Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65401) festina10 válasza Multibit (#65400) üzenetére


festina10
tag

köszi a segítséget, akkor beruházok egy ilyenre. :R

[ Szerkesztve ]

(#65402) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok!

Van annak jelentősége a minőség szempontjából, hogy a ASUS - RT-N66U-nak cserélhetőek az antennái nemúgy mint a ASUS - RT-N66U-B1-nek?

Köszönettel:

Balu

[ Szerkesztve ]

(#65403) uriember válasza Bazs1981 (#65402) üzenetére


uriember
aktív tag

Van B1 az RT-N66U-ból? :F Én csak RT-AC66U B1-ről hallottam...Szerintem elírhattad.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#65404) Bazs1981 válasza uriember (#65403) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Így van , elírtam :B Lehet valami jelentősebb sebességbeli különbség a kettő között?

(#65405) uriember válasza Bazs1981 (#65404) üzenetére


uriember
aktív tag

Szerintem nem, sőt a B1-nek 1000MHz-es két magos procija van a sima AC66U 600MHz-es single core procival szemben. Erősebb, stabilabb a B1. De majd jön valaki és cáfol, ha nem így van. Persze, ha te antennát akarsz cserélni, akkor nincs kérdés...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#65406) uriember válasza Bazs1981 (#65404) üzenetére


uriember
aktív tag

https://itcafe.hu/tema/milyen_routert_topik_tema_osszefoglalo/hsz_16-16.html#msg16

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#65407) Bazs1981 válasza uriember (#65405) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Itt már ajánlották a B1-et csak feltűnt hogy hasonló árért van cserélhető antennás is és ha az jobb akkor módosítom a rendelést, de szerintem marad a B1.

(#65408) uriember válasza Bazs1981 (#65407) üzenetére


uriember
aktív tag

#65406

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#65409) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
RT-N12 Plus tud OpenVPN szervert futtatni? Ha igen, működik normálisan, gyári fw alatt is?
Köszönöm

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#65410) Imimami


Imimami
csendes tag

Sziasztok!
Olyan 4G, SIM kártya foglalatos routert keresek, amivel stabilabb a 4G kapcsolat, mint a mostani Huawei E5377 zseb-wifimmel.
Ez egyébként 2 éve megvan, egész jól működött (20-25Mb/s-eket mértem vele korábban), de kb 2 hónapja gyakran instabillá válik a kapcsolat, weboldalakat nem hajlandó betölteni, stb (A mérési eredményekben elég nagy a szórás, jó esetben 12Mb/s). A telefonommal a mobilnet viszont még most is stabil és jó sebességet mérek.
Mostanában épült fel a szomszédban egy társasház, gondolom a sok vasbeton nem tett jót az én internetemnek...

Van esély arra, hogy egy rendes otthoni router (nem hordozható) stabilabb lesz? Melyik az a típus, ami legerősebb mobilhálózat oldalon?
Köszönöm előre is!

(#65411) Intruder2k5 válasza Imimami (#65410) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Sok tapasztalat ezekkel a SIM-es eszközökkel nincs, de például egy TP-LINK TL-MR6400 megfelelő lehet neked. Ennek a két külső antennája a 4G hálózat vételére szolgál, ráadásul cserélhető is.

Nem mellesleg az is lehetséges, hogy a WiFi oldal okán csökkent a sebességed, hiszen ha az új társasház lenne az oka, akkor talán a telefonon is tapasztalni kellene ugyanezt. Nézted már az étert, hogy menyire szerencsés a jelenlegi csatornabeállítás?

[ Szerkesztve ]

(#65412) Atyman


Atyman
csendes tag

Sziasztok!
Tippeket kérnék, hogy milyen routert vegyek, mert a mostanival (Asus RT- N65U) nem vagyok megelégedve.
A bajom, hogy többször megszakad streamelés, vagy PS4 online játék között, vagy csak simán böngészés közben. Elvileg net szolgáltatóval nincs gond. Nincs kedvem más FW-t használni, meg állandóan beállításon szarakodni. Ha gyári beállításra visszarakom, újrahúzom, akkor 3 hónapig jó aztán megint elkezdi ezt.
A hálózat alábbi módon áll össze:
- NAS (állandó letöltés/ feltöltés megy)
- Smart TV, aminál használjuk a streamelő szolgáltatásokat (HBO GO)
- 2 telefon
- PS4 aká3 online játékkal

Szeretném, ha ezeket elbírná a router és nem akad, akkor se ha pld. egyszerre használjuk őket. A UPC-t kihívtam, és többsöri teszt alapján a modemük, kábelül tökéletesen működik.
Melyik routert vegyem meg, ami stabil, elbírja az itthoni terhelést?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#65413) lrigo válasza Gubek-Einste (#65393) üzenetére


lrigo
tag

Szia!

Köszönöm az ajánlást, de inkább egy hazai forgalmazású, garanciális eszközt szeretnék.

Nem az ár az elsődleges szempont (mondjuk 50.000 Ft-ig), hanem az AP módban elérhető stabil, magas WiFi teljesítmény mindkét frekvencián.

Köszönettel:

lrigo

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#65414) Multibit válasza lrigo (#65413) üzenetére


Multibit
veterán

Elégedett vagy az emeleti N18U-val? Ha igen, vegyél a földszintre is egy ugyanolyan típust! Javasolhatnék valami pöpec AP-t is, de azt írtad, hogy lent is kellenek a kábeles portok.

(#65415) hugi0


hugi0
őstag

Tiszteletem a Nyulaknak !
- akarom mondani az Uraknak.

100/100-as net helyett szeretnek 500/200-ast a routerem max 160-as amit ebben az esetben cserelnem kell.

Az igeny: (hardverapron beszerezheto)
Ne keljen havonta 2x-3x ujrainditani kifagyas miatt. - tetmerkozes alatt ez nagyon idegesito.
Legyen Wi-Fi. - ami fontos, hogy 3 helyseggel odebb (kb. 10-12meter) van egy CNC vezerlo PC amiben egy wifi-kartya (PCI) van (eddig jol mukodott a WR1043ND V1-el) - heti 1 MB-nal tobb adatt nem megy at.
Legalabb 2 RJ45
IP6V ?

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#65416) lrigo válasza Multibit (#65414) üzenetére


lrigo
tag

Szia!

Az N18U tökéletesen bevált, viszont lent kell az 5 GHz is.

A kérdés adott: router vagy AP, ami mindkét sávot stabilan és erősen tudja, és van vezetékes portja is.

Köszönettel:

lrigo

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#65417) korren válasza lrigo (#65416) üzenetére


korren
aktív tag

Adott kérdésre adott válasz:

Asus RT-AC66U B1

-I like the misery. -I like this world!

(#65418) lrigo válasza korren (#65417) üzenetére


lrigo
tag

Köszönöm!

Üdv,

lrigo

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#65419) Gubek-Einste válasza Atyman (#65412) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha elégedett vagy az Asus-szal akkor AC58U vag AC66U B1 lenne a logikus választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65420) Gubek-Einste válasza hugi0 (#65415) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hardverapró-s beszerezhetőség nem garantált de a szokásosan ajánlott típusokat kellene keresni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65421) molnarbalazs


molnarbalazs
csendes tag

sziasztok,

irodai kornyezetbe keresek wifi routert. 2 asztali gep, 2 laptop (wifin) es telefonok lennenek rajta, DE ami a legfontosabb, hogy egy kozosen hasznalhato hattertarat kellen eletrehozni. akar hdd akar stick megoldasban... tehat vmi USBs cucc kellene, ami megbizhato.
ötlet, tanács?

(#65422) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Bedöglött az AC58U routerem, közben volt egy szolgáltató általi sávszélesség emelés DigeNet 500-ról 1000-re. Milyen routert ajánlanátok ehhez?

Köszönöm!

i9 / 4080 / 32"

(#65423) ollie


ollie
MODERÁTOR

A TP-Link Archer C7 v1 és v2 között nagy a különbség? V2-eset nem találok itthon.

***

(#65424) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Sziasztok!

Itthonra keresek routert. Árban nincs konkrét elképzelés, de olyan 25e a lélektani határ.

Barátnőmmel egyszerre szoktunk interneten játszani, (Paladins) fontos a jó válaszidő.
Mindkét laptop csak 2,4 Ghz-n üzemel. Van egy 4TB NAS (NSA 310) amelyen folyamatosan megy a Transmission (főleg seed) Az internetem egy Mikrohullámú verzió, a jelenlegi lakhelyemen csak ez érhető el. Sebessége 40/4 Mb/s de valami furcsa okból a speedtest 56/12-nek mondja. Általában ennyit is tud, viszont ha töltök le vele, akkor az első ca. 100MB ezzel a sebességgel lejön (56Mb/sec), azán belassul az említett 40Mb/s-re és stabilan tartja azt.. (esetleg erre várok ötleteket, hogy miért van ez így. ) A kinti router a háztetőn van Ubiquti 5AC 23. Ez csatlakozik CAT5e-n egy POE modembe, amelyről kapja a delejt, ebből az egységből megy egy CAT6 vezetékkel a jelenlegi routerembe (DGND3800B) A problémám a jelenlegi routerrel, hogy kiöregedett (sűrűn kell újraindítgatni, áramszünet esetén megkergül..stb) illetve nem elég erős a wifi-je. (Pedig kókányoltam rá egy 5dbi-s antennát, amellyel jelentősen javult a jelerősség, de az erősítő határt szab az elképzeléseimnek... )

Nagyon barátkozom az itt említett RT-N18U-el, de bizonytalan vagyok az antenna helyzetét illetően. Minden szobában van tv illetve tv box, libreelec-el. Ezekről szoktuk a NAS-ra letöltött sorozatokat, filmeket nézni, van, hogy egyszerre 3 helyen is. (1080p-10-12Gb/film ) az összes box wifin kapcsolódik. A ház ca. 150m2, szerencsére a routernek a ház közepén van kialakított helye, így nem nehéz mindenhonnan elérni.
Nem ártana ha nyáron kint a kertben is lenne használható internetet. (Háztól kb 40m-re)
Könnyűszerkezetes épület, javarészt fából, téglából. Semmi vasbeton, stb..

Tehát szükségem lenne egy jó QOS képes, és lehetőleg több frimware-el kompatibilis routerre, ami kompatibilis valamilyen adblock megoldással. (Jelenlegi: dnsmasq )
Legyen nagyon erős a 2,4Ghz-es rádiója, az 5Ghz elhanyagolható, de nem probléma ha van.

Márkában még nem csalódtam, de nem is volt még sok routerem. :DD

A témában elég otthonosan mozgok, telnet, ssh, tftp nem probléma. (Mármint ha bonyolult felrakni a mókolt frimwaret.)

Esetleg ha lehetőségem lenne rá, hogy a NAS-t távolról is elérjem, annak örülnék. Próbáltam már DDNS-el de valamiért mindig ezt a "kinti" routert adja ki. Sajnos ehhez nincs hozzáférésem.

(#65425) kali válasza ollie (#65423) üzenetére


kali
legenda

Nem annyira nagy: v1, v2

(#65426) Imimami válasza Intruder2k5 (#65411) üzenetére


Imimami
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
A külső LTE antenna elég bizalomgerjesztő. (ha tényleg az a gond nálam)
Igaz, mostanában nem néztem a csatornákat, de ránézek majd, ha lassulást észlelek. Egyébként elég sok Wifi jel van(, nem túl jó a helyzet.
Megfordult az is a fejemben, hogy kétsávos routert veszek. Gondolom ebben az esetben az Archer MR200 felelne meg.

(#65427) Intruder2k5 válasza Imimami (#65426) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van. WiFi-vel zsúfolt környezetben sokat segíthet a stabilitáson az 5GHz sáv használata, és ennek a modellnek is ugyanúgy a külső antennái szolgálnak az LTE sávok vételére.

(#65428) Ala


Ala
tag

Sziasztok!

Melyiket érdemes az alábbiak közül megvenni?
Asus RT-N18 U
Asus RT-AC 66 U B1
AsusRT- AC 68 U
Alapvetően elégedett vagyok az N18 u-val (van is egy), viszont egy tp link 1043ndv2-t szeretnék lecserélni. A fő szempont jelenleg a VPN lenne (gondolom ha az N18 elég, akkor a többi is tudja teljesíteni ugyan azt a szintet). A VPN még elég képlékeny dolog. Eddig próbáltam a gyári FW PPTP VPN-jét, de bizalmatlan vagyok vele, így az Open VPN lenne a cél. VPN szempontjából egy tunel kapcsolat lenne a cél, illetve mellette egyenlőre max 2-3 eszköz csatlakozna fel.

Tanácsaitokat, véleményeiteket és segítségeitek előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#65429) TeeJay válasza Ala (#65428) üzenetére


TeeJay
félisten

AC66U B1 ár/értékben az a legjobb
AC68U-ban elvileg azonos SOC van csak 10-12-vel drágább

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#65430) hugi0 válasza Gubek-Einste (#65420) üzenetére


hugi0
őstag

Koszonom az infot. - talaltam 2 darabot is ami megfelel nekem.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#65431) castiels


castiels
addikt

Sziasztok.

Olyan SIM-es routert tudtok ajánlani ami tudja a free DDNS-t?

A [ TP -LINK TL-MR6400 Router]
tudná ezt a free ip-t?

[ Szerkesztve ]

(#65432) Gubek-Einste válasza molnarbalazs (#65421) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65433) Gubek-Einste válasza pigatt (#65422) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65434) Gubek-Einste válasza Sumptuous (#65424) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz a kinézett Asus N18U.
Dual band-ből a Xiaomi Mi Router 3G lenne mint ajánlott eszköz.

Nem ártana ha nyáron kint a kertben is lenne használható internetet. (Háztól kb 40m-re)
Erre semmilyen garancia sincsen, hogy össze fog jönni.

Esetleg ha lehetőségem lenne rá, hogy a NAS-t távolról is elérjem, annak örülnék. Próbáltam már DDNS-el de valamiért mindig ezt a "kinti" routert adja ki. Sajnos ehhez nincs hozzáférésem.
NAT-olt címen vagy így nem fog összejönni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65435) Gubek-Einste válasza castiels (#65431) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan melyik DDNS-re gondoltál?
Dyndns-t és No-IP-t ismer.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65436) castiels válasza Gubek-Einste (#65435) üzenetére


castiels
addikt

1db.

Megéri az árát? Jó router? Mobilnet sim menne bele, egy Huawei B593-at váltana, tudná azt a szintet? Ne adj isten jobb is lenne?

[ Szerkesztve ]

(#65437) Gubek-Einste válasza castiels (#65436) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen vele tapasztalat de nem tűnik rossz eszköznek.
Hogy milyen lesz a váltást azt nem lehet előre megmondani de a külső antennák miatt ideálisabb lehet a TP-Link.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65438) castiels válasza Gubek-Einste (#65437) üzenetére


castiels
addikt

Értem, tehát a No-IP szolgáltatást biztosan tudja?

És független? Tehát bármelyik szolgáltatató sim kártyájat fogadja?

[ Szerkesztve ]

(#65439) Gubek-Einste válasza castiels (#65438) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Emulátor alapján tudja.
Igen, független.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65440) castiels válasza Gubek-Einste (#65439) üzenetére


castiels
addikt

:R

(#65441) Ala válasza TeeJay (#65429) üzenetére


Ala
tag

Köszönöm!

(#65442) DrTropex


DrTropex
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, olyan router létezik-e, ami nem zsebwifi. Nem kell hogy hordozható legyen, és sim kártyának a netét tudja használni? Elvileg flottás adatkártya, 4G+ 250 mb/s-ot tud telefonról.
Több dolog használná, Laptop, pár telefon (1-3), Ps4. Ami még előny, ha valahol számolná, megjelenítené az adatforgalmat, nem létszükséglet. Korlátlan netkártya, csak engem érdekel.
Nem baj ha nem csillagászati árakon mozog. Nekem használt is tökéletes, de ilyen 30 ezer plafonnal kalkulálok. Annyiért már van mifi is. Ha olcsóbb annál jobb.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#65443) bluemirage válasza DrTropex (#65442) üzenetére


bluemirage
őstag

65426-65427-es hsz. Szerintem.

Meliora sunt bono inimica

(#65444) odrif válasza DrTropex (#65442) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én is olyan routert keresek ami fogadni tudja a 4G SIM kártyát, ne kelljen hozzá külön stick.
Létezik ilyen megbízható router?

20 éve a Prohardveren

(#65445) Cato Ramirez


Cato Ramirez
csendes tag

Sziasztok, Meghalt a routerem, és akkor már szeretnék az új netemhez szeretnék egy olyan routert választani, amivel ki is tudom használni a 2000/500 Mbites sávszélességemet.
Otthoni hálózat üzemeltetése a feladat, némi extrával.
Kétsávos wifi.
6+ vezetékes eszköz 1-2 PoE sem árt ha van, de azt meg tudom oldani, switchcsel is.
Synology NAS, meg egy saját szerver. HD streaming + médiaszerver kifelé.
Itthon, számlával megvehető darab kellene.
Mit tudtok ajánlani?

(#65446) Intruder2k5 válasza bluemirage (#65443) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Viszont az 250Mbps-t biztosan nem fog tudni, mert a LAN portjai csak 100Mbps szabványúak. Esetleg még az Archer MR400 jöhet szóba, bár az Ethernet portjai ennek is 100-asok, de van benne ac szabványos WiFi.

Ellenben nem fog kijönni 30 ezer alatt, de sajnos ez van, a SIM kártyás routerek nem olcsók.

(#65447) Intruder2k5 válasza Cato Ramirez (#65445) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

2Gbps sebességre alkalmas SOHO eszköz jelenleg még nem létezik, mert az ezekre szerelt Ethernet portok 1Gbps szabványúak, így maximálisan 940Mbps körüli sebességet képesek átvinni. Vannak már kezdeményezések fiber bemenetes SOHO eszközök terén, pl. a Netgear Nighthawk X10, de egyrészt szerintem nem akarsz ~160000Ft-ért routert venni, illetve a nagyobbik gond, hogy ezt a jelenlegi Telekom-os eszköz helyett kellene bekötni az optikai kábelre, ezt viszont a Telekom nem fogja engedni. Routert csak az ő ONT-juk után köthetsz, aminek szintén 1Gbps LAN portjai vannak, vagyis 1db routerrel jelenleg ez az elérhető legnagyobb sebesség.

(#65448) Cato Ramirez válasza Intruder2k5 (#65447) üzenetére


Cato Ramirez
csendes tag

Akkor ezért nem találtam én sem. Nos, az 1 Gbps is elegendő ez esetben. :)
Ilyen feltételek mellett mi az ajánlat?

(#65449) Gubek-Einste válasza Cato Ramirez (#65448) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT1900ac/RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65450) Bazs1981


Bazs1981
aktív tag

Sziasztok! Megvettem az ac66u_b1 routert de nem bírok vele. Azt írja, hogy a hálózati kábel nincs csatlakoztatva. Ha a net kábelt a gépbe dugom akkor van met ha a routerbe akkor nincs . Próbáltam már alternatív és gyári firmware frisdítéssel is de semmi eredmény csak porosan világít a LAN ikon. Tudnàtok segíteni hogy mit tegyek?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.