Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68501) uriember válasza kemuri78 (#68499) üzenetére


uriember
aktív tag

Asus RT-N18U, bár az kicsivel az általad adott keretnél kicsivel drágább, de Ha-n ( vagy máshol is pl. jófogáson) kapsz annyiért garos darabot is. Én is 1043ND v2-t cseréltem erre és nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#68502) Cirbolya_sen válasza kemuri78 (#68499) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia, 20e a lélektani határ, az alatt erős kompromisszumok vannak

Gubek-Einste
(Topikgazda)
20k-ba jelenleg az Asus N18U, a TP-Link 1043N és a Xiaomi Mi Router 3G fér bele.
/Xiaomi kínai menüs/
----------------
ekkold
(lelkes újonc)

Senki nem meri a Mikrotik hAPac2-t megpróbálni, pedig 20eFt alatt van, kétsávos, és vígan viszi a gigabites netet. Torrentezésnél nekem sokszor a winyó írási sebessége a korlátozó tényező.
/a beállításához kicsit több tudás kell, de a topikjában segítenek/

Cirbolya_sentinel

(#68503) Soma01 válasza kemuri78 (#68499) üzenetére


Soma01
veterán

Mivel a legfontosabbnak az árat jelölted meg, ezért TP-Link Archer C5 is képbe jön. A környezetről nem írtál semmit. Ha a laptop tud 5 GHz-et is, akkor meg pláne jól fog jönni egy AC1200-as router. Ha nem tudja, akár még egy 5 GHz-es, USB-s adapter beszerzésén is érdemes elgondolkodni.

(#68504) viktorhu válasza Cirbolya_sen (#68502) üzenetére


viktorhu
veterán

Én is félnék a mikrotiktől, és nem a beállítása miatt, hanem mert többen is leírták, hogy nem jól használja ki a hardverét, pl. nem osztja el a processzormagok között a terhelést. Nem tudom ellenőrizni, de így levegőben lévő információként mégis riasztóan hangzik.

(#68505) MaCS_70 válasza viktorhu (#68504) üzenetére


MaCS_70
félisten

A héten nagyon sokadszorra beszélgettem erről egy ismerősömmel, aki történetesen napi szinten foglalkozik Mikrotik-rendszerekkel. Nagyon határozottan állítja, hogy Mikrotikkel csak annak érdemes foglalkoznia, aki tényleg ismeri. Állítása szerint jók a Mikrotik-eszközök, de aránytalanul nehézkesek és nyűgösek. Ő mondjuk pont ebből él, de minden alkalommal elmondja, hogy speciális ok hiányában senkinek nem ajánlja, helyette ezerszer inkább a Ubiquitit.

És hátrányként mindig elmondja, hogy külön komoly hátrány az, hogy a ROS nem Linux-alapú.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68506) quailstorm válasza Soma01 (#68500) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem használtam olyat és az adatlapját sem nézegettem, tehát ezt nem tudom. Szomszéd optikai modeme meg nem router funkciós.

(#68507) ekkold válasza MaCS_70 (#68505) üzenetére


ekkold
őstag

"És hátrányként mindig elmondja, hogy külön komoly hátrány az, hogy a ROS nem Linux-alapú."
Akkor használd a google-t egy kicsit. A RouterOS linux alapú rendszer.

Gondolom nem akar konkurenciát magának az ismerősöd :) A mikrotiket is lehet parancssorban állítgatni mint a többi linuxot, de van hozzá grafikus felület (webfelület, és saját szoftver is) ahol a menüben kattintgatva be lehet állítani. Nyilván több kell hozzá mint egy sima soho router beállításához, és nem mindenkinek ajánlott, de egy kicsi érzékkel bele lehet tanulni. Ár/teljesítmény viszonyra pedig kimondottan jó.

(#68508) ekkold válasza viktorhu (#68504) üzenetére


ekkold
őstag

Nem tudom magonként hogy kell megnézni a proci terhelést, de csináltam egy képernyő mentést miközben a speedtest fut. Ha rosszul lenne optimalizálva, akkor lehet hogy nem 6% prociterhelés kellene ehez. (Fasttrack be volt kapcsolva a méréskor)

(#68509) viktorhu válasza ekkold (#68508) üzenetére


viktorhu
veterán

Köszi! Mintha az androidos appjában láttam volna ilyen lehetőséget.

(#68510) ekkold válasza ekkold (#68508) üzenetére


ekkold
őstag

Ugyanez fasttrack nélküli méréskor. (a proci terhelés néha felszaladt 83%-ig)

(#68511) Cirbolya_sen válasza viktorhu (#68504) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Éppen egy RB450Gx4-et nyüstölök, most úgy tűnik, hogy a terhelés elosztás a magok között jobban működik.
/igaz néhány nap alatt sok tapasztalatom nincs róla/

Cirbolya_sentinel

(#68512) Cirbolya_sen válasza ekkold (#68508) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

cli

system resource monitor

cpu-used: 0%
cpu-used-per-cpu: 1%,0%,0%,0%
free-memory: 983864KiB

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#68513) ekkold válasza ekkold (#68510) üzenetére


ekkold
őstag

Megvan!
Fasttrack-al:

Fasttrack nélkül:

Szerintem ez egész elfogadható...

[ Szerkesztve ]

(#68514) Cirbolya_sen válasza MaCS_70 (#68505) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Mindegyik eszköznek vannak nyűgjei, az Ubi egy kicsivel felhasználó barátabb, de mind a kettő Linux alapú, csak a Mikrotik sokkal zártabb és kötöttebb.
A MIkrotiknek viszont több infója és segítsége van fenn a neten, az Ubiquiti még új, és sokat kell keresgélni.

Cirbolya_sentinel

(#68515) ekkold válasza Cirbolya_sen (#68512) üzenetére


ekkold
őstag

Megnéznék valami hasonlót is ahhoz amit betettem, a 450Gx4-re, speedtest közben.

(#68516) rekop válasza ekkold (#68507) üzenetére


rekop
senior tag

Szerintem a megfogalmazás nem volt teljesen pontos MaCS_70 részéről. A ROS egy linux kernelre épülő, viszont teljesen egyedi operációs rendszer. Van parancssor, viszont semmilyen linux parancs nem használható.
Szemben mondjuk az Edgeos gyakorlatilag egy módisított debian, ahol linux parancsok is használhatóak, akár debian csomagok is telepíthetőek(persze azért jelentősen korlátozottan).

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#68517) #19482368 válasza Cirbolya_sen (#68514) üzenetére


#19482368
törölt tag

Bocs, ez így ebben a formában nem igaz.
Ubi-ra is rengeteg dokumentáció, beállítási sample, és videó anyag található. Legyen az Edge router, vagy Unifi termékek. Van 1-2 dolog ami ugyan nincs fent az UBNT oldalon, de egy edge router config google kereséssel ki is adja mi az a plusz parancs CLI-ban amivel még biztonságosabbá lehet tenni egy Edge routert. Alapvetően biztonságosnak, jól átlátható, és a csatlakozott eszközök is látványosan, relatív pontossággal megmutatják mik lehetnek az esetleges problémák.
Könnyedén tilthatóak felhasználói igény szerint a nem kívánatos protokollok, portok, IP-címek.

Ez elmondható a unifi-re is. Gondolok a USG --> USW --> AP --> C.K kombinációra. Bár ami azt illeti, USG véleményem szerint még mindig nem a legjobb választás frontra. Sajna amit a C.K megkönnyít, az időnként problémát is okozhat. Éppen ezért csak egy jól beállított Edge router mögé ajánlom használni, mint teljes körűen felügyelt, WIfi hálózat. Mondjuk pont ez az erőssége, csak éppen vezetékes fronton nem éppen a legjobb választás, ha összehasonlítom az Edge termékvonallal.

Amiben hiányolom az UBNT dokumentációkat az inkább a switch vonalra mondható el. Na de nem sokan adnak ki alsó hangon 70-80.000Ft egy SW-re, lakossági szinten.

És ne felétkezzünk meg arról se hogy az Edge vonalat lehet ötvözni a Unifi termékekkel. Amivel ugyan pénzt lehet spórolni cserébe a szolgáltatások csökkenésével.

El kell dönteni hogy MikroTik nyelvet akarja megtanulni a felhasználó, vagy UBNT nyelvet. Lakossági szinten csak olyan embereknek ajánlott akik nyitottak a tanulásra. Vagy hajlandóak plusz pénzt kifizetni a rendszermérnöki feladatok elvégzéséért egy szakembert. Esetleg hajlandó elvégezni UBNT tanfolyamot.

Véleményem szerint teljesen mindegy ki melyik vonalat preferálja, a lényeg a tanulásra való nyitottság, és a termékek, eszközök megismerésére szánt idő, energia.

(#68518) Cirbolya_sen válasza #19482368 (#68517) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Bocsi, de nem azt mondtam, hogy nincs, csak azt hogy kevesebb. Mikrotiknál a keresési lista jóval hosszabb, igaz az is, hogy könnyebb is ezért elveszni. :)

Tapasztalatból beszélek, itthon Ubi Edge Lite van, irodában Ubi Edge 6P AP-kal.
Most pedig ismerkedem itthon az RB450Gx4-el, mert megörököltem néhány MIkrotikot partnereknél, és képbe szeretnék jönni.

A lényeg úgy is ez:

"Véleményem szerint teljesen mindegy ki melyik vonalat preferálja, a lényeg a tanulásra való nyitottság, és a termékek, eszközök megismerésére szánt idő, energia."

Cirbolya_sentinel

(#68519) Cirbolya_sen válasza ekkold (#68515) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Azért ilyen változó, mert a gyerkőc online nyomul játékkal :D

alap:

[kép]

fasttrack:

[kép]

Cirbolya_sentinel

(#68521) Cirbolya_sen válasza Cirbolya_sen (#68519) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

pont késett a kép a fasttrack-nál, kicsit lemaradtam

a pillanatnyi értékek

[admin@MikroTik] > system resource monitor
cpu-used: 5%
cpu-used-per-cpu: 3%,10%,0%,9%

Cirbolya_sentinel

(#68522) kemuri78 válasza Soma01 (#68503) üzenetére


kemuri78
csendes tag

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat/tanácsokat. A router és eszközök közötti legnagyobb távolság kb. 6-7 méter lenne, egy-egy téglafal választaná őket a routertől. Szemezgettem a c5-el, ezt most megerősítésnek veszem.😁 Egy 5ghz stick sztem mindenképpen kell majd a laptopnak(Asus K551LN). Köszi még egyszer mindenkinek!

(#68523) rosszcsont88 válasza Peter.70 (#68463) üzenetére


rosszcsont88
tag

(#68524) rosszcsont88 válasza Cirbolya_sen (#68521) üzenetére


rosszcsont88
tag

PrtscrsysRq gombot használj , paint beillesztés , mentés , feltöltés ide

(#68525) Cirbolya_sen válasza rosszcsont88 (#68524) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

azt használtam :)

Cirbolya_sentinel

(#68526) ekkold válasza Cirbolya_sen (#68519) üzenetére


ekkold
őstag

Köszi! Tanulságos, ezek szerint a 450Gx4 procija ennyivel erősebb?

(#68527) Szajkop


Szajkop
csendes tag

Sziasztok!
cca. 2,5 éve jártam itt utoljára akkor kaptam egy ajánlást az rt-n18u routerre, ami azóta mókolt firm-el, wifi nélkül atomstabilan kiszolgál gigabites környezetben.
Most ismét vásárlás előtt állok, és az lenne a kérdésem, hogy kiadták-e ennek az "utódját", illetve van-e másik gyártónál alternatíva (mikrotik előny) legalább ilyen hardveres felszereltséggel.
A wifi nem szempont hogy legyen, árban meg max 25K-ig tudok elmenni
Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#68528) Cirbolya_sen válasza Szajkop (#68527) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Üdv, kicsit több, de mind a kettő jó vétel :)

Ubiquiti EdgeRouter Lite 30k körül

- Méret: 200 x 90 x 30 mm
- 1 darab RJ45 soros port
- 3 darab Gigabites Ethernet port
- CPU: Dupla magos 500 MHz, MIPS64 a hardveres gyorsítással csomagfeldolgozáshoz
- RAM: 512 MB DDR2
- Flash: 2 GB

-------

RB450Gx4 30k körül
MikroTik RouterBOARD 450Gx4 with four core 716MHz Atheros CPU, 1 GB RAM, 5 Gigabit LAN ports, PoE OUT on port #5, RouterOS L5

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#68529) #19482368 válasza Szajkop (#68527) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ubiquiti EdgeRouter X ER-X-SFP Router 24 390 Ft-tól
https://www.arukereso.hu/router-c3144/ubiquiti/edgerouter-x-er-x-sfp-p308119005/
- 1x SFP port (SFP modul nélkül)
- 5x Gigabit Ethernet port
- Kompakt méret: 142 x 75 x 23 mm
- Dual-Core 880 MHz, MIPS1004Kc CPU
- 256 MB DDR3 RAM memória
- EdgeOS router szoftver
1x 10/100/1000Mbps SFP port
5x 10/100/1000Mbps Data port
A router csak DC aljzaton keresztül táplálható. A router Ethernet portjai passzív POE kimenetekkel rendelkeznek más POE képes eszköz tápellátására. A portonkénti max. terhelhetőség 12 Watt. Az összes port max. terhelehtősége 50 Watt. A router saját fogyasztása max. 5 Watt.

Az alábbi típusú SFP modulok alkalmazhatóak hozzá:
S-85DLC05D
S-31DLC20D
S-35LC20D / S-53LC20D

Ubiquiti EdgeRouter Lite ERLITE-3 Router 29 990 Ft-tól
https://www.arukereso.hu/router-c3144/ubiquiti/edgerouter-lite-erlite-3-p212564906/
Nagy teljesítményű, 3 Gigabit portos asztali router EdgeOS szoftverrel.
- 500MHz-es duál magos CPU
- 3 db Gigabit Ethernet port
- 512MB DDR2 RAM
- Méret: 200 x 90 x 30 mm
Layer 3 Forwarding Performance:
64 bytes packet size: 1,000,000 pps
512 bytes or larger packet size: 3 Gbps (Line Rate)
EdgeOS software
Interface/Encapsulation:
- Ethernet
- 802.1q VLAN
- PPPoE
- GRE
- IP in IP
- Bridging
- Bonding (802.3ad)

Addressing:
- Static IPv4/IPv6 Addressing
- DHCP/DHCPv6

Routing:
- Static Routes
- OSPF/OSPFv3
- RIP/RIPng
- BGP (with IPv6 Support)
- IGMP Proxy

Security:
- ACL-Based Firewall
- Zone-Based Firewall
- NAT

VPN:
- IPSec Site-to-Site and Remote Access
- OpenVPN Site-to-Site and Remote Access
- PPTP Remote Access
- L2TP Remote Access
- PPTP Client

Services:
- DHCP/DHCPv6 Server
- DHCP/DHCPv6 Relay
- Dynamic DNS
- DNS Forwarding
- VRRP
- RADIUS Client
- Web Caching
- PPPoE Server

QoS:
- FIFO
- Stochastic Fairness Queueing
- Random Early Detection
- Token Bucket Filter
- Deficit Round Robin
- Hierarchical Token Bucket
- Ingress Policing

Management:
- Web UI
- CLI (Console, SSH, Telnet)
- SNMP
- NetFlow
- LLDP
- NTP
- UBNT Discovery Protocol
- Logging

Cirbolya_sen megelőztél :D

[ Szerkesztve ]

(#68530) Intruder2k5 válasza Szajkop (#68527) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ajánláshoz jó lenne tudni, hogy miben nem felel meg az RT-N18U? Miért szeretnéd cserélni, a jól működik? Persze drágább mindig akad...

[ Szerkesztve ]

(#68531) MaCS_70 válasza ekkold (#68507) üzenetére


MaCS_70
félisten

Rekop írta le a megfejtést. Én még nem találkoztam közelebbről Mikrotik routerrel, de éppen nem is annyira vágyom rá, elég nekem az IOS.

Ellenben igencsak rendszeresen beszélgetek nehézsúlyú hálózati szakikkal, akik Ubiquiti és Mikrotik rendszerekkel is foglalkoznak, és mindnyájan emlegették már, hogy szívás, hogy a Mikrotik nem Linux. Én eddig tényleg azt hittem, hogy ez magára a rendszer alapjaira vonatkozik, de ezek szerint csak a CLI-parancsokra, ami konfigurálási szempontból mondjuk egykutya.

De tényleg jó tudni, hogy ezek szerint egy Linux-alapú natív utasításkészletű CLI-ről van szó.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68532) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Jelenleg két internet kapcsolat elérhető nálunk az egyik egy 4G mobilnet (WAN1), a másik egy ASDL2 (WAN2) vezetékes kapcsolat. Létezik olyan router, aminél beállítható a dual wan úgy, hogy ne IP alapján ossza szét a két wan között a sávszélességet, hanem valahogy a letöltés alapján? A load balancing beállítás az ASUS N56U routerben nem az igazi sajnos erre a célra. Tehát böngészés és egyéb apróságok mehetnek a WAN1-re, amikor nagy méretű file-ok kerülnek letöltésre, akkor azok fixen a WAN2-re kerüljenek. Emellett az is feltétel lenne, hogy kell az IP alapú megkülönböztetés is, mert a két kapcsolat közül a 4G NATolt, így néhány kliensnek fixen a 2. kapcsolatra kellene csatlakoznia. Létezik olyan router, ami ezt tudja kezelni? Létezik olyan router, ami gyári szoftverrel tudja ezt kezelni? Mik a lehetőségeim?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#68533) Szajkop válasza Intruder2k5 (#68530) üzenetére


Szajkop
csendes tag

Költözés miatt keresek az új helyre. Az ASUS itt marad, ebben a nagy családi házban, mert mindenki megvolt vele elégedve és nem akarják hogy megbolygassam a rendszert...
Egyetlen "hibája?" volt hogy wifin kb 0-2 eszköz tudott kommunikálni, valószínűleg a firm baja, de azzal meg én nem akartam kísérletezgetni, így jött egy Archer C7 diszkért AP-ként.

@k.feri80 és @Cirbolya_sen: köszi az ajánlásokat, ahogy néztem őket, nekem vagy a Ubiquiti EdgeRouter X ER-X-SFP lenne jó vagy pedig a mikrotik RB450Gx4
Személyes tapasztalat van esetleg bármelyik eszközzel?

köszi :R

(#68534) Cirbolya_sen válasza Szajkop (#68533) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

- EdgeRouterem van egy éve /Lite/ teszi a dolgát rendesen /DIGI1000, ipv6, dyndns, ftp, parental control/

- RB450Gx4 még nagyon új típus, én is néhány napja ismerkedem vele, az ipv6 és a parental control-on kívül, ez is be van állítva :DD

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#68535) #19482368 válasza Szajkop (#68533) üzenetére


#19482368
törölt tag

Van némi tapasztalatom a Ubiquiti EdgeRouter X ER-X-SFP-val kapcsolatban, mire vagy kíváncsi?

(#68536) rekop válasza Szajkop (#68533) üzenetére


rekop
senior tag

Érdemes átgondolni, hogy szükséged van-e az SFP-re illetve a Passive PoE képességre az öt RJ45 porton, mert ha nincs akkor az Edgerouter-X már 16500Ft-tól elérhető, és a fenti két dolgot leszámítva megegyezik a ERX-SFP-vel.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#68537) Szajkop válasza rekop (#68536) üzenetére


Szajkop
csendes tag

Egyedül a poe ami érdekes lehet, a kamerák miatt. De azokhoz készítettem egy "diy" poe switchet ami lehet nem lett szép megoldás, de működik. :)

Az ára viszont kedvező, lehet ő lesz a befutó :R

(#68538) Brogyi válasza CactuS (#68532) üzenetére


Brogyi
senior tag

Zömébe két lehetőség van, és ezeket alkalmazzák. Nekem az első beállítással volt amit bonding-nak szoktak nevezni.
Igen, működik még ha néhány tudós azt mondja, hogy nem.
A második backup funkció. Egy vonal van használva, és ha a fővonal szakadna akkor te azt nem veszed észre, mert azonnal a backup vonal él. Biztos van még több, de ennél meg szoktak állni.
Ezen felüli igényeket mini PC-n neked kell lekódolni. Esetleg az itt említett Mikrotik. Nem kezdőneknek való.
Ha az említett két funkció elég akkor a Mikrotiken kívűl is létezik még router, de az nem a sarki PC-s boltba lesz megtalálható.

(#68539) lorinho


lorinho
tag

Sziasztok!

Jelenleg digi 500-as netem van (de igérték, hogy ezt bővítik majd 1 gigabitre). Most egy ASUS RT-N18U routert használok. Ezzel a wifi sebesség mobilon és tableten 60-80 Megabit, laptopon viszont csak 30 körül van. Ha váltanék AC-s routerre, akkor javulna a helyzet? Gyorsabb lenne a wifi?
Látom, itt sokan nagyon elégedetettek, és bátran ajnálják az ASUS RT-AC66U B1-et. Erre megérné váltani N18U-ról? Valamint, arra lennék még kíváncsi, hogy mi a különbség a AC66U és a AC66U-B1 modellek között? Mert árban majdnem 10 ezer a különbség.

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#68540) w333 válasza lorinho (#68539) üzenetére


w333
félisten

Ha a Laptop tudja az AC -t akkor igen javulna a helyzet ! :K

Igen érdemes lenne váltani N18U -ról, sokan váltanak AC66U_B1 -re, a kettő között hardveres különbségek vannak pl. AC66U : 1 magos (600mhz) míg az AC66U_B1 már 2X 1000mhz ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68541) lorinho válasza w333 (#68540) üzenetére


lorinho
tag

A laptop az sajna nem tudja az AC-t. De a mobil eszközök tudtommal igen (iPhone 7, iPad mini 4). Azok gyorsulnának?

(#68542) w333 válasza lorinho (#68541) üzenetére


w333
félisten

Igen ... azok persze, de minden függ a környezettől is ! :)

Szvsz. 2-3X sebességnövekedés biztosan lesz !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68543) lorinho válasza w333 (#68542) üzenetére


lorinho
tag

Köszönöm a segítséget. Ez nagyon jól hangzik. :)

(#68544) #09198592


#09198592
törölt tag

Sziasztok!
Digi 1000 nethez milyen hálózati kártyát ajánlotok vagy bármi mást a gépbe amivel tudom fogni a wifi jelet?

(#68545) Gubek-Einste válasza #09198592 (#68544) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A teljes sebesség nem lesz meg wifi-n.

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használatban?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68546) istnag


istnag
addikt

Sziasztok, milyen router ajánlott, ha a hatótáv a lényeg. 4 szintes családi ház, 250 megabites net sebesség. Nem szeretnének jel erősítővel bajlódni. Árban jó lenne a 30 környékén maradni ha lehet.
Köszönöm előre is.

(#68547) Gubek-Einste válasza istnag (#68546) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide már 2-3 eszköz kellene a nagy terület miatt ami nem lenne meg 30k-ból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68548) lorinho


lorinho
tag

Még annyi kérdésem lenne, hogy honnan érdemes megrendelni az ASUS RT-AC66U B1-et?
Van tapasztalata valakinek?

(#68549) Gubek-Einste válasza lorinho (#68548) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az általánosan ajánlott boltokból de érdemes rákérdezni, hogy biztosan B1 mert az A1 is kapható még.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68550) #09198592 válasza Gubek-Einste (#68545) üzenetére


#09198592
törölt tag

Nem tudok dönteni, hogy dual vagy sima legyen. KB 10-15 szomszédnak a wifi-ét szoktam látni. Kis garzon lakásban élek, tehát a wifi és a gép egy légtérben van. Jelenlegi Routeremet meg leszeretném cserélni, mert gyenge nagyon ehhez a DIGI 1000 nethez. Remélem jó képeket csináltam...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.