Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69851) Intruder2k5 válasza Ajándékok (#69850) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Annyit még a drágábbak se nagyon tudnak. Seed vonatkozásában inkább 4-5MB/sec-el érdemes számolni, de ezt is inkább HDD-ről, a pendrive nem alkalmas torrentezésre. Bár ha leveszem a korlátozást róla és maximálisan kihajtom, akkor az RT-N18U is képes 7-8MB/sec-el seed-elni, de akkor már nagyon le van terhelve, ami közben a böngészést is megnehezíti, szóval nem ajánlott ilyen sebességre routerrrel tervezni. Szerintem Te egy erősebb NAS-t, vagy valami Home Servert keresel inkább.

(#69852) Ajándékok válasza Intruder2k5 (#69851) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Nem torrentre kell. Kamera rendszer file-jait kell távolról letöltenem. Ezt a dvr-ről pendrive-ra másolják és ez
lenne a routerbe dugva.
Talán egy androidos tv-box is jó lenne. A router azért jobb, mert az úgyis kell.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#69853) Intruder2k5 válasza Ajándékok (#69852) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így kicsit jobb a helyzet, mivel csak egyszálas feltöltésről beszélünk, de csodát így se várj. Ha a pendrive bírja, akkor egy RT-N18U-nál úgy 5-7MB/sec-el számolhatsz, ami ugye 50Mbit/sec körül van.

(#69854) Ajándékok válasza Intruder2k5 (#69853) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

És a kicsit drágább routerek? Mennyibe kerül egy olyan, ami tud 100mbit-et az usb-n?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#69855) Gubek-Einste válasza Ajándékok (#69854) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olcsóbban kijönnél egy NAS-sal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69856) Ajándékok válasza Gubek-Einste (#69855) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Csak ideiglenesen kell, amíg a dvr-nél nincs net. A nas-sal utána semmit sem tudok csinálni. A routert lehet használni később is. Másik topicban ajánlottak xiaomi 3g router, az állítólag 30MB-t tud. Neten találtam Phicomm AC 1900 MU-MIMO Dual Band Wi-Fi Gigabit Router (K3C) 76$ és elméletileg 60MB-t tud. Egy nas-nál valószínűleg olcsóbb a tv-box is (már ha az elég gyors)

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#69857) altar21


altar21
csendes tag

Sziasztok!
Biztosan volt hasonló kérdés mostanában, de sajnos nagyon idő szűkében vagyok úgyhogy nem tudom végigolvasni a topicot. A lényeg: vettem egy Asus ac51u routert (gondoltam szintet lépek az eddigi alap routerjeimhez képest, hát nem sikerült), de nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet. Szóval mit érdemes venni max.15e-ért (vagy inkább kevesebbért)? Ami miatt az Asust vettem, hogy egyrészt talán gyorsabb lesz a wifim, de ugyanúgy 35-40Mb-tel jön mint az olcsó tp-linken, illetve hogy van egy 1TB-os külső vinyó, amiről kellene megosztani a filmeket, zenéket. Az Asus-nál ez a rész csak félig működik, mert a samba megy de a upnp nem. Hiába állítottam akárhogyan, semmilyen eszközön nem jelenik meg. Szóval ez most megy vissza a boltba, cserébe valamiért, ehhez kellene a segítség.
Köszi.
Ja, a másik esélyes a Tenda ac10u volt. Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#69858) woodworm válasza Ajándékok (#69854) üzenetére


woodworm
veterán

Kifelé ugyan nem láttam még teszteredményt, de hálózaton belül az mt7621-es soc-vel rendelkező routerek (dir-860l b1, xiaomi 3g) ki tudják használni az usb3 előnyeit, és olvasáskor akár 100MByte/s is összejöhet. Pendrive-ról biztosan lassabb és mindenképp cfw kell hozzá.

Padavan, FTP, hálózaton belül most 50MB/s-os olvasás jött össze egy Transcend 8GB-os pendrive-val.

Próbálj meg padavant tenni rá, az a wifi sokkal többet tud, viszont a kliens oldalnak is támogatnia kell.

[ Szerkesztve ]

(#69859) Intruder2k5 válasza Ajándékok (#69856) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ASUS RT-AC66 B1 is tud körülbelül 20-25MB/sec-et USB-n. Vagy ha még gyorsabb kell akkor nézz szét az eSATA portos Linksys-ek közt, pl. a WRT1900ac a smallnetbuilder tesztben ~75MB/sec körül teljesített. Persze gyári szoftverrel ezek önmagukban biztosan nem fognak feltölteni, ehhez valamilyen CFW-s megoldás kell még.

(#69860) Gubek-Einste válasza altar21 (#69857) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Xiaomi Mi Router 3G + CFW lenne talán a legjobb megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69861) woodworm válasza woodworm (#69858) üzenetére


woodworm
veterán

Az utolsó mondat altar21-nek ment volna.

(#69862) NdrewSunix válasza woodworm (#69846) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Azt tudod esetleg, hogy mivel tud többet hardverileg?

(#69863) Ajándékok válasza Gubek-Einste (#69860) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A cfw hozzáférhető? Laikus is tudja telepíteni, beállítani? Az új routerek alapból nem mutatják ftp szerverként a rájuk dugott pendrive-ot?

A xiaomi-t megtaláltam itthon 14k-ért. Az már elfogadható.

Mindenkinek köszönöm.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#69864) altar21 válasza Gubek-Einste (#69860) üzenetére


altar21
csendes tag

Igen, jónak tűnik, meg olcsó is, de azt olvasom, hogy a tárhelykezelő app csak kínaiban van.

(#69865) woodworm válasza NdrewSunix (#69862) üzenetére


woodworm
veterán

Sávonként dedikált antennák, gyorsabb wifi 5GHz-en.

(#69863) Ajándékok
Biztosan 3G-t találtál, bolti? A legtöbb eladó közvetít és csak a nevedben rendeli meg az eszközt, kevesen tartanak készletet.

(#69864) altar21
Padavant vagy openwrt-t kell rá tenni, mindkettő jóval többet tud a gyári fw-nél, és az openwrt-re akár magyar nyelvre is beállítható.

[ Szerkesztve ]

(#69866) NdrewSunix válasza woodworm (#69865) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Akkor megérheti a pár ezer Ft pluszt.
Köszi az infót!

(#69867) Ajándékok válasza woodworm (#69865) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A típus az, a hirdetés alapján készleten van, de majd rákérdezek.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#69868) woodworm válasza NdrewSunix (#69866) üzenetére


woodworm
veterán

Bocsi, félrement a címzés!

(#69867) Ajándékok
Ha a xiaomishopról van szó, jó lenne ha utána olvasnál és az információk alapján döntenél, hogy tényleg megéri-e.

[ Szerkesztve ]

(#69869) Ajándékok válasza woodworm (#69868) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Vaterán találtam, de most megnéztem, a shop-ot is, ott is van és ott számlával ugyan annyi.
Nem értek hozzá, hiába olvasok utána. De ha tud tized annyit, mint amennyit a #69858 hsz-ben írtál, akkor megfelel.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#69870) altar21 válasza NdrewSunix (#69866) üzenetére


altar21
csendes tag

Igen, köszi, értem én, biztos fasza meg minden, de 1. bár nem vagyok teljesen analfabéta ezen a téren, de nem tudom hogy telepítsek másik fw-t, 2. nem is nagyon akarok (meg aztán nem tudom, hogy azzal nem ugrik-e a gar), 3. ha az ember kiad ennyi pénzt egy ilyen kis cuccért, az legyen már használható, ne nekem kelljen gányolni vele. Azért köszönöm.

Bocs, félrement. woodworm-nek akartam.

[ Szerkesztve ]

(#69871) woodworm válasza altar21 (#69870) üzenetére


woodworm
veterán

Mivel látom, hogy nagyon nem is akarod, hogy segítsünk, azért elárulnám, hogy a routerek extra szolgáltatásai nem abban az ársávban igazán elterjedtek, mint amit belőttél. Ezért próbáltunk volna olyan routert ajánlani, ahol ez egyedi fw-vel megoldható, az egyiket éppen visszaküldeni próbálod. Egyébként annál az asusnál a csere pont megegyezik a gyári frissítés menetével, a xiaomira pedig ugyanaz az fw kell, csak a felrakása sokkal bonyolultabb.
Találni olyan routert, amiben van médiaszerver, csak azt nem garantálja senki, hogy együttműködik minden készülékeddel.

(#69872) altar21 válasza woodworm (#69871) üzenetére


altar21
csendes tag

Miért ne akarnám, hogy segítsetek, azért jöttem ide. Igen értem, hogy jobban működik, ha lecserélem a fw-t, én csak arra próbáltam rámutatni, hogy amennyi pénzt elkérnek ezekért, lehetne használható is, mert nem mindenki ért hozzá annyira, hogy ezt megcsinálja. Teszem azt lehetne rajt gyárilag az a fw amit itt ajánlasz. Vagy hülyeséget mondok?

(#69873) altar21 válasza woodworm (#69871) üzenetére


altar21
csendes tag

És akkor ha jól értem szerinted ne vigyem vissza ezt az Asus-t, hanem próbáljam meg a fw cserét? A gar azzal nem ugrik?

(#69874) MaCS_70 válasza altar21 (#69873) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyjából két lehetőség van, ha meghibásodik a routered:

1. Alapvetően működik, csak nem éppen úgy,ahogy szeretnéd. Ilyen esetben a gyári FW-t vissza tudod rá tölteni, nem veszik észre, hogy előtte más is volt rajta.

2. Úgy ahogy van, meghümmedt a router, nem indul be. Ebben az esetben a szerviz nem fog drága munkaórákat fordítani arra, hogy kielemezze a ROM tartalmát, szintén sosem derül ki, hogy módosított volt a FW.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69875) altar21 válasza MaCS_70 (#69874) üzenetére


altar21
csendes tag

Értem. Köszi. Akkor próba cseresznye.

(#69876) Lanash


Lanash
aktív tag

Kicsit visszatértem. Az ASUS Lyra minihez mit szóltok? Az árát most ne nézzük. Tud routerként is működni? Illetve a 3 szintet le tudná fedni? ( Családi ház, tégla fal, 3 szint)

(#69877) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Urak.

Tud esetleg valaki érdemi infóval ellátni?
Van egy Digis 1000-es előfizetésem.
Szeretném a kapott routert brigde módba tenni, és mögé kötni egy sajátot.
Ki mit ajánl az alábbi feltételek alapján:

Egyszerre 2 okos telefon, 1 tablet, és 2 számítógép lesz rákötve ( mind2 VPNezik, és ebből az egyik folyamatosan le/fel tölt )+1 vpn telefon, néha egy x-box.

Aránylag könnyű/jól adminisztrálható admin felület.

Erős wifi jel, ha lehet dualband, panelba kell 55nm-re.

Gigabit, és N, de leginkább AC szabvány is.

Lehetőleg 20 ezer alatt, ha tényleg tutti a router egy 30-at kigazdálkodok.

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#69878) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus RT-N15U routerem , kábelen mennyire tudna megbirkózni egy Digi 1000-s internettel? Gyári minden rajta.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#69879) Intruder2k5 válasza Dan-szan (#69878) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Meg kell próbálni, de szerintem sok lesz neki. Már meglehetősen régi hardver, mai szemmel nézve gyenge processzor, és a ram se túl sok benne. A topikjában az 500Mbps-t még visszaigazolták, én arra tippelek, hogy talán 7, max. 800 körül biztosan kifullad.

(#69880) uriember


uriember
aktív tag

Sziasztok, Asus RT-N18U-t használok most, remek router, de csak N-es, bár az új laposomon 230-240Mbps sebességet mérek tiszta időben :) (a régin is 200-210-t) , érdemes lenne-e lecserélnem AC-56U-ra az AC miatt, mert most olcsón tudnék egyhez hozzájutni? Tudja azt, amit leírnak a specifikációjában? Gondolok a gigabites (900 Mbps körüli) LAN-ra, illetve az AC-s 867 (na jó, mondjuk 500) Mbps wifire és N-n is 200 körül...2x2:2 MiMo-s a laptopom Intel 8260 kártyával. Előre is köszönöm az építő jellegű hsz-eket, ha van ebben a témában valaki(k)nek tapasztalata.

Tudom, hogy most az AC66U B1 a Best buy, de egyelőre tennék ezzel egy próbát...

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#69881) Intruder2k5 válasza uriember (#69880) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Gbit-es WAN kapcsolatot képes kiszolgálni, egy két magos 2x800MHz-es ARM SoC van benne, lényegében ugyanaz mint, az első szériás RT-AC68U-ban volt. A topikjában vannak linkelve WiFi-s mérések, nekem úgy rémlik, hogy 350-380Mbps-t láttunk ott, 400 felettire nem emlékszem, de ettől persze nincs kizárva, hogy ideális körülmények közt egy jó klienssel tudja azt is.

(#69882) Dan-szan válasza Intruder2k5 (#69879) üzenetére


Dan-szan
senior tag

:R

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#69883) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Jelenleg egy N18U router a tv-vel kábelel van összekötve. A tv nek csak 100-as a lan portja, de a wifije AC. Elméletileg egy AC router-el wifin jobban járnék, mint most a kábelen ???

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#69884) Gubek-Einste válasza rostiron (#69883) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Környezeti tényezőktől függ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69885) akela91


akela91
addikt

Sziasztok. Jelenleg egy Asus RT-N56U B1 routerem van, ami Access Point üzemmódban szórja a wifit 2.4ghz és 5ghz - en. Viszont nem vagyok vele elégedett, gondok vannak az FW - vel, nincs is rá 3 éve támogatás. Fogja és nem szolgálja ki néha a rajta lógó eszközök egy részét wifin. Tettem rá padavan custom Fw-t, ott meg az 5ghz teljesen döglött.

T-home os koaxos 500/22-es netem van, és mivel bridge módot nem tudok kérni a szolgáltatótól, valamint IPTV van, ezért maradna az AP mód LAN on az új választottnál.(DHCP off). Mi a most ajánlott középkategóriában?

A Thome os modemen(Sagemcom) lóg egy NAS, az ott is marad.

Lanon tudja a Gigabitet, 5ghz wifin ha tudja a közel 500Mbitet az elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#69886) Gubek-Einste válasza akela91 (#69885) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Asus AC66U B1 most az egyik best buy típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69887) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Haz okositashoz keresek routert.
Kapuk, redonyok, ontozes, es kesobbiekben bovites sem kizart.
Milyen eszkozt javasoltok?
Fontos, hogy beton satbil legyen, es ne kelljen havonta ujra inditgatni..
koszi!

(#69888) akela91 válasza Gubek-Einste (#69886) üzenetére


akela91
addikt

2 szoba tégla 54nm. A Router központi hekyen lenne kb. Kábelen 8 eszköz lenne, wifin 3.

Igények: AP mód, jó fw support, 5ghz. Usb nem fontos, van Nas. 20k körül szánnék rá. Amit említettél talán még belefér ha tényleg jobb mint a mostani Asus RT-N56U B1 em.

[ Szerkesztve ]

(#69889) altar21


altar21
csendes tag

Na, rátettem a padavan-t. Valamennyire javult a dolog, de a wifi sebesség még mindig nem jó. Az aria letöltő használatában tud valaki segíteni, mert bekapcsoltam, de nem tudom használni.

[ Szerkesztve ]

(#69890) Gubek-Einste válasza csongi (#69887) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Haz okositashoz keresek routert.
Ezt hogyan kell érteni?

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69891) Gubek-Einste válasza akela91 (#69888) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C5v4/C7

Az AC66U B1-et sokan dicsérik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69892) Gubek-Einste válasza altar21 (#69889) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ITT kellene ezt a témát folytatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69893) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
szeretném megkérdezni egy Routernél hogyan kell számolni a leírásban szereplő adatokat és a valós értéket?
Az átlagos Routereket pl ilyen értékekkel hirdetik
LAN sebesség: 10/100 Mbit/s
Wi-Fi sebesség: 300 Mbit/s
Ezek gondolom főleg hálózaton belüli értékek, de a valóságban mekkora internetet tudnak kezelni?
pl
- D-Link N300 dir-605L
- TP-LINK 150Mbps Wireless Lite N
- Technicolor TC7200

(#69894) D.Orion


D.Orion
veterán

Tiszteletem!

Keresgélek egy routert az otthoni net jobb wifi-s elosztására.

Jelenleg ami adott:
Tégla építésű két szintes családi ház. Emeleten a szoba egyik sarkában(teljesen rossz helyen, tudom) Telekom Speedport W724V Type Ci router.

Rácsatlakoztatott eszközök egyidejű maximális száma: 2pc vezetéken, 3smart tv, ebből 1 a földszinten(ha épp netes tartalom megy rajtuk) 6-7telefon, ebből 2 a földszinten(wifi bekapcsolva, és vagy nyomkodják vagy nem). Természetesen inkább a 1pc+1tv+4mobil a jellemző egyidejű net használó eszköz.

A probléma egyértelmű: A nem túl acélos 30/5 sebességű falusi T-Com netet az emeleten még csak-csak szétszórja terheléstől függően a rossz helyen lévő router. De a fölszintre már akkor se jut elegendő jel ha az emeleten nem megy semmilyen wifi-s eszköz.

Elsőre megpróbáltam kirakni a fenti routert a nappali közepére, ahol sokat javult a fenti jeleloszlás, de a fölszinten ez alig hozott érdemi javulást.
Így arra gondoltam, hogy megpróbálkoznék egy erősebb routerrel a nappaliban, hátha az több jelet tudna továbbítani lentre. Esetleg a lenti tv-re rádugok egy jobb wifi-s vevőt/jelerősítőt/amplifier-t.

Keresnék egy olyan routert amibe csak a net menne bele és a wifi-t ezzel osztanám meg az egész házban.
Árban elsőre 10K-ra gondoltam. Volt régen TP-Link 1043ND V1-em, még lakótelepen azzal meg voltam elégedve, de az már rég volt. Nézegettem a Xiaomi Routert is, de bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban.

Tudtok ajánlani valamit számomra?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#69895) Gubek-Einste válasza Krystal_s (#69893) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi-nél nehéz pontosan megmondani mert sok minden befolyásolja.
LAN-nál már főleg a 100-as port szab határt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69896) Gubek-Einste válasza D.Orion (#69894) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Xiaomi-ből csak is 3G-t érdemes megvenni, a sima 3-at nem.
10k elég elég kevés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69897) Krystal_s válasza Gubek-Einste (#69895) üzenetére


Krystal_s
addikt

Az igaz, hogy 120-as nethez kevés egy olyan Router, amire az van írva, hogy Wi-Fi sebesség: 300 Mbit/s.
Minimum 450 Mbit/s kell hozzá?

(#69898) woodworm válasza Krystal_s (#69897) üzenetére


woodworm
veterán

Mindenekelőtt gigabites wan portra lenne szükség. A wifi pedig olyan, amilyen, nincs garantált sávszélesség.

(#69899) D.Orion válasza Gubek-Einste (#69896) üzenetére


D.Orion
veterán

Melyik router lenne az ideális számomra és mennyibe kerülne? Végiggondoltam és hajlandó vagyok rá kiadni amennyit kell, hiszen ez egy olyan eszköz amit csak egyszer kell megvenni és utána kiszolgál.

(#69900) csongi válasza Gubek-Einste (#69890) üzenetére


csongi
veterán

Falak, tegla falak.
Tavolsag kb 30 meter.
Net 100/5 vagy 300/20
Telekom kabeles net.
Allando kliens, redony, kapuvezerlo, ontozo rendszer, tv, thermostat, nash.
Kb 10 androidos keszulek, rendszeres le-fel csatlakozasa.
Keret 20-40 k kozott.
Egyeb igeny... a lenyeg, hogy stabil legyen. Ne kelljen ujra inditgatni a rendszert.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.