Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68951) Soma01 válasza fanti (#68950) üzenetére


Soma01
veterán

1. Szerintem a hozzászólásod harmadik szavát és az ehhez hasonló trágár szavakat mellőzd a továbbiakban a hozzászólásaidban!

2. Eddig milyen routerekkel próbálkoztál amiken szerinted nem működött? Szerintem az Asus-okkal biztosan nem lesz gond. Ugyan így nem szokott panasz lenni a TP-Link-ekre sem. A nagyobb gyártók biztosan tudják megbízhatóan kezelni ezt.

(#68952) SeatZola válasza Soma01 (#68947) üzenetére


SeatZola
őstag

Igen tud. Samsung Tab S3.

Rappi

(#68953) Soma01 válasza SeatZola (#68952) üzenetére


Soma01
veterán

Ha a E5785 is a képben van, akkor a tudása alapján azt javaslom. 300 Mbps, Cat6 LTE, AC-s wifi. Azt írják, 12 óra a működési ideje egy töltéssel (3000-es akksija van). Többet én se tudok, mint amit írnak róla.

[ Szerkesztve ]

(#68954) fanti válasza Soma01 (#68951) üzenetére


fanti
addikt

Ideges voltam, bocs!

TL-WR1043N v5 - na ez biztos nem tudja!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#68955) kali válasza fanti (#68954) üzenetére


kali
legenda

Az említett router tudja adott funkciót, más gond van nálad.

(#68956) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok,
Olyan kérdésem lenne, hogy felmerült bennem az a dolog, hogy csak ruterrel töltök le és fel. (torrentet)
Érdeklődnék, hogy milyen ruter szükséges hozzá, és nem tudna valaki segiteni csont nullárol ennek beállitásával kapcsolatban?!
Jelenleg egy ilyet használok.:
Firmware Version:
3.14.7 Build 130424 Rel.72646n
Hardware Version:
WDR4900 v1 00000000 T-PLink

Ruter nem tudom képes-e rá...

ÁdiBá

(#68957) Speeedfire válasza Speeedfire (#68949) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Illetve a c5v4-ből honnan lehet tudni, hogy melyik boltban van v4?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#68958) woodworm válasza Speeedfire (#68957) üzenetére


woodworm
veterán

Designt váltottak, megkapta az ívelt szappantartó alakot. Egyébként legtöbbször csak levélváltást követően lehet kideríteni a pontos verziót. A v4-hez tudtommal még nincs cfw, bár valószínűleg lesz, nem sokban különbözik a mediatekes c2-estől.
Erős kompromisszum ez a 10-15 ezer forintos ársáv, valamiből mindenképpen kevesebbet kapsz. Ebben a hardver, a xiaomiban a lan portok, beszerezhetőség.

(#68959) Speeedfire válasza woodworm (#68958) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nekem ha már tudja a 1042nd tudását, már boldog vagyok. Cfw nem lenne rossz, de nem szükséges.
Egyedül az erős wifi, wan, ddns és a wol a fontos.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#68960) Gubek-Einste válasza SeatZola (#68946) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A sebességre semmilyen garancia sincsen mivel minden a környezettől függ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68961) Arti1 válasza kaciokos (#68921) üzenetére


Arti1
aktív tag

Sziasztok,

(#68921) kaciokos hozzászólásában szereplőkhöz nagyon hasonló igényem lenne, ami különbség:
- nincs gigabites háló (kb. 10 megás Tcom adsl van, azt hiszem)
- nem nagy a ház, eddig a Tcom-tól kapott Speedport fehér modem-router-wifi-voip kombó teljesen jól kiszolgálta az igényeket (voip-ot, iptv-t nem is használtuk, főleg youtube mesenézés meg telefonon internetezés)

Amit szeretnék:
- Megmaradna a speedport, modem-nek (tavaly nyáron is kivágta a villám (telefonvonalon jött be), kaptam újat, ugyanolyat a szolgáltatótól, idén is egyszer mellénk vágott már, meg most is épp villámlik) Ha idecsap megint, vigye a szolgáltatói eszközt, de ne a saját routert
- Kellene vendég WIFI (ne is lássa a belső hálón a NAS-t, meg semmit), korlátozható sávszélességgel
- opcionálisan gondolkodom 3G/4G stick backup hálózatnak történő használatára (viharban sokszor az egész utca internetje elmegy, ilyenkor kellene automatikusan váltani a 3G-re

Kisebb hatótávú router-ben mit ajánlanátok? Max. 30-at szánnék rá.

Köszi előre is!
Arti1

Szerk:
Parent control-nak is örülnék, de ez is csak opcionális

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#68962) Gubek-Einste válasza Arti1 (#68961) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C5/C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68963) ekkold válasza Gubek-Einste (#68962) üzenetére


ekkold
őstag

A 1043N is tud vendéghálót sávszél korláttal?

(#68964) rokko99


rokko99
csendes tag

Sziasztok! Van egz olyan problémám, hogy van a telekomos sagecom kábelmodem, ebbe egy switchen keresztül csatlakozik egy Apple AirPort Express, amit azért használok, hogy AirPlay-en keresztül, a telefonomról, vagy a gépemről tudjak zenét hallgatni. De ez a szr állandóan megakad, akadozik, lecsatlakozik, összeomlik, szenved, engem meg a sírba tesz. Az AirPort úgy van beállítva, hogy a WiFi-je ki van kapcsolva, egy lanon keresztül csatlakozik a hálózathoz, gyakorlatilag csak az AirPlay funkciója működik. Véletlen átállítóttam, és ha natolja a hálózatot, és önálló routerként működik (mint, ha egy mezei tp-linknek a wan-jába dugnám a lant) akkor abszolút megszűnik a fent írt probléma. Tudom... legegyszerűbb lenne akkor így használni, annak a WiFi-jére csatlakoni, és kész, de a hatótáv elég gyenge, a hálózati megosztást offolja, valamint lassú is, mert csak 10/100-as lan van rajta, a net pedig 500-as, és így kevésbé tudom butítani az ssd-mert a torrentezéssel. Valakinek van valami ötlete erre a megoldásra? Szerintem egy NORMÁIS routert kellene az egész rendszer alapjává tenni, és a telekomosat csak modemként használni, mert már több gond is volt az ip cím kiosztásával. Ja, és ha fix ipüt adok az apple kütyünek, akkor sem változik a dolog. Olyan mint ha nem is rögzítené az ip címet. tök mást ad utánna neki... Milyen router lenne jó választás? ami megbízható, és gyors? a térerősségnek nem kell annyira nagynak lennie, a sima beépített antennás is jó gyakorlatilag. Esetleg vegyek egy AirPort Extreme-t? Azzal mehet? Előre is köszi a válaszokat :)

(#68965) Arti1 válasza Gubek-Einste (#68962) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm a tippeket! :R

Megnézem őket, de addig is még 1 kérdés:
Ezek közül valamelyik tudna olyant, hogy:
A routerre gigabitesen kábellel lenne rákötve egy Syno NAS.
A routertől kb. 3 méterre a másik helyiségben (10cm-es tégla fal, 1 db) lenne egy 4K-s smart TV.
Tudná valamelyik router akadásmentesen vezeték nélkül továbbítani a TV-nek a NAS-ról a 4K UHD videót? (Ha a többi eszköz nem szűk keresztmetszet, csak a router a kérdéses). Úgy, hogy közben megy még telefonon youtube és facebook is WIFI-n?
Vagy ehhez már egy jobb kategóriás (drágább) router kellene?
Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#68966) woodworm válasza Arti1 (#68965) üzenetére


woodworm
veterán

Ebben általában pont a tv wifije szokott a szűk keresztmetszet lenni. Ha meg több aktív eszköz is lóg egyszerre a wifin, akkor meg a wifi half duplex módja kavar be. A tv lejátszóján pedig ritka esetben lehet állítani a cache-t.

[ Szerkesztve ]

(#68967) Arti1 válasza woodworm (#68966) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm, akkor ez most nem lesz szempont

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#68968) Monkey


Monkey
tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani olyan routert, ami repeater nélkül elvisz egy kétszintes családi házat, ill. a háztól kb. 30 méterre még rá lehet lógatni pl. egy csengőt? Dedikált hálózat lenne okos eszközöknek, nem akarok rajta semmi mást csinálni. Tehát a hatótáv lenne a lényeg, nem a sávszél. (gondolom 2,4 GHz-ben kell gondolkodni) Ha kell további infó a válaszhoz, akkor csak kérdezzetek! :R

(#68969) Gubek-Einste válasza ekkold (#68963) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdezzél rá ITT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68970) Gubek-Einste válasza rokko99 (#68964) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C5/C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Tehetsz egy próbát az AirPort Extrem-mel is ha úgy gondolod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68971) Gubek-Einste válasza Arti1 (#68965) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább kellene bekötni a tévét, úgy is fix helyen van és akkor nem lenne gond a lejátszással.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68972) Gubek-Einste válasza Monkey (#68968) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U de semmilyen garancia sincsen, hogy működni fog amit szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68973) Sgr_A


Sgr_A
addikt

sziasztok

fél év alatt a 2. asus n18u routerem hal meg
mit javasoltok helyette max 20k ig (1000Mbts+ wifi 5ghz)

a mi store-ban rendelhető a xiaomi 3g-s routere 2-4 hét határidővel érdemes ilyet rendelni?
lehet rá angol menüt varázsolni?

[ Szerkesztve ]

(#68974) adika4444 válasza ekkold (#68963) üzenetére


adika4444
addikt

Igen, tud, meg beállítható hogy a belső hálózathoz ne férjen hozzá (nem VLAN).
(#68965)Arti1:
Arra figyelj, hogy a TP-LINK-ek nem tudnak USB-n modemet kezelni, az USB-s ASUS-ok azthiszem tudnak.
(#68973)Tapsi75
Ha az itt is ajánlott Xiaomi Mi Router 3G-ről van szó, akkor az firmware cserével okosítható, elvileg a menüje is csak úgy tehető angollá, alap esetben talán a telefonos alkalmazás az amivel angolul lehet vezérelni.

üdv, adika4444

(#68975) ekkold válasza rokko99 (#68964) üzenetére


ekkold
őstag

Szerintem is egy másik router kellene. Az, hogy a telekomos eszköz csak modemként működik, vagy NAT-ol is majdnem mindegy. Utóbbi esetben az új routert esetleg berakhatod DMZ-be, így a port forwardolással sem lenne gond. Router tekintetében én a Mikrotiket preferálom, de ettől sokan félnek, mert a többi soho kategóriás cucchoz képest pilótavizsgás a menüje, más tekintetben viszont a sokkal nagyobb menürendszer arányosan több szolgáltatást takar.

[ Szerkesztve ]

(#68976) ekkold


ekkold
őstag

Hogy oszlassam egy kicsit a ködöt, mikrotik routerekkel kapcsolatban, nekiálltam egy mikrotik cikk írásának, ami ha másra nem, arra jó lesz, hogy mindenki eltudja dönteni van-e affinitása ilyen routerhez, akinek meg már ilyen van, de még kezdő a témában, annak segíthet a cikk a beállításában. Egy dolgot biztosra állíthatok, rengeteg, korábban itt felvetett extra funkciót tud, és ár/teljesítmény viszonyban verhetetlen.

(#68979) Monkey


Monkey
tag

Gubek-Einste: köszönöm a választ.

Más: azt tudjátok, hogy egy ilyen eszköztől (Mikrotik RouterBOARD GrooveA 52HPn) mit lehet várni? Ha pl. felteszem egy kétszintes családi lapos tetejére, akkor elvárható tőle, hogy a ház körül, talajszinten normális jelerősséget produkáljon? Illetve egy ilyet csak simán rádugok egy router szabad portjára, konfigurálom és elkábelezem?

(#68980) ekkold válasza Monkey (#68979) üzenetére


ekkold
őstag

Konkrétan ez a típus sebeségben semmivel sem jobb mint egy soho router, viszont valamivel stabilabb. Amúgy pedig egy viszonylag régi típus, ami vagylagosan tudja a két sávot, egyszerre nem! Amúgy pedig, az bármelyik AP-re igaz, hogy elkábelezed, bedugod, konfigurálod és megy.
Kültérben az Omnitikkel és az SXT-kkel jók a tapasztalatok. Az Omnitik körsugárzó, az SXT irányított antennával van szerelve.

[ Szerkesztve ]

(#68981) kaciokos válasza Arti1 (#68965) üzenetére


kaciokos
őstag

Asus AC66U B1 most 28k az eDigitalban, én pénteken rendeltem meg.

(#68982) Arti1 válasza kaciokos (#68981) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm, gyorsan rendeltem egyet én is!

(#68971) Gubek-Einste: Gondolkodtam már rajt, de nem tudom fizikailag megoldani a rövid táv ellenére az utp kábel áthúzását (esztétikusan), max. konnektoros adapteren keresztül tudok oda jelet vinni, az meg megint egy vagyon, ha 4K-s átvitelhez kell a sebesség, és nem is biztos, hogy közös a kismegszakító....

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#68983) Monkey válasza ekkold (#68980) üzenetére


Monkey
tag

Létezhet, hogy nincs 2,4-es omnitik? Ha valóban így van, akkor milyen körsugárzót javasolnál helyette?

(#68984) ekkold válasza Monkey (#68983) üzenetére


ekkold
őstag

Most nézem, és tényleg nem látok 2.4GHz-es Omnitiket a kínálatban. Esetleg a BaseBox 2 és a BaseBox 5, ezeken RPSMA csatlakozók vannak, olyan antennát raksz rá amilyet szeretnél - ilyenből 1db-ot használtunk fel valamikor, az tette a dolgát ahogy kell, de ez alapján nehéz véleményt mondani. Omnitikből és SXT-ből sokat felhasználtunk.

(#68985) stingy2 válasza Arti1 (#68965) üzenetére


stingy2
senior tag

Most vettem egy AC86U-t- tudom, más árkategória- a 4K-s HDR-es youtube videokat simán viszi kb 5m-ről egy téglafalon(30cm) keresztül.igaz kicsit mókolni kellett a beállításain.

INTJ

(#68986) stingy2


stingy2
senior tag

Pár szóban a tapasztalatok az ac86u-val:
egy Netgear wndr4000-et váltott, ahhoz képest ég és föld (nyilván az egy 7 éves típus)
Netgear etherneten 230/200Mb/s-t tudott, az Asus 630/200 Mb/s-t ua. konfiggal - itt már inkább a pc hw-e a szűk keresztmetszet-, laptop wifi kb 100/100 volt. (1000-es Digi)
2 pc,2 laptop,1 nas, 2 teló,1 okostévé lóg rajta folyamatosan, meg tegnap pl. a vendég hálózaton még 5 telefon volt. Minden tökéletes volt.
A nasról 5G wifin streamelem a filmeket a másik szobában lévő tv-re. Gyári beállításokkal akadozott, a köv. módosítások után simán fut:
-Adásidő méltányosság Letiltva
-Vezérlő csatorna: auto helyett 36 (de sztem mindegy, csak ne auto legyen)
-Csatorna: 20/40/80 helyett fixen 80
Ezután a 4k videok is simán mentek.
Wifi jel az udvaron is teljesen jó, kb 15 m és két fal volt a router és a teló közt.
Eddig teljesen meg vagyok elégedve vele.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#68987) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Légy szíves adjatok tanácsot, hogy melyik routert vegyem az alábbi paraméterekkel:

- lehetőleg a legolcsóbb kategóriájában
- AC wifi
- 100 mbit digihez ami remélhetőleg később gigabit lesz
- magas rendelkezésreállás
- folyamatosan updatelik (nem szereték RCE-t a routeren amit később nem frissítenek)

Jelenleg a TP-LINK Archer C9 AC1900 routert néztem ki. Jó ez? van esetleg olcsóbb?

(#68988) Gubek-Einste válasza m4rk.89 (#68987) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC66U B1 megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68989) m4rk.89 válasza Gubek-Einste (#68988) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Webshopok gyakran elirjak a típust ezért megkérdezem.. Erről lenne szó? Ez jó ár érte?

(#68990) Gubek-Einste válasza m4rk.89 (#68989) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, ez az.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68991) m4rk.89 válasza Gubek-Einste (#68990) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Köszönöm! :R

(#68992) cyber86 válasza stingy2 (#68986) üzenetére


cyber86
őstag

Milyen fw van rajta?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#68993) aua válasza rekop (#68325) üzenetére


aua
csendes tag

Kedves rekop!
Nagyon köszönöm a válaszod. Sorry, hogy csak most válaszolok, most jöttem vissza szabiról.
A beállításokkal kapcsolatban lenne kérdésem: Az Uniquiti eszközök mennyire használhatók alapértelmezett beállításokkal? És mennyire pilótavizsgás a konfigurálás? Hálózati alapismeretek azért vannak. :)
Köszi előre is:
aua

(#68994) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Egy routeren, ami 2.4 és 5 Ghz-en is ad, lehet mindkét wifi hálózat SSID-je ugyanaz?

B.Cs.

(#68995) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! routert keresnék olyan 20k ig
Ami fontos Ac képes s nem lenne hátrány ha Hgg képes lenne a wifi teljesítmény növelés miatt.
Van egy Rt-n18u teljesen jó csak az 5ghz kéne bele. (1Gbps/1Gbps) net mellé. :R

(#68996) adika4444 válasza bollokcs80 (#68994) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Lehetni lehet, de nem érdemes.
Ugyanis akkor igen nehéz felkényszeríteni az eszközöket 5G-re, meg ha olyan helyen használod, ide-oda fog ugrálni.
Nekem a 2.4G-s hálózatom után nincs semmi, viszont az 5Ghz után kitettem hogy 5g. Így a 2.4 teljesen egyértelmű, aki meg annyira geekebb, az érti az 5g-t:)

Láttam helyet ahol egy hálózatnéven fut az egész épület, teljes 2.4G lefedettséggel, és kevés 5G-vel. Nos, Centrino N6205-ös kártyával igen nehéz rávenni hogy a fullos térerejű 5G-re menyjen a fullos 2.4 helyett, pedig sokszor kevésbé terhelt és gyorsabb...

Mindent egybevetve tehát nem javasolt, annak ellenére, hogy beállítható!

üdv, adika4444

(#68997) adika4444 válasza xigris (#68995) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Ez drágább kicsit, de ebben az akcióban a legjobb ár/érték arányú, így ha tudsz, tegyél még hozzá picit
ASUS RT-AC66U B1
Van
topikja
is. Alap esetben is baromi erős a Wi-Fi-je, de HGG-vel továbbhúzható amit írtál is.

üdv, adika4444

(#68998) bollokcs80 válasza adika4444 (#68996) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ok, köszi!

B.Cs.

(#68999) rekop válasza aua (#68993) üzenetére


rekop
senior tag

Nem kell azért pilóta vizsga, szerintem egyszerű, jól átlátható a felület amin keresztül konfigurálható. Viszont az eszközökön nincs web UI, ezért kell a controller szoftver amin keresztül a beállítások elvégezhetőek. Így egységes hálozatkezelésed lesz, a program futhat akár win/linux szerveren is.

(#69000) kaciokos válasza adika4444 (#68997) üzenetére


kaciokos
őstag

Ööö, mi az a HGG? :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.