Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) vargalex válasza jerry311 (#69584) üzenetére


vargalex
félisten

Mi évek óta a router USB portjára kötve használjuk a Xerox Phaser 3116-ot hálózati nyomtatóként gond nélkül... Igaz, OpenWrt volt minden USB-s routeremen (immár kb. 10 éve).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#69602) Istv@n


Istv@n
aktív tag

Köszi a válaszokat v2 vs. v4 ügyben mindenkinek!
A v2-őn tényleg 2 usb van egyébként, most néztem meg. Van 2db amit nem használok, lehet fel is dobom őket az apróra....

(#69603) nyunyu


nyunyu
félisten

Tegnap frissítettem a TL-WR1043ND v1.8 routeremet OpenWRT 18.06-ra, de ahogy néztem az OpenWRT oldalát, ezt a routert már nem ajánlják a 32MB RAMja miatt. (alig 1.5MB marad szabadon használat közben :( )
Meg ahogy nézegetem, hiába van N-re állítva a WiFije, összes eszköz max 60mbittel csatlakozik rá.
15.05-tel régebben láttam nagyobb sebességeket is :(

Milyen modern routert érdemes venni helyette a következő 5-10 évre?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69604) monaka


monaka
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy jó cikket/leírást a helyes router beállításról kezdőknek? Amiben például megfelelő részletességgel ismertetik az alapvető és fontos biztonsági beállításokat, hogy az átlag felhasználó is jól és biztonságosan konfigurálhassa az eszközt.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#69605) vargalex válasza nyunyu (#69603) üzenetére


vargalex
félisten

Valószínűleg vannak zavaró csatornák a közelben (vagy csak egyszerűen 20 MHz-en hagytad), így fallback-olt 20 MHz csatornaszélességre. Parancssoros módosítással tudod erőltetni a 40 MHz-et, de lehet, hogy rosszabb lesz a tapasztalható sebesség. A 32 MB RAM igazából elég, de ha van, a rendszer használja.

Alex

(#69606) nyunyu válasza vargalex (#69605) üzenetére


nyunyu
félisten

I. kerület, jól teleszórva wifis UPC kábelmodemekkel :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69607) Egon válasza nyunyu (#69603) üzenetére


Egon
nagyúr

Mennyit szánsz rá? Kell dual-band, vagy jó a 2.4 GHz only?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#69608) nyunyu válasza Egon (#69607) üzenetére


nyunyu
félisten

20-25k-t szánnék az új routerre, és kell az 5GHz, mivel meg se lehet mozdulni 2.4GHz-en.
(15db UPC kábelmodemet lát most a telefonom :W)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69609) FireBuddha


FireBuddha
csendes tag

Sziasztok,

Pár éve már nem követem a router témát így némileg lemaradtam, viszont cserélnem kell routert.

A Linksys E4200 felett eljárt az idő, meg a net is gyorsult szóval mennie kell, viszont öteletem sincs az utódjára.

Gigabit UPC net, két switchel jelenleg 6 vezetékes kliens (server, htpc, konzol vegyesen), 6-8 wifi kliens egyszerre. Bírnia kéne a két párhuzamos hd streamet wifin. Közben fel - le töltés nagy sebességgel ftp-n és torrenten. 80 m2 lakás, rossz elrendezés, legrosszabb helyen 3 vastag fal. Gigabit, dual-band, alap szerintem ebben a kategóriában. Dyndns kliens mindneképp (bár szerintem manapság ez is alap).

Ár max 100.000, de akkor olyan is legyen. Mit tudtok ajánlani?

Köszöntem,

[ Szerkesztve ]

FireBuddha

(#69610) Brogyi válasza nyunyu (#69608) üzenetére


Brogyi
senior tag

Csak halkan megjegyzem dual band-os a UPC modem. Az enyém biztos. Tehát az hogy UPC nem zárja ki az 5GHz sávot.

(#69611) Cyrin válasza Brogyi (#69610) üzenetére


Cyrin
addikt

ennek már alapnak kéne lenni mindenkinél, főleg egy társasházban vagy panelban...

(#69612) jerry311 válasza Brogyi (#69610) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet, de 5 GHz kevésbé megy át a falon, de még ha át is megy, akkor is több csatorna van mint 2.4-en.

(#69613) Egon válasza nyunyu (#69608) üzenetére


Egon
nagyúr

Értelmes Asus-t nem kapsz ennyiért, így marad az Archer C5/C7 vonal (utóbbi).
Ha már 25K a keret teteje, a helyedben megfontolnám a sláger ASUS RT-AC66U B1 beszerzését: mindössze 3K-val lóg ki a keretedből, garantáltan jobb eszköz mint a TP-Linkek, és hát úgyis hosszú távra veszed...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#69614) woodworm válasza Egon (#69613) üzenetére


woodworm
veterán

Az ac58u miért nem értelmes? A keretbe belefér.

(#69615) kezo0 válasza FireBuddha (#69609) üzenetére


kezo0
addikt

„Gigabit UPC net” – melyik országban vagy?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#69616) Gubek-Einste válasza eri (#69599) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC66U B1 megfelelő lesz ide.

Adapternek: Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69617) Gubek-Einste válasza FireBuddha (#69609) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC58U/AC66U B1/AC68U/AC86U/AC87U
Synology RT1900ac/RT2600ac
TP-Link Archer C5v4/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69618) Egon válasza woodworm (#69614) üzenetére


Egon
nagyúr

Jogos, azt kihagytam, alternatíva lehet.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#69619) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok!
Van egy tp link wr841n routerem (Ajánlott volt itt a fórumon azért vettem ezt)amiről megjelent egy cikk a hvg-n hogy találtak egy biztonsági rést rajta és sérülékeny a hekkerek támadása ellen.
Van erre javítás?

(#69620) woodworm válasza zsoika (#69619) üzenetére


woodworm
veterán

Melyik hardver verzió?

(#69621) zsoika válasza woodworm (#69620) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem a verzió 11 van.

(#69622) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék egy routert maximum 15 ezer forint környékén.

Fontos lenne, hogy dual-band legyen, panelbe kell. Ezen kivül nincsenek igényeim, 4-5 eszköz fog lógni rajta, usb sem feltétel és a gigabites port sem annyira szükséges, bár előny lenne.

Jelenleg egy TP-LINK 1043ND-m van (az újabb fajta v3), de nagyon nem vagyok megelégedve vele, a wifi olyan 4-5 megabájt/sec-et tud ha ott ülök mellette és naponta eldobja a wifit minden eszközön minden firmwarevel...

A szomszédba egy 10 éves 1 antennás tplinket állitottam be (ajándékba odaadtam mikor lecseréltem, de már megbántam :D ), az mindig atomstabil és a ház előtt erősebb a jele, mint az én 3 antennásomnak...

Köszönöm!

Tomikapc

(#69623) woodworm válasza zsoika (#69621) üzenetére


woodworm
veterán

Jelenleg úgy néz ki, hogy nem érintett.

(#69624) MaCS_70 válasza Tomikapc (#69622) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha az extra szolgáltatások tényleg nem fontosak, akkor a TP-Link Archer C5 v4 jó lesz Neked, és tán még a költségvetési keretbe is belefér.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69625) nemlehet


nemlehet
őstag

Hali!

Nem kifejezetten routerrel kapcsolatos kérdés, de hátha valaki tud segíteni. Hosszas szenvedés után elegem lett az ADSL-ből (és hogy még vagy 3 évig semmilyen fejlődés nem várható) és mivel elég jó mobilnet van a környéken átállok korlátlan mobilnetre.
A routerem egy Archer C5 V4 amit szeretek, remekül teszi a dolgát és elvileg tud USB Dongle-től mobilnetet szórni. A probléma csak az, hogy sehol nem találok támpontot hogy milyen típusú USB modem ami tuti menni fog a routerrel, a TP-Link oldala egy nagy trágya (pár típushoz érhető csak el egy kompatibilitási lista) a routerben meg csak egy config fájl feltöltő felület van, tehát ott se kapok sok támpontot.

Valakinek esetleg valami tippje vagy próbálta már ezt? Lehetőleg nem vennék új routert ha nem muszáj, valami dongle árban lévő (max 10 forintig) lévő megoldás érdekelne főleg.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#69626) adika4444 válasza nemlehet (#69625) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ez az USB-s mókolás finoman szólva se egy sebesség és stabilitás bajnok megoldás.
Sokkal jobb lenne egy Huawei B525, ami mögé tudnád kötni ezt (már ha szükséges)

üdv, adika4444

(#69627) nemlehet válasza adika4444 (#69626) üzenetére


nemlehet
őstag

Pont ezt akartam elkerülni, hogy újabb 40 rongyot ki kelljen adnom routerre. Nincs ebből valami olcsóbb, ami akár csak modemként működik?

Tudom, google a barátom, de finoman szólva nagy a szórás a különböző vélemények és találatok között amik meg egyöntetűen pozitívak az kb 120$ vagy felfelé amivel már ugyan itt vagyok.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#69628) zsoika válasza woodworm (#69623) üzenetére


zsoika
addikt

Értem...köszi!

(#69630) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all.

Tervezek routert venni , A legfontosabb hogy halozaton keresztul Wifi , akadasmentesen tudjon nagy felbontasu filmeket korrektul lejatszani. 4k es full hd felbontasban.
5ghz a megfelelo csatorna ehhez? Es kb milyen sebessegu router kellene?
Koszi

3njoy the Lif3

(#69631) MaCS_70 válasza Sn00k (#69630) üzenetére


MaCS_70
félisten

Erre nem igazán lesz garancia. Ki szerencsével akár működhet is egy nagyon erős router-kliens párossal (milyen kliensed van?), de a wifi egyáltalán nem erre való.

Milyen körülmények között tervezed ezt a működést?

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69632) Sn00k válasza MaCS_70 (#69631) üzenetére


Sn00k
veterán

A kliens alatt mit ertesz? :B
Van egy eros net kapcsolatom upc.
A lejatszas pedig ugy tortenne. Hogy Pc-rol wifin kereztul az apple tv.en megjelenitve 5ghzes csatornan.

U.i: most is igy megy csak van olyan film ami kisse dadog... gondolom gyenge lehet neki a wifi sebesseg

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#69633) MaCS_70 válasza Sn00k (#69632) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kliens alatt egészen pontosan a routerhez kapcsolódó klienseket értem. Az esetedben a PC wifi-eszközét és az Apple TV-t.

A wifit nem erre a garantáltan akadásmentes 4K-s videózásra találták ki, még nem alkalmas erre megbízhatóan. Összejöhet, de nagyon jó eszközök, kedvező körülmények és komoly szerencse kell hozzá.

Ehhez vezeték kell.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69634) hemaka válasza nemlehet (#69627) üzenetére


hemaka
nagyúr

A legolcsóbb ilyen, ami ér is valamit az a B593 u12, lehetőleg gyári külső antennával. Cella terheléstől és torony távolságtól függően 20-100 megabitet tud.
Az, hogy mostanában mennyiért megy passzolom, német ebayen általában van belőlük egy raklappal.

(#69635) adika4444 válasza nemlehet (#69627) üzenetére


adika4444
addikt

Ez sajnos egy ilyen drága üzem. Ez lehet még jó átmeneti megoldásnak, de azért nem tökéletes:
Huawei E5180

üdv, adika4444

(#69636) Tomikapc válasza MaCS_70 (#69624) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Szia! Köszi.

Fórumtárs ajánlott egy routert, az nekem szerintem jó is lesz, de kiváncsiságból azért szeretném megkérdezni, hogy szerintetek ez melyik tipus?

Mert sehol nem találom, mindenhol, például itt 2 USB-snek irják, viszont ez 1 USB-s és 3 antennás.

Tomikapc

(#69637) cigam válasza Tomikapc (#69636) üzenetére


cigam
félisten

Mert ez Archer C1200, nem pedig Archer C5

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69638) Tomikapc válasza cigam (#69637) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszönöm a választ.

Csak számomra az a furcsa, hogy a legtöbb helyen úgy hivatkoznak rá, hogy C5 AC1200, pl. itt is:

[link]

Ezek szerint van C5 AC1200 és sima AC1200 is?

Tomikapc

(#69639) woodworm válasza Tomikapc (#69638) üzenetére


woodworm
veterán

Mert elsiklasz némi információ felett és kevered a sebességet a típusjelzéssel. Mondjuk ez nem nehéz, mert a tp-link előbbit fontosabbnak tartja és kiemelten szerepel, míg utóbbi szinte rejtve van hozzá képest. Az alján és a doboz oldalán viszont ott van a címkén pontosan feltüntetve minden adat.
Mindenesetre a összefoglalva:
Három antenna, két usb = Archer C5 v1
Két antenna, két usb = Archer C5 v2
Három antenna, 1 usb = C1200
Új design, négy antenna, 1 usb = Archer C5 v4

(#69640) nemlehet válasza adika4444 (#69635) üzenetére


nemlehet
őstag

Hát ez szar ügy :D
Köszi a javaslatokat mindenkinek, legalább tudom mit vadásszak!

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#69641) cigam válasza Tomikapc (#69638) üzenetére


cigam
félisten

A C5-nél az AC1200 az csak a wifi sebességét jelöli, nem a modellszámhoz tartozó adat.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69642) Tomikapc válasza woodworm (#69639) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Áhááá, hát tényleg nem túl konzekvens az elnevezésük.
Köszi a felvilágositást :D :)

Akkor a C1200-as megfelelő lesz nekem. Jó eséllyel gondolom összehekkelik majd erre is az openwrt-t.

Tomikapc

(#69643) Tomikapc válasza cigam (#69641) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszi, kicsit zavaró. :W

Tomikapc

(#69644) woodworm válasza Tomikapc (#69642) üzenetére


woodworm
veterán

Nem, nem lesz jó. A benne lévő soc problémákkal küzd és biztosan nem lesz teljes körű a támogatása openwrt-hez. Ha utóbbi a célod, akkor a C5 v4-essel előrébb leszel, mert ugyan jelenleg még nincs, de a chiset miatt előbb-utóbb bekerül a támogatottak közé.

(#69645) Tomikapc válasza woodworm (#69644) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Áhááá, nem cél egyáltalán, a mostanin az van, de nem használom ki, sőt szerintem annak, aki nem használja még inkább lassit az eszközön, úgy vettem észre. Csak szeretek ilyenekkel mókólni, de nem probléma ha nem lesz rá :) Nekem a cél egy stabil 5GHz wifi kapcsolat. Erre gondolom megfelel. Vagy alapból is problémás ez a router? Ezesetben is érdemesebb inkább a C5-öt venni? Köszi.

[ Szerkesztve ]

Tomikapc

(#69646) woodworm válasza Tomikapc (#69645) üzenetére


woodworm
veterán

Első mondat és a második mondat eleje. Ha többször leírjuk, hogy nem lesz jó, akkor jobban megfogadod? Keress rá a topikban!

(#69647) Tomikapc válasza woodworm (#69646) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

A stilustól eltekintve köszönöm a segitséget. Az előző mondatodból annyi derül ki, hogy nem lesz jó az openwrt-hez.

Tomikapc

(#69648) woodworm válasza Tomikapc (#69647) üzenetére


woodworm
veterán

Leírtam egyértelműen, hogy nem lesz jó, mert problémás soc került bele, de a válaszodban mintha átugrottad volna ezt a részt és tovább érdeklődsz, hogy akkor jó lesz-e ez neked.

(#69649) Tomikapc válasza woodworm (#69648) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Úgy értettem a soc csak az openwrt portolás szempontjából problémás. :B

Tomikapc

(#69650) Gubek-Einste válasza Tomikapc (#69649) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért nem lesz rá OpenWRT mert Broadcom alapú és a zárt driver miatt csak korlátozott lehetne amúgy is használni az ilyen eszközöket OpenWRT alatt.
Az ugyan ilyen SoC-re épülő Asus RT-AC1200G+-ra sincsen CFW.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.