Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65051) dannyl válasza Gubek-Einste (#65049) üzenetére


dannyl
addikt

Négyemeletes tégla lakás, gigabites diginet, 2-5 telefon + laptop WiFi-n, 1 PC kábelen. Plusz igény nem nagyon van. Stabil legyen, meg gyors. Ja, meg az 5GHz, de ez alap. Nem nagyképűségből, de mindegy mennyi az ára, ha ésszerűen költöm el. Fölöslegesen viszont nem szórnám ki rá a pénzt.

(#65052) Gubek-Einste válasza dannyl (#65051) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor az AC66U B1 amivel hosszú távon is jól jársz de a két kinézett eszköz is megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65053) killerjohn válasza krealon (#65043) üzenetére


killerjohn
addikt

Remélem csak viccelsz, és te sem gondolod komolyan hogy az MS tehet arról hogy az ubi controller a C:\Users\xxx alá települ, azt meg inkább hagyjuk is, hogy az UTF8 enkódolás standard bk 15 éve. Gondolom sok enterprise környezetet még nem láttál. Vagy Windowst. Vagy active directoryt. Vagy urlt. Vagy hasonlót...

ps: enterprise software architect vagyok ; )
ps2: amire te naívan azt hiszed hogy mindenféle kódolás nélküli, az angol abc betűi, azt ASCII kódolásnak hívják. Ülj le, egyes...

[ Szerkesztve ]

(#65054) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok

Az ASUS RT-N12 D1 milyen típusu antenna csatlakozóval rendelkezik? Apát vagy Anyát fogad?

(#65055) toto222 válasza Gubek-Einste (#65047) üzenetére


toto222
tag

a wifit csak ritkábban használnám a mobil eszközöknél,ott nincs jelentősége a távolságnak max 5 m, egyébként társasházi tégla lakásról lenne szó,de mint írtam nem a wifin hanem vezetéken keresztül menne a jel a lan portokon át,a mostani routerem nem képes a 150 mb átvitelre lanon át ezért kellene egy másik.

kábel modem menne tovább a wifi routerhez és annak a lan portjairól mene vezetéken a három fogyasztohoz "2 számitógép egy tv"a jel,a lényeg,hogy bármelyik képes legyen a max 150 mb fogadására a lanon keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#65056) toto222 válasza toto222 (#65055) üzenetére


toto222
tag

Jelenleg ez a 300 mb-os wifis van nálam TP-LINK TL-WR841N Router

(#65057) Gubek-Einste válasza 4264adam (#65054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

RP-SMA csatlakozós

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65058) Gubek-Einste válasza toto222 (#65055) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármelyik ajánlott eszköz jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65059) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!

Nem igazán tudok dönteni ezért a segítségeteket kérném!
Jelenleg 250/100-as netem van a routerem TPlink 1043ND ami sajnos nem tud csak 150Mb-et.
20.000 Ft környékén tudnék rászánni az új routerre. Ebben kellene a segítség, hogy e szerényes árfekvésbe melyik lenne nekem a leg ideállisabb!?
Köszönöm! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#65060) Multibit válasza keke69 (#65059) üzenetére


Multibit
veterán

Ezek szerint a régi (fehér) típussal rendelkezel.
Ha a 2.4-es wifi továbbra is megfelel, akkor az Asus RT-N18U a te routered.

(#65061) keke69 válasza Multibit (#65060) üzenetére


keke69
őstag

Igen a fehér V1-es van.
Inkább olyat szeretnék ami már tudja az 5Ghz-et.
Valamint hozzátudnék jutni jó áron AVM FRITZ! Box 3490 20002680 Router nem tudom mennyire ismert és milyen lehet.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#65062) Multibit válasza keke69 (#65061) üzenetére


Multibit
veterán

Az a Fritzbox egy ADSL modem/router kombó, speciális szolgáltatásokkal. Annak érdemes ilyesmire költeni, aki ki is tudja használni azt. Melyik szolgáltatónál vagy? Milyen típusú neted van?

(#65063) scope2007


scope2007
addikt

Üdv

Segítséget szeretnék kérni.
Ismerős ezzel a problémával állt elő

Egyik szobában van egy PC és egy smart tv
A router kettő szobával odébb van, és csak a LANkabel megy át a PChez, és csak erre van kötve LAN kábel, de mellette kettő méterre van a tv, de nem Wifin szeretnék használni a netet rajta, hanem vezetékessel.
Kérdés elég egy olcsó switch a PC elé? És abból megy egyik egyenes kábel gépre, másik meg a tvre
Vagy más módon elosztani?

Sorry, tudom rossz topik :O

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#65064) Multibit válasza scope2007 (#65063) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, elég egy switch.

(#65065) Borisz76 válasza scope2007 (#65063) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy sima egyszerű 5 vagy 8 poros Gigabites Switch kell neked / neki.
+ 2 db Cat5e vagy Cat6 kábel megfelelő hosszban a switch-től a PC-be és a TV-be.

Ezek közül érdemes választani.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65066) keke69 válasza Multibit (#65062) üzenetére


keke69
őstag

Szia!

Invitel,optikai!
Nem sokkal de fél ár alatt hozzájutnék.
Köszönöm!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#65067) Multibit válasza keke69 (#65066) üzenetére


Multibit
veterán

Haszontalan eszköz lenne nálad. Vegyél egy "mezei" routert!

(#65068) keke69 válasza Multibit (#65067) üzenetére


keke69
őstag

Ha nem fogom kihasználni de tökéletesen megfelel és árban egy "mezei" router árában megtudom venni, akkor se vegyem meg? Esetleg tudnál ajánlani helyette ami 20 ezer környékén van, és hasznos számomra?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#65069) Multibit válasza keke69 (#65068) üzenetére


Multibit
veterán

Annak nézz utána, hogy azt a kombót lehet-e kizárólag routernek konfigurálni (ADSL modem kihagyásával)! Ha lehet, tehetsz egy próbát. Ha nem lehet, akkor felejtős. Nem sok tapasztalat van azokkal a Fritzboxokkal, kevesek vásároltak olyat.
A kérdést inkább úgy lenne érdemes feltenned, hogy nyújt-e valami pluszt számodra a Fritz, ami miatt inkább azt érdemes venned, mint egy TP-Link Archer C5/C7, vagy egy Asus RT-AC58U routert.
Hangsúlyozom: a használhatóságának, szolgáltatásainak neked kell utánanézned! Itt "hagyományos" routerekkel van inkább tapasztalat.

(#65070) keke69 válasza Multibit (#65069) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm szépen a segítségedet! Ha jól olvasok a sorok között akkor a TP-Link Archer C5/C7 ami ajánlani akarsz!?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#65071) Multibit válasza keke69 (#65070) üzenetére


Multibit
veterán

Vagy az említett Asus. Ha játszik a külföldi rendelés is (és belefér részedről a mókolás), akkor a mostanában népszerű Xiaomi 3G (a G fontos!) ajánlható még.

(#65072) keke69 válasza Multibit (#65071) üzenetére


keke69
őstag

Sajnos nagyon suta vagyok a routerekhez!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#65073) oszy


oszy
veterán

Találtam egy Archer C5-öt. Az ajánlott darab igaz?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#65074) kali válasza oszy (#65073) üzenetére


kali
legenda

Igen, az.

(#65075) oszy válasza kali (#65074) üzenetére


oszy
veterán

Köszöntem! :) :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#65076) Doosa válasza kali (#65033) üzenetére


Doosa
aktív tag

Hát akkor ezt csúnyán benéztem, pedig tényleg alaposan körbejártam, de csak most látom a gyártó weboldalán.

Nem kicsit felhúztam magamat a dolgon, mert könnyen belátható, hogy hardveresen az égegyadta világon semmi akadálya a dolognak (ezért is mertem megvenni).
Nem akarok még ennél is drágább routert venni, hogyhogy tegnap hirtelen felindulásbol feltettem rá egy CFW-et (openwrt lede), és beleerőszakoltam a repeater funkciót magam.
Eddig nincs sok tapasztalatom, de 24 órája hibátlanul működik és fórumokon is dícsérik, stabilnak monják ezt az FW-t. :))

Az már csak, hab a tortán, hogy az eddigi 2,4GHz-s hidat, így sikerült 5GHz-sé alakítanom, és így 8-10Mbps helyett 70-80Mbps-om van LAN-on és 40-50Mbps a "repeate" 2,4GHz-s WiFi-n. :C

[ Szerkesztve ]

(#65077) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Új vagyok itt, és abban kérném a segítséget, hogy ASUS RT-AC53 vagy TP-LINK AC1200 a jobb és miért javasolt az egyik vagy inkább a másik? DIGI1000-hez lenne és 2x63 m2 (belső két szintes) kecóhoz.
Utóbbi pár ezerrel drágább azt láttam, de vajon megéri-e a többletet vagy sem ez itt a kérdés?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#65078) oszy válasza jano_77 (#65077) üzenetére


oszy
veterán

Ezt olvasd el. Lehet válasz a kérdésedre. :) Ami az Asus-t illeti.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#65079) jano_77 válasza oszy (#65078) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm
Ezek szerint akkor az ASUS leszavazva, akkor marad a TP-LINK AC1200.
(amúgy nekem nem panelba lesz, hanem tégla lakásba)
:R

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#65080) Intruder2k5 válasza jano_77 (#65079) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A TP-LINK Archer C1200 - amennyiben erről van szó - egy chipset szériahibás router, az ASUS RT-AC1200G+ a testvére, ezek nem ajánlott darabok, gyakran spontán újraindulgatnak, rosszabb esetben naponta akár többször is.

(#65081) oszy válasza jano_77 (#65079) üzenetére


oszy
veterán

Én ezt találtam most itthon: Archer C5 AC1200 Ez ajánlott darab.
A Xiaomi-t valamiért nem merem megrendelni.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#65082) keke69


keke69
őstag

Én már ezt nem értem! Van olyan router 20-30 ezer forintos árkategóriába ami ajánlott? Mert nagyon úgy látom, hogy nincs!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#65083) Intruder2k5 válasza keke69 (#65082) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#65084) oszy


oszy
veterán

Pedig van! :) Gubek-Einste ajánlatával!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#65085) jano_77 válasza Intruder2k5 (#65083) üzenetére


jano_77
nagyúr

és oszy-nak is köszönöm a tanácsot!
Ha mondjuk a pénz nem lenne akadály - a két router tekintetében! - akkor
1. TP LINK Archer C7 AC1750 vagy
2. ASUS RT-AC58U?

2 szint, szintenként 63 m2-en lenne használva DIGI1000-el. Asztali gép kábellel - még nem tudom, hogy oldom meg, mert az emeleten lesz a belépés pedig a fsz-en van :F - laptop 2db, mobil 2 db, TV és külső winyó lenne rákötve.

Köszi :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#65086) humax


humax
senior tag

Asus RT-AC66U B1 doboz bán van az a műanyag lap ami lehet a routert állva is tartani?
amit én vettem múlthetén nem volt benne.
?
másik kérdés mindenkinek melegszik az router? van olyan kor is amikor ami jó meleg lesz

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#65087) korren válasza humax (#65086) üzenetére


korren
aktív tag

Miért lenne benne?
Simán vízszintesen van a router. Max falra tudod mountolni.

-I like the misery. -I like this world!

(#65088) humax válasza korren (#65087) üzenetére


humax
senior tag

youtube bán láttam hogy valamelyik Doboz tartalmaz azért kérdeztem.

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#65089) Gubek-Einste válasza jano_77 (#65085) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Neked kell döntened, hogy melyik szimpatikusabb, esetleg az Asus AC66U B1 is szóba jöhetne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65090) Gubek-Einste válasza humax (#65088) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az csak a régi verzióhoz adtak, a B1-hez már nem de nem is lenne értelme mert az egyik USB port elöl van és ezzel a felállítással pont, hogy nem lenne hozzáférhető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65091) Multibit válasza jano_77 (#65085) üzenetére


Multibit
veterán

A C7 nagyobb wifi sebességének kihasználásához 3x3 MIMO-s kliens kell. Van olyanod?
Előállhat az a kellemetlen helyzet, hogy egy eszköz nem fogja mindkét szintet beszórni használható rádiójellel.
Amit lehet kábelezz! Ez ősz hajszálak ellen is jó megoldás ;]

(#65092) scope2007 válasza Borisz76 (#65065) üzenetére


scope2007
addikt

Akkor jól sejtettem
Köszi mindkettőtöknek

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#65093) jano_77 válasza Multibit (#65091) üzenetére


jano_77
nagyúr

Fogalmam sincs sajnos, hogy miről beszélsz. :(
Mi az a MIMO? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#65094) Multibit válasza jano_77 (#65093) üzenetére


Multibit
veterán

Leegyszerűsítve kb. annyit tesz, hogy hány antennás a wifi kommunikáció. A telefonok többségében még ma is csak 1 antenna áll erre rendelkezésre, bár vannak már szép számmal 2 antennások is. Ennél fejlettebb wifi-vel rendelkező telefonok ritkák (ugyanez áll a tabletekre is). A mai notebookokba is leggyakrabban két antennás klienseket építenek. Azaz, a nagy átlag nem fog profitálni a három antennás router sebességéből. Mert ugye az antennák száma a sebességre van leginkább hatással (és nem a jelerősségre, vagy a hatótávra, ahogy sokan gondolják).

(#65095) jano_77 válasza Multibit (#65094) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nagyon köszönöm a felvilágosítást! :R Mindig tanul az ember. :B
Akkor úgy vélem, hogy nincs szükségem a 3-asra, mert nincs ilyen kütyüm. :N

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#65096) yodee_


yodee_
őstag

Üdv Mindenki!

Szeretém a segítségetek kérni! T-Home optikai 1000res nethez kellene egy router amivel PPPOE módban a legmagasabb sávszél hozható ki a 4 LAN porton keresztül. A Lakásunk eltolt szintes, a pincében a műhelyemmel. Oda fut be az optika és onnan megy fel a szobákba a kábel. A lakás egy teljesen külön wifivel van ellátva, szóval a műhelyben a wifi nem lényeges. Jelenleg a szolgáltatótól kapott DIR-842 van üzemben és tökéletesen teszi a dolgát, de a sávszél közel sem a legjobb. A routerre semmi sem lenne kötve az optikai modemet, és egy 8 portos gigabites switchet kivéve.Igaz a hálózaton van 2 tv, 2 telefon, 1 xbox, 2 noti, illetve a műhelyben egy minipc 0-24be, de ezeket a jelenlegi d-link is tökéletesen kiszolgálja,a dyndns szolgáltatást minden router tudja már szóval ezt sem jelezném extraként. Az egyedüli gyenge pont a sávszél, ami a DIR-842 kihagyásával 970/200, vele csak ~400/~150.

Várom az ajánlatokat. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#65097) Gubek-Einste válasza yodee_ (#65096) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65098) yodee_ válasza Gubek-Einste (#65097) üzenetére


yodee_
őstag

Az árat meg tudom nézni több helyen is, illetve van akivel meg is tudom hozatni. A típus kéne, hogy milyen :) Ezeknek utána járok, köszönöm.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#65099) Cirbolya_sen válasza yodee_ (#65096) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia, ha a wifi nem kell, szoba johetnek a sima routerek amik tudjak a gigat: ubiquiti edgemax, mikrotik
Kicsit komolyabb a beallitasuk de nem veszelyes.

Cirbolya_sentinel

(#65100) yodee_ válasza Cirbolya_sen (#65099) üzenetére


yodee_
őstag

Van itthon openwrt, illetve a szerveren is linux fut szóval a beállítással nem hiszem hogy gond lenne. Viszont legyen rajta azért wifi mivel itt ebben a kis műhelyben azért használnám.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.