Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69501) Centaurus válasza cigam (#69494) üzenetére


Centaurus
tag

Ha jól értem akkor azokban a routerekben integrált torrent kliens van es ehhez hasonlók?Van egy tplinkem amin openwrt van minden rendben van vele csak a maximális net sebességemmel nem birkózik meg.Én lényegében olyan routert keresek amin egy openwrt -szerű rendszer van csak tudja kezelni a maximalis net sebessegem.

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#69502) Intruder2k5 válasza Centaurus (#69501) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De mielőtt félreértenél valamit, a routeren futó torrent kliens, továbbra sem fogja tudni az 1000Mbps sebességet, még csak meg sem fogja közelíteni azt. Az ASUS routerek többségére van valamilyen CFW, akár Merlin, akár HGG, vagy Tomato, és ezek mindegyikére lehet telepíteni Entware-t, így mondhatni rájuk, hogy OpenWrt szerűek, de azért az OpenWrt-től kevesebb a lehetőség bennük, viszont CFW alatt is elérhető a HW NAT, tehát képes marad NAT-olni az 1000Mbps-t. Amennyiben viszont a routeren torrentezel, akkor néhány MB/s sebességnél továbbra se számíts többre.

Egyébként ha nem ragaszkodsz az előre összeállított fw csomagokhoz, mint a vargalex vagy a suste / Headless buildek, akkor a TP-LINK-ek többségére is van már FastPath LEDE, ami ugyancsak OpenWrt alapú, viszont azzal már el lehet érni, vagy legalábbis meg lehet közelíteni az 1000Mbps sebességet, típustól és SoC-tól függően.

(#69503) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

nekünk nagyon bevált az asus router, és ilyen márkát vennék. egy másik helyen egy 1043at váltanék, 58as vagy 66os asus jobb, ha nincs letöltés, semmi spec funkciót nem használok, csakminél nagyobb wifis sebességet/stabilitást akarok.

58as épp 21e, 66os meg 27e.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#69504) Centaurus válasza Intruder2k5 (#69502) üzenetére


Centaurus
tag

Köszönöm a válaszod :) nem ragaszkodok az Openwrthez nekem csak a sebesség lenne a fontos.
Igazából a torrent és a DLNA-n kívül nem használok mást.
Esetleg tudsz mutatni pár linket ahonnan be szerezhetném ezeket az FWket ?
Magyar oldal foglalkozik ilyen témával?
Köszönöm :R :R :R :R :R .

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#69505) Intruder2k5 válasza Centaurus (#69504) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most a jelenlegi TP-LINK routeredről beszélünk? Ha igen, akkor mivel annak nem tudjuk a pontos típusát, így nem tudok ilyet. De próbálkozz a topikjában, vagy az OpenWrt topikban, ott biztosan tudnak segíteni.

(#69506) Gubek-Einste válasza bajnokpityu (#69503) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemesebb inkább a AC66U B1-et megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69507) bajnokpityu válasza Gubek-Einste (#69506) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Wifi szempontból nincs előnye a 4 antennának?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#69508) kali


kali
legenda

A 4 antenna annál a típusnál úgy néz ki, hogy 2 darab a 2.4 GHz-é, a másik 2 darab pedig az 5 GHz-é.
Előnye és hátránya is van, a szórás jobb a külön antennák esetén - mert nem egy darabon osztozik a két sáv -, a sebesség - megfelelő ellenoldalakkal - viszont lassabb: 2*2.2 kontra 3*3:3 MIMO

[ Szerkesztve ]

(#69509) bajnokpityu válasza kali (#69508) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tehát a 66os típusnál valszeg jobb a 2.4GHz rész vétele pár fal mögött?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#69510) MEKK


MEKK
aktív tag

Sziasztok,

Milyen router ajánlotok otthoni használatra szükséges funkciók:

AC-s wifi
10/100/1000 Eth
3G/4G kezelés.(backup)

Köszönettel,

[ Szerkesztve ]

(#69511) Gubek-Einste válasza bajnokpityu (#69509) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet ezt így kijelenteni, környezeti viszonyoktól és a kliens eszközöktől függ, hogy milyen lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69512) Gubek-Einste válasza MEKK (#69510) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69513) bajnokpityu válasza Gubek-Einste (#69511) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nálunk 30as belső téglafalak vannak, ezeken kell átmennie a wifinek, hogy a laptop/telefon jól működjön, filmet pl röccenésmentesen lejátszon. nálunk javarészt Nes wifis cuccok vannak, az 5Ghz nagyjából fölösleges, viszont a 2.4et jól kezelje.

pincében betonfalak is vannak, és ott az 56on az integrált antennáival jobban működik, mint fönt a 1043 3 dedikált antennával :o ezért akarom a földszinten is asusra cserélni. az 56osommal évek óta 0 problémám van, elképesztően stabil és erős készülék.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#69514) waybill


waybill
csendes tag

Sziasztok. Jelenleg egy Asus Rt-Ac1200G+ router van a digis hálón. A hibája hogy folyamatosan eldobja a jelet. Digi modem kihúz bedug és egy rövid ideig jó minden.... de folyamatosan leakad és nincs net. Valakinek ötlet mi a francot csináljak vele?

(#69515) MaCS_70 válasza waybill (#69514) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez nem igazán idevaló kérdés, de ez a típus, amint milliószor leírtuk itt, nem feltétlenül a stabilitásáról híres. Azt nem tudom, hogy az Általad leírt hiba beleillik-e a SoC típusproblémájába, de amit leírtál, eléggé hardverhibának tűnik.

Ez a lista pedig kifejezetten abban hivatott segíteni, hogy mit vegyél helyette. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69516) uriember válasza waybill (#69514) üzenetére


uriember
aktív tag

Sajnos ez a router pontosan ezért nincs az ajánlott eszközök között...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#69517) sabat


sabat
csendes tag

Tanácsot/véleményeket szeretnék kérni:
Van egy korai szériás TPLink 1043-as routerem.
Szeretném lecserélni. A Synology RT1900ac-t néztem ki magamnak.
Van egy 5 lemezes Synology NAS-om, az elé kellene. 1000es netem van.
Van-e jobb a kinézett RT1900-nál (esetleg olcsóbban)?
Fontos a gyors WiFi.

Üdv Sabat

(#69518) Gubek-Einste válasza sabat (#69517) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69519) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék tanácsot kérni hogy 50-55ezer Ft körül melyik routert ajánlanátok? Asus n18u lenne lecserélve, ha lehet erősebb processzoros kéne és tudjon egyszerre 2.4 és 5GHz et is a WiFi. Létezik valami alternatíva? Ha pár ezerrel több az se gond, max 1-2 héttel később veszem meg. Nem vagyok márkahű csak jó legyen és erős. (tomato vagy hasonlók nem hátrány ha rámennek)

Köszönöm nektek előre is.

(#69520) TeeJay válasza ftamas0201 (#69519) üzenetére


TeeJay
félisten

Asus AC66U B1-et bátran veheted 1000-es nethez tökéletes onnan meg még egy ideig nem fogunk lépni fentebb

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69521) ftamas0201 válasza TeeJay (#69520) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Nem is az internet miatt hanem én használom dlna és rtorrenthez is, ezért kéne az erő :)

(#69522) adika4444 válasza ftamas0201 (#69521) üzenetére


adika4444
addikt

Szerintem akkor vegyél egy AC66U B1-et, és idővel valami céleszközt használj torrent + dlna-hoz...
Egyébként torrent az megy a 66U B1-en (még ha kicsit limitált tudással is), meg elvileg DLNA-t is tud...
De a router nem erre való, jobb egy NAS vagy valami régi gépből Linuxos szerver...

üdv, adika4444

(#69523) ftamas0201 válasza adika4444 (#69522) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Nast és gépet nem szeretnék egyelőre, limitálva van a torrent is, sebességben, peerekben is, nekem nem számít hogy 30 perc vagy 3 óra mire valami leér, megy éjjel nappal úgyis. :) ez az n18u szépen teljesített csak most már elfáradt szegény ezért szeretném lecserélni (meg most van egy kis pénz rá :Dv)

(#69524) kali válasza bajnokpityu (#69509) üzenetére


kali
legenda

Általánosságban nehéz fixre mondani, mert sok tényező befolyásolja, de az esetek többségében igen, ráadásul ha külön adottak antennák a két sáv részére, akkor az antennák helyzetét/dőlésszögét is lehet külön állítani, ami szintén előny lehet.

(#69525) rf.kristof


rf.kristof
csendes tag

Sziasztok

Digi 500as nethez szeretnék router venni. Társasházban lakunk, kb 50 nm2 lakás, tégla falak.
1 asztali géppel lenne összekötve utp-vel és 2 telefon meg 1 laptop lenne a wifin.
Asztali gépen online játék és film/sorozat letöltés menne.

A keret olyan 10-15 ezer Ft. Szóba jöhet használt is.

Köszönöm

(#69526) jmuranyi válasza rf.kristof (#69525) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, társasház, tehát AC-s routerre lesz szükség,
ennyiért újonnan a TP LINK Archer C5v4 ajánlott.
(Illetve a Xiaomi router 3G, ez utóbbi kínai rendelést és fw cserét igényel)

Ha masszívan megy majd torrent, akkor drágábbat érdemes,
30k alatt az ASUS ac66u B1, fentebb sokat dícsérik.

Használt mindig kicsit lutri, de az összefoglalóban lévő drágább
típusokat meg lehet próbálni...

(#69527) Yellow73_a


Yellow73_a
tag

Sziasztok.
Földszintes családi házunkban UPC net előfizetésünk van, a UPC modem egyben wifi router is. A wifi jelerősség a távolabbi szobákban nem a legjobb, főleg a robotporszívónknak nem elég a jelerősség.
Próbálkoztam wifi repeaterrel, de nem jött be, mert a porszívó nem roamingolt át az azonos hálózati nevű és jelszívú repeaterre (és a feleségem Samsung telója meg a lányom iphoneja sem). Próbálkoztam a repeaterrel külön hálózatot létrehozni, az alig lett erősebb a UPC wifi jelénél, ráadásul valami miatt csak 20 Mbit/sec sebességgel ment, így ez sem járható út.
Ezért szeretnék egy a UPC routerénél erősebb jelet sugárzó wifi routert venni. A házban ki van építve LAN hálózat is, így az új routert valamelyik végpontra tenném, ami egy kicsit központibb helyen lenne, mint a mostani UPC router.
A Xiaomi Mi Router 3-ra gondoltam. Ez erősebb jelet fog szerintetek adni, mint a UPC routere? És megmarad a UPC routerével elérhető sávszélesség?
Nem baj az, hogy csak 10/100-as ethernet portok vannak rajta, mert a vezetékes net közvetlenül a UPC routerből ki van építve az asztali gép(ek)-hez, vagy az internet rádiós erősítőhöz.
Csak az számít, hogy erősebb és ne lassabb wifi jelet kapjak, mintha csak az UPC routerével wifiznénk.

Szerintetek jó választás lenne a Xiaomi Mi Router 3, vagy valami mást ajánlanátok?

(#69528) rf.kristof válasza jmuranyi (#69526) üzenetére


rf.kristof
csendes tag

Köszönöm. Viszont ahogy nézem nem nagyon találok már ilyen routert. Ennyire kifutó a tplink?

(#69529) szaba75


szaba75
tag

Esetleg lenne itt olyan akinek ilyen routere van:Synology RT2600ac Érdekelne a véleménye :F
Köszi

(#69530) Intruder2k5 válasza szaba75 (#69529) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van saját topikja, keress rá, ott többeknek is van.

(#69531) jmuranyi válasza rf.kristof (#69528) üzenetére


jmuranyi
tag

A C5v2 futott ki mostanában, v4 van helyette.

pl.: itt és itt.

A kereső oldalak a v2-es képét hozzák fel,
a webshopok inkább a v4-esét.

(#69532) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok!

Mi a vélemény a linksys EA7500-ról?

(#69533) Multibit válasza ftamas0201 (#69532) üzenetére


Multibit
veterán

(#69534) ftamas0201 válasza Multibit (#69533) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Köszi, pár véleményt átolvasva, már teljes a zavar :D Lehet tényleg marad az AC66U B1, két magos procival biztosan erősebb az n18u routeremnél és jobb lesz rajta minden remélhetőleg de még gondolkodom, hátha találok erősebbet és jobbat :)

(#69535) MaCS_70 válasza ftamas0201 (#69534) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen vélemények szólnak a RT-AC66-os ellen?

Az N18 tán a kategóriája legjobb vétele -- az AC66 szintén, de egy kategóriával feljebb.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69536) Ati007


Ati007
őstag

Sziasztok! A napokban nálam is bekötik a digi 1000 netet. Ahogy olvastam a hozzá adott huawei nem túl erős és használható így elgondolkoztam hogy beszerzek hozzá egy jobb routert.
Olvasgattam itt a fórumon és leszűkítettem a választást erre a két routerre : TPLink Archer C5 V4 vs Asus RT-AC66u B1 . Az Asus árban majdnem a duplája , megéri vagy sima általános felhasználásra elég a tplink is?

[ Szerkesztve ]

(#69537) MaCS_70 válasza Ati007 (#69536) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kérdés, hogy mi az a "sima általános felhasználás". Az Asusnak jobb a wifije, jobb a GUI-ja és az egész szoftvere, több szolgáltatást nyújt, van rá remek CFW.

Szerintem megéri a felárat (hosszú távra vásárlás), de aki csak leteszi a polcra, netezik, levelez, chatel, és elég jó neki a wifi, meg amúgy sem érdekli, hogy mi történik az eszközben, annak kiváló választás a TP-Link.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69538) ftamas0201 válasza MaCS_70 (#69535) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Konkrétan nincs ellenérv, csak nem akarom elsietni a döntést sem ezért nézelődök más gyártóknál is hogy esetleg nagyobb/erősebb processzor, esetleg RAM, hasonlók egy árkategóriában 50ezer környékéig, de valahogy pont azt veszem észre hogy 50ezerig nagyjából minden eszköz egyforma tulajdonságokkal rendelkezik és kb ebben a nagy előnye talán ennek az AC66u-nak hogy 28ezer ft-os eszközben nagyjából ugyanaz van mint egy 40-50k-s eszközben. Kicsit tényleg fura :D
Meg persze azért nekem kéne valami módosított FW is, ssh támogatás, talán HGG ami tudhat ilyet. (mondjuk nem néztem rá hogy létezik-e esetleg erre az eszközre tomato vagy kille freshtomato)
Meghallgatok bármilyen ajánlatot egyébként. :)

[ Szerkesztve ]

(#69539) siletto


siletto
tag

Sziasztok!

Routert szeretnék vásárolni, 51nm panelba, de falakat meg ilyesmit nem részleteznék, mert nagyjából rálátás van az összes helyiségből, annyi hogy fej feletti(2.5m) magasságban lenne felszerelve.
Jelenleg 100MBites DIGI kapcsolatunk van, talán jövőre lesz fejlesztve 1Gbitre, de akkor már nem szeretnék újat vásárolni. Egyébként teljesen általános használat, semmi torrent, vagy játék, vagy szerver.

Az ok, hogy a 3 éves 1 antennás leg alapabb TP-Link router pár hete-hónapja már napi 1-2-3szor eldobálja a kapcsolatot, majd visszaáll, noha korábban szinte egyáltalán nem volt ilyen. Szerintem a 3 év szinte folyamatos áram alatt elfáradt szegény. Egyébként a jelerősség ennek is kielégítő volt, gondolom az újabb mindenképp jobb lesz majd.

Kinéztem az ASUS RT58U-t, ez lenne a legnagyobb maximum a keret szempontjából(22eFT), ennél többet nemigen szánnék rá, de nem baj ha olcsóbb, és ha nem is gigabites, de néhány száz megabites WIFI-t is kellene tudnia. Ennél jóval olcsóbb az Archer C5, ami szintén javasolt darab.

Ti mit gondoltok? Olvastam a nagyobb, 66-os kivitelről is, de nem vagyok power user, és költeni sem nagyon szeretnék igazából többet.

(#69540) Gubek-Einste válasza siletto (#69539) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz az AC58U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69541) gaben919


gaben919
csendes tag

Sziasztok!Egy családi házba szeretnék tesóméknak routert.15mbit es kábelnet lesz bent később lehet 30mbit.Én tp link 1043 at használok azt akartam nekik is mert én elégedett vagyok vele de már csak v5 van amin nem levehető az antenna.Szóval egy stabil 2.4 en működő gépet szeretnék ami azért jó lefedetséget ad.100nm.3 szoba.16 17e max amiből gazdálkodnak.köszi

(#69542) Gubek-Einste válasza gaben919 (#69541) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U ha nem kell 5 GHz-s wifi, ha kellene akkor TP-Link Archer C5v4.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69543) Móncsa


Móncsa
aktív tag

A router antennáján hol jön ki a jel ???

Vettem egy Asus 2 antennás router 6000ft-ért az Euronicsben ez egy nagy rakás szar a Tp link 841N hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#69544) sabat válasza Gubek-Einste (#69518) üzenetére


sabat
csendes tag

Mi a vélemény a D-Link DIR-882 EXO AC2600 routerről. Lényegesen olcsóbb a Synology AC1900-nál. Megéri a plusz 15 eFt-ot a Synology?

Üdv Sabat

(#69545) Luser2000 válasza sabat (#69544) üzenetére


Luser2000
addikt

Én pont ilyet vettem pár napja.
(Mint kiderült egy barátom is épp ilyet vett 2 hete, ő az ilyesmiben elég alapos és szakmabéli).
Nekem nagyon jók a tapasztalataim. DIGI 1Gb optikai hálózathoz használom. A családi házat jól beszórja, erős jelet ad, lehet játszani az antennák állásszögével, stb.

Kb 15-16 méterre a routertől, 1 közfal, csak 5GHz:

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#69546) Gubek-Einste válasza Móncsa (#69543) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69547) sabat válasza Luser2000 (#69545) üzenetére


sabat
csendes tag

Köszi a választ.
Nekem egy kb 80nm-es lakást kell besugározzon ytong szerű falakkal.
DLNA és NAS funkciókra niincs szükségem, arra ott a NAS, viszont az 1000-es Telekom net jelet kell kezelje.

Üdv Sabat

(#69548) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Adott egy kamera rögzítő rendszer, ami messze van a routertől, és nem akarok kihúzni neki 15 m kábelt.
Nézegettem ezeket a kis méretű routereket.

A kérdésem az lenne, hogy ezek teljesértékű routerként tudnak funkciónálni?

Amire használnám: Wifin keresztűl csatlakoznék a másik routerre (és onnan venném a netet) és kábelen pedig adám tovább a netet rögzítőnek.

Vagy vegyek inkább rendes routert?

:R

(#69549) jerry311


jerry311
nagyúr

Ugy nez ki eddig tartott a Netgear D7800.
Hardveres baja nincs (szerintem). Szoftveres annal tobb. Ujrainditas utan kb. 15-20 percig lehet belepni az admin feluletre. Utana ket hibauzenet kozul valogat: too many open files, not enough memory to fork child. Probalkoztam mar tobb firmware-rel, de mind ugyanez, meg a regiek is.
Kar erte, jo ugynok volt.

Milyen VDSL modemet vegyek? (Tuzfalnak jo lesz egy Meraki)

(#69550) Brogyi válasza jerry311 (#69549) üzenetére


Brogyi
senior tag

FRITZ!Box a batman. :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.