Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) Coolmat válasza AxBattler (#21150) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Wifi hatótávolságról lásd első hsz idevonatkozó részét:

"Azt megtippelni, hogy egy hálózat meddig ér majd el, mennyire csökken majd a jelszint a routertől távolodva, vagy hogyan esik majd vissza a hálózat sebessége a jelszint csökkenésétől, kb. esélytelen. Több dolog hatással van egy vezeték nélküli hálózat áteresztőképességére. Számít a környezet zajossága (zavaró jelek a wifi frekvenciatartományában), a közvetlen rálátást gátló objektumok és természetesen az ellenoldal (a hálózati eszköz, amely a routerre csatlakozik)." A TP-Link a külső cserélhető antennák miatt talán kicsit jobban teljesíthet wifi jel erősségben, de ez is csak találgatás.

Ha csak 2 antennás MIMO-t tud az ellenoldal és nem lényeges az USB-s fájlmegosztás valamint a gigabites ethernet, akkor elég lehet egy TP-Link TL-WR841ND is, ha viszont tervezed a közeljövőben hogy gyorsabb neted lesz, akkor a 1043ND a minimum. 1043ND gyári firrmwarrel így néz ki, nem egy bonyolult dolog bekonfigolni ezt sem.
A Netgear élettartam garanciáról még nem hallottam, meglepne ha ez hazánkban is érvényben lenne.

(#21152) Gubek-Einste válasza AxBattler (#21150) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel fontos neked a nagy wifi hatótávolság így érdemesebb lenne a TP-Link-et megvenni mert azon 3 külső cserélhető antenna van a Netgear beépítettjeivel szemben.
A ma kapható router-ek felülete elégé egyszerű, nem nehéz kiigazodni rajta.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21153) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

Tervezem egy ilyen vásárlását: TL-WR841ND
Láttam a weboldalán, hogy több firmware is van hozzá. Hogyan tudom majd megállapitani az egyémről, hogy milyen firmware van rajta? Hogyan tudom frissiteni?

Előre is köszi a válaszokat!
:R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#21154) csaabz


csaabz
őstag

Hú, mégvalami: A TP-Link TL-WR841N és a TP-Link TL-WR841ND között mi a különbség?

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#21155) HeavyToys válasza csaabz (#21154) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Mikor megvetted, az alján van a verziószám, az alapján beazonosítod és úgy frissíted a hozzá való firmware segítségével. Egyébként moddolt OpenWRT-s firm is mehet rá.

A 841N és ND között az a különbség, hogy az ND-nek cserélhető az antennája.

(#21156) kali válasza csaabz (#21153) üzenetére


kali
legenda

a dozon és a routeren is van matrica, azon pedig szerepel, hogy melyik verziós - v5 vagy v7 jellemző mostanság -, annak megfelelő utolsó firmware letöltése a honlapról; link
a router adminisztrációs felületén; link az első sor ad információt a routeren akruálisan lévő firmware verziójáról!
frissítés az adminisztrációs felületen úgy, hogy a router lan és a munkaállomás lan portja megfelelő kábellel (wifi nem javasolt a frissítésre) összekötve; system tools -> firmware upgrade -> firmware állomány betallóz -> upgrade!
frissítés után ajánlott; system tools -> factory defaults -> restore!
a beállítások mentése frissítés visszaállítás előtt, illetve visszaállítása a nullázás után; system tools -> backup & restore!

(#21157) krealon válasza csaabz (#21154) üzenetére


krealon
veterán

A D vegu (Detachable) leveheto / cserelheto antennat jelent.
A hw verziot pedig az also matrican talalod.

(#21158) csaabz


csaabz
őstag

Köszi srácok! :R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#21159) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Elméleti kérdés: Netgear WNDR4500 , Linksys EA4500, vagy ASUS RT-N66U router a jobb?
Levadászott paraméterek:

Melyik tűnik a legjobbnak, mindent egybevéve?
Azért elméleti a kérdés, mert szándék az már meg van, csak a pénz hiányzik...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#21160) Intruder2k5 válasza VGYke (#21159) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én azt mondanám, hogy a Marvell Chipset kiesik, és mivel az ASUS-ban dupla annyi RAM van, így az nyert! Szerintem... :)

(#21161) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a válaszokat!

A Netgear élettartam garijának utánanéztem, fals infó volt, illetve elég korlátozott.

A TP-Link 1043ND tényleg nagyon jó ár/érték mutatóval rendelkezik, de elég bizalmatlan vagyok vele szemben: sokan panaszkodnak a megbízhatatlanságára, illetve a gariztatásáról is azt olvastam, hogy elég hosszadalmas.

Netgear-rel kapcsolatban ilyet nem láttam + a teszt alapján Tomato firmware-rel elég jól muzsikál. Az árkülönbség a kettő között meg nem számít.

Szóval még bizonytalan vagyok... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21162) Intruder2k5 válasza AxBattler (#21161) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az élettartam garancia nyilván duma, ilyen nincs! A TP-LINK gariztatásának ideje a kereskedelmi egységtől is nagyban függ, ahol veszed, hogy milyen gyorsan juttatja el a szervizbe, nagykerbe, stb... Amennyire én tudom a 1043-as topikból, eddig mindenkinek viszonylag simán kicserélték az OpenWrt-vel (vagy más fw-vel) tönkretett routereket is, különösebb kötözködés nélkül, persze van akinek azonnal, és van aki meg várt rá három hetet!

Viszont mindezek ellenére én a Netgear mellett voksolok! :)

[ Szerkesztve ]

(#21163) AxBattler válasza Intruder2k5 (#21162) üzenetére


AxBattler
félisten

Miért? A 2 év gari nem hátrány?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21164) VGYke válasza Intruder2k5 (#21160) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Viszon Asusban a flash "csak" 32MB, a többiben ha minden igaz 128. Ez nem számít hátránynak?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#21165) n@p@lm


n@p@lm
őstag

sziasztok!
kérdésem a következő lenne:
vagy egy hosszúkás parasztház, elől van egy linksys 54gl-es router, a ház másik végébe már dobálja el a wifi jelet a telefon.
kinéztem egy ilyen eszközt:
[link] TP LINK TL-WA830RE 300M Wireless Range Extender.
ha ezt beteszem a ház közepébe, akkor elvileg lefedi az egész kecót, ha nem tévedek, ugye?
illetve ezt fizikálisan nem kell összekötni a routerrel mert csak a wifi jelét löki tovább?
köszi!

(#21166) jNk válasza n@p@lm (#21165) üzenetére


jNk
senior tag

Nem tévedsz, ha nincsenek 1 méteres és/vagy vasbeton falai a háznak akkor bizony lefedi.
Nincsen szükség kábeles kapcsolatra, wifin veszi és továbbítja is a jelet a range extender.

Lehetséges hogy a kistesó, a 730RE is elég neked, ha nem akarsz routert is cserélni (300mbit/s-re) és a ~20mbit/s wifi sebességnél nem kell több.

[ Szerkesztve ]

(#21167) n@p@lm válasza jNk (#21166) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszi!
routert lehet később cserélnék, azért gondolkodom a 300 mbit-ben.

(#21168) Intruder2k5 válasza AxBattler (#21163) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem nem, én anno 1 év garival vettem az ASUS RT-N16-ot, és akkor is inkább az, mint a TP-LINK 5 évvel! Mi több, előtte próbálkoztam 1043-al is, de nekem nem jött be! Persze az igazsághoz hozzátartoznak azok a dolgok is, hogy én eleve moddolásra szántam, és akkoriban még nem volt vargalex build, és az enyém is csak egy vélemény a sok közül, de nekem egy isten csapása volt a TP-LINK! Előtte szintén ASUS-om volt (WL-500gP), illetve azóta próbálgattam több más BroadCom Chipset-es routert is, mondjuk Linksys-eket, és nekem jobban bejött ez a vonal. Aztán van aki a másikat favorizálja inkább, az Atheros-t!


VGYke

Nem! Ahhoz, hogy moddolás során egy "teljes rendszert" telepíts rá, úgyis kevés a 128MB, a firmware-nek meg bőven sok a 32 is, tehát különösebb hasznát nem tudod venni sehol! Nálam az RT-N16-on szintén 32MB flash van, amiben tárolok nagyjából 0,5MB adatot, a firmware foglal 8,5MB-ot, ami összesen 9MB, tehát marad szabadon 23MB. A HDD-re telepített rendszer 145MB (és ez elég minimál optware rendszer), vagyis ugyanaz a helyzet, amit fentebb írtam, hogy ez nem férne el a 128MB-ban, viszont másra meg nem nagyon tudod kihasználni! Gyári fw esetén meg semmi értelme ezt figyelned! Magyarul, a flash mérete semmilyen hatással nincs a teljesítményre, az csupán adat tárolásra szolgál!

[ Szerkesztve ]

(#21169) Seep


Seep
senior tag

Szervusztok, ehhez a tipusu routerhez mit szoltok ? Tenda w 303 r

(#21170) petata


petata
őstag

Sziasztok!

Mivel nem állítottam be még routert, ezért megkérdezem.
A 1043ND-t csak üzemeljem be oszt' kész, vagy csináljak meg minden konfigárási vackot, amit leír a könyv...?

üdv.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#21171) Intruder2k5 válasza petata (#21170) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A CD-t tedd el a fiók mélyére, üzemeld be, oszt' kész! Használj böngészőt hozzá, és az admin felületet... Állítsd be a netet, változtasd meg az alap jelszót, titkosítsd le a WiFi-t, és ezzel lényegében már működik, a többi nem kötelező!

További kérdésekkel pedig ide...

Router gondok

[ Szerkesztve ]

(#21172) petata válasza Intruder2k5 (#21171) üzenetére


petata
őstag

Jó, de az admin felületen mégis mit csináljak? :D

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#21173) Beri válasza Intruder2k5 (#21168) üzenetére


Beri
addikt

nekem egy isten csapása volt a TP-LINK
Neked az openwrt volt csapás.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21174) Intruder2k5 válasza Beri (#21173) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még jó, hogy Te ezt ilyen jól tudod, jobban mint én! Engedtessék meg, hogy az én véleményem én mondjam meg! Tehát még egyszer, a véleményem a TP-LINK-re szólt! Te pedig nyilatkozz magad nevében!

(#21175) VGYke válasza Intruder2k5 (#21168) üzenetére


VGYke
addikt

Gari! Én nem tudom hogy volt, de a jelenlegi D-Link Dir-655 routeremet 20110-ben, kb. 3,5 év(lehet több :F ) cserélték, mert állítólag qrvahosszú volt rá a garancia. A történet az volt, hogy a router UPC nettel tette a dolgát, de Digi-re váltáskor nem feküdt neki a PPPoE, alkalomszerűen bontott és semmilyen frim. nem segített rajta. Én egy nem EU-s frimmel telepítve vittem vissza (a hivatalosat már vissza sem tudtam pakolni), mégis kaptam egy original routert, én hámoztam ki a fóliázott dobozából, tehát a D-Link előtt le a kalappal!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#21176) Intruder2k5 válasza VGYke (#21175) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha a dátumban (20110) kételkedem is kicsit, de a többit elhiszem Neked! :)

(#21177) Beri válasza Intruder2k5 (#21174) üzenetére


Beri
addikt

Te magad írtad le ebben a topicban, hogy mi volt a bajod az eszközzel. Többször volt már szó róla és nem csak velem vitáztál. Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz hülye.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21182) djforrest


djforrest
csendes tag

Sziasztok !

Server hiányában egy olyan routerre lenne szükségem ami a rácsatlakozott
munkaállomások közül csak az általam megadott IP címűeken végezné el az
URL szűrést és nem pedig az összes useren (mint pl, a közép kategóriás TP-Linkek esetében)

Bármilyen megoldás érdekel, még CISCO is !

Köszi előre is !

(#21183) Beri78


Beri78
őstag

Sziasztok!
Már írtam másik fórumba, de mondták itt is érdeklődjek.

Adott 2 családi ház, és az egyikbe t-home internet - 2 megás, ami a szokásos cisco routeren érkezik (wifi is van rajta).

Ezt a Cisco rooter összevan kötve kábelesen egy Sitecom WL-527-es rooter-ral.
Innen veszik a házban a jelet wifin.(1 laptop, 1 okostelefon)

A sitecom rooter beállításoknál AP-Bridge beállítással tovább van lőve a jel, a másik házban található TP-link TL-WR 340G rooterre. Itt veszik a jelet a másik ház eszközei wifin (1 asztali gép, 2 okostelefon)

Na most elég gyatra a net, mire a tp-linkről ideér, pedig a jelerőség tökéletes a 2 rooter között is (van nagyobb antenna a rooteren)

A Cisco-n nem tudtam megcsinálni, hogy továbbítsa a jelet a TP-linkre (gondoltam kihagyom a sitecomot), mivel a Cisconak nincs is antenna helye sajnos.

Szerintetek ha "hálózat" felújításon gondolkozok, akkor milyen rootert kellene venni. Ügye a Cisco az adott. (A sitecom ~8 éves, a TP-link ~3 éves)

Nem szeretnék túl nagy beruházást, de jó lenne, ha egy stabil hálózatot lehetne felállítani.

Nagyon várom a véleményeket, javaslatokat.

Köszi

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#21184) ruti


ruti
Közösségépítő

sziasztok!

jelenlegi 25 Mb/s-os nethez, n-es wifi-vel rendelkező mobil eszközön történő médialejátszás és YT videózás céljéra kell routert vegyek:

TL-WR741ND (n150) - a szimpatikus (másik topicban ajánlották)
TL-WR841ND (n300) - érdemes-e 300-ast venni? illetve mi a különbség a 841 N és ND végű között?
melyik az a best-buy router, amin USB-n háttértároló megosztható?

köszi a segítséget, :R

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#21185) VGYke


VGYke
addikt

Saccra mennyi lehet egy dualbandos router (pl. Netgear WNDR3800, 4500, AsusRT-N66U) router átlagos fogyasztása? Sehol nem találok adatokat. Csak annyit, hogy az egyiknek az adaptere 12V 5A-es, ami 60watt, tehát ettől kevesebb :)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#21186) kali válasza ruti (#21184) üzenetére


kali
legenda

25 megabit/sec sebességű net alá a 700-as széria is elég, még wifi szempontjából is. hardveres szempontból nincs különbség csak a wifi terén, amely különbözet akkor mutatkozik meg, ha 300-as, mimo képes ellenoldallal csatlakozol fel.
a végén az "n" és az "nd" közötti különbség az, hogy az "nd" antennája levehető, cserélhető.
például; tl-wr842nd

[ Szerkesztve ]

(#21187) ruti válasza kali (#21186) üzenetére


ruti
Közösségépítő

köszönöm szépen :R

USB-s háttértár érdekében lenne javaslatod?

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#21188) Coolmat válasza VGYke (#21185) üzenetére


Coolmat
őstag

Saját 1043ND-mből indulok ki, ami 8-10W körül fogyaszt (fogyasztásmérővel mértem), ebből max 2,5W a rákötött USB winchester, a wifi rádió viszont elhanyagolható mértékű fogyasztó benne (100mW-ot fogyaszt a wifi rádió, most speciel 200mW-ra feltekerve használom), 2 rádió egyidejű használatával sem nőne érezhetően a fogyasztása szerintem.

(#21189) Beri válasza djforrest (#21182) üzenetére


Beri
addikt

mint pl, a közép kategóriás TP-Linkek esetében
Mindegyiknél úgy néz ki az ACL, hogy megadod a klienst, meg a célt, amit elérhet/nem érhet el. SOHO kategóriában összetettebb, hatékonyabban konfigolható megoldás nem divat, nem is igazán van erre igény.

VGYke:
Saccra mennyi lehet egy dualbandos router (pl. Netgear WNDR3800, 4500, AsusRT-N66U) router átlagos fogyasztása?
Konkrétan az n66-ot mérték meg, a smallnetbuilder fórumában megtalálod, 7-8W idle, 10-11W load.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21190) laxika0428


laxika0428
csendes tag

Sziasztok skacok kis segítséget szeretnék kérni.

Van egy tp link 841 nd routerem ami nagyon faja imádom. Viszont édesanyám kapott egy laptopot nemrég, és szeretném ha ő is rá tudna csatlakozni.
Na most a gondom az, hogy a házunk két szintes. Az én szobám, pont az alatt a szoba alatt van, ahol jelenleg a laptop használva van, és így kap is korrekt jelet, kb. 10mb-et, viszont ha át szeretné vinni a nappaliba a gépet, akkor a jelet teljesen elveszíti a laptop nem lát semmit, pedig az kb 5m-el van odébb, mint a szoba, ahol eddig használta.

Kérdésem az lenne, hogy vajon elég lesz ez a router, hogy a jel a nappaliba is eljusson, persze erősebb antenna vételével vagy nem tudom, vagy esetleg másik routert kéne vennem?
Eddig linksys és tp linkem volt soha nem volt gondom velük, most a linksys e2000-et ajánlották, állítólag az simán elvinné a wifit a nappaliig is.

Köszi a választ előre is!

(#21191) kali válasza laxika0428 (#21190) üzenetére


kali
legenda

aki látatlanban azt mondta neked, hogy az e2000 simán elviszi oda a wifit, ahová a tl-wr841nd nem, az vegye meg neked azt a linksys routert, és te csak akkor fizesd ki számára, ha valóban úgy van, ahogy mondta... :U
a tl-wr841nd 2 * 5 dBi külső antennával rendelkezik, az e2000 pedig; main antenna: 1.5 dBi, third antenna: 2.2 dBi (belső kis antenák!) szerinted?
vagy teszel nagyobb antennát a tp-link routerre, vagy inkább veszel egy extendert, ami jelentősen megnyújtja neked a wifi szórását; tl-wa730re vagy tl-wa830re

[ Szerkesztve ]

(#21192) Beri válasza laxika0428 (#21190) üzenetére


Beri
addikt

Kérdésem az lenne, hogy vajon elég lesz ez a router, hogy a jel a nappaliba is eljusson, persze erősebb antenna vételével
Vehetsz nagyobb antennákat, de akkor a kliensoldalra is kéne hegeszteni egy féméteres botot, hogy igazából értelme legyen.

vagy esetleg másik routert kéne vennem?
Az első hozzászólásban is olvashatod, hogy az azonos felépítésű modellek között nagyságrendi különbség nem lesz. Ez azt jelenti, hogy bármilyen másik SOHO routert tennél a helyére, ami ugyanabban a frekvenciatartományban és ugyanazon a csatornán próbálkozna, semmivel sem lennél előrébb. Ha a vételi viszonyok nem megfelelőek, nem érdemes erőből nekiállni és megpróbálni átlőni mindenen.

Amit mindig mondani szoktam, kábelt mindenhova. Tudom, csúnya, meg minden, de olcsó, minimális zajt szed össze a környezetéből és sok benne a tartalék. Ha nem akarsz második eszközre költeni, próbáld meg közelebb vinni egymáshoz a klienst és a routert és nézd meg, mennyire zajosak az egyes csatornák (nincs sok, akár egyesével is végigpróbálgathatod őket).
Ha nem jársz sikerrel, vehetsz nagyobb antennákat, de ne várj tőlük csodát. Igen, erősebbnek fogod látni a jelet, de attól még a kliens nem kiabál hangosabban, tehát a router felé ugyanúgy gondjaid lesznek.
A legkorrektebb megoldás (ha vezeték nélkül akarod csatlakoztatni a klienst mindenképpen) egy második AP (vagy router) kábelen oda, ahol a leggyengébb a jel.
A legegyszerűbb meg egy range extender oda, ahol még jók a vételi viszonyok. Persze csak akkor, ha nem számít, hogy gyakorlatilag felezed vele a hálózat azon ágának áteresztőképességét.

kali: Még mindig lassan gépelek kisregényt :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21193) laxika0428 válasza kali (#21191) üzenetére


laxika0428
csendes tag

Köszi a gyors választ!

Akkor ez elméletileg megoldaná a problémát.
Utánanézek mennyibe fáj egy ilyen szépség, csak abban reménykedem hogy tényleg fog működni mert ha nem akkor feleslegesen dobok ki pénzt az ablakon :S

(#21194) laxika0428 válasza Beri (#21192) üzenetére


laxika0428
csendes tag

Igazából azért szeretném kábel nélkül megoldani a dolgot, mert nagyon macera lenne fúrni faragni, szinte lehetetlen sajnos. Na most a range extendert, akkor közvetlen a router mellé kéne tegyem? bocs a hülye kérdésekért, de nem vagyok egy nagy router expert :D

(#21195) Beri válasza laxika0428 (#21194) üzenetére


Beri
addikt

Na most a range extendert, akkor közvetlen a router mellé kéne tegyem?
Nem, azzal gyakorlatilag semmit nem érsz el. Oda kell tenned, ahol még jó a jel. A te esetedben (ha jól értem, fenn a router) pl. a szobád alatti helyiségbe.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21196) laxika0428 válasza Beri (#21195) üzenetére


laxika0428
csendes tag

Értem. akkor ez lesz. Csak működjön.

Köszönöm a segítséget. már csak egy megbízható üzletet kell találnom ahol vehetek. Tipp esetleg? Pesti vagyok ha ez fontos

(#21197) Beri válasza laxika0428 (#21196) üzenetére


Beri
addikt

Szakmai fórumban tilos boltot, vagy apróhirdetést "reklámozni", de biztosan van ennek is topicja.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21198) laxika0428 válasza Beri (#21197) üzenetére


laxika0428
csendes tag

Ja bocsi.

(#21199) laxika0428 válasza Beri (#21192) üzenetére


laxika0428
csendes tag

Bocsánat csak még egy kérdés,

Az ap vagy a rnge extender lenne a jobb? ezt csak azért kérdezem, mert a fenti szintre egy helyen fel van vezetve utp kábel, amire az ap-t rá tudnám pattintani. Az jobb megoldás lenne mint egy extender?

Köszi és bocs a sok buta kérdésért.

(#21200) jNk válasza laxika0428 (#21199) üzenetére


jNk
senior tag

A tp-link vonalon mindegy melyiket (wa810nd vagy wa830re) veszed mert mindkettő tud ap vagy range extender is lenni.
A kábel használata ap-vel jó megoldás mert nem "terheli" a router wifi részét. A wa810nd többfunkciós a 830re-vel szemben, ráadásul némileg olcsóbb is így én az ap-re szavazok.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.