Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69401) hyper83


hyper83
tag

Sziasztok,

A javasoltak alapjan megvettem az ASUS RT-AC66U routert es van meg egy D-Link 860l -es routerem.
+jelenleg van egy Huawei B525-os router es Telenoros LTE internet, ez ev vegen le lesz cserelve Telekomos Gigabites internetre.
Szeretnem a segitsegeteket kerni a kovetkezo konfigban: Az ASUS RT-AC66U routert szeretnem a felsö szinten hasznalni a D-Link 860l-t pedig az also szinten es a Wifi-t kiterjeszteni (ugyanazzal az SSID-val), a Huawei B525 csak a LTE nethez kell. Hogy lenne celszerü bekonfiguralni a routereket? Huawei LAN-> Asus WAN es ASUS LAN-> D-Link LAN kabelezes es ugyanazzal az SSID-val+titkositassal konfiguralni a Wifit az Asus es D-link routeren elvileg jo megoldas nem? Igy az Asus lenne kvazi a main router.
Elore is koszonom es bocs a lama kerdesekert.

[ Szerkesztve ]

(#69402) bluemirage válasza hyper83 (#69401) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem az a lényeg, hogy kapsz-e itt választ, hanem ahogy gondoltad magad is... ide tényleg offtopik, de itt tudnak segíteni... ott tedd fel a kérdést.

Meliora sunt bono inimica

(#69403) donat_sz válasza Gubek-Einste (#69362) üzenetére


donat_sz
senior tag

Az eddig olvasottak alapján kezdem letenni a voksom az Asus AC66U B1 mellett. Archer C7 ellenében a jövőállóságra felhozott érvek voltak a meggyőzőek.

E mellé milyen PCI-E-s wifi adaptert javasolnátok?

Sajnos a hálózati kábel az adott szobába macerásan (vagy küllemre nem preferált módon) kerülhetne csak be.
Ennek okán szükséges a wifi kapcsolat. Egy fal van csak légvonalban útban.
Cél a gyors hozzáférés az internethez de legfőképp a NAS-hoz (rotuerre lesz kötve kábellel), ahol dokumentumok, médiák, munka fileokhoz kell hozzáférni.

(#69404) hyper83 válasza bluemirage (#69402) üzenetére


hyper83
tag

Koszonom a gyors valaszt ;)

(#69405) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Sziasztok! Milyen routert lenne érdemes vásárolnom 5Ghz-es UPC Wi-Free OpenWRT-s dekódolásához? Jelenleg TP-Link 740N egy antennás routert használok, sajnos ez csak 2,4Ghz-t tudja, ezért szeretném lecserélni.

(#69406) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

Van itt valaki, aki Xiaomi Mi Router 3 EU-t használ a gyári Mi Wifi app-pal? Lenne pár kérdésem.

(#69408) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Sziasztok!

500 as Digi netes csomaghoz, 2 db PC (UTP LAN) és 3 db WIFI-s eszköz esetén megfelelő választás lenne a "TENDA F9 600M Whole-Home Coverage Wi-Fi Router" eszköz?

Nem igazán kell sok funkció csak működjön egy 52m2-es panel lakásban, a wifivel most 2 antennás routerrel is bőven elegendő ennke meg ha jól nézem erősebb is a Wifi része szóval azzal gond nem lehet. LAN portokon játék stream ( 2 db I5 ös gép SSD vel) torrent, igazából megosztva max 250/250mbit-en, gondolom ezt is bírná probléma nélkül ( habár a max sebesség az majd kiderült hogy meglezs e a névleges max)

(#69409) woodworm válasza Lacccca87 (#69408) üzenetére


woodworm
veterán

Átverés az a router.
Nem gigabites, tehát ~94 Mbit környékére számíthatsz vele. A wifije csak 2,4 GHz-et tud, hiába a 4x4-es kiépítés, gyakorlatilag nincs kliens, ami ki tudná használni.

(#69410) Lacccca87 válasza woodworm (#69409) üzenetére


Lacccca87
őstag

Wifi sebesség nem érdekel( telefonok lógnak csak rajta kicsi adatforgalommal), de akkor ezek szerint a Gigás WAN porton sem fog átjönni az 500mbit?
Igazából csak addig van rá szükségem amíg az Optikát be nem huzzák mert utána a DIGI ONT-jét hanálnám csak az még min fél év.

[ Szerkesztve ]

(#69411) woodworm válasza Lacccca87 (#69410) üzenetére


woodworm
veterán

A nem gigabites azt jelenti, hogy nincs rajta Gigás WAN port. Bár tényleg elég érdekesen tüntetik fel a specifikációban.

(#69412) Lacccca87 válasza woodworm (#69411) üzenetére


Lacccca87
őstag

Hmm, tényleg most hogy mondod, elnéztem. Ipon oldalán keresgettem és a Gigás Routerre szürve ezt dobta fel illetve a LAN portja giga-t is ír. De a specifikciót jobban elolvasva tényleg csak 100-as a WAN portja van ......
Van valami olcsó megoldás? Ami használható ilyen felhasználásra? Nincs sok kedvem venni egy 20K-s routert amit utána 10K ért is alig tudok majd eladni ha felesleges lesz.

Ez tűník még olcsóbbnak: TP-LINK Archer C2 AC900

[ Szerkesztve ]

(#69413) adika4444 válasza Lacccca87 (#69412) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Az
Archer C2
jó lehet átmenetileg, elvileg ez át tudja NAT-olni az 500-as netet...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#69414) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok!

Mai napon beüzemeltem a korábban ajánlott archer c5 v4-et. Két gép csatlakozik hozzá 5e kábellal viszont míg az egyik gépen megy a 1gbs a másikon csak 100mbs. RTL8111G integrált kártya van benne, elvileg kellene menni a 1gbs-nek. Beállítást csak az alapot csináltam meg a routerben, más nem lett állítva (kivéve wifi). Mi lehet a probléma, vagy mit kellene megnéznem szerintetek?

(#69415) uriember válasza Mexbacsi (#69414) üzenetére


uriember
aktív tag

Próbáld meg megcserélni a két gép UTP kábelét, ezzel kiszűrheted az esetleges kábelhibát. Ha jól látom a C5 mind a 4 LAN portja gigabites, de esetleges hibás termék kiszűrése miatt ott is megcserélheted az UTP-ket.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#69416) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Ez meg volt. Úgy sem jó sajnos. Az jelenthet problémát ebben, hogy a win nem official és észleli ezért nem engedi 1gbs?

(#69417) uriember válasza Mexbacsi (#69416) üzenetére


uriember
aktív tag

Az szerintem nem. LAN kártya beállításait megnézted? Lehet ott van 100Mbps-ra állítva, tedd Auto-ra.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#69418) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Aut vagy duplexen van. Sima 1gbs duplexen is marad a 100mbs

[ Szerkesztve ]

(#69419) Gubek-Einste válasza donat_sz (#69403) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sekből Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69420) Dzsofi válasza Intruder2k5 (#69398) üzenetére


Dzsofi
csendes tag

(#69398) Intruder2k5

Egy HD filmet néztem meg aminek 19 500kbs a bitrátája.Tv látja az 5ghz-s wifit bár elég gyenge a jel.Nekem tökéletes lenne jelerősítővel és abból jövő UTP kábellel is ha erősebb. Szóval valami ilyesmire lenne szükségem. Router és 2 jelerősítő ha szükséges.

(#69399) cigam

Sajnos nem tudom hogy egy hálózaton fut e az áram. Lehet hogy a NAS szerverem is gyenge,igazából csak egy belépő szintű (synology ds215j). Kábellel és telefonnal nem próbáltam még csak wifin. Hétvégén megpróbálom de routerre mindenféleképpen szükségem lesz mert itt sajnos nem UPC internetem van,csak SIM kártyás T mobile Huawei router amiből 1 utp kimenet van és valamiért nem is bízom annyira benne ezért az csak modemként üzemelne.

Köszönöm a gyors válaszokat és a továbbiakat is!

:R :R

Üdv Dzsofi

Life's a game. If you don't play, you lose.

(#69421) Gubek-Einste válasza lenovomen (#69405) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link Archer C7 megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69422) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Csak, hogy egyértelmű legyen számomra... ezt ajánljátok?

(#69423) Gubek-Einste válasza polgi803 (#69422) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69424) polgi803 válasza Gubek-Einste (#69423) üzenetére


polgi803
őstag

Köszönöm szépen... nekem is csere lesz a DIGI optikaihoz...

(#69425) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!

Zyxel Armor Z1 routert használtam UPC 500/21-es internettel, bridge módba kapcsolt szolgáltatói eszköz mellett hosszú ideig.

Nyáron költöztem, ugyan ilyen csomag bekötve, viszont a Zyxel tápja elpukkant, amikor be szerettem volna üzemelni. Visszavittem gariba és javítás helyett pénz visszatérítést kaptam (amivel nem nagyon lettem kisegítve, mert az anno 60eFt-os eszközt 30eFt-ért sikerült megcsípnem egy akció keretén belül.)

Most a szolgáltatói routert használom, de azon sajnos nincsenek USB portok.

Olyan eszközt keresek (lehetőleg minél jobb áron),ami:
- van rajta gigabit LAN (2 munkaállomás, jövőre egy Synolgy 918+ NAS)
- 5GHz .ac wifi-t tud, (3 telefon, 2 tablet, alkalmanként 1 laptop)
- 2,4GHz-es wifivel is elboldogul, akár azonos SSID-val (bár ez nem elsődleges szempont)
- fennakadás nélkül le tud kezelni 30-35db 2,4-en csatlakozó eszközt (smarthome: wifi égők, konnektorok, kapcsolók, stb)
- USB 3-as portokkal rendelkezik hálózati meghajtó megosztása végett
(ha még torrent klienst is tudna futtatni az maga lenne a kánaán, bár ezt a feladatot jövőre a NAS át fogja venni)
- 30e-nél nagyon nem kér többet Ft-ból :U

Tudnátok ajánlani konkrét típust?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#69426) Gubek-Einste válasza szpali (#69425) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC66U B1 lesz a megfelelő eszköz.
Nem ajánlott mindkét sávon azonos SSID használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69427) Poultier


Poultier
tag

Bár nem router, viszont hálózat:

Milyen repeatert ajánlotok?
Egy Cisco EPC3925 jelét szeretnénk megerősíteni, mert a távolabbi szobában már elég gyenge a jelszint. Ideiglenes megoldás lesz, költséghatékony megoldást szeretnénk.

Köszi! :R

(#69428) Istv@n válasza Gubek-Einste (#69426) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Szia!

Mért nem ajánlott az azonos ssid? Pont erről keresek valami leírást....

(#69429) Angelo69


Angelo69
senior tag

Egy intézmény hálózatának a kiépítésén dolgozom
Digis net lesz bekötve, és 6-8 asztali géphez kellene. Továbbá 12-14 portról kábel kihúzva, és a végén routerek (TP-Link C5).
Eredeti tervek alapján, router lett volna (C7) és arra rákötve egy 24 portos switch amiből ment volna szerteszét a hálózat az irodákba. Most viszont rátaláltam a Microtik-re, de nincs tapasztalatom vele.

Ez ajánlott router lehet? MIKROTIK CRS125-24G-1S-2HnD-IN

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :)

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#69430) Cirbolya_sen válasza Angelo69 (#69429) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia, a topikjában több segítséget kaphatsz

Cirbolya_sentinel

(#69431) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sziasztok.

Adott egy panel lakás (tégla), ahol 100/100mbp/s-el rendelkező internet hálózat van bekötve, Cat5e kábelezéssel. Mivel esélyes hogy később nagyobb sebességű hálózat lesz kiépítve, ezért olyan router-t keresek amit nem kell egyhamar lecserélnem. Felhasználása 24/7-ben.

Ezeket az eszközöket kellene kiszolgálnia egy darab routernek:

- CCTV (1080p)
- Smart TV
- 2db Notebook
- 2-3db Telefon és Tablet
- 1db NAS

Igények:

- Dual-Band
- Belső antennák
- Fekete vagy szürke ház
- Fanless hűtés, vagy heatsink mod lehetősége

Elsősorban használtan keresném az eszközt, így az ár jelenleg másodlagos, bár nem szeretnék 20-25 ezer Ft-tól többet szánni rá.

Várom az ajánlatokat.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#69432) ekkold válasza Angelo69 (#69429) üzenetére


ekkold
őstag

Nem lesz jó, ebben gyenge a proci (1x 600MHz), digis nethez erősebb kellene. Válssz más típust, amiben legalább 4magos processzor van.

[ Szerkesztve ]

(#69433) donat_sz válasza Gubek-Einste (#69419) üzenetére


donat_sz
senior tag

köszi a részletes választ!
Van ezek közül is olyan, amint ár/érték/minőség arányban különösen ajánlanál? vagy ezek közül már csak a pénztárcára bíznád a választást? Árban elég jelentős különbségek vannak.15-25e kb duplája egyik a másiknak, de nem látom sajnos tisztán, hogy valós használatban ennek valaha látom is az előnyét, mint a router esetén (pl. időtállóság)

Részemről mindenképpen, PCI-E opció előnyben van az USB-vel szemben, így ha azokból történő választásnál tudnál még iránymutatást adni, az nagy segítség volna.

(#69434) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok

Ha nincs semmi extra igény, csak a stabilitás, a kettő közűl melyik lehet a jobb ?
[link] vagy [link]
Illetve ebben az árban van más ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#69435) Tothgera30 válasza rostiron (#69434) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem keress használtan 1043ND-t, azzal picit jobban jársz, már csak a CFW, cserélhető antenna és USB port miatt is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#69436) rostiron válasza Tothgera30 (#69435) üzenetére


rostiron
őstag

Tényleg csak alap dologra kell, usb biztos nem lenne használva CFW se kell. Egyik havernak le kell vásárolni a pcx-nél egy alaplap árát. Gondoltuk az öreg sz...r routerét lecseréljük.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#69437) Angelo69 válasza ekkold (#69432) üzenetére


Angelo69
senior tag

Akkor jobb lenne az első elgondolásom, hogy erősebb router, es arról egy 24-es switch?
Melyik router lenne akkor megfelelő? Mert gondolom a C7 is kevés lenne.
Esetleg C8?

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#69438) MaCS_70 válasza Istv@n (#69428) üzenetére


MaCS_70
félisten

Röviden: két különböző alhálózatról van szó, miért is lenne azonos az SSID-jük?

Az, hogy Te nem fogod tudni őket megkülönböztetni, a kisebbik, bár valós probléma -- de miért jó Neked, hogy nem tudod, hogy melyik melyik?

A hosztoknak jellemzően nem okoz gondot az azonos név, ők fizikai címet néznek.

A gyakorlat viszont egy kicsit más. Nem vagyok egy nagy hálózati szaki, sem tudásban, sem az általam látott hálózatok számát tekintve, mégis, már meglepően sok alkalommal találkoztam olyan helyzettel, hogy instabil a wifi, leszakadnak a kliensek, indokolatlanul alacsony asebesség -- aztán hopp, az addig azonos nevű SSID-k elkülönítése mindent megold.

Egyébként őszintén érdekelne: mégis milyen előnyöket vártok az azonos SSID-k használatától?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69439) Gubek-Einste válasza Istv@n (#69428) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való téma.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69440) Gubek-Einste válasza Tothgera30 (#69431) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A belső antenna már elég ritka.
Asus AC66U B1 megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69441) Gubek-Einste válasza donat_sz (#69433) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Leginkább a pénztárca kérdése itt a vétel.
Érdemes a router gyártóéval azonos adapter venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69442) Gubek-Einste válasza Angelo69 (#69437) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ubiquiti EdgeRouter lenne talán a jó választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69443) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

DIGI 1Gbit hálózat van a házunkban. A jelenlegi Cisco router már nem tudja kellő wifi sebességgel és teljesítménnyel kiszolgálni.

Ez a kütyű megfelelő választás lehet?
D-Link DIR-882 EXO AC2600 SmartBeam Gigabit router

Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#69444) ekkold válasza Angelo69 (#69437) üzenetére


ekkold
őstag

Igen a router+switch kombo lenne jobb. A sok kliens miatt routernek betennék valami komolyabb mikrotiket, RB450Gx4, RB1100AHx4, RB4011 + ha wifi is kell akkor az utóbbinak van wifis változata, a másik kettő választása esetén lehet valamilyen AP-t mellé tenni (pl. RB951G-2hnd, hAPac, cAPac). Ahol szükség lesz 24 portos switch-re, oda nem tennék be otthoni célra készült TP-Link és hasonló routert.

(#69445) TeeJay válasza Luser2000 (#69443) üzenetére


TeeJay
félisten

Inkább Asus AC66U B1-et vegyél

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69446) Luser2000 válasza TeeJay (#69445) üzenetére


Luser2000
addikt

Köszönöm szépen.

Azon kívül, hogy kicsit olcsóbb, mi szól mellette ?

Látom, hogy 2,4-en csak 450-et tud, míg a D-Link 600-at.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#69447) iff


iff
senior tag

Megmondaná valaki,hogy a TP-Link c1200 végül is miért nem ajánlott router? [link]

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#69448) TeeJay válasza Luser2000 (#69446) üzenetére


TeeJay
félisten

figyu mutass nekem olyan eszközt ami 600-at tud 2,4GHz-en
az hogy a router tudja nem jelenti azt hogy a piac hemzsegne olyan ellenoldali eszköztől is ami szintén tudja
arról nem beszélve hogy ahhoz annyi antenna is kell meg jó vétel
engedd el a 450-et is
általában 2antennás minden cucc és jó vétel esetén 40MHz-en 300-as linked lesz azon talán 100-130megabit át fog menni és itt a vége a 2,4GHz-nek
ha több kell akkor 5GHz AC 80MHz-en 3antennával 1300mbit link de ott is inkább 2antennás minden tehát 866mbit lesz amivel 400-450megabit átmehet ha jó a vétel

de ha neked az kell hogy 600mbit 2,4GHz-en vedd azt amit linkeltél aztán ha majd szopsz vele jössz vissza és kérdezni fogod mire cseréld le :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69449) woodworm válasza TeeJay (#69448) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk a hivatalos adatokkal szemben az n66u b1 is tudja a 600Mbitet. A dlink viszont 800-as 2,4 GHz-en. A végeredmény pedig tényleg a kliensen múlik.

(#69450) uriember válasza TeeJay (#69448) üzenetére


uriember
aktív tag

"jó vétel esetén 40MHz-en 300-as linked lesz azon talán 100-130megabit át fog menni és itt a vége a 2,4GHz-nek" Bocs, hogy belevau, de van olyan router, amelyik nyugodt környezetben (pl. nálam :) ) képes 200Mbps feletti wifire. A router Asus RT-N18U, csak 2,4GHz, a kliens egy öreg Fujitsu S760, N-es kártyával, 2x2MiMo-val. Egyszóval nem lehetetlen, ha valaki megelégszik a 2,4GHz-el... :))

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.