Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68301) MaCS_70 válasza Gyuree91 (#68300) üzenetére


MaCS_70
félisten

"reál wifi sebesség, illetve hatótávolság"

Erre a kérdésre nincs felelősséggel adható válasz. A wifi egy borzasztóan sztochasztikus jelenség, számtalan elképzelhető/ismert és legalább ennyi elképzelhetetlennek hitt körülmény befolyásolja, élen mondjuk az ellenoldali eszközökkel, a környező wifi és abba belezavaró hálózatokkal, árnyékolással és viszaverődésekkel, egészen a kistarcsai tőzsde napi indexéig.

Jónak mondható körülmények között a feltüntetett kapcsolati sebesség fele-harmada jellemzően meg szokott lenni, de ez is rettenetesen nagy általánosítás.

De mindezt nagyon-nagyon-nagyon sokszor leírtuk már, élen Gubek-Einste fáradhatatlanul ismételgetett mantrájával.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68302) woodworm válasza Gyuree91 (#68300) üzenetére


woodworm
veterán

Kábelen a hwnat miatt hozza az elvárható maximumot. A wifinél pedig nincs "real", annyira kliens és helyszínfüggő, hogy összehasonlíthatatlan. Nálam 2,4 GHz-en ~200Mbit, 5GHz-en 400Mbit csúcsértékekkel működik. Az asus ac58u-val szemben nem tudom mire képes, a c7-est szórásképben megeszi, 3x3-as kliensem nincs, de az összes készülékem jobb sebességet hozott a xiaomival.

(#68303) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Olvasgatas utan vennek egy Asus routert.
Arukeresoben az alza es az ipon kozott mi a kulonbseg? ( bm3100 vs bm3000 )

koszonom
udv: sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#68304) aua válasza rekop (#68280) üzenetére


aua
csendes tag

> kicsit pontosítani kellene, a 30 eszköz mind wlan-on, és csak 3 van kábelen?
> A 30-on felül jöhetnek még a "vendégek"?

A 30 eszköz wlan-on már erősen a csúcs, jellemzőbb a 20.
Ebbe már beleszámoltam a "vendégeket" is.
Ezekből csak 3 eszköz van kábelen.
Köszi a választ! :)

(#68305) woodworm válasza sfefe (#68303) üzenetére


woodworm
veterán

Most azt mi guglizzuk ki, hogy pontosan melyik routerre és kódra gondolhatsz?

(#68306) sfefe válasza woodworm (#68305) üzenetére


sfefe
őstag

Baccameg lemaradt a link, bocsi. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#68307) krealon válasza ghoul_ (#68271) üzenetére


krealon
veterán

"Amit szeretnék egy AP-ként berakni egy másik router.

A probléma: A telekom topikba felvilágosítottak, hogy az IPTV miatt, hagyományos routerrel nem lehet megoldani (Nem is sikerült, 2vel próbáltam... :( ), mert "Olcsó eszközzel nincs, mivel, ahogy írtam, nem tudja külön választani, az IPTV és az internet forgalmat, és kiküldi a wifi-re is". Tehát, egy olyan routerre lenne szükségem ami támogatja az IGMP protokolt.

Azonban, általában WAN-ról kezelik le az IGMP-t nem LAN-ról, én pedig ugye LAN-LAN kötöm össze a két routert.

Találkozott már valaki hasonló problémával, esetleg van rá kész konfigurációja?"

Egy ismerosomnel ASUS RT-N12 D1-et konfiguraltam be hasonlo kornyezetben es tokeletesen mukodik.

(#68308) HTomee válasza kali (#68291) üzenetére


HTomee
tag

Az RT-AC66U B1 sokkal jobb, erősebb hardver (magasabb órajelű, ráadásul kétmagos CPU, dupla RAM...stb.), jobb és részletesebben konfigurálható szoftver

Meg sokkal kisebb wifi hatótáv, meg a 2 magos proci 1. magja 100% 30-35MB/S letöltésnél.. Vagy HGG megy rá és viszlát gari...

TP-Link C7 vagy felfelé.. Ha nem kell extra dolgokra és nem PC-nek vagy NAS-nak akarod használni..

Szerintem.. Tapasztalat

[ Szerkesztve ]

(#68309) Intruder2k5 válasza HTomee (#68308) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erről szó sincs, az fw cserétől nem ugrik a gari.

(#68310) HTomee válasza Intruder2k5 (#68309) üzenetére


HTomee
tag

És ha pont HGG alatt fekszik ki vagy lefő mint a kávé?

(#68311) Intruder2k5 válasza HTomee (#68310) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem fog ilyen történni, de ha történne sem tudják bizonyítani. Egyébiránt meg vittem gariztatni RT-N18U-t amin Tomato volt, gond nélkül cserélték.

(#68312) HTomee válasza Intruder2k5 (#68311) üzenetére


HTomee
tag

Szerintem, ha felhúzom 1.4Ghz-re a procit és 100%-ra a wifit (mert kell a nyaralóba az erő a kertbe) akkor hány fokos lesz? Egy split klíma kell alá? :D
Szerintem így nem fog kibírni 3 évet és a garizás se lesz egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#68313) Intruder2k5 válasza HTomee (#68312) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ezt ne ródd már fel a router hibájának... Nyilván a HGG-re is úgy gondoltam, hogy ésszerű keretek közt használva.

(#68314) HTomee válasza Intruder2k5 (#68313) üzenetére


HTomee
tag

Ezt értem, de ezzel az a baj, hogy gyárilag egy mezei usernek ez gyengusz hatótáv. Megveszi 30-35k-ért aztán pedig csodálkozik, hogy az 5 éves 8000Ft-os TP-Link lefújta...
Konkrétan nekem -5méter a 2.4Ghz az asus
Ugyan ott van mint az előd.. És még mellé fűti is a nappalit mint egy rezsó.

(#68315) Intruder2k5 válasza HTomee (#68314) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WiFi sajnos ilyen, pont ezért soha senki nem vállal rá garanciát. Általában véve az ASUS routereknek jó a WiFi-je, jobbnak mondható az átlagtól, ráadásul az RT-AC66U B1-ben ugyanaz a 2.4GHz-es chip van mint az RT-N18U-ban, de biztos vannak olyan körülmények, amikor pont ezek teljesítenek rosszabbul.

(#68316) Gyuree91


Gyuree91
tag

Visszavittem a csodalatos dlink dir 842-t edigitalba. (Senkinek sem ajanlom..) :((

Most megint adott a kerdes, tudom lassan mar leragott csont, de nem akarok csalodni megint.

~30k koruli wifi router kellene, vagy xiaomi 3g “elég”?

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#68317) kali válasza HTomee (#68308) üzenetére


kali
legenda

Nem kisebb a wifi hatótáv, ha megfelelő feltételekkel történik az összehasonlítás, sőt!
Ahogy előttem is írták, moddolt firmware esetén nem ugrik a jótállás.
Amely olcsóbb és régi TP-Link - vagy bármilyen más, hasonló - típushoz hasonlítod wifi szórásban, az fals összemérés, mert nem két dual band eszközt mérsz össze, de sokszor még csak nem is azonos frekvencián...stb.
Az RT-AC66U B1 ellenében minimum Archer C9 v5, ha feltétlenül TP-Link kell.

[ Szerkesztve ]

(#68318) MaCS_70 válasza HTomee (#68308) üzenetére


MaCS_70
félisten

Történetesen eléggé rendszeresen van alkalmam összehasonlítani T_Link és Asus routereket, hasonló árban eddig mindig impozánz mértékben bizonyultak jobbnak az Asusok.

Pár éve nagyon fontos érv volt az Asus mellett a TP-Linket verő wifiteljesítmény -- ezért is váltottam és ajánlom a környezetemben mindenkinek az Asusokat, de alkalmam az említett TP-Link-össuhasonításokra is, amivel élek is.

A ma délutáni tapasztalatom konkrétan egy AC66uB1-gyel: a router egy téglaház emeletén működött, 100 mW teljesítménnyel, és meg tőle egészen pontosan 320 méterre még tudtam a telefonomról képeket feltölteni a wifijén keresztül.

A HGG meg a felhasználói hülyeségtől eltekintve csak egészen extrém esetekben jelenthet garanciavesztést, amúgy meg a gyári AsusWRT-vel is nagyon jól használható az eszköz.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68319) Gyuree91 válasza MaCS_70 (#68318) üzenetére


Gyuree91
tag

Akkor mint szakertotol megkerdem, tenylegesen ezt ajanlod 30k koruli arkategoriaban...?

Mennyit tud wifin gigabiten ez a 66u b1? Esetleg merest tudnal linkelni? :)

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#68320) MaCS_70 válasza Gyuree91 (#68319) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos szakértő nem vagyok, csak egy jobban tájékozott felhasználó, akinek lehetősége van kipróbálgatni eszközöket, de igen, jó fél éve ténylegesen mindenkinek az RT-AC66b1-et ajánlom, és mindenki nagyon elégedett vele.

Mérésekről nem tudok beszámolni, mert értelmetlensége miatt (nincsenek referenciaértékek, minden helyszín és időpont más) nem méregetek, de a 66-ossal tényleg mindenki elégedett, az is, akinél egy közösségi térben sok felhasználót kell kiszolgálnia, és azok is, ahol a kamasz gyerekek diktálnak elég durva feltételeket. :)

Ez nyilván csak egy alsó-közép középkategóriás SOHO router, de az árkategóriájában szerintem egyértelműen ez a legjobb vétel. Nem győzöm azonban hangsúlyozni, hogy csak a felhasználási helyén dől el, hogy valóban megfelel-e, sőt, még olyan esetbe is futottam már bele, hogy valahol egy egyébként gyengébb rádiójú eszköz teljesített jobban, illetve az erősebb eszköz teljesítményéből vissza kellett volna venni, ezért aztán az olcsóbbat választották. A nagyfrekvenciás rádiós adatátvitel sajnos ilyen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68321) Multibit válasza Gyuree91 (#68319) üzenetére


Multibit
veterán

Mennyit tud wifin gigabiten ez a 66u b1?
Visszakérdezek. Milyen klienssel? Milyen környezetben? Milyen beállításokkal?
Amit kérdeztél, arra nem adható objektív válasz. Hiába kérdezed sokadszor.
Tehát, írd le a klienseid pontos típusát és a környezetet, ahova a routert akarod helyezni! Írd le, hogy hány fal és milyen anyagú fal van a router és a kliens között!
Értsd meg, a wifi sebesség nem csak a routeren múlik! Egy ideje itt vagy és kizárólag a router típusokon pörögsz. Tapasztalni fogod, hogy nem ilyen egyszerű a helyzet. Nem véletlenül javasoljuk, hogy ami kábelezhető, azt kábelre kell kötni (ne írd a kifogásokat, olvastam már eleget). Ami maradt (telefon, tablet), azoknak nem kell gyors wifi.

(#68322) kzkz válasza Gyuree91 (#68316) üzenetére


kzkz
őstag

Én még a D-Link DIR-860L Wireless AC1200-t se ajánlom. A wifit dobálta, ha 192.168.0-ról 192.168.1 kezdetűre állítottad a DHCP-t, akkor újraindulgatott magától. Próbáltam CFW-vel is, akkor stabilabb lett, de a wifije rosszabb. Vissza is vittem, pedig reméltem, hogy két magja és a dual wifije leváltja a jó öreg tplink 1043-t, de hát nem.

Viszont ez az Asus RT-AC66U B1 már a gyári FW-vel is nagyon jó, sok minden konfigurálható, és egyszerűen is, akár magyar nyelven, továbbá komoly magyar nyelvű leírás is van hozzá. Én elkonfigurálhatom akár ssh alól is a dolgokat, de így a felületen kattintgatva mégiscsak könnyebben, gyorsabban végeztem vele, és még elsőre működött is :)

Én csak azért tettem fel rá a merlin-t, mert nincs ssh-n belül curl, és így a hőmérséklet adatokat nem tudtam beküldeni a szervernek http késéssel :)

[ Szerkesztve ]

(#68323) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Szükséges lenne egy routerre, kisebb lakásba, társasházban. Prioritás a wifi jelerőssége, és gyorsasága.(két telefon, két laptop, TV, ritkán több telefon). 500as diginethez kellene. Kábelen ritkán lenne rákötve bármi. 10 és 20 ezer forint között mit tudnátok ajánlani? (az összefoglalóban szereplő linkek mennyire elavultak?)

Előre is köszönöm!

üdv, d

(#68324) woodworm válasza kzkz (#68322) üzenetére


woodworm
veterán

Mert lede-t raktál rá és nem tájékozódtál az oldalon, hogy éppen melyik verzióban jó a driver, amit folyamatosan fejlesztenek. Foglalkoznak ott páran vele, az általuk buildelt fw-vel jobban jártál volna. Ha meg csak általános routerként kellene, akkor a padavan a nyerő.

(#68325) rekop válasza aua (#68304) üzenetére


rekop
senior tag

Én kettő AP-vel terveznék legalább. Azokat is úgy elhelyezve -amennyiben a helyi sajátosságok lehetővé teszik- , hogy lehetőleg elosztva legyen rajtuk a terhelés, ne egy AP-re akarjon minden kliens csatlakozni.

Egy lehetőségként én az alábbi eszközöket ajánlanám:
-Access Point: Unifi AC LIte, ebből kettő
-Switch: US-8 60W
-Router: USG

Ezek az eszközök egy közös controller software-el menedzselhetőek és monitorozhatóak, ezt fel tudnád telepíteni a win szerverre. A guest wifi és a különböző korlátozások természetesen megvalósíthatóak.
A beállításhoz hálózati alapismeretek nem ártanak azért.

(#68326) Multibit válasza Dugos (#68323) üzenetére


Multibit
veterán

(#68327) Dugos válasza Multibit (#68326) üzenetére


Dugos
tag

Szia!

Köszi az ajánlást, ha jól látom ez nem kapható itthon. Esetleg van olyan alternativa ami kaphato itthon is? Cegnevre, szamlara vasarolnank, es adott esetben lehet hogy elnenk a 14 napos elallas jogaval is.

Köszi!

(#68328) Multibit válasza Dugos (#68327) üzenetére


Multibit
veterán

Valóban nem kapható itthon. Viszont az általad megadott keretből, társasházi környezetben, elsősorban wifi-s felhasználásra - jelenleg - nincs jobb. A következő (ár)lépcsőfok az Asus RT-AC58U és a TP-Link Archer C7 lenne.
A 14 napos elállási jog nem csak magánszemély általi vásárláskor jár?

[ Szerkesztve ]

(#68329) Gabis válasza Dugos (#68327) üzenetére


Gabis
őstag

Cég esetén nincs 14 napos elállás...

(#68330) Gubek-Einste válasza stellaz (#68298) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdésem, hogy mivel ehhez már nincs frissítés így biztonsági szempontból nézve érdemes lenne esetleg cserélni?
Igen de hosszú távon mindenképpen csere érett.

A másik, hogy jelenleg digi 100-as csomagban vagyunk, de a digi 500-as is csak párszáz forinttal drágább. Igaz, nem streamelek semmit, csak a torrent kliens szokott menn, de talán ennyit még megérne a nagyobb sebesség. Ehhez érdemes lenne másik routert venni?
Mivel a jelenleginek csak 100-as portjai vannak így a csere elkerülhetetlen.

És még annyi, hogy az USB nyomtatási lehetőség azt jelenti, hogy a régi hp lézernyomtatómat is rá lehet kötni?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68331) HTomee válasza MaCS_70 (#68318) üzenetére


HTomee
tag

Nekem ugyan ott van ahol az előd TP-Link. A gyerek szobába az Xbox már csak néha-néha látja. Az udvaron pedig a sütögető helyemen semmi. A TP-Link itt még vígan ment. Szóval lehet nálam nem úgy mennek a bitek...

(#68332) HTomee válasza kali (#68317) üzenetére


HTomee
tag

Eddig volt az adott pontokon wifi most nincs. A router ugyan ott van.
Ergo= gyengébb. A falak sem alakultak át meg a környezet sem. Még a csatorna is ugyan az..

[ Szerkesztve ]

(#68333) Multibit válasza HTomee (#68332) üzenetére


Multibit
veterán

Azt nem értem, hogy az isteni 1043 után miért vettél dual band routert? Ahova sebesség kell, ott a kábel. Sütögetéshez nem kell.

(#68334) Intruder2k5 válasza Multibit (#68333) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

B verzió, rá kel tenni a HGG-t, és lesz WiFi a szomszéd kertjében is. Vagy nem...

[ Szerkesztve ]

(#68335) punisher1


punisher1
aktív tag

Sziasztok!
Most készülök beköttetni az 1000-es digit,panelban lakok a 7.emeleten körülöttem természetesen sokaknak van wi-fi hálózatuk.A kérdésem az lenne,hogy ez az ASUS RT-AC87U Router jó választás lenne?Ezt néztem ki elsőre és a vélemények is jók az árukeresőn.Mivel nálunk FTTB-vel kiépített terület akkor ha jól tudom én nem kapok semmi eszközt csak behúznak egy lan kábelt és ennyi ügye?Nekem akkor nem kell semmit szólni a diginek csak rádugom a saját routerem és mehet is ha jól gondolom,ahogy olvastam akik kapnak eszközt is és saját routert használnának csak azoknak kell szólni,hogy bridge módba kérik.

(#68336) Intruder2k5 válasza punisher1 (#68335) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen megfelelő az RT-AC87U, de jóval olcsóbban az RT-AC66U B1 is jó lehet. Így van, FTTB-re nem kapsz szolgáltatói eszközt, de ez a rendszer jó eséllyel nem sokára megszűnik, a DIGI a folyamatosan cseréli le mindenhol FTTH-ra, és állításuk szerint 2 éven belül mindenütt az lesz.

(#68337) punisher1 válasza Intruder2k5 (#68336) üzenetére


punisher1
aktív tag

Szia!
Köszönöm a választ,akkor ez azt jelenti,hogy ha FTTH lesz akkor az optika jön be a lakásba ügye?S,gondolom akkor viszont már én is kapok eszközt.Bár a digi mobillal is igyekeznének mert kíváncsi lennék az áraikra.

(#68338) Intruder2k5 válasza punisher1 (#68337) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, és igen akkor már Te is kapsz eszközt, de ettől függetlenül használhatod mögötte a saját routered, mert tudásban a szolgáltatói eszközök azért messze elmaradnak ezektől a routerektől.

(#68339) punisher1 válasza Intruder2k5 (#68338) üzenetére


punisher1
aktív tag

Igen,gondoltam akkor majd átrakatom bridge módba és kész.Ja még egy kérdés tudom nem ide tartozik de lehet kérni IPV4-et az IPV6 helyett?

(#68340) kali válasza HTomee (#68332) üzenetére


kali
legenda

Nálad, a te beállításaiddal...stb., de hidd el, továbbra sem ilyen egyszerű, pont ezért a te tapasztalatod alapján még nem lesz általános érvényű a dolog, sőt!
Az ördög a részletekben lakozik.
Szívesen részletezem majd - pláne azért, mert a router topikjában is irtál olyan megállapításokat, amik nem állják meg a helyüket, bár segítettek már neked ott is, de kell is, mert fals tapasztalatok alapján kár lehúzni bármit is -, de nem ebben a topikban, mert nem ide való.

[ Szerkesztve ]

(#68341) Intruder2k5 válasza punisher1 (#68339) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Alapból IPv4 van, nekem is az van DIGI FTTH-n.

(#68342) punisher1 válasza Intruder2k5 (#68341) üzenetére


punisher1
aktív tag

De jó,nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

(#68343) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok!

Megéri AC66U B1 -et váltani AC86U-ra ....?

Ha külföldön veszek routert akkor az Asus garanciát tudom valahol Magyarországon érvényesíteni?

Ezért kérdezem: [link]

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#68344) MaCS_70 válasza HTomee (#68331) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ezek szerint Nálad nem úgy mennek a bitek.

A körülmények ritka együttállása eredményezhet olyan helyzetet, hogy az erősebb wifiegység rosszabbul teljesít, mint a gyengébb, de ez tényleg nagyon ritka.

A többiekhez hasonlóan én is a beállításoknál, elhelyezésnél (szoftver és hardver) keresném a megoldást.

A 1043-as szériának ismerten jó a wifije, de nagyon extrém szerencsétlen esetben tudom csak elképzelni, hogy az RT-AC66uB1 rosszabb legyen nála. Jellemzően sokkal jobb.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68345) MaCS_70 válasza tucsok. (#68343) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miben kevés a 66-os?

A JoyBuyjal tudtommal jó résen lenni...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#68346) tucsok. válasza MaCS_70 (#68345) üzenetére


tucsok.
senior tag

Nincs baj a 66-al csak jó áron látom a 86u-t. Garanciát tudnám itthon érvényesíteni?

"So say we all"

(#68347) woodworm válasza tucsok. (#68346) üzenetére


woodworm
veterán

Nem.

(#68348) tucsok. válasza woodworm (#68347) üzenetére


tucsok.
senior tag

Köszi, akkor tárgytalan. :R

"So say we all"

(#68349) HTomee válasza Multibit (#68333) üzenetére


HTomee
tag

Félre értettél. A router jó és nem mered ki 15-20 eszköznél mint az előd.
Egyszerűen valamiért NÁLAM gyengébb a 2.4Ghz-es wifi.

(#68350) Gyuree91 válasza Multibit (#68321) üzenetére


Gyuree91
tag

Kábelen egy xbox one s, illetve egy régebbi pc csatlakozik jelenleg. Wifin csatlakozik 4 mobil, 2 tv és a 2015-ös macbook pro-m, azt nem lehet LAN-al csatlakoztatni.

Jelenleg ez a felállás, de aztán a jövőben kitudja. :U

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.