Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69801) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Netgear R7000.-es routerem, de 5GHz.-en több falon nagyobb távolságban már gyakran leakadnak az eszközök. Szeretnék mellé egy Access pointot. Mit ajánlanátok hozzá? ( dual band-esre gondoltam )

Köszönöm!

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#69802) MaCS_70 válasza Doky1988 (#69798) üzenetére


MaCS_70
félisten

Feltéve ugye, hogy nem kell neki az 5 GHz -- ami azért, új eszköz vásárlása eseté egyre kevésbé ajánlható paraméter. Mármint az 5 GHz hiánya.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69803) Lanash válasza TeeJay (#69799) üzenetére


Lanash
aktív tag

Ez szimpatikus, köszönöm. Milyen AP-t érdemes venni hozzá, hogy a pincében is legyen megfelelő wifi lefedettség? Asus konnektoros? Asus RP-AP53?

(#69804) MaCS_70 válasza Lanash (#69803) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez szerintem egy repeater.

AP-nak jellemzően egy olcsóbb routert szoktunk ajánlani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69805) Lanash válasza MaCS_70 (#69804) üzenetére


Lanash
aktív tag

Van AP módja azért gondoltam erre, de akkor ez nem lenne megfelelő erre a célra?

(#69806) MaCS_70 válasza Lanash (#69805) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én rendes, nagy antennás, a konnektor helyétől függetleníthető eszközt használnék. (Copyright Gubek-Einste)

Nézz szét a routerek között, igények függvényében akár már egy Asus N12 D1 vagy N18 is remekül beválhat (2,4 GHz).

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69807) Gubek-Einste válasza Julot (#69801) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak az eszközzel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69808) Lanash válasza MaCS_70 (#69806) üzenetére


Lanash
aktív tag

Ok, köszi! :R

(#69809) andatti válasza Gubek-Einste (#69787) üzenetére


andatti
senior tag

Bár nem nekem válaszoltál, nekem is segítség volt...
A leírtak alapján próbáltam elemezni...

TP-Link
Archer MR200/ kb. 35e
MR400, kb. 47e
Usb nincs, csak 100Mbit, de van sim foglalat.

Asus 4G-AC53U/ kb. 66e
2.0 usb, 2 port, Gigabit, ftp, Standard sim, Nagyon drága nekem

4G-AC55U/kb. 32-49e
2db? Usb, (a képen csak 1db van), 4 antenna, Gigabit, Ftp támogatás?Nincs Sim foglalat. Így kellene a 2 usb, 1 a simnek, a másik az ftp miatt külső vinyóhoz,

4G-AC68U, kb101e
5 antenna, 4 port, Gigabit
Usb3.0 1db, sim foglalat
Perfect, csak az ára...

D-Link DWR-953, kb. 45e
Nincs Usb, 4db port, de csak 100 Mbit, sim foglalat,

Huawei B525 kb. 40e
Gigabit?, (a webshop csak 100Mbit-et írt) 3 port, Usb, (gondolom 2.0), Sim foglalat
Csak belső antenna, nem cserélhető.

Huawei B315S-22 kb. 35e
4db port, Gigabites, belső antenna, usb, wifi csak 150Mbit...

Kérdés, hogy a Huawei-ek tudják az Ftp-t támogatni?

Ez alapján tényleg a 100e a legjobb választás, vagy a 66e 2db porttal, de nekem írdatlanul soknak tűnik...
Van valami jó kompromisszum az olcsóbb kategóriáknál?
Vagy ha a Huawei kezeli az Ftp-t akkor abból bármelyik jó?

(#69810) Julot válasza Gubek-Einste (#69807) üzenetére


Julot
aktív tag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva? Panel, a lakás két vége között, kb. 8-10 m. 3 panel fal. Az 5 GHz teljesen szabad, csak én használom. A 2,4 viszont fullra tele van, minden csatornán van legalább egy szomszéd...
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? Digi 1000
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? 3-4 Okostelefon, 2 tablet, 1 laptop. Mind dualbandes
Mennyi lenne a beszerzésre? Nem az ár határozza meg a vásárlást. Minőségi, stabil AP készülék kell ami kiegészíti a Netgear R7000 routert. Persze annak örülnék ha minél költséghatékonyabban tudnám megoldani a beszerzést. Mondjuk úhy hogy az ár/érték arány a fő szempont!
Milyen egyéb igények vannak az eszközzel szemben? A dual banden kívül? Semmi. Access Pointot szeretnék, ennyi.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#69811) Gubek-Einste válasza andatti (#69809) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az összes ajánlott típus SIM kártya fogadására alkalmas.

Kompromisszumos megoldás az USB modem + azt támogató USB router használat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69812) Gubek-Einste válasza Julot (#69810) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két lehetséges megoldás van:

1; A jelenlegi eszköz marad a router és melléje egy TP-Link Archer C5v4 vagy Xiaomi Mi Router 3G.

2; A jelenlegi eszköz lesz az AP és az új pedig a router, pl Asus AC66U B1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69813) tom2085


tom2085
csendes tag

Sziasztok!
Egy kisvállalkozás számára keresek routert. 5 számítógépet, kb. 10 mobilt és 32 ip kamerát kellene kiszolgálnia. Esetleg még egy NAS lesz a hálózatba kötve biztonsági mentéseknek. 50/10 Mbps sebességű internetre lesz kötve.
Milyen routert tudnátok ajánlani?

(#69814) Gubek-Einste válasza tom2085 (#69813) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69815) hakos1987


hakos1987
őstag

Sziasztok!

Sajnos belezavarodtam a keresgélésbe, így szeretném segítségetek kérni.
Routert keresek, az alábbiaknak megfelelően:

Alapvetően mobilinternetet osztok egy Huawei E5186 routerrel. A gondom ott kezdődik, hogy a TV-m (Sony 55XE9305) csak 100-as lan-t tud (világ vicce na... :)) ). NAS-ról (QNAP TS-212p) szeretnék Wi-Fi-n streamelni 4K videót, mivel kábelen ez nem megy, de van a TV-ben AC-s Wi-Fi.

Mivel ritka, hogy legyen SIM kártya foglalata a routereknek, vagy akár USB-n lehessen mobilnetet osztani, akkor megtartanám a Huawei-t a net csatlakozáshoz, mint modemet. Amúgy 60/50-et tud a mobilnet, így biztos nem ez lesz a szűk keresztmetszet, inkább a belső hálózatra fektetném a hangsúlyt.

Árban ilyen TP-Link Archer C7körül gondolkodtam, nem tudom mennyire lenne előnyös MIMO-s eszközt választanom.
A TV és router közt légvonalba nincs 1 méter egyébként. Az eszköz a ház egyik sarkában lenne, 100 m2 másik felére azért tudjon jelet adni.
Köszi előre is a segítő kommenteket!

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#69816) deva


deva
tag

Sziasztok,

Tegnap bekrepált szüleimnél a router, úgyhogy kb azonnalra kéne valami új. Egy 500/200-s digis netet hajtana (esetleg egyszer csere a gigásra is elképzelhető), az alábbi felhasználási szokásokkal:

Kábelről:
- 3 asztali gép
- 1 xbox

WiFiről:
- 3 laptop
- változó, nagyjából 5 telefon

Eddig egy ASUS RT N65U volt, ami alapvetően jól ment, bár a WiFi mindig elég gyenge volt. Az ajánlót végigböngészve, ár/érték arányban talán az Archer C7 az, ami nekem a legjobbnak tűnik. Ez jó választás lenne?

Előre is köszi!

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#69817) Gubek-Einste válasza hakos1987 (#69815) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ritka, hogy legyen SIM kártya foglalata a routereknek, vagy akár USB-n lehessen mobilnetet osztani
SIM kártyás router-ek: TP-Link Archer MR200/MR400, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525
USB porton pedig rengeteg típussal megoldható, ha nem is gyári firmware-rel.

Árban ilyen TP-Link Archer C7körül gondolkodtam, nem tudom mennyire lenne előnyös MIMO-s eszközt választanom.
Más kliens eszközök, illetve a jövőre tervezés miatt mindenképpen előnyös.
Hasonló árban van még az Asus AC66U B1 is erősebb hardverrel.

A TV és router közt légvonalba nincs 1 méter egyébként. Az eszköz a ház egyik sarkában lenne, 100 m2 másik felére azért tudjon jelet adni.
A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69818) Gubek-Einste válasza deva (#69816) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő választás lenne, hasonló árban van még az Asus AC66U B1 is erősebb hardverrel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69819) hakos1987 válasza Gubek-Einste (#69817) üzenetére


hakos1987
őstag

Köszönöm a részletes választ!

Az Asus RT-AC66U szimpatikus és edigitálon jó árban van. Már csak egy dolog bizonytalanít el:

Találtam Németországból TP-Link Archer C2600-at, használtan szállítással együtt kb. 25-ért. Érdemes lehet megkockáztatni, vagy inkább az említett Asus újonnan?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#69820) deva válasza Gubek-Einste (#69818) üzenetére


deva
tag

Köszi! :R

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#69821) adika4444 válasza hakos1987 (#69819) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Én az AC66U-t venném.

Jelenleg is ilyet használok egy gigás DIGI-s nethez, illetve 1000/1000 megás Telekomhoz.
Egyik családi házas, viszonylag tisztább wi-fi-s környezetben van, míg a másik a panelerdő közepén.
2.4G-n el lehet netezgetni mindkettővel, 5G-n pedig mindkét helyen nagyon szépen hasít, számomra a TL-WDR3600 után döbbenetes a távolság sebesség aránya.

üdv, adika4444

(#69822) hakos1987 válasza adika4444 (#69821) üzenetére


hakos1987
őstag

Nekem a legfontosabb a 4K video streamelés lenne Wi-Fi-n, ezért vagyok bizonytalan.

Viszont ha jól nézem, Asus alapból támogatja az USB modemeket, ami + pont

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#69824) Celtis válasza adika4444 (#69821) üzenetére


Celtis
veterán

Ez jól hangzik. Gyári FW-rel használod? Milyen letöltési sebességet tudsz elérni vezetékes LAN-on?

(#69826) andatti


andatti
senior tag

Bocs az offért...
Ideiglenes megoldásnak azt találtam ki, hogy a mostani mifiből kiveszem a simet, és a most kapott újat teszem bele. Amit pedig kivettem, azt egy használaton kívüli mobilba teszem és azt/arról használom hotspotként a munkahelyen.
A bénázás pedig most indul:
A mifiből hogy lehet a simet kivenni? (nem jöttem rá, mert nem is találom) A ki és berakás között kell vmit csinálni a mifivel? Vagy csak kicserélem a simeket és újraindítás után minden ok lesz?
Illetve, a simet hogy lehet átalakítani mifiből mobilossá, hogy működjön?

(#69827) tom2085 válasza Gubek-Einste (#69814) üzenetére


tom2085
csendes tag

Szia, téglafal, egy szinten 3 egymás melletti irodába lesznek berakva a gépek. Különösebb igények nincsenek.
A lényeg, hogy tudja lekezelni azt a közel 50 eszközt.

(#69828) adika4444 válasza andatti (#69826) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Simán kapcsold ki a mifi-t, vedd ki a kártyát, és rakd be a mobilba.
Egyedül a helyes APN beállításokra kell figyelni. Ha jól rémlik ez Telenor, ott a telók online-ra állnak be, de ha nincs kapcsolat, át kell írni net-re, a másik kártyán meg a mifi alapból a netre fog beállni, ha nem megy, online-ra kell írni.

üdv, adika4444

(#69829) Julot válasza Gubek-Einste (#69812) üzenetére


Julot
aktív tag

Szia!

Nagyon köszönöm a segítséged!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#69830) Gubek-Einste válasza tom2085 (#69827) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ubiquiti EdgeRouter 4, 2 darab switch (az egyik PoE) és 3-5 darabos UniFi AC csomag amire ide szüksége lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69831) mcdennis


mcdennis
tag

Sziasztok!

Kaptam frissen egy IqPro korlátlan internetes SIM kártyát. Beraktam egy korábban telenor home csomaghoz kapott huawei routerbe, csatlakozik is a nethez PIN-t beirtam, de az internet sebessége a 25 kb/s ba van maximalizálva. Mi lenne a teendőm most? Nem változtattam a router beállításain a telenor home hoz képest.

(#69832) Gubek-Einste válasza mcdennis (#69831) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Flottás topikban kérdezzél rá erre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69833) TeeJay válasza Celtis (#69824) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem is AC66U B1 van
legújabb Merlin rajta
940-es mérek speedtest-en 1000-es DIGI-vel
torrentet kapja 24/7-ben és megy mint a huzat
AC-t csak LG G4 telómon tudom tesztelni ami ugye 1antennás
így 240megabit körül mérek letöltésre és az előző TP-Link 1043ND V2.x-et simán veri 2,4GHz-en is
jó 10-15megabittel többet kapok ugyanazokon a helyeken mint azzal
szóval én inkább ASUS-t ajánlom
pláne hogy Merlin-el baromi sok mindent be tudsz állítani :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69834) adika4444 válasza Celtis (#69824) üzenetére


adika4444
addikt

Igen, gyári firm, 800 Mbps fölött, volt már 940 Mbps is:)

üdv, adika4444

(#69835) Celtis válasza adika4444 (#69834) üzenetére


Celtis
veterán

Köszönöm a választ neked és TeeJaynek is. Így már teljes a kép.

(#69836) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Egy 120 négyzetméteres tégla építésű családi házba kellene nekem routert vennem, ami képes Telenoros mobilnetet szórni. Gondolom ezt ekkora helyen 1 routerrel nem lehet megoldani, de a lehető legerősebb megoldást keresem, aztán ha nem elég, akkor egy jelerősítővel megtoldanám a dolgot.

Milyen routert ajánlotok?

Köszi a segítséget :R

(#69837) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, a UPC topicban azt ajánlották, hogy ha ki akarom használni az 500Mbites sebességet wifin keresztül is, vegyek HW Nat-os, gigabites routert. Sajnos a boltok többségénél nem lehet erre rászűrni, így esetleg tudnátok linkelni 1-2 példányt, a megfizethetőbb kategóriából?
Előre is köszönöm!

(#69838) TeeJay válasza HellGreg (#69837) üzenetére


TeeJay
félisten

Asus AC66U B1-et vegyél
500 mbit nem garantált de w antennás AC cucc át tudja vinni szobán belül más kérdés hogy a cat5e kábel jóval olcsóbb

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69839) MaCS_70 válasza hkari (#69836) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem egészen mindegy, hogy a 120 nm pontosan mit jelent. A ház alapterületét, vagy ez több szintre oszlik el.

Simán lehet, hogy egy router kiszolgál. Nálam jóval 200 nm van három szintre osztva, és az Asus N18 és az AC87 is csont nélkül kiszolgálja az egész házat és széles körben a kertet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69840) HellGreg válasza TeeJay (#69838) üzenetére


HellGreg
őstag

Nem feltétlen szükséges hogy 500 menjen, de a jelenlegi 100mbit amit produkál, azért siralmas. Szóval ha 300mbit meglenne, nekem már az is bőven elég.

(#69841) hkari válasza MaCS_70 (#69839) üzenetére


hkari
őstag

Két szintre oszlik el, azért is nem gondolom, hogy elég lesz egy router sajnos.

(#69842) woodworm válasza HellGreg (#69837) üzenetére


woodworm
veterán

Mindenki számára mást jelent a megfizethető kategória.
Ha mindenképpen 20e alatt akarsz maradni, nem túl sok opció marad. A legtöbbnél kompromisszumokra kényszerülsz, a tp-link 1043ND és az asus n18u nem tudja az 5GHz-et, a tp-link C5v4 a jelenlegi routereddel szinte megegyező alapokkal rendelkezik, megpatkolva egy nem túl acélos gigabites switch-csel, a xiaomi 3G-t pedig kintről kell rendelni és a kínai felület leváltáshoz dolgozni kell rajta, de hardveresen ez a legjobb választás.
Húsz ezer felett pedig egyértelműen az asus ac66u b1.

(#69843) HellGreg válasza woodworm (#69842) üzenetére


HellGreg
őstag

Olyan 30k-ig tudok elmenni.. Mondjuk nagyon max 35K.

[ Szerkesztve ]

(#69844) MaCS_70 válasza hkari (#69841) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem a három szinttel sincs gondom -- a nagy kérdés, hogy miből van és milyen vastag a födém.

Tegyél egy próbát az Asus RT-AC66-tal, esetleg 86-tal! Ha nem jön be, még mindig lehet variálni, bővíteni, de egy jó router lesz a hálózatod főnöke.

A nagy kérdés a mobilnet megosztása. A gyári szoftverrel USB stickkel 25-30 Mbps-ra számíthatsz, egy AC87-es és egy N18-as nálam legalábbis ennyit produkál.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69845) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Decemberben lehetőségem adódik a UPC 240-es netét lecserélni a Digi 1000-es netére. Kb. fele annyit fizetnék a négyszeres sebességért, nem beszélve a sokszoros feltöltési sebességet.
Tudom, hogy itt magamnak kell gondoskodni a routerről majd, ebben kérném segítségeteket, hogy egy gazdaságos, de jól használhatót keressek.
Kicsi a ház, 42 nm, tehát nem kell ultra bivalyerős wifis legyen. Elég a gigabites sebesség a kábelen, nem fontos, hogy wifin is tudja. (1 PC (kábelen) és 3 mobil, valamint egy kamera (wifin) csatlakozna rá összesen)
Tulajdonképp a mostani régebbi,gagyibb UPC-s router is megteszi jelenleg. (Nem az új connect box van.)

Esetleg ez?
[link]

Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#69846) woodworm válasza NdrewSunix (#69845) üzenetére


woodworm
veterán

Ha nem akarsz többet invesztálni bele, akkor inkább már a C5. A jelenlegi hardververzió a C2 kikalapálásának tekinthető.

(#69847) Gubek-Einste válasza HellGreg (#69843) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor az Asus AC66U B1 az ideális választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69848) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy valaki használ e nem szolgáltatói vdsl routert? Szükségem lenne giga lan portokra s ac wifire, de elvileg nem olyan egyszerű a csere, mint egy sima routernél (sajna árban sem). Ha cserélném, csak át kell ütnöm a szolgáltatói adatokat? Esetleg ajánlott tipus? Köszönöm

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#69849) Gubek-Einste válasza Zsmester89 (#69848) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ajánlott lenne a szolgáltatói eszköz PPPoE Passthrough módban használni és sima saját router-t beüzemelni a többi feladatra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69850) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Sziasztok

Az olcsó USB 3.0 portos routerek milyen sebességgel tudnak feltölteni a rájuk dugott gyors pendrive-ról?
Azért kérdezem, mert régen USB 2.0-ás 700-1500 kbyte-ot tudott a 30-40MB helyett.
Esetleg tudtok ajánlani valami olcsót, ami tud legalább 100mbitet?

Köszi

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.