Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65151) Gubek-Einste válasza gboszi (#65150) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, a SIM kártyás típusok drágák.
20k-ba az Asus N18U, a TP-Link 1043N és a Xiaomi Mi Router 3G fér bele, Asus hyári firmware-rel is kezelni a mobilnet modemet, a másik kettő csak CFW-vel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65152) SPeti1984 válasza Gubek-Einste (#65147) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Jelenleg egy telekom 120 megás netem van egy sagemcom 3686 eszközzel, valamint van egy Dlink FIR 842 wifi router rádugva.
Szeretnék venni még egy eszközt amit szintén wifi routerként vagy akár wifi bridgeként használnék akár 2,4 akár 5ghz-en.

Családi házban lenne használva az eszköz, ahol 2 vastagabb fal van. A laptopok tudják az 5ghz-et is kezelni illetve a telefon is tudja így azzal nem lenne probléma. Szállítással együtt pedig max 10-et szánnék rá.

Szerinted melyiknek nagyobb a hatótávja? Nyáron lehet váltok 250 megás netre, azt gondolom mindkettő tudná még igaz?

(#65153) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#65152) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Sagemcom egy szolgáltatói eszköz amit csak bérbe adni a T, eladni/megvenni szabályosan nem lehet és nem is használható másodlagos eszköznek.
A TP-Link használható sima router-ként is de felesleges olyan eszközt venni amely ADSL modem is egyben.
Xiaomi Mi Router 3G ami dual band eszköz és 10k környékén lenne de kínai rendeléssel és menüvel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65154) MaCS_70 válasza gboszi (#65145) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én N18-ast használok 4G WAN-ra. Megy szépen egy DWM222 stickkel, de maximum 30 Mbps sebességgel, és még nem találtam nálam is működő megoldást a gyorsításra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65155) gboszi válasza Gubek-Einste (#65151) üzenetére


gboszi
senior tag

Értem én hogy an n18u egy szuper megoldas mert csak sokkal felette van jobb megoldas, de akinek kellene ezt sem hasznalna ki. Nem menne nonstop letoltes nincs racsatlakoztatva lanon semmi. Szerintem felesleges. Vm olcsobb cfw megoldas is jo lehet. Egy regi 54mbit router mit tudna wifin valami mokolassal esetleg? Vagy valami pocket megoldás mifi vagy mi?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#65156) Gubek-Einste válasza gboszi (#65155) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olcsóbban nem nagyon fogod tudni megúszni, esetleg a TP-Link TL-MR3420 még szóba jöhet mint lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65157) csiga8


csiga8
senior tag

Üdv!

Szerződésmódosítás után 240Mbit/s lett a netem és úgy nézem a router lett a gyenge pont.

A routerbe menő utp kábelen a laptopra 230-240 Mbit átjön, de a wifin csak max 90 Mbit, ha néhány méterre vagyok tőle. Az eszköz egy TP-Link WR941 ND. Megnéztem az összefoglalóba, ez ennyit tud. Rendben.

Három antennás, mindhárom antennája, és a célgépeken is az antennák ki lettek cserélve 8 dbi jelnyereségűre, így átlagosan jó a vétel, 50 Mbit/s a legtávolabbi gépen is megvan ( vasbeton födém, kétszintes ház)

Olyan routert keresek, ami le tudja kezelni ezt a 240 Mbitet és nagyon erős wifi jele van, vagy cserélhető az antennája a már meglévő TP-Linkes 8 dbi-ekre.

Az összefoglalóból a TP-Link WR1043ND-t néztem ki, de nem tudom, hogy cserélhető-e az antennája, vagy esetleg van-e jobb alternatíva számomra.

[ Szerkesztve ]

(#65158) aartoo2


aartoo2
csendes tag

Sziasztok!

Szolgáltatóváltás előtt állok, Digi 1000 lesz az új, amihez routert is vennem kell. Nem feltétlen a legolcsóbbat keresem, hanem inkább megbízhatót jó "beltartalmi értékekkel" (proci, mem., stb.). Ami nem dobálja le a klienseket naponta (min. 4 vezetékes vagy switchen keresztül még több + kb. 8 wifi eszköz), és jó a lefedettsége (nagy családi ház, 2 szint, kert).

Ha van saját tapasztalatotok arról, hogy a leszedhető antenna áthelyezésével lehet-e jobb lefedettséget elérni (pl. az egyik az alsó szinten, a másik a felsőn?), akkor azt is nagyon megköszönném.

(#65159) jano_77 válasza humax (#65142) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ohh. Én még nem próbáltam ki mert az új kecóba szántam, de akkor így kibontom és beüzemelem én is.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#65160) Gery0505


Gery0505
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni Router vásárlás ügyében. Panelban lakunk, a Wifi analyzer programmal megnéztem elég rendesen körbe vagyunk lőve Wifi sávokkal. A lakásunk 3 szobás, és 10m hosszú. Vannak olyan helyek, ahová nem ér el a Wifi, illetve nagyon rossz a vétel.
Most egy TP-Link 1043ND van, ha jól emlékszem. Már javítottam, cseréltem benne a kondikat. Most a Wifije kezdett el rendetlenkedni, tovább nem akarok vele szenvedni, vagyis vennék új Routert.
Két dolog jutott eszembe illetve két megoldás. Szeretném az egész lakást lefedni jó minőségű Wifivel.

1. Vennék két routert, és a lakás két végébe helyezném el őket, hogy kb 5m-t kellene akkor egy Routernek a Wifivel beszórnia. Csak nem tudom, hogy kellene beállítani, hogy az eszközeink ezt le tudják kezelni.

2. Vennék egy Access Pointot, amiben 1W-os Wifi van, az talán beszórná az egész lakást Wifivel, ha középre helyezném el, ahol most a TP-link van.

Az eszközeink: 1 asztali gép, egy Laptop, ezek kábelen, a Laptop időnként Wifin, két telefon, plusz ha jönnek vendégek, akkor az ő eszközeik is Wifin vannak. 80Mbit/80Mbit-es Digi NET van.

Milyen megoldást tudnátok javasolni Nekem? Előre is köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#65161) Gubek-Einste válasza csiga8 (#65157) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

A meglévő antennák azok csak 2,4 GHz képesek így csak az Asus N18U-n tudnád használni.
A TP-Link 1043ND v2/v3/v4 cserélhető antennával rendelkezik de mostanság már csak a 1043N v5 kapható amelyen nem cserélhetőek az antennák.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65162) Gubek-Einste válasza aartoo2 (#65158) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT1900ac/RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Ha van saját tapasztalatotok arról, hogy a leszedhető antenna áthelyezésével lehet-e jobb lefedettséget elérni (pl. az egyik az alsó szinten, a másik a felsőn?), akkor azt is nagyon megköszönném.
Minden antennának azonosnak kell lennie és azonos helyen is kell lenniük, okai.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65163) Gubek-Einste válasza Gery0505 (#65160) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

80Mbit/80Mbit-es Digi NET van.
Ilyen már nincsen, a számlán kellene megnézni, hogy milyenért is fizettek.
A 1043ND még v1-s?

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

1. Vennék két routert, és a lakás két végébe helyezném el őket, hogy kb 5m-t kellene akkor egy Routernek a Wifivel beszórnia. Csak nem tudom, hogy kellene beállítani, hogy az eszközeink ezt le tudják kezelni.
Ez az ideálisabb megoldás.
Nem kell különösebb beállítás a több eszközös rendszerhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65164) Gery0505 válasza Gubek-Einste (#65163) üzenetére


Gery0505
tag

Azt tudom, hogy a maximális letöltési sebesség az 10Mbájt körül szokott lenni, tehát 80-100MBit körül lehet. Azért nem tudom, hogy pontosan mennyi, mert még régen fizettünk elő a a DIGI-nél, és akkor 30/20MBitre fizettünk elő. Aztán közben felnyomták ennyire a sebességet.
Igen a 1043ND még a V1-es verziójú. Már javítottam is.
A falak anyaga a vasbeton, kb 15cm vastagok. Gondolom jól tele vannak vassal. A lakásunk alapterülete 68m2, kb 10m hosszú, és 6-7m széles. Körben mindenütt szomszédok, tele van Wifivel minden.
Árat nem írok, mert szeretném, ha jó minőségű lenne, és megbízható, stabil működésű. Hosszában és keresztben is két-két vastag 15cm-s fal választja ketté a lakást. Torrent is szokott még menni, elég sok torrentet futtatok egyszerre.
Ha van jobb ötleted, mint amit én kitaláltam, azt is szívesen fogadom. :)

"Failure is always an option." Adam Savage

(#65165) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok! Kis segítség kellene! A TL-WDR3600 OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 routeremet 5 GHz-n nem látja a Archer T4U USB stick. Van valakinek ötlete?
Köszönöm!

(#65166) Gubek-Einste válasza Gery0505 (#65164) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A v1 csak valamivel 100 Mbps tud így lehet ennél gyorsabb is a jelenlegi előfizetésed.
Bármelyik ajánlott eszköz jó lesz.
Ha egyetlen eszköz nem elég akkor egy másodlagosat kell beüzemelni lehetőség szerint kábeles kapcsolattal az elsőhöz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65167) Gubek-Einste válasza amstro555 (#65165) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65168) Gery0505 válasza Gubek-Einste (#65166) üzenetére


Gery0505
tag

Hát, hogy mennyi a valós sebesség, ez majd kiderül, ha meglesz az új router. :) Lehet hogy gyorsabb is a NET. Milyen topológiával történjen az összekötés, hogyha nem lesz elég csak egy Router? Az elsőbe megy a Digi kábele a WAN portba, majd az egyik LAN portból jöjjön ki a kábel a következő Router Wan portjába?

"Failure is always an option." Adam Savage

(#65170) csiga8 válasza Gubek-Einste (#65161) üzenetére


csiga8
senior tag

Az emeleten van egy szobában, onnan 1 fal, de van egy ajtó is a falon, aztán át a födémen lefelé, onnan még egy fal a szobába, de azon is van ajtó. Ez a legtávolabbi szgép.

Kertes ház, a legközelebbi szomszéd ház fala a routertől kb 10-12 méterre lehet.

Három fix szgép +, három laptop, és 2 db telefon használja. Semmi nincs rákötve, szerintem ezután sem lesz, egyszerűen csak wifi net kell.

Nem szoktam sűrűn routert venni, jót szeretnék, ami nem fagy, stabil, erős. Ha 30 pénz, akkor annyi. Csak jó legyen.

Kutyafuttában az Asusokról olvastam, hogy fagyogatnak, de ha mégis az a jó, elfogadom, amit tanácsoltok, de a TP-Link menüjét meg már megszoktam.

Kínai menüs nem kell, soha nem fogok kiigazodni rajta.

A TP-Link 1043ND v2/v3/v4 és V5 között vannak érdemi különbségek, amik engem érinthetnek? ( antennán kívűl)

(#65171) uriember válasza csiga8 (#65170) üzenetére


uriember
aktív tag

Bocs, hogy belevau, de tapasztalataim szerint az Asus-ok stabilabbak és erősebb (gyorsabb) wifit adnak, mint a TP-linkek...MAGÁNVÉLEMÉNY

Asus RT-N18U, RT-N66U és TP-Link TL-WR1043NDv2 voltak a tesztalanyok.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#65172) csiga8 válasza csiga8 (#65170) üzenetére


csiga8
senior tag

Azt elfelejtettem írni, hogy a falak max 10 cm-s egyszerű válaszfalak

(#65173) csiga8 válasza uriember (#65171) üzenetére


csiga8
senior tag

Nekem van egy nagyon régi Linksys routerem, sose volt vele baj vagy 10 évig.

Aztán próbáltam D-link, meg nem jut eszembe a neve mit, de nem volt jó, a TP-link jó lett.

Ennyi tapasztalatom van, ezért jöttem ide kérdezni, de közben igyekszem a neten kutakodni, olvasni, tájékozódni.

[ Szerkesztve ]

(#65174) Gubek-Einste válasza Gery0505 (#65168) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően így kellene megcsinálni de vannak olyan eszközök amelyekben van dedikált AP mód így nem szükséges ez a beállítás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65175) Gubek-Einste válasza csiga8 (#65170) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link 1043ND v2/v3/v4 és V5 között vannak érdemi különbségek, amik engem érinthetnek? ( antennán kívűl)
Túlságosan sok nem nagyon.

Az Asus N18U vagy AC66U B1 megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65176) csiga8 válasza Gubek-Einste (#65175) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm a segítséget, szerintem az Asus N18U jó lesz.

(#65177) amstro555 válasza Gubek-Einste (#65167) üzenetére


amstro555
tag

Bocsánat! Akkor csak azt mondja meg valaki, hogy milyen routert vegyek 5 GHz használatához? Szeretném, ha 5.03-tól 5.835 GHz-ig minden frekvenciát tudna!
Köszönöm!

(#65178) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok egy jelerősítőként lehet használni ezt (asus rt n12+) ?
Utp jábel nélkül másik router jelét kéne erősíteni (repeater ként)
Köszi !

(#65179) generaltoti2


generaltoti2
tag

Sziasztok 120/ 60-as netre váltanék, jelenleg egy asus rt-n12+ router üzemel a lakásban TP link TN 722N Usb vevőkkel.

Az új rendszerhez tudom hogy kevés. Érdekelne milyen ruutert és usb vevőt ajánlanátok a megnövekedett sebességhez.

(#65180) MaCS_70 válasza generaltoti2 (#65179) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vess egy pillantást Gubek-Einste "Falak száma/anyaga" kezdetű, szinte napi rendszerességgel visszatérő monológjára (neaggyisten a téma-összefoglalóra is illene), majd pontosítsd a kérdésedet! Enélkül nem tudunk válaszolni. :(

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65181) Gubek-Einste válasza ssgk (#65178) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen mivel beállítható repeater módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65182) Gubek-Einste válasza generaltoti2 (#65179) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Adapterből ajánlottak: TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel: Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65183) looserboy


looserboy
csendes tag

sziasztok
segitsegeteket kérném
édesanyámnak szeretném megosztani a telekom mobilnetjét wifire
laptopon használja most a sticket és szeretné ha más eszközön is elérhető lenne.
kérdésem hogy ilyenkor elég egy olyan routert venni amiben van usb-port? és oda tenni a sticket?
vagy mire kell figyelni?
árban mennyibe vannak az ilyenek?
köszi

(#65184) krealon válasza looserboy (#65183) üzenetére


krealon
veterán

"kérdésem hogy ilyenkor elég egy olyan routert venni amiben van usb-port? és oda tenni a sticket?
vagy mire kell figyelni?
"

Az USB port onmagaban keves.
A router szoftverenek is kezelnie kell a stick-et.

"árban mennyibe vannak az ilyenek?"

Ha ki tudod varni a szallitasi idot, mar 3500 HUF korul hozza lehet jutni:
WT3020

Vagy olcsobban egy A5-V11 kompatibilis dobozka, viszont ennek a gyari szoftveret le erdemes cserelni (OpenWRT alapu) rOOter firmware-re, ami magaban rejti a teglasitas lehetoseget. (Elsore nekem sem sikerult, csak soros port segitsegevel sikerult eletrekelteni.)

Itthoni beszezessel a Tp-link TL-WR842ND az egyik legolcsobb, rOOter firmware hasznalatara ajanlott eszkoz.

A gyari firmware-rel 3G/4G stick fogadasara kepes eszkozok.

(#65185) nepszter1


nepszter1
addikt

Vettem végül egy Asus RT-AC58U AC1300-t és hozzá egy TP-LINK Archer T4U-t digi 500-as netem van és csak 100 megát mérek speedtesten ez miért van ?

(#65186) kali válasza nepszter1 (#65185) üzenetére


kali
legenda

Mert a wifi sebességet sok tényező befolyásolja, az eszközök beállítása, a környezeti tényezők...stb.
Mivel mind a két eszköz AC 2*2:2 MIMO 867 Mbps, így arra kell törekedni, hogy a kapcsolat sebessége annyi is legyen - illetve lehessen, ha a környezeti tényezők engedik -, tehát AC-n kapcsolódjanak, mind a két eszközön a 80 MHz legyen beállítva/engedélyzve, hogy a fenti MIMO kapcsolat működjön.
Itt írd le, ha valami nem stimmel: Link

[ Szerkesztve ]

(#65187) ssgk válasza Gubek-Einste (#65181) üzenetére


ssgk
aktív tag

:R

(#65188) vckzs


vckzs
csendes újonc

Sziasztok.
Milyen routert ajánlanátok 3 szobás bérházba amivel megvagytok elégedve és bátran ajánlanátok?
10e ft körülire gondoltam max ~12e

Linksys e900-am van most de úgy néz ki kezd bedögleni mert állandóan ledobál a net 15-30 percenként és vagy 3 perc mire visszajön. már a digi is volt kint elvileg minden rendben van a hálózattal, szomszédoknak sincs semmi gond úgyhogy azt gondolom a router kezdi megadni magát...

4 portos legyen, 2.4 és 5ghz-es meg persze jó hatótávolsága

(#65189) vckzs


vckzs
csendes újonc

TP-Link Archer C2 AC900 kétsávos gigabites wifi router

Ezt a routert néztem ki. Mi a véleményetek róla? Ha esetleg a környéken több tplink van az nem zavarja a vételt?

[ Szerkesztve ]

(#65190) bluemirage válasza vckzs (#65188) üzenetére


bluemirage
őstag

"4 portos legyen, 2.4 és 5ghz-es meg persze jó hatótávolsága
Max. 10-12 eFt."

Nem kapható ennyiért, ilyen ajánlható eszköz Magyarországon. Ha visszaolvasol akár ezt Te is látni fogod.

Esetleg csak olyan... ami kis igénybevételre és max 80-90-es internetet talán még kihajt... úgy-ahogy.
Milyen internet van bekötve?

Meliora sunt bono inimica

(#65191) vckzs válasza bluemirage (#65190) üzenetére


vckzs
csendes újonc

Optikai vezetékes internet (Digi)
500/200 Mbit/s
200/50 Mbit/s
garantált sebesség

Lényegében csak film letöltésre, internetezésre kellene

eddig ez a linksys e900 tökéletesen megfelelt és kielégítette vágyaimat amire kell nekem és ebbe nem volt 5ghz

[ Szerkesztve ]

(#65192) Gubek-Einste válasza vckzs (#65191) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a Xiaomi Mi Router 3G van mint lehetőség ebben az árkategóriában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65193) vckzs válasza Gubek-Einste (#65192) üzenetére


vckzs
csendes újonc

miért a többivel mi van? tplink meg ilyenek? Tenda?

egy átlag felhasználó miért vegyen 30-40 ezerért routert? eddig egy linksysem volt 7000ft és tökéletesen megfelelt 5 évig csak sajnos kezd beszarni

[ Szerkesztve ]

(#65194) uriember válasza vckzs (#65193) üzenetére


uriember
aktív tag

Ez itt egy szakmai topik...Az ajánlott típusok a csúcsminőséget képviselik, mind hardverben, mind szolgáltatásban. Érdemes hallgatni a hozzászólókra, de nem kötelező...Ha használtan veszel az ajánlott típusokból, olcsóbban megúszod, de ajánlom, hogy olyan használt cuccot vegyél, amire van gyári gar még. Egyébként meg nem muszáj hallgatni senkire, azt veszel, amit akarsz, de akkor miért kérdezősködsz itt? Felsorolták a szerintük megfelelő eszközöket, de te döntesz...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#65195) bluemirage válasza vckzs (#65193) üzenetére


bluemirage
őstag

Az ajánlók mások pénzét költik és ez felelősséggel jár:
Megbízható(!) 5Ghz-et is tudó azaz dual band-es, azaz AC-s routerért zsebbe kell nyúlni.
Lehet szerencséd a kinézett C2-vel. De ilyen szerencse alapn sajnos nem ajánlhatunk idegen embereknek.

Itt (amíg kapható volt) az AC-s Tplink-ek közül a C5 volt ajánlva... jó kis eszköz, de már alig kapható.
A C7 v2 és v4 variánsa szintén remek AC-s TP-Link. Illetve innen felfele... C8 stb...

A többit okkal nem ajánljuk, nem sznobságból... Hanem azért, hogy ne gyere vissza, hogy újraindulgat. Ki kell húzni és újra bedugni, mert lefagy. Ledobja a telefont... Akadozik a NET stb...

De kínai rendeléssel van a Xiomi 3G, ahogyan ezt korábban írták. Ha kínai menüvel jönne, akkor a topijában tudnak segíteni, hogy hogyan cseréld le.

-A milyen tápegységet vegyek
-Milyen monitort vegyek
-Milyen asztali gépet stb...
-Milyen SSD-t vegyek
stb... szakmai topikokban szintén hasonló elvek mentén, csak megbízható termékeket ajánlanak... és igen... ezek általában drágábbak, mint a kevésbé megbízhatóak. De pont ezért jönnek az ilyen helyekre az emberek, hogy megtudják: mi a megbízható és jó döntés?

Meliora sunt bono inimica

(#65196) MaCS_70 válasza vckzs (#65193) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csatlakozva a többiekhez: van ugye a témaösszefoglaló...

Benne ajánlásokkal meg elvekkel. Illik elolvasni.

A lényeg az, hogy az olcsóbb, Tenda-jellegű eszközök is lehetnek elég jók bizonyos igényekhez. Bizonyos meghatározhatatlan eséllyel. De felelősséggel nem ajánlhatja senki azzal, hogy "ki tudja, akár jó is lehet, volt már,akinek valamire bevált".

TP-Linkből a legolcsóbb dual-bandes eszköz is jóval az Általad megadott ársávon felül kapható.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65197) Gery0505 válasza Gubek-Einste (#65174) üzenetére


Gery0505
tag

Értem, köszi szépen a segítséget.
Akkor egy Asus RT-AC58U-t szemeltem ki, egyelőre egyet veszek ebből, remélem lefedi az egész lakást.
Azt hol tudom megnézni, hogy a dedikált AP módot tudja-e pl. ez a router? A Dedikált AP mit jelent pontosan?

"Failure is always an option." Adam Savage

(#65198) Gubek-Einste válasza Gery0505 (#65197) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus eszközök tudják a dedikált AP módot, így az AC58U is.
A dedikált AP mód azt jelenti, hogy nem eszerint kell beállítani, hanem az eszköz menüjéből (Adminisztráció/Üzemmód) lehet átrakni így a WAN port is használható lesz LAN portként.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65199) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Sziasztok,

van egy TP-Link WR940N v WR940ND routerem és eldobálja randomra a Wifit jelet van hogy több órára is, van hogy csak 1-2 full reset segít csak. A LAN része atom stabil.

Ez helett szeretnék egy másikat....

Körülmények : Panel 3 válaszfallal..

Amit figyelembe kellene venni : min 20 aktív Wifi kapcsolat ennek nagy része csak nagyon kis forgamat bonyolít, pár byte/óra - Home automation része, 2 mobil

LAN on: pc + TV

mivel panel ezért UPC -s Wifi spottokkal erősen tűzdelt.

- 2.4/5G is tudjon.

Ha lehetne kapni ajánlatot több árkategóriában annak örülnék. Előny/hátrány felsorolással.

Ha lenne rajta külső winchester opció az sem zavar....

Release the Beast....

(#65200) Gubek-Einste válasza Tankblock (#65199) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT1900ac/RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.