Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) Intruder2k5 válasza Bling95 (#22599) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem, 50Mbps-hez nincsen szükség Gbit-re! Azt a 25Mbps-t WiFi-n méred, vagy kábelen? Ha WiFi, akkor gondolom G-s, mivel annak körülbelül ez a maximuma! A legolcsóbb Gbit-es router a TP-LINK WR1043ND, ha Neked megfelel a márka... A következő lépcső árban 20k körül van, Netgear WNR3500L, ASUS RT-N16, Linksys E2000, etc...

(#22602) Bling95 válasza kali (#22600) üzenetére


Bling95
őstag

Tp-link WR841ND, a szögletes formájú

120-as fiber csak akkor számít hogyha ígyis ugyis vennem kell újat, mert ha már veszek akkor kicsit előre gondolok

Wifin mértem azt az értéket, pillanat dugok be egy kábelt

hoppá :Y kábelen viszont jön rendesen minden, nemgondoltam volna hogy wifin kb fele csak a sebesség...

[ Szerkesztve ]

(#22603) Intruder2k5 válasza Bling95 (#22602) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Minden bizonnyal G-s a WiFi kliens, így azt kell inkább cserélni, mert a 841-ben 300-as WiFi van, annak tehát bírnia kell!

(#22604) Bling95 válasza Bling95 (#22602) üzenetére


Bling95
őstag

bocsi srácok akkor viszont a UPC-s topikban lettem átverve és nem kell gigabites router hogy jöjjön amivel jönnie kell, szimplán csak ennyit tud a wifi

mid2010-es imac volt amin próbálkoztam, ennek tudtommal N-es a wifije

[ Szerkesztve ]

(#22605) kali válasza Bling95 (#22602) üzenetére


kali
legenda

az wifi útján is simán tudja az 50 megabit/sec átvitelt, ha az ellenoldal is n szabványos - lehetőleg 300-as -, illetve a beállítások is jók, valamint a környezeti tényezők is úgy akarják!
kábelen meg bő 90 megabit/sec környékén is átvisz a 120-as netből!
annyiban igazuk volt odaát, hogy valóban csak 100-as router, azért olyan színű modem ledje, amilyen - de attól még meg sem kottyan a routernek az 50 megabit/sec, sem kábelen, sem pedig wifi útján!

[ Szerkesztve ]

(#22606) Bling95


Bling95
őstag

köszönöm szépen akkor mindkettőtöknek, megspóroltatok nekem egy routernyi pénzt, valószínűleg a falak fognak akkor ennyit meg a netből

(#22607) Intruder2k5 válasza Bling95 (#22606) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg próbálgasd meg más csatornákon is, néha rengeteget számít!

(#22608) Hege1234 válasza Intruder2k5 (#22596) üzenetére


Hege1234
addikt

igen olvastam is a topikot a routerről
írják talán a 3. 4. oldalon hogy változó melyik nyomtatót tudja kezelni de általában a klies megoldja

off!
uff de megszívtam az elöbb (kb mikor válaszoltál akkor indult ujra a gép) a cfosspeed-el ahogy bejött a windows 8 már be is fagyott persze F8-ra nem reagált semmit csökkentett mód sem volt :(((
a vicc az egészben hogy csak úgy tudtam megoldani hogy a telepítő usb-n van olyan hogy be lehet tallózni
elmentett képfájlt amiről vissza lehet rakni a win-t és ott megkerestem a program files -> cfosspeed-et és parasztosan kitöröltem :)) persze kb 30 szor ki be kapcsoltam mire rájöttem erre
bocs a nagy off-ért de örülök hogy nem kellett ujraraknom a gépet :)

(#22609) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Sziasztok!

Wifi routerekkel kapcsolatban kicsit hiányosak az információim, ezért kérnék segítséget:
olyan 300Mbit-es wifi routerre lenne szükségem, amit ha egyszerre többen is használnak (wifi-n keresztül), akkor a 300Mbit nem osztódik szét a gépek között, hanem gépenként lesz a sebesség 300Mbit. Létezik ilyen, vagy ez csak egy kósza gondolat?

Előre is köszönöm! :)

ez a kedvenc aláírásom

(#22610) Intruder2k5 válasza ROBERTOH (#22609) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem létezik ilyen!

(#22611) kali válasza ROBERTOH (#22609) üzenetére


kali
legenda

a kapcsolati sebesség minden, a 300-as routerhez felkapcsolódott 300-as ellenoldal esetében 300 megabit/sec lesz! a mérhető sebesség - az ellenoldalak használati terhelése függvényében - dinamikusan eloszlik, hiszen ha van például 10 megabit/sec letöltési sebességed, akkor azzal nem tudsz 3 munkaállomáson azonos időben 3 * 10 megabit/sec sebességgel letölteni, hanem a 10 megabit/sec 3 részre oszlik!
amúgy kivitelezhető amit leírtál, mert létezik olyan eszköz, amin több wan port is van, tehát akár több netet is képes fogadni és lekezelni egyszerre, illetve a wan -> lan/wlan irány teljes részletességgel menedzselhető, de ez már erősem húzós árkategória...

(#22612) jNk válasza ROBERTOH (#22609) üzenetére


jNk
senior tag

Az otthoni 300mbit/s wifi sebességű routerekkel ez nem megoldható, de a dualband (2.4GHz és 5GHz) routerek már 2db gépre tudnak külön-külön 300mbit/s sebességet adni (ami a gyakorlatban valahol 70-80mbit/s).
Vannak 3 és 5 minipci foglalatos "routerek" amelyekbe slot-onként lehet rakni egy 300mbit/s sebességű kártyát, de ez már bőven nem a 10e Ft-os kategória.

(#22613) LámaZ válasza ROBERTOH (#22609) üzenetére


LámaZ
addikt

Álmodj királylány!

Legyen minden jó!

(#22614) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Nem baj, ha nem pár ezer Ft-os kategória, bármilyen megoldás érdekelne (céges lan wifi-n való eléréséhez kéne, tehát az internet sebesség szűk keresztmetszete nem lényeg). Tudtok konkrét típust ajánlani?

ez a kedvenc aláírásom

(#22615) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,
1000 éves elég bizonytalan DLink routeremet szeretném egy újra cserélni. Kérlek segítsetek nem vagyok túl nagy hálózat guru.

Az infók:
20/5 megás netem van.
1 asztali gép és 1 nyomtató csatlakozna hozzá LAN-on.
2-3 laptop valamint 3-4 telefon csatlakozna wifin.
Ha az ára nem túl húzós jó pont lenne az USB port amire egy 500GB-os HDD-t tennék.
A vezeték nélküli hálózatnak a kertben is jól kellene működnie, így egy kb 50m-es sugarú körben megbízható legyen. Ebben az 50 méterben vannak falak, kazán meg minden mi jó.

Én a legendás WR1043NDre gondoltam, de több helyen olvastam hogy az USB beüzemelése bonyolult és gyári fw-el nem is megy...

Mit ajánlotok? Köszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#22616) iancurtis válasza Intruder2k5 (#22595) üzenetére


iancurtis
csendes tag

A Linksys WRT54GL-t mi lelte? Csak mert ahhoz a nethez szerintem kifogástalan lenne, ha csak nem elromlott... Ha maradnál a bevált márkánál, akkor esetleg Linksys E900!

Az E900 is remek,bár én eddig csak az E1500-al találkoztam személyesen, de az elég meggyöző volt, ha jól tudom tul nagy difi nincs a kettő között..

(#22617) iancurtis válasza McSzaby (#22555) üzenetére


iancurtis
csendes tag

Szeretnék venni egy routert, szóval itt is írok egyet! Lehetne kicsit komolyabb is, sőt alapfeltétel, hogy komoly legyen. Nem kell 5 Ghz-n pörögnie, de N-s min. legyen. ASUS N16-t néztem, tudtok még valamit. Távoli elérés, VPN, ilyesmi is jól jönne. A router egy átlagnál talán komolyabb hálózaton irányítaná a forgalmat, szóval Cisco routerek is szóba jöhetnek, ha abból tudtok jobbat az Asusnál otthoni használatra.

Szia!

Bár az asus-t nem ismerem, Neked is bátran javaslom , hogy tekintsd meg a Linksys E900-at vagy 1500-öt mielött döntést hoznál!

(#22618) iancurtis válasza iancurtis (#22617) üzenetére


iancurtis
csendes tag

hamár én is probálok segíteni nektek, akinek esetleg van tapasztalata, most segíthetne nekem is. ezt egy másik topicba írtam, de ideirányitottak vele:

Sziasztok!
Szeretnék egy középkategóriás, megbízható, erős routert. Több márkát is megvizsgáltam, most egy Linksys E3200 és egy tplink1043nd között vacilállok.A többség szerint mindenképp Linksys, merthogy az mégiscsak Cisco, meg nem kínai, de azért kiváncsi lennék az itteniek véleményére is! SzerinteteK?

(#22619) LámaZ válasza iancurtis (#22618) üzenetére


LámaZ
addikt

A tplink1043nd annyira erős, hogy tudtommal fel is hagytak a gyártásával, de már a 2043-as sem „divat” szerintem, mert leváltotta a 2543-as.

Legyen minden jó!

(#22620) vargalex válasza LámaZ (#22619) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Az 1043ND ma sem egy rossz vas. 2043 soha nem is volt TP-Link-nél. Manapság a minimális árkülönbség miatt a TL-WDR3600, vagy drágábban a TL-WDR4300 ajánlott.
Ráadásul az E3200 nem is egy árkategóriába esik az 1043ND-vel. (Személyes vélemény: nálam járt 2 db E3200, de egyáltalán nem győzött meg...)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#22621) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, megérkezett Linksys Support-os barátunk egy újabb regjével! :)

(#22622) Beri válasza LámaZ (#22619) üzenetére


Beri
addikt

A tplink1043nd annyira erős, hogy tudtommal fel is hagytak a gyártásával
Erről a gyártónak is szóltál? :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22623) jNk válasza ROBERTOH (#22614) üzenetére


jNk
senior tag

Mennyi gép kapcsolódna wifin és mekkora sebességre lenne szükség kliensenként ?

(#22624) Magnat válasza Intruder2k5 (#22621) üzenetére


Magnat
veterán

:C

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22625) Gubek-Einste válasza DNReNTi (#22615) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erre jó lesz a 1043ND is de a vinyó miatt úgy is kellene rátenni valamilyen 3rd party firmware-t, ajánlott vargalex fórumtárs által készített OpenWRT.
Ha nem kell a gigabites portok akkor vehetsz egy 842ND-t is.

Mennyit szánnál a vételre?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22626) gabeeen


gabeeen
tag

Sziasztok

Megemelt 120/10 t-s kábelnethez vettem új routert, Linksys EA2700 a tipus, a gigabites wan port miatt cseréltem le a régit. Beüzemelés flottul ment, minden eszköz látja és müködik.
Viszont újraindítás után drasztikusan leesik a sebesség, olyan 8/8 ra kb, ilyenkor csak a router restart segít és 120/10 ismét, de csak a gép kikapcsolásáig.
mi lehet a hiba?
Előre is köszönöm

(#22627) LámaZ válasza Intruder2k5 (#22621) üzenetére


LámaZ
addikt

Mármint én?
Nem vagyok én annyira profi. :)
----------------------------
Jut eszembe:
Nem értem, hogy minek kell itt sztárolni egy olyan márkát (TP-Link), amely arra sem volt képes, hogy magyar honlapot csináltasson. Van neki román, ukrán, török stb. de magyar az nincs.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#22628) Intruder2k5 válasza LámaZ (#22627) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem Te! :)

iancurtis, vargvikernes, Albert555, és ki tudja még hány reges barátunk! Minden hozzászólása egy sablonon alapul, azt hiszi, hogy nem átlátszó, de körülbelül a harmadik karakter után rá lehet jönni, hogy megint ő az!

[ Szerkesztve ]

(#22629) LámaZ válasza Intruder2k5 (#22628) üzenetére


LámaZ
addikt

OK, de fent a TP-Linket fent akkor is lehúztam. :-)

Legyen minden jó!

(#22630) ROBERTOH válasza jNk (#22623) üzenetére


ROBERTOH
őstag

3-4, lehetőleg minél nagyobb sebességgel. De több megoldás is érdekelne, hogy a legjobbat ki lehessen majd választani.

ez a kedvenc aláírásom

(#22631) DNReNTi válasza Gubek-Einste (#22625) üzenetére


DNReNTi
őstag

Köszi a választ.
A gigabit lan kellene mivel arra a vinyóra dolgoznék amit a routerre tennék fel. Így nem kéne külső vinyón másolgatni a cuccokat ha a laposon dolgozok nem az asztali gépen. Árban max 15-re gondoltam, ezért is néztem ki a 1043ND-t meg még betennék a kosárba 2db 8dBi-s antennát, azt ellőnné a jelet Kubáig. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#22632) Intruder2k5 válasza LámaZ (#22627) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én sosem sztároltam, mi több egyáltalán nem is szeretem, így sosem ajánlom senkinek! De ezt tudnod kell, ha követed a topikot... Ez alól csak azok az esetek kivételek, amikor már eleve úgy jön ide valaki, hogy az elvárásai alapján nem is tud mást venni, de akkor is mindig hozzáteszem, hogy ez nem egy ajánlat részemről, hanem ténymegállapítás, hogy adott kereteken belül az az egy lehetőség van! Én eleve előnyben részesítem a BroadCom platformot, és tudomásom szerint a TP-LINK palettáján nem is nagyon létezik ilyen router! Ezért aztán ha valamit ajánlok, akkor az inkább ASUS, Linksys, Netgear! Tudom, hogy ezek nem feltétlenül a legolcsóbb vasak, de a TP-LINK-ért meg nem akarom tartani a hátam senki előtt, ha aztán mégse jönne be!

(#22633) jNk válasza ROBERTOH (#22630) üzenetére


jNk
senior tag

A legnagyobb wifi sebességet úgy érheted el (párhuzamosan kommunikáló klienseket feltételezve) hogy nem osztod meg az ap/router idejét a gépet között, tehát 1 ap/router - 1 kliens lesz az optimális arány. Ha a 3-4 gép viszonylag közel lesz egymáshoz akkor a 2.4GHz-es frekvencia nem lesz elég, mert nincsen annyi csatorna hogy mind 300mbit/s sebességen működjön zavarásmentesen.
2db dual band router jó megoldásnak tűnik mert így lesz 2db 2.4GHz és 2db 5GHz kapcsolódási pontod, vagyis 4db gép lesz képes egymástól függetlenül 300mbit/s (vagy 450mbit/s ha olyat veszel) sebességre.

(#22634) Gubek-Einste válasza DNReNTi (#22631) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a TP-Link 1043ND-n 3 antenna van így mind a hármat le kell cserélni, nem lesz elég csak kettőt de nagy javulást nem lehet akkor sem elérni erre érdemes felkészülni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22635) DNReNTi válasza Gubek-Einste (#22634) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nem tudom már hol olvastam hogy a router max 20dBi-t tud. Így felesleges 3 antennát cserélni elég 2-t. Lehet hülyeség? :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#22636) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Haverom routert szeretne venni. Cél az, hogy 5-6 falon is átmenjen a jel. Tp-link wr1043nd-t nézte. Nem lenne elég a wr841nd? Előbbi sokkal erősebb?

Köszi, üdv!

(#22637) Gubek-Einste válasza DNReNTi (#22635) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég nagy hülyeségnek hangzik, annak fényében, hogy ez egy relatíve erős router így simán bírnia kell a 3x8 dBi is.
Ilyen és ehhez hasonló leírásoknak nem lehet hinni, ha valamiben nem vagy biztos inkább kérdezd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22638) Gubek-Einste válasza johnny82 (#22636) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az, hogy egy adott környezetben egy router meddig és mekkora sebességre képes azt előre megmondni nem lehet, csak az adott környezetben történt próba során fog kiderülni. Az elérhető sebesség/hatótáv nagyban függ a falak anyagától/a környező wifi hálózatok zavaró hatásától/ingatlan berendezéseitől/stb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22639) johnny82 válasza Gubek-Einste (#22638) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Köszi, értem, de nagyobb a hatótávolsága a 1043-nak a 3 antennájával? Azonos körülmények között.

Üdv!

(#22640) Magnat válasza johnny82 (#22636) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem 5-6 fal az nagyon sok még akkor is ha vékonyak a falak és közel vannak egymáshoz... látatlanban azt mondom, sanszosabb h nem fog menni 1 eszközzel, minthogy igen.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22641) LámaZ válasza Magnat (#22640) üzenetére


LámaZ
addikt

Szerintem pl. a parajdi sóbányába sem wifivel viszik le a netet, hanem kábelen.
A fukusimai atomerőműnél sem ment a wifi, csak a vezetékes robotokkal lehetett pucolni a sittet.

Legyen minden jó!

(#22642) johnny82 válasza Magnat (#22640) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Most egy régi router van (nem tudom milyen típusú) és működik, csak gyenge a jel távolabb. Ezért szeretne jobbat venni.

mod: de a kérdésemre tudna valaki válaszolni, hogy alap esetben erősebb a jele a 1043-asnak, mint a 843-asnak? Tehát megéri a többletet, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#22643) montressor


montressor
aktív tag

sziasztok!

tudnatok mondani egy olcso, de megbizhato adsl routert, aminek van 4 lan portja is? nem art, ha vm secure csatornan lehet is managelni...

koszi

(#22644) Shomci


Shomci
tag

Sziasztok!
Köszi a sok értékes hozzászólást, nagyon hasznosak, ugyanakkor kicsit össze is zavarnak választásban.
Következő a szituáció, nekem is új routerre lenne szükségem:

60 nm panel lakás, sok vasbeton fallal.
80/25 mbit digi kábeles net, (garantált 8/4)
6-10 db szerkezet mely netre akar menni, ezek közt vannak mobilok is persze, de 5 db állandó net elérést akar.
a jelenlegi dlink legolcsóbb routerke nem igazán volt jó/okos választás, ez volt a legolcsóbb n-es wifi router, mivel sajnálatos módon az Asus wl500gp lehalt szolgálatteljesítés közben, Isten nyugosztalja, marha jó kis gép volt.
Valami hasonlót szeretnék, n-es szabvánnyal, baromi erős antennával (panel miatt), és ha lehet legyen aftermarket szoftver firmware upgrade, hogy kedvemre konfigolhassam. Media streamelésre is használnánk, tehát a jel 10 m-t utazzon, falakon keresztül, és a 720p video jusson át bőven akadás nélkül.

tplink, netgear, smc, dlink élből kizárva, inkább fizetek többet most, de bírja sokáig.
Max 20 körül szeretnék érte fizetni, de nem bánom ha van ktsg hatékony megoldás a problémára.

Kinek milyen ötlete volna?

Köszönöm szépen,
S

[ Szerkesztve ]

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#22645) Szajo válasza Shomci (#22644) üzenetére


Szajo
őstag

Sziasztok, lenne egy kis "problémám".

Kisvárosban élek, és 5megás netről váltottunk 10megásra.
De elég instabil (5megással jó volt) valamikor csak 900al jön valamikor 1.2mb/s el is, és a pingem ma pl 32ms

Egy D-Link DSL-360R modemem van, gondolom én ez a hiba nem? Hisz ez vagy 5éves ha nem több és amúgy sem egy nagy sebességre van tervezve...
Szóval ajánlott egyik haverom nekem TP-Link modem routert ami a 2in1, pontos tipust még nem tudok, szerintetek az mennyire lenne jó? Vagy milyet lenne érdemes venni?

(#22646) Magnat válasza Szajo (#22645) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

milyen net ez, adsl?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22647) Szajo válasza Magnat (#22646) üzenetére


Szajo
őstag

Igen ADSL, pontosan a GTS Datanetnél vagyok. Most lett hétvégén váltva 10megásra a net! (A szolgáltatóval sosem volt bajom, 5 megánál tökéletes volt ez a modem, ezért gondolom hogy 10megánál szivat csak...)

[ Szerkesztve ]

(#22648) Intruder2k5 válasza Szajo (#22647) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ajánlom fordulj dchard fórumtárshoz a gondoddal, ebben a topikban!

(#22649) Beri válasza Gubek-Einste (#22637) üzenetére


Beri
addikt

Elég nagy hülyeségnek hangzik, annak fényében, hogy ez egy relatíve erős router így simán bírnia kell a 3x8 dBi is.
Bírnia kell? Az antennát nem "erőből kell teletömni árammal", hogy legyen router, ami "nem bírja el".

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22650) Magnat válasza Szajo (#22647) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor próbáld le, lehet h router nélkül is rossz lesz ... anno mikor nekem is adsl-em volt (pont a Datanetnél, de ez részletkérdés, nem ők voltak a hunyók), 1.6 megáról váltottam fel 4-re, 1-2 hónapig (nyáron) tökéletes volt ... aztán amikor bejöttek az őszi esős napok, egyre többször szakadt meg lassult be a vonal. Végül kijöttek a Datanettől is meg az akkor Matávtól is, kiderült h a gerinc a gyenge a környéken, max 2.5 megát bírt el... volt 2.5 megás csomag szerencsére, visszaléptem abba, utána megint tökéletes lett.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.