Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68401) Gubek-Einste válasza sad_Vamp (#68390) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68402) Gubek-Einste válasza monaka (#68400) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amit csak lehet azt érdemes vezetéken használni, főleg ha játék is van.

Ide mindenképpen dual band eszköz lenne az ajánlott ami 20k-s kerettel csak a Xiaomi Mi Router 3G lenne külföldi (kínai) megrendeléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68403) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok!
Egy D-Link Dir-600-as routert szeretnék lecserélni. A router a pincében van. Vasalt monolit födém van fölötte a WIFI jel eddig sem nagyon került fel, úgy oldottam meg, hogy egy router antenna hosszabítóval felvittem, és így működött az összes földszinti szobában, és még az udvaron is. Van egy pc a a pincében, egy a földszinten, de ezek vezetékkel vannak csatlakoztatva (úgy tudom hogy ha megoldható akkor ez jobb mint a WIFI).
A net közben 1 gigás lett, és azt hiszem, hogy ez a router már erre nem a legjobb. Szerintetek milyen routert kellene vennem, hogy ki tudjam használni a sebességet, és a wifihez sem kellene hosszabbító?
A [link]a D-Link DIR-895Lroutert adta ki, de ennek az ára igen magas. Valami 15-30 ezer forint körüli kellene (természetesen reális kompromisszumokkal). Tudnátok ebben segíteni?
Üdv: Gepesz13

[ Szerkesztve ]

(#68404) Gubek-Einste válasza gepesz13 (#68403) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A födém miatt semmilyen garancia nincsen, hogy az új router-rel jobb lesz a helyzet de a kikábelezés nem fog működni.

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68405) stellaz


stellaz
addikt

Az Asus RT-AC1200G Plus routerrel kapcsolatban mik a vélemények?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#68406) Gubek-Einste válasza stellaz (#68405) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott de a folyamatos frissítéseknek hála már viszonylag stabil lett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68407) monaka válasza Gubek-Einste (#68402) üzenetére


monaka
csendes tag

Értem, nagyobb ráfordítással mit ajánlanál ami megfelelő lehet számomra? Mondjuk 30 ezres keretbe már belefér vagy még az is kevés lenne? Ha már mindenképp vennem kell, legalább ne valami gagyira költsem el a pénzt.

(#68408) stellaz válasza Gubek-Einste (#68406) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#68409) gepesz13 válasza Gubek-Einste (#68404) üzenetére


gepesz13
tag

Hali!
Köszi a gyors választ. Én a TP-link Archer C7-re hajtanék, de nem tudom mit jelentenek [link] oldalon a V1- től V5 hardware verzió. Melyiket kellene megvennem? Ha ezt venném meg szerinted jó lenne? [link]
Üdv és köszi

(#68410) Gubek-Einste válasza monaka (#68407) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68411) Gubek-Einste válasza gepesz13 (#68409) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudsz válogatni, azt kapod ami van.
Jó lesz amit kinéztél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68412) gepesz13 válasza Gubek-Einste (#68411) üzenetére


gepesz13
tag

Kösz!
Ez a lényeg.

(#68413) sad_Vamp válasza Gubek-Einste (#68401) üzenetére


sad_Vamp
őstag

köszönöm, megfogadom.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#68414) ekkold válasza #09198592 (#68195) üzenetére


ekkold
őstag

Aktuális még a kérdés? Nekem EZ nagyon bevált, de mivel nem egyszerű alap router, kicsit érteni kell hozzá.

(#68415) Frenky89 válasza MaCS_70 (#68398) üzenetére


Frenky89
őstag

Ha jól olvasom ki a sorok közül, akkor nyers erő szempontjából az AC66U B1 ajánlott az AC68U ellenében (az újabb CPU miatt). Viszont mi a helyzet WiFi jelerősség tekintetében az árban az AC66U körül mondjuk +/- 10eFt-os körben lévő router-ekkel? (Tudom, hogy helyzet és helyszín függő a dolog, de gondolom a hw, az antennák és a tapasztalatok alapján lehet saccolni.)

(#68416) ekkold válasza ekkold (#68414) üzenetére


ekkold
őstag

20eFt alatt van az ára,
4 magos proci van benne (4x 716MHz)
Hardveres crypto modul
2 sávos wifi (2.4 + 5 GHz)
stb...
Szerintem ár/teljesítmény viszonylatban verhetetlen.
gyártó oldala

[ Szerkesztve ]

(#68417) MaCS_70 válasza Frenky89 (#68415) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AC66 wifije nálunk több helyen is kiválóan muzsikál.

Gyors összehasonlításokat tudtam végezni hasonló árú TP-linkekkel, azoknál érezhetően jobb volt az adott helyzetben.

Többet sajnos nem tudok róla mondani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68418) stellaz


stellaz
addikt

Hosszas nyüglődés után végül jó áron beszereztem egy TP-Link archer c5 v4-et. Könnyű volt beállítani, a laptopom nem lett gyorsabb wifin (44-50Mbit), kábelen egy kicsit (72-ről 82 Mbit) de a telefonom az 5Ghz-en konkrétan 5x lett gyorsabb, így teljesen kimaxolja (99,4 Mbit) a 100 Mbites netet.

Wifi jelerősség mindenhol maximum, de mondjuk ez sokat nem árul el, mert a lakás eléggé kedvez neki.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#68419) ekkold válasza stellaz (#68418) üzenetére


ekkold
őstag

Megkérdezhetem hol vetted, és mennyi volt az ára?
Hogy lehet az, hogy kábelen csak 82Mbps van, míg wifin közel 100?

[ Szerkesztve ]

(#68420) stellaz válasza ekkold (#68419) üzenetére


stellaz
addikt

Hardveraprón lőttem egy tízesért, újonnan. A telefonomon jön gyorsabban (5G), a laptopban viszont csak 100-as lan van és n-es wifi (2,4G).

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#68421) Jozsó válasza ekkold (#68416) üzenetére


Jozsó
tag

Szia,

Nem bírom megtalálni, hogy amit wifire írnak (hogy két csatornás) az mit jelent emberi nyelven.

Talán 2.4 ghz-en 150 mbps, 5 ghz-en, ac-s wifivel 867?

Milyen gyors internethez használod, és mennyire volt szívás mire elsőre beállítottad?

(#68422) monaka válasza Gubek-Einste (#68410) üzenetére


monaka
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#68423) rekop válasza Jozsó (#68421) üzenetére


rekop
senior tag

A “wireless....number of chain : 2”-re gondolsz? A linkelt router esetén ez azt jelenti hogy 2x2MIMO 2.4G és 5G-n is. Ami 300Mbps 802.11n, és 867Mbps 802.11ac szabványt használva. Beállítása nem egyszerű, hálózati alapismeretek szükségesek.
Itt egy demo oldal a kezelő felületről, ebből eldöntheted mennyire lenne neked való.

(#68424) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok,

DIGINET 500 nethez (500/200 Mbit/s) milyen wifi router ajánlott 10e ft-ig?

50nm-es lakáson belül (panel), TL-WR941ND volt az előző annak nem volt gond a hatótávval.

Kábelen nem lesz rádugva semmi, vagy WiFi-n lenne használva teljesen általános dolgokra egy laptop és egy telefon. Online játék nem. Sürgős, így csak itthon vásárolható jöhet szóba.

Torrent, kliens, usb stb stb semmi extra dolog nem kell, stabil legyen a működése, elviszem, beállítom, 5 évig ne kelljen hozzányúlni.

:R

üdv

(#68425) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Minap a debreceni auschanban láttam, hogy árulnak xiaomi routereket. Gondolom országszerte is elérhetők. Van sima 3G meg 3C is. Multihoz képest vszonylag kedvező az árazása is.. 10k a 3G és 6k 3C.. Sajnos csak ez a két -100m portos- típus kapható :( Ha esetleg valaki tart a kínai rendeléstől, nincs bankkártyája, stb.. Talán egy jó alternatíva. Gondolom garancia is jár hozzájuk..

[ Szerkesztve ]

(#68426) herc2003 válasza Sumptuous (#68425) üzenetére


herc2003
csendes tag

Az Auchan nem árul Xiaomi 3G routert, csak 3 és 3C-t.

[ Szerkesztve ]

(#68427) Bl@tty válasza Sumptuous (#68425) üzenetére


Bl@tty
tag

Ha jól látom, a 10 ezres eszköz az nem a 3G típus, hanem (talán) a "sima" 3-as EU/Angol változat a típusszám (DVB4150CN) alapján! Gondolom csak elírtad, mert említed is a 100Mb-es ethernet csatit. A 3G-n gigabitesek vannak.

Szerk.: Megelőztek... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68428) Sumptuous válasza Bl@tty (#68427) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Valóban :D Tudtam, hogy a gyengébb típus, csak véletlen elírtam. Vagyis tévesen gondoltam 3G nek. Elnézést. :( Nem találok viszont magyar forgalmazónál 3G-s típust értékesítve, így kár volt 'megszólalnom ' :R

(#68429) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hello!

Asus routereken (pl. RT-AC58U) megy a a hardware NAT custom firmwaren?
Most TP-Link WDR4300-at koptatok, át letünk téve Digi 1000-re, és az OpenWRT-vel sok neki, a gyári FW meg énnekem sok, még csak nem is stabil szerencsétlen, plusz nem látom a DD-WRT-s repeatert se, és így is csak 666/200 volt a max.

Mi az ajánlott 1000/200-as netre, ami CFW mellett is tudja a HW NAT-ot?

(#68430) Gubek-Einste válasza werszomjas (#68424) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Használtat mert újonnan nincsen megfelelő eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68431) Gubek-Einste válasza quailstorm (#68429) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ARM alapú eszközöknél megy a CTF CFW alatt is, OpenWRT alatt nem tudom de Tomato/Merlin/HGG alatt biztosan.
Asus AC66U B1 megfelelő lesz hosszútávra is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68432) ekkold válasza Jozsó (#68421) üzenetére


ekkold
őstag

Ha jól tudom 2db antennája van a dobozon belül mindkét sávra.

1000/200-as netem van, optika jön be a lakásba. Ezzel könnyedén megbirkózik, 960Mbps-t mértem speedtest.net-en.

Viszont a konfigurálása nem kezdőknek való, cserébe viszont sok mindenre használható. Csak egy példa: több wifi hálózatot, ill több különböző SSID-t is tud szórni egyszerre, (akár 128-at is!) tehát a fő hálózat mellett egy vendéghálózat sávszél korláttal, meg mondjuk az IP kameráknak mégegy külön hálózat meg se kottyan neki. Vagy pl. scripteket is lehet rá írni. Pl. az enyém email-t küld nekem, ha a VPN-re csatlakozik valaki.

(#68433) werszomjas válasza Gubek-Einste (#68430) üzenetére


werszomjas
őstag

A 10e Ft ig lévő eszközök milyen kriteriumot nem teljesítenek?
500as sebesség nem lenne meg?

És ha diginet 100 van? (100/100)

[ Szerkesztve ]

üdv

(#68434) kali válasza werszomjas (#68433) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ha olyan wifi router kell, ami nem csak 100 Mbps WAN és LAN portokkal rendelkezik, hanem gigabitesekkel, akkor a legolcsóbb (ajánlható) a TL-WR1043N (csak 2.4 GHz wifi) lenne: Link
Ha - a panel okán túltelített 2.4 GHz wifi miatt - 5 GHz (AC) wifi is kell, akkor Archer C5: Link
Van valamivel olcsóbban C2 és társai, de több kompromisszummal járnak.
Amely router csak 100 Mbps WAN és LAN portokkal rendelkezik, annál ~94 Mbps WAN <-> LAN korlát lesz kábeles kapcsolaton is.

[ Szerkesztve ]

(#68435) werszomjas válasza kali (#68434) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi.

Kábelen nem lesz semmi radugva. Csak WiFi.

üdv

(#68436) Multibit válasza werszomjas (#68435) üzenetére


Multibit
veterán

De a WAN port is 100 Mbps-re van korlátozva az olcsó routereknél, így azon sose jön át az 500-as előfizetésed sebessége. Teccikérteni? ;)

(#68437) werszomjas válasza Multibit (#68436) üzenetére


werszomjas
őstag

Értem. Persze.

És ha csak 100as a net, akkor? TL-WR841 jó lehet.?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#68438) Multibit válasza werszomjas (#68437) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, jó lehet, akár az is (ebben az esetben ~94 Mbps lesz a plafon nálad, ahogy kali is írta).

A DIGI előbb-utóbb minden optikás helyen átáll 1000 Mbps-re (az lesz az egyetlen elérhető csomag). Akkor megint új router után nézel? Vagy megelégszel azzal, ha abból az ezerből meglesz a nem egészen 100 Mbps?

[ Szerkesztve ]

(#68439) werszomjas válasza Multibit (#68438) üzenetére


werszomjas
őstag

Jogos amit írsz. Nem nekem lesz, az előbb utóbb atallas pedig kitudja mikor lesz, 10k a plafon, vegulis egy WR900N berendelve.

Koszi a segítséget mindenkinek.

üdv

(#68440) Jozsó válasza ekkold (#68432) üzenetére


Jozsó
tag

Köszi,

A beállítástól annyira nem félek, érzem, hogy szívás lenne/lesz, de azt látom, hogy cserébe bármit be tudok állítani.

Gondolkodtam már régebben is Mikrotik routeren, csak ami jónak nézett ki, az mind állat drága volt. A másik, hogy soxor láttam, hogy panaszkodnak fórumokon erre-arra, aztán kijön egy új firmware, amivel már jó, de addig pl. wan, vagy nat-olás lassú.

A 960 megabit viszont teljesen jó, a mostani asus routerem is annyit tud, csak a család rágja a fülem, hogy szerintük annak vacak a wifije. (szerintem nem, de kezdek megtörni).

(#68441) stellaz


stellaz
addikt

Kicsit csalódottan nézem, hogy a tp-link archer C5 v4 az nem éppen olyan, mint mondjuk a v1. Kevesebb a ram, MTK proci. Az MTK proci miatt kell aggódnom a frissítések miatt? Illetve elég ez a hardver 1 laptop + 2 telefon mellé? Legfeljebb még egy NAS lesz. Jó áron vettem, de pont az elmaradt termék támogatás miatt cseréltem a régit.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#68442) kali válasza stellaz (#68441) üzenetére


kali
legenda

A frissítések miatt nem hiszem, hogy félni kellene, a moddolhatóságnak szokott inkább korlátot szabni adott platform.
Adott hardver is megfelelő/elég lehet, persze valamivel szerényebb terhelés mellett, mint a dupla RAM-mal rendelkező előző verziók esetén.

(#68443) stellaz válasza kali (#68442) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi! Nagy terhelésnek nincs kitéve, néha megy laptopon a torrent, de ennyi.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#68444) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Új Digi 1000 előfizetéshez vennék routert. Az összefoglaló és az árvizsgálat alapján a TP-Link C5 és a C9 maradt fent a rostán mint az olcsó és a drágább változat.

Ezeket kötném rá:
- LAN-on: 1 TV, NAS, Raspberry Médialejátszóként, PC, Riasztó IP modulja
- WiFin: 1 TV, Noti és 1-2 teló

Filemeket zenéket szoktam streamelni távolról is a NAS-ról, Transmission is fut, szóval van használva rendesen. Ehhez érdemes lenne inkább a C9-et vennem? :R

(#68445) ekkold válasza Kroni1 (#68444) üzenetére


ekkold
őstag

Midkét típuson 4 LAN port van, 5 vezetékes eszközhöz rákötéséhez kelleni fog egy switch-is.

(#68446) Multibit válasza Kroni1 (#68444) üzenetére


Multibit
veterán

Inkább Asus RT-AC66U B1. Ha olcsóbb kell, akkor Asus RT-AC58U. Ha még olcsóbb, akkor Xiaomi 3G.

(#68447) Gyuree91


Gyuree91
tag

Gyerekek végre megnyugodtam, és örülök! :C

5G speedtest, és még nem is konfiguráltam be a fix csatornákat sem.. (ASUS RT-AC66U B1, köszönöm mégegyszer mindenkinek a segítő sorokat, és mindenkinek ajánlom ezt a routert.)

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#68448) Kroni1 válasza Multibit (#68446) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! Akkor ezek szerint az ASUS-ok ajánlottabbak mint a TP és még a 3G is inkább? Árban nem akartam nagyon elszállni, de hosszutávon lehet tényleg megérné, lehet 66U B1 lesz akkor.. :R

ekkold: Köszönöm, switch van már jelenleg is. :R

(#68449) Multibit válasza Kroni1 (#68448) üzenetére


Multibit
veterán

Az Archer C9 nagyjából az AC66U B1 kategória mind árban, mind hw tekintetében. Ami az Asus mellett szól, az a szoftvere. A Xiaomi egyértelmű ár/érték bajnok. Jó hardver és Padavannal a jó szoftver is megvan. Nála a mindössze 2 LAN port, a külföldi beszerzés és a firmware matatás lehet gond (már akinek).

(#68450) Kroni1 válasza Multibit (#68449) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! Egy kis heggesztéssel még nem is volna baj, de a 2 LAN az nekem kevés, még switch-el is... :)

Ugyhogy marad az egyik ASUS, mivel mindkettő elég drága így már szinte mindegy is, hajlok a 66U B1 felé! Köszi az infókat :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.