Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65726) Zeban58 válasza Gubek-Einste (#65725) üzenetére


Zeban58
tag

Jelenleg egy TP-Link WR940N üzemel az alsó szinten, amit középen egy TP-Link Range Extender egészít ki.

Fain a jelenlegi rendszer, de a jelenlegi 20/0,5 Mbit/s-os gagyi netem után érkező Digi 1000-hez szeretnék egy komolyabb routert. 2 LAN-os PC és 3-4 notebook, 3-4 okostelefon, 1-2 tablet szokott a hálón lógni wifin, a falak nem extrém vastagok, a szomszédok nete nem zavar be.

És akkor itt jön a következő kérdésem, amit a Digi topicban már feltettem, de onnan ide irányítottak. :)

Szóval a Digi a családi házba valószínűleg FTTH-t hoz be. A fórumokat olvasgatva két lehetőség van: vagy kapok egy egyszerű modemként működő optikai terminált, vagy pedig egy olyat, amiben router is van. Mindkét esetben használni szeretném a saját routeremet is.

A modemes sztori elvileg egyszerűnek tűnik, vagyis a modem LAN portját rádugom a routerem WAN portjára. És elvileg csak a login adatokat kell majd megadnom a routerem kezelőfelületén.

Ha beépített routeres eszközt hoznak, akkor pontosan mit kell tennem ahhoz, hogy a Digi doboza és az én meglévő routerem egyaránt szolgáltasson Wi-Fi-t? A Digi router és a saját routerem között két emeltnyi különbség lesz - elvileg megoldható, hogy ugyanazt a Wi-Fi internetet szórja a két eszköz? De persze az sem lenne nagy gond, ha két különböző Wi-Fi hálózat lenne.

(Tehát 1. szinten saját router, 2. szinten Range Extender az 1-szintről jövő nettel, 3. szinten Digi router lenne a felállás. Optimális esetben a 2. szinten lévő RE kieshet majd a képletből)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.