Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) vargvikernes válasza pacman789 (#22305) üzenetére


vargvikernes
csendes tag

Hali!

Ez annyira nem túl bonyolult kérdés. A legalacsonyabb árú, mégis elfogadható minőséget produkáló router mostanság egyértelműen a Linksys E900-as modelle. Amiket leírtál, arra tökéletesen megfelel, ügyesben 10 ropi körül beszerezhető, és mégsem gagyi tplink,dlink vagy kitudja milyen borzalmak vannak még manapság!

(#22352) Zoli2


Zoli2
aktív tag

A Tenda márka mit képvisel minőségben?

(#22353) vargvikernes válasza Intruder2k5 (#22350) üzenetére


vargvikernes
csendes tag

A nevem egyáltalán nem albert, és még csak a barátotok sem vagyok:) Szimplán dühít, hogy szegény naív itt segítséget kérő felhasználólnak tele tömik a fejét a tplinkes olcsó maszlaggal! Tudniuk kell, hogy van hosszútávon is sokkal jobb megoldás, amivel nem lesz annyi baj mint a fent emlitett kínaival. Vannak mamár olyan gyártók is, akik nemcsak fércroutereket gyártanak! Csak valamiért arról ritkábban kapnak tájékoztatást!

(#22354) vargvikernes válasza Zoli2 (#22352) üzenetére


vargvikernes
csendes tag

A Tenda és a minőség szó nem használható egy mondatban, ugyanis semlegesítik egymást! Hogy mégvilágosabb legyen a Tenda=0/semmi/szemét

(#22355) Intruder2k5 válasza vargvikernes (#22353) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nahát, hogy magadra vetted azonnal, pedig a hsz nem Neked volt címezve, és szerkesztés előtt meg sem voltál említve benne, szimplán csak megállapítottam, hogy megérkezett albert, erre Te azonnal tiltakozol!! :)

Amúgy én pont sosem ajánlgatok TP-LINK-et, de ezt már mondtam Neked múltkor is...

[ Szerkesztve ]

(#22356) vargvikernes válasza (#45) üzenetére


vargvikernes
csendes tag

Én a Linksyst javaslom,atájékon nézz körbe szerintem. Minden kategóriában van megfelelő modelljük, és minőségben, megbízhatóságban abszolút verhetetlen! Belépő kategóriában rögtön ott az e900!

(#22357) LámaZ válasza vargvikernes (#22351) üzenetére


LámaZ
addikt

Életem első rútere egy WRT54G volt. Megszerettem, ma egy rokont boldogítja.
Ez a Linksys E900 érdekes, de még antennája sincs. Milyen rúter az ilyen?

Legyen minden jó!

(#22358) Intruder2k5 válasza LámaZ (#22357) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A külső antenna hiánya magában nem jelent katasztrófát, ettől még lehet jó egy router, mi több lehet jó a WiFi-je is! Példa erre az ASUS RT-N13, RT-N56U és mondjuk a Netgear WNR3500L is, amikre azt mondják, hogy a külső antenna hiányának ellenére is meglehetősen jó jelerősséget produkálnak! De a Linksys WRT320N-t is dicsérték... Na meg persze nyilván van ellenpélda is, ahol még akár viszonylag nagyobb, 5-8dBi antennával is gyenge a jelerősség!

Ezzel nem vargvikernes véleményét akartam erősíteni, az E900 WiFi-jéről nincs tapasztalatom!

[ Szerkesztve ]

(#22359) vargvikernes válasza Intruder2k5 (#22358) üzenetére


vargvikernes
csendes tag

Olyan nagy tapasztalatom nekem sincs, kérdezzük meg Albert555-öt!

(#22360) Intruder2k5 válasza vargvikernes (#22359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kérdezd! Gondolom amúgy is mindjárt itt is lesz Ő is, és tiltakozik a veled való azonosítás miatt! :)

[ Szerkesztve ]

(#22361) LámaZ válasza Intruder2k5 (#22360) üzenetére


LámaZ
addikt

...és ha itt lesz, esetleg elmagyarázhatja azt is, hogy mi a különbség az OpenWRt és a DD-WRT között.

(Csak azért érdekelne engem ez, mert annak ellenére, hogy médialejátszóm is van, még nem tudtam megoldani azt, hogy a torrent letöltését (NAS-ra) a rúter kezelje, ne kelljen bekapcsolva tartani a számítógépet.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#22362) vargalex válasza vargvikernes (#22349) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ki mondta, hogy az 1043ND TP-Linken belül csúcskategória?

Alex

(#22363) Intruder2k5 válasza LámaZ (#22361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, tőlem elmagyarázhatja, bár nem ennek a topiknak a témája! Amúgy két külön firmware, és bár mindkettő Linux alapú, közük annyi van egymáshoz, mint mondjuk az Ubuntu-nak az OpenSuSE Linux-hoz! Nem is nagyon kell ezt hasonlítgatni, kinek ez, kinek meg az jön be! Arról nem is beszélve, hogy sok olyan router van, amire nem érhető el mindkettő, így nem is tud választani az illető! Én egy ismerőnél RT-N66U-val megoldottam Tomato alatt a NAS-ra torrentezést, de persze ez nem lehet akadály OpenWrt alatt, és más router típuson sem! A konkrét segítséghez azt kellene tudni, hogy milyen routerről van szó, és az ennek megfelelő topikban lehet tovább tárgyalni ezt!

(#22364) Intruder2k5 válasza vargalex (#22362) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Totya... Igen, a Totya mondta! :)

(#22365) vargalex válasza LámaZ (#22361) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha van NAS-od, akkor miért a routernek kell kezelnie a letöltést? A NAS nem tudja? Ha nem (vagy mindenképpen így szeretnéd), akkor ha OpenWrt kompatibilis routered van, keress meg, megoldható. A topictársnak végül build-eltem egy OpenWrt-t LuCI-val, transmission-al, cifs klienssel és működött a dolog.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#22366) LámaZ válasza vargalex (#22365) üzenetére


LámaZ
addikt

NAS= network attached storage = hálózatra kötött tárhely
Ez önmagában nem kezel semmit, sima tárhely.
Amúgy cisco ep3925-ös modemrúterem van, nem vagyok meggyőződve, hogy tudja a torrentezést önállóan.

Legyen minden jó!

(#22367) LámaZ válasza vargalex (#22365) üzenetére


LámaZ
addikt

Egyébként, ha értesz a förmverkészítéshez, egy linuxos z8d multimédiaplayer förmverének testre szabása érdekelne. Webböngésző kellene, és önálló torrentkezelés.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#22368) Attila17 válasza Gubek-Einste (#22338) üzenetére


Attila17
tag

Köszi jó lett, de fogalmam sincs hogy miket állítgattam , de működik. :R

(#22369) vargalex válasza LámaZ (#22366) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha NAS, akkor már minimum egy Samba szolgáltatás van rajta...

Alex

(#22370) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

80/25-ös Digi LAN kábelnethez (ez is fontos, mert felhasználónév/jelszó kell a csatlakozáshoz) keresek gigabites és WiFi-s stabil, megbízható, okos routert. A tippeket köszönöm. :R

Szerk: 20-30k. :B
Bár a 12k-s verzióra is kíváncsi lennék ami bírja ezt a sebességet!! :Y

Hozzátenném még hogy HTPC, hálózati meghajtók, 8TB-nyi adat folyik a hálózaton és legalább 4db WiFi kütyü is csatlakozna szóval komolyan igénybe is lenne véve, fontos lenne a stabilitás, megbízhatóság... :K

Üdv:
Rhino666

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#22371) kali válasza Rhino666 (#22370) üzenetére


kali
legenda

szi,

egy hozzávetőleges rászánt összeg nem ártana, mert elég nagy a szórás, úgy 12 - 60 e ft között bármi elképzelhető! :)

(#22372) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok
ki néztem ezt a fajta routert TP-LINK TL-R460
az lenne a kérdésem ez mekkora netet tud max megosztani ?
azt írja10/100 akkor ha jól értem max 100ms/s ? mert az bőven elég de nem igazán értem hogy is van ez
előre is köszönöm !!!

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#22373) kali válasza csucsu21 (#22372) üzenetére


kali
legenda

a 10/100 megabit/sec csak szabványos jelölés, valósan 30 megabit/sec sebességű net felett már elvérzik wan <-> lan irányban!

[ Szerkesztve ]

(#22374) csucsu21 válasza kali (#22373) üzenetére


csucsu21
aktív tag

okés nagyon szépen köszönöm

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#22375) rayoliviero válasza rayoliviero (#22328) üzenetére


rayoliviero
veterán

Most újból lemérte a haverom a netet wifivel, úgy hogy közelebb vitte a routerhez a laptopot, így 80 Mbit-et mért. Nem értem, hogy mérhetett olyan sokat egy antennás, 150 Mbites TP-Link routerrel. Azok nemcsak max. 50 Mbitet tudnak wifivel?
A WR1043ND routeremmel mértem 80-at wifivel.

[ Szerkesztve ]

(#22376) LámaZ válasza vargalex (#22369) üzenetére


LámaZ
addikt

Igen van, és most, hogy bekapcsoltam, működik a torrent. Még ilyet!

Legyen minden jó!

(#22377) Magnat válasza rayoliviero (#22375) üzenetére


Magnat
veterán

Szia, milyen kódolás van a wifin?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22378) rayoliviero válasza Magnat (#22377) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia!

Ezt sajnos nem tudom.

(#22379) assemble


assemble
addikt

Sziasztok!
Max kb 10-15k ertekben kene ismerosnek router, speci igeny nem sok van, nem kikotes a gigabit lan sem es 5 ghz wifi sem, persze az sem hatrany ha van, ami inkabb fontos, hogy megbizhato legyen, es ra lehessen tenni ddwrt-t es/vagy tomato-t, ilyeneket, marka sincs kikotve, csak azert megbizhato legyen, szoval pl ne dlink (azzal nincs sok jo tapasztalatom) hanem inkabb ilyen linksys kategoria, de nem feltetlenul kizarolag az, lehet pl akar tplink is ha tenyleg megbizhato.
Elore is thx!

(#22380) jNk válasza Rhino666 (#22370) üzenetére


jNk
senior tag

A 20-30e Ft-os kategória: tp-link tl-wdr4300, d-link dir-825, linksys e3200, netgear wndr3700, asus rt-n56u

(#22381) Rhino666 válasza jNk (#22380) üzenetére


Rhino666
őstag

Köszönöm a tippeket, ezek közül:

- D-Link DIR-825
- Netgear WNDR3700
- ASUS RT-N56U

Melyiket ajánljátok leginkább? Egy árban vannak. Biztos mindegyik támogatja ezt a PPOE mizériát? :B

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#22382) Intruder2k5 válasza Rhino666 (#22381) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

PPPoE-t minden router támogat, még a 2000Ft-os 10 éves használt vacak is!

(#22383) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Bocsi, hogy ideírok, de talán itt kapok választ. TP-LINK 741ND routerhez nem tud az Ipad2 csatlakozni. A MAC címhez hozzárendeltem IP címet, de így sem működik. WPA2-PSK van beállítva, de kikapcsolt biztonsággal sem működik. Mi lenne a megoldás?

(#22384) kali válasza Rhino666 (#22370) üzenetére


kali
legenda

az olcsóbb kategória; a tl-wr1042nd és a tl-wr1043nd bőven többet is tud, a 120/10 netet rájuk lehet ereszteni, el is boldogulnak vele!
nálam ez lenne a sorrend;
- rt-n56u
- wndr3700
- dir-825

(#22385) rayoliviero válasza rayoliviero (#22375) üzenetére


rayoliviero
veterán

Erre valaki?

(#22386) kali válasza rayoliviero (#22375) üzenetére


kali
legenda

a lite-n is átvihet akár 80/megabit/sec mérhető sebességet is, ha nagyon ideálisak a környezeti tényezők, illetve a két eszköz is kellően összepasszol hardverileg, beállítás...stb szempontjából! 50 - 60 megabit/sec a jellemző, előfordulnak szélsőséges esetek!
nekem is ment át anno 130-as kapcsolati sebesség mellett ilyen; link

[ Szerkesztve ]

(#22387) rayoliviero válasza kali (#22386) üzenetére


rayoliviero
veterán

:R

(#22388) Rhino666 válasza kali (#22384) üzenetére


Rhino666
őstag

Köszönöm, végül ASUS RT-N56U lett belőle. :R

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#22389) pinnacle válasza pinnacle (#22383) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Valaki tudna segíteni? Csináltam egy hálózati visszaállítást, de továbbra is “Nem lehet csatlakozni ehhez a hálózathoz” üzenetet kapok. :( Lehet, hogy inkompatibilis a TP-Link 741ND-vel?

[ Szerkesztve ]

(#22390) pinnacle válasza pinnacle (#22389) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A bekapcsolt MAC Filtering okozta a problémát. :D

(#22391) assemble válasza assemble (#22379) üzenetére


assemble
addikt

Erre valaki? Nem art ha viszonylag olcso, tehat a kiszabott ar aljan vagy akar alatt lenne. Es tenyleg nem kell semmi extra csak hogy megbizhato legyen. Thx.

(#22392) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Gigabites routert szeretnék vásárolni, én a TP-LINK TL-WR1043ND-re gondoltam. Esetleg van valami más ajánlott alternatíva ebben az árkategóriában?
Egyelőre még csak 25 megabites netem van, de 5 évig egészen biztosan nem szeretnék új routert venni.

Előre is köszi a segítséget. :)

Üdv.

(#22393) Intruder2k5 válasza assemble (#22391) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Linksys E900-ra felmegy a Tomato, és bőven belefér a keretbe... Esetleg ASUS RT-N12, RT-N12 B1, RT-N12 C1 verziók szintén hasonlók!

(#22394) LámaZ


LámaZ
addikt

A Tomatóról jutott eszembe, hogy annyi házi készítésű förmver van, hogy az ember csak kapkodja a fejét.
Beh jó lenne, ha egy táblázatba össze lennének gyűjtve, és az ember tisztán látná, hogy melyik mit tud.

(Én egyébként Realtek 1283 csipes multimédia lejátszóhoz/felvevőhöz vadászok egyedi förmvert.)

Legyen minden jó!

(#22395) Intruder2k5 válasza LámaZ (#22394) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen táblázat nincs, és nem is nagyon lehet, ugyanis csak Tomato-ból is sok mod van, aztán a különböző modokon belül több különböző build készül, amik természetesen különböző összetételűek! Aztán ott van az OpenWrt, amiből különösen szokás egyedi buildeket forgatni, és még az egyik csupasz, és épp csak elindul vele a router, addig a másik dugig megtölti a flash-t, és még a torrentkliens is benne van! Ezt teljes képtelenség összegyűjteni, és követni!

(#22396) LámaZ válasza Intruder2k5 (#22395) üzenetére


LámaZ
addikt

Dehogynem!
Már az is jó lenne, ha a táblázat felsorolná őket, nagyjából mire használhatók, az oprendszert esetleg, és a projekt honlapját.
Amúgy, lehet, hogy megcsinálom én - na tessék!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#22397) Willie válasza Willie (#22392) üzenetére


Willie
őstag

Erre esetleg valaki valamit?
Még annyival egészíteném ki, hogy kibírhat ez a router 5 évet?

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#22398) krealon válasza Willie (#22397) üzenetére


krealon
veterán

Megfelelo korulmenyek kozott biztosan kibir a legtobb SoHo router 5 evet.

Megfelelo korulmenyek:
- 5 - 22 Celsius fok kornyezeti homerseklet
- jol szellozo hely
- 20 - 70 % relativ paratartalom (kicsapodasmentes)

Amikor egy kis dobozba, szekrenybe, nedves pincebe, szigeteletlen tetoterbe kerulnek (uzemelnek), akkor valoszinu, hogy a keszulek elettartamra toredeke lesz az idealisnak.

(#22399) assemble válasza Intruder2k5 (#22393) üzenetére


assemble
addikt

Koszi, ezek tenyleg jonak tunnek! :R

(#22400) Matula 007 válasza Willie (#22392) üzenetére


Matula 007
tag

Nekem egy D-Link DIR 636l routerem van és ha nem akarod mókányolni, akkor lehet az 1043ND alternatívája is. És ha tetszik az új design akkor még egy plusz pont mellette :)

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.