Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68201) Multibit válasza hackeeeee (#68200) üzenetére


Multibit
veterán

EZ - a gyenge 5 GHz-es rádiónak köszönhetően - gyakorlatilag az 1043N v5 utóda.

Árak.

[ Szerkesztve ]

(#68202) hackeeeee válasza Multibit (#68201) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm..

Épp nézem a tp-link oldalát, abből van már V5 is. Az is mehet?

Véleményem szubjektív...

(#68203) Multibit válasza hackeeeee (#68202) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudok róla semmit. Úgy látom, a WikiDevi is csak v3-ig említi. Lehet, hogy nagyon új még a v5.

(#68204) kali válasza Multibit (#68203) üzenetére


kali
legenda

Csak 580 MHz-es CPU-t kapott a v5.

(#68205) hackeeeee válasza Multibit (#68203) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk sokat nem lehet látni róla, ahogy elnézem, van ahol fel van tüntetve, hogy V3.0, de van ahol nincs.

Ezért lestem rá a gyártói oldalon, ott meg már van V5 is. Köszönöm. Akkor ez lesz az Alternatíva a 1043 helyett.

Véleményem szubjektív...

(#68206) Multibit válasza kali (#68204) üzenetére


Multibit
veterán

Megy a spórolás ezerrel :K

(#68207) hackeeeee válasza kali (#68204) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Atyaég..

Mondjuk nem értem, hogy miért kell legagyizni a belépő szintet. A 1043N egy egész baráti router volt 15k alatt. Oké, hogy nem volt dualband, de akkor is..

Véleményem szubjektív...

(#68208) Multibit válasza hackeeeee (#68207) üzenetére


Multibit
veterán

Miért kell gyártani 100 Mbps (WAN, LAN) routereket AC wifi-vel? (nem kell rá válaszolni ;] )

(#68209) kali válasza Multibit (#68206) üzenetére


kali
legenda

Az alsóbb kategóriákban pláne megy, gondolom aszerint, mikor milyen hardvert kapnak nagyobb tételben olcsóbban.
Bár (HW) NAT van így is, de akkor is számít bizonyos felhasználási mód mellett a CPU-k különbözete.

hackeeeee: TL-WR1043N van még sok helyen készleten, ha elég a 2.4 GHz wifi és más tekintetben is megfelel, akkor érdemesebb lehet azt venni az erősebb CPU miatt.

[ Szerkesztve ]

(#68210) woodworm válasza hackeeeee (#68205) üzenetére


woodworm
veterán

Visszakapta a mediatek soc-t, általában gyengébb gigabites switch kerül mellé. Inkább keresnék v3-ast vagy mediatekes routerből mt7621-es soc-vel szereltet.

(#68209) kali
Nyers erőben az mt7620 akár jobb is lehet, mint a 1043-asban (és a c2v3-asban) lévő qca, a mellétett switch miatt hasalnak el általában összetettebb feladatok esetében (gigabit pppoe, felhúzott tűzfal, port forward).

[ Szerkesztve ]

(#68211) hackeeeee válasza kali (#68209) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Addig, amíg nem fogynak ki a kiskerek belőle, addig van. Már nem rendelhető.

woodworm: Rendeltünk V3.0-s C2-t. Meglátjuk mit tud. Árban nézve nagyon jó volt a 1043.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#68212) kali válasza woodworm (#68210) üzenetére


kali
legenda

Ha lehet hinni kínai tesztnek, akkor valamivel kevesebbet tud átnyomni például (HW) NAT útján, mint a QCA, bár nem nagy különbségről van szó.

(#68213) woodworm válasza kali (#68212) üzenetére


woodworm
veterán

Mert alapvetően 100-as lanra tervezték, az integrált switch hwnat támogatása erre szól. Az olcsósága és a viszonylag erős processzor miatt tesznek mellé egy gigabites switch-et a gyártók. Aminek van ugyan hwnat támogatása, de valószínűleg a legolcsóbb lehet a piacon, ezért elmarad a qca megoldásától.

(#68214) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Ma találkoztam egy érdekes router-rel: Tenda AC10U, jelenleg 15k-ért lehet kapni.
Érdekelne, hogy erről mi a véleményetek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68215) Micsurin válasza Micsurin (#67853) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Srácok köszi még 1x a segítséget, a router azóta is nagyon bevált dolgok táborát erősíti! :K :R
Ebben az árban merem nagyon ajánlani!

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#68216) kororo válasza Gubek-Einste (#68214) üzenetére


kororo
tag

Már nem tudom linkelni,de pár hete olvastam tesztjét,ahol kiemelkedőnek bizonyult a 2,4GHz-es része.Üdv!

in gold,we trust

(#68217) hackeeeee válasza Gubek-Einste (#68214) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Volt már hozzá szerencsém, de személyes tesztet még nem tudtunk összehozni. Gondolkoztam, hogy hazahozok egyet, de nem akartam ennyit költenei alternatív router-re.

Véleményem szubjektív...

(#68218) Soma01


Soma01
veterán

Gondolom, lényegében ugyan az, mint az AC10 (u nélkül). Keresek egy tesztet én is...

(#68219) mutyi válasza arcitec (#68190) üzenetére


mutyi
őstag

Cat5e kábeleket használok.
Tegnapi teszt.
Közvetlenül rádugtam a bridge-ként funkcionáló Huawei készülékre a laptopot és csak 250 mbit volt a letöltés, a feltöltés 220.
Azután visszadugtam mindent az Archer C9-be és jött 850 mbit-tel is.
Gyorsan kihasználva hogy jött rendesen routeren keresztül kábellel, teszteltem a tp-link powerline 500-as eszközöket is, de hiába jött kábelen 850 mbit körül, a powerline-on 100 mbit körül jött le és fel is, pedig a kábelek a hozzá adottak, cat5e.
Szóval nagyon úgy tűnik hogy nem tudok többet kihozni ezekből a power line eszközökből.
Teszteltem gyorsan a notebook wifijével is, max 200 volt a letöltés.
iPhone 6-al most reggel 90/90 körül jött, nem ment feljebb.
Szóval veszek majd lehet egy Tp-link T4u usb eszközt, meglátjuk azzal többet hoz-e ki,mint a notebook wifije.

(#68220) Almos válasza Gubek-Einste (#68034) üzenetére


Almos
aktív tag

Köszönöm az ajánlást, még a múlt héten gyorsan vettem is 9ezerért egy használt 1043ND v2-est, felraktam rá openwrt/LEDE rendszert, és a hétvégén be is üzemeltem.
Eddig megfelelően, gond nélkül működik, statisztika alapján nincs is nagy terhelés alatt. Az külön tetszik, hogy a wifi teljesítményét lehet emelni, így néhány korábbi lefedettségi probléma is megszűnt.

(#68221) mutyi


mutyi
őstag

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy beállítottam a Digi tv-hez az IPv6-ot. Ezzel megyek valamire, ki tudom használni vagy teljesen felesleges?

(#68222) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
TP-link C5 esetén a V2 vagy a V4 az inkább ajánlott? :R

(#68223) kali válasza Gabis (#68222) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A v2 jobb, a v4-ben felezték például a RAM-ot. (128 kontra 64 MB)

[ Szerkesztve ]

(#68224) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Sziasztok!

Synology RT1900ac routerem van, és egy Huawei E3372 USB modemet (most vetttem, nem mobilszolgáltatótól) dugtam bele, Telenor SIM kártyával. Felismeri a modemet, de a profile beállításoknál nem tudom "apply"-zni, így nem tud csatlakozni a mobil hálózathoz. Tud valaki segíteni ebben?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#68225) Gabis válasza kali (#68223) üzenetére


Gabis
őstag

Nagyon köszönöm a tanácsot.
Van esetleg jobb ajánlat ebben az árban? A sebesség annyira nem lényeges mint a stabilitás. A 2,4GHz eléggé telitett már nálunk, ezért kellene egy 5GHz-es. Xiaomi 3G kilőve. :R

(#68226) Multibit válasza Gabis (#68222) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet még valahol v2-t kapni?

[ Szerkesztve ]

(#68227) Intruder2k5 válasza Hohocali (#68224) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van saját topikja, erre ott kérdezz rá!

(#68228) woodworm válasza Gabis (#68225) üzenetére


woodworm
veterán

Mi a baj a xiaomival, a rendelhetősége zavar?
Gyakorlatilag tarol a mediatek chipset a belépő kategóriában és még abban van a legjobb. Ha sikerül, akkor c5v2, ha nem akkor marad a c5v4. A következő az 20k kategória.
Az olcsó, 10-12 ezres routereknek kicsi az 5GHz-es tudásuk, előbb-utóbb kevés lesz.

(#68229) w333 válasza Gabis (#68222) üzenetére


w333
félisten

Ha nincs V2 akkor használtan egy WDR 3600 / 4300 jársz a legjobban ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68230) woodworm válasza w333 (#68229) üzenetére


woodworm
veterán

Elég öregecskék, lassan már véletlenszerű lesz a működésük.

(#68231) mutyi


mutyi
őstag

Írtam hogy az asztali gépem csak 90-100 mbit-el tölt le és fel is a powerline eszközt használva, miközben elvileg 500 mbit-es a cucc.
Mondom megnézem az ethernet kártya beállításait. Azt írja gigabites link van, viszont ha belemegyek a beállításokba,akkor a speed & duplex fülnél van 10mbit half meg full duplex és van 100mbit half és full duplex meg most auto negotiation-ra van állítva. Nem kellene lennie 1000mbit-nek is half és full duplexen?

(#68232) woodworm válasza mutyi (#68231) üzenetére


woodworm
veterán

A powerline eszközöknél inkább a wifihez közelít az overhead, mint a kábelhez. Nem biztos, hogy sokkal többre számíthatsz.

(#68233) mutyi válasza woodworm (#68232) üzenetére


mutyi
őstag

Értem,csak olyan furcsa hogy 100 mbit körül van a le és feltöltés is.
Közben a powerline-ra rádugtam a laptopot is,amivel tegnap mértem a routerre közvetlenül kötve 860 mbit-et is, szóval a powerline-on szintén 100 mbit le és fel.
Tudom hogy az 500 mbit irreális,de azt reméltem egy 200-250 mbit-et ki lehet belőle hozni.
Kíváncsi leszek a T4U-s wifi adapterrel 200-at ki lehet-e hozni 5ghz-en.

(#68234) w333 válasza woodworm (#68230) üzenetére


w333
félisten

Hát nem tudom nekem van egy 3 éves és a mai napig hibátlan, csak azért vettem másik routert mert kellett az AC sebesség, Wifi 2.4 és 5Ghz atomstabil :)

Én soha nem mókoltam, így ezek 10 évig is simán elmennek ! :D

Van még egy nagyon régi kb. 10 éves WR740N az is tökéletesen működik, de porfogónak használom pedig annak az antennája nagyon erős ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68235) Gabis


Gabis
őstag

Nagyon köszönöm mindenkinek. Megpróbálok egy v2-t felhajtani. :R

(#68236) woodworm válasza w333 (#68234) üzenetére


woodworm
veterán

A kondenzátorok élettartamának nincs köze az esetleges cfw használatnak. Inkább az üzemi körülmények játszanak közre, amit a vásárláskor lehetetlen ellenőrizni.

(#68237) w333 válasza woodworm (#68236) üzenetére


w333
félisten

nincs köze az esetleges cfw használatnak

Dehogynem ... ha túl van hajtva = jobban melegszik :)

Én akárhányszor néztem nekem mindig max. csak langyos volt ! ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68238) woodworm válasza w333 (#68237) üzenetére


woodworm
veterán

Téves ismereteid vannak a cfw-kkel kapcsolatban.

(#68239) Gabis


Gabis
őstag

Képbe jött most még ez is ASUS RT-AC53.
Ehhez még van viszonylag friss firmware is, a V2 esetén 2015-ös a legutolsó (vagy ez nem fontos?).
Sebessége még ennek is megfelelő lenne, csak stabil legyen. :B

(#68240) woodworm válasza Gabis (#68239) üzenetére


woodworm
veterán

A tp-link c2v2, v5 és a c5v4-hez hasonló hardver, amik közül a c5v4 a legfrissebb. Az asushoz elérhető padavan, sokszor stabilabb, mint a gyári fw.
Ugyanabban az árban a c5v4 a leggyorsabb 5GHz-en. Lehet most nem hiányzik, de később szükséged lehet rá.

(#68241) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Hi evribodri!

Melyik jelenleg az a router ami :
-dual band
-gigabites
-strapabíró
??

A lehető legolcsóbban szeretném megúszni használtban.

500 Digi net mellé kéne másodlagosan használnám, kizárólag wifin lógna rajta pár teló, esetleg laptop.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#68242) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#68217) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ha hozol nekem egy 8 portos switchet, tudok kölcsön adni egy Asus RT-N56U Black Diamond 600Mbps kétsávos gigabites wifi routert :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#68243) woodworm válasza Lacielvtárs (#68242) üzenetére


woodworm
veterán

Az n56u tesztjéből milyen következtetéseket lehet levonni a tendával kapcsolatban?

(#68244) Lacielvtárs válasza woodworm (#68243) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No ezt nem értem, ne haragudj :R
Amúgy tenda switchem van :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#68245) Gubek-Einste válasza Bacusuz (#68241) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit értesz strapabíró alatt?

Legolcsóbb ajánlott eszköz a Xiaomi Mi Router 3G külföldi rendeléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68246) bizmark6


bizmark6
tag

Lehet,hogy fát akar rajta vágni?!
Én is szemezgettem a xiaomi routerrel,de kicsit macerás hozzájutni.
Most a favorit nálam a tenda ac10u.Ő lesz a választottam.

[ Szerkesztve ]

redmi note 10S MIUI Global 13.0.3.(SKLEUXM),Hisense 43"A7500F

(#68247) Bacusuz válasza Gubek-Einste (#68245) üzenetére


Bacusuz
őstag

igen, hogy lehessen rajta fát vágni :Y
megbízható, ne dobálja el a wifit, nem kell hyper gyorsnak lennie.
pl ez megbízható típus? Netgear wndr3700 v2
találtam 7k körül használtban, valami hasonló árban keresgélek

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#68248) motocoder válasza bizmark6 (#68246) üzenetére


motocoder
aktív tag

jofogáson néz meg

(#68249) Multibit válasza Bacusuz (#68247) üzenetére


Multibit
veterán

Netgear wndr3700 v2
Öreg router. A maga korában jó vas volt, de eljárt felette az idő.

(#68250) bizmark6 válasza motocoder (#68248) üzenetére


bizmark6
tag

kösz,meglesem.

redmi note 10S MIUI Global 13.0.3.(SKLEUXM),Hisense 43"A7500F

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.