Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69101) trebrona válasza gahor72 (#69097) üzenetére


trebrona
nagyúr

Csak azért a kiegészítés, hogy nehogy valaki lyukra fusson vele! ;)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#69102) the.odzsy válasza trebrona (#69101) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Melyiket Asus RT-AC58U vagy Asus RT-AC66U B1? Ezen dilemmázok. :))

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#69103) cyber86


cyber86
őstag

Rendeltem egy Asus RT-AC86U-t. Elvileg kedden érkezik. Kiváncsi vagyok mit tud :) Egy rt-n18u-t vált le.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#69104) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Udv.

Milyen DSL routert vegyek? T-com halozat, dsl kabellel v mivel...
8Mbps le
250kbps fel

Zyxel vmg1312-b30b(ilyen kellett eddig, h menjen) sima routert hiaba vettem nem mukodott a wan bemenet miatt elvileg.
Vagy van vlmi switch szeru amivel megy a wanos router dslen keresztul?

Koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#69105) Gubek-Einste válasza the.odzsy (#69102) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyértelműen inkább az AC66U B1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69106) Gubek-Einste válasza cyber86 (#69103) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Várjuk az élmény beszámolót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69107) Gubek-Einste válasza Erwinke (#69104) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy van vlmi switch szeru amivel megy a wanos router dslen keresztul?
Modemnek hívják ezt az eszközt.

Pontosan milyen xDSL eszköz kellene? ADSL2+ vagy VDSL?

Szolgáltató nem ad semmit?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69108) Freddycom


Freddycom
őstag

Írok logoutra egy cikket a Xiaomi Router 4-ról, ahhoz csináltam ezt a kis összehasonlító táblázatot, ahol összeszedtem az eddigi Xiaomi routerek főbb jellemzőit, kivéve ezeket a batár médiaszervereket (Pro/HD).

Ez meg egy ilyen routeres topik, gondolom elfér. :D

(#69109) Soma01 válasza Freddycom (#69108) üzenetére


Soma01
veterán

:C :R
:K

(#69110) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!
Lehetséges, hogy egy újabb router, mint például az TP-Link Archer A7, vagy a C7 már nagyobb területet tud lefedni, mint egy TP-Link TL-WR1043N? Sajnos csak két lehetséges helyek egyikére tudom telepíteni a routert.
Az egyik a ház sarka, így viszont a hálószobában alig van jel.
A másik pedig a beépítetlen tetőtér ahol viszont nyáron nagyon meleg, télen pedig nagyon hideg van. Ráadásul ha elfelejtem időnként újraindítani, akkor vagy másznak kell hozzá, vagy lenyomni a kismegszakítót.

Köszönöm előre is.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#69111) ekkold válasza Freddycom (#69108) üzenetére


ekkold
őstag

Nagyon hasznos ötlet! Viszont egy ilyen táblázatban szívesen látnám, az összehasonlíhatóság kedvéért a néhány itt ajánlott típust is (néhány asus és tplink router), hogy látható legyen ezekhez képest is, hogy milyen hardvert van a Xiaomi cuccaiban.

(#69112) Freddycom válasza ekkold (#69111) üzenetére


Freddycom
őstag

Hát ha mondtok pár best buy-abb típust, amiket sűrűn ajánlotok itt a topikban, akkor azokkal kiegészítem szívesen.

(#69113) Erwinke válasza Gubek-Einste (#69107) üzenetére


Erwinke
aktív tag

ADSL
Ad, de olyan drágán (10e ft + a havihoz is vlmennyi amig nálunk van 300ft/ho) gondoltam lehet olcsóbban venni.

(#69114) ekkold válasza Freddycom (#69112) üzenetére


ekkold
őstag

Nagyjából ezekről volt szó itt a fórumban:
Asus RT-AC58U, Asus RT-AC66U B1, Asus RT-AC86U, Synology RT2600ac, Mikrotik hAPac2, ASUS RT-N18U, TP-LINK Archer C5 v4
A táblázatban proci típushoz én odaírnám az órajelet és a magok számát - mert sokkal többet mond mint egy típusjel.

[ Szerkesztve ]

(#69115) TeeJay válasza ekkold (#69114) üzenetére


TeeJay
félisten

Archer C7 C8 C9 is simán vásárolható
C8 C9 Broadcom procis nem lehet ezekkel melléfogni :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69116) Gubek-Einste válasza agyhalal (#69110) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A csak 2,4 GHz képes eszközöknek általában jobb a lefedettségük mint a dual band-eknek de garancia nincsen semmire sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69117) Gubek-Einste válasza Erwinke (#69113) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ajánlott gyártók xDSL-es eszközeit kellene átnézni, tapasztalat nem nagyon van velük mivel inkább a modem/szolgáltatói eszköz + saját router páros a preferált használat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69118) Freddycom válasza ekkold (#69114) üzenetére


Freddycom
őstag

Köszi, ezeket a típusokat beleírom. Igazad van, pont este egészítettem ki az első rubrikát, h pl "1x880 MHz".

(#69119) Freddycom válasza ekkold (#69114) üzenetére


Freddycom
őstag

Az árakat hogy lehetne egységesíteni? Mert a Xiaomiknál a kínai belpiacos árat adtam meg, de ha ezt csak simán átszámolom forintra, az nem fogja fedni a valóságot, nem lesz jó viszonyítási alap a többihez képest, ami eleve megvehető nálunk.

(#69120) vargalex válasza ekkold (#69114) üzenetére


vargalex
félisten

Van még azért néhány ajánlott típus ezeken kívül... I
lletve ha már a magok száma szerepelni fog, akkor érdemes pl. az éppen érintett Xiaomi Mi Router 3G (illetve D-Link DIR-860L) esetén azt is odaírni, hogy tud MIPS Multithread-ot (hasonló az Intel Hyperthreading-hoz, azaz az operációs rendszer 4 magot lát). Ugyanis mérésekkel igazolható, hogy valóban számít.

Alex

(#69121) Freddycom válasza vargalex (#69120) üzenetére


Freddycom
őstag

Igen, mondjuk a felsoroltak közül a legtöbb 30-80 ezer forintos kategória. Milyet szoktatok még legtöbbször ajánlani, ami emberi áron van?

[ Szerkesztve ]

(#69122) Sgr_A válasza Freddycom (#69121) üzenetére


Sgr_A
addikt

sajnos semmit a többi állítólag szar ;]
gigabites 5ghz wifivel nem igen van olcsó, van az archer v5 1200 de az állítólag nem ajánlott a sima v5-öt meg nem igazán kapni
ezért lett nekem is mi router 4

(#69123) Freddycom válasza Sgr_A (#69122) üzenetére


Freddycom
őstag

Na hát ha mégis lenne és mondjátok, akkor még azokat belerakom. :D

Eddig ezekkel egészítettem ki:

[ Szerkesztve ]

(#69124) ekkold válasza Freddycom (#69123) üzenetére


ekkold
őstag

Tudom, hogy a mikrotiket többnyire én szoktam csak ajánlani, de szerintem a többihez hasonló hardver (kb. Asus RT-AC58U -hoz hasonló), olcsó, és akinek ilyen van az elégedett is vele. Szerintem elférne az is a táblázatban.

Az ár összehasonlítás kérdése... a Xiaomi akkor lenne összehasonlítható árban, ha hozzáadnánk a VÁM +ÁFÁ-t, ami ha kapható lenne a magyarországi üzletekben, akkor kb. kiadná az itthoni kisker nettó árat. A táblázatban pedig meg kellene csillagozni az árat és alul megjegyezni, hogy ez fiktív, VÁM+ÁFÁval növelt ár az összehasonlíthatóság kedvéért (esetleg apró betűvel szerepelhet az jelenlegi külföldi beszerzési ár is)

[ Szerkesztve ]

(#69125) woodworm válasza ekkold (#69124) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem aki venni akar, nem az fogja érdekelni, hogy mennyi lenne, ha itthon is lehetne kapni.

(#69126) ekkold válasza woodworm (#69125) üzenetére


ekkold
őstag

Az összehasonlíthatóságról volt szó. Az itthoni kisker ár tartalmazza pl. a garanciát is, és nem kell rá heteket várni, ezért egy-az egyben nem hasonlítható össze egy külföldről (pl. kínából) rendelt termék árával.

(#69127) woodworm válasza ekkold (#69126) üzenetére


woodworm
veterán

Ha a kínai webshopos árhoz hozzáadod az ÁFÁ-t és a vámot még nem leszel közelebb egy elméleti itthoni árhoz.

(#69128) vargalex válasza ekkold (#69126) üzenetére


vargalex
félisten

Nagyon sok esetben az itthoni garancia intézés is elhúzódik 1 hónapig.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#69129) ekkold válasza woodworm (#69127) üzenetére


ekkold
őstag

Rendben, akkor mondj jobb megoldást a korrektebb összehasonlíthatóságra!

(#69130) ekkold válasza vargalex (#69128) üzenetére


ekkold
őstag

A külföldinek meg többe kerül a visszapostázása, mint másikat venni, ezért gyakorlatilag úgy vehető, hogy nincs garanciája. Ezt amúgy sem kellene a beszerzés / megrendelés utáni várakozással összemosni.

- Az itthoni beszerzés esetén leveszed a polcról, és kapsz legalább 1 év garit.
- A kínai beszerzésnél esetleg heteket várhatsz mire megérkezik, és ha mondjuk fél év múlva elromlik, akkor gyakorlatilag kidobhatod...
Ennek fényében az árakat 1:1-ben összevetni félrevezető lehet.

(#69131) woodworm válasza ekkold (#69130) üzenetére


woodworm
veterán

Nyitni kell egy garancia sort is. A soc-k is nehezen összehasonlíthatóak az eltérő architektúra miatt.

@ĹFreddycom
Nem lenne átláthatóbb, ha routereket sorba raknád, a jellemzőket pedig az oszlopokba?

(#69132) Freddycom válasza woodworm (#69131) üzenetére


Freddycom
őstag

Emmá' így marad, nem transzponálok sorokat, oszlopokat. :D

Az ár és a MiNET gombot kivettem ideiglenesen. Az árat a fent említett okok miatt, nehéz összehasonlítani őket, a MiNET gomb meg egy Xiaomi sajátosság, az megint nem fer a többihez képest. Meg egyáltalán az itthon kaphatóakat milyen áron kéne beírni? Xiaomi router 3 kapható az eustockon 7400 forintért, de a Media Markt-ban 13 ezerért is. Lehet hagyni kéne a fenébe az árazást. :D

Én amúgy le vagyok döbbenve hogy milyen rohadt drágák az itthon kapható gigabites, valamirevaló 5 GHz-et is tudó routerek. Eleve kínából akartam a cuccot a rendelni, így nem is néztem itthon különösebben körül, de most h beírogattam az árukeresőbe és szívenütött. :D

Ezt a MIPS multithreading-et mely routerek tudják a táblázatban? Kisbetűvel lehet odaírom vmelyik sorba.

[ Szerkesztve ]

(#69133) woodworm válasza Freddycom (#69132) üzenetére


woodworm
veterán

Amelyikben MT7621A soc van.
Egyébként az MT7620 órajele rosszul van feltüntetve, a xiaomikban 580MHz-en járnak, a tplink c5v4-eshez nehéz releváns adatokat találni, a hasonló c2 ugyancsak 580MHz-re van állítva.

(#69134) Freddycom válasza woodworm (#69133) üzenetére


Freddycom
őstag

Igen, először én is 580-at írtam be, csak aztán a mediatek oldalán láttam, hogy 600 MHz-ként s feltüntetik, illetve vhol találkoztam még egyszer a 600-as számmal, így 2:1-re nyert a hatszáz. De átírom, persze, ha tuti.

Mondjátok az észrevételeiteket, ti jobban benne vagytok ezekben, én csak a neten/összefoglalóban fellelhető infókra hagyatkozok.

Itt 600 MHz-ként hivatkoznak rá, emiatt írtam 600-at. Persze kérdés, hogy a cikk írója honnan tudja biztosra.

(#69135) Gubek-Einste válasza Freddycom (#69134) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha kérhetném a táblázatban gyártó és típus szerint növekvő sorrendben legyenek az eszközök, hogy szépen láthatóak legyenek.
Az Asus AC68U-nél nem jó a kép.
A TP-Link Archer C5-nél legyen ott, hogy v4.

Ezeket kellene beírni még: Asus AC86U/AC87U, Synology RT1900ac, TP-Link 1043N

Ha kérsz van akkor berakhatom az összefoglalóba?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69136) vargalex válasza Freddycom (#69132) üzenetére


vargalex
félisten

Ezért vettem anno a D-Link DIR-860L-et. 2 év garancia, 14900 Ft volt...

Alex

(#69137) TeeJay válasza Gubek-Einste (#69135) üzenetére


TeeJay
félisten

AC68U viszont nem biztos hogy jó infóval mert abból is van kismillió HW verzió
és az újabbak abban is 1GHz-es 2magos Broadcom procit kaptak
sőt van már 1,4GHz-es is

hogy idehaza melyik HW verzió van most boltokban az meg jó kérdés
tessék
AC68U verziók [link]

ráadásul ha jól tudom az AC66U B1 = AC68U (B1/C1/E1) = AC1900

szóval az AC66U B1 is tud 600MHz-et 2,4GHz-en bár tökmindegy még 450-et is kevesen használnak

valamint tud Beamforming-ot is pedig sehol nem reklámozzák
illetve még illene a táblázatba berakni melyikre milyen alternatív FW lehetséges
Asus-nál meg amelyikhez van Merlin :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69138) Freddycom válasza Gubek-Einste (#69135) üzenetére


Freddycom
őstag

Oké, sorrendbe rakom őket és kiegészítem azokkal, amiket írtál (meg berakom a Mikrotiket).

Tényleg nem jó, az ilyen vertikálisnak tervezett router.

A nem gigabites Xiaomikat ne töröljem ki esetleg? Némelyik változat elég kínai belpiacos, meg amúgy is csak 10/100-asok. (Eleve csak a xiaomi routeres cikkemhez csináltam, azért gyűjtöttem őket össze érdekességképpen.)

Mehet összefoglalóba, persze.

[ Szerkesztve ]

(#69139) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Ma kaptam egy ilyen linket: http://wifi-router.hu/

Mennyire lehet hinni az eredmenynek, amit kiad?

Illetve D-Linkkel milyenek a tapasztalatok? Nekem elso routerem az volt, elég sok baj volt vele....

B.Cs.

(#69140) viktorhu válasza ekkold (#69130) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem mindenki tudja, hogy mivel jár a külföldi rendelés, nem kell ennyire túlbonyolítani a dolgot. Annyiba kerül, amennyibe, a többit meg döntse el mindenki magának.

Ehhez és a többi extra infóhoz is: nem lehet majd karbantartani a listát, ha túlbonyolítjuk.

[ Szerkesztve ]

(#69141) TeeJay válasza bollokcs80 (#69139) üzenetére


TeeJay
félisten

inkább Asus vagy TP-Link
összefoglalót lenyitod és meg vannak adva az aktuális bestbuy routerek amiket bátran lehet venni
Asus AC58U AC66U B1 vagy TP-Link Archer C7 vagy C8 ezek 30ezerbe már beférnek és AC-s wifit tudnak 1gigabit netig

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69142) bollokcs80 válasza TeeJay (#69141) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Köszi, nem nekem kell, nekem már segítettek itt korábban, Archer C5v4-et vettem.

B.Cs.

(#69143) grigo válasza TeeJay (#69141) üzenetére


grigo
őstag

És ezek között bármi különbség van? Nekem a B1 a szimpatikus amúgy kínai a leírás :D

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#69144) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

2 Xiaomi Mi Router 3 (EU)-t gond nélkül tudok bridge-be kötni igaz?
Vagy hasonló árban hogyan tudnék egy nagyobb lakást és 5+ eszközt legjobban kiszolgálni?

Köszi,
T

[ Szerkesztve ]

(#69145) TeeJay válasza grigo (#69143) üzenetére


TeeJay
félisten

különbség max a prociban van meg hogy milyen wifi vevő van bennük és hány antennával szórnak
mindegyik alkalmas 1gigabitre WAN-LAN irányban
és legalább 2antennás 2,4 és 5GHZ vevő van rajtuk
tehát 2antennás cuccal 2,4GHz-en 40MHz módban 300mbit linked lesz jó vétel esetén
2antennás 5GHz AC cuccal 80MHz-en meg 866mbit link ami azért már 300-400 megabitet gyakorlatban is át fog vinni bőven

persze a wifi a hajad állásától is függhet vagy hogy mit ettél úgyhogy vagy megy vagy nem de lényegesen több az esély mint gagyi routerekkel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69146) Gubek-Einste válasza Torry (#69144) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldható az összekötés.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69147) Szaszati


Szaszati
tag

Sziasztok,

adott egy kis iroda, három, egymás melletti teremmel, ahová egy routerre lenne szükség. 50 Mbps sávszélű kapcsolatot kellene elosztani, összesen max. 10 WiFi-s gép csatlakozik hozzá egyszerre, plusz egy vezetékes gép, illetve 8-9 okostelefon.

Milyen routert ajánlanátok egy ilyen helyzetre? Most egy Asus RT N10-E működik, ami vezetékes kapcsolaton tökéletes sebességet biztosít, de a WiFi-n csatlakozó számítógépeken elég gyatra a teljesítmény. Közvetlenül a router mellett állva WiFi-n sincs gond, de 4-5 méterről már igen.

Jelenleg egy kb. 50 négyzetméteres irodáról van szó, kb. 10 centis gipszkarton falakkal, hamarosan azonban költözés lesz egy szinte kétszer akkora helyre, s olyan megoldás kéne, ami ott is megállja a helyét. Gondolom egy Mikrotik lenne az igazi, de érdekelne „klasszikusabb” tipp is.

Előre is köszi a segítséget!

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#69148) Multibit válasza Szaszati (#69147) üzenetére


Multibit
veterán

Az az Asus elég öregecske, érdemes lenne cserélni!
Olcsó megoldás: Asus RT-N18U. Hosszú távú, félprofi megoldás: Ubiquiti Edgerouter X + Unifi AP AC-LR.

(#69149) Szaszati válasza Multibit (#69148) üzenetére


Szaszati
tag

Szembejött még két megoldás: Auranet CAP, illetve Powerline. Ezek mennyire életképesek?

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#69150) Multibit válasza Szaszati (#69149) üzenetére


Multibit
veterán

Az Auranet CAP is jó lehet. A powerline-t én hanyagolnám.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.