Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68656) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!

Mit javasoltok wifi jel továbbításra? Lan-on jutna el a routerből az eszközig a jel. (wdr3600-ból)
A legfontosabb: minél erősebb legyen a kütyü wifi ereje, mivel vályog házba kerül, valami iszonyatos módon védi le a házat a wifitől az ilyen fal. A mostani routerre is tettem külön erős antennát, hát két szobával odébb már épp hogy megy.. A wifis konnektoros jeltovábbító pedig ennél is gyengébb :(
Szóval erős cucc kéne :)

Előre is köszönet :R

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#68668) Gubek-Einste válasza sgery (#68656) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68670) sgery válasza Gubek-Einste (#68668) üzenetére


sgery
őstag

Nagyjából a ház közepére tudnám így betenni, innen a legtávolabbi falhoz 2db 40cm-es vertfalat kell átvinnie. Az összes többihez max 1db fal vezet, 40cm-es..

Kertváros, legközelebbi szomszéd kb 15m-re tőle, de nincs wifijük. Igazából szinte semmilyen más wifi nem zavar be.

500-as digi net van. Hozzá a digi routere hídba rakva, erre megy rá a wdr3600-as mint fő router. Gondolkoztam már ennek a cseréjén, de annyi minden beállítás van rajta hogy még nem vettem erőt egy új konfigurlására. Frissíteni sem merem már e miatt, bár elvileg a legújabb van fw rajta.

Mobilnetezére lenne csak használva, minden fontosabb eszköz ki van lanozva (pc, tv, nas ...), tablet pc ami picit többet venne ki belőle kb ennyi.
2-3 mobillal, 1-2 tablettel lehet számolni, de semmi komoly. Csak legyen elég erős vétel.

Nem tudom mennyiért futnak, azért 100e-ret biztos nem adnék ki rá. Főleg hogy csak wifi jeltovábbítónak lenne használva.

Köszi! :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#68671) Gubek-Einste válasza sgery (#68670) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Xiaomi Mi Router 3G megfelelő lehet de csak kínai rendeléssel elérhető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68672) sgery válasza Gubek-Einste (#68671) üzenetére


sgery
őstag

Köszi.
Gearbesten is kapható, viszont egy gondom van vele: mindenhol kínai nyelvet írnak rá. Ez állítható angolra? Mert az biztos, hogy egy kínai menünk ki nem igazodnék
Hivatalosan ezt írják:
"Can i change the language of Xiaomi WiFi router 3G?
No, you can't. It only supports Chinese."

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#68673) woodworm válasza sgery (#68672) üzenetére


woodworm
veterán

Az androidos app angol nyelvű és a böngészős fordítóval is jól lehet boldogulni.

(#68674) sgery válasza woodworm (#68673) üzenetére


sgery
őstag

Köszi.
Igazából az a lényeg, hogy be tudjam állítani rajta, hogy wifi továbbítóként működjön. Ha ez az appal megy, akkor már rendelem is.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#68675) woodworm válasza sgery (#68674) üzenetére


woodworm
veterán

Ebben nem tudok segíteni, mert nálam nem sokáig van a gyári fw rajtuk. Annyit tudok azonban, hogy azon váltott módban működik a repeater funkció, az egyik sávon vesz, a másikon ad.

(#68676) sgery válasza woodworm (#68675) üzenetére


sgery
őstag

Csak hogy lan-on kötném be, nem wifin venné a jelet amit erősít.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#68677) motocoder válasza sgery (#68674) üzenetére


motocoder
aktív tag

Az Mi app-al könnyü beállitani vezetékes repeaternek.

[ Szerkesztve ]

(#68678) sgery válasza motocoder (#68677) üzenetére


sgery
őstag

Köszi, akkor rendelem is

Más. Egy helyen felujitunk egy kecot, ide keresek routert.
Azt nem tudom milyen net van de számoljunk ezres digivel.

Van több yamaha okos erősítő, mindenhez cat6 lan kiállás. Ezeknek dedikált routert javasolnak.
Ezen kívül az alabbiak, mindnek lan kiallassal: okostv, nas, okosotthon központ, hikivision kamera remdszer, ház végénél egy wifi repater lan kiállással (hosszú a kert és hátul is kell vétel).
És ezen kívül wifi hálózat kell, minél erősebb és gyorsabb.
Olyan megrendelő, ahol az ár nem számít, minél jobb minőségű legyen neves márkával pl. Cisco.

Szóval amit keresek : wifis router, switch, wifi repater lan bemenettel, dedikált router yamaha rendszernek.

Mit javasolnatok?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#68679) Soma01 válasza sgery (#68678) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem Ubiquiti eszközökből válogassatok. A kamera rendszer meg legyen külön hálózaton. (külön switch vagy speciálisan beállított switch vagy router)
Ez a külön router az erősítőnek meg értelmezhetetlen. Külön csatlakozás és kábelezés ezek szerint van a központig (gondolom ott lesz egy nagyobb teljesítményű switch). Annyi meg bőven elég az erősítőknek is.
A plafonra is mennek UTP kábelek? Mert oda szokták rakni az AP-kat legtöbbször. Vagy a falra is lehet, magasra, közel a plafonhoz.

[ Szerkesztve ]

(#68680) Bazsy válasza sgery (#68678) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Ha nem wifi jön a jel hanem lanon akkor az nem repeater hanem access point.

Én is unifi cuccokat javaslok mert egy programmal vezérelhető minden. Attól függően hogy hány kimenet van esetleg a rackes cuccaik lennének jók oda (Unifi Security Gateway Pro, Unifi Switch 16/24/48 amennyi port kell, és Unifi AC AP-k igény szerint kb egy per emelet) szerintem az AC AP Lite elég de ha sok mobil eszköz van akkor AP AC LR inkább. Pro akkor jó ha sok (100+ eszköz van) ha nagyon gyors Wifi kell és van eszköz ami ezt támogatja akkor AP AC nano HD. Kert lefedesere Unifi Mesh AP Pro. Ezen brutális 8dbmes antennák vannak és időjárás álló ház.

Bazsy

(#68681) sgery


sgery
őstag

Köszi az infókat
Tudtok Budapesten olyan boltot ahol összeválogatják nekem, hogy miket vegyek a rendszerbe ebből a márkából?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#68682) Soma01 válasza sgery (#68681) üzenetére


Soma01
veterán

Például az AccessPoint Kft., a honlapjuk pedig: www.accesspoint.hu

[ Szerkesztve ]

(#68683) Cirbolya_sen válasza sgery (#68681) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia

[link]

[link]

Cirbolya_sentinel

(#68684) sgery


sgery
őstag

Köszönöm, holnap felkeresem őket

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#68685) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

ASUS RT-AC66U ip.n-nál vajon B1-es? Mert van a sima, meg van külön B1, de jócskán drágább...

(#68686) Petikusz


Petikusz
tag

Üdv valaki linkelne egy asus ac66u b1-es forumot. Régebben megtaláltam. De most nem találom. Köszi

(#68687) Intruder2k5 válasza Petikusz (#68686) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#68688) r859 válasza CoolBoy323 (#68685) üzenetére


r859
csendes tag

Edigitalon most 28e a B1.

(#68689) CoolBoy323 válasza r859 (#68688) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

láttam, csak a másik boltban van levásárlásom, el akarnám lőni :U

(#68690) chipesz


chipesz
őstag

Sziasztok!

Olyan routerre lenne szükségem, ami 30 méteres távolságban is működik és 8 gépet is meg tud hajtani. Ár nem tényező. Létezik ilyen? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#68691) ekkold válasza chipesz (#68690) üzenetére


ekkold
őstag

30 méter távolságot bármelyik wifis router tud, ha nincsenek falak közben. Ha vannak akkor meg elsősorban attól függ, hogy azokon mennyire megy át a jel. Egy szállodába telepítettünk anno mikrotik cuccokat, volt olyan AP, amin közel 60 user netezett egyszerre....

(#68692) Petikusz válasza Intruder2k5 (#68687) üzenetére


Petikusz
tag

Köszi 😉. Amúgy próbáltam de valamiért nem dobott találatot ezért irtam. Ide.

(#68693) Scale


Scale
őstag

Sziasztok, lehet kicsit offtopik de nem találtam más topikot ezzel kapcsolatban: asztali pchez szeretnénk wifi adaptert venni, hogy kivaltsuk a kábelt mert messzebb kerül a modemtol a gép és ehhez keresek egy olcsó megoldást. Neztem a TP-LINK TL-WN822N tipusut és ez nagyjából az arkategoriban van és jónak tűnik ehhez. Ennél van jobb alternatíva és/vagy esetleg olcsóbb?
Illetve az is szempont, hogy földszinten lesz a gép (gigabites halokartya van benne - tudom a max sebességet elveszti az 500mbps-es netunkbol), a router pedig egy emelettel fölötte egy szomszédos szobában. Szóval azért aránylag gyors legyen a net, a letöltés nem lényeg.

Köszi!

(#68694) odrif


odrif
MODERÁTOR

Érdemes lenne lecserélni az Asus RT-N18U routerem egy ASUS RT-AC66U B1-re?

És csak keresnem kellett volna a topikban:
"Az N18U hardveresen erősebb mint az N66U és wifi tekintetében is jelentős eltérés van a két eszköz között, nem nagyon lehet megmagyarázni, hogy megéri-e a kettő közti különbség a plusz árat vagy sem. A fő kérdés itt, hogy kell-e az 5 GHz-s wifi képesség vagy sem."

Gubek-Einste
(Topikgazda)

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#68695) woodworm válasza odrif (#68694) üzenetére


woodworm
veterán

Mennyiben válasz az idézet a kérdésre?
Mert a régi hardververziójú ac66u is tudta az ac-t az n66u-val szemben, nem szimplán csak a dual band miatt volt jobb az n18u-nál. Viszont a b1 hardververzió a soc tekintetében is sokkal erősebb lett.

(#68696) odrif válasza woodworm (#68695) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ja igen valóban igazad van.
Gyorsan kerestem és mellé lőttem az AC66U és az N66U között.
:R

20 éve a Prohardveren

(#68697) Gubek-Einste válasza chipesz (#68690) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68698) Gubek-Einste válasza Scale (#68693) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68699) Scale válasza Gubek-Einste (#68698) üzenetére


Scale
őstag

Holnap megcsinálom a merest.
Ez egy kertes ház, téglából. A falak száma elég nehezen számolható mert ajtó is van kb a router és a padlo-plafon között. Mivel falusi ház ezért a szomszéd relative messze van.
Egy régebbi tplink wr841n.

Amúgy ipaddel és egy xiaomi mi a1-el mertem speedtestet a pc leendő szobájában és ipaddel annyit mertem mint az emeleten egy távoli szobában (80+mbps lefelé), míg a telefon gyengébb 10-20mbps-t tudott, de ez a másik szobában is ilyet produkál. Azért majd holnap az általad linkelt hszben az appokat megnezem a szobában, köszi :)

(#68700) Cyrin


Cyrin
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.