is gyenge a jel, illetve surun ledobal (gondolom itt az interferencia miatt). Kb 3-4 eszkoz lenne konstans racsatlakoztatva wifin keresztul es a lan portjait egyaltalan nem hasznalnam.

[ Szerkesztve ]

(#71862) Golota válasza Gubek-Einste (#71858) üzenetére


Golota
aktív tag

Köszönöm szépen a tanácsot! Megnézem mindkettöt! :R

(#71863) concware


concware
tag

Sziasztok!

ASUS RT-AC66U B1 router-rel, a gyári ASUSWRT-vel és a download master-rel meg lehet oldani a torrent-ezést és a folyamatos seed-elést?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#71864) semetka


semetka
őstag

Tplink C7 v4-ben a külső antennán megy már mindkét frekcencia? Ezt meg tudja nekem erősíteni valaki? Illetve v5-ben már nem levehető az antenna?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#71865) Misser


Misser
tag

Szervusztok,
megerősítésre lenne szükségem, hogy az ASUS AC57U jó választás lesz nekem az alábbi elvárásokra:

- 40nm-es kis lakás
- 1 TV, 3mobil, 1 tablet, 1 laptop kiszolgálása
- gyári állapotban tudjon torrentet kezelni (heti 1-2 film letöltése és seedelése pár napig)
- ráköthető külső hdd
- a hdd-t jó lenne elérni külső hálózatról is akár. eseti igény lenne.
- a TV-re wifin küldje a hd-fhd filmet
- valamilyen közepes digi csomagom van, ha sebesség eléri a 3-4Mb/sec-et, akkor én már elégedett vagyok.

a lenti pontokat nem várnám el párhuzamosan. Tehát nem gond, ha a torrent nem megy míg filmet nézek.
Valamint at is kábelezhetem, ha a TV-t jobb lenne madzaggal. De ha működik wifin, akkor megspórolnám ezt a macerát.

20ezer alatti ár belefér. Jó lesz ezaz asus? elkél erre is azért egy custom fw?
Ha mindezt jól tudja ez az asus, de custom fw kell rá, akkor azt is megoldom. 20 fölé nem szeretnék menni.

(#71866) Surfym@n válasza Kenderice (#71843) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Én egy TP-link Archer C7 v2.0 routert használok huawei e3372h-153 4G/LTE stickkel.

Legújabb gyári fw-el gond és utólagos beáll nélkül megy azonnal. (a sim kártyát mielőtt a stickbe raktam, telóba rakva lekapcsoltam a PIN kódkérést)

A routerhez vettem 8dBi-s antennákat (3db) így már kert végében is (30m) frankó az erősség.

A huawei stickhez is kapható külső antenna ami a 4G vételt javítja (nem a két kis külső pálcika antennára gondolok, hanem erre a 35dBi-s dobozkára :)) )

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#71867) humigabi válasza Misser (#71865) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Nem írtad el a sebességet? Mert ha nem, akkor az karcsú lesz még madzagon is a HD, FHD filmek átviteléhez.
Magát a routert nem ismerem, de rengetegen vannak a fórumon, akik ilyet használnak, biztosan segítenek.

Üdv!
:DD

humigabi

(#71868) humigabi válasza Surfym@n (#71866) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Hadd kérdezzem meg, az antenna amit vettél 2.4GHz-en tudja a 8dBi-s értéket, és határozottan jobb lett a sugárzási teljesítménye a routernek ezzel az antennával? Milyen típusú az antenna?

Előre is köszi!
:DD

humigabi

(#71869) Dodeszh válasza Gubek-Einste (#71847) üzenetére


Dodeszh
tag

Köszönöm szépen!

(#71870) jmuranyi válasza kdavid86 (#71861) üzenetére


jmuranyi
tag

Ha guest network és beépített torrent kliens is kellene, akkor inkább
ASUS AC66U B1, bár ez drágább, és hogy mennyire alkalmas
pc nélküli torrentre, arról azért megoszlanak a vélemények...

(#71871) Surfym@n válasza humigabi (#71868) üzenetére


Surfym@n
senior tag

igen 2,4G-s az antenna (5G-s antennák beépítettek a c7-ben)
tplink gyári antennák, amiket egyenként lehet megvenni (MM-ban kb 2,5eFt/db)
digionline 720p streaming már nem akadt a kertben sem, előtte volt akadás... :)
pontos méréseket nem végeztem, csupán ezzel a gyakorlati tapasztalattal tudok szolgálni

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#71872) gabor_01 válasza Surfym@n (#71866) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ezek az olcsó 4G antennák is kb. a tizedét tudják, mint amit híresztelnek róluk.
Tehát mondjuk 3,5dBi legyen. Ez viszont elveszik a kábelen.
Ahogy olvastam a véleményeket, rosszabb lett a vétel a beépített antennánál. :DD

(#71873) Kenderice válasza Surfym@n (#71866) üzenetére


Kenderice
senior tag

Igen, szerintem nálam is igy lesz megoldva, ilyen Huawei stickkel.
Kösz a tanácsot.

(#71874) kdavid86 válasza jmuranyi (#71870) üzenetére


kdavid86
tag

Szuper! Koszi! :R
Utanaolvasgatok egy picit!

(#71875) humigabi válasza Surfym@n (#71871) üzenetére


humigabi
aktív tag

Köszi!

:DD

humigabi

(#71876) joeeye


joeeye
csendes tag

Sziasztok!

Egy erősebb routert keresek. Diginet, ZTE F668 ONT routerrel. Erre akarok valamit rádugni, mert a ZTE a ház legtávolabbi pontjaiban nem szór jelet. Olyan kellene ami egy nagyobb ház legtávolabbi pontjaira is tud viszonylag erős jelet szórni.
Gigabites kellene, Dualband. Max 60.000 Ft-ig.
Amit kinéztem: TP-LINK ARCHER C2300.

Szerintetek? Vagy valami más javaslatotok?

Előre is köszönöm

(#71877) krealon válasza Surfym@n (#71871) üzenetére


krealon
veterán

"igen 2,4G-s az antenna (5G-s antennák beépítettek a c7-ben)"

Sajnos tevedsz.
A TP-link Archer C7 v2 -nek a kulso antennai 5GHz-esek es a 2.4 GHz-esek a belsok. (Az U.FL, RP-SMA a kulso antenna.)

(#71878) MaCS_70 válasza joeeye (#71876) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha jól értelmezem, az ONT-ot bridge-ként modemmé fokoznád le, és egy saját routerrel oldanád meg a feladatot, ugye?

Jó lenne ismerni a ház paramétereit, de az örök igazság: a wifire nincs garancia!

De ha most majdnem jó, csak a legtávolabbi sarkok esnek ki, akkor jók az esélyeid.

Én ebben az árkategóriában az Asus RT-AC86-ost ajánlanám, aminek eleve nagyon jó a wifije, ráadásul HGG-vel szükség esetén tuningolható is. Kb. fele ennyiért ugyanez igaz az RT-AC66 B.1-re is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71879) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok,még mindig routert keresek. Láttam ajánlottátok az archer c5 v4-et. Történt valami design váltás,mert fekete 2 antennásat is láttam, meg fehér 4 antennásat is? Sőt az emagon van most egy jó kis akció,de ez nem az amit ajánlottatok ugye? [link]

(#71880) MaCS_70 válasza Lori82 (#71879) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez C50...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71881) Gubek-Einste válasza concware (#71863) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Meg lehet de érdemes lecserélni a gyári tovább fejlesztett változatára.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71882) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#71881) üzenetére


MaCS_70
félisten

... mármint a FW-t, gondolom, Merlin/HGG-re... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71883) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#71882) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71884) Misser válasza humigabi (#71867) üzenetére


Misser
tag

Igazából a hdd ről gondoltam a streamelést a TV-re.

aki ismeri a routert, az mit gondol, fogom tudni használni a asus ac57u-t a leírtakra?

(#71885) MaCS_70 válasza Misser (#71884) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem olyan 25-30 MBps közötti letöltési sebességre számíthatsz USB/SMB-n.

Nálam legalábbis eddig mindegyik jelenkori Asus router ezt produkálta.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71886) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Sziasztok!
Egy Asus RT-AX88U vásárlásán gondolkodom.
Merlin FW lenne rajta mert az tudja az AES-256-GCM-et.
Amit szeretném ha tudna, hogy 200-250Mbps-et VPN-en át tudjon tolni.
Van egy fizetős VPN szolgáltatásom és Openvpn kliensként csatlakozna.
Ez a router egy quad core 1.8GHz procival rendelkezik 1GB RAM társaságában.
Át tudhat ekkora tempót tolni VPN-en?
Ha van más opciója valakinek az is jöhet!
Köszi!
:)

(#71887) MaCS_70 válasza dzoli87 (#71886) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt így ember meg nem mondja! Rengeteg tényezőtől függ, hogy mást ne mondjak, a hálózati sebességtől...

Az látszik, hogy nagyon gyors, és vélhetően a számítási kapacitása is megvan a VPN átvariálásához.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71888) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Hogy van az, hogy a Tenda F3-ról csak pár bejegyzést találok itt a keresővel, azok is nagyjából csak annyit mondanak, hogy olvasták valahol, hogy nem ajánlott, F300-ról viszont sokkal többet és pozitívabbat? A Tenda honlapja alapján ez utóbbi 2 évvel öregebb termék, és a legutolsó hivatalos firmware is 2013-as.
És pl. F3-at nem árul a Mediamarkt, F300-at viszont igen - nekem ez is furcsa.

Haldoklik a TP-Link routerem, Digi 100-as nethez keresek egy routert, ami kiszolgál (notebook + telefon + tv, semmi más, 50 m2-en), szóval nem kell ac-s, és árban sem mennék ezek fölé. Rendeltem egy TP-Link WR841N-t az Emagtól (ebből láttam, hogy van v14-es is, ami talán 2017 decemberi), viszont már 4 napja csak annyit ír, hogy rendelés beérkezett, szóval nem fogom egy darabig megkapni.

Rendeljem az F3-at, vagy az valamiért tényleg nem ajánlott, vegyem az F300-at, mert hiába öreg, minőségi, és elég arra, amire használnám, vagy nézzek valami teljesen mást? Ez utóbbi esetben mi lehet megfelelő?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#71889) woodworm válasza Taci (#71888) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet, hogy több találat van az f300-asra, de ha el is olvasod, akkor tapasztalhatod, hogy nagy része kérdés. Ezért nem hiszem, hogy releváns találat lenne. Ha a rá kapott válaszokat is megnézed, akkor megtudod, hogy egyik sem igazán ajánlott, alig néhány pozitív visszajelzés van velük kapcsolatban.

(#71890) Surfym@n válasza gabor_01 (#71872) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Te a kis pálcikáról beszélsz, azokról láttam én is YT teszteket (valóban feleslegesek), azonban a "nagy doboz" az már kicsit nyereségesebb.

@krealon: köszi a kiigazítást :)

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#71891) Taci válasza woodworm (#71889) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm. Akkor megvárom a WR841N-t.

(#71892) concware válasza MaCS_70 (#71882) üzenetére


concware
tag

Köszönöm a választ!

Az Asis Merlin firmware mivel tud többet mint a gyári, azon van transmission?

(#71893) Intruder2k5 válasza concware (#71892) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A weboldalán megtalálsz róla mindent. https://asuswrt.lostrealm.ca/

A letöltő kliense annak is Download Master néven fut, de igazából az egy Transmission, csak az ASUS saját GUI-t tett rá, de használhatod a Transmission Remote GUI-val is akár. De telepíthető rá Entware is, amire meg tudsz tenni rendes Transmission-t.

(#71894) dzoli87 válasza MaCS_70 (#71887) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Értem, köszönöm!
:R

(#71895) Buckey


Buckey
senior tag

Az Edigital megint akciózik. Valamiért nagyon meg akarnak szabadulni az Asus RT-AC1300 G+ routerüktől.
Vagy csak azt akarják, hogy vegyem már meg. :DD
Pedig nekem az ASUS RT-AC66U B1 akcióra fáj a fogam. :))

(#71896) MaCS_70 válasza concware (#71892) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Intruder által ajánlott oldalban ide érdemes továbblépned, ez a tételes lista.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71897) Ernesto78 válasza dzoli87 (#71886) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Szia nekem van egy RT-AX88U, de még nem használtam VPN-re. Ha esetleg veszel egyet akkor nem ajánlom lefrissíteni a FW-t, mert nem jó. A gyári FW volt a legjobb, igaz volt WAN sebbesség felismerés probléma, amit kijavítottak a mostani FW-ben, de a Wifit teljesen elrontották. Nem tudom használni a következő csatornákat 5GHz-en: 64, 104.108,116,120,124,128. Egyszerűen eltűnik a wifi, ha ezekre állítod. A Download Master Utility sem megy jól windows alatt, csak webes felületet lehet használni. :(
Lehet Merlin jó rá, írd meg ha mégis veszel és kipróbálnád. Köszi.
Nyitottam egy topikot róla.

[ Szerkesztve ]

(#71898) vargalex válasza Ernesto78 (#71897) üzenetére


vargalex
félisten

Véletlenül nem kínai régiójú wifi klienssel nézed?

Alex

(#71899) Ernesto78 válasza vargalex (#71898) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Az adapter T4UH v2 és itthon boltban vettem, de az van rajta Made in China. Az a baj hogyha eltűnik a wifi akkor az internet rádióm sem látja és az LG telefon sem, Az meg egy német gyártmány, de lehet kínai wifivel??? nem tudom :(

[ Szerkesztve ]

(#71900) MaCS_70 válasza Ernesto78 (#71899) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valami keresztpróba lenne érdekes egy másik wifi-klienssel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.