Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68151) Impair1980 válasza w333 (#68149) üzenetére


Impair1980
aktív tag

ASUS AC58U-nak egy hibája volt nálam, az pedig, hogy van egy WIFI-s klímám, amire ha csatlakoztatom, akkor pár óráig jó, aztán megszűnik a kommunikáció. A klímát kipróbálva más routerrel jó volt. Nem jöttem rá, hogy mi okozhatja a problémát. A WIFI kapcsolat megvan, pingelni is tudom, de nem hajlandó kommunikálni az Android-os appal, csak ha újraindítom a routert!
Ebbe fáradtam bele, így hát lecserélem. Korábban volt egy AC1200-as router, azzal nem volt ilyen gond, ezért is váltanék, most TP-Link-re!

(#68152) Archttila


Archttila
veterán

Melyik ARM alapu modellek kezelik a hardveres NAT-ot?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#68153) kali válasza szzimo53 (#68147) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Mert a WAN/LAN és a WLAN (bizonyos tekintetben) két külön dolog.
A router által szórt wifi hálózatra csatlakozó eszközök attól még tudnak a routerrel/egymással 300 vagy 867 Mbps kapcsolaton kommunikálni - a router szempontjából együtt a kettőn is, ezért szokás összeadni a jó marketingesek által -, hogy a router vezetéken csak 100 Mbps szabványt kezel.

kbhuinfo: A moddolt firmware verziók ha több opciót is adnak bizonyos esetetekben a gyáritól, a hibalehetőség is több, mert nem mindegyik kezeli a (HW) NAT funkciót, vagy korlátozott/kompromisszumos a wifi....stb., ezért ezeket is érdemes figyelembe venni - pláne a router típusának a kiválasztásakor.
Bizonyos (torrentes...stb.) terhelést kibír a C7 és kategóriája is, valakinek megfelelő és elég is lehet, de más kategória az adott tekintetben jobb, erősebb, két- vagy négymagos CPU-val rendelkező típusok, bár ezt sokan csak akkor tapasztalják meg, ha jobbra/erősebbre váltanak és úgy adott a korábbi típus adta viszonyítási alap.

[ Szerkesztve ]

(#68154) Soma01 válasza szzimo53 (#68147) üzenetére


Soma01
veterán

Igen, össze szokták adni azt a két számot de azok csak a kapcsolati sebességet mutatják ideális esetben. Tehát WiFi-n lehet 100 Mbps-tól nagyobb sebesség is. Pl. két-három WiFi között. Maga a chip a routerben tud "ennyit", ezért írják rá.

(#68155) kzkz válasza Lokids (#68114) üzenetére


kzkz
őstag

Én is megvettem ma. A dobozán van egy matrica, azon ott a B1, és nekem még az is, hogy HW ver: B2 :)

Úgy tűnik, hogy jól szuperál. A fix IP-k kiosztása elég gáz, nem lehet úgy felvenni eszközt, hogy nincs bekapcsolva és nem kapott már IP-t. Illetve nem mindig a MAC cím jelenik meg a listában, hanem valami szöveg, pl.: Realteck semiconductor... Még jó, hogy buborékban kiírja a mac-et.

Ja 64 fix IP-t lehet csak kiosztani és port forward-ból is ennyit lehet max. Ez azért gáz, hogy van korlát :( Mondjuk 20-nál járok, de akkor is :)

SSH-n bejelentkezve se tudok többet betenni a config file-ba?

A CFW-ben is van korlátozás ezekre?

(#68156) kali válasza kzkz (#68155) üzenetére


kali
legenda

Ez csak egy SOHO eszköz - és abból is csak a középső sáv -, magasabb kategóriában kell gondolkodni, ha valaki 64 eszköznél többet akar ilyen szempontból menedzselni.
Az eszköz csatlakoztatása nélkül, előre konfigurálható a fix IP, csak a kliens nevét/MAC-címét és a kiosztani kívánt IP címet kell beírni, ha az első érték stimmel, akkor megtörténik majd az aszerinti párosítás.

(#68157) w333 válasza Impair1980 (#68151) üzenetére


w333
félisten

2.4Ghz -n van kapcsolódva és néha eldobja mi ? :B

Nekem a Moto G telefon csinálta ezt a 2.4Ghz hálózaton, nálam a megoldás az volt hogy a Wireless Mode átállítottam "Only N" azóta nem szakad meg ! :)

Ez a B/G protection kavarhatott be, Only N -re átállítva nincs B/G protection !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68158) szzimo53 válasza kali (#68153) üzenetére


szzimo53
tag

Nekem az nem tiszta hogy ha a WAN 10/100-as tehát 100mbits-et tud befele fogadni akkor az hogy fog nekem 867mbits-et szórni 5ghz-n? Ha rámérek speedtestel egy alkalmas eszközzel akkor 100at vagy 867et fog mutatni.

(#68159) Intruder2k5 válasza szzimo53 (#68158) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy routeren nem csak WAN<->LAN irányú forgalom mehet keresztül. Azért nem érted, mert Te csak ebben gondolkodsz.. Ha pl. csatlakozol rá 2.4GHz-en egy 300Mbps-t tudó eszközzel, illetve 5GHz-en egy másik ac szabványossal, azok ideális körülmények közt képesek lehetnek egymás közt 120-130Mbps sebességre is. Olyan forgalom esetén viszont, ami bármelyik ethernet porton keresztül halad, sosem lesz ~94Mbps-nél nagyobb a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#68160) Impair1980 válasza w333 (#68157) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Ahogy mondod...
Kipróbálom....

(#68161) kali válasza szzimo53 (#68158) üzenetére


kali
legenda

Sehogy, de nem is kell, mert mint korábban írtam, két külön dologról van/is lehet szó.
A megfelelő eszközök 300/867 Mbps sebességgel kapcsolódnak a router által szórt adott wifi hálózathoz és annak nincs direktben köze ahhoz, hogy a router milyen sebességet kap és továbbít kábelen.
Akinél külön szempont az általad írt is, az olyan routert vásárol, ami kábelen gigabites.
Akinek 100 Mbps alatti sebességű internetes szolgáltatása van, de az internet sebességéről függetlenül, attól gyorsabban szeretne állományokat másolni a routeren keresztül például két 867 Mbps (AC 2*2:2 MIMO) kliense között, annak megfelelő a 100 Mbps WAN/LAN portokkal és 300+867 Mbps wifi képességgel rendelkező router, mert kábelen WAN <-> LAN/WLAN irányban tudja az internetes sebességét (<100 Mbps), amellett WLAN <-> WLAN irányban jóval többet (>100 Mbps) is.

[ Szerkesztve ]

(#68162) w333 válasza Impair1980 (#68160) üzenetére


w333
félisten

99% hogy nálad is ez lesz ... és így nem fogja eldobni ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68163) woodworm válasza szzimo53 (#68158) üzenetére


woodworm
veterán

Pont a napokban került fel szóba valamelyik topikban és végeztem méréseket egy repeaterként működő, hasonló paraméterekkel rendelkező routeren. Olyan 120-150 Mbites sebességeket mértem.

(#68164) Gubek-Einste válasza Archttila (#68152) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez létszíves fejtsed ki jobban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68165) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Nézegettem az Ubiquiti AP-ket és a AC NanoHD vagy az AC LR közt gondolkodok.
A számok alapján a NanoHD antennái is legalább annyi hatótávot kellene adjanak (5Gn) mint az LR és ráadásul ott dedikáltak és kettö van mindkét bandon. Jól értettem a számokat vagy benéztem valamit?

Bazsy

(#68166) kzkz válasza kali (#68156) üzenetére


kzkz
őstag

Valóban be lehet írni a MAC-et, csak furcsa volt, hogy a legördülő menünél kell...

(#68167) Archttila válasza Gubek-Einste (#68164) üzenetére


Archttila
veterán

[link] :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#68168) Gubek-Einste válasza Archttila (#68167) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az összes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68169) kzkz


kzkz
őstag

Kis érdekesség: ipkg csomagkezelő gyári FW alatt. [link]

Rádugtam egy pendrive-ot, engedélyeztem a letöltéskezelőt a gyári FW-ben, majd ennek hatására letöltötte az ipkg csomagkezelőt (ami előtte nem volt rajta), és a mount-olt pendrive-ra linkelt egy opt mappát, ahova telepíteni lehet ipkg-vel a programokat. Fel is tettem a nano-t, mc-t, htop-ot :)

ipkg update
ipkg install mc nano htop

Így gondolom a transmission torrent kliens is telepíthető a gyári FW-re, nem kell lecserélni CFW-re.

[ Szerkesztve ]

(#68170) mutyi válasza Gubek-Einste (#68129) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi az ajánlásokat, én is ezeket találtam tp-linkből.
T4UHP-t miért nem lehet kapni Eu-ban?

Sajnos a Digi 1000-ből Tp-Link Archer C9-es routerrel összekötve sem tudok gigabites ethernet porton keresztül sem 200-300 mbit-et lefelé kicsiholni. Egyszer ment 400 mbit-ig fel a mutató.
Feltöltés maximummal van, 210 mbit.
Ugyanezzel a laptoppal wifin 120 mbit lefele és felfelé is.

Van valakinek valami speckó beállítása,amivel jobb letöltési eredmény érhető el?

[ Szerkesztve ]

(#68171) arcitec válasza mutyi (#68170) üzenetére


arcitec
addikt

És honnan töltesz le, hogy nem tudsz többet kicsiholni.Valahol van saját szervered ami tud 1000 Gigabit-et? Ha nincs, akkor hiába van akár 5000 Gigabit-es vonalad, ha a kiszolgáló szerver csak 100-.at tud! ;) :D

[ Szerkesztve ]

(#68172) arcitec válasza w333 (#68144) üzenetére


arcitec
addikt

És mi a gond újabban a TP-LINK router -kel? Meghibásodnak vagy mi? Csak mert vagy 5 éve van N900-as és tökéletes még vagy 5-10 évre is akár. :U

(#68173) mutyi válasza arcitec (#68171) üzenetére


mutyi
őstag

Sehonnan. Simán speedtest.net-el teszteltem, 1 napja kötötték be.

(#68174) w333 válasza arcitec (#68172) üzenetére


w333
félisten

Nincs velük gond nekem egy WDR 4300 is van ami 3 éves és a mai napig hibátlan, most Asus AC66U B1 van az kicsit más kategória, stabilabb, gyorsabb, jobb :)

Illetve a TP-Link támogatása szvsz. nagyon gyenge ! :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68175) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!

Ajánlanátok nekem egy routert? A következő igényeim vannak vele:
SMB,FTP,Printserver,DLNA media server,USB port nyilván és BT kliens

Vettem egy Tenda AC9et de sajna nincs benne média server se és BT se. (AC15ben már van média server de BT nincs). Szerintetek egyébként megbizható márka a Tenda?
Mit vegyek szerintetek?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#68176) arcitec válasza w333 (#68174) üzenetére


arcitec
addikt

Az mit jelent, hogy a támogatás nagyon gyenge.(Nálam nem kell - kellet semmit támogatni.) A setup és hasonlók mind rendben , firmware letöltési lehetőség rendben, szóval nem értem. Meg hogy stabilabb, gyorsabb(ez pl adott a spec szerint, azt meg tudja),jobb? Na ezt sem... :U

[ Szerkesztve ]

(#68177) arcitec válasza mutyi (#68173) üzenetére


arcitec
addikt

Milyen az eszköz amire kötötted, lehet az a gyenge, esetleg még a kábelezés lehet gyenge pont...De hogy nem a router szerintem ... ;)

[ Szerkesztve ]

(#68178) uriember válasza mutyi (#68170) üzenetére


uriember
aktív tag

Böngészőfüggetlen speedtestet használj- Speedtest by Ookla-, ha van vírusirtód, azt kapcsold ki a mérés idejére (nekem elég a Win Defender). Úgy valószínű más eredményt kapsz, a böngészőből indított speedtestek csalnak.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#68179) #95590400 válasza medvezsolt (#68175) üzenetére


#95590400
törölt tag

tenda ac15-re már lehet tomatoarm-et rakni, azzal kb. megkapsz mindent, amit szeretnél.
de pl. asus ac66u is kb. 30e ft, de annyival többet meg is ér.

[ Szerkesztve ]

(#68180) medvezsolt válasza #95590400 (#68179) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Hali

A Wake -on -Lan is egy extra feautre a routereknél ugye? .. nagyon ritka hogy látom specifikációkban.

Köszi a tippeket. Sajnos vettem egy Synology DS115j NAS-t . de veszett lassu. Az eléréstől kezdve, a FTP-n és SMB fájlátvitelen, torrent is lassu nagyon. Nem is értem. Meg is nézem van-e topikja itt.

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#68181) Archttila válasza Gubek-Einste (#68168) üzenetére


Archttila
veterán

Köszönöm! Akkor TP-Link vonalat elfelejtve az Asus AC66U B1 jó választás ha dual-band gigabites cuccra van szükségem.

szerk.: A sima AC66U is ajánlott vagy csak a B1? :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#68182) kzkz


kzkz
őstag

Az mitől lehet, hogy egy Intel G540-es csak 300mpbs-et tud, míg egy gyengébb N3150-es alaplap 700mpbs-el tölt le? Mindkettő gigabit-es LAN, a G540-es windows 10, az N3150 ubuntu. (UGyanazon a kábelen próbáltam)
[link]

Az érdekes az, hogy LAN-on másolva a G540 és egy i5-3330-as gép között megvan a 900mbps.

[ Szerkesztve ]

(#68183) Gubek-Einste válasza Archttila (#68181) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az A1 már idejét múlt darab, nem éri meg megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68184) Gubek-Einste válasza kzkz (#68182) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68185) kzkz válasza Gubek-Einste (#68184) üzenetére


kzkz
őstag

Hova illik? Van hálózatos topic?

(#68186) Gubek-Einste válasza kzkz (#68185) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Talán IDE de inkább hardveres kérdés ez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68187) mutyi válasza arcitec (#68177) üzenetére


mutyi
őstag

Core i5 proci, 8gb memória, gigabites ethernet. Ezek vannak a notebookban. Jah és egy SSD.

Még egy kérdés: Tapasztalatok alapján hogyan érdemes beállítani a wifit? Ugyanazt au SSID nevet adni a 2,4Ghz-nek és az 5Ghz-nek vagy mindenképpen érdemes őket külön kezelni?

(#68188) Gubek-Einste válasza mutyi (#68187) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sávonként mindenképpen különbözőek legyenek, elég egy csak egy jelölés, hogy melyik-melyik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68189) kzkz


kzkz
őstag

Az normális, hogy egyetlen torrent letöltés 100%-ban leterheli az egyik CPU magot az RT-AC66U-n? (Nem a router tölt le, hanem mögötte egy gép)

[ Szerkesztve ]

(#68190) arcitec válasza mutyi (#68187) üzenetére


arcitec
addikt

És a szolgáltatói elosztótól a laptopig mi a kábel? Min. CAT5e kell ...

(#68191) Gubek-Einste válasza kzkz (#68189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68192) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Sziasztok,

Errol mi a velemenyetek? Esetleg mas kb £50ig bezarolag? Ennel kicsit kevesebbert van Asus AC51 vagy pont £50ert Asus AC53.

(#68193) Gubek-Einste válasza Tufa_ (#68192) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68194) Tufa_ válasza Gubek-Einste (#68193) üzenetére


Tufa_
aktív tag

80nm-es lakas, tobbnyire gipszkarton falak, a router valahol a lakas kozepen lesz majd. Egyelore kb 75Mbithez, aztan talan idovel 150-300Mbit, ahogy elerheto lesz Londonban. Max 1-2 laptop (csak az egyik WIFI), egy medialejatszo es 2 mobil.
A jelenlegi szolgaltato routerjet szeretnem vagy levaltani (lassu, a media player sem igazan kedveli..) vagy az uj routert AP-kent hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#68195) #09198592


#09198592
törölt tag

Sziasztok!
Digi 1000 nethez milyen routert ajánlanátok?

(#68196) kali válasza #09198592 (#68195) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A legfontosabb kérdés, hogy mennyit szánsz rá, mert van például 15.000 Ft környékén, de 150.000 Ft-ért is, amellett jó lenne ismerni az elvárásaidat, elég például a csak 2.4 GHz wifi, vagy kell az 5 GHz/AC ia, illetve ha van egyéb preferációd, akkor azt is.

[ Szerkesztve ]

(#68197) #09198592 válasza kali (#68196) üzenetére


#09198592
törölt tag

Sajnos nem értek a routerekhez. D-link dir842 nézegettem. Kis garzon lakásba kellene. 3-4 eszköz lesz rajta. Mi ez a 2.4 és 5 GHz? :)

[ Szerkesztve ]

(#68198) Gubek-Einste válasza Tufa_ (#68194) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Asus legyen de amelyik gigabites portokkal rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68199) Gubek-Einste válasza #09198592 (#68197) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

2.4 GHz vs. 5 GHz

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68200) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

A 1043N-t tényleg kivezeti a tp-link? Egyre ritkább, nem nagyon találni már sehol, és elmondás alapján nem is lesz.

Ezek után, hasonló (~10-13k-s) nagyságrendben milyen 2.4GHz-s router-t ajánlott venni?

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.