Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65701) Soma01 válasza Egon (#65693) üzenetére


Soma01
veterán

Amint látod, sima ügy a 200 Mbps. És még 3x3 se kell hozzá (tudom, ritka), elég a 2x2.

Amit írtam, az alapján úgy értelmezhető, hogy jól jött, hogy súgtál, mert nem erre gondoltam. Tehát igen, arra gondoltam, hogy csak simán pénzt bele és vegyünk drágább routert. Nem arra gondoltam, amit írtál, hogy külön router és külön AP. Nekem ez jött le. Lehet egyedül vagyok ezzel és csak én értettem félre. De ha te növelni szeretnéd a lefedettséget otthon (pl. duplájára), akkor biztosan nem az AP-t cserélnéd le, hanem vennél egyet pluszban. Nem? De!

Jaa! És béke! :R :)

[ Szerkesztve ]

(#65702) Soma01 válasza Soma01 (#65701) üzenetére


Soma01
veterán

Ja, és még egy ja. A frekvencia sáv szélessége lehet a megoldás számodra. Ezért mérhettél kevesebbet, vagy sok volt a zavaró, idegen hálózat.

(#65703) #95590400


#95590400
törölt tag

azért kíváncsi lennék, hogy a speedtesten kívül egy tartós 4-5 gigás másolásnál milyen sebességre áll be ez a csoda 200+ megabites 2,4 ghz-es 2x2 n-es wifi...

[ Szerkesztve ]

(#65704) kali válasza Soma01 (#65701) üzenetére


kali
legenda

Annyira nem sima ügy az, az esetek jelentős többségében kevés 200 Mbps hasznos átvitelhez a 2*2 MIMO 2.4 GHz-en (N szabványon), mivel a router és az ellenoldal pontos típusa/milyensége is számít, a MIMO nem minden, nálad X Mbps megy át a 150-es ellenoldallal, sok más típusú, szintén 150-es ellenoldallal meg nem menne át annyi úgy, hogy semmi más nem változna a hálózatodban, csak a wifi modul.
Igaz lehet ez a routerre is, ha csak 300-as, 2*2 MIMO-s és nem tud semmilyen gyártói kiterjesztést, akkor szintén más lehet a helyzet, annyira számít a router és az ellenoldal párosítása, hogy milyen SoC/chipset dolgozik azokban, milyen kiterjesztést tudnak, aszerint miként dolgoznak össze a kötelezőn felül, mert az is fontos, nem csak a MIMO.

[ Szerkesztve ]

(#65705) Soma01 válasza kali (#65704) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor én biztosan szerencsés vagyok. A laptopomban lévő 150-es Atheros kártyával eddig az Asus és a Tp-Link routerem is 100 Mbps felett tudott (120 volt a max, a routerrel egy légtérben az Asus). Ebből következtettem arra, hogy ha 2x2-es lenne a kártya, akkor a 200-at is simán hozná. Szerintem nem ördöngősség ez.

(#65706) woodworm válasza Egon (#65700) üzenetére


woodworm
veterán

Tuti, külön ssid, nincs automatikus csatlakozás. Az 5GHz-es mérés ráadásul 2x ennyi.

(#65703) avman
Fájlmásolás esetén a gép egyéb paraméterei is közrejátszanak, processzor, hdd. Iperf3 szerint megvolt a 200Mbites sebesség.

(#65707) Kisbre válasza Gubek-Einste (#65660) üzenetére


Kisbre
tag

Köszömöm.
Érdemes dual band routert vennem(speetest szerint 10/1-es a net)?
Ha igen akkor abból milyet ajánlsz?
Bocsánat de nem vagyok egy nagy guru :)

(#65708) #95590400 válasza woodworm (#65706) üzenetére


#95590400
törölt tag

ja, meg úgy emellé maguk az eszközök is. én is láttam már másoláskor 360-as csúcsot az ac-s wifimen, kb. 2 méter, de 1 fal, 2 antennával. de ez a ritkább.
az iperf egy nagyon elvi jellemzője a sebességnek. üzemeljen 5-10 percet az adott környezetben, aztán átlagoljuk szépen le.

(#65709) woodworm válasza #95590400 (#65708) üzenetére


woodworm
veterán

Aki bármelyik topikba sebességeredményt tesz be, az mindegyik valamilyen tesztoldal mérésein alapul, legtöbbször a speedtest lesz. Hadd ne érezzem már rosszul magam és kezdjem osztani kettővel az eredményt, mert az enyém ezekhez képest sokkal jobb és esetleg cáfolja valaki véleményét. Még véletlenül sem állítottam, hogy ez átlagos lenne, vagy bárhol, bármikor elérhető, csak megjegyeztem, hogy van ilyen is.

(#65710) MaCS_70 válasza woodworm (#65709) üzenetére


MaCS_70
félisten

Példa: van a lépten-nyomon hitelesként és valósként ajnározott speedof.me.

Először én is azt hittem, hogy az aztán reális, nem kozmetikázott eredményeket fog mutatni. Aztán rájöttem, hogy éppen a ló túloldalán keresgélek, mert a speedof.me eredményeinél a saját valós böngészési eredményem lényegesen, volt, hogy többszörösen jobbak voltak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65711) #95590400 válasza woodworm (#65709) üzenetére


#95590400
törölt tag

belőlem pusztán csak a sárga irigység beszél :DDD én eddig max olyan 150 megát láttam az n-es wifijeimen, egy helyiségben velük, és legjobb esetben is végül, pár perc után már csak max 120 megabitet tudtak hozni tartós átlagban, másoláskor...
most az ac-s is olyan 260-al azért majdnem mindig tud átlagban dolgozni. időnként látok 360-at is, kicsit a plafonon van, aztán esik le 200-ra, majd ugrik feljebb.
remélhetőleg 3 antennás eszközzel a laptopban ez felmegy majd 300 fölé is tartósan. ezt sem azért, mert létszükséglet, csak idegesít, ha már ac-s 1300-as eszközre váltottam, akkor az miért nem dönget a lehető legmagasabban :D külön öröm, hogy egy ilyen mini pcie kártya is 10k-ba fog majd fájni, míg a rútert meg megúsztam 15-el.

[ Szerkesztve ]

(#65712) Gubek-Einste válasza Kisbre (#65707) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A net sebesség nem indokolja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65713) Rimuru


Rimuru
veterán

Hali, tema osszefoglalo mennyire van frissitve? csak hirtelen talaltam par tipust amit mar nem is forgalmaznak.

Vigyázat, csalok!

(#65714) Gubek-Einste válasza Rimuru (#65713) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég frissnek mondható.
Azért vannak még olyan típusok is benne amelyek újonnan már nem kaphatóak mert használtan is ugyan ezeket az eszközöket érdemes keresni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65715) jobesz válasza Soma01 (#65705) üzenetére


jobesz
tag

300 link sebessgénél az átlag 75-125 között 2:2 vel. Sok helyen a harmadával számolnak a linksebessgének, és számos router bizony ezt is hozza ...
Vannak kivételek ,van akinél 220 is megvan, de van akinél Ac 866 linksebessgénél sem megy 250 fölé a sebesség, ez sok környezeti dolog miatt változhat sajnos, nálam 300 as linksebessgénél 2:2 vel max 125...

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#65716) #95590400 válasza Gubek-Einste (#65714) üzenetére


#95590400
törölt tag

első blikkre kb. 50%-uk nem kapható már.

(#65717) Orgi válasza Gubek-Einste (#65690) üzenetére


Orgi
őstag

Köszönöm szépen!

(#65718) jobesz


jobesz
tag

Az összefoglaló sajnos már nem pontos teljesen, én vásároltam N15U-t használtan,ami ajánlott volt, de mára azt gondolom az Asus RT-AC1200G Plus, vagy Asus RT-AC52U B1 AC750 os asus router legalább olyan jók mint anno az N15U volt...

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#65719) MaCS_70 válasza jobesz (#65718) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez az Asus RT-AC1200G az, amiről menetrendszerűen jön a lebeszélés a folytonos újraindulgaások miatt?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65720) Soma01 válasza jobesz (#65715) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor biztosan az én eszközeimmel van a "baj", hogy ennyit hoznak és mindig is ennyit hoztak. Most próbáltam ki direkt két másik laptoppal is. Azon is hozza simán, stabilan a 100 Mbps-ot az n150-es kapcsolat.

(#65721) #95590400 válasza MaCS_70 (#65719) üzenetére


#95590400
törölt tag

és aminek a topikjába benézve vannak 70 napos uptime-ok is.

(#65722) Gubek-Einste válasza #95590400 (#65721) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most már igen de még mindig nagy a bizonytalanság.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65723) MaCS_70 válasza #95590400 (#65721) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem kötözködésképpen, de attól, hogy vannak jól működő darabok, akár többségében is, de jelentős a problémás, bizonytalan darabok, esetek száma, az még nem lesz ajánlhatóan jó.

Apám egy barátjának pl. volt egymás után két Daciája a 70-es, 80-as években. Hibátlanul futottak le bő kétszázezer kilométert.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65724) Zeban58


Zeban58
tag

Sziasztok!

Digi 1000 net mellé keresek routert. A Wi-Fi kapcsán nem annyira a csúcssebesség, hanem inkább a nagy lefedettség lenne fontos, egy többszintes családi házról van szó.

Nem akarom szórni a pénzt, egy olyan eszközt keresek, ami ár/érték arányban korrekt. De persze adott esetben hajlandó vagyok többet fizetni egy jobb minőségű, megbízható, tartós eszközért.

Előre is köszi!

(#65725) Gubek-Einste válasza Zeban58 (#65724) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Kicsivel 30k felett van az Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel rendelkezik)

Lehet, hogy egyetlen eszköz nem lesz elegendő több szintes épületben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65726) Zeban58 válasza Gubek-Einste (#65725) üzenetére


Zeban58
tag

Jelenleg egy TP-Link WR940N üzemel az alsó szinten, amit középen egy TP-Link Range Extender egészít ki.

Fain a jelenlegi rendszer, de a jelenlegi 20/0,5 Mbit/s-os gagyi netem után érkező Digi 1000-hez szeretnék egy komolyabb routert. 2 LAN-os PC és 3-4 notebook, 3-4 okostelefon, 1-2 tablet szokott a hálón lógni wifin, a falak nem extrém vastagok, a szomszédok nete nem zavar be.

És akkor itt jön a következő kérdésem, amit a Digi topicban már feltettem, de onnan ide irányítottak. :)

Szóval a Digi a családi házba valószínűleg FTTH-t hoz be. A fórumokat olvasgatva két lehetőség van: vagy kapok egy egyszerű modemként működő optikai terminált, vagy pedig egy olyat, amiben router is van. Mindkét esetben használni szeretném a saját routeremet is.

A modemes sztori elvileg egyszerűnek tűnik, vagyis a modem LAN portját rádugom a routerem WAN portjára. És elvileg csak a login adatokat kell majd megadnom a routerem kezelőfelületén.

Ha beépített routeres eszközt hoznak, akkor pontosan mit kell tennem ahhoz, hogy a Digi doboza és az én meglévő routerem egyaránt szolgáltasson Wi-Fi-t? A Digi router és a saját routerem között két emeltnyi különbség lesz - elvileg megoldható, hogy ugyanazt a Wi-Fi internetet szórja a két eszköz? De persze az sem lenne nagy gond, ha két különböző Wi-Fi hálózat lenne.

(Tehát 1. szinten saját router, 2. szinten Range Extender az 1-szintről jövő nettel, 3. szinten Digi router lenne a felállás. Optimális esetben a 2. szinten lévő RE kieshet majd a képletből)

[ Szerkesztve ]

(#65727) DaveHutt válasza MaCS_70 (#65719) üzenetére


DaveHutt
őstag

Újabb firmware-ekkel teljesen stabil, ki kéne verni már a köztudatból a 1,5 éves hiedelmeket.

(#65728) #95590400 válasza MaCS_70 (#65723) üzenetére


#95590400
törölt tag

szerintem az adott esetben nagyobb segítség, ha az ember elmondja a buktatókat vele, mintsem 10k-val drágábban ajánl egy holtbiztosabb megoldást. egyébként használtan vannak egész jó 15-20k-s 2 magos cuccok aprón, asus, netgear, linksys, cfw-el. ami a legtöbb esetben annyi mókolás, mint a gyári fw frissítése.
egyébként, ha a tenda ac15 20k alá esne, akkor simán jobb vétel lehet egy tomatóval, mint a külföldről rendelve padavanra mókolt a xiaomi-t. annak még én se állnék neki, pedig van bennem vállalkozó szellem.
én egyelőre azzal szívok, hogy a 15-ért vett Tenda W1800R 2,4 ghz-re szopóág, időnként nem lehet rá csatlakozni, hiába cfw. engem spec nem zavar, ha naponta hajnalban újra kell indítani ütemezve, de úgy tűnik, ez sem vált be 100%.
haladok vissza a fw-ekkel. és ahogy olvasgatom a netet, ez bizony drágább és jobb rúterek esetén is elő szokott fordulni, cfw-el is. 2,4 meg 5 ghz-en is.

(#65729) korren válasza #95590400 (#65728) üzenetére


korren
aktív tag

Én még 27 ezerért vettem, egyből ment rá az AdvancedTomato, de soha többet Tenda... Hiába a jó SoC benne. Vmelyik Asus-ban is ugyanez van. mégis ég és föld. Egyetlen előnye az 5 év gari.

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#65730) Intruder2k5 válasza korren (#65729) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-AC66U-ban. [link] Persze nem a B1-ben.

(#65731) Gubek-Einste válasza Zeban58 (#65726) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szóval a Digi a családi házba valószínűleg FTTH-t hoz be. A fórumokat olvasgatva két lehetőség van: vagy kapok egy egyszerű modemként működő optikai terminált, vagy pedig egy olyat, amiben router is van. Mindkét esetben használni szeretném a saját routeremet is.

A modemes sztori elvileg egyszerűnek tűnik, vagyis a modem LAN portját rádugom a routerem WAN portjára. És elvileg csak a login adatokat kell majd megadnom a routerem kezelőfelületén.

Ha beépített routeres eszközt hoznak, akkor pontosan mit kell tennem ahhoz, hogy a Digi doboza és az én meglévő routerem egyaránt szolgáltasson Wi-Fi-t? A Digi router és a saját routerem között két emeltnyi különbség lesz - elvileg megoldható, hogy ugyanazt a Wi-Fi internetet szórja a két eszköz? De persze az sem lenne nagy gond, ha két különböző Wi-Fi hálózat lenne.

(Tehát 1. szinten saját router, 2. szinten Range Extender az 1-szintről jövő nettel, 3. szinten Digi router lenne a felállás. Optimális esetben a 2. szinten lévő RE kieshet majd a képletből)
A második esetben a saját eszközt AP módba kell tenni, ennek kétféle módja van, az egyik amikor az adott eszköz rendelkezik dedikált AP móddal (pl Asus eszközei ilyenek), ekkor csak az admin felületen kell beállítani. A második eset amikor nincsen AP mód akkor így kell beállítani a saját eszközödet.
Mivel nem lesz egységes hálózat kezelés így két külön wifi hálózat lesz, még akkor is ha azonos az SSID/jelszó páros.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65732) #95590400 válasza korren (#65729) üzenetére


#95590400
törölt tag

ugyanez a helyzet azzal is, szóval valszeg a broáfcom lesz a ludas.
[link]
ha ez a probléma eltűnne, akkor nekem bőven jó ezért a pénzért, 5 év garira. mondjuk egyelőre még a vevő oldali ac-s eszközöm is csak 866-os, szóval kíváncsi leszek majd milyen lesz a 3 antennás történet vele.

[ Szerkesztve ]

(#65733) Kisbre válasza Gubek-Einste (#65712) üzenetére


Kisbre
tag

Úgy alakult, hogy kaptam egy D-Link DIR842-öt. Ezt betudom lőni erre a célra? Ha igen akkor hogyan kell? Köszi

(#65734) korren válasza Intruder2k5 (#65730) üzenetére


korren
aktív tag

Jaja tényleg! Köszönöm! Annak idején pont ezért vettem meg. Mondjuk így is olcsóbb volt az AC66-nal. Olcsó hús...

#avman: igen, sajnos lehetséges ez esetben... Pedig 15 pénzért, 3rd party fw-vel, olyan 200 mb/s netig jó vétel is lehetne.

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#65735) hkari


hkari
őstag

Sziasztok.

Egy 3 szintes családi házba szeretnék routert vásárolni, ahol egy helyen van lan csatlakozás. Nem nekem van rá szükségem, de ismerősnél kellene internetet csinálni, lehetőleg fúrás, csatornázás és minden egyéb nélkül. Sajnos nem hiszem, hogy lehetséges, de hátha tudtok, valami nagyon erős routert ajánlani. Sajnos nagyon vastagok a falak, és a falfűtés is biztos zavaró a jelnek.

Tesztnek egy TP-Link Archer C9 AC1900-al próbálkoztunk, de a szomszédos szobában sem volt már normális jel. Van esetleg ötletetek, hogy mivel próbálkozzunk?

(#65736) woodworm válasza korren (#65734) üzenetére


woodworm
veterán

Miért pont 200 Mbitig?
Vagy működik rendesen és akkor jó a gigabites nethez, vagy nem, de akkor használhatatlan és semmirevaló.

(#65737) #95590400 válasza woodworm (#65736) üzenetére


#95590400
törölt tag

ki nem dobnám, tekintve, hogy az ac képességeire fentem elsősorban a fogam (helyi hálón belül), ha már rútert kellett vennem (mivel a tartalékrúterem elajándékoztam), úgy voltam vele, akkor legyen ez a része az ár/értékben a legjobb, legfeljebb visszaküldöm. amit még még mindig megtehetnék. de nem igazán szeretném.
plusz gigabites net sincs a környékemen, ahogy egy csomó embernek sem (elvoltam a 20 megabites adsl-en, meg a 40 megabites kábelneten is), egy félreértés miatt lett 150-es netem a 70-es helyett. ami kb. a magyar átlagnet.
tény, hogy a 150 megabitet elég nyögvenyelősen tudta volna rútolni kábelről, de arra van más eszközöm.
megjegyezném apróbetűsen, hogy olyan kapta a tartalékrúterem, aki észre sem vette, hogy a kemény 20 megára emelt netsebességét a régi g-s wifije ki sem szolgálja. és ami egyébként 80%-ban 5-15 közöt mozog.
van azért a gigabiten belül is bőven élet. de még a 100 megabit alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#65738) woodworm válasza #95590400 (#65737) üzenetére


woodworm
veterán

A padavanos 860l-lel mire jutottál? Az is másodlagos eszköz lett?

(#65739) Gubek-Einste válasza Kisbre (#65733) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kliens módot nem tud így csak helyi elosztónak lesz megfelelő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65740) Gubek-Einste válasza hkari (#65735) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak 2,4 GHz-s wifi-vel rendelkező típussal lenne érdemes próbálkozni de valószínűleg nem lesz elegendő egyetlen eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65741) #95590400 válasza woodworm (#65738) üzenetére


#95590400
törölt tag

az lóg most a modemen, tőlem vagy 50 méterre, meg gyilkolom most hétvégére nas/torrentnek. de csak hobbiból :D
ahol van, annyira nem fontos a wifi, de kipróbáltam fent, a tenda helyén, kb. ugyanazt tudja ahol kell az ac része ezzel a 2 antennás kártyával, mint a tenda. a 2,4 része se rossz, bár azért 10-15%-al kevesebb a sebesség, mint az irányított antennákkal.
az 1043nd ment a fiókba... ha kiesik a tenda, akkor a d-link kerül a helyére, ha meg a d-link, akkor megy vissza a tépé a modemre.
az rtn16-ot meg barátnőmnél landoltatom, mert unom ezt az állandó hurcolászást, meg másolgatást a külső drive-al. ja, meg állandóan elfelejtem hozni/vinni. 10 év után kb. most került először sor rá, hogy lehet, huzamosan üzemel majd nas-ként is :DDD
arra most betanítottam a népet, hogy ha nincs net, akkor ott van az a fehér cucc, kihúzza azt a fekete vékony kábelt belőle, vár 2 percet... ha továbbra sincs, akkor lemászik a másik épületbe, és kihúzza az asztali polcon a lévőből is, ha úgy sincs, akkor meg a földön lévő modemből végül. ha továbbra sincs, akkor legyen türelemmel :DDD

(#65742) Zeban58 válasza Gubek-Einste (#65731) üzenetére


Zeban58
tag

Köszi a segítséget! Milyen routert lenne akkor érdemes vennem a régi TP-Link helyett, ami korrektül kiszolgálja a Digi 1000-et és tudja ezt az említett AP-módot?

Jól gondolom, hogy a Digi routerének az egyik LAN-kimenetét kell majd rádugnom a saját router WAN-portjára?

Lesz esetleg egyéb konfigurációs teendőm is? Vagy csak annyi, hogy kábeleket a helyére dugom és a saját routeren kiválasztom ezt az AP-módot? És máris megy majd mindkét Wi-Fi hálózatom, de jó lenne! :)

(#65743) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Korábban vásároltam egy TP-LINK M7350 mobil routert. Sajnos a készülék "tönkrement (roaming gondok voltak vele)", így garanciában kicserélték. Úgy gondolom, hogy ráfizetnék egy jobb készülékre és ebben kérném a segítségeteket. Az alábbi termékek vannak az iPon-nál, amilyenekre le lehet vásárolni:

TP-Link-ből:

- TP-LINK M7310
- TP-LINK M7450
- TP-LINK M7650

Zyxel-ből:
- ZYXEL WAH7706

D-link-ből:

- D-LINK DIR-510L

Netgear-ból:

- NETGEAR AirCard 785
- NETGEAR AirCard AC790

Amit tudni kell, hogy korlátlan telenoros mobil internetem van és elég sokat használaom laptoppal,telefonnal, tablettel.

A pénz mindegy, tehát bármely készülék lehet ár szerint.
Szerintetek melyik a legjobb megoldás ezek közül? Esetleg mást tudtok ajánlani, ha ezek nem jók?

köszönöm szépen :R

(#65744) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Legnagyobb sajnálatomra elhalálozni látszik ajól bevált tplink1043nd-m. Mostanában elszáll a wifije, csak a ki/bekapcsolás után javul meg. Először azt gondoltam, hogy túl sok az eszköz itthon (8-10 egyszerre, plusz 4-5 LAN eszköz), de bekötve egy switchet, hogy kiváltsak 2 wifin lógó eszközt - nem segített ezek szerint.

Szóval kellene egy megfelelő utód, ami jelerősségben felveszi vele a versenyt, azaz nem visszalépés. Egy kétszintes lakás emeletének egyik csücskében volt, ahonnan elég jól elláta a feladatát. Véknyabb tégla falak vannak - érdemes kétsávosban gondolkodni?

Ami még érdekel, hogy tudom e tovább jelerősítőként használni a routert? (Ezen a téren nem vagyok jártas, lehet úgy használni másik router mögött, hogy LAN és wifi is használható legyen róla?)

(#65745) Soma01 válasza Zeban58 (#65742) üzenetére


Soma01
veterán

A Digi ad routert, aminek a WiFi-jét szeretnéd is használni ha jól értem. Tehát másik router nem kell klasszikus értelemben e miatt. AP-ként fogod ill. úgy érdemes használni. WiFi-n meg ne akarj gigabitet, mert hamar el fog menni a kedved a megvalósítás árának hallatán. Kábelen meg tudja a Digi routere (ONT) a gigabitet. De ha kábelen akarod a gigabitet, a második routerről tovább vinni, akkor úgy jó. Vegyél olyan routert, aminek gigabites portjai vannak. Van ilyen az összefoglalóban. (újonnan) De a legolcsóbban egy használt 1043ND-vel jársz ha elég a 2,4 GHz. Nem új típus, de gigabites.

Nem, olvasd el a leírást, ami a hozzászólásban van linkelve. Lan - Lan

Nem, olvasd el a leírást, ami a hozzászólásban van linkelve. Ha tud a router AP módot máshogyan kell beállítani. De elvileg az egyszerűbb.

(#65746) melan válasza melan (#65744) üzenetére


melan
senior tag

Közben olvasgattam, és rájöttem, hogy a dual router nem lenne kihasználva általam, bár elég sok eszköz támogatja itthon az 5GHz-et, lehet, hogy az árnyékolás miatt nem lenne kihasználható. Lehet célszerű lenne ugyanilyen routert venne, csak már új verziójút... (A mostani V2). Az egyetlen bajom csak az volt ezzel (amellett, hogy lehal a wifi) hogy a nyomtatószervert nem tudtam beállítani rajta.

(#65747) Soma01 válasza melan (#65746) üzenetére


Soma01
veterán

Az Asus vonalat nézted? N18U pl.?

(#65748) Zeban58 válasza Soma01 (#65745) üzenetére


Zeban58
tag

Köszi, tehát akkor nem LAN-WAN, hanem LAN-LAN kapcsolat kell a Digi és a saját router között, és még némi mókolás az IP címmel és a DHCP-vel.

Nem wifin szeretnék gigabitet, hanem a saját routeren vezetékkel.

Kábelt milyen besorolásút érdemes kihúzni a két router, illetve a router és a PC közé, hogy jó legyen a gigabithez?

Egyelőre nem tudom, hogy milyen legyen a gigabites router, átolvastam a kezdő hozzászólásban felsoroltakat, de ott bőség zavara van. TP-Link Archer C7-et néztem, de azt mintha sokan szidnák. Lehet, hogy valami Asust kellene vennem, ami tud Access Point is lenni? De melyiket a sok közül? 30 ezer körül van már korrekt gigabit portos router?

(egyéként arra is kiváncsi vagyok, hogy végül milyen routert ad a Digi (Huawei, ZTE, stb.) és hogy annak milyen erős lesz a wifije, ac-t tud-e például?)

[ Szerkesztve ]

(#65749) Zeban58 válasza Zeban58 (#65748) üzenetére


Zeban58
tag

Az Archer C9 35 ezer forint körül jó választás lehet? Itt elég jókat írtak róla:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#65750) WaterWave válasza Zeban58 (#65749) üzenetére


WaterWave
veterán

szerintem príma

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.