Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) vargalex válasza dni (#22886) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A raspberry pi filemegosztás terén nem fog előrelépést jelenteni, lévén csak 100 Mbps LAN van rajta. Azaz ha ez a szűk keresztmetszet, akkor maximum 11-12 MB/s átviteli sebesség érhető el.

Alex

(#22902) sagit válasza jNk (#22898) üzenetére


sagit
addikt

köszi

Melyik a legolcsóbb 5 Ghz-es router?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#22903) jNk válasza sagit (#22902) üzenetére


jNk
senior tag

Szimultán dual band (egyszerre 2.4GHz és 5GHz) vonalon talán a tplink wdr3500/3600 (1usb/2usb+hw nat) a legolcsóbb, de 5GHz-en jobban számít/zavar a falak mennyisége a router és kliens között ezért néhány tesztet néznék a helyedben vásárlás előtt.

(#22904) Dr Smoke


Dr Smoke
aktív tag

Sziasztok!
Olyan routert keresek, amelyiken beállítható a portok prioritása vagy esetleg mac-cím alapján be lehet állítani, hogy melyik gép legyen a legmagasabb prioritású. Öcsém állandóan lefoglalja a sávszélt a fel- és letöltéseivel és ezen szeretnék változtatni. Előre is köszönöm.

(#22905) Travelos


Travelos
őstag

Ha torrentezni szeretnék 120/10 Mbit-es UPC-s nettel egy Lenovo G580GH laptoppal (59-346876), akkor ezek a routerek jók lesznek?

TP-Link 84
Asus N12
Linksys E900
Netgear 2000

Ezek nagyjából 10000 forintosak mind, és 300Mbit-es wireless routerek. Szerintetek mennyi esélyem van egy jó sebességre, ha csak pár méterre leszek a routertől?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#22906) brainrape válasza Travelos (#22905) üzenetére


brainrape
csendes tag

Szevasz! Nekem Linksys E900 van ezek közül, azt nyugodt szívvel javaslom Neked is. Evvel már egy relatív erős és stabil kapcsolatot tudsz létrehozni, főleg ha még közel is vagy a routerhez. Könnyű beállítani, és nem kell restartolni 3 naponta mint pl a tplinket.

(#22907) brainrape válasza Dr Smoke (#22904) üzenetére


brainrape
csendes tag

Hello! Mivel nemrég lettem én is Linksys ttulajdonos, kicsit utánanéztem, hogy is van ez, mert az általad említett funkció nekem is fontos volt:

Linksys EA2700, EA3500, EA4500 vagy EA6500 modellknél pl nem is kell böngélszőben szenvedni a port prioritás beállításával, hanem mobilról ,vagy tabletről egy kattintással beállitható a Cisco Connect Cloud nevű applikáció segítségével. Ez egy minden EA szériás termékhez ingyenes alkalmazás. Többek között erre is jó, de még rengeteg egyéb beállítást is könnyedén meg lehet vele oldani.

(#22908) Travelos válasza brainrape (#22906) üzenetére


Travelos
őstag

Intruder2k5!

Kérhetem a te szakmai véleményed is?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#22909) Intruder2k5 válasza Travelos (#22905) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ezek mind 100-as LAN portokkal vannak szerelve, ennek megfelelően a processzor sincs felkészítve 120Mbps átvitelére, főleg nem WPA2-es titkosítással WiFi-n!... 120Mbps-hez már illene azért a Gbit!

Az E900 és az N12 körülbelül 70Mbps-nél véget ér kábelen is, az N2000-ről nem tudok pontos adatot, de az is ekörül lehet! Ezek tehát oda kevesek, mint abban a bizonyos mackósajtban a brummogás...

Na megint itt van Albert barátunk a Linksys-től! Már régen nyomta marketing szövegét... Mi van a többi acc-al Albi? Letiltották őket? :)

[ Szerkesztve ]

(#22910) jNk válasza Intruder2k5 (#22909) üzenetére


jNk
senior tag

Lehet akár 10 gigás optika is a routeren ha laptopján csak 100-as ethernet port van :) ...Azért én is inkább gigás routert vennék a 120-as nethez.

(#22911) krealon válasza brainrape (#22907) üzenetére


krealon
veterán

Azt viszont elfelejtetted mondani kedves

brainrape
2012-11-12 17:53, azaz 0 napja reisztralt Linksys "felhasznalo",
hogy ehhez a "Cisco Connect Cloud"-hoz elo internetkapcsolat kell, valamint az aktivalassal mar at is adtad a sajat internetkapcsolatod feletti uralmat a Cisco-nak. ;]

Cisco Connect Cloud chaos

Cisco responds to unhappy users, reboots Connect Cloud, restores router functionality

(#22912) Intruder2k5 válasza jNk (#22910) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De két eszközzel már ki tudja használni, egy Gbit-es routerről...

(#22913) Travelos válasza Intruder2k5 (#22909) üzenetére


Travelos
őstag

akkor 50Mbit-hez jók inkább ezek,

120-hoz, pedig egy korábbi írásodból idézve ezek:

TP-Link 1043ND, 2543ND, WDR3600, WDR4300, Netgear 3500L, Asus N15U, N16, Linksys E2000. D-Link 636L, 645, 655

gondolom ezek közül már mindegy melyik, igaz?
a laptop wlan-jától ez nem függ?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#22914) Dr Smoke válasza brainrape (#22907) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Köszönöm. Esetleg nem tudsz olyat, ami cseppet olcsóbb? 10K környékén. Kicsit sokallok ennyit egy routerért, de ha nem lesz más, akkor kénytelen leszek beruházni. :DDD

(#22915) Intruder2k5 válasza Travelos (#22913) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt én írtam volna? Ennyi TP-LINK-et, meg az "ismeretlen" D-LINK-eket? Azt nem hiszem! :)

Netgear 3500L, Asus N15U, N16, Linksys E2000, E3000... Én inkább BroadCom alapú vasakat szoktam javasolni, de elviekben megfelelnek a TP-LINK-ek is, amiket írtál! Természetesen a kapcsolat sebessége nagyban függ a lapos adapterétől is, de még ideális körülmények közt is kétséges, hogy WiFi-n torrentezve át fogsz tudni tolni 120Mbps-t! A sok kapcsolati szál titkosítása olyan terhelést ró a procira, hogy ezt nem fogja bírni... A WiFi nem torrentre van kitalálva! Abban tehát szerintem ne is reménykedj, hogy WiFi-n az át fog menni...

(#22916) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#22915) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt a listán még én írtam pár hete, azóta 2-3 alakolmmal linkeltem ha valakinek gigabites router kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22917) brainrape válasza krealon (#22911) üzenetére


brainrape
csendes tag

hajaj butaság butaság hátán... egyébként kedves krealon, szerinted mennyiben etikus dolog, akármilyen információt publikálni amit egy felhasználó regisztrációja során kizárólagosan a portál tulajdonosai és adminjai részére tesz elérhetővé ? Evvel kapcsolatban meg is kérdezem az előljáróidat,hátha elveszik az admin jogodat, és onnantól ismét csak Béla leszel a nagyatádi iszákos zöldséges. Azon felül, hogy valami újat is tanulj ma, és senki ne mondhassa, hogy tök felesleges volt felkelned: itt törvényileg szabályozott folyamatókról van szó + nem gondoldod, hogy a Cisco a te internetkapcsolatadra lesz kiváncsi. Paranoia az ok, de ez már csak vicces.
Béla 8 megás netét elrabolja a Ciscooooo!!!!

(#22918) Intruder2k5 válasza Dr Smoke (#22914) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Neked milyen sebességhez kellene? Kell Gbit?

(#22919) Intruder2k5 válasza brainrape (#22917) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"szerinted mennyiben etikus dolog, akármilyen információt publikálni amit egy felhasználó regisztrációja során kizárólagosan a portál tulajdonosai és adminjai részére tesz elérhetővé ?"
Melyik volt ez az információ?

És krealon-nak mióta van admin joga? :)
Ha bárki rákattint a nick-edre a hsz-ed tetején, máris láthatja ezeket az infókat!

[ Szerkesztve ]

(#22920) Travelos válasza Intruder2k5 (#22915) üzenetére


Travelos
őstag

ne haragudj, tényleg nem te voltál, ezer bocs!

akkor egy utolsó kérdés, ha leadom a torrent igényeimet 50Mbitre, de szeretném, hogy az nagyjából meglegyen vezeték nélkül, akkor a már említett gigabiteseket javaslod, vagy arra már elegendőek a még korábban említett 100-as routerek

ha belegondolok, hosszútávon a gigabites jobb lenne, mert évek múlva, mikor már gigabites netek lesznek, akkor vezetékkel az legalább elérhető lesz, igaz?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#22921) Gubek-Einste válasza Travelos (#22920) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eleve a wifi-n történő torrent-ezéssel van a gond.
120-as nethez nagyon nem ajánlott 100-as router vétele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22922) Dr Smoke válasza Intruder2k5 (#22918) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Nem kell gigabit, nincs semmilyen megosztás a számítógépek között, csak az internet miatt van a router.

(#22923) Gubek-Einste válasza Dr Smoke (#22922) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen neted van és mik az igényeid?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22924) Intruder2k5 válasza Travelos (#22920) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"ha belegondolok, hosszútávon a gigabites jobb lenne, mert évek múlva, mikor már gigabites netek lesznek, akkor vezetékkel az legalább elérhető lesz, igaz?"

Nem sajnos ez sincs így, mivel a Gbit-es routerek sem képesek valóban Gbit-es netet route-olni! Ezek is csak 150-350Mbps-re képesek, esetleg egy-két erősebb példány lépi túl ezeket is!

Ha ragaszkodsz a WiFi-n torrentezéshez, arra készülj fel, hogy max 50-100 kapcsolat jöhet szóba, főleg ilyen extra nagy sebesség mellett! Egyszerűen nem bír titkosítani és átvinni ennyi adatot 1000 szálon egy mai átlagos router...

[ Szerkesztve ]

(#22925) Travelos válasza Intruder2k5 (#22924) üzenetére


Travelos
őstag

vezeték nélkül?

most asztali géppel 600 van beállítva a torrent kliensben, szóval ezt meg kell majd tizedelnem, nem baj, majdcsak lejönnek a cuccok

ha nagyon nem megy, akkor néha rádugom majd a kábelt, ennyi, nincs más választásom, kb 1 évig helyhiány miatt nem tudok asztali gépet használni, mert nem lesz asztalom :)

[ Szerkesztve ]

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#22926) Dr Smoke válasza Gubek-Einste (#22923) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

15/1Mbit ADSL. Az igényem annyi, hogy tudjam állítani a portok priorotását valamilyen módon. Például ha egy alsóbb prioritású porton megy a feltöltés lefoglalva a teljes sávszélt és egy másik gépről elkezdek internetezni, akkor ne kelljen 3percet várnom mire bejön az oldal, mert rögtön átadja a router a sávszélt. WiFi képes legyen természetes.
Az a baj, hogy nem tudom, hogy keressem és mit kellene néznem a specifikációknál.

[ Szerkesztve ]

(#22927) Intruder2k5 válasza Travelos (#22925) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A route-olásnál nem WiFi-ről beszéltem, a torrent-tel kapcsolatban igen!

(#22928) Gubek-Einste válasza Dr Smoke (#22926) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legtöbb router-ben van valamilyen szintű QoS amelyben lehet priolizálást állítani kliensekre de valamilyen 3rd party firmware-rel ugy tudod megoldani ahogyan csak szeretnél.
15-ös nethez bármilyen ma kapható N-es router jó lesz, olvass vissza egy kicsit mert többször le lett már írni ilyen nethez melyek lesznek jók.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22929) Intruder2k5 válasza Dr Smoke (#22926) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen fajta dinamikus priorizálási lehetőségek leginkább csak alternatív fw-kben vannak! Pl.: Tomato-ban is...

(#22930) Dr Smoke válasza Intruder2k5 (#22929) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Tehát akkor az itt lévő routerek közül bármelyik jó lehet?

(#22931) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Olvasgatok össze vissza és nem tudom mit vegyek.
Kell:
-USB print server és hdd 1 időben
-gigabit legalább a lan oldalon
-5Ghz nem feltétel de:
1 a wifi minimum 2 gépet szolgál ki
2 ha filmet akarok nézni a hdd-ről akkor az wifin is legyen ok
-megbízható stabil!!!!
-lehetőleg 30K alatt
Atheros vagy Broadcom?
TP-linkról megbízhatóság nem túl jó
Linksys drága
Mi lehet a jó választás?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#22932) Intruder2k5 válasza Dr Smoke (#22930) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#22933) Intruder2k5 válasza SAMYka (#22931) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

RT-N15U? Esetleg RT-N16?

Előbbi ugyan egy USB-s, de HUB-al lehet akár több is, és persze fw mod nem árt, ha ki akarod használni a képességeit rendesen! De ez a legtöbbnél így van...

[ Szerkesztve ]

(#22934) Dr Smoke válasza Intruder2k5 (#22932) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Köszönöm szépen! Átnézem és kiválasztom a legszimpatikusabbat. :R

(#22935) SAMYka válasza Intruder2k5 (#22933) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Nem rossz
Ezt az N16-ot nézegetem
Szimpatikus
Esetleg vélemény N56?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#22936) Intruder2k5 válasza SAMYka (#22935) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az N56 RaLink Chipset-es, én nem próbáltam, állítólag elég gyors vas, de moddolás szempontjából nem jó! Egy alternatív fw létezik rá, de még nem találkoztam olyan emberrel, aki ezt próbálta volna!

(#22937) Magnat válasza Intruder2k5 (#22909) üzenetére


Magnat
veterán

Vicces, ahogy mindig jön a pofonért ez a Linksysman :DD

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22938) Intruder2k5 válasza Magnat (#22937) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, elég fura, hogy nem adja fel! Vajon komolyan azt hiszi, hogy ezt nem lehet észrevenni? :)

(#22939) escape


escape
aktív tag

Üdvözletem.

Olyan routert keresnék, aminek a gyári firmwarejében van sebességkorlátozás ip-címek alapján. Márkához nem ragaszkodom, de ez nagyon fontos lenne. Van esetleg valami ötlet? Gondolom ami ezt tudja, az már N-nes szabványt használ, és nem a belépő kategória.

Mod.: Azért gyári szoftverben, mert nem nagyon akarok mókolni vele, csak azt szeretném ha működne.

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#22940) kali válasza escape (#22939) üzenetére


kali
legenda

szi,

olcsó kategória, 150 megabit/sec lite-n; tp-link 700-as széria már 5 - 6 e ft környékén is; tl-wr740n, tl-wr741nd, tl-wr743nd
néhány ezressel drágábban, 300 megabit/sec n szabvány a 800-as széria, illetve attól felfelé; tl-wr840n, tl-wr841nd, tl-wr842nd, tl-wr940n, tl-wr941nd
gigabit képes verzióban, de még aránylag olcsón; tl-wr1042nd vagy tl-wr1043nd

[ Szerkesztve ]

(#22941) escape válasza kali (#22940) üzenetére


escape
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget! :bow:

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#22942) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Szeretném ki váltani a routert és a modemet egy készülékkel. Eddig ezt találtam. 9000Ft környékén van. Jelenleg egy noname modemem és egy tp-link wr340gd wifi routerem van.

T-home ads netem van. (jelenleg 15mbites, de ebből még lehet 20 vagy 30) Azt olvastam ez a router jó ehhez a szolgáltatóhoz, mármint a modem része. Mi a véleményetek róla?
Igazándiból, 1 pc kapcsolódik majd rá utp kábellel, 1 wifin (ezzel megy torrent), meg a telefonom, esetleg laptopon wifin, de ez mind nem egyszerre.

Valamint jó lenne néha filmeket pl, másolni egyik gépről a másikra wifin keresztül. Jelenleg ilyen 3-4 mb-al másol csak. 54mbites stick, és a router között. Persze vennék még egy 300mbit/sec-es sticket is mellé. Így milyen sebességet érnék el. Kb 4m van a 2 gép között. Meg egy ajtó, szóval nem kábelozok...

[ Szerkesztve ]

(#22943) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Üdv!

A következőre kérnék javaslatot.

Jeleneg van egy öregecskedő tplink WR542G router a nappaliban, ez csatlakozik a 6Megabites nethez, ezen a routeren lóg egy pc kábelen és wifin küldi a jelet a tetőtérbe egy tplink WR743ND-nek aki továbbosztja a wifit fent.

Mostanában egyre gyakoribb, hogy a 743 leszakad a wifiről aztán vagy helyreáll magától, vagy ujra kell indítani az 542-t. Arra tippelek, hogy az öreg kezdi feladni a harcot, elengedném a jól megérdemelt nyugdijba, kérdés, hogy mi jöjjön helyette?
Ki tudja e használni a vevő 743, ha lentre egy 841 kerül 2 antennával (jobb lehet-e a jelszint) vagy felesleges a 8as, elég lenne egy 741 is?

(#22944) LámaZ válasza syler123 (#22942) üzenetére


LámaZ
addikt

Felesleges spekulálnod, mert nem biztos, hogy tréhóm netje működni fog a te modemeddel.
Szerintem, fogadd el azt a modemrútert, amit adnak (kábelnetnél ez általában EPC3925, az ADSL-nél nemtom), és tégy mögé egy privát rútert. Ez utóbbival meg azt csinálsz, amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#22945) zzola


zzola
félisten

Üdv.
Segítség kellene...
Linksys WRT54g router szerintem megadta magát, naponta kell újraindítani. Switch-ként használom, helyette szeretnék valamit. Az elsődleges szempont, hogy megbízható legyen, wifi/tűzfal is tökéletesen működjön..
Más igényem nincs!
Köszi!

(#22946) Intruder2k5 válasza zzola (#22945) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Linksys E900
ASUS RT-N10
ASUS RT-N12

Persze mindez csak akkor igaz, ha a neted kisebb mondjuk 50-60Mbps-nél...

(#22947) syler123 válasza LámaZ (#22944) üzenetére


syler123
veterán

Hát több oldalon is írják, hogy működik a t-home-al... Amúgy a t-home nekem nem cseréli ki a routert, egyszer cserélték annó. Az tönkrement. Most egy tartalék modem van nálam, ezzel még torrentnél le is kell szabályoznom a netet, különben össze vissza ugrál a letöltés.
Azért írjon valaki akinek van tapasztalata router modemmel. Illetve azzal amit kiszemeltem. Így lenne a legjobb...

(#22948) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Sziasztok!

Kis szakmai tanács kellene, ugyanis tegnap kötötték a T-s 120/50-es netemet! Az általuk adott Huawei HG8245 kábelen tolja a 120Mbit-et, viszont Wifi-vel valami nem stimmel, ott csak Max 15Mbit-et tud. (Senki nem tudja miért, valószínű egy kalap sz*r az egész szerkezet!) Nem igazán tudok állítani a modemben semmit, így arra jutottam, hogy veszek egy normális Router-t, ami kiszolgálja minden igényemet. Leginkább Wifi-n használom. Sokat torren.... akarom mondani töltögetek.

Ha nem is 120 megabitet, de szeretnék kihozni egy 80-100Mbit közötti letöltési sebességet.

Ehhez kellene egy, a mai kornak és az én (nagy) igényeimnek megfelelő Router. A lényeg, hogy stabil legyen és tartsa ezeket a sebességi értékeket! Erős jele legyen úgy kb 20m távolságig.

Költeni olyan ~40K körül akarnék max.

Amit olvasgattam hirtelen (sajna mostanság kevés időm van ilyenekre), az a MIMO technológia, tehát azt jó lenne ha már tudná, akkor minél nagyobb legyen az eszköz érzékenysége, 2 vagy több antennás legyen.

De itt biztos sokkal több hozzáértő van, akik remélem eltudnak látni pár hasznos tanáccsal a továbbiakban.

Előre is köszönet!

(#22949) zzola válasza Intruder2k5 (#22946) üzenetére


zzola
félisten

Köszi!
25/5-ös DSL elérés van....
Megnézem a javaslataidat... :R

(#22950) Intruder2k5 válasza zzola (#22949) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra mind tökéletes... RT-N10-ből van U jelű is, RT-N10U, azon van USB port is, ha esetleg tudod hasznosítani!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.