Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) Gabe123 válasza Intruder2k5 (#22499) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Hello. Mivel sajnos nagyon sürgős holnap meg is kell vennem.

Ez a kettő is van is az Edigitálba te melyiket vennéd?
Asus RT-N15U
Netgear WNR3500L

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#22502) Morris


Morris
veterán

Sziasztok!

Routert szeretnék venni, de nem tudom milyet! Egy asztali PC csatlakozna rá lan-on keresztül és két telefon wifivel. az összes kütyü 10 méteren belül lenne elhelyezve.
Net: Digi 40/20.

Erre tudtok mondani egy megbízható eszközt?
Előre is köszönöm! :R

(#22503) Beri válasza Morris (#22502) üzenetére


Beri
addikt

Tele van ilyenekkel az első hozzászólás.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22504) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

Jelenleg egy D-Link DIR-600 routerem van de a jelerőssége elég gyenge.
Szerintetek egy ilyen antenna erősítene rajta?

(#22505) Morris válasza Morris (#22502) üzenetére


Morris
veterán

Igaz, sorry. :B

(#22506) Gubek-Einste válasza Gabe123 (#22501) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább legyen a Netgear mivel erősebb hardverrel van szerelve mint az Asus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22507) Jurankadrian válasza Gubek-Einste (#22472) üzenetére


Jurankadrian
csendes tag

Mik az igényeid? vezeték nélkül kiszolgálja a 2 telót 1 laptop 1 tv-t
Gigabites portok? nem igazán tudom mit jelent
USB portok? egy külső hdd-t csatlakoztatnék
Milyen 3rd party firmware támogatás? nem tudom mit jelent
Milyen márka legyen? ---
Milyen márka nem legyen? ---
Milyen netet kellene kiszolgálnia? UPC Fiber Power 50
Tervezed, hogy nagyobb csomagra válasz, ha igen mekkorára? Igen, és valszeg szolgáltatót is 100 Mbit
Milyen kliensek csatlakoznának rá (G/N150/N300)? nem tudom mit jelent
Kell 5 GHz-es sáv használata? nem tudom

Eléggé hiányos a tudásom ezen a téren, ezért is kérdeztem itt!

A lényeg, hogy legyen stabil a kapcsolat az egész lakásban max. jelerősség mellett! Tudjak filmet nézni a laptopról vagy a külső tárról a tv-n. Ilyesmire kellene!

(#22508) tutis válasza Magnat (#22500) üzenetére


tutis
őstag

adsl-nél hiába várod a nagy uploadot..ráadásul idejét múlt a technika is..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#22509) Gubek-Einste válasza Jurankadrian (#22507) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

UPC 50-es nethez már elég egy 100-as portokkal rendelkező 300-as N-es router is de mivel írtad, hogy tervezel 100-as netet igénybe venni így ahhoz már gigabites portokkal szerelt típusra lesz szükség.
Azt, hogy nálad mekkora területen és milyen sebességet fog produkálni a router azt előre nem lehet megmondani, csak az adott környezetben fog kiderülni.
A 20k és a gigabites képesség elégé behatárolja a lehetőségeket, a következő típusok az elérhetőek: TP-Link 1043ND, 2543ND, 3600, Netgear 3500L.
TV-n filmet router-re kötött HDD-ről nézni nem a legjobb ötlet, főleg ha HD-ban szeretnéd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22510) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. A problémám a következő. Van egy D-Link DIR-600-as routerem ami N-es és 150Mbps-es viszont a vezetékes része csak 10/100-as. Na most nekem Gigabites azaz 10/100/1000-es kellene de a Wifi része lehetne akár G-és 54Mbps-es is mivel utóbbi bőven elég. Lehet ilyen routert kapni költséghatékonyság miatt? :F

(#22511) kali válasza Joshi (#22510) üzenetére


kali
legenda

ne keress olyat, még a 150-es wifi modullal rendelkező gigabit képes router is elég ritka, de nem is az fogja csökkenteni az árát!

(#22512) Joshi válasza kali (#22511) üzenetére


Joshi
titán

Sejtettem, akkor marad a TP-Link TL-SG1005D switch.. Köszi. :R

(#22513) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

20/10 vagy esetleg 40/20as nethez elég egy TP Link WR340GD router?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#22514) Gubek-Einste válasza cellpeti (#22513) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 20/10-hez talán de a 40/20-hoz már, húzósabb torrent/letöltés esetén egyikhez sem.
Ezekhez a netekhez minimum egy 74x kellene de egy 84x sem lenne baj, ha esélyes a 80/25-re váltás akkor pedig egy 1043ND-vel lenne érdemes próbálkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22515) cellpeti válasza Gubek-Einste (#22514) üzenetére


cellpeti
veterán

értem, köszönöm

Tigris, tigris, csóvafény...

(#22516) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Wifis routert szeretnék venni és hogy fogjátok a fejeteket, igen, minél olcsóbban! :)
Adott egy 10Mbites sávszélesség, egy pici szoba, amiben egy PC-van és egy androidos telefon. A wifi igazából csak a telefon miatt kéne, a szobában mint olyan, távolság nem létezik, gépek közti fájcsere nem lesz.
Tudnátok ajánlani egy nagyon alap szolgáltatásokat kínáló routert?

(#22517) Magnat válasza tutis (#22508) üzenetére


Magnat
veterán

Jah, de nem is adsl-ről volt szó :)
1ébként a technológia ott is megvan, csak annak nem adsl hanem sdsl a neve...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22518) ablack


ablack
senior tag

[link]valaki?

(#22519) kali válasza ablack (#22518) üzenetére


kali
legenda

csak nagyon minimálisan!

(#22520) 8Ba8 válasza 8Ba8 (#20110) üzenetére


8Ba8
csendes tag

Sziasztok!

Március környékén már fordultam hozzátok a problémával, de akkor sajnos nem sikerült megoldást találni rá. Mivel azóta is szarakodott a cucc, ezért úgy gondoltam ,hogy hosszúhétvégén lehozom az eszközt, és a szobámba teszem kipróbálás céljából.. Bekonfiguráltam, működött, majd elmentem otthonról , és amikor hazaérek, megint egyes volt a térerő, illetve a telenoros kütyüre csatlakozott, mint előtte. Mivel kifogytam az ötletekből, és a három- négynapos újrakonfigurálásokból is elegem lett, ezért felhívtam a Technikai Segítséget, ahol elmondták, hogy frissítsek firmware-t, majd miután közöltem, hogy ez már megtörtént, akkor annyit mondott a srác, hogy telefonon nem tudja pontosan, de lehetséges, hogy a 901ND wifije valamiért lefagy, és ezért nem megy tovább, vigyem vissza, és érvényesítsem a garanciát. Jelenleg ez zajlik, de így utólag már összeáll a kép. a 901 ND előtt 701 Nd-t használtam, és háromszor nagyobb volt a wifi hatósugara, mint ezé, ráadásul a 3 év alatt semmi bajom nem volt, most meg hetente, kéthetente szaladgáltam a padlásra.. Köszönöm, hogy elmondhattam! :)

""Sziasztok! Vettem egy TP_LINK TL WA901ND Access Pointot. Az internetem Telenor Hipernet. szükségem volt egy eszközre, amivel le tudom kábelen hozni a netet a padlásról a számítógéphez. (Csak a padláson megfelelő a hálózat) illetve szeretném, ha telefonon és laptopon is tudnánk csatlakozni a netre. A kábeles része működik is, de a wifi-vel problémák adódtak. Ha lefuttatom a cd-n kapott telepítőt, akkor egy Range Extender-t telepít, és nem is találok a Cd-n 901-nd-s drivert. A TPLink oldalán csak Firmware-t lehet letölteni. Ha megvan valakinek, megköszönném, ha feltenné.
A telepítés után működik a Wifi telefonról, és laptopról is, de eltellik egy-két nap, (nem mértem a pontos időt) és minden Wifis- eszköz a Telenoros eszközre csatlakozik, nem pedig a TP-Linkre, aminek persze a távolság miatt jóval gyengébb a jele, és le is dobál. Nem tudom mi okozhatja ezt, ha lefuttatom a telepítőt, újra jó lesz egy ideig, aztán kezdődik elölről..""

[ Szerkesztve ]

(#22521) Jurankadrian válasza Gubek-Einste (#22509) üzenetére


Jurankadrian
csendes tag

Köszönöm a választ! Még egy kérdésem lenne a routerre kötött hdd helyett mit csináljak? ha a laptopon van a hdd kötve úgy ok-s a dolog,

(#22522) Gubek-Einste válasza Jurankadrian (#22521) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az még elmegy, az igazság szerint a router-eket nem arra vannak tervezve, hogy rájuk kötött HDD-kről filmeket játszanak le, nem elegendő ahhoz a hardverük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22523) Intruder2k5 válasza Jurankadrian (#22521) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért én hozzátenném, hogy jó eséllyel működni fog - vagy legalábbis működne - routerről is, hiszen sokan használják így is, csak hát erre semmiféle garancia nincs, főleg nem FullHD tartalom esetén! Kábelen szinte bármelyik ma kapható USB-s router képes streamelni 3-4MB/sec sebességgel, ami egy másfél órás film esetén 18-20GB-os állományt jelent... De ahogy Gubek-Einste is írta, az erőforrások elég korlátozottak, így ha közben mást is csinál a router (gyors le/fel töltés, samba/ftp másolás, torrent, stb...) akkor előfordulhat akadás közben!

(#22524) 1501N


1501N
tag

Na, ez a téma érdekel!
Routerre kötött hdd-s tapasztalatok jöhetnének! Kerestem teszteket, de általában erre nem igazán térnek ki.
A TP-LINK TL-WR1043ND-ről valaki egyenesen azt írja, hogy a gyári firmware nem is támogatja adattároló csatlakoztatását a leírásának ellenére. Ezt nem is értem :(
Külső ftp jó lenne néha családi képeket csereberélni. Ehhez nem szívesen üzemeltetnék másik gépet. Az Asus elvileg még címet is ad ( legalábbis azt írják: ftp://sajatnev.asuscomm.com) )

Csinálhatnák úgy, hogy szétválasztják két külön részre a tárkezelés és a router funkciókat. És mondjuk az egyik lan porton belül összekötik. Akkor ftp/samba/stb... miatt nem állna le a hálózat.

(#22525) LámaZ válasza 1501N (#22524) üzenetére


LámaZ
addikt

Annyit bizton mondhatok, hogy videó rögzítéséhez min. 8 Mbps sebességű tároló kell. Namostmár, nekem a cisco-s modemrúteren át kb. 4,5 megával mennek az adatok, tehát ez tényleg szűk keresztmetszet, de ami nem Full HD-s videót átlőttem a tévére az Ethernet kábeleken át, nem wifin, az nézhető volt. 1080-as videóval még nem próbálkoztam.

Legyen minden jó!

(#22526) Beri válasza 1501N (#22524) üzenetére


Beri
addikt

A TP-LINK TL-WR1043ND-ről valaki egyenesen azt írja, hogy a gyári firmware nem is támogatja adattároló csatlakoztatását a leírásának ellenére. Ezt nem is értem
Mert utólag került bele a funkció a gyári szoftverbe. Az első verziók még nem tudták, a legfrissebb már igen.

Csinálhatnák úgy, hogy szétválasztják két külön részre a tárkezelés és a router funkciókat. És mondjuk az egyik lan porton belül összekötik. Akkor ftp/samba/stb... miatt nem állna le a hálózat.
Nem "áll le a hálózat" és nem azért, mert kifogy a portból a sávszél. Az a baj, hogy a router nem bírja processzorral mind a 386573465 szolgáltatást egyszerre lassulás nélkül csinálni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22527) vargalex válasza Beri (#22526) üzenetére


vargalex
félisten

A samba megosztást szerintem a legelső verzió is tudta. Később került bele az ftp, dlna, illetve nyomtató támogatás. Máskülönben az első verzió mire használta volna az USB-t?

A másik dolog inkább 1501N-nek szól: a két külön részre osztást régen feltalálták. Úgy hívják, hogy router+NAS (azaz 2 külön eszköz).

Alex

(#22528) 1501N válasza vargalex (#22527) üzenetére


1501N
tag

pont a nas-t szeretném kispórolni a router usb-jével, csak úgy látszik, hogy még nem tart ott a világ

(#22529) LámaZ válasza Beri (#22526) üzenetére


LámaZ
addikt

Olcsó nassoló rúter, ahogy nézem a LevelOne WBR-6022 (vezeték nélküli N router, 300Mbit/ s, 4 port).
----
Bocs, nincs USB-portja, de a D-Link DIR-657 HD Media Routernek már van.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#22530) vargalex válasza 1501N (#22528) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha nem gond az alternatív firmware használata, illetve elfogadod, hogy az amúgy is szűkös erőforrást nem kényszerítjük NTFS filerendszer használatára (tehát mehet pl. ext4-en), akkor az 1043ND is tud kb. 10-12 MB/s-es olvasást samba-n. Persze, ha megy mellette transmission, dlna, stb. akkor ez csökken.
De ha néhány ezrest még rá tudsz dobni, akkor ott a TP-Link TL-WDR3600, amiben 560 MHz-es a CPU, 128 MB RAM és 2 USB van. Valamint tud 5 GHz-es WiFi-t is. Ennek megfelelően sokkal jobban terhelhető.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#22531) Beri válasza vargalex (#22527) üzenetére


Beri
addikt

A samba megosztást szerintem a legelső verzió is tudta.
Így van, csak samba volt.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22532) 1501N válasza vargalex (#22530) üzenetére


1501N
tag

Szia!
ext4 több, mint jó, az említett sebesség is. Internet felől FTP?
USB-re winyót vagy pendrive-ot érdemes tenni? Pl leáll a winyó, ha nincs használatban vagy pörög tovább?

Ez egyébként elég csinos NAS az áráért. Csak szerintem idejének 95%-ában fölöslegesen menne. Azért szeretném a routerrel összevonni.

(#22533) vargalex válasza 1501N (#22532) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Természetesen FTP elérhető internet felől is. De akár egy web szervert is üzemeltethetsz rajta.
Pendrive, vagy HDD is mehet, HDD-t le tudja állítani inaktivitás esetén (config-olható).

Alex

(#22534) LámaZ


LámaZ
addikt

Aki most vásárol rútert, érdemes ezen elgondolkodni: Fon.
Megosztod az otthoni internet-kapcsolatod, cserébe mások is megosztják veled, ha nem vagy otthon. Szerintem ez egy támogatandó kezdeményezés. (Wiki)

Én főleg akkor élvezném ezt, ha a szolgáltatóm internet-szolgáltatásával épp gond van, ilyenkor használhatnám a szomszéd más ISP-nél lévő hozzáférését, anélkül, hogy külön engedélyt kellene kérnem rá, persze csak az általa beállított sávszélesség erejéig.

Mivel csak klubtagok lehetnek fonerosok, így a megosztás biztonságos.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#22535) LámaZ válasza LámaZ (#22534) üzenetére


LámaZ
addikt

Egyébként a Fon nélkül is, például Budapesten, rengeteg ingyenes hotspot van (kékkel jelölve). (Ha ismersz olyan hotspotot, amely nincs ott, regisztráld!)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#22536) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Az asztali gépembe szeretnék egy PCI-e foglalatos wi-fi kártyát. Eddig ezeket néztem:
Edimax EW-7612PIn [link] ez 20 euro lenne
TP-Link TL-WN781ND + ehhez még egy TP-Link TL-ANT2405C kábeles antenna 17 euro lenne a kettő
TP-Link TL-WN881ND ez 16 euroba lenne
Melyik lenne a három közül a jobb választás? Egy 5Mbs-es nethez csatlakozna (a routerem egy D-Link DSL-2641R). Előre is köszönöm a segítséget.

(#22537) Gubek-Einste válasza BK87 (#22536) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a használt HGW csak G-s modullal van felszerelve így bőven elég lesz hozzá egy Lite N-es adapter is.
Ha tervben van egy gyorsabb modullal rendelkező HGW/router beüzemelés akkor érdemes csak elgondolkodni a 300-as adapter beszerzésén, addig elég lesz a TP-Link TL-WN781ND is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22538) Gubek-Einste válasza BK87 (#22536) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dupla

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22539) gyulank


gyulank
addikt

Megvettem a WDR4300-at. Az normális működés, hogy a térerő fel-le megy? És 2 méterről tized MB/s-al tölt a telefonom? A mobil wifije b/g/n, és ezt állítottam be a routerben is. Hiába írom be a jelszót, Badánál azt írja ki, hogy a hozzáférési pont nem válaszol, de a wps gombbal lehet csatlakozni, androidban pedig nincs wps gomb, ezért nem tud csatlakozni, itt azt írja, hogy azonosítási hiba. Minden úgy van, mint gyárilag, kivéve, hogy csak 2,4 GHz-est engedek. Jó lenne még most megtudni, hogy a routerrel van-e baj, mert még talán kicserélnék.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#22540) kali válasza gyulank (#22539) üzenetére


kali
legenda

router problémás topic itt; link
beállítási hibának tűnik, a wifi régiója legyen magyar, a titkosítás wpa/wpa2 - tkip/aes, az ssid és a jelszó ne tartalmazzon ékezetes betűt és/vagy nagyon speciális karaktert, és minden csatornán próbáld ki a szórást!
hirtelen ennyi, amennyiben lesz még kérdés, úgy a fent linkelt témában írd le!

(#22541) gyulank válasza kali (#22540) üzenetére


gyulank
addikt

A WPS-nél nem lehet jelszót beírni csak másik PIN-t generálni, úgyhogy csak számokból áll. Minden Automatikusra van állítva, ami lehet, pl. wpa/wpa2, tkip/aes. A régió Magyar, és a hálózatnév Az. De akkor a térerőváltozás sem hiba?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#22542) kali válasza gyulank (#22541) üzenetére


kali
legenda

mint korábban is írtam, csak jobb lenne a korábban linkelt témában folytatni, hiszen már vettél routert, így itt ez off topic!
a wps nem igazán kell, pláne mobilokhoz nem!
a térerő ingadozhat, pláne mobilokkal nézve, erre írtam az összes csatorna kipróbálását, mert akár egy azonos vagy szomszédos csatornán forgalmazó idegen hálózat is állhat a dolog mögött!
jelszó attól még van/kell (psk password), hogy automatán áll a wpa/wpa2-personal alatt a version (wpa/wpa2) és az encryption (tkip/aes)!

(#22543) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

vályogházba kellene egy olyan wireless router ami normális jelszintet tud biztosítani a többi szobában is, elég vastagok a falak és könnyen leárnyékolják. Jelenleg egy kb. 10 éves, abszolút belépőszintű D-Link látta el a feladatot, az előbb említett okból kifolyólag már rég le akartam váltani, de most, hogy tönkre is ment, végképp eljött az ideje. Elég lenne akár belépőszint is, nem számít annyira a sebesség, úgy is lassú a net, de a jelszint jó lenne ha erősebb lenne a réginél. Tudnátok ajánlani valamit? Előre is köszi.

(#22544) jNk válasza audi100td (#22543) üzenetére


jNk
senior tag

A wifi működése nagymértékben függ a környezettől, ezért nem tudjuk garantálni hogy az első hozzászólásban írt belépő (vagy közép) szintű routerek biztosan jók lesznek nálad több szobával távolabb is, de egy 741nd/743nd plusz egy 701nd/730re nagy valószínűséggel le tudja fedni a ház nagy részét 15e Ft alatt.

(#22545) audi100td válasza jNk (#22544) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, megnézem, köszönöm. :)

Egyébként az Acces Point wifin keresztül tud kommunikálni a routerrel, vagy ethernet kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#22546) jNk válasza audi100td (#22545) üzenetére


jNk
senior tag

A 701nd Access Point módban kábelen kommunikál a routerrel és wifin fogadja a klienseket, Repeater módban mindent wifin intéz.

(#22547) audi100td válasza jNk (#22546) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, köszi.

(#22548) forter


forter
csendes tag

Sziasztok!

Elolvastam egy rakás hozzászólást, de csak még bizonytalanabb lettem tőle.
Az új routernek n-es wifit kell tudnia, rezes portokon gigabitet, USB-s vinyóról DLNA-t és torrentet, lassulás nélkül.

Eddig ezeket néztem:

Linksys EA4500
+ mindenre jó
- mocskos drága
- nincs (még) rá dd-wrt (ez persze nem feltétlenül baj...)

Netgear WNDR 3700
+ dd-wrt-vel minden megy rajta
- torrentre állítólag belassul (vkinek más tapasztalat?)
- 2010-ben jött ki (ez baj??), lassan kifutó modell

P-LINK TL-WR2543ND
+ olcsó
- torrenttel lassú, lefagy
- nincs rá dd se open-wrt

D-Link DIR-657
+ mindent tud
- drága
- a hivatalos oldalakon kívül kb semmit sem találok róla
- nincs rá dd se open-wrt

Szerintetek melyiket?
Köszi!

(#22549) Intruder2k5 válasza forter (#22548) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Torrenttel mindegyik belassul, ezek nem erre vannak kitalálva, ez csak kompromisszumos lehetőség, erre hajlandó tulajoknak! Szerintem nyisd ki a pénztárcát, és vegyél egy komolyabb NAS-t, vagy Home Server-t, azokban nem fogsz csalódni!

Különben meg fails dolgokat szedtél össze, 2543-ra van OpenWrt, a DD-WRT-re meg Atheros platformra elég nyűgös torrentet hegeszteni, épp ezért ezeken nagyrészt OpenWrt használatos! Ezen kívül amit fentebb írtam, torrentre mind belassul, ha nincs megfelelően limitálva! Persze ADSL nettel más a helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#22550) vargalex válasza forter (#22548) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A WNDR3700 annak ellenére, hogy 2010-es modell, még ma is egy jó választás. Sok szálú, nagy sebesség letöltésnél (tipikusan torrent) természetesen lassul a többi szolgáltatás is (mint bármelyik másik router esetében). Persze az a kérdés, hogy mi a nálad elérhető sebesség.

A TP-Link TL-WR2543ND-re van OpenWrt, de ugyan ebben az árkategóriában a TP-Link TL-WDR3600 sokkal jobban megéri. Szintén OpenWrt által támogatott.

Alex

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.