Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21801) kali válasza Kreash (#21800) üzenetére


kali
legenda

gyorsan helyreáll áramszünet után, inkább az előtte lévő szolgáltatós eszközöknek kell több idő, a routerek ilyen szempontból jellemzően nem problémásak.
csak minimálisan erősebb a wifi szórása, az is inkább csak akkor mutatkozik, ha n szabványos a telefonban a wifi modul.
szórás szempontjából nincs jelentős különbség a routerek között, illetve csak gyengébbet találsz, ha beépített kis antennás típust veszel.

[ Szerkesztve ]

(#21802) Kreash válasza kali (#21801) üzenetére


Kreash
aktív tag

hát elvileg támogatja a telo a N szabványt is.
WiFi 802.11 b/g/n
link

(#21803) albert555 válasza Kreash (#21798) üzenetére


albert555
csendes tag

"Egy kis ráfizetéssel milyen routert ajánlotok, olyan 10 000Ft magasságig.
Csak egy egyszerű alap router kellene, itthoni felhasználásra.
Aminek mondjuk jobb a jelerőssége."

Mint már korábban is említettem, mindenképpen érdemes Linksysre beruházni. A keresett árkategóriában próbáld ki az E900-as, nekem melóhelyen van, és kivállóan üzemel. tplink erősen felejtős...

(#21804) kali válasza albert555 (#21803) üzenetére


kali
legenda

kiemelt szempont számára a wifi szórás erőssége, abban pedig nem domborít a beépített kis antennákkal rendelkező egyik linksys típus sem!
inkább ez a látványos és túlzott linksys reklámozás felejtős, pláne több azonosítóval! :U

[ Szerkesztve ]

(#21805) Telda


Telda
addikt

Hali!

Egy olyan routert szeretnék venni, ami adsl modem is egyben, szeretném ezt a T-home-os Pirelli vackot lecserélni, mert ez egy nagy rakás..., TP-Link ha lehet :).

(#21806) Magnat válasza kali (#21804) üzenetére


Magnat
veterán

+1

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21807) TIT


TIT
veterán

Üdv.
A TP-Link 1042 és 1043 között mi a különbség?
A 1043 hardware-be is erősebb a 940 és 941-nél?
Köszi

(#21808) kali válasza TIT (#21807) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr1042 az 2 antennás és 2 * 2 mimo, a tl-wr1043nd pedig 3 antennás és 3 * 3 mimo!
a tl-wr941nd v1, v2 és v3 azonos motorral dolgozik, mint a tl-wr1043nd (ar9132), de a v4 óta már a valamivel gyengébb ar7240 verziósat kapta!
a tl-wr940n szintén ar7240!

(#21809) Kreash válasza kali (#21804) üzenetére


Kreash
aktív tag

Köszi a válaszokat.
Most megnézik a routert a boltban, hogy meglehet e javítani, ha nem, akkor lehet másik fajtát vennem.

(#21810) TIT válasza kali (#21808) üzenetére


TIT
veterán

Köszi.Melyiket érdemes venni:1042 vagy 1043?
Panelba lenne.

(#21811) Gubek-Einste válasza TIT (#21810) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a 1043ND-t mert az sok embernek van így könnyen kaphatsz segítséget ha valami nem lenne rendben és van rá 3rd party firmware is ami a későbbiekben fontos lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21812) Mandarinn válasza Gubek-Einste (#21811) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Panelbe nem elég 841ND vagy 842ND?

(#21813) kali válasza Mandarinn (#21812) üzenetére


kali
legenda

elég, ha nem kell a gigabit, és a 3 * 3 mimo!

(#21814) TIT válasza kali (#21813) üzenetére


TIT
veterán

Hát ja és sajna 80/25-höz kell.

(#21815) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!

Egy ilyen routert tervezek venni. Jelenleg D-LINK DI-524 -em van. Mi a véleményetek erről a routerről?

előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#21816) kali válasza -Ben- (#21815) üzenetére


kali
legenda

ár/érték arányban okés, és nincs vele különösebb probléma, javasolt típus!

TIT; 80/25 pppoe alá, inkább már a gigabit képes a javasolt!

[ Szerkesztve ]

(#21817) -Ben-


-Ben-
veterán

Amatőr kérdés a routerrel kapcsolatban:
Azt írják, hogy wifi szabvány: „nem”.

Ez alatt mit ért? :F Telefonnal/laptoppal rendesen működik?

(#21818) Beri válasza -Ben- (#21817) üzenetére


Beri
addikt

Ez alatt azt érti, hogy nem érdekli őket, mi van a webshopban.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21819) kali válasza -Ben- (#21817) üzenetére


kali
legenda

a bolti gagyi leírásokkal nem kell foglalkozni, itt a gyártói leírás; link
amúgy b/g/n szabványos wifi modulja van, n szabvány esetén pedig 300 megabit/sec jelölésű, és 3 * 3 mimo képes, és igen, telefonnal és laptoppal is megy rendesen!

(#21820) -Ben-


-Ben-
veterán

@Beri, kali: Köszönöm! :C :R

(#21821) kiskekko


kiskekko
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy egy TP-Link TL-WR542G routerhez milyen antennát ajánlotok? A gyári 5dBi-s sajnos nekem gyenge. Én konkrétan ezt néztem.

Várom a véleményeket!

[ Szerkesztve ]

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#21822) Intruder2k5 válasza kiskekko (#21821) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csodát ne várj egy antenna cserétől! Ezek olyan halvány változást eredményeznek, hogy az nem is biztos, hogy kimutatható lesz!

[ Szerkesztve ]

(#21823) TIT válasza kali (#21816) üzenetére


TIT
veterán

Hát igen és át is viszi?Tudom a wifi nem biztos de úgyis inkább a kábeles rész a lényeg.

(#21824) kali válasza TIT (#21823) üzenetére


kali
legenda

kábelen a tl-wr1042nd és a tl-wr1043nd a 120/10 (upc) netet is átviszi!

(#21825) TIT válasza kali (#21824) üzenetére


TIT
veterán

ok köszi megnyugodtam :)
Meddig lehet még kapni mert már kifutó és az utódja 15 rongytól indul.

(#21826) Beri válasza TIT (#21825) üzenetére


Beri
addikt

Melyik kifutó? Mi lenne az utód?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21827) Gubek-Einste válasza Beri (#21826) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem a 1043ND-re és a 2543ND-re gondol de lehet a 3600 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21828) TIT válasza Gubek-Einste (#21827) üzenetére


TIT
veterán

Igen a 1043 a kifutó és a 2543 a befutó ill.utód csak az már 15 ropi.

(#21829) Beri válasza TIT (#21828) üzenetére


Beri
addikt

Ezt a gyártónak is mondtad már? :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21830) nandinho1334


nandinho1334
csendes tag

Sziasztok!
Ne röhögjetek ki ne vessetek meg légyszi. Megvettem egy TP-Link 1043ND routert, kicseréltem a Lynksys WRT54G-t, a 80/25-ös digis nethez. Ádugtam minden kábelt ahogy volt a másik routerben, a routernek beadtam a log/passt a nethez, csatlakozik is, csak a speedtesttel pár megás sebességet mér, tényleg lassú. Mit kéne tennem, mit kell beállítani hogy full lehetséges sávszéllel tudjam nyomni?

(#21831) Ch4r0n


Ch4r0n
tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. Van egy TP-Link routerem TL-WR741ND, de wifi nagyon instabil rajta. Folyton szakad a net, meg lassú is wifin, ha meg kábelen használom teljesen jó... Viszem gariztatni a napokban, szól rá még az 5éves gari szerencsére.

Muszáj lenne vennem egy csere routert, mert a gari szerintem több napig is elhúzódik majd, én meg egy percet se birok ki net nélkül...

Mit tudnátok javasolni nekem, főleg játszom tehát legyen atomstabil a net ne szakadjon mert a falnak megyek ha csapatozom és nagyon benne vagyok... Illetve néha torrent ilyenkor nagy adatmennyiség letöltése rövid idő alatt.

Kábel netem van 30 mega le 3 pedig a feltöltés, jó lenne ha ennyit wifin is tudna...
10-20 ezer körül szánnék rá, fő szempont a minőség, megbízhatóság, jó ár érték arány, inkább ráfizetek de szolgáljon ki sokáig!

TP-Link jó márka meg 5év gari tetszik, de más gyártótól is várnám az ajánlást (talán asus, de ti úgyis jobban tudjátok mit éri meg), mert tp-linkel eddig csak szívtam... A fent említett router is már egy cseredarab, mert az elődje egy új tp-link 1 nap után teljesen meghalt és cserélték egyből egy másik típusra, mert javíthatatlan volt még az admin felületet se lehetett elérni. Erre most ezis rosszalkodik, hát mérges vagyok... :W
Segítsetek plz! :R Köszi!

(#21832) Magnat válasza nandinho1334 (#21830) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

wifis vagy madzagos eszközzel mérted?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21833) nandinho1334 válasza Magnat (#21832) üzenetére


nandinho1334
csendes tag

Szia!
Kábel, fater gépén van bekötve a router, az én gépemen mértem. De a hálózat harmadik gépén is ugyanolyan rossz.

Felraktam a gyártó legújabb firmware-ét 10/10-et mér.

[ Szerkesztve ]

(#21834) Magnat válasza nandinho1334 (#21833) üzenetére


Magnat
veterán

Nem nagyon értem, mit jelent, a fater gépén van bekötve a router, de a tiéden mérted? A következő mondat arra enged következtetni, h a te gépe is meg még egy harmadik is a hálózatban van, jól értem? Áramtalanítás gondolom megvolt, ugyi?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21835) TIT válasza Beri (#21829) üzenetére


TIT
veterán

Miért kéne mondanom?Rég rossz lenne,de valszeg tudnak róla,szép lenne ha nem.

(#21836) Mandarinn válasza nandinho1334 (#21833) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Ezek a netes sebességmérő oldalak nekem sem mértek jól. Sokkal kevesebbet mutattak mint a valós 40/20. De normál letöltésnél ott a sebesség.

(#21837) freaghill


freaghill
őstag

Van valami különbség TP-Link 841ND és TP-LINK WR-841N 300Mbps Wireless router között? Melyiket válasszam?
4 gépre kéne szétosztani egy 5 megás netet, és néha néha az se gáz, ha meg tudunk osztani fileokat.

(#21838) Intruder2k5 válasza freaghill (#21837) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ND-nek cserélhető az antennája!

(#21839) mutyi


mutyi
őstag

Kellene vennem egy céghez 1 új routert meg egy switchet, mert jelenleg két kis switch van egymásba kötve eleve,szóval switch switch hátán, nem beszélve hogy a router egy ősrégi 1 antennás smc.
Mostanában ráadásul folyamatosan ip cím ütközést ír ki minden gép, tuti szarakszik a router vagy valamelyik switch, szóval mindet cserélem, mert régi szarok.
Szóval megnézegettem a kábeleket, van ami cat5-e és van sima cat 5 is.
Kinéztem egy TP-link 1043nd-t routernek,ami ugyebár gigbites wan és lan-ban is.
Délutánonként minden gép kikapcsolás előtt menti a beállított mappákat egy linux szerverre.
Szóval alapvetően jobb lenne a teljes gigabites hálózat.
A kérdésem az lenne, hogy ha a 1043nd lenne és mondjuk nem a gigabites tp-link switchet vennénk hanem csak a sima 100-as switchet, akkor azt mennyire tolerálná a gyakorlatban a rendszer?
Gondolok itt arra, hogy van a gigabites routeren 4 gigás switch, abból egy menne ugyebár a sima switch-be,maradna 3. Erre a 3 gigás-ra dugnám rá a cat5-e kábeleket és a maradékot meg a 100-as switchebe. Így azok 100mbitáen míg 3 végpont gigabiten tudna dolgozni.
Vélemény?
Nettó 10 ezer ft különbség van a 100-as és az 1000-es switch között.

(#21840) jNk válasza mutyi (#21839) üzenetére


jNk
senior tag

Nem okoz gondot ha egy 100as switchet kötsz a 1043-ra, de nem tudom hol nézted az árakat mert 5e Ft alatt is kapható gbites switch.

(#21841) mutyi válasza jNk (#21840) üzenetére


mutyi
őstag

16 portos kell. Igaz, hogy csak 7 végpont csatlakozik jelenleg a rendszerre, de vannak nem használt végpontok is kiépítve, azokat is be akarom továbbra is dugni, tehát még a 8-as sem elegendő. Ezért 16 portos kell.
Az viszont 100-ban nettó 4 ezer nagykerben a gigás meg 14 nettó.
Vacillálok,hogy mi legyen,mert stabil hálózatot szeretnék, jelenleg egyfolytában nyomtatási gondok vannak, amik szerintem a hálózat instabilitásából ered. Na meg ez az ip cím ütközés,amit a nod32 jelez minden gépen, totál fura.

(#21842) jNk válasza mutyi (#21841) üzenetére


jNk
senior tag

Ne vacilálj, vedd meg a gigabites routert és az sg1016d-t is. Egyszerre letudod a hálózat javítást és fejlesztést is, ráadásul egy cégnek nem tétel egy egyszeri 10e Ft-al drágább switch, cserébe a teljes gigabites hálózatért :)
Az ip cím ütközés inkább tűnik smc vagy végpont beállítási hibának mint switch bugnak.

(#21843) mutyi válasza jNk (#21842) üzenetére


mutyi
őstag

Végponti hiba is lehet éppen, bár nem lett semmi elállítva mióta minden gépet újra telepítettem, gyakorlatilag egyik napról a másikra kezdte a gépeken levő nod32 kiírni, azóta meg folyamatosan nyaggatnak,hogy megint nem tudnak nyomtatni, meg két oldal kijön a többi nem stb.
Az smc-re gondolok én is, más fórumon is ezt írta valaki hasonló hibára egyszer, hogy a végét járja a router.

(#21844) mutyi válasza jNk (#21842) üzenetére


mutyi
őstag

Na még az merült fel bennem ,hogy a 16-os helyett esetleg 2 darab 8-as? Árban 4 ezerrel olcsóbban jön ki a két 8-as,gondolom azért mert azok desktop kivitelek, a 16-os meg rack-be építhető.

(#21845) Beri válasza TIT (#21835) üzenetére


Beri
addikt

Látom, nem érted. Akkor hátha majd most :DDD

Az erdőben egyszer összegyűltek az állatok, hogy eldöntsék melyik állat a legerősebb az oroszlán után. A medve azt mondta, hogy ő a legerősebb az oroszlán után. A farkas is azt mondta, hogy ő a legerősebb az oroszlán után. Az oroszlán megunta a vitát, a mancsával rácsapott az asztalra és kijelentette, hogy utána a legerősebb állat a nyúl.

Mikor a nyúl ezt meghallotta, remegni kezdett. A felesége oldalba bökte:
- Mit remegsz, te hülye? Harapj meg valakit, és az majd félni fog tőled.
A nyúl odament a farkashoz és jól beleharapott a farkas fenekébe. A farkas azt hitte, kicsi dongó csípte meg. Hátranézett, és elfehéredett, mert látta, hogy a nyúl az.
A nyúl a legerősebb állat az oroszlán után, hisz megmondták. Bocsánatot kért és elsomfordált.
A nyúl odament a medvéhez és jól beleharapott a medve fenekébe. a medve azt hitte, szúnyog csípte meg. Hátranézett, és akkor látta, hogy a nyúl az. A nyúl a legerősebb állat az oroszlán után, hisz megmondták. Bocsánatot kért és Ő is elsomfordált.
A nyúl elszemtelenedett. Odament a tigrishez, és annak is jól beleharapott a fenekébe. A tigris hátracsapott a mancsával, és agyonütötte a nyuszit.
A tigris ugyanis nem volt ott az értekezleten, ezért nem tudta, hogy a nyúl a legerősebb állat az oroszlán után.

mutyi
Ha spórolni akarsz, vegyél 100as routert apróért, meg mellé 100as switchet (nyomtatni amúgy sem értem, minek olyan veszettül a sáv). Ha meg gigabitet akarsz, akkor vegyél 1043ND-t, meg gigás switchet. Azzal, hogy két nyolcportosat veszel, majd összedugod őket egyetlen kanóccal, odateszel egy gigás linket sok kliens közé, amin majd osztoznak, ha tényleg adatot akarnak mozgatni. Az az egy drót lesz a szűk keresztmetszet, ha egymás ellen kezdenek majd kiabálni rajta a kliensek.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21846) TIT


TIT
veterán

Mit nem értek?
Öreg vagyok már a mesékhez!

(#21847) Ch4r0n válasza Ch4r0n (#21831) üzenetére


Ch4r0n
tag

Nem értem miért kellett teljesen ignorálni ezt a hozászolásomat... Köszi a nagy semmit... Hosszas nyomozás és tesztolvasások után végre megvettem egy WR2543ND-t a 1043-as utódját. A 1043-ról nagyon jókat olvastam az utódja meg mégjobb lett a néhány vélemény és teszt szerint amit nagynehezen találtam róla. Eddig elégetett vagyok vele, átlagelhasználónak nem hinném, hogy több kell manapság.

(#21848) vargalex válasza Ch4r0n (#21847) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem rossz választás a 2543ND. Viszont csak akkor éri meg a felárat az 1043ND-vel szemben, ha csak 5 GHz-es klienseid vannak (vagy tervezed, hogy csak azok lesznek).
Azt nem tudom, hogy valóban kapható-e már, de ha tényleg ennyi, akkor a TL-WDR3600 sokkal inkább megéri!

Alex

(#21849) anatre1


anatre1
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy otthoni netmegosztásra 55nm-es panelba elég a TP-Link 941ND, vagy megéri a felárat a TP-Link 1043ND? Vagy elég kisebb is? A lényeg, hogy rendes legyen a lefedettség és bírja fixen a 100/10et.

"a TouchWiz úgy szaggat, mint nagyanyám a tésztát"-Bog \\\ /tele/kommunikáció minden mennyiségben

(#21850) Beri válasza anatre1 (#21849) üzenetére


Beri
addikt

100/10 wifin? Halott ötlet.

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.