Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69351) MaCS_70 válasza Sanyi19 (#69343) üzenetére


MaCS_70
félisten

A TP-Link routerei általában nem rosszak, de nekik is vannak kevésbé jól sikerült típusaik, akárcsak az Asusnak.

A C2-t nem ismerem, a C5 AC1200-ashoz volt szerencsém. Nem rossz készülék az, szoktuk is itt ajánlani, de azért tudni kell róla, hogy a jelenleg kapható, v4 verziója egy némiképp visszabutított hardver.
Átlagos,böngészős, levelezős használatra persze tökéletes, a gyártási minősége jó, a wifije sem rossz, de az Asus RT-AC66-osé (főleg 2,4 GHz-en) nálam érezhetően jobb volt.

A főbb paraméterek:
1 USB
64 MiB RAM
8 MiB FLA
MediaTek MT7620A CPU 1×600 MHz

Ugyanez az Asus RT-AC66u-nál:
2 USB
256 MiB RAM
128 MiB FLA
Broadcom BCM4708C0 CPU (2×1 GHz)

Az Asus tehát egy SOKKAL erősebb és rugalmasabb eszköz (vö. CFW). A TP-Liunket szerintem csakis akkor érdemes megvenni, ha tudom, hogy az élettartama alatt biztosan nem lesz szükségem komolyabb eszközre. Az árkülönbségük szerintem reális: 12500 Ft / 28000 Ft. Pénzt értelmetlen szolgáltatásokra éppen annyira értelmetlen dolog kidobni, mint elkótyavetyélni az olcsóbb, de nem kielégítő eszköz árát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69352) TeeJay válasza bb71 (#69349) üzenetére


TeeJay
félisten

Mutasd hogy állítottad be a 2,4GHz wifit

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69353) Gubek-Einste válasza RM1 (#69346) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be a saját topikjába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69354) Gubek-Einste válasza Sanyi19 (#69343) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A C2-t a gyenge 5 GHz-s sebessége miatt nem ajánljuk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69355) bb71 válasza TeeJay (#69352) üzenetére


bb71
őstag

Íme:

(#69356) Mr.TuX


Mr.TuX
csendes tag

Sziasztok!

Nézegetem ezt a ASUS RT-AC66U B1 AC1750 Routert.

Annyira lenne szükségem hogy 1-2 torrent fusson, és hogy ha filmezek, sorozatozok ne kelljen be kapcsolni a nagy gépet.

Szerintetek ez jó lenne nekem?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#69357) Gubek-Einste válasza Mr.TuX (#69356) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg megfelelő lesz erre a célra.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69358) MaCS_70 válasza bb71 (#69355) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, hogy van-e jelentősége, de a TurboQAM-ot és a Roaming Assistantet én kikapcsolnám (hacsak nincs valami biztosan nyomós ok a használatukra...).

A 40 MHz-es sávszélességet sem adnám meg fixre.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69359) Mr.TuX válasza Gubek-Einste (#69357) üzenetére


Mr.TuX
csendes tag

Gubek-Einste Köszönöm a segítséged.

1 szobába lenne minden 50-cm re egymástól!

upc 150/10. de a lényeg 1 nagy-gép és 1 tv lenne rá kötve havi szinten 5-10 torrent futna azok is filmek, sorozatok és ha úgy van a tv-n le tudja játszani a nagy-gép bekapcsolása nélkül.

Samsung ue32f5300 tv-m van. minden adott elméletileg.

Keret: max 30.

[ Szerkesztve ]

(#69360) cigam


cigam
félisten

20k alatt szeretném megúszni a dolgot, de pár dologra szükségem lenne:
- gigabites kapcsolat WAN/LAN portokon, amit tényleg tudjon kihajtani
- n és ac wifi 500mbit feletti sebességgel
- 8-10 klienstől se jöjjön zavarba.
- gyári fw-el is stabil gyors működést biztosítson (, de ha van rá pl. LEDE az plusz pont ;-)
- USB-re normális sebességgel lehessen másolni, hosszútávon is stabil legyen, ne csak dísznek legyen ott.

Asus 1200G+-nál van jobb olcsóbb ajánlat, vagy ez sem az igazi?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69361) Gubek-Einste válasza Mr.TuX (#69359) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69362) Gubek-Einste válasza cigam (#69360) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC1200G+ nem ajánlott eszköz.
500 Mbps-s wifi elég lutri,nem garantálható, hogy összejön.

20k alatt csak a TP-Link Archer C5v4 és a Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik) lenne mint ajánlott eszköz de érdemes lenne 30k-ra emelni a keretet és akkor beleférne az Asus AC66U B1 is ami már optimális választás lehetne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69363) tomi_x


tomi_x
tag

Sziasztok !

Router vásárláson töröm a fejem. Túl nagy elvárásaim nincsenek, nagyon amatőr szinten használom.
Amire szükségem lenne:
-gigabites sebesség
-erős wifi

Asus RT-AC1200G Plus AC Wifi router-t néztem ki.
Várom a véleményeket.
Előre is köszi
tomi

(#69364) Intruder2k5 válasza tomi_x (#69363) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

1 darab hozzászólást olvass vissza, ott a vélemény.

Egyébként chipset hibás, random újraindulgat. Van akinél hetente 1x, de van akinél naponta 5x is eljátszotta, ha ez nem gond, akkor akár jó is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#69365) tomi_x válasza Intruder2k5 (#69364) üzenetére


tomi_x
tag

Az nem volt világos, hogy cigam kolléga által felsorolt elvárásoknak nem felel meg, vagy egyáltalán.
De így már világos.

Javaslat ?

(#69366) veber0937


veber0937
tag

Hi egy tp-link routernek mennyi az életartama kb? Lehet hogy 10 év után elkezd akadozni a net és nem enged át annyi sávszélességet?

(#69367) kali válasza veber0937 (#69366) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Változó, mert több tényező függvénye (milyen hőmérsékletű és páratartalmú környezetben működik, mennyire van terhelve...stb.).
10 év már soknak számít, simán lehet, hogy kiszáradtak a kondenzátorok - jobb esetben csak a tápegységben -, vagy ilyesmi és nem működik már tökéletesen. (Ez minden gyártó termékére igaz.)

[ Szerkesztve ]

(#69368) Intruder2k5 válasza tomi_x (#69365) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem elvárás az 5GHz-es WiFi, akkor az RT-N18U jó lehet. Ha kell a Dual Band, akkor esetleg TP-LINK Archer C5, vagy ASUS RT-AC58U.

(#69369) cigam válasza Gubek-Einste (#69362) üzenetére


cigam
félisten

Köszi! Akkor az lesz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69370) TeeJay válasza bb71 (#69355) üzenetére


TeeJay
félisten

wireless mode --> AUTO
20MHz legyen és csekkold le melyik csatorna van legkevésbé zavarva mások által
máris menni fog frankón

professional részen
set AP isolated --> no
ezt miért állítottad át?
roaming assistant --> disabled
airtime fairness --> disabled

ezt Merlin alól néztem nekem alapból így nyomta be

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69371) zenit73 válasza iff (#69342) üzenetére


zenit73
aktív tag

Szia!

Az a helyzet, hogy én nem vagyok szakija ezeknek a dolgoknak, ebbe a topikba is azért olvastam, hogy okosodjak. Vagyis a kérdésedre nem tudok válaszolni, az eszköz 16000ft volt, V2.1 a verziója.

(#69372) bb71 válasza TeeJay (#69370) üzenetére


bb71
őstag

Köszönöm, este átállítom... a csatonát már kikerestem és úgy van beállítva, de semmit nem segített. Most az általad írt beállításoktól - öszintén - semmi javulást nem remélek.

(#69373) iff válasza zenit73 (#69371) üzenetére


iff
senior tag

Köszi a választ!

Csak azért lennék kíváncsi, hogy megérné lecserélni a Tp-Link 3600-ast a Tp-Link c5 ac1200 v2.1-es verziójú routerre. Gondolom a 300/20-as vezetékes netet hozná. A mostani valamiért csak max 200/20 Mbit/s tud, meg néha furán működik. Most volt három éves, lehet döglődik. :D

..........""..........

(#69374) adika4444 válasza iff (#69373) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Szinte biztos, hogy jobb lesz. A WDR3600 nekem is döglődik, 2015-ben vettem, de kb. már tavaly karácsony óta vannak vele gondok. Eddigi legrosszabb TP-LINK amihez szerencsém volt, 1043 ND v2-k simán túlélik, az 543G-kről nem is beszélve:D

üdv, adika4444

(#69375) LámaZ


LámaZ
addikt

Mit jelent az airtime fairness vagy simán air-fairness?

Olyasmi, mint a méltányos légtérhasználat?

FCC fairness doctrine (Wiki)

Ending the Anomaly: Achieving Low Latency and Airtime Fairness in WiFi

MÖGVAN!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#69376) RM1 válasza Gubek-Einste (#69353) üzenetére


RM1
aktív tag

Köszi :)

(#69377) zeeezoli


zeeezoli
csendes tag

Sziasztok,már egy ideje olvasgatom a topicot,és az már körvonalazódott hogy rt-ac66u b1,vagy archer c7 közül fogok választani.Panelba lenne,digi 500 net,20-30e közötti árkategória.Kábelen tv lenne csak csatlakoztatva,minden más wifin (2 teló,egy tablet,egy laptop,alkalmanként plusz 2-3 teló). Szeretnék egy stabil megbízható routert ami pár évig kiszolgál gond nélkül,de nem szeretnék firmware-t cserélgetni,hanem a gyárival használni.Az világos hogy a 66u b1 profibb eszköz,de nekem olyan gép kellene amit beüzemelek és teszi a dolgát lehetőleg hozzá sem nyúlni jó sokáig.Nem nagyon értek a routerek "mélyebb lelki világához" és ezért gondolom hogy a 66ub1 nekem feleslegesen tudna többet.És ezért van még képben a c7 is,mert az itt olvasgatottak alapján azt szürtem le hogy a c7 kicsit gyengébb,de úgymond igénytelenebb,jó a gyári szoftvere,a 66ub1 pedig több lehetöség,picit jobb mindenben de inkább olyanoknak való akik értenek is a témához és ki tudják maxolni a lehetőségeket. Szerintetek melyiket vegyem??? akkor is az asus a jobb vétel ha a fent említett eszközökkel használnám,és semmi extra igényem nincs??

(#69378) adika4444 válasza zeeezoli (#69377) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Én az ASUS-t venném. Nagyon szépen segít az első beállításban (magyar nyelven), és utána is egy felhasználóbarát felületen lehet állítgatni.
Hozzányúlni nem nagyon kell, de ez a TP-LINK-re is igaz.

Wi-Fi-n gondolom tudod, hogy az 500 mega nem igazán fog átmenni, de ha régebb óta vagy itt vendég, akkor ezzel már biztos találkoztál:)

üdv, adika4444

(#69379) kali válasza zeeezoli (#69377) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Már maga az erősebb hardver miatt is jobb vétel az RT-AC66U B1, pláne a jövőre nézve - a DIGI 1000-es netet akar majd betenni hozzád is idővel.
Ha (jelenleg) nem is használod ki, hogy szoftveresen is többet tud az említett Asus, azt is csak bekonfigurálod és használod, de nem kell majd izgulnod, hogy a gyengébb hardverű típus nem bírja majd a terhelést, ha párhuzamosan több eszköz rója rá a terhelést, ami a wifi kapcsolatoknál duplán igaz.
Ha képbe került a jobb router, akkor nem érdemes már egymagos CPU-val és 128 MB RAM-mal rendelkezőben gondolkodni, pláne úgy, hogy irtózatosan nagy árkülönbség sincs a kettő között, adott felárért meg erősebb kétmagos CPU-t, dupla RAM-ot és megannyi extra szolgáltatást kapsz, amik egyik pillanatról a másikra hasznosnak bizonyulhatnak a későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

(#69380) zeeezoli válasza kali (#69379) üzenetére


zeeezoli
csendes tag

Igen,az a pár ezres különbség tényleg nem számít már ezen a szinten.A gyári szoftver az asusnál milyen?? Ajánlott cserélni?? ( Itt visszább olvastam valami merlin-ről) Igazából ez az ami miatt még kicsit tartok az asustól.Sztem még egy ilyen szoftvercserét sem tudnék megcsinálni,annyira láma vagyok a témában :)

(#69381) kali válasza zeeezoli (#69380) üzenetére


kali
legenda

Ha külön nincs rá igényed, akkor nem kell cserélni, alapban is sok beállítási lehetőséget biztosít - többet, mint a TP-Link gyárija -, ráadásul magyar nyelven is.
Sok Asus routerem (is) volt már, mindig a gyári firmware verzióval használtam, az is bőven - és stabilan - kiszolgálta az igényeimet.

(#69382) viking_arc


viking_arc
tag

Hello! Ez mennyire ajánlott kategória? Ha tudtok jobbat, szívesen meghallgatnám, 30000 forintom van rá. Köszi

mrp#2289 DebilHusselhoff

(#69383) adika4444 válasza viking_arc (#69382) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

TP-LINK mifi eszközökről hallani hideget-meleget.
Én még megnézném ezt:
Huawei E5785H

szerk:
Nekem ilyen van:
ZyXEL WAH7706
Ha belefér, ezt nagyon tudom ajánlani ha hordozós felhasználásra kellene. Az egyetlen amit nem szeret, az a meleg, ha nagyon melege van, hajlamos újraindulgatni... Viszont ha jól érzi magát, akkor 10 eszköz (Youtube, kis ez kis az) simán megy rajta, ez tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#69384) viking_arc válasza adika4444 (#69383) üzenetére


viking_arc
tag

Köszi. Igazából, ki tudnám iktatni a hordozást, ha nagyon muszáj. Ilyen feltételek mellett mit ajánlanál?

mrp#2289 DebilHusselhoff

(#69385) TeeJay válasza zeeezoli (#69380) üzenetére


TeeJay
félisten

Fw update résznél betallózod és upgrade gomb. Ilyen nehéz :DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69386) cigam válasza cigam (#69369) üzenetére


cigam
félisten

Egy gyors kérdés: Honnan lehet tudni, hogy egy Asus AC66 router B1-es? Euronicsban néztem, de nem találtam a dobozon a B1 jelzést.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69387) adika4444 válasza viking_arc (#69384) üzenetére


adika4444
addikt

Ha asztaliként használnád, akkor leginkább
Huawei B525
javasolnám, a fórumon ezzel van a legtöbb és legjobb tapasztalat.

Illetve ha találsz (néha van) 10--15k körül, még a
Huawei LTE CUBE E5180
jöhet szóba. Egy ismerősöm vette itt ennyiért, így még meg is éri. az alap 30k-s ára viszont már nem. Aprón láttam régebben 15-ért is.

üdv, adika4444

(#69388) adika4444 válasza cigam (#69386) üzenetére


adika4444
addikt

Az említett boltban B1-et adnak, írta itt a fórumon korábban TeeJay.

üdv, adika4444

(#69389) zenit73 válasza iff (#69373) üzenetére


zenit73
aktív tag

Nálam most kötötték be az 1000-res netet, digi. Telefonom S8, 5 gigán, le ~270Mb/s, fel ~200Mb/s. Laptopom, 5 éves gép, wifin 2.4 gigán, ~90 le, ~90 fel, gondolom nem túl acélos a wifi egysége. Laptopom kábelen, ~770 le, és ~210 fel. Mivel nem vagyok szaki, mint ahogy már mondtam, ez a legegyszerűbb, hogy leírom a tapasztalataimat. Annyi még lehet, hogy fontos, hogy 10-es panelben lakom, tele van a ház routerekkel.

(#69390) viktorhu válasza zenit73 (#69389) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezek teljesen jó eredmények.

Szerk: esetleg nézd meg, hogy 5GHz-en a routeren 80MHz-re van-e állítva a sávszélesség.

[ Szerkesztve ]

(#69391) bb71 válasza TeeJay (#69370) üzenetére


bb71
őstag

Na kipróbáltam: 20MHz-re állítva szánalmas a sebesség.

40MHz-re visszatéve: 120/100 2m-re | 110/75 9m-re | 45/40 14m-re

(#69392) pinyuszka


pinyuszka
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy 60m2 full vasbeton panellakás.
A nagyobbik szobában található egy TP-Link Archer C50 AC1200 Router(ver:3.0)
UTP kábellel csatlakozik hozzá egy laptop és wifin egy panasonic smart TV.
Internet előfizetés: DIGINET 1000.
Problémám: A lakás másik végén található kisebbik szobában,amit 2 ajtó és vasbetonfal is közrefog
az internet sebesség jelentősen lecsökken.
Telefonomon(Motorola G4 dual-band) a kisebbik szobában 2.4ghz-en 8Mbit le 4Mbit feltöltést mértem.
Átváltottam a routert 5ghz-re a mért sebesség megdöbbenésemre 4Mbit le 2Mbit feltöltésre redukálódott.
Online zene streamelése közben akadások jelentkeztek :(
Tudnátok ajánlani 20e-25e Ft környékén olyan routert ami lefedné a lakást?
Ajánlatokat válaszokat előre is köszönöm!

(#69393) TeeJay válasza cigam (#69386) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig az oldalán van a kis matrica és AC66U B1 ez szerepel
de amúgy ha a képen látod hogy a routeren van elől balra egy USB port és hátul is csak 1USB van akkor is B1 típusról van már szó
kétlem hogy már régit kapnának valahol mivel már 2éve megy a B1 gyártása is

BB71 :
ja csak 20MHz-en fele annyi zajt szed be
a 2,4GHz-től csodát várni már kár
5GHz-en hasít a wifi
és nálam a TP-Link 1043ND V2.x után 2,4GHz-en is többet hoz az Asus ugyanonnan mérve :K

pinyuszka :
nekem is 60nm-es panelem lesz hamarosan és azt csak úgy tudod megoldani ha másik routert a konyha környékére teszed ki és a két routert kábellel összekötöd
sajnos ha a nagyszobában van a routered a konyha melletti kis szobába nem fog semmi elmenni
az 5GHz-nek főleg sok lesz a 2 fal

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69394) zenit73 válasza viktorhu (#69390) üzenetére


zenit73
aktív tag

Autón van. Majd kipróbálom, mondjuk nekem ez is bőven elég :))

(#69395) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Sziasztok,
Olyan routert keresek, amin be tudom állítani, hogy egy eszköz, pl telefon MAC cim alapján csak x időbe tudjon csatlakozni a netre, illetve ha már csatlakozik, a látogatott oldalakat monitorozza.
Koaxos 120 mb net, és jelenleg egy Sagecom f@st routert használok, de itt nincs lehetőség a fentiek beállítására.
Szeretnék még felnőtt tartalmazó oldalakat is zárolni...
Árkategória max 15000
Köszönöm
Üdv
Egy apuka.

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#69396) Gubek-Einste válasza Oxy.kiraly (#69395) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Időbeli korlátozás nem gond de a weboldal blokkolás és logolás már egy kicsit bajosabb.
TP-Link 1043N és OpenWRT kettős lehet próbálkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69397) Dzsofi


Dzsofi
csendes tag

Sziasztok.
1 routerre lenne szükségem, de kissé bonyolult a helyzet. Adott egy nappali ahol elhelyezkedne a router. Routerre lenne egy Nas Server kötve. Probléma itt jön. A nappaliban és a hálóban is van 1-1 tv amin el szeretném érni a NASt kábel nélkül. A upc connect Box wifin keresztül valamelyik 720p-s film már akad így az 1080p-t vagy a 4k-t már próbálni se mertem. Routeren közvetlenül egy PC lenne még. Létezik megfizethető áron olyan router ami képes erre wifin? Esetleg jelerősítőn keresztül LAN kábellel?
(távolság nem nagy a nappali és háló közt.)
Telekomos Huawei modem/routerem van. (upc előző lakásban volt).
Köszi előre mindenkinek.
Üdv Dzsofi

Life's a game. If you don't play, you lose.

(#69398) Intruder2k5 válasza Dzsofi (#69397) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Először is a legfontosabb dolog, hogy WiFi-n semmire semmilyen garancia nincs, mert a stabil és gyors működéshez szükséges paraméterekből mindig sok az ismeretlen. Másodszor a 720p, az 1080p, stb. nem sokat mond, a bitráta ami mérvadó, abból lehetne kiszámolni az elégséges sávszélességet. Ami viszont biztos, ezek mind gyors átvitelt kívánnak, ami leginkább ac szabványon, 5GHz frekvencián valósítható meg. Kérdés, hogy a TV-k ismerik-e az 5GHz ac szabványt, esetleg csak az 5GHz n szabványt, vagy csak a 2,4GHz-et? Ezt kellene mindenekelőtt kideríteni.

(#69399) cigam válasza Dzsofi (#69397) üzenetére


cigam
félisten

Ha olyan az erősáramű hálózat, a "powerline adapter" is opció lehet. Csak annyi kell, hogy a router melletti konnektorból a szobába ugyanazon a kábelen menjen a villany (egy fázison legyenek).
Biztos nem a NAS a szűk keresztmetszet? PC-ről akadozás nélkül lejátszódik? Esetleg egy ellenpróbát is tehetsz, egy telefonnal, hogy a router közelében jó-e.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69400) iff válasza zenit73 (#69341) üzenetére


iff
senior tag

Most volt az ismerősöm a szegedi e digitálba és azt mondták,hogy tp-link c5 v2-es nincsen nem beszerezhető. (telefonon meg elérhetetlenek) :U Több boltot kérdeztem és még a verziót sem tudták megmondani, így zsákbamacska. Egyébként több weboldalon pl.: a v1-es leírással a két antennás képével van fönt. Szerintem ez a vásárló megtévesztése. :(( Engem az nem érdekel, hogy mit kavar a gyártó illetve a bolt. Lehet,hogy nem jó hasonlat, de mondjuk egy autónál, elektromos ablakemelő helyett, kézivel adnák el az autót. :(((

Valaki nem tud egy megbízható boltot és, hogy van még v2-es?

..........""..........

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.