Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65901) kali válasza HTomee (#65897) üzenetére


kali
legenda

A C2300 nagyon erős az 1.8 GHz kétmagos procijával és az 512 MB RAM-jával, a C3150 "csak" 1.4 GHz kétmagos proci és 256 MB RAM, főként a jobb MIMO képessége miatt drágább, 4*4:4, a C2300 3*3:3.

(#65902) saphancs


saphancs
aktív tag

Sziasztok!
Egy szállodában dolgozom (kicsi, 18 szobás, nincs IT-s meh ilyenek). Van egy Asus Rt-N18U router. Vendéghálózatot szeretnék létrehozni. Mi az a minimális letöltési/feltöltési sávszélesség aminél még elfogadható minőségben lehet netezni (csak minimum facebook, youtube (nem 1080), böngésző)? Nem akarom, hogy szétszedjenek a recepción, de így meg én nem tudok lassan dolgozni

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#65903) Gubek-Einste válasza saphancs (#65902) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdést, ITT érdeklődjél inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65904) saphancs válasza Gubek-Einste (#65903) üzenetére


saphancs
aktív tag

Valóban benéztem... Bocsánat!!
Köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#65905) #54715584 válasza kali (#65883) üzenetére


#54715584
törölt tag

Itt elvesztettem a fonalat. :) Ez még a C7 router?

(#65906) kali válasza #54715584 (#65905) üzenetére


kali
legenda

Nem az, a jelenlegi TL-WR1043ND routerének a hardverére írtam, hogy adott felhasználáshoz nem túl acélos.
Ahhoz képest már a C7-ben is dupla RAM van (legalább, mert verziót nem írt, de gondolom nem v1 az a TL-WR1043ND).

[ Szerkesztve ]

(#65907) mufflika


mufflika
tag

Sziasztok.

Telekomos Optikán jövő nethez, milyen modem-routert érdemes venni ?

(#65908) Soma01 válasza mufflika (#65907) üzenetére


Soma01
veterán

Amit adnak hozzá az nem jó? Szerintem olyan eszközt (ONT) nem akarsz te venni. Inkább azt állítsd be, hogy ne routerként, hanem "modemként" működjön csak. Bridge mód. Aztán mehet rá a saját router. A Diginél ez járható út és a UPC-nél is. Biztosan a Telekomnál is be lehet ezt állítani vagy állíttatni.
A Telekom témában rá kell kérdezni, lehet-e ilyet.
Mi lenne a cél? Mit kell megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#65909) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Ki-kihagy a Tplink1043 ND V2 wifije néha, és mondták, hogy egy pár év múlva hajlamos erre a típus, meg hát 15-20 eszköz is lóg rajta... szóval bekötnék még egy routert, és, hogy előrelépés legyen, kétsávosat. E kettőt néztem ki, melyiket ajánljátok?

- TP-LINK Archer C7 AC1750 Router
- ASUS RT-AC66U B1 AC1750

(Van egy Samsung 1665 USB-s nyomtatóm, amit elvileg alapból egyik sem szerepeltet a nyomtatószerver listájában, de a jelenlegi routerrel nem is sikerült megosztani normáláisan, ha ez menne az jó lenne)

(#65910) TeeJay válasza melan (#65909) üzenetére


TeeJay
félisten

tudtommal a 1043ND V1.x wifije volt problémás de az már chip alapján
a V2-től a QCA SOC tartalmazza a 3x3:3 MIMO-s 2,4GHz-es wifi vezérlőt és azzal nekem még sosem állt meg wifi, betonstabil 5-6 okostelóval meg 2laptoppal pedig LAN-on mind a 4 port tele van PC-val laptoppal meg TV-vel

egyik legstabilabb cucc szerintem :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#65911) Gubek-Einste válasza mufflika (#65907) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Saját ONT-t nem használhatsz de saját router-t használhatsz miután PPPoE Passthrough állítottad a szolgáltatói eszközt.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65912) kali válasza melan (#65909) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Lehet, hogy egyszerűen csak sok neki annyi eszköz, vagy száradnak a kondik és először a wifi alól veszi el a szuflát, hogy a vezetékes részt szinten tarthassa.
Inkább az Asus, abban a típusban jóval erősebb hardver van.

(#65913) Gubek-Einste válasza melan (#65909) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65914) melan válasza Gubek-Einste (#65913) üzenetére


melan
senior tag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Kétszintes lakás emeletének egyik sarkában lesz, de a régit átteszem a másik végébe.
Sorházi lakás, 2 ssid-t látok még, téglafalak max 2-3 és egy betonfödém
összesen 2x50nm

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
70Mb/s

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
2 TV, Xbox, 1 NAS, 2, RPI2, 5 tablet/telefon, 2 PC

Mennyi lenne a beszerzésre?
max 30k

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
port forward külső eléréshez, esetleg szülői felügyelet, nyomtatóport ami működik is

[ Szerkesztve ]

(#65915) #54715584


#54715584
törölt tag

Átböngésztem az összefoglalóban lévő ajánlott routereket, és ez tetszik nagyon: ASUS RT-AC66U B1

Ez ajánlott típus? Mennyire eltérő a szoftvere a TP-Linkétől, mármint egyszerűbb vagy bonyolultabb beállítani?
Gondolkoztam az Archer C8-on is, de ha jól látom a leírásokat az Asus hardvere erősebb. + megnéztem sok Asus router támogatottságát és úgy tűnik folyamatosan van új szoftver a régebbi típusokra is.

A fenti jó választás lehet? 6-7 vezetékes eszköz + 4-5 wifin, UPC 500-as nethez.

[ Szerkesztve ]

(#65916) Multibit válasza melan (#65914) üzenetére


Multibit
veterán

Gond lesz a betonfödémmel. Tartsd meg a routeredet és vegyél mellé két AP-t! Persze ez 30 ezerből nem jön ki.

(#65917) Intruder2k5 válasza #54715584 (#65915) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#65918) melan válasza Multibit (#65916) üzenetére


melan
senior tag

A gond, hogy a 4 LAN portot hamar elhasználtam, így is 2 switch van bekötve a hálóba... ha meg a router wifije adja meg magát, akkor még mindig a kábelek száma fog nőni az AP-ig. Még arra is gondoltam, hogy veszek egy ugyanilyen routert, mert ez teljesen jól kiszolgált, nem volt gond a hatótávval sem, csak gondoltam lépek egyet feljebb, ezért néztem ki ezt a két típust...

(#65919) #54715584 válasza Intruder2k5 (#65917) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszönöm. :R

(#65920) Multibit válasza melan (#65918) üzenetére


Multibit
veterán

Pedig két TP-Link EAP225 megoldaná a gondjaidat.

(#65921) #21346560 válasza #54715584 (#65915) üzenetére


#21346560
törölt tag

"Átböngésztem az összefoglalóban lévő ajánlott routereket, és ez tetszik nagyon: ASUS RT-AC66U B1

Ez ajánlott típus? "

(#65922) #54715584 válasza #21346560 (#65921) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jogos. :B

[ Szerkesztve ]

(#65923) Gubek-Einste válasza melan (#65914) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC66U B1 megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65924) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Nem tudtok esetleg olyan külföldi fórumot ahol tehetnék fel kérdést mobil routerekkel kapcsolatban és nagy valószínűséggel tudnak válaszolni? Szeretnék vásárolni, de nem tudom, hogy melyiket válasszam. Köszönöm szépen :R

(#65925) #54715584


#54715584
törölt tag

Még egy kérdés (bocsánat, ha hülyeség): Mennyire fontos, hogy 128 vagy 256 MB a RAM a routerben?
Mit tölt a memóriába pontosan? Mennyire számít, hogy 2 vagy 4 magos CPU van benne?

Nagyon csábít az AC66U B1, és ajánlották az AC58U-t is.
Még mindig határozatlan vagyok kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

(#65926) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok.

Telekom 100/10 internet+TV előfizetésem van. A netet csak wifin használom, egy kb. 80 nm-es kétszintes, vastag falas házban (router a ház egyik sarkában az emeleten, a földszinten a fürdőszobában már rendszeresen nem látni a wifit)): PC-n, tableton, és telefonon használjuk (ketten vagyunk a háztartásban, nem lakótelepi környezet, a reptér van a környéken) általában egy TV + tablet/PC, esetleg Tablet/PC+mobil + TV megy együtt), természetesen a földszinten (a pc kivételével)..

Internettel rendszeres gondom: bár a készülékek érzékelik a wifit (talál hálózatot, a kis wifi ikon a készülék státuszában feljön), az alkalmazások ennek ellenére rendszeresen hálózati kapcsolat hiányával hibaüzenetet dobnak. Spotify a gyakorlatban ilyenkor szinte teljesen befagy, néha küld hibaüzenetet is..

Pénteken teljesen megállt a net. A T-Comos szerelő cserélte a routert, de annyit mondott, hogy mivel nincs külső antenna a routeren, "jó lenne a router mögé antennát tenni".
Kicsit képbe tennétek, hogy igazából mire van szükségem (elnézést, tényleg nem tudtam kiszedni a szerelőből, mire gondolt pontosan)?

Gyorsaság tekintetében a wifi általában elég ha működik (ez kb 30 Mbit körül szokott lenni a földszinten)), a leszakadást szeretném elkerülni. Szeretném, ha a spotify rendesen működne, akár a fürdőszobában is.
Esetleg tudnátok konkrét típust ajánlani (vagy hol keressek az ajánlott típusok között)? Nem szeretnék az árral elszaladni, 20 alatt megállnék, hacsak nem betonbiztos egy valamivel drágább megoldás.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#65927) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.. Gigabit-es Switch-et keresnék, irodai felhasználásra.
Ami csatlakozna hozzá:
- 9db PC
- 4db IP kamera
- 1 db NVR kamerákhoz
- 1db nyomtató
- 1db mobilnetes modem (router), amiből jönne az internet.Huawei LTE CPE E5186s

Inkább 24 portosat keresnék a későbbi bővíthetőség miatt (jelenleg is 24es van, csak lassabb, vagy 10-15 éves..). Tudásban nincs semmi extra elvárás, egy hálózati nyilvántartó program van(ez a mostani 10/100-as switch mellett lassú, a program fejlesztője szerint gigabit-es switch kellene, azzal gyors lenne) , amihez használva van a hálózat, ill. internet. Mit ajánlotok? Egy simaTP-LINK TL-SG1024D megfelelő lehet? :R

[ Szerkesztve ]

(#65928) MaCS_70 válasza #54715584 (#65925) üzenetére


MaCS_70
félisten

A router nem csak átengedi magán az adatokat, hanem rendezgeti, sőt, módosítja is őket. Ez pedig (nagyrészt) a RAM-ban történő adatokkal (-ból) történik, nem is beszélve a router programjainak futásához szükséges memóriaigényről.

Kérdés, hogy milyen adatmennyiséggel pontosan mit akarsz csinálni. Ha mondjuk több hosztról folyamatosan VPN-ezel, ráadásul torrent is fut, az a RAM-ot is meg tudja tölteni.

Családi felhasználásra szerintem elég szokott lenni a 128 MB, de erre nyilván nincs ökölszabály. Nem is olyan régen ennek a töredékével is egészen jól elvoltunk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65929) Cirbolya_sen válasza Geri89 (#65927) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Megfelelő lesz, de ha javasolhatom kicsit drágábban találsz hosszabb jótállási idejűt is, a mostaniak már nem fognak 10 évet kibírni, de az 5 év alá nem nagyon mennék irodai környezetben.

Cirbolya_sentinel

(#65930) #54715584 válasza MaCS_70 (#65928) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi az infót. :R

Torrent néha fut csak, nem is routeren hanem PC-n, VPN-t nem használok.
Napi szinten játszok online játékkal (ESO).
Amikor néha kicsit jobban terhelve van a háló, akkor másolok PC és NASok között, miközben lehet, hogy hálózati médialejátszón keresztül nézek filmet / sorozatot a NASokon vagy PC-n lévő mappákból + néha mehet a torrent.
Vagy a tévé menüjét babrálom és ez idő alatt megy a Netflix / Youtube.

Igazából este 6-11 között lenne terhelve több különböző dologgal.
Egyszerre lenne rajta 5 vezetékes és 2-5 wifis eszköz, de nem mindig egyszerre használva.

Pár napja nézegetem én is az eszközöket és úgy vagyok vele, hogy inkább legyen benne több erő, minthogy néha elfogyjon.
Ha jól gondolom az AC66U B1 elég lehet a fentiekre bőven. Még nem döntöttem, mert próbálom körbejárni a témát, és itt szerencsére sok infót kapok tőletek. :R

(#65931) Lecsoo11


Lecsoo11
csendes tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, mit ajánlotok arra, hogy a wifim hatósugarán kívül szeretnék egy másik wifit sugározni. Repeater nem megy, nem ér el oda a jel, viszont utp kábel le van odáig húzva. Tehát nekem olyasmi kéne, amit rádugok a lanra, és nyomja nekem a wifit. Nem kell, hogy router legyen, nem kell hogy több lan csatlakozó legyen rajta. Az én routerem után lenne kötve.

(#65932) Gubek-Einste válasza smallmer (#65924) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

MiFi-kre gondolsz?
Az itteni Mobilinternet nem jó?
Egyébként mi lenne a kérdésed?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65933) Gubek-Einste válasza Terapeuta (#65926) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amit csak lehet (pl tévé/asztali gép) azt érdemes kábelre kötni.
20k-ba az Asus N18U, a TP-Link 1043N és a Xiaomi Mi Router 3G fér bele,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65934) Gubek-Einste válasza Lecsoo11 (#65931) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legegyszerűbb egy router használata lenne AP módban.
Igények (sebesség, terhelés, környezet, stb)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65935) #54715584 válasza #54715584 (#65930) üzenetére


#54715584
törölt tag

Kérdés az Asus szoftveréhez (lényegében nagyjából az a kérdés, tényleg hasznosak-e a funkciók):

1, AiProtection / Network Protection - Eddig még nem találkoztam routeren futó verzióval. Hasznos lehet? Javít a biztonságon, miközben nem csökkenti a teljesítményt?

2, Adaptive QoS - Segíthet / lehetővé tesz tényleg egy optimalizáltabb / gördülékenyebb használatot?

3, Game Boost - Van ennek gyakorlati haszna? Segíthet a lag csökkentésében?

4, A demo oldalon van wifinél 5GHZ-1 és 5GHz-2 hálózat, ez a többi routernél is így van? Miért jelenít meg 2 különböző hálózatot?

(#65936) Gubek-Einste válasza #54715584 (#65935) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

4; Vannak olyan eszközök amelyekben két darab 5 GHz-s wifi chip van így két egymástól független wifi hálózat is használható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65937) MaCS_70 válasza #54715584 (#65930) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha jól gondolom az AC66U B1 elég lehet a fentiekre bőven. ->

Jól gondolod, teljesen jó választás!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65938) smallmer válasza Gubek-Einste (#65932) üzenetére


smallmer
őstag

Szia!

Igen MiFi-re gondolok.

Bemásolom a kérdésem:
Korábban vásároltam egy TP-LINK M7350 mobil routert. Sajnos a készülék "tönkrement (roaming gondok voltak vele)", így garanciában kicserélték. Úgy gondolom, hogy ráfizetnék egy jobb készülékre és ebben kérném a segítségeteket. Az alábbi termékek vannak az iPon-nál, amilyenekre le lehet vásárolni:

TP-Link-ből:

- TP-LINK M7650

Zyxel-ből:
- ZYXEL WAH7706

Netgear-ból:

- NETGEAR AirCard 785
- NETGEAR AirCard AC790
- NETGEAR AC810

Amit tudni kell, hogy korlátlan telenoros mobil internetem van és elég sokat használaom laptoppal,telefonnal, tablettel.

Szerintetek melyik a legjobb megoldás ezek közül?

A kérdés az, hogy megéri-e mondjuk egy AC810 vásárlása. Gyorsabb lesz-e az internet azzal a készülékkel?
Elvileg az már 600mbs-t tud, de van egy olyan érzésem, hogy ennyit nem tudnak a magyar hálózatok.

Mi a véleményed? :)
köszi :R

(#65939) #54715584 válasza #54715584 (#65935) üzenetére


#54715584
törölt tag

Közben rájöttem, hogy az AC66U B1-ben nincsen a 2-es és 3-as pont.

(#65940) SecRS


SecRS
tag

Helló!

TP-Link 1043N típusú routerekből most melyiket érdemes megvenni? Van 1.8, meg 2.1, meg mindenféle itt fenn Aprón, de nem tudom az érdemi különbségeket megállapítani. :))
Gigabites nethez kell, 2,4Ghz-es router.

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#65941) Intruder2k5 válasza SecRS (#65940) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

1.x-et már semmiképp ne vegyél, az legfeljebb 120-150Mbps-t képest natolni gyári firmware-el, a 2.x viszont megfelelő. A kettő közt jelentős a hardveres eltérés, SoC és memória paraméterek a wikidevi-n megtalálhatók, de a fő különbség, hogy az 1-es verzióban nincs HW NAT támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#65942) Terapeuta válasza Gubek-Einste (#65933) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nagyon szépen köszönöm, az ASUS lesz szerintem a leírásban kiemelt egyszerű konfigurálás miatt (is).

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#65943) Geri89 válasza Cirbolya_sen (#65929) üzenetére


Geri89
aktív tag

Az infót és a tanácsot köszönöm, hasznos volt, meg is rendeltem 5 év garanciás helyről! :R :R

(#65944) pbl


pbl
csendes tag

Sziasztok!

Tesómnak szeretnék routert, digi 1000 internethez.
Csak erős wifire van szükség (nincs fizikális port a masináján), jó lenne kihasználni a sávszélességet.
Ár: ~30k

Ezt néztem ki: Asus RT-AC66U B1
Esetleg valami Ubiquiti ?
Ha van jobb alternativa szívesen meghallgatom.

[ Szerkesztve ]

(#65945) krisztian7


krisztian7
tag

Ha valakinek elege lett az 3G/4G stickek a csatlakoztatásából a routerhez, hogy megszakad a net, újra kell installálni, openwrt hasonlók kellenek, annak merem ajánlani a TPlink MR6400-at, 1 perc volt beletenni a SIM kártyát, beállítani az apn-t, amit automatikusan felajánlott és azóta is tökéletesen működik!
Igaz nincs 5GHZ, de jó a SIM kártya térereje, és a wifi lefedettség is :C

(#65946) Multibit válasza pbl (#65944) üzenetére


Multibit
veterán

Az Asus RT-AC66U B1 jó lesz. Ubi nem jön ki 30-ból.

Csak erős wifire van szükség (nincs fizikális port a masináján), jó lenne kihasználni a sávszélességet.
Ez felejtős.

(#65947) pbl válasza Multibit (#65946) üzenetére


pbl
csendes tag

Ha úgy sem lehet kihasználni a sávszélességet nem elég egy olyan routert venni ami tudja a 400mbitet ?
pl: ASUS RT-AC53
Milyen kategóriájú routert kell ahhoz hogy laptoppal esetleg megközelítse a gigabitet ?

[ Szerkesztve ]

(#65948) Multibit válasza pbl (#65947) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudja :N
433 Mbps az AC linksebessége, amiből - szerencsés esetben - 200-230 Mbps lesz meg. Amúgy is gyenge ez a router 5 GHz-en. Az előbb említett 66U B1 mindenképpen jobb választás.

Milyen kategóriájú routert kell ahhoz hogy laptoppal esetleg megközelítse a gigabitet ?
Kétirányú a kommunikáció, tehát nem csak a routeren múlik! Tudni kéne, hogy abban a bizonyos laptopban milyen WLAN kliens (wifi kártya) van. A laptopokban jó esetben 2x2 MIMO-s WLAN kártyát építenek, amivel optimális környezetet feltételezve 400-450 MBps sebesség jöhet össze az adott helyiségben. Falakkal és egyéb akadályokkal számolva a sebesség jelentősen csökken 5 GHz-en.

[ Szerkesztve ]

(#65949) adika.szucs


adika.szucs
újonc

sziasztok!

tudnátok olyan routert ajánlani, ami a digi 500-as netet ki tudja használni wifin?

eddig vettem egy dlink dir-879-et, ami elméletben 1,3 gigabitre képes 5ghzen, de valójában 150 megabit fölé nem tudtam vele menni, akármit is próbáltam.
másik, amit ma vettem, a tp-link ac1200 és bár ez csak 866 megabitre képes 5 ghzen, de ezzel már elértem a 250-es sebességet!

létezik megfizethető áron olyan szerkezet, ami tényleg képes 400 megabit körüli sebességre wifin gyakorlatban is?

köszi a segítséget előre is. :)

(#65950) Multibit válasza adika.szucs (#65949) üzenetére


Multibit
veterán

tudnátok olyan routert ajánlani, ami a digi 500-as netet ki tudja használni wifin?
Lásd előző posztomban:
Kétirányú a kommunikáció, tehát nem csak a routeren múlik! Azaz, ha pl. gyenge a kliensed, lehet neked akármilyen erős és drága routered, akkor is a gyenge (lassú) kliens fogja meghatározni a sebességet. A környezet zavaró hatásairól nem is beszélve. Tehát, a routeren kívül még sok mindennek a "helyén kell lenni", ahhoz, hogy száguldozz wifi-n ;)

tp-link ac1200 és bár ez csak 866 megabitre
Javaslom, nézz utána, hogy mi az a linksebesség!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.