Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) Töki bácsi válasza Beri (#22041) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Jó, világos. Olvasgattam fórumokat, és tényleg elég sok helyen szidják a TP-Link routereket. Inkább tényleg rááldozok 1-2 ezressel többet, ha a tapasztalatok alapján megbízhatóbbak más gyártók termékei. Jelenleg a Linksys E900-as modell mellett vagyok, 9000ért tudom beszerezni.

osu-no seishin

(#22052) totem87


totem87
tag

Üdv!

Tudnátok nekem ajánlani egy wifi router/usb adapter (ha lehet mini) párost?
5 Megás T-s netem van (igen tudom elég gáz, de sajna nálunk csak ilyen van) és azt szeretném wifis routerrel megosztani a lakásban.
Igazából a kábeleket szeretném elhagyni arra kellene a wifi, illetve mobil eszközöknek.
Router és wifi témában annyira nem vagyok otthon, ezért is kérem a ti segítségeteket. :)

(#22053) Gubek-Einste válasza totem87 (#22052) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link TL-WR150KIT vagy TL-WR300KIT

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22054) totem87 válasza Gubek-Einste (#22053) üzenetére


totem87
tag

Köszi szépen a választ, azt hiszem a 300as Kit-et fogom venni. :)

(#22055) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!

Olyan routert keresek vagy hálózati eszközt, ami képes a wifi jel erősítésére.
2szinttel lejjebbi wifit kéne erősítenie. Néhol van wifi jel, de gyenge de jobb napokon 1-1,5magával tudok letölteni. Szóval annyira nem rossz a jel, de nem lefedve a lakás.
Lehető legerősebbet kéne, hogy jobban is fogja a wifit mint pl a laptop.

Előre is köszi!

(#22056) tutis válasza Tom5 (#22050) üzenetére


tutis
őstag

szívesen.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#22057) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Sziasztok!

Egy ilyen router mellé: TP-Link 841ND, milyen Wireless kártyát ajánlotok? Asztali gépbe kéne :R

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#22058) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Most kellene döntenem, mert a héten vásárolnom kell, az MM-ben akciósan olcsók a Linksys termékek, E900-as 10K alatt de nagyon félek, hogy kevés a beépített wifi. Tégla lakásban lakok és gyakran szoktam a konyhában netrádiót hallgatni, ami a wifitől olyan 10 méterre van, 2 falon kell átjönni, eddig a TP-Link 642G-el ez ment.
Kérdésem, hogy az E900 is tudná ezt vagy inkább egy ASUS RT N12e?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#22059) xxSanchez válasza xxSanchez (#22036) üzenetére


xxSanchez
őstag

Valaki? :(

Heyho.

(#22060) Intruder2k5 válasza F.B.I. (#22058) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre senki sem fog tudni válaszolni Neked!

Annyit tudok tanácsolni, hogy akkor vedd meg egy webáruházban, ilyen esetben a törvény szerint (távollévők között kötött szerződés) 8 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vételtől, visszakérheted a pénzed, vagy cserélheted más típusra! Ettől biztosabb megoldást nem fogsz találni...

(#22061) Magnat válasza xxSanchez (#22059) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

1043ND nem rossz választás, van itt saját fóruma, sztem keresgélj rá, h ki használja ilyen torrent igénybevétel mellett ... Nekem is az van, de én nem használok torrentet, 1ébként nincs vele gondom.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22062) F.B.I. válasza Intruder2k5 (#22060) üzenetére


F.B.I.
veterán

Csak azért mertem kérdezni, hátha van valakinek tapasztalata a belső antennás Linksysekkel.

A problémám az a netboltokkal, hogy miskolci vagyok, szinte mind Pesten található és a visszavitel, esetleg postázás, komolyan megdrágítja egy ilyen termék árát de hát ez az én problémám.

Azért kösz. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#22063) Intruder2k5 válasza F.B.I. (#22062) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én értem, csak hiába is lenne valakinek ilyen routere, neki nincsenek pont olyan falai, nincs pont olyan vevője, nincsenek pont olyan szomszédos hálózatai, és nincsenek pont olyan egyéb zavaró körülményei! Ezért nem lehet az ilyen kérdéseket megválaszolni! Még ha lenne is valaki ilyen routerrel, és azt mondja, hogy neki beton stabil, és szuper gyors, akkor is megeshetne, hogy nálad nem így lenne! És persze fordítva is megeshet...

[ Szerkesztve ]

(#22064) Gubek-Einste válasza F.B.I. (#22062) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én 2,5 évig használtam egy Linksys WRT320N router-t panelban, a második emeleten volt a router és mobillal még a pincében és kb légvonalban 15 méterre az utcán is volt netezéshez elég jel.
Továbbá még igaz Intruder2k5 állítása is.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22065) Beri válasza xxSanchez (#22036) üzenetére


Beri
addikt

15k alatt mást nem kapsz.

FrozenThrone: 300-asat. A szabvány az szabvány mindenkinek.

Gubek-Einste
Én 2,5 évig használtam egy Linksys WRT320N router-t panelban, a második emeleten volt a router és mobillal még a pincében és kb légvonalban 15 méterre az utcán is volt netezéshez elég jel.
Konkrétan itt, ebben a topicban találsz olyat, akinek még a routerrel egy légtérben is tré volt a jel. Ez a legjobb példa arra, hogy a környezet többet tud számítani, mint maga az eszköz.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22066) F.B.I. válasza Intruder2k5 (#22063) üzenetére


F.B.I.
veterán

Természetesen értem és neked is kösz Gubek-Einste :R !

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#22067) Gubek-Einste válasza Beri (#22065) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én csak a személyes tapasztalatomat írtam le egy belső antennás Linksys-szel de azt is hozzátettem, hogy a körülmények erősen befolyásolhatják a vételt. Úgy gondoltam, hogy az általam vázolt helyzetben elég szép teljesítményt nyújtott így is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22068) Adrián16v


Adrián16v
csendes tag

Sziasztok!
Router csere előtt állok.
Van két kiszemelt de nem tudok dönteni.
Fő szempont lenne a nagy wifi hatótávolság, illetve a sebesség.
1. jelölt:
http://www.grando.hu/belkin-f9k1102-wireless-n-router-600mbps-usb-dual-band-play-1524964074
2. jelölt:
http://www.grando.hu/tp-link-tl-wr940n-300mbps-wireless-n-router-1475463233

Ti melyiket ajánlanátok?
Vagy esetleg ebben a kategóriában maximum 15ezer forintig.
Köszönöm előre is :))

(#22069) jNk válasza Adrián16v (#22068) üzenetére


jNk
senior tag

Nagyobb wifi hatótávolságra 2 eszközzel jobb esélyed van: tplink wr841nd + wa801nd

(#22070) angol


angol
tag

Hello,
kettő routert néztem ki, Linksys E900 ill. ASUS RT-N12 szerintetek melyiket vegyem, vagy tökmindegy ? UPC 25-ös netem van, egy régi D-Link g-s router szépen viszi wifin a 20-22-t pár méterről, de messzebb (10-15m) már nagyon karcsúsodik. Azt szeretném hogy bárhol a lakásban (max. 20-25 m a routertől) jöjjön a 20 körüli sávszélesség. Amiket kinéztem azokkal menni fog ?
Előre is köszi a válaszokat.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#22071) Gubek-Einste válasza angol (#22070) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kinézett router-ek megfelelnek a célnak, simán vinni fogják a 25-ös UPC netet, sőt még sokkal többet is.
Azt, hogy mekkora lesz a valósan elérhető hatótáv és sebesség, senki nem fogja megmondani neked látatlanban, csak akkor fog kiderülni ha majd megveszed és beállítod. Én 2,5 évig használtam egy belső antennás Linksys-t panelban és elég jó hatótávja volt, igaz csak mobillal vagy a router-rel egy szobában.
Érdemes figyelembe venni, hogy az Asus külső, cserélhető antennával rendelkezik a Linksys belső antennáival szemben.
Elméletben, mivel mindkét router 300-as N-es tudással rendelkezik, simán át kell mennie a 25-nek wifi-n ha megfelelő az ellenoldal is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22072) angol válasza Gubek-Einste (#22071) üzenetére


angol
tag

Értem és köszi, akkor Asus lesz.

(#22073) angol


angol
tag

Erről esetleg tapasztalat D-Link DIR-605L Cloud 300Mbps , nagyon jó áron van.
Köszi

(#22074) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék a következő routerekkel kapcsolatban:
[link]
[link]
Vélemény, tapasztalat? Jelerősség szempontjából milyenek?
Ismerősömnek otthoni használatra lenne. Családi ház, 1 szintes, valamint az udvaron is tudjanak netezni.
Az ár max 8000 Ft.
Ha a TP-Linket nem ajánljátok, akkor mit?

Üdv,
GBoy

(#22075) Gubek-Einste válasza gameresboy (#22074) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a kettő az ajánlott kategóriába tartozik, itt a fórumon többeknek is van.
Ha szükséges a nyomtató/pendrive/külső vinyó megosztás akkor érdemes csak megvenni a 842ND-t, ha ilyesmi nem kell akkor elég a 841ND is, az USB porton kívül ugyan az a két eszköz.
8k alatt nem nagyon lehet kapni ajánlott kategóriás router-t a TP-Link-eken kívül, max használtat.
Azt, hogy mekkora lesz a valósan elérhető hatótáv és sebesség, senki nem fogja megmondani neked látatlanban, csak akkor fog kiderülni ha majd megveszed és beállítod de mivel a kiválasztott eszközök külső, cserélhető antennával vannak felszerelve így esélyes, hogy elégséges lesz a hatótáv de nem garantáltató így sem, hogy le lesz fedve a kívánt terület és hogy mindenhol elvárt sebesség lesz is elérhető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22076) Cobretti13 válasza Beri (#22041) üzenetére


Cobretti13
tag

Szia.Azért vettem ilyen router mert fateroméknál is ez van kb 5-6 éve és valami tomato fw-vel stabilan működik a mai napig.3 asztali erőmű+1 laptop nyúzza szerencsétlent.Mennek a torrentek online játékok orrba szájba (faterom+2öcsém full kocka mind)+3androidos telo zte blade/2dbgalaxi mini.
Ettől jobb ajánlás nekem nem kell!2év alatt 16 vagy 17ezret költöttem 2 fos Tp-re.
Most mond meg hogy tényleg túlárazott e.Én megmondom:
ha minden évben veszek 5-6k körül valami hulladékot akkor az 6 év alatt (amit már bizonyított a Linksys) 30-36ezer kb ha jól számolok.Most megvettem ezt 19-ért osztva 6 évvel= 3300ft/év.(ennyiért még fost sem kapok).Ja és azt még nem adtam hozzá hogy hányszor hívott párom,hogy mi a sz@rt csináljon mert nincs net.Én meg kint vagyok németben(roaming).

Lehet hogy ez nem tud 10000000Mbit/sec -et,DE EZT ÖSSZERAKOD ÉS ENNYI.

S3 / MSI GX 620 / Miskolc

(#22077) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Van egy Asus WL-500g Pr. routerem. Vettem külső hdd dokkolót amibe a 2tb vinyót rakom és gondoltam torrentezek. Itt több módon elvérzett az ügy.. sajnos a router pár perc alatt kifagyott a torrentezés közben nyilván NTFS a baja, viszont a vinyó mérete miatt nincs más lehetőség. Villanyon szeretnék spórolni de eddig nem jött össze :( Hogy oldhatnám meg?

[ Szerkesztve ]

(#22079) dlaccc válasza Intruder2k5 (#22078) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Tényleg, ezt elnéztem :F

(#22080) gyulank


gyulank
addikt

Minden tekintetben a TP-LINK TL-WR842ND a legjobb? Hatótávban is? Itt kőfalak vannak, ezért szempont, hogy lehető legmesszebb elérjen a Wi-Fi.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#22081) Gubek-Einste válasza gyulank (#22080) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs olyan eszköz amely minden szempontból a legjobb, csak a körülményeknek megfelelő.

A TP-Link 842ND pl csak 100-as portokkal van szerelve és csak 2x2 MIMO képes, ezzel szemben a 1043ND gigabites portokkal és 3x3 MIMO-val rendelkezik, mindkettő csak 300-as wifi modullal rendelkezik és ráadásul ezt is csak 2,4 GHz-es sávon nyújtja. A 2543ND már képes 5 GHz-es sávot is használni de csak egyszerre egyet, vagy 2,4-est vagy a 5-öst, ráadásul az 5 GHz-s sávon már 450-es sebességre is képes. a 4300 már egyszerre képes használni mindkét sávot és 2 USB porttal is rendelkezik.
Mint látszik vannak a 842ND-nél nagyobb tudású eszközök is de ezeknek az ára már sokkal magasabb, a 4300-é pl már több mint a duplája.

A hatótávról már többször le lett írva, hogy senki nem fogja/tudja megmondani, hogy nálad pontosan mekkora is lesz mert minden egyes környezet különbözik egymástól így mindenhol más és más lesz az elérhető hatótáv és hogy ott mekkora sebességre is lesz képes az adott eszköz.
Kezdésnek jó a külső antennával szerelt router de koránt sem garancia a teljes lefedettség eléréséhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22082) gyulank válasza Gubek-Einste (#22081) üzenetére


gyulank
addikt

Minden terep más, de én a modemek összehasonlítására gondoltam, nem a terepekére. Szóval, hogy egyforma terepen melyik ér messzebbre, és kb. mennyivel?
Nem szeretnék többet venni, ezért érdekel, hogy ha a külső antennával szerelt nem garancia, akkor mi garancia a teljes lefedettséghez? Azt is olvastam, hogy semmi. De ha kezdetnek írod a külső antennásat, biztos gondolsz valamire amit jobbnak tartasz.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#22083) Intruder2k5 válasza gyulank (#22082) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"mi garancia a teljes lefedettséghez? Azt is olvastam, hogy semmi."

Sajnos az volt az igazság!

(#22084) gyulank válasza Intruder2k5 (#22083) üzenetére


gyulank
addikt

Ez csak az utolsó kérdés, amit leírtam, hogy mire kérdeztem. Ez a "semmi", semmilyen infót nem ad a kérdéseimre.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#22085) Matula 007


Matula 007
tag

lálálá :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

(#22086) Intruder2k5 válasza Matula 007 (#22085) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a hely nem erre való, itt nem szabad hirdetni, szerintem vetesd ki önként a modikkal, mielőtt más jelenti be! Vagy vedd ki magad, ha még időben olvasol...

[ Szerkesztve ]

(#22087) gyulank válasza Intruder2k5 (#22083) üzenetére


gyulank
addikt

A kérdés az, ha pl. nincs semmi akadálya, akkor melyiknél hány méter a térerő?
Mert ha egyiknél 5m, másiknál 20m, akkor gondolom, hasonló arány marad akadállyal is a 2 készülék közt, vagyis ami akadály nélkül 20m-re jutott az akadály mellett is messzebb jut attól, ami akadály nélkül is csak 5m-ig jutott.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#22088) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Sikeresen vásároltam a mai napon egy ASUS RT-12Ne routert, ami köszöni szépen DIGIVEL nagyon jól üzemel, téglában 1 falon át 10 méterig bőven jól tolja a netrádiót is. Beállítása az eddigi routerjeim közül a legegyszerűbb volt. Köszönöm az itteni ajánlásokat! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#22089) xxSanchez válasza F.B.I. (#22088) üzenetére


xxSanchez
őstag

Melyik digi neted van? 80/25?

Heyho.

(#22090) Gubek-Einste válasza gyulank (#22087) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind már mondottuk nem lehet egzaktan kijelenteni, hogy melyik mekkora távot fedd le,van úgy, hogy az egyik helyen 10 méter, a másik helyen meg 50 méterre képes ugyan az az eszköz, rengeteg dolog befolyásolja, hogy mennyi is lesz az annyi, pl milyen az adott helyen a falazat/födém, mennyi és milyen a környéken a wifi használat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22091) gyulank válasza Gubek-Einste (#22090) üzenetére


gyulank
addikt

De te most is a helyeket váltod, nem a routereket. A hely az ugyanaz. A routerek nem egyformák.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#22092) Intruder2k5 válasza gyulank (#22091) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Te pedig olyan kérdésre vársz választ, amit nem lehet megválaszolni, amíg le nem teszed egymás mellé a két routert, és ki nem próbálod! De még akkor sem biztos, hogy ha ugyanazt a két routert elviszed másik helyszínre, akkor ott is ugyanúgy fognak teljesíteni egymáshoz képest! Ezt a felelősséget senki sem fogja felvállalni, hogy azt mondja Neked, hogy igen, ezt vedd meg, mert ott nálad azon a 10 méteren, és azon a két falon ez tuti jó lesz!

(#22093) gyulank válasza Intruder2k5 (#22092) üzenetére


gyulank
addikt

Persze, az oké, hogy nem biztos, hogy mindenhol tuti jó, de ha már tudom, hogy szar a hely ilyen szempontból, akkor olyat próbálok keresni, ami legmesszebb visz, mert még lehet, hogy az se fed le mindent, nem hogy az, aminek alapból kisebb a lefedettsége. És feltételeztem, hogy akik ellentétben velem, sok routerrel találkoztak, tapasztalatból tudják, hogy milyen műszaki adatok milyen lefedettséget biztosítanak nagyjából egyéb műszaki adaú routerhez képest.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#22094) Gubek-Einste válasza gyulank (#22093) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet előre megmondani, hogy hol melyik a jobb, az egyik helyen az egyik lesz jobb, a másik helyen a másik, egy harmadik helyszínen meg egy harmadik típus teljesít jobban, Ez a rádiótechnika sajátosságaiból adódik, minden környezet más és más így van ami itt jobb, van ami ott. Biztosra csak egy teszttel lehet menni.
Annyi minden befolyásolja egy rádiótechnikai eszköz lefedettségét mint égen a csillag, még 1-2 centivel arrébb rakással is olyan nagy változást lehet elérni hogy csak pislog az ember.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22095) isim54


isim54
csendes tag

Sziasztok!Teljesen új, "kezdő fiú vagyok és még mellé amatőr is". Most veszek egy HP650-es notebookot és szeretnék venni hozzá/mellé/ egy routert!Földszintes családi házban lakom!Kérnélek benneteket,hogy segítsetek ebben.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#22096) Intruder2k5 válasza isim54 (#22095) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A routert ne a notebookhoz vedd, hanem az internethez! Tehát milyen sebességű neted van?

(#22097) Pitu


Pitu
aktív tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy routerre a következő feladathoz: 4-5 gépet kötnék hálózatba, és a gépekről napi 4-5 alkalommal adatokat szinkronizálnák egy közös tárhelyre (ami a routerhez usb-n keresztül csatlakozik). A szoftver a freefilesync lenne.
Milyen routert ajánlanátok? 20-25K a keret.

(#22098) Intruder2k5 válasza Pitu (#22097) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mekkora adatmennyiségről van szó? Mert ha sok adatot kell mozgatni, akkor erre a célra semmilyen routert sem érdemes venni, hanem szerverben, vagy NAS-ban kell gondolkodni!

(#22099) Pitu válasza Intruder2k5 (#22098) üzenetére


Pitu
aktív tag

csak dokumentumok lesznek szinkronizálva (szerződések, nyomtatványok..stb.). max. 2-300mb napi szinten.

(#22100) F.B.I. válasza xxSanchez (#22089) üzenetére


F.B.I.
veterán

20/10 de esténként jobban megy...sokkal.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.