Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69951) Vekko válasza Gubek-Einste (#69950) üzenetére


Vekko
aktív tag

SIM-es.

(#69952) Gubek-Einste válasza Vekko (#69951) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eddig melyeket nézted?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69953) Vekko válasza Gubek-Einste (#69952) üzenetére


Vekko
aktív tag

Nem találtam olyat, ami megfelelő számomra. Csak dual wan-t, vagy 4g failover opciót. Nekem a kettő együtt lenne jó load balance megoldással.

Jelenleg Archer MR200-am (SIM-es) van, mellé wdr4300 (ebbe megy a modemről a net), amikből 1-1 kábel megy egy gépem két hálókártyájába, több gatewayt használva. Így sajnos nem mindegyik eszközömmel használhatom ki a teljes sebességet.

(#69954) Gubek-Einste válasza Vekko (#69953) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus-nál van lehetőség a kettőre egyszerre, legalábbis a sima USB modemes router-eknél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69955) Vekko válasza Gubek-Einste (#69954) üzenetére


Vekko
aktív tag

Köszönöm, megvizsgálom őket.

(#69956) szaszyka


szaszyka
senior tag

Sziasztok!
Olvasgatom a fórumot, és találtam 2 routert, ami felkeltette az érdeklődésemet. Az egyik a TP-Link C5 v4-es verziója, [amit] most csak az iponban találtam meg ~15 körül postával. A másik az Asus RT-AC58U, [ami] 22-től kezdődik. A kérdésem az lenne, hogy megéri azt a plusz kb 8000-t az Asus, vagy a TP-Link is bőven jó lehet számomra? Digi500 nethez kellene, egy 40m2-es tégla lakásba 1 notebookot kiszolgálni 2,4GHz-en, illetve 2-, esetenként 4 telefont 5Ghz-en. Későbbiekben lesz gigás Digi optika is belátható időn belül, azt kellene majd bővítés után kiszolgálni.
A segítséget, véleményt előre is köszönöm. :R

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#69957) kali válasza szaszyka (#69956) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Lehet, hogy az Archer C5 v4 is elég/megfelelő lehet számodra, de ha rászánod a nagyobb összeget az RT-AC58U-ra, akkor azzal egy erősebb hardverű (egymagos helyett négymagos CPU, dupla RAM, USB 2.0 helyett 3.0) és jobb szoftverű (részletesebben konfigurálható) típust kapsz.

(#69958) jmuranyi válasza szaszyka (#69956) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, ha hazai webshopból rendeled,
akkor két héten belül indoklás nélkül
elálhatsz a vásárlástól.
Ennyi idő alatt csak kiderül, hogy elég-e a C5v4.

Most nekem is az van, csak olcsóbban vettem:
A találati oldal első boltjából, a kép még a régi.

Az asus-ok is jók, még az AC66U B1 (vagy B2)-n is érdemes elgondolkodni.

(#69959) TeeJay válasza freeknight (#69946) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha már optika van nálad ne vegyél gagyit... Asus AC66U B1-et minimum ajánlom mert ahol optika van hamar lesz 500-1000 megabites csomag mivel ott semmibe se kerül emelni rajta és a nép meg el lesz ájulva
A Xiaomi router csak 2 LAN portos hamar kevés lehet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69960) freeknight válasza TeeJay (#69959) üzenetére


freeknight
őstag

Nekem elég a Sziamiaú is, lan portot én már egyáltalán nem használok úgyse.

Nagyobb probléma, hogy a mi router 3g-t nemhogy 10k alatt, de sehogy sem lehet beszerezni az országban.
Ha felmennék 15ezerre (30-at egy routerre már nem szánok, nekem semmilyen extra nem kell rá, nem akarok róla torrentezni stb), akkor milyen alternatíváim vannak, ami kiszolgál egy 240-es netet?

(#69961) szaszyka válasza freeknight (#69960) üzenetére


szaszyka
senior tag

Lurdy-házban a Xiaomi boltban nem kapható esetleg?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#69962) szaszyka válasza jmuranyi (#69958) üzenetére


szaszyka
senior tag

Köszönöm Neked, és Kali-nak a segítséget! Inkább rászánom azt a 22-23.000-t, aztán rámegyek az RT-AC58U-ra :). Köszi mindkettőtöknek :R

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#69963) Sgr_A válasza szaszyka (#69961) üzenetére


Sgr_A
addikt

nem mert a 3g meg a 4 is belpiacos modell
a bolt csak a globál verziókat forgalmazhatja azok meg csak 10/100-as net-et tudnak

(#69964) jofpet


jofpet
csendes tag

Sziasztok!
Routert keresek ami következőket képes ellátni stabilan:
Kábelen két digitàlis keverőpult vezérlése ipaddel, kapna netet is, amit a hozzá kapcsolódó telefonok minimalis sávszél mellett használnak. Megy rajta még kabelen egy 1080p 6000-es bitrátás stream, illetve egy projektor videojele is atfut a rendszeren. (Szintén kábel)
Egyszerre ugy 10-12 mobileszköz használná maximum.
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

nincs megalkuvás

(#69965) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Rendelnék egy ajánlott Xiaomi 3G routert. Van megbízható hely, ahonnét érdemes ? Vajon "hamisítják" ?
[link] vagy [link]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#69966) Gubek-Einste válasza jofpet (#69964) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69967) szaszyka válasza kali (#69957) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szia. Egy olyan kérdésem még lenne, hogy ezek a routerek, pl az RT-AC58U elbírnak olyan terheléssel, hogy rádugok egy külső USB3-as HDD-t, amire letöltök egy filmet, majd azt a mondjuk FHD-s, 13-15Gb-os filmet wifin keresztül nézem telefonon, közben a notebookon megy a youtube 720P-ben? Nem mostanában vettem az utolsó routeremet, nem vagyok már képben ezekkel a dolgokkal, inkább megkérdezem. Nincs kedvem NAS-t venni kocafilmezéshez, illetve a lakáson áthúzni a kábelt a notihoz. Tehát lenne egy 15Gb-os, 2 órás film ( Kb16-20mbps sebesség), közben egy youtube 720P, és böngészés. Ezzel azért már ugye megbírkóznak ezek a kütyük?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#69968) TeeJay válasza szaszyka (#69967) üzenetére


TeeJay
félisten

azzal simán
de HDD-re torrentezést ezek sem tudnak csak 10-20MB-al

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69969) szaszyka válasza TeeJay (#69968) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szia. Az bőven elég, este elindítom, reggelre lejön. Nem fogok eret vágni az 1-1,5 órás letöltési idő miatt.
köszi az infót, akkor "megnyugodtam" :)

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#69970) TeeJay válasza szaszyka (#69969) üzenetére


TeeJay
félisten

mondjuk én nem a routert nyúvasztanám vele mert ha szét hajtod akkor a böngészés is lassú lesz meg a wifi is.
én laptopot tolnék 24/7-ben és DLNA szerveren bármikor nézhetsz bármit
a laptop meg legalább gyors és lehet rá akasztani pár HDD-t

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69971) tylerhun


tylerhun
tag

Sziasztok!

Költözés előtt állunk, és az új otthonnal új net is jár - Digi 1000.

Jelenleg egy D-LINK DIR-842 szolgál, Telekom Netmánia L (30mbit/s) alatt.

Két típus között gondolkodok:

D-LINK DIR-882 - smartbeam + MU-MIMO miatt lenne érdekes.

TP-LINK Archer C7 - olcsóbb, de ha jól látom kevesebbet is tud.

Háttérinfó:

Az eszközpark: 2 laptop, 2 telefon, 1 tablet, 1 apple tv, 1 nas (+ néha vendég eszközök).

Lakás: téglaépítés, 72 négyzetméter, van jó néhány fal ami akadályt jelenthet.

A NAS WiFi-n keresztül van összekötve az apple tv-vel, 4K stream nem lényeg, de stabil 1080p elengedhetetlen.

Szakértői véleményetekre vagyok kíváncsi. :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tylerhun

(#69972) Gubek-Einste válasza tylerhun (#69971) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehetsz próbát a D-Link-kel de inkább a TP-Link lenne az ajánlott vagy a mostani best buy Asus AC66U B1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69973) tylerhun válasza Gubek-Einste (#69972) üzenetére


tylerhun
tag

Köszi a tippet!

Érdekel, hogy miért ajánlod a TP-Linket a D-linkkel szemben. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tylerhun

(#69974) Gubek-Einste válasza tylerhun (#69973) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A D-Link-ekre sok a panasz, a TP-Link pedig ismert/kipróbált eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69975) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Erre nincs ötlet ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#69976) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

Keresnék egy olyan wifi-s routert aminek a hatótávolsága kb. 60 méterig elérne. Tehát ott is van még internet a rákapcsolódott eszközöknek.

Épületen belüli használat lenne, több szobán keresztül. A falak téglák. Egy, vagy 2 szint lenne az épületben.

A router tudja a 2,4 és 5 GHz-et. A wifi-s rész lenne a fontos nem a lan-os. Stabil működésű legyen. Több eszköz kapcsolódna rá, kb. 2-10 db.

Az ár elmehet kb. 40-45ezer forintig.

Milyen router lenne a legmegfelelőbb?

(#69977) soldi3r


soldi3r
veterán

Hello!
Mobilinternet megosztasra keresnek wireless routert, amibe kozvetlen teheto a SIM kartya.
Kb 2-3 felet talaltam az arukereson, abbol csak az MR200 ami 5GHz-es AC-s. Letezik, hogy ebbol ilyen kicsi a kinalat?

E30 (oo=[][]=oo)

(#69978) stigma válasza rostiron (#69975) üzenetére


stigma
addikt

Hát ebben lehet itt nem tudnak segíteni.

Viszont szerintem Gearbest /Geekbuying / Alin (hivatalos Mi storeból)

Ezenfelül már van Mi Store is Pesten esetleg kérdezd meg ott, mert akkor a többhetes várakozást kihagyva, igaz picit több pénzér hamarabb a tied lehet.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#69979) jofpet válasza Gubek-Einste (#69966) üzenetére


jofpet
csendes tag

Falak nincsenek, egy gyülekezeti ház nagytermében lenne használva, szabadon eljut mindenhova a jel.
Jelenleg egy 100/20as net van emlékeim szerint, az optikait sajnos nem fogják áthozni az út túloldaláról.
5Ghz nem baj ha van, de azt úgy látom hogy nagyjából alap már.
Annyi van rá amennyi szükséges, hogy a követelményeket megfelelően ellássa. Én 20k-ra saccollom ezt a felszereltséget, de nem értek hozzá :)

[ Szerkesztve ]

nincs megalkuvás

(#69980) qajakos válasza kali (#69945) üzenetére


qajakos
csendes tag

Madaras Tesco. Visszaadták.

Üdv qajakos

(#69981) qajakos válasza freeknight (#69946) üzenetére


qajakos
csendes tag

Talán neked is ki kéne próbálnod. Nem kéne mindenkit hülyének nézni, folyton okoskodni. Nem írtam volna le ha nem lenne meglepő. Azóta több szakember is rácsodálkozott. Ajánlom nem márkaimádó kispénzű nebulóknak. Aki meg nem ilyen, nyugodtan költsön rá 30 ezreket. Van rá pénze!

Üdv qajakos

(#69982) rostiron válasza stigma (#69978) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi :R :R :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#69983) Jackal2


Jackal2
senior tag

Sziasztok, nem tudom, hogy jó topicba írom-e a kérdésem, de legalább routeres :D.
Szeretnék itthonra egy normális WiFi routert, mert már unom a szolgáltató bénázását és nem is bízom meg bennük.

A szempontok az alábbiak (az ár nem döntő, 40-től felfele keresek eszközt):
- MIMO legyen
-örülnék, ha lehetne rajta cserélni a fimware-t valami open source projektre (DD-WRT, Open-WRT, Tomato, bármi, nem vagyok ezekkel kapcsolatban képben, évek óta nem néztem már őket)
-VPN képes legyen
-kezeljen több szeparált hálózatot, több SSID-vel (elég sok teszttelefon járkál erre, azokat kiraknám valami teszthálóba)
- 4-5 eszköz lenne rajta általában
-legyen benne egy normális tűzfal, ami paraméterezhető, ne csak ilyen béna checkboxos felülete legyen
-ne kelljen hozzá atomfizikai diploma, hogy beállítsam. Nem ijedek meg a CLI-től, de valami normális, átlátható grafikus felületet szeretnék
-tűzfal szabályokkal, VPN-nel is képes legyen a szolgáltatóm által adott Fiber 120-at (120/10 Mbit) nagyjából kihajtani, tehát ne zuhanjon be a teljesítmény attól, hogy futnak mondjuk filterek (itt jön be a képbe a normális hardver kérdése). Nem vagom, mi van most a piacon, plusz ezek a packet/sec értékek mindig olyan megfoghatatlanok, szóval jöhetnek a tanácsok, főleg, ha valakinek van saját tapasztalata

A fentiek alapján egy kis utánaolvasással arra jutottam, hogy:
- vagy veszek egy céleszközt
- vagy keresek egy jobb home/small business hardvert, amire rámegy custom firmware

50 nm-es lakásba kell, tégla falakkal, nem kell nagy adóteljesítmény, pár méterre ülök a routerrel egy légtérben és a többi eszköz sincs 7-8 méternél messzebb a router leendő helyétől.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#69984) Brogyi válasza rostiron (#69982) üzenetére


Brogyi
senior tag

Banggood kimaradt. :D

(#69985) Armi5


Armi5
tag

Vásároltam egy TP LINK Archer C7 v5 routert, és hogyan tudnám a wifit kimaxolni? A router és a laptop is támogatj az ac-t és 5Ghz-t használok, 300Mbit az átlagsebesség amit tudok mérni így, nem tud ez több lenni? Ha már hirdetik hogy 1300Mbpsre képes a cucc.

Más 5Ghz-es wifi látszólag nincs körülöttem.

“Maybe this is exactly how it’s supposed to be. Maybe everything is exactly as it should be.” - Dexter

(#69986) Gubek-Einste válasza alec.cs (#69976) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen eszköz nincsen, több eszközzel lehet csak megoldani ekkora területnek a lefedését.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69987) rostiron válasza Brogyi (#69984) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Ez hivatalos Mi store ? Alin nen találtam. [link]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#69988) Gubek-Einste válasza soldi3r (#69977) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69989) Gubek-Einste válasza jofpet (#69979) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak 2,4 GHz képesből Asus N18U, dual band-ből pedig az Asus AC66U B1 lenne ajánlott alsó eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69990) Gubek-Einste válasza Jackal2 (#69983) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Neked egy komolyabb sima router és AP párosa lenne a legmegfelelőbb, pl Ubiquiti EdgeRouter + Unify AP.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69991) Gubek-Einste válasza Armi5 (#69985) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69992) alec.cs válasza Gubek-Einste (#69986) üzenetére


alec.cs
tag

Köszi a választ.

Gondoltam, hogy így nem oldható meg. Csak hátha... :)

Akkor másképp teszem fel a kérdést.

Az adott távolság lefedéséhez (kb. 60 méter, épületen belüli használat lenne, több szobán keresztül. A falak téglák. Egy, vagy 2 szint lenne az épületben) az alábbi routerek közül melyiket javasolnátok:

- Dlink dir-878
- Asus rt-ac66u b1
- TP-Link Archer C7

Ezeknek amúgy kb mennyi lehet a hatótavuk? (persze függ az adott környezettől)

És az előbbi routerekhez milyen AP-t javasolnátok?

Tehát kell egy router + 1 vagy több AccessPoint (az AC-k wifi-n keresztül kapcsolódnának a routerre).

Milyen router és milyen AP kell az adott feladat ellátásához?

(#69993) Jackal2 válasza Gubek-Einste (#69990) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nos, történetesen pont az Ubiquitit néztem, ezen bejegyzés alapján:
https://www.overclock.net/forum/18049-network-hardware/1658489-best-affordable-hardware-firewall-router.html

És nagyjából itt is erre jutottak az emberek. A gond ugye az, hogy az Edgerouter egy tök jó cucc, csak nncs benne wireless modul, ezt akartam megúszni egy WiFi routerrel. Persze a Unify AP megoldja a gondot, de azért itt elkezdenek durván elszaladni az árak:D

Aztán rátaláltam erre a cikkre: https://www.cloudwards.net/best-vpn-router/

Dióhéjban a lényeg: összeszedtek DD-WRT képes routereket, illetve van egy cég aki előtelepíti őket, beállítják (mondjuk szerintem a felár az sok, és akkor hol marad a játék öröme?) meg adnak hozzá supportot. is. Ezen a nyomvonalon elindulva arra gondoltam, fogok egy olcsóbb de még jó hardvert, rányomom a DD-WRT-t, aztán játszom vele, meglátjuk mit lehet belőle kihozni.

Ehhez viszont tudnom kellene, melyik open source firmwaret érdemes felrakni, melyiknek milyen szoftveres funkciói vannak, stb...Plusz gondolom ahány ilyen programcsomag, annyi kompatibilitási lista...

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#69994) Zsmester89 válasza Gubek-Einste (#69896) üzenetére


Zsmester89
őstag

Szia! Ez az említett Xiaomi MI WiFi Wireless Router 3G mennyire megbízható? (Adott topicban kiderítettem, hogy a jelenlegi vdsl routerem híd módba rakható) Így a gyenge 30/6-os netem mellé keresek leginkább stabil belső hálózatra routert, amin nagy terjedelmű médiafileokat osztanék meg ac wifin keresztül. Elég 2db giga lan + stabil ac wifi (a tv alatt lenne, s oda kéne sugároznia nasból). Stabilabb az itt mindig ajánlott Asus, vagy lehet elég a xiaomi?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#69995) Gubek-Einste válasza alec.cs (#69992) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

az alábbi routerek közül melyiket javasolnátok:

- Dlink dir-878
- Asus rt-ac66u b1
- TP-Link Archer C7

Ezek közül az Asus lenne ajánlatos.

Tehát kell egy router + 1 vagy több AccessPoint (az AC-k wifi-n keresztül kapcsolódnának a routerre).
Csak is kábeles kapcsolatban gondolkodjál.

Milyen router és milyen AP kell az adott feladat ellátásához?
A legideálisabb választás az Ubiquiti EdgeRouter + 3-5 darab Unify AP csomag lenne egy 16 portos PoE switch-csel kiegészítve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69996) Gubek-Einste válasza Jackal2 (#69993) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én a cikkben említettek közül a Linksys vagy az egyik Asus mellett tenném le a voksomat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69997) Gubek-Einste válasza Zsmester89 (#69994) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erre a kérdésre nehéz válaszolni, általánosságban megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69998) soldi3r válasza Gubek-Einste (#69988) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom. Az Asusokat megneztem. Itthon is az van, nekem bevallt. Kozben kaptam egy ilyen tippet:
Mikrotik RB2011UiAS-RM L5 128Mb
Mikrotik SXT LTE FDD Bands 3/7 9dBi miniSIM slot
Mikrotik cAP AC L4 128Mb RAM RBcAPGi-5acD2nD
Nem sokkal dragabb, mint a nagyobbik Asus.

E30 (oo=[][]=oo)

(#69999) woodworm válasza Zsmester89 (#69994) üzenetére


woodworm
veterán

Elég sokan használjuk már, nem láttam még instabilitásra panaszt.

(#70000) Gubek-Einste válasza soldi3r (#69998) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ismerem ezek az eszközöket így nem is tudok róluk nyilatkozni de a Mikrotik-ok elég jók de beállításuk nem olyan egyszerű mint a sima otthoni eszközöknek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.