Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) sultansmith


sultansmith
senior tag

Hi!

Mit gondoltok a TP-link WR741ND-ről? Most 3 ezer magyar királyi forintért tudnék hozzájutni, de érdekelne, hogy mennyire időtálló/konfigurálható a kicsike.

Előre is köszi a választ!

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#21402) diox


diox
tag

hali, 10k alatti router érdekelne,WIFI-s, ha lehetséges olyat ajánljatok aminél lehet a sávszélességet állítani, tehát korlátozni tudjam a többi gépfele a netet! Köszi előre is!

"mindenki okos, némelyek előre, mások utólag"

(#21403) Beri válasza sultansmith (#21401) üzenetére


Beri
addikt

Ha elég a netedhez, akkor időtálló.
Mennyire konfigurálható? Azt miben mérjük?

diox: Az első hozzászólásban mindegyik olyan. Válogass a 10k alattiakból.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21404) kali válasza sultansmith (#21401) üzenetére


kali
legenda

(#21405) sultansmith


sultansmith
senior tag

köszöntem a válaszokat, elég jónak tűnik! :R

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#21406) krx21 válasza kali (#21398) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak azért kérdeztem, mert most üzemeltem be a Linksys EA4500-as router!
Ez ugye egy csúcsmodell!
A vezetékes internet mérve: 80/25
A notebook a wifin N 2,4Ghz, kb 2méterre a routertől max 40/24...

Látezik, hogy ez üzemszerű mert ennyire sok itt a zavaró tényező???
2 méter ugyan a távolság, de panel... Körülöttem vagy +6-7 egyéb router látszik...

Vagy a router rossz?
Ez a notebook a hasonló paraméterekkel rendelkező interneten 70 körül megy...
Szóval nem tudom... Minden beállítást próbáltam már...

(#21407) Magnat válasza krx21 (#21406) üzenetére


Magnat
veterán

A wifi kapcsolatnál mit ír a notid, mekkora sebességgel csatlakozott, 300Mbit?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21408) krx21 válasza Magnat (#21407) üzenetére


krx21
nagyúr

74 és 144Mbit között ugrál a kapcsolati érték!

(#21409) Magnat válasza krx21 (#21408) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor esetleg próbálj meg lanon egy vezetékes gépről sima másolást csinálni a wifisre, h mennyi a sebesség... ha több 40Mbitnél, akkor nemtom hol lehet a hiba..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21410) krealon válasza krx21 (#21408) üzenetére


krealon
veterán

Akkor mar meg is van a problema oka.
Ahhoz, hogy a 80M atmenjen a WiFi-n, meg a 144-es kapcsolat is keves. Ha sikerulne 270-300Mbit-es linket letrehoznod, nem lenne problema.

(#21411) Magnat válasza krealon (#21410) üzenetére


Magnat
veterán

Megabitről van szó, nem megabyteról... v félreértek vmit?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21412) diox válasza Beri (#21403) üzenetére


diox
tag

köszönöm!

"mindenki okos, némelyek előre, mások utólag"

(#21413) krx21 válasza krealon (#21410) üzenetére


krx21
nagyúr

A munkahelyemen ugyez ez a notebook szintén 75-144-el csatlakozik a TP-link routerhez 80 megás netten és ott jön a 60-75!
Holnap beteszem a helyére az enyémet (linksys) és kiderül, lehet a környezet zavaró valamiben...

(#21414) krealon válasza Magnat (#21411) üzenetére


krealon
veterán

Megabitrol van szo.
A WiFi atvitelnel megkulonboztetjuk a linksebesseget es a hasznos atviteli savszelesseget.
A linksebesseg a fizikai atviteli jellemzo, amibol az atviteli protokol es a hibajavitas miatt a felhasznalo reszere lenyegesen kevesebb savszelesseg latszik.
Lasd a tablazat jellemzo (felhasznalo szamara merheto), kontra maximalis (link) sebesseg.

(#21415) scofield657


scofield657
csendes tag

VelHaliho.

Korabban erdeklodtem, olyan routert keresek amivel a rakotott nyomtatora tudok tavolrol nyomtatast intezni.
Elvileg a tomato firmware, vnc vagy a ssh tunnel megoldas. Mivel egyiket se ismerem , melyikkel a legegyszerubb megoldani? Es tomato kepes routerek kozul elfogadhato arba melyik ajanljatok?

(#21416) Intruder2k5 válasza scofield657 (#21415) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Tomato képes routerek listája itt...

http://tomato.groov.pl/?page_id=69

Hogy ezekből Neked melyik kell, az nem annyira az SSH tunnel-től, inkább a netedtől, és a kliensektől függ, amivel használni szeretnéd!

(#21417) kali válasza krx21 (#21406) üzenetére


kali
legenda

amennyiben 300-as router és azon 40 megahertz beállítás mellett sem megy 144 megabit/sec fölé a kapcsolati sebesség, úgy esetleg csak 150-es lite-n wifi modul van a notiban!?!?
amúgy 144-es kapcsolat mellett is átnyomható a 80 megabit/sec, de az már erősen határeset!
nekem ez; link anno 130-as kapcsolattal sikerült!

(#21418) Magnat válasza krealon (#21414) üzenetére


Magnat
veterán

Igen tudom, csak akkor vmit rosszul számolsz... 300Mbiten átfér 80-90 valós optimális esetben, így 144-nél megvan a 40... lásd kali kolléga példáját.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#21419) krx21 válasza kali (#21417) üzenetére


krx21
nagyúr

Behoztam a munka helyemre! (linksys EA4500) A kolléga 5Ghz-es wifis notebookjával megy a 50-75Mbit...
Szóval szerintem a router jó...
Bár 2.4Ghz-en a Tp link magasabb csúcs sebességeket mér!
A gyakorlatban nem tudom mennyire igaz...

(#21420) krx21


krx21
nagyúr

Az ASUS RT-N66U routerrel kapcsolatban van valami vélemény vagy esetleg már tapasztalat???

(#21421) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!

A jelenlegi haldokló routert szeretném lecserélni és akkor már olyat vennék, amiben modem is van. Ezt néztem ki: TP-Link TD-W8951NB. Ha jól látom elvileg működnie kellene T-Home ADSL-el, de gondoltam kikérem a ti véleményeteket is, szerintetek is ki tudnám váltani vele a jelenlegi modememet és WIFI-n osztani a 15Mbites netet?

8e Ft lenne, ha valaki hasonló áron tud jobbat, akkor ne fogja magát vissza.

(#21422) slecht


slecht
aktív tag

Sziasztok!

Előre is közlöm, hogy nagyon hülye vagyok a hálózatokhoz, de ha valaki türelmes akkor kérem segítsen nekem.
Adott egy Levelone WBR-6005 router, amihez WIFI-n keresztül csatlakozik egy Egreat R6S médialejátszó. A lényeg az, hogy torrenteznék vele, a letöltés megy is, azzal nincs gond, de a Transmission progi azt írja, hogy 3 órája egy bitet sem töltött fel a cucc, ráadásul azt írja, hogy a használt port zárva van, pedig a routerben nincs bekapcsolva a tűzfal. Van valakinek ötlete, hogy mit kellene csinálnom, és hogy egyáltalán hol kellene állítanom valamit? Nézegettem a router beállításokat, de nem találtam port forwarding részt benne.
Kérem segítsen valaki.

(#21423) Beri válasza Darth_Revan (#21421) üzenetére


Beri
addikt

A jelenlegi haldokló routert szeretném lecserélni és akkor már olyat vennék, amiben modem is van.
Ne tedd.

8e Ft lenne, ha valaki hasonló áron tud jobbat, akkor ne fogja magát vissza.
Vegyél kevesebbért egy 741-et.

slecht
Egyrészt nem ide való a kérdés (mivel nem akarsz routert venni éppen), másrészt keresd a hibát a kliensben.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21424) Darth_Revan válasza Beri (#21423) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ne tedd.

Kifejtenéd, kérlek?

(#21425) Beri válasza Darth_Revan (#21424) üzenetére


Beri
addikt

Párszor már megtettem: [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21426) Darth_Revan válasza Beri (#21425) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Értem, köszi.

(#21427) krx21


krx21
nagyúr

Lehet váltanék a most beszerzett, de kicsit gyengén muzsikáló (2.4Ghz-en) Linsys EA4500-ről egy Asus RT-N66U készülékre!

Nincs valakinek véleménye???
Kíváncsi lennék tapasztalt fórumtárt álláspontjára! :)

Köszönöm...

[ Szerkesztve ]

(#21428) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

DIGI-s internetem van. Nem LAN-os, hanem csak a sima koax kábeles.
Eddig csak a PC volt rákötve, de most szeretném megoldani, hogy alkalmanként egy laptop is menjen róla WIFI-n keresztül.
Ehhez keresek olyan routert, aminél meg lehet azt oldani, hogy a WIFI "kimenetet" egy gombnyomással ki/be lehessen kapcsolni.
Az tudom, hogy a routerek kezelőfelületén be lehet állítani, hogy melyik port menjen, vagy ne menjen, de engem olyan megoldás érdekel, ahol magán a routeren (tehát a pc bekapcsolása nélkül) meg lehet oldani ezt a problémát.
(Típusjavaslatoknak nagyon örülnék)
Köszönöm.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#21429) jNk válasza krx21 (#21427) üzenetére


jNk
senior tag

A teszt szerint egész jól teljesít 2.4GHz-en az a Linksys, jól állítottál be mindent és a kliens(ek) is megfelelőek ?

(#21430) Bsony


Bsony
tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám, van itt egy Huawei E620 PCIMCA HSDPA kártya,modul,whatever

Szükségem lenne egy olyan routerre, amibe ezt működésre tudom bírni.

WRT54G3G volt egy megoldást, de már régóta kifutott.

Esetleg alternatíva?

Előre is köszönöm.

(#21431) Intruder2k5 válasza lacibacsi (#21428) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt leginkább moddolt firmware-el tudod megvalósítani, gyárilag ez a funkció nem jellemző! Biztosan van ilyen vas, de nem jellemző, mint ahogy a kikapcsolható LAN portok sem! Ezen kívül lehet, hogy számodra most ez a fontosabb kritérium, de nem ártana tudni a neted sebességét, illetőleg, hogy a laptop-ban 300-as WiFi van-e, vagy elég egy LiteN-es 150Mbps-re képes darab is...?! Ezen kívül az első mondatból kiindulva, megfelel-e olyan megoldás is, hogy a kívánt funkciót a firmware cseréjével tudod majd elérni, vagy kritérium, hogy ez gyári funkció legyen?

(#21432) krealon válasza Bsony (#21430) üzenetére


krealon
veterán

Nem ertem miert a gombhoz keresed a kabatot?

Esetedben inkabb egy 3G routert keresnek es hozza egy USB-s mobilinternet Stick-et.
Nalam a Tp-Link TL-MR3420 + Huawei E1750 paros valt be. Elobbi 10eFt alatt megkaphato ujonnan, utobbit hasznaltan 7eFt-ert lattam kartyafuggetlenul.

(#21433) Beri válasza krx21 (#21427) üzenetére


Beri
addikt

Ugyanolyan beállítások mellett nem lehet tényleges különbség. A wifi szabványos, a környezet ugyanolyan, az adóteljesítmény egységesen korlátozott...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21434) Gubek-Einste válasza lacibacsi (#21428) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a neted max 4/1-es (ha jól olvasom a honlapon lévőket) így bármelyik ma újonnan kapható és szinte az összes használt is router jó lesz a te netedhez.
Legolcsóbban egy TP-Link74x lehet megoldani a beszerzést, ajánlott az ND verziókat keresni mert azokon cserélhetőek az antennák.
Természetesen már gyártót/modellt is választhatsz.

Wifi kikapcsoló gombbal nem sok router rendelkezik de nem is érdemes ki-be kapcsolgatni, nem veszélyes a sugárzása és a fogyasztás sem lesz érezhetően kevesebb kikapcsolt wifi mellett.
Biztonsági szempontból történő ki-be kapcsolásra a válasz: WPA2 titkosítás + egy jó hosszú jelszó.

Van pár router amelyen van WPS/WSS gomb amely valamilyen 3rd party firmware-rel wifi ki-be kapcsolásra lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21435) lacibacsi válasza Gubek-Einste (#21434) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm! Én azért keresem tovább azt amelyiken van ki/be kapcsoló gomb...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#21436) Gubek-Einste válasza lacibacsi (#21435) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link-ből a 841ND-n (új fajta) és a 842ND-n van wifi ki-be kapcsoló gomb.
Más gyártókéin lehet de azokat most nem néztem meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21437) krx21 válasza jNk (#21429) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen! Egy kis tapasztalat, amit megosztanék Veletek!
Vettem egy Linksys EA4500 routert és hát a készüléktől pár méterre történt notebookon, N-es wifivel nem jött át a 80-as net csak a max 30-40! A munkahelyemre is bevittem tesztelni! Ott volt egy 5Ghz wifis noteebook, na azon már egész szépen muzsikált!
De a 2.4Ghz-es Dell alap notebook-ok legtöbbször többet mértek a sokkal olcsóbb TP-linkes routerrel!??? Én meg ugye nem azért vettem a drága csúcs Linksys-t, hogy gyengébb legyen! A telefonos support nagyon segítőkész volt! Még ők mondták, hogy itt valami nem stimmel! Én gyanakodtam hogy ez ilyen és kész! De nem fértem a bőrömbe, hajtott a kíváncsiság és kicseréltem az Asus csúcs routerére! Asus RT-N66U!
Ez már kicsit jobban muzsikált! De ez is inkább az 5Ghz-es notebook-al!
Aztán a további kíváncsiság kedvéért megvettem a hozzá való Asus wifi stik-et: Asus N53!
Ez 2 sávos 2.4 és 5Ghz! Indult a teszt: a 80-ból 70Mbit simán ment!
5Ghz-re téve: Gyakorlatilag 85-86-ot mértem mintha a vezeték be lett volna dugva!
Konzekvencia:
Egyáltalán nem mindegy, hogy milyen a vevő! Pláne az olcsóbb notebook-okba gyengébb a wifi! Ez még 2 méteres távolságból is jól kimérhető! Ez most nagyon egyértelműnek tűnik, de a rossz vétel esetében legtöbbször csak a routerre gondolunk!
Még a fizetett szakemberek sem említették ezt!
Az 5Ghz-is érezhetően jobb! Ritkább is és ezért kevésbé zavarja egyéb rendszer!

Tehát aki jó vételt szeretne ne csak jó routert vegyen, hanem jó wifi vevőt is (ha lehet 5Ghz-est)

[ Szerkesztve ]

(#21438) lacibacsi válasza Gubek-Einste (#21436) üzenetére


lacibacsi
addikt

Nézem őket. Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#21439) Lilien2011


Lilien2011
csendes tag

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem. Vettem egy SMC Network Routert. Digis kábeles netem van, és az Istenért se sikerül beizzitani ezt a routert. Miért? :U

(#21440) Beri válasza Lilien2011 (#21439) üzenetére


Beri
addikt

Mert nem olvastad el a manualt és most is a rossz topicban kérdezel.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21441) Lilien2011 válasza Beri (#21440) üzenetére


Lilien2011
csendes tag

Arra már rájöttem.

(#21442) jNk válasza Lilien2011 (#21441) üzenetére


jNk
senior tag

A router menűjébe egy böngészővel belépve be kell állítanod a pppoe adatokat ha a számítógéppel is felhasználó/jelszó párost használva csatlakoztál a netre.

A csupaszív és örökké segítőkész Beri biztos nem pénteki hangulatban van :D

(#21443) Lilien2011 válasza jNk (#21442) üzenetére


Lilien2011
csendes tag

Igen csak éppen ott a baj,hogy amint rádugom a routerre, net sehol, az a bajom. Hogy nincs net vele.

(#21444) jNk válasza Lilien2011 (#21443) üzenetére


jNk
senior tag

A router konfigurálásához nem szükséges a net, de ebben a topicban fognak majd segíteni.

(#21445) Lilien2011 válasza jNk (#21444) üzenetére


Lilien2011
csendes tag

Jah és a legnagyobb baj az, hogy fel se tudom telepíteni. Mármint a routert.Van hozzá cd de nem jó valami

[ Szerkesztve ]

(#21446) Gubek-Einste válasza Lilien2011 (#21445) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-hez adott CD semmire sem jó, ki kell dobni. Max akkor van értelme ha a router mellé adtak adaptert is és azon a driver-e.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21447) Lilien2011 válasza Gubek-Einste (#21446) üzenetére


Lilien2011
csendes tag

van hozzá usb 2.0 adapter, azt is tegyem fel?

(#21448) Gubek-Einste válasza Lilien2011 (#21447) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A használatához kell akkor igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21449) Lilien2011 válasza Gubek-Einste (#21448) üzenetére


Lilien2011
csendes tag

feltettem :)

[ Szerkesztve ]

(#21450) kali válasza krx21 (#21437) üzenetére


kali
legenda

egyrészt az ár nem minden, nem feltétlenül jobb mindenben a drágább, másrészt a beépített antennáktól csak szélsőséges esetben várható el hasonló - pláne jobb - teljesítmény, mint a korrekt külső antennás típusoktól!
az ellenoldal is persze, hogy számít, nem mindegy, hogy kihasználja például a router adta mimo képességet, vagy sem, illetve az 5 gigahertz tartomány pláne okés, hiszen vélhetően kevesebb a zavaró tényező!
az sem feltétlenül igaz, hogy az olcsóbb notikban mindig gyengébb a wifi, mert nem csak a modul típusától függ, hanem az antennás kiépítéstől, amit típusa válogat, antennák milyensége, elhelyezése...stb, de sok nagyon drága notit lehet találni, amiben eleve csak lite-n modul van, mimo nélkül, ami nem a legjobb...
amúgy megfelelő ellenoldal és jó beállítás esetén, az olcsó tp-link tl-wr1043nd - 2.4 gigahertz tartományban - például sok drágább routernek odaver, ha wifi sebességről van szó!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.