Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65251) bghistvan válasza kali (#65249) üzenetére


bghistvan
senior tag

kali:

Értem,a laptop és a 2 telefon jelen esetben ugyanazt a gyorsabb sebességet produkálja a tablet is gyorsabb,talán egy 15-20%-al marad el a többi eszköztől 5Ghz-re állítva a sebesség tesztek szerint...........szóval mindenképpen javulás történt,és végül ga nem tudná a tablet ferkvenciája,akkor ugyanúgy megmaradt volna a lassabb sebesség,illetve nem is tudna csatlakozni az 5Ghz frekvenciára nem?

(#65252) kali válasza bghistvan (#65251) üzenetére


kali
legenda

Ami nem tudja az 5 GHz sávot egyik szabványon sem, az nem is csatlakozna fel, ha csak 5 GHz szórás történik, viszont 5 GHz-en lehet N és AC szabvány is, utóbbi alapban gyorsabb, de amellett mind a kettőnél vannak különböző sebességek annak függvényében, hogy az eszközök milyen MIMO képességgel (lesarkítva hány antennás kapcsolattal) forgalmaznak.
5 GHz N szabvány esetén 150 Mbps az alap és annak duplája és triplája, AC esetén 433 Mbps és annak a duplája és triplája lehet a kapcsolat sebessége a CB esetén. (2.4 GHz sávon csak 2*2 MIMO, így ott csak 300 Mbps a maximum, viszont ha 40 MHz helyett 20 MHz van, akkor 72 Mbps az induló, 40 MHz esetén 150 Mbps, 5 GHz sávon 3*3 MIMO, így triplázódhatnak is az írt sebességek, ha az ellenoldalak tudják.)

[ Szerkesztve ]

(#65253) bghistvan válasza kali (#65252) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszönöm a részletes leírást!
:R
Arra vonatkozóan tudnál még informálni,hogy a szóban forgó connect box 5Ghz-en vajon hány db eszközt tud kiszolgálni?(mert nem találtam még ezzel kapcsolatban dokut sehol a neten)

(#65254) kali válasza bghistvan (#65253) üzenetére


kali
legenda

Külön specifikációs korlátról nem tudok, a routerek...stb. esetén a beállított DHCP tartomány jelenthet korlátot, illetve a kiszolgáló hardver, mert van az a számú felcsatlakozott eszköz, aminél már szakadozhat, vagy akár el is lehetetlenülhet a wifi forgalom/kapcsolat, de ahhoz elég sok eszköz kell adott esetben, családi 4 - 5 darabtól nem fekszik ki.

(#65255) bghistvan válasza kali (#65254) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszönöm mégegyszer!

(#65256) Baky1987


Baky1987
tag

Sziasztok!

ASUS RT-AC58U Router mellé szeretnék venni egy sima egyszerű rutert, amit elosztóként szeretnék használni , hogy, ami kábel (1 szál) átmegy a nappaliba megtudjam osztani és rátudjam egyszerre kötni a TV-t, Xboxot és a médialejátszót.

Most digi100-as netem van, de elv. év végére lesz 1000-res akkor arra átváltok, úgyhogy szerintem semmi másra nincs szükségem, hogy a most 100-as (majd az 1000-res) netet "szétdobja" a masinák között.
Mit ajánlotok?

Semmi extra igényem nincs, nem muszáj a legolcsóbb, de nem szeretnék még egy 20+k s rutert, mert sztem felesleges.
köszönöm szépen előre!

(#65257) Intruder2k5 válasza Baky1987 (#65256) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Amennyiben csak UTP kábelt szeretnél szétosztani, és oda nem szükséges újabb WiFi hozzáférési pont is, úgy nem router, hanem egy Gbit-es Switch ami kell neked, például egy TL-SG1005D.

(#65258) DBtomi


DBtomi
csendes tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok.

A mostani routerem 3év után kinőtte magát (TP-LINK TL-WR941ND).
Meguntam, hogy időnként ledobál Wifi-ről 1-1 másodpercre, illetve már kevés lett a 100 Mbit/s WAN-on keresztül.

Sokat olvastam a témában, de képtelen vagyok dönteni melyik lenne a számomra legmegfelelőbb.
Már ott elakadtam, hogy AC vagy N legyen a szabványa (AC-t mondanám tippre).
Ami szerintem egyedül biztos, hogy Dual Band-es legyen.

Bejövő internet:
Gigabites
Hely:
Lakótelep, 50nm lakás 2 szoba

Csatlakoztatott eszközök:
- 2db PC WAN (ebből az egyik jelenleg WIFI-n keresztül kapja a jelet (N-es), de tervben van a kábelesítése)
- 1db laptop wifiről (802.11bgn)
- 1db smart TV, Wifi-s kapcsolatra, aminek kezelnie kéne a 4k-t is (Netflix). A TV elvileg tudja a Dual Band AC-t és az N-t is.
- 3db okostelefon:
1. AC, dual band
2. N, dual band
3. N, csak 2,4 ghz

Legfontosabb kritérium:
Tv ne buffereljen wifiről, legyen stabil a kapcsolat.

Ár:
30-50 ezer

Amit első körben kinéztem:
ASUS RT-AC66U B1

(#65259) Gery0505 válasza Gubek-Einste (#65198) üzenetére


Gery0505
tag

Köszi szépen a segítséget, végül tegnap megvettem az ASUS RT-AC58U-t. Egész könnyen sikerült beállítani, a bekapcsoláskor meg is jelent az ASUS bejelentkező képernyője. Szépen sikerült beállítgatni a Routert, megy a LAN kábelen, a Wifi meg 2,4 és 5GHz-en is szépen megy. Felajánlotta a Firmware frissítést is, megcsináltam, remélem jól döntöttem, hogy feltettem rá a legfrissebb Firmware-t. Tegnap kicsit megijedtem, mert párszor eldobálta az 5GHz-es Wifit, és újraindult párszor, meg ki-kimaradt a NET, olyankor felbukkant a bejelentkező ablak. De néhány újraindítás után ez úgy tűnik megszűnt. Ma egész nap gond nélkül működött, lehet tegnap a vihar miatt vacakolt a NET. De ma teljesen jó volt. A Digi NET-ünk sávszélessége tényleg 80/80MBit/sec, kipróbáltam a Speedtest programmal. Úgyhogy ez ennyit tud. A Router biztos tudna sokkal többet is, de nekem per pillanat elég ez a sebesség. A tegnapi kis pánikot leszámítva elégedett vagyok vele. Ja, és megtaláltam az AP módot is a beállítások között.

Még abban kérném a segítséged, hogy a Torrent beállításoknál meg kell nyitni egy portot is a torrentek részére. Ez a uTorrendben be is van állítva, de a routerben nem találtam meg, hogy hol kell. A uTorrentben alul megvan a zöld kis pipa, hogy a hálózat rendben működik, lehet, hogy automatikusan felismerte, és nem kell külön beállítani?

"Failure is always an option." Adam Savage

(#65260) MaCS_70 válasza DBtomi (#65258) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jó választás az AC66b1. Működik ilyen a környezetemben, nincs vele gond. Mostanában szerintem a best buy dual bandes router az otthoni középkategóriában.

A két PC WAN-t mondjuk nem értem, de szerintem azok LAN-oldalon vannak -- a WAN az a szolgáltatói oldal (Wide Area Network), ergo tulajdonképpen maga az internet. (Az esetleges NAT-tól eltekintve...)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65261) DBtomi válasza MaCS_70 (#65260) üzenetére


DBtomi
csendes tag

Köszönöm a válaszod.

Igen, LAN-t akartam írni WAN helyett.

Amin még gondolkoztam az a TP-LINK Archer C9 (6ezerrel drágább).

Első benyomás alapján az Asus-t választanám (Bár a C9-nél ez a jellemző jól hangzik: 2.4GHz - 600Mbps, szemben a 450-es Ac66b1)

(#65262) MaCS_70 válasza DBtomi (#65261) üzenetére


MaCS_70
félisten

A C9-est, ahogy a jelenlegi TP-Link palettát, nem ismerem. Sokáig használtam és szerettem a TP-Link routereket, de az Asus nálam győzött velük szemben.

Árban mindig lehet feljebb menni...

A wifi viszont meglehetősen bizonytalan dolog. A megadott paraméterek ugye elméleti értékek, és csak egyetlen, bár meghatározó tényezői egy nagyon sok ismeretlenes egyenletnek.

Teljesen egzakt döntést nem tudsz hozni, mert jóval több az ismeretlen, mint a független egyenlet -- és vélhetően azt sem fogod megtudni, hogy jól döntöttél-e.

Eleve: milyen kliensek csatlakoznának wifin? Vajon kijönne az érdemi különbség?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65263) Gubek-Einste válasza Gery0505 (#65259) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha mind a router-ben és mind a torrent kliensben engedélyezve van UPnP akkor automatikusan megy a port forward beállítás de inkább a manuális megoldás kellene megcsinálnod.

1; A LAN/DHCP szerver menüpont alatt a Manuálisan hozzárendelt IP a DHCP lista tartalmán résznél MAC cím alapján kell adni egy fix-ált IP címet a gépnek.
2; A WAN/Virtuális szerver / Port továbbítás menüpont alatt megadnod az 1; pontban lefix-ált IP címet a Porttovábbítási lista rész alatt, minta.
3; Tesztelés!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65264) Baky1987 válasza Intruder2k5 (#65257) üzenetére


Baky1987
tag

Nagyon szépen köszönöm!

(#65265) LLKobe


LLKobe
veterán

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni router választásban.
Légyszi ajánljatok egy stabilan működő darabot, ami a következőknek megfelel:

- Wifi lehetőleg fedjen le egy 100m2 -es házat elég vastag falakkal, elég a 2,4Ghz, vidéken lakom, kb. nincs konkurrens wifi hálózat
- A LAN portjai legyenek gigabitesek, WAN portja nem fontos (30/2-es netet kell kiszolgálnia)
- Legyen STABIL a működése
- Nem lenne nagy baj ha lehetne rá DD-WRT-t tenni
- Keret 10-15k

Előre is köszönöm:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#65266) MaCS_70 válasza LLKobe (#65265) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 2,4 GHz-cel szemben támasztott igények miatt az Asus RT-N18u-t ajánlanám. Valamivel drágább, Tomato megy rajta, bevált.

Nálam simán kiszolgálja a 2×50 nm házat és körbe a kertet -- a vékony fal irányába akár több száz méterre.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65267) LLKobe válasza MaCS_70 (#65266) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi, de ennyit nem szánnék rá. Jelenleg egy TP-Link N600 van, és annak a wifi képességei is bőven elegendőek.

Inkább 10k körül szeretnék maradni :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#65268) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

Szeretnék egy jó routert ami főleg torrentezne és média server lenne a rákötött winyóval.
Asus-t néztem mert korábban is ez volt és ahogy látom ajánlott is. A hosszútáv miatt persze legyen AC wifi is.

Asus RT-AC58U
Asus RT-AC66U B1

Nem tudom, hogy ami nekem kell ahhoz a proci vagy a ram a fontosabb, szerintetek melyiket érdemes választani?

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#65269) Multibit válasza Bence01 (#65268) üzenetére


Multibit
veterán

Ha a routeren futna a torrent kliens, akkor AC66U B1.

(#65270) woodworm válasza DBtomi (#65261) üzenetére


woodworm
veterán

"Bár a C9-nél ez a jellemző jól hangzik: 2.4GHz - 600Mbps, szemben a 450-es Ac66b1"

Az asus ac66ub1-es is tudja, csak nincs az adatlapján.

(#65271) Bence01 válasza Multibit (#65269) üzenetére


Bence01
tag

Igen a routeren futna a torrent kliens, láttam az ac58-ra csak mókolással megy fel, de nem tűnt annyira vésznek az sem.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#65272) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy olyan routerre amit csak AP módban használnék és ezt stabilan tudja, gigabites LAN portjai vannak és nagy hatótávú a Wifi-je (2,4GHz-en 30-40m-t át kell hidalnia. A legtávolabbi céltól légvonalban két üvegablak választaná el). Egy Linksys WRT54GL-t váltana és egy Asus RT-N66U-bóll kapja a kraftot LAN-on. Mindezt lehetőleg minél olcsóbban. Mit tudnátok ajánlani?

(#65273) Bence008


Bence008
tag

Tisztelt topiklakók!

Tanácsot szeretnék kérni. Szükségem lenne egy routerre, ami a következőket tudja: SIM kártyát is fogad (4G), dual band, gigabites lan csatlakozókkal rendelkezik és 'ac' szabványt támogat. Kinéztem egy Huawei B525-öt 33.000 forintért, ami megfelelne, viszont arra gondoltam, hogy van itthon talonban egy 4G stick (Huawei E3372h), amit hasznosítani kellene és amivel így hátha LTE kompatibilissé lehetne tenni egy olcsóbb routert is. Magyarul, van olyan ajánlott alternatíva, amivel 33.000 forint alá mehetek, azonban a 4G stickkel már tudná azt, amit a Huawei B525? Egyáltalán lenne olyan stabil az LTE kapcsolat a stickes megoldással, mint a B525 beépített antennás routerével?

Köszönöm a segítséget!

(#65274) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!

Olyan routerre lenne szükségem (ha egyáltalán létezik), ami torrent klienst tud futtatni és az LG Smart tv-m látja a rádugott usb-s winyót, mint média eszközt.
Szeretném az asztali gépemet "tehermentesíteni".
UPC 120-as netem van, wifin pedig 2 teló, egy noti és a tv kapcsolódik rá, lanon pedig az asztalim és egy Xbox One S.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#65275) bluemirage válasza LLKobe (#65267) üzenetére


bluemirage
őstag

Passz. Magyarországi beszerzéssel, rendes garival...
Talán még a tp-link 1043nd v4, esetleg v3 jöhet szóba. De az inkább 15, mint 10 eft.

Meliora sunt bono inimica

(#65276) Gubek-Einste válasza Pacee87 (#65272) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U jó lesz ha nem kell dual band wifi, ha kellene akkor külföldi beszerzéssel Xiaomi Mi Router 3G.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65277) LLKobe válasza Gubek-Einste (#65276) üzenetére


LLKobe
veterán

Üdv!

Az Asus RT-AC53 AC750 vehető, ajánlott darab? :R

Vagy ASUS-ból ami gigabites lan portokkal rendelkezik, melyik ajánlott 10-15k környékén?

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#65278) Gubek-Einste válasza Bence008 (#65273) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

33k alatt nem fogsz az itt ajánlott SIM kártyás 4G-s router kapni.
Jó megoldás lehet stick-es megoldás, ajánlott típus az Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C7 (CFW-vel), Xiaomi Mi Router 3G (küldöldi rendelés és CFW).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65279) Gubek-Einste válasza fenergie84 (#65274) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldható amit szeretnél, többnyire CFW kell ehhez de néhány Asus eszközzel van gyári firmware-rel is erre lehetőség.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65280) Gubek-Einste válasza LLKobe (#65277) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott eszköz.
Nincsen ajánlott Asus eszköz ebben a kategóriában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65281) fenergie84 válasza Gubek-Einste (#65279) üzenetére


fenergie84
addikt

Huhhh, a sok kérdés közül csak a környezetre tudok válaszolni, illetve a keretre.
Családi ház, két szintes. Most egy Tp link 841N van, ami szinte mindenhova elér.
Kereten nem agyaltam, de azért szeretném a kategóriához mérten jól megúszni.
A Mi router 3G nek utána néztem, vonzó az ára és a tudása, a mókolás pedig belefér...
Üdv :R

(#65282) KrumpLee21


KrumpLee21
csendes újonc

Sziasztok!
Elromlott a router és újat szeretnék vásárolni. Semmit nem értek hozzá előre is elnézést ha hülyeséget írok.
Az internetem az jelenleg ADSL 15/1 Mb/s( a szolgáltató azt igéri hogy hamarosan lesz VDSL elvileg 80/8Mb/s lesz) egy olyan router szeretnék ami már tudja a VDSL technológiát, ha jól olvastam utána akkor a VDSL visszafelé kombatibilis.
Családi ház: falazóblokk, falun lakom elszaporodott wifi hálózatok nincsenek
Csatlakozott eszközök: 1 PC LAN, 2 okostelefon 1 tablet 1 TV YouTube-ra szoktunk használni
Legfontosabb kritérium: Jó WiFi erősség, bírja a torrentezést
Ár: max 25 Ft
Amit eddig találtam router:
TP-Link Archer VR400
TP-Link TD-W9970B
Köszönöm a a segítséget

(#65283) Gubek-Einste válasza KrumpLee21 (#65282) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább sima router-t vegyél, a modemet majd a szolgáltató adja.
25k-ba az Asus N18U, a TP-Link 1043N és a Xiaomi Mi Router 3G fér bele,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65284) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Huawei 5577 nevezetű routerhez keresek 2db TS9 foglalatú antennát amely képes kezelni a 800,900,1800,2100 és a 2600mhz sávokat

(#65285) katy3


katy3
csendes tag

Sziasztok!
Vidéki házba (~100m2) szeretnék routert gondolom akkor elegendő a 2.4 ghz-es. A hálózatra lanon nem csatlakozna semmi csak wifin (3 telefon és 3 gép + 1 raspberry nonstop amin a torrentek futnak) így olyan kéne aminek nem okoz gondot a folyamatos wifi használat.
Olvastam hogy a TP-Link 1043 ajánlott de csak a v3 és v4 verziókat írtatok mindig
https://www.arukereso.hu/router-c3144/tp-link/tl-wr1043n-v5-p392799117/
A v5-össel van valami probléma vagy csak új termék ezért nem írtatok még? Számomra ez megfelelő lenne ?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#65286) kali válasza katy3 (#65285) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A folyamatos wifi használat egyik routernek sem probléma, de az úgy eszközölt húzós terhelés (pláne a torrent és társai) igen, ezért azt javaslom, hogy inkább Asus RT-N18U legyen, ami prociban is erősebb kicsivel (720 - 750 MHz kontra 800 MHz), de ami adott esetben fontos, a RAM négyszer annyi benne (64 MB kontra 256 MB).
Wifi szórás tekintetében is jobb kicsivel az RT-N18U, de garancia így sincs persze semmire, mert nem csak a routeren múlik, hanem az ellenoldali eszközök és a környezeti tényezőkön is.

(#65287) katy3 válasza kali (#65286) üzenetére


katy3
csendes tag

Azt olvastam hogy az említett Asus tudna valami felhő alapú tárolást a rá csatlakoztatott usb háttértáron, esetleg torrent klienst is tudna futtatni? Így gondolom nem terhelődne annyira mint wifin .

(#65288) KrumpLee21 válasza Gubek-Einste (#65283) üzenetére


KrumpLee21
csendes újonc

Szia
Olyan router kell amibe bele tudom szúrni az adsl kábelt. Jön ki a falból az adsl kábel és egyenesen megy bele a routerba. Ez tizen pár éve így lett megcsinálva azóta így van. Egy kis google után arra jöttem rá legalábbis azt hiszem, hogy nekünk nincs külön modem a a házban. Olyan router kell ami modem is egyben. Miden tudásom a routerröl és a modemröl az egy óra google-böl ered, úgyhogy a hülyeség jogát fenntartom :)

(#65289) kali válasza katy3 (#65287) üzenetére


kali
legenda

Tud, gyárilag is van rajta Download Master, BitTorrent...stb., illetve még többet nyújtó módosított firmware verziók is adottak a routerhez.

(#65290) Vegha


Vegha
senior tag

Sziasztok,

jelenlegi Asus WL-500gP (v1)-re ráraktam egy TP Link WR741ND (v2.1) routert WDS-nek, mert szerettem volna amennyire lehetséges megtolni a wifi lefedettséget, de nem igazán nyerő a dolog: sajnos a farmon korlátozott az elektromossághoz való hozzáférhetőség, ezért jelenleg a két router egymáson csücsül. Belátom, ebből így hatótáv növelés nemigen lesz : ( A routereket még egy darabig nem is fogom tudni "széthúzni", de mivel egyik sem egy mai csirke ezért olyat keresek a helyükre aminek minél nagyobb a hatótávja.
5 GHz nem kell, annyira szabadok a csatornák, hogy 50-80m-es körzetben jó ha 1-1 konkurens hálózatot látok. A sebesség megint csak nem mérvadó, a szolgáltató jelenleg max. 30 Mbit-et tud adni rádión. A lefedettség annál fontosabb: akad a telken jó néhány 8-12m-es diófa, cserkófa. Ezek beárnyékolhatnak keményen.
Ami még fontos lenne, hogy az Asus-on futó NAS funkció (torrent miatt) és a 2 USB továbbra is megmaradjon az új router esetén. Melyik lenne megfelelő erre a célra ? Zsebbenyúlós lesz ?

(#65291) Bence008 válasza Gubek-Einste (#65278) üzenetére


Bence008
tag

Köszi, ezek jó és olcsóbb alternatívák stickkel, pont ilyesmit kerestem. Egyébként a B525-ön lévő firmware a Telekom sajátja? Szenved az valamilyen hátrányt? Mintha azt olvastam volna, hogy nem tud statikus IP-t osztani DHCP-n, de lehet keverem mással.

(#65292) Gyurka6 válasza Vegha (#65290) üzenetére


Gyurka6
őstag

A fákat csak "fűrészhez" nyúlással tudod kikerülni, nekem van rp-link 541-es, eredeti kínai. Ezeket a mai engedélyezett teljesítményűek nem-igen tudják felül múlni. (Esetleg MT., külső AP, teszt mód)

Gyurka

(#65293) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Az ASUS routerekben lévő gyári torrent kliens mennyire használható?

Egy N18-U-n gondolkodom... Kiváltható vele egy transmission? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#65294) MaCS_70 válasza Vegha (#65290) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha egyetlen eszközben gondolkodsz (amint a jelek szerint teszed), akkor kézenfekvő választás az Asus RT-N18u.

Remek 2,4 MHz-es wifi, jó teljesítmény, stabil üzem, igény szerint CFW.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65295) MaCS_70 válasza LLKobe (#65293) üzenetére


MaCS_70
félisten

Attól függ, hogy mire akarod használni.
Van ismerősöm, aki ha nem is nagy számú kapcsolattal, de ezzel torrentezik már bő két éve.

Amúgy meg Transmission is feltehető rá EntWare alatt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65296) LLKobe válasza MaCS_70 (#65295) üzenetére


LLKobe
veterán

Van erről valami mérés? Átlag 1-2 letöltés megy csak, de a seed-be bent hagyok általába 50-80 torrentet. Ahogy nézem az N18-U-ban elég combos a vas, valszeg ki tudná szolgálni a feltöltést, ami nekem 2 mega max. :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#65297) Vegha válasza Gyurka6 (#65292) üzenetére


Vegha
senior tag

Akkor a Macs által ajánlott típusra való upgrade sem oldaná meg a lefedettség problémámat szerinted ? Fűrész kizárt, igen jól termő fákról van szó. Akkor már inkább felhúzom a kábelt a padlásra, hátha onnan tovább tudnak szórni.

(#65298) Intruder2k5 válasza LLKobe (#65293) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A gyári kliensre inkább ne alapozz. Lehet, hogy neked beválna, de épp most reggel is szenvedett vele valaki a topikjában, hogy nem tudja elérni a download master-t, még otthon lan-ról sem. És nem ő az egyetlen. A vas egyébként nem rossz, én több mint 2 éve használom Tomato firmware-el, ebben van eredeti transmission, az problémamentes, illetve rtorrent is telepíthető rá. A torrent végsebessége valahol 6-8MB/sec körül van, de ekkor már nagyon be tud lassulni minden más funkciója is a routernek, így inkább azzal számolj, hogy 2-3MB/sec amit tud hozni stabilan a háttérben. Persze ha közben még fullhd videót is akarsz stream-elni a TV-re, akkor nem árt egy nagyobb korlátozás a torrentnek. Seed-ben simán lehet tartani vele 1-200 torrentet, de azt sosem szabad elfelejteni, hogy 20000Ft-ért nem kapsz szervert, tehát ne is várj tőle olyan teljesítményt.

(#65299) bluemirage válasza KrumpLee21 (#65288) üzenetére


bluemirage
őstag

Az szerintem baj, ha nincs modem és a régi fajta, azaz modemmel egybeépített ADSL router megoldásra lenne szükséged.
Biztosan nincs modem? Nem tudod lekövetni azt a kábelt? Honnan jön? Megszakítás nélkül megy a villanyoszlopra és nincs közte egy tenyérnyi vagy nagyobb villogó doboz? Ezt jó lenne tudni.

Meliora sunt bono inimica

(#65300) bluemirage válasza Vegha (#65297) üzenetére


bluemirage
őstag

A farmon árammentes lefedettségre egy AP, azaz egy olyan Acces Point-ot javaslok ami POE-val meghajtható, azaz az UTP kábelen keresztül kapja az áramot. Adnak mellé egy tápegységet és egy POE injektort, amivel áramot tudsz rakni az UTP kábelbe és úgy tudod kitolni ezzel az eszközzel a lefedettséget.
Neked kell tudni, hogy mennyire oldható meg ez így. Ha igen:

Pl. TP-Link WA801ND, ami ennyibe kerül.
Tehát azt nem tudom, hogy hogyan tudod kikábelezni valami fedett helyre ezt az eszközt, de ezt kellene a 741ND-re rákötnöd és az ASUS-t lekapcsolni, vagy az ASUS-ra rákötni a 801ND-t. A lényeg, hogy a router LAN portjára kellene rárakni.
Mivel azt írtad, hogy az áram hiánya gond, ezért a jelismétlők, erősítők (repeater, range extender) nem jöhetnek szóba... azokhoz áram kell.

Meliora sunt bono inimica

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.