Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) gyulank válasza krealon (#22398) üzenetére


gyulank
addikt

5 év az ideális?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#22402) Willie válasza krealon (#22398) üzenetére


Willie
őstag

Köszi! :)

Matula 007: Nem rossz, de inkább maradok a TP-Link-nél szerintem. :) Egyébként nem igazán gondolkodtam azon, hogy a gyári firmwaren módosítsak.

(#22403) krealon válasza gyulank (#22401) üzenetére


krealon
veterán

Igy lett volna helyes:

Megfelelo korulmenyek kozott biztosan kibir a legtobb SoHo router legalabb 5 evet.

Megfelelo korulmenyek:
- 5 - 22 Celsius fok kornyezeti homerseklet
- jol szellozo hely
- 20 - 70 % relativ paratartalom (kicsapodasmentes)

Amikor egy kis dobozba, szekrenybe, nedves pincebe, szigeteletlen tetoterbe kerulnek (uzemelnek), akkor valoszinu, hogy a keszulek elettartamra toredeke lesz az idealisnak.

Ez elso ami tonkre szokott menni az az elektrolit kondenzatorok, ami a eleinte bizonytalan mukodest (feszultsegingadozas miatt), majd tejjes leallast okoz.

(#22404) rétisün


rétisün
veterán

üdv,

egy 3 éve használatos d-link di-524-es routrem van, eddig nem is volt vele különösebb gond. aztán egy dell 5720-as noti is lett itthon, ami viszont nem annyira működik együtt ezzel a routerrel, délelőtt/koradélután még csak megyeget a net, de ilyenkor estefelé, mikor már 7-8 wifi hálózatot is talál a dell a sajáton kívűl, nincs stabil kapcsolat, szakadozik, sávszél alig....
ezt megoldaná vajon egy másik 'erősebb' router (ha igen, mit javasoltok?) vagy inkább vigyem vissza a notit, mert ez nem normális így, és próbáljam kicseréltetni?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22405) Gubek-Einste válasza rétisün (#22404) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen nem normális dolog, hogy így működik a notebook.
A D-Link Dir-524 helyett vehetsz egy TP-Link 74x-et vagy Linksys E900-at vagy Asus N1x-et, sokkal jobb lesz mint a régi de pontosan leírod milyen net előfizetésed van és mennyit számsz rá akkor konkrétabban is lehet ajánlani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22406) Intruder2k5 válasza rétisün (#22404) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Vissza hiába is vinnéd, mert az, hogy sok a WiFi hálózat a környéken, nem garanciális hiba, mi több nem is hiba, csak egy állapot! Ez tehát felejtős... A másik router megint csak nem biztos, hogy megoldást nyújt a problémádra, ez csak akkor segíthet, ha egyébként ezzel a mostani D-LINK-kel már komoly bajok vannak... Első lépésben inkább kellene keresni valami szabad csatornát, és megpróbálni arra beállítani a saját hálózatodat! Ezzel kapcsolatban továbbiakat mondjuk a Router gondok topikba írj, ide akkor gyere vissza, ha már eldöntött kérdés, hogy új routert veszel!

(#22407) LámaZ válasza rétisün (#22404) üzenetére


LámaZ
addikt

gagyi a noti wifi-vevője.
én pl. ethernet kábelre kötöttem, mert amúgy nm hordozom, arra itt a tablet.

Legyen minden jó!

(#22408) rétisün válasza Intruder2k5 (#22406) üzenetére


rétisün
veterán

"kellene keresni valami szabad csatornát, és megpróbálni arra beállítani a saját hálózatodat!"

köszi, ezt megpróbálom, hátha segít. :R

(bocs, ha nem a legjobb topikban is érdeklődtem :U )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22409) LámaZ


LámaZ
addikt

Az is érdekes még, amikor az ember a notiját Ethernet kábellel és wifivel is csatlakoztatja a rúterre....

Legyen minden jó!

(#22410) spacer


spacer
aktív tag

Srácok!
Netgear wndr 3700, vagy wndr 4000?
Az tiszta specifikációkat nagyjából átnéztem, de nem tudom megéri-e a 7000 forintos különbséget az újabb versenyző, vagy ez csak színtiszta marketing.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#22411) Gubek-Einste válasza spacer (#22410) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 4000 csak az 5 GHz-s sávot lévő 450-es képességgel tud többet mint a 3700, ha nincs és a közel jövőben nem is lesz ezt kihasználó adaptered akkor nem éri meg azt megvenni.
Netgear router összehasonlító táblázat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22412) vargalex válasza Gubek-Einste (#22411) üzenetére


vargalex
félisten

A WNDR4000 és a WNDR3700 v1/v2 teljesen más architechtúra, tehát nem csak a WiFi-ben különbözik. Előbbiben 480 MHz-es BroadCom BCM4718 CPU van, utóbbiban 680 MHz-es Atheros AR7161. Ráadásul a WNDR3700v2-ben 16 MB-os Flash van (gyaníthatóan ezt lehet venni) szemben a WNDR4000 8 MB-jával.
A WNDR3700 v3 viszont szintén BroadCom BCM4718A1 CPU-s és 8 MB Flash-al szerelt.

A linkelt táblázatban egyébként a WNDR4000 nincs benne.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#22413) Diceee


Diceee
csendes tag

Sziasztok!

Fogalmam sincs mennyire jó hely ez neki, szóval elnézést hogyha mégsem.

Adott egy koli, 160 fő, van egy 4 portos linksys router-ünk 5 AP-val, és egy alap UPC csomaggal. Hozzányúlni eddig nem tudtunk, a külső cég nem foglalkozik vele (az intézmény hálózata messze van a kolitól, így lehetett megoldani csak) de idén kapunk hozzáférést és kicsit már nézelődtem, hogyan lehetne ezt megoldani anyagilag a legkedvezőbben, de nem igazán találtam túl sok mindent.

Fő problémánk egyelőre a linksys router, kb a legolcsóbb házi modell, őt kellene lecserélni valami olyanra, ami tud kezelni 160+ gépet egyszerre, erre szeretnék tőletek javaslatokat kérni. Ha ez nem megoldható valami oknál fogva, akkor valami alternatívát. (esetleg akinek sok ideje van, minden másra adhat ötletet)

Amit tudni kell: FSZ-en van a router + 1 AP, 1. emeleten egy AP, 2. emeleten 2 AP, 3. emeleten szintén egy AP. Az Acces Pointok NetGear WG103-as modellek.
Előny lenne az egészben, ha port vagy alkalmazáskorlátozást is tudna, mivel ekkora netre ha rászabadul pár torrentező, meghal az egész.

(#22414) LámaZ válasza Diceee (#22413) üzenetére


LámaZ
addikt

Ilyenre már ipari router kell, nem háztartási.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#22415) wwhy


wwhy
veterán

25/12-es (optikai) nethez keresek routert.
2 LAN-os gép + 3-4 wireless eszköz (laptop, telefon).

Eddig /3-4 éve/ nagyon rossz tapasztalataim voltak a TP Link. SMC és D-Link, el ezért Linksyst használtam (a most meglévő WRT54G2 gyakorlatilag kb. 10 hónapja nem volt áramtalanítva, és teszi a dolgát).

Láttam most a Zyxel 418-as típusát is dicsérik ...

Keret max. 8-9e Ft.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#22416) Diceee válasza LámaZ (#22414) üzenetére


Diceee
csendes tag

Árban mit takar kb., és ami fontosabb, Magyarországon ilyet hol tudok beszerezni magánszemélyként?

(#22417) jNk válasza Diceee (#22416) üzenetére


jNk
senior tag

A (kialakításában) ipari router talán kicsit túlzás, de mindenképp egy (vagy több) izmos eszközt kell venned ami elbír több mint 100 kliens korlátozásával. Erre kevés soho router képes, de a mikrotik megoldásai (pl. rb450g) már lehet hogy elegek, vagy egy mini-itx gép/régebbi pc valami jobb linux alapú tűzfallal.

(#22418) LámaZ válasza Diceee (#22416) üzenetére


LámaZ
addikt

Szerintem a Cisco komolyabb routerei (6 db.) között érdemes keresgélni. Egyébként, a legtöbb otthoni router is képes 256 felhasználót kiszolgálni, csak ugye alacsonyabb szinten.

(All sizes of routers may be found inside enterprises.[5] The most powerful routers are usually found in ISPs, academic and research facilities. Large businesses may also need more powerful routers to cope with ever increasing demands of intranet data traffic. A three-layer model is in common use, not all of which need be present in smaller networks.[6])

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#22419) Diceee válasza jNk (#22417) üzenetére


Diceee
csendes tag

Ez a Mikrotikos dolog elég jónak tűnik, a külön pc sajnos nem jöhet szóba. Esetleg még az, hogy szintenként 2 router erre a célra, úgy még viszonylag el is oszlana a terhelés, csak abból az egyből kellene erősebb ami a modembe megy. De ezzel megint oda jutunk ki, hogy Mikrotik, úgy meg egyelőre az acces pointok is elegek lennének, mert most esténként, illetve késő du. amikor mindenki bent van, sokszor már használhatatlan. Ezeknek a cseréje pedig teljesen ráérne.

(#22420) LámaZ válasza LámaZ (#22418) üzenetére


LámaZ
addikt

Különben fel kell venni a kapcsolatot a gyártó hazai képviseletével, leírni az igényeket, és ők adnak árajánlatot.
Egy kolesznek ki kell bírnia 50-100k ft-ot erre.

Legyen minden jó!

(#22421) LámaZ


LámaZ
addikt

Csak mint érdekességet írom:
Ezek az őrült kínaiak már olyan rútert is csinálnak (ez nem gyártás, hanem csinálás :-), amely hardveresen töri a WEP-kulcsokat.

Legyen minden jó!

(#22422) Magnat válasza Diceee (#22419) üzenetére


Magnat
veterán

Nem lehet, h szimplán azért használhatatlan, mert sok felé osztódik a savszél?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22423) Magnat válasza LámaZ (#22421) üzenetére


Magnat
veterán

Érdekes, mondjuk értelme kb nulla, legtöbb helyen hamarabb találni kódolatlan wifit mint wep kódoltat. Ráadásul bűncselekmény is megtörni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22424) spacer válasza vargalex (#22412) üzenetére


spacer
aktív tag

Közönöm a hozzászólásokat, megvettem a 4000-est. Beállítás egyszerű volt, és sokkal gyorsabb mint a régi Dlink, úgyhogy egyelőre nem bántam meg.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#22425) LámaZ válasza Magnat (#22423) üzenetére


LámaZ
addikt

Neked 101%-ban igazad van.

Aki rúter vásárlásán töri a fejét, annak ajánlok 2 honlapot (angolul):
1 Wifisek 1
2 Wifisek 2
3. Itt 20 dolcsiért kapsz egy biztonsági átvilágítást

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#22426) LámaZ válasza vargalex (#22107) üzenetére


LámaZ
addikt

Itt is gyakorlatilag a Netgear wndr3700-ast hozták ki a legjobbnak.

Legyen minden jó!

(#22427) Frenky89


Frenky89
őstag

Az új v1.9-es, 64MB-os, 1043ND-nek mi az ellenfele Tomato oldalon?

Azért pont Tomato, mert nagyon tetszik a QoS része és azért 1043ND, mert
(az ára miatt)
"miniNAS"-ként szeretném használni a router-t ezért jó lenne egy korrekt USB kezelés
másodsorban pedig azért, mert egy későbbi valódi NAS-osítás miatt jó lenne a Gigabit LAN, DE ez nem annyira lényeges, mint a QoS és az USB.

Hiper-szuper WiFi se lényeg, nagyon jól elvagyok a jelenlegi G-sel is.
A net pedig 10/.5-ös, így ez sem lehet kizáró ok akármelyik router-ről is legyen szó.

(#22428) Diceee válasza Magnat (#22422) üzenetére


Diceee
csendes tag

Az is, de 2-3 éve még használható volt, ha lassú is, amíg nem jöttek ki "szerelni". Persze ennek az emelése is a tervezet része, de a hálózat rendbetétele az elsődleges.

(#22429) Criton


Criton
veterán

UPC FP 120 as nethez keresek valami jó Wifis routert, mit érdemes venni:F max 25 a keret.
Amit a UPC adott Cisco 3925 nem a legjobb...

[ Szerkesztve ]

(#22430) kali válasza Criton (#22429) üzenetére


kali
legenda

félő, hogy csak a wifi szórás erősségének tekintetében javítható a dolog, és az is inkább csak egy külső antennás router képében - más szempontból nem szabadna, hogy probléma legyen a szolgáltatós eszközzel, de ez meg jobbára gyengéje a belső antennás típusoknak!
esetleg kérj kölcsön egy routert próbára, hogy megbizonyosodj annak tényleges szükségességéről!

(#22431) Criton válasza kali (#22430) üzenetére


Criton
veterán

Sajnos nem nagyon van lehetőségem tesztelni. A szolgáltató által adott Cisco 3925 meg nem a legjobb.
Közvetlen ha mellette ülök, akkor is a sebesség fele eltűnik és néha előfordul, hogy a router válaszideje is 5-6ms mikor ott vagyok mellette.

(#22432) jNk válasza Criton (#22431) üzenetére


jNk
senior tag

120mbit/s sebességet wifin keresztül ne várj, az (emlékeim szerint) 300mbit/s cisco 40mhz csatornaszélességre állítva egy szintén 300mbit/s klienssel tud környezettől függően 70-80mbit/s-et. A jelenlegi 60 ezért egyáltalán nem rossz, az 5-6ms válaszidő pedig lehet a közeli wifi hálózatok zavarása és/vagy a géped forgalmazása miatt is.

(#22433) kali válasza Criton (#22431) üzenetére


kali
legenda

ez nem feltétlenül a szolgáltatós hgw hibája - mint korábban is írtam; környezeti tényezők, ellenoldalak...stb!
a wifi amúgy is kényes dolog, arra sincs garancia, hogy sokkal jobb eszközzel jelentősen javul majd a dolog!
az 5 - 6 ms ping teljesen jó, de még a kicsivel több sem vészes!

[ Szerkesztve ]

(#22434) Criton válasza kali (#22433) üzenetére


Criton
veterán

rendben :R akkor gyorsabb nethez meg veszek valami 10m-es cat6-os kábelt...

(#22435) kali válasza Criton (#22434) üzenetére


kali
legenda

tényleg nem erőlködnék, ha nem nekem is epc3925 lenne a szolgáltatós eszköz, de semmi gond vele, stabil a wifi, jó a ping, és bár korábban volt utána egy külsű antennás saját router, amivel ugyan kicsivel jobb volt a wifi szórása - a lakáson kívül, a külső folyosón távolabbról is lehetett rá csatlakozni, de ott ugye nem használom -, viszont eladtam, mert a lakáson belül még mobiltelefonnal is simán jó a kapcsolat az epc3925 mellett, akár 8 méter és 2 paneles fal megurása mellett is!
meg elég sok helyen konfiguráltam már epc3825/3925 típusú eszközöket, és általában tényleg nincs velük gond, ezért erőltettem volna a próbát, hogy esetlegesen ne feleslegesen vegyél routert!

(#22436) Criton válasza kali (#22435) üzenetére


Criton
veterán

rendben, nem is szándékozom akkor venni, ha nem éri meg. Feleslegesen nem akarok kidobni rá pénzt.
Egy jó beállítás kéne rá szerintem, meg egy hard reset (ezt konkrétan a szerelő mondta). De a hard resetről (10mp)azt hallottam, hogy akkor futhatok a netem után...

Kábelesen semmi bajom nincs vele, és egy hétig a wifi is jó volt, de most mint ha meghülyült volna.

[ Szerkesztve ]

(#22437) LámaZ válasza Criton (#22436) üzenetére


LámaZ
addikt

"a hard resetről (10mp)azt hallottam, hogy akkor futhatok a netem után..."

Ha gond van, a telefonos ügyfélszolgálat direkt kéri ezt.

Legyen minden jó!

(#22438) Criton válasza LámaZ (#22437) üzenetére


Criton
veterán

Kint a szerelő mondta, ha beakad a modem vagy lassul nem árt egy hard reset, persze ha a sima ki-be kapcsolás nem segítene.
Nem telefon ügyfélszolgálatos mondta ezt.

(#22439) LámaZ válasza Criton (#22438) üzenetére


LámaZ
addikt

Mindegy, hogy ki mondta, a hard reset szokványos művelet, nem kell utána „futnod a neted után”.

Legyen minden jó!

(#22440) Criton válasza LámaZ (#22439) üzenetére


Criton
veterán

rendben :R

(#22441) LámaZ válasza Criton (#22440) üzenetére


LámaZ
addikt

Az persze feltételeztem, hogy ha valami elállítódna a http://rútered címe (pl. http://192.168.0.1) lapon vissza tudod állítani a szolgáltatótól kapott útmutatások alapján.

Legyen minden jó!

(#22442) Criton válasza LámaZ (#22441) üzenetére


Criton
veterán

Le is van írva, vagy ügyfélszolgálat?

(#22443) Frenky89 válasza Frenky89 (#22427) üzenetére


Frenky89
őstag

Esetleg ASUS RT-N16? Bár ez szerintem már egy picit ágyúval verébre kategória az 1043ND-hez képest.

(#22444) vargalex válasza Frenky89 (#22443) üzenetére


vargalex
félisten

Azt azért hozzá kell fűzni, hogy NAS-ként (samba, ftp) gyengébben muzsikál az 1043ND-nél.

Alex

(#22445) Frenky89 válasza vargalex (#22444) üzenetére


Frenky89
őstag

Viszont ahogy láttam NFS-sel közel azonos a sebességük.

Ettől függetlenül: a 1043ND képességeit Tomato-s oldalon a min. 20k-s kategória képviseli. Jól látom?

[ Szerkesztve ]

(#22446) vargalex válasza Frenky89 (#22445) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

NFS-el hasonló (legalábbis Oleg alatt, ahol 32 KB-os a block méret). De az otthoni felhasználók elenyésző része használ Linux-ot (rajtam kívül :) ).

Az árat szerintem jól látod.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#22447) LámaZ válasza Diceee (#22419) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, kolléga, találtam neked egy olcsó wisp-rútert.[link]

Legyen minden jó!

(#22448) Magnat válasza Diceee (#22428) üzenetére


Magnat
veterán

Na ok, de 2-3 éve még töredéke ennyi embernek volt tabletje, smart telefonja, notebookja mint ma. Ráadásul elég 1-2 heavy user akik megfogják a sávszélességet és mindjárt kakukk a normális válaszidőnek. Én első körben megpróbálnám tiltani a torrentet, esetleg ha van lehetőség akkor ip szinten korlátozni a sávszélességet.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22449) Frenky89 válasza vargalex (#22446) üzenetére


Frenky89
őstag

Nem jól tudom, hogy Windows 7 Pro-tól felfelé is van NFS támogatás?

(#22450) MPeter87


MPeter87
őstag

Üdv mindenkinek!
Van egy TP-Link TL-WR841ND routerem. Van rá lehetőség, hogy növeljem a beállítások között a hatótávot? Router agyába sosem másztam eddig bele attól jobban, hogy a mac szűrést és az adsl kapcsolatot beállítsam, így fogalmam sincs mit kellene állítani, kicsit kínai.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.