Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69451) viktorhu válasza uriember (#69450) üzenetére


viktorhu
veterán

De arra nem szabad számítani, hogy ez másnak is így lesz.

(#69452) libus


libus
őstag

Milyen levehető antennás routert ajáltok parabola tányéros irányított antennához?
100MB-os Netig elég lenne.
Voip, Game (Ps4) bírnia kellene.
Ez csak Client módba menne és egy AC68U-hoz csatlakozna, ami LAN-on és Wifin szórná a kapott sebességet.
Az adó tudja az 5GHz-et is, a fejegységem viszont csak 2.4GHz-et tud.
Kb. 150-200m-re van az adó.

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#69453) TeeJay válasza uriember (#69450) üzenetére


TeeJay
félisten

ja nálam meg panelban van 150 másik wifi ami zavar kb. csatornánként van 10-14 másik SSID
így nyomhatom én be a 300-at jó ha 50-60megabit átmegy rajta
azért mert nálad működik nem biztos hogy másnál is
amúgy se építenék nagyon arra hogy majd 600-at tud 2,4GHz-en mert ali pár eszköz tud ilyet kezelni
telefonok tabletek laptopok szinte egyik se
de még média lejátszó sem meg semmi egyéb mivel 1 max 2 antenás vevőt raknak bele és kalap

woodworm
igen az AC66U B1 tulajdonképpen 1900-as router csak nem írták rá hogy egyezik az AC68U-val

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69454) uriember válasza TeeJay (#69453) üzenetére


uriember
aktív tag

Világos, azért írtam, hogy nyugodt környezetben, kétségtelen a panel nem az. Egyébként a ráírt sebesség kb. 1/3-a, ami hasznos átvitel - ez igaz minden routerre 2,4GHz-en. Nem kötekedni akartam... :R

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#69455) Gubek-Einste válasza iff (#69447) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyan SoC-ra épül amelyiknek sok problémája van, pl újraindulgatások.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69456) Gubek-Einste válasza libus (#69452) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Leginkább egy kültérre elhelyezett antennával egybe épített AP lenne ide az ideális választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69457) libus válasza Gubek-Einste (#69456) üzenetére


libus
őstag

Dehát ez az antenna már adott, csak tönkre ment a router amire rá volt kötve.
Szóval router kellene.
Ami volt rajta (741ND) már nem kapható.
Kipróbáltam egy kölcsön kapott 843ND-vel, és ezzel legalább 20Mbit/s-el jobb sebességet mértem.
De ez sem kapható. :(
1043ND-t tudnék 7k-ért venni. :F

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#69458) Gubek-Einste válasza libus (#69457) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden antennának azonosnak kell lennie és azonos helyen is kell lenniük vagyis mindegyiket cserélni kellene megfelelőre vagy mindegyiken marad az eredeti antenna, okai.

Sajnos a megfelelő eszköz beszerzése kicsit problémás lenne, amelyek vannak azok pedig lényegében ugyan annyiba kerülnének mint egy 2x2 MIMO képességgel rendelkező új eszköz, miközben a jelenleg csak 1x1 áll rendelkezésre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69459) libus válasza Gubek-Einste (#69458) üzenetére


libus
őstag

Igen, a 741ND csak 1x1-es volt.
De a kölcsön kapott 843ND már 2x2-es, és jobban is jön vele a sebesség.
1043ND-vel is jobb sebességet kapnék a 741ND-hez képest?
Meg gondolom jobban birná a 1043 a Voip-ot, meg a Ps4-et? :U

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#69460) Angelo69 válasza ekkold (#69444) üzenetére


Angelo69
senior tag

Ajánlásod alapján a RB450Gx4 férne bele a költségvetésbe.
Wi-Fi meg lesz mindegyik irodába, illetve tárgyalókban.
TP-Link switch elegendő lesz hozzá? (TP-LINK TL-SG1024DE 24 portos gigabites Easy Smart Switch)

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#69461) iff válasza Gubek-Einste (#69455) üzenetére


iff
senior tag

Ezt tapasztaltam a TP-Link 3600-as router gyári szoftverével is, ezért van OpenWRT rajta, még a vargalex féle, de már nem olyan mint volt. Tavaly amikor váltottam 150/20-ról 250/20-ra az simán ment. Most egy pár hónapja elkezdett furcsán működni (pl. wifit eldobálta), de közben 300/20-as netem lett. Próbáltam gyári ill. visszatéve az OpenWrt-t, most stabilnak mondható (OpenWrt-vel), de csak max. vezetéken 180-210Mbit/s letöltést produkál (gyárival is ezeket mértem). Találtam egy boltot ahol lehet, hogy lenne c5 v2-es, de ahogy próbáltam utána járni, erre nincs openwrt. Nem tudom, hogy a V2-es mennyivel megbízhatóbb, stabilabb a gyári firmwarrel. Másik fórumon olvastam, hogy azért vannak bajok a c5 v2-el is. :F

..........""..........

(#69462) donat_sz válasza Gubek-Einste (#69419) üzenetére


donat_sz
senior tag

ASUS PCE-AC55BT mellett tettem le a voksot. Remélem remek párost alkotnak majd az AC66U B1-el :)
Köszönöm a segítséget!

(#69463) Gubek-Einste válasza libus (#69459) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 1043ND jobban bírná de az már 3x3 így egyetlen antennával nem lehet használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69464) Gubek-Einste válasza iff (#69461) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A v2 Broadcom alapú SoC-vel rendelkezik így emiatt nincsen rá OpenWRT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69465) ekkold válasza Angelo69 (#69460) üzenetére


ekkold
őstag

Arra figyelj, hogy az RB450Gx4 egy routerboard, tehát ehez meg kell venni a házat és a tápot, bár van ahol kapásból kitt-et adnak. A switcheket annyira nem ismerem, hogy melyik jó, de így első ránézésre szimpatikus amit választottál. Ahogy nézem nem buta switch, kezeli a VLAN-okat, ami hasznos lehet, ha mondjuk több hálózatot (pl. vendég wifi) is csinálsz.

(#69466) libus válasza Gubek-Einste (#69463) üzenetére


libus
őstag

Pedig azt hittem, ha sikerült nagyobb sebességet elérnem a 2 antennás (843ND) routerrel, a 741ND-hez képest, akkor nem lehet talán gond a 3 antennás router sem erre a célra.
Akkor max. 2 antennásban gondolkodjak?
Mire érdemes odafigyelnem? Melyik a fontosabb?
-LAN/WAN speed 10/100/1000
-RAM
-FLA
-CPU
?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#69467) Gubek-Einste válasza libus (#69466) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel csak pont-pont kapcsolatra lesz használva így annyira nem kell figyelni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69468) libus válasza Gubek-Einste (#69467) üzenetére


libus
őstag

De akkor a 2 antennás router (2x2 MIMO-s) még jó lesz erre a célra nekem?
De a 3 antennás viszont már nem jó?
Vannak régebbi 941ND v5-ös routerek, amik 2x2 MIMO-ak, de 3 antennás. Akkor ez sem jó?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#69469) Gubek-Einste válasza libus (#69468) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A két antennás sem jó, csak egy antennás megfelelő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69470) libus válasza Gubek-Einste (#69469) üzenetére


libus
őstag

De mégis jobb sebességem van a 843ND-vel, mint a 741ND-vel.
Akkor ez miért van? :U

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#69471) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok, a Mai napon kötöttek be hozzám Digi 1000.-es netet UTP vel. mivel 1 éven belül cserélik üvegre ezért addig is szeretnék, egy használható router-t venni.

Tudnátok ajánlani 1-2 jó fajtát? nem kell túl bonyolult. Wifi-n csak telefonok lesznek meg néha laptop.

15-20e.ft értékben vásárolnék router.t.

Válaszotokat előre is köszi.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#69472) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok.
Arra keresek lehetőséget, hogy a házban lévő ASUS rt-ac56U dual AC routeremre a wifin keresztül a lehető legolcsóbban tudjak az emeleten is kiépíteni ethernet kábeles hálózatot.
Ahogy nézegetem, erre router lenne legjobb ár érték arányban, mit tudnátok javasolni?
Mit tudtok erre a problémára javasolni nekem?
Fontos a 2antennás 5GHz AC a sebesség miatt, (866mbps)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69473) bluemirage válasza envagyok (#69472) üzenetére


bluemirage
őstag

Saját javaslat, hogy az emeletre egy másik asus routert kell venni és azt vezetékkel(!) összekötni. Ezután pedig ezt az új emeleti asus routert AP módba kell állítani.
--> Az is a gond, hogy a földszinti router antenáinak a karekterisztikája miatt már eleve alig jut jel fentre, ha oldalra is szór. Aztán ott van a valszeg' beton födém... aztán ehhez jön még az AC elég sovány terjedési tulajdonsága... tehát mindezt figyelembe véve kell vezetékezni kell a lenti 56U és a fentre tervezett eszköz között. Ez van. :( Födémen keresztüli wifi mókolást és úgy tovább szórást itt nem fogják javasolni.

Egyébként szerintem ide való kérdés.

Meliora sunt bono inimica

(#69474) envagyok válasza bluemirage (#69473) üzenetére


envagyok
veterán

Mivel nagy a ház, 2 asus rt-ac56u router már megy alul vezetékkel összekötve, illetve egy 300 megabites routert már tettem fel, de az elég gyengus. Viszont egy ac-1200-as wifi sticket próbáltam fent, azzal megy a 20-30MB/s, ami nekem elég lenne, csak nem akarom dugdosni mindenhova, hanem kábeles háló lenne jó, mert több gép is megy.
Sajnos a kábelezés komoly bontással járna, az nem igazán járható út, már rég megcsináltam volna :(

Azért keresek olyan routert a lehető legolcsóbban, ami tudja a wifin keresztül (AC1200) a hálózatot gigabites ethernet csatlakozókon kiadni, ezért is gondoltam, idevaló a kérdés.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69475) cigam válasza envagyok (#69474) üzenetére


cigam
félisten

Powerline adapter? 220 csak megy az emeletre ;-)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69476) fecke78


fecke78
senior tag

üdv földlalok
asus rt-ac68u vagy
rt-rc87u ti melyiket vennétek,melyik jobb megbizhatobb,stabilabb ... thx

(#69477) Gubek-Einste válasza libus (#69470) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A tesztet gondolom csak rövid ideig volt így nem jött még ki az esetleges hibái ennek a felállásnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69478) donat_sz válasza donat_sz (#69462) üzenetére


donat_sz
senior tag

AC66U_B1
már meg is érkezett. A beüzemeléssel megküzdöttem, a modem automatism felismerése a TPLINK 1043-nál könnyebb és egyszerübb volt, itt manuálisan bele kellett nyúlnom (lemásolni a TPLINK beállításokat).

A laptop, tv, telefonok mind hozzáférnek az internethez, viszont az IPTV-vel valami még mindig nem stimmel.
A STB-on csatorna kiválasztás után pár mp-ig megy az adás, majd kimerevedik a kép. csatorna váltás, majd megint pár mp-ig megy, majd ismét kimerevedik az adás. Eddig ilyen gond nem volt.

Mi lehet a hiba?
szolgáltató = telekom.

(#69479) Gubek-Einste válasza MasterHUn (#69471) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-ba az Asus N18U, a TP-Link 1043N/Archer C5v4 és a Xiaomi Mi Router 3G (de csak 2 LAN portja van és csak kínai rendeléssel elérhető) fér bele mint ajánlott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69480) Gubek-Einste válasza envagyok (#69474) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kliens módban hívják amit keresel, sok Asus eszközben gyári firmware-rel is elérhető de ha mégsem akkor többnyire CFW-vel igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69481) Gubek-Einste válasza fecke78 (#69476) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69482) Gubek-Einste válasza donat_sz (#69478) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69483) chatran válasza MasterHUn (#69471) üzenetére


chatran
őstag

Ha cserélik a hálózatot majd üvegszálasra, akkor nem fog kelleni már router? Vagy a digi biztosít majd sajátot?

(#69484) libus válasza Gubek-Einste (#69477) üzenetére


libus
őstag

Ezt nem mondanám, hogy rövid ideje tesztelgetem, mert e hónap elejétől (kb. 3-tól) az van rákötve az irányított antennára. És semmi kihagyást vagy akadozást nem tapasztaltam.
Találtam ma egy ugyanilyent (843ND) 5k-ért.
Meg is veszem szerintem, mert úgy nézz ki, hogy ennyi használat után bizonyított ez a két antennás router,. :K

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#69485) Gubek-Einste válasza chatran (#69483) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ad wifi-s eszközt de érdemes saját router-t használni és a szolgáltatóit csak modem funkcióra átkapcsoltatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69486) envagyok válasza cigam (#69475) üzenetére


envagyok
veterán

Powerline adapterem volt, valahol meg is van, de nem volt olyan jó mint a wifi.
Sok kis file másolásnál rohadtul belassult még akkor is, ha egy körön voltak.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69487) envagyok válasza envagyok (#69486) üzenetére


envagyok
veterán

Ennyit tud az 500-as powerline:

A 2 csatornás AC866 wifi stick simán megy 20-30MB/s-el

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69488) Noland


Noland
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan stabil dual-WAN routert, ami esetleg wifis is és elfogadható (100 Mbps-ekben mérhető) a lan-wan throughput-ja.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#69489) Gubek-Einste válasza Noland (#69488) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69490) Noland válasza Gubek-Einste (#69489) üzenetére


Noland
csendes tag

Falak száma, anyaga: gipszkarton, 2-4.
Net sebesség: 1Gbps+200Mbps.
Eszközök: 2-3 videó stream, 4-6 PC kliens és tablet.
Pricing: A TP-Link TL-ER604W ára szuper lenne, de ennek a duplája a maximum.
Igények: load balancing, gigabit portok, VPN, WLAN nicetohave, a lan-wan throughput legyen Gbps közeli.

(#69491) Sordoran


Sordoran
addikt

Sziasztok!

Kis hálózat fejlesztésbe akarok fogni, és ennek részeként gondolkodom a routerem leváltásán. Amiket ki kéne szolgálnia:
2 laptop, 3 telefon/tablet, 2 TV, PS4, valamint az új szerzemény egy Zyxel NAS326 lesz.
Az internet csak sima VDSL 30/5 MBit, nem várható fejlődés sajnos ebben. Erre a célra akarok valami jobb fajta routert a jelenlegi TP-Link TL-WR841N helyett. Nincs problémám vele, de a gigabit lan hiánya, és hogy csak N-es a wifi lehet visszafogná a NAS elérését (főleg a wifi-t tekintve, szomszéd szobákból kínosan lassú lenne pl. fullHD tartalmak elérése, vagy képek lementése). Célnak megfelelne egy TP-Link Archer C1200? Vagy van más jobb, hasonló árkategóriája alternatíva?

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#69492) Centaurus


Centaurus
tag

Sziasztok!

Szeretnek egy olyan routert venni ami gyárilag tudja az fw mondjuk a torrentet ,dlna stb szolgáltatásokat 1000Mbps sebesség mellett.
Létezik ilyen ha igen hol lehet kapni mennyiért?
Előre is köszönöm az infókat.

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#69493) Gubek-Einste válasza Noland (#69490) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus ARM alapú eszközei, Ubiquiti EdgeRouter, MikroTik amelyeket lehetne nézegetni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69494) cigam válasza Centaurus (#69492) üzenetére


cigam
félisten

Az összefoglalóban elég sok modellt felsorolnak. Általában a "nagyobb" Asus routerek ezt mind tudják.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69495) Gubek-Einste válasza Sordoran (#69491) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Archer C1200 nem ajánlott eszköz.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

20k-ba csak a TP-Link Archer C5v4 és a Xiaomi Mi Router 3G (de csak 2 LAN portja van és csak kínai rendeléssel elérhető) fér bele mint ajánlott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69496) Sordoran válasza Gubek-Einste (#69495) üzenetére


Sordoran
addikt

Kertes ház, szilikát falak. 1-2 ilyen falon kéne átmennie a jelnek mindössze, légvonalban kevesebb mint 10 méterre. Szomszédokból elég gyengén 3-4 wifi jel ér el ide csak, -80-90 dBm erősséggel, mind 2.4 GHz.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#69497) Gubek-Einste válasza Sordoran (#69496) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor jó lesz mindkettő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69498) Sordoran válasza Gubek-Einste (#69497) üzenetére


Sordoran
addikt

Akkor a TP-Link C5 V4 lesz a kiválasztott. Köszönöm a segítséget!

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#69499) Noland válasza Gubek-Einste (#69493) üzenetére


Noland
csendes tag

Köszönöm. A Cisco RV32xW és RV34xW eszközeivel van esetleg tapasztalat?
Megnézem amiket írtál, még egyszer köszi!

(#69500) Gubek-Einste válasza Noland (#69499) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akár azok is megfelelőek lehetnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.