Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68701) Soma01 válasza Cyrin (#68700) üzenetére


Soma01
veterán

#68688

(#68702) Hompi01


Hompi01
tag

Sziasztok ez a termék tudja a Facebook Wi-fit ?

[link]

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#68703) odrif válasza Hompi01 (#68702) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Facebook wifi?
azmiaz? :U

20 éve a Prohardveren

(#68704) rekop válasza Hompi01 (#68702) üzenetére


rekop
senior tag

Itt egy lista melyik eszközök támogatják. Amit linkeltél az köztük van, tehát elvileg igen.

[ Szerkesztve ]

(#68705) Gubek-Einste válasza odrif (#68703) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Facebook Wi-Fi

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68706) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Sziasztok!

Alap gigabites routert keresek. Használt is jöhet. Mi most az ajánlott? Nem kell világot megváltani 2 sávos wifi legyen rajta. Nincsenek vastag falak, bonyolult terek.
Az upc csoda routere képes lehet erre, amit adnak?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#68707) Gubek-Einste válasza MADcat (#68706) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szolgáltatói eszközt ajánlott modem/bridged módban használni és saját eszközzel megoldani a belső hálózat felépítését.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68708) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Sziasztok!
Hamarosan 30 megabites netem helyett 60 megás lesz.
Linksys WRT54GL Routerem helyett mit tudnátok ajánlani amivel ki tudnám használni a 60 megabitet?

Linksys EA6100 AC1200 Router vagy Linksys EA2750 Router
Melyiket érdemes?

(#68709) chipesz válasza Gubek-Einste (#68697) üzenetére


chipesz
őstag

Ez egy iroda, ahol egy nagyobb légtér és egy kisebb szoba van (nem én dolgozom ott egyébként). 8-an dolgoznak ott, tehát nem nagy létszámú. Téglafal van, a 8 számítógépen kívül nyomtatók, mobilok is csatlakoznának hozzá. Az illető akinek szüksége van erre a sávszélességet nem tudja. Hatalmas bútorok nincsenek, főleg csak asztalok.
Tesztben ezt a típust jónak írták: TP-Link Archer AC2300 MU-MIMO Gigabit Router. Ez elég lehet oda?
Árat illetően csak annyit kaptam infónak, hogy "nem számít".

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#68710) dewil666 válasza Gubek-Einste (#68640) üzenetére


dewil666
őstag

Sziasztok!

Megjött a router.
Pontosan ez: tp-link archer c5 ver4.0
Ez jó lesz akkor nekem?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#68711) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Szerintetek c7 vagy c9? C9-em van már,de annyira nem vagyok elájulva a lefedettségtől. C7 hozhatja a szintjét? Tudom,hogy a falak befolyásolják,de hátha.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#68712) Corvin0716


Corvin0716
tag

Sziasztok! Kertes házba keresek routert, amely az emeletről küldené a wifit a tévéknek, telefonoknak. Az különösebben nem érdekel, ha pl. 100 Mbitből csak 20-at képes stabilan továbbadni, ami fontos lenne, hogy ne kelljen rendszeresen újraindítani, ne dobja le állandóan a jelet. A kábeltévés azt mondta az asust és a d-linket kerüljem. Ajánlotta viszont a Netist és a TP-Linket. Az általam eddig látott modellekre gyakorlatilag ugyanolyan visszajelzések érkeztek, vagyis mindig van néhány ember, akik szerint az adott router semmit sem ér, mert gyenge a jele, meg sűrűn ledobja. Szóval marad a próba cseresznye, hacsak itt nem kapok valakitől érdemi tippet. 15 ezernél nem szeretnék többet költeni rá. Előre is köszönet annak, aki segít.

(#68713) Starchm


Starchm
őstag

Hey!

Telekom csoda/ sagemcom/ cuccát szeretném leváltani az az pppoe-t is neki kéne csinálnia.
Gigás nethez.
1-2 5Ghz-es eszköz lenne rajta illetve 3-4 2.4-es.
45cm-es tégla falak vannak. / Legroszabb esetben 2 ilyen fal választ el egy szobát, többnyire csak 1. /
100m2-es lakás.

Erre szeretnék kérni valami ajánlást nyilván a legolcsóbb lenne a legjobb :D
Köszönöm.

(#68714) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Kérdeztek tőlem is, de gondoltam Én is kérdezek.. :)

Mit érdemes most venni úgymond a felső kategóriában, dualband-ből?

100+ m^2, falakat nem tudom, elvileg annyit tudok, hogy új építésű ház. Azt tudjuk, hogy lehet fog kelleni AP is, de hátha..

AC88U vagy RT2600-ban gondolkoztunk, TP-Link-ből valahogy annyira nem szimpatikusak a "nagyobbak", főként a szoftveres támogatás miatt.

Mit tudnátok ajánlani, ebben a kategóriában?

Véleményem szubjektív...

(#68715) Scale válasza Scale (#68699) üzenetére


Scale
őstag

Elkészítettem a képernyő képeket, remélem ezekre gondoltál:
[kép1]
[kép2]
[kép3]

A mandarin wifi a miénk. Ipadre nem találtam semmi hasonló appot mint androidra, pedig ipadben sokkal jobb a wifi kártya, valószínűleg az lett volna a mérvadó.

Ezek alapján mi lenne a jó?

(#68716) Scale válasza Scale (#68715) üzenetére


Scale
őstag

Illetve annyi hogy ez ugye az adott szobából készült, gondolom úgy kellett, nem a router tovebol.

[ Szerkesztve ]

(#68717) Gubek-Einste válasza Ladislaoca (#68708) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

A két kinézett eszköz közül egyik sem, hardverben lehet jobbat is kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68718) Gubek-Einste válasza chipesz (#68709) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide inkább egy kicsit komolyabb hálózatot kellene kiépíteni, valószínűleg egy eszköz nem lesz elég a megfelelő lefedettséghez/sebességhez.

Egy Ubiquiti rendszer már megfelelő lehet hosszú távra is.
Router: EdgeRouter 4
Switch: valamelyik UniFi de más gyártó típusa is lehet, PoE-s kellene
AP: valamelyi UniFi AP AC típus, pl egy 3-5 darabos csomag, PoE tápláltak így emiatt kellene a PoE képes switch
Vezérlés: UniFi Cloud Key vagy szerveren futó program

Természetesen más gyártóknak így vannak ilyen jellegű komplex rendszer kiépítésre alkalmas termékei.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68719) Gubek-Einste válasza dewil666 (#68710) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68720) Gubek-Einste válasza FIREBLADE78 (#68711) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Valószínűleg nem lesz előre lépés a váltással, inkább egy másodlagos eszköznek a beüzemelése lesz a megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68721) Gubek-Einste válasza Corvin0716 (#68712) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

20k-ba az Asus N18U, a TP-Link 1043N és a Xiaomi Mi Router 3G fér bele mint ajánlott eszköz. Ezek közül csak a Xiaomi dual band de csak 2 LAN portja van és csak kínai rendeléssel elérhető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68722) Gubek-Einste válasza Starchm (#68713) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
30k felett: Asus AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT1900ac/RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68723) Gubek-Einste válasza hackeeeee (#68714) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Viszonylag kevés tapasztalat van ebben a kategóriában így nehéz biztosat mondani de a kinézett eszközök elvileg megfelelőek lehetnek.
Esetleg még az Asus AC86U is szóba jöhetne.
Lefedettség/sebesség csak a helyszíni teszt során fog kiderülni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68724) Gubek-Einste válasza Scale (#68715) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen ott kell a mérést elvégezni ahol használva lesz az eszköz.

Elég gyenge a jel így mindenképpen valami külső antennás típus kellene hosszabb USB kábellel, pl Asus USB-N14 vagy TP-Link WN8200ND.

Wifi Analyzer Alternatives and Similar Apps

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68725) hackeeeee válasza Gubek-Einste (#68723) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Persze. :R

Próbálnánk úgy is intézni, hogy legyen lehetőség próbára, hogyha esetleg mégis kevés lenne, akkor legyen lehetőség váltani.

Akkor ilyen kategóriában nézelődünk, köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#68726) Gubek-Einste válasza hackeeeee (#68725) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha kevés lenne akkor másodlagos eszközt kellene beüzemelni mint eszközt cserélni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68727) hackeeeee válasza Gubek-Einste (#68726) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Néztem extendert erre a kategóriára, bár abból sem túl tágas a választék. Ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#68728) Gubek-Einste válasza hackeeeee (#68727) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább kábeles kapcsolattal kellene megkötni a másodlagos eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68729) hackeeeee válasza Gubek-Einste (#68728) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem lesz opció a kábel, így nem nagyon van más lehetőség, ha kevés lesz a router, sajnos.

Vannak kábeles végpontok, de ugye a kérdés az, hogy meddig lesz látható a wifi, és honnantól kellene tovább menni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#68730) Starchm válasza Gubek-Einste (#68722) üzenetére


Starchm
őstag

Köszönöm :R :R

Akkor ha jól értem akár az a xiaomi is elég lenne nekem? Elég kedvező az ára a többihez képest :D
Láttam azon viszont csak 2 port lenne, esetleg akkor egy switch ajánlást is kérhetek? 3 gép lenne max kábelen.

(#68731) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Wifis topicba kértem segítséget azzal kapcsolatban hogy egy Acces Point-ra vagy Range Extenderre van szükségem. És ott egyik fórumtárs említette hogy bármelyik router képes AP módba működni. Nekem a lényeg az lenne hogy a routert összekötném UTP-vel az Acces Point-al, és az sugározná a jelet az udvarra, mert a router olyan helyen van hogy semmi wifi nincs az udvaron és így akarom megoldani.
A kérdésem az lenne hogy szerintetek a TP-LINK Archer C5 AC1200 jó választás lenne-e erre a célra nekem hogy a routerből amit kap netet utp-n, wifin továbbítsa?
160 megabites net van csak, szóval giga közelébe se ér a sávszél.

Vagy szerintetek nézzek más routert? TP-Link lenne a jó, azok beváltak nekem.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#68732) Gubek-Einste válasza Starchm (#68730) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármilyen unmanagment switch jó lesz, Asus/TP-Link/Netgear mindegy, csak ne egy noname legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68733) Gubek-Einste válasza jozsi252 (#68731) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz másodlagos eszköznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68734) jozsi252 válasza Gubek-Einste (#68733) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm szépen! Még annyi lenne hogy

- Cat5e vagy Cat6 kábel képes veszteség nélkül 50m-t áthidalni? Régebben olvastam olyat hogy 100m-t lehet elvileg, de mondom azért rákérdek. :K
- Az hogy AP-ként tudjon működni a router a következőket kell csak megcsinálnom? IP cím átír 192.168.0.1-ről .2-re hogy el tudjam érni a másodlagos routert a hálózatból. Akkor DHCP szerver letilt. A másodlagos router ip címe 192.168.0.xxx legyen. Elvileg ennyi és működni is fog?

iPhone 13 Pro Max

(#68735) Scale válasza Gubek-Einste (#68724) üzenetére


Scale
őstag

A wn822-nek is van külső antennaja, az nem annyira ajánlott eszköz? A hosszú usb kábel miert jó, hogy közelebb lehessen a routerhez?

(#68736) Gubek-Einste válasza jozsi252 (#68734) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

100 méterig mind a kettő jó lesz.
ÍGY kell beállítani az AP módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68737) Gubek-Einste válasza Scale (#68735) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az is megfelelő lehet.
Részben így, illetve könnyebb ideális helyet találni az adapternek. Azért 2-3 méternél nem legyen hosszabb USB kábelen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68738) chipesz válasza Gubek-Einste (#68718) üzenetére


chipesz
őstag

Köszi szépen! 🙂

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#68739) FIREBLADE78 válasza Gubek-Einste (#68720) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Váltás úgy nézne ki,hogy 740n 8 otezres kategória)van most és ahelyett lenne a c7 v c9,de most átviszem a c9-et és meglátom mit tud.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#68740) ekkold válasza Gubek-Einste (#68736) üzenetére


ekkold
őstag

Azért ehhez még egy dolgot hozzáfűznék. Ha azt akarjuk, hogy az AP-nek használt router ne próbáljon a wan oldalán folyamatosan kapcsolatot keresni (ugyanis ez is erőforrást fogyaszt), akkor a wan oldalon érdemes kézi csatlakozást beállítani (ha lehet) így alaphelyzetben a wan oldala offline, vagy kézzel fix IP-t beállítani a wan oldalon.

(#68741) Scale válasza Gubek-Einste (#68737) üzenetére


Scale
őstag

Mégiscsak az ASUS-t választottam, elolvastam a leírásukat, ez jobban megtetszett - meg az antennái is erősebbek.
Köszi! :R

(#68742) kerlac


kerlac
senior tag

Sziasztok!

Kétszintes, vastag falú házban szeretnék masszívabb, jobb wi-fi elérést, jelenleg a T-home modemén kívül 3 db TP-Link TL-WR841N Router oldja meg szakaszosan, power line-ból a wifit, illetve egy sokkal erősebb MI Xiaomi 3g router.

Kinéztem egy ilyet, amit viszont nem ismerek.

D-Link DIR-895L Router

Vajon egy ilyen drága eszköz egy szobából képes volna belőni a házat? A net 300mbps, elég gyors.

köszönöm!

(#68743) ekkold válasza kerlac (#68742) üzenetére


ekkold
őstag

Sokan leírták már előttem is. Hiába szór akármekkora teljesítménnyel be mindent 1db router, ha a kliensek kérései nem jutnak el hozzá. Tehát a klienseken is múlik, azok meg adottak. Tehát a kérdésedre a válasz: 1db router (akár milyen jó is) nem fogja ugyanazt a területet wifi-vel ellátni, amihez korábban 3db AP kellett.

(#68744) kerlac válasza ekkold (#68743) üzenetére


kerlac
senior tag

Értem, köszönöm, erre is számítottam, csak annyira fényezték ezt a kis űrhajót....

(#68745) sgery válasza Bazsy (#68680) üzenetére


sgery
őstag

Bementem a javasolt boltba, uniquiti amplifi hd wifi routert javasoltak és hozzá amplifi hd meshp wifi erősítőket.
Switchnek meg egy 24-es inifi gigabites lett véve.
Össze is dobtam ma, ha nem lenne ilyen drága már venném is magamnak, baromi jó cucc, ennyire egyszerűen szerintem még egy hálózati terméket sem tettem össze. :)
A kezelőfelület is totál átgondolt, magától értedőtő. Frissítés? kattints ide és ennyi, mindent megcsinál. Nem letölteni file-okat, behúzni, frissíteni, figyelni.
És annyira szép, hogy kár eldugni a garázsban, ki kellene kábelezni egy polcra a nappaliban...

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#68746) Soma01 válasza sgery (#68745) üzenetére


Soma01
veterán

Végül melyik boltba mentél be a sok linkelt közül?

(#68747) sgery válasza Soma01 (#68746) üzenetére


sgery
őstag

accesspoint-hoz.
hozzáteszem szerencsém volt, mert az a cég akinek amúgy telepítettem és vásároltam benne volt a rendszerükben, mert magánszemélyt nem szolgálnak ki, az én cégem pedig messze áll ettől papíron így nem adták volna ki rá.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#68748) quailstorm


quailstorm
nagyúr

AC58U (Qualcomm 4 magos Cortex-A7) hogy viszonyul teljesítményben az AC66U B1-hez?

(#68749) TeeJay válasza quailstorm (#68748) üzenetére


TeeJay
félisten

ezt csak a jóisten tudja megmondani :DDD

RAM azt hiszem az AC66U B1-ben 2x annyi amúgy mindkét CPU elég jóféle gigás nethez
ha QCA jobban bejön akkor 4magos 710Mhz-es előbbi
ha Broadcom kell akkor 2magos 1GHz-es utóbbi
fene tudja melyik a jobb össze kellene hasonlítani egymás mellett a kettőt csak ugye kinek van mindkettő

meg ugye a nagy eltérés hogy

az 58U csak 2x2:2 MIMO-s 2,4 és 5GHz-en is míg a 66U B1 meg 3x3:3 MIMO mindkét frekvencián
előbbinek 2-2 külső antenna van erre utóbbinak 3 osztott antenna

én AC66U B1-et vettem és bitang jó a wifije a 1043ND V2.x után

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68750) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,

gondolkozom azon, hogy lecseréljem a TP-Link TL-WR1043 routeremet, így elsőre a kiszemelt típus egy ASUS RT-AC66U B1.

Téglafalú társasházban használnám digi 100-as nettel (később lehet, hogy váltok felfelé, egyelőre jól megvagyok vele), a házban 3 másik wifi biztos van a szomszédoknál (legalábbis ennyi broadcastolta előbb az SSID-t). Egyszerre 6-7 eszköz lenne hozzá csatlakozva wireless (3-4 telefon, 2-3 gép/laptop, 1 játékkonzol). Egyelőre az eszközeim nagy része csak az n szabványt ismeri, de a jövőre gondolva AC routert vennék.
Ami a mostani routerrel a problémám, hogy heti 1-2-szer újra kell indítanom, mert PS4-en játék közben néha akár 4-5000 ezerre is felugrik a pingem (európai szerveren), illetve néha a böngészés is belassul - amit még nem sikerült kinyomozni, hogy ez a digi vagy a router sara, esetleg a szomszédok eszközei zavarnak be - igaz, most auto-ról átraktam kézzel a 11-es csatornára, és jobbnak tűnik.
Ami fontos lenne, hogy az automata csatorna allokáció/váltás jól működjön, stabil legyen a router (nincs kedvem hetente többször hozzányúlni), kiszolgáljon gigabit körüli kapcsolatot, illetve stabilan tudjon kezelni egyszerre 6-7 eszközt is. Ezek alapján szerintetek jó választás a fent említett asus router, vagy olyan 30-40k között esetleg mást ajánlanátok? Az euronicsnál biztos B1-et adnak (csak mert a leírás a honlapjukon nem említi - a dobozon valahol jelölik amúgy, hogy B1)?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.