Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Otthonra szeretnék venni egy vezetéknélküli routert, egy PC és két laptop lenne rá kötve, a PC kábellel, a laptopok vezeték nélkül.

Speedtest szerinte a kapcsolat sebessége:

Mit ajánlanátok, WPA2 titkosítással, lehetőleg úgy hogy mindhárom gépet egyszerre tudja kiszolgálni?

Let the Zone take me if I am.

(#22452) MPeter87 válasza kutga (#22451) üzenetére


MPeter87
őstag

Ez ADSL internet lenne?

(#22453) wwhy


wwhy
veterán

A FLA1 mérete számít? (egyáltalán mi az:F) A Linksys v1-nél 4MB /Macronix/, v2-nél 8MB /Winbond/

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#22454) LámaZ válasza MPeter87 (#22450) üzenetére


LámaZ
addikt

Igen, van, veszel egy access pontot. :-)

A rúterem (Cisco EP3925) wifi-beállításai között van olyan, hogy Channel width. Itt 2 lehetőség van: standard és wide. Én azt tapasztaltam, hogy a wide beállítással egyéb eszközök (mobil, tablet) jobban tudnak kapcsolódni.

Legyen minden jó!

(#22455) MPeter87 válasza LámaZ (#22454) üzenetére


MPeter87
őstag

Köszönöm, de nem kérek access point-ot! :D
A beállításokat nézegettem, találtam channel width opciót és ott auto (default), valamint 20 és 40 MHz közül lehet választani. Akkor itt a 40 lenne az erősebb jel vagy ezek a megahertzek másra jók? :F

(#22456) Gubek-Einste válasza kutga (#22451) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármelyik megfelel az első hozzászólásból + az elmúlt néhány oldalon említettek közül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22457) tutis válasza kutga (#22451) üzenetére


tutis
őstag

ehhez a nethez nem router kell hanem szolgáltatócsere ;]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#22458) nightshadow


nightshadow
veterán

Sziasztok, otthon van egy 30Mbit/s-os internet előfizetésem. Ezt szeretném megosztani legalább 3 eszközre egy kb. 40-50m2-es alapterületű lakásban. Ha jól tudom, ilyen sebességhez N-es routerre van szükségem. Ezen kívül mire kell figyelni egy router megvásárlásánál?

Így elsőre ezt néztem ki: [link] Ez megfelelne a kívánalmaknak, vagy van ennél jobb ehhez hasonló árban?

(#22459) krealon válasza nightshadow (#22458) üzenetére


krealon
veterán

Ennyi penzert jobbat nem kapsz, mint a TL-WR841N.
Ha ra tudsz szanni meg 2500-at, akror inkabb a TL-WR842ND-t vedd.
9000-tol akar Lnksys E900-ast is kapsz, ha ez a marka szimpatikusabb.

(#22460) Magnat válasza MPeter87 (#22455) üzenetére


Magnat
veterán

A 300Mb csak 40Mhz-en fog létrejönni, ha a kimenő jel erősségét akarod faragni, azt vmilyen alternatív firmware alatt tudod megtenni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22461) Magnat válasza tutis (#22457) üzenetére


Magnat
veterán

Ha nem vmi heavy downloadhoz kell, a 6/1 nagyon vastagon használható kategória...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22462) Jurankadrian


Jurankadrian
csendes tag

Sziasztok!
A közeljövőben szeretnék egy új routert, mert a mostanin (Levelone WBR-6005) már a konyhán is ami kb. 7 méterre van a routertől, már gyenge a jel vagy néha meg is szakad a kapcsolat! Kéne egy olyan router ami 1 laptopot 2 mobilt egy nyomtatót és egy tv-t akár egyszerre is kiszolgál az egész lakásban maximális jelerősség mellett! van néhány zavaró tényező is a környéken sok wifi hálózat van. Max. 20 ezer HUF szánnák rá! Milyen routert ajánlanátok?

(#22463) nightshadow válasza krealon (#22459) üzenetére


nightshadow
veterán

Köszi. Közben az e-digitalon elolvastam a tulajok véleményét erről a WR841-ről, s ott többen leírják, hogy a 30-as netből csak 10-13-at képes leadni. Az eladó pedig a MM-be azt mondta, hogy ez már letudja adni a 30-at. Most akkor mi lehet az igazság?

(#22464) MPeter87 válasza nightshadow (#22463) üzenetére


MPeter87
őstag

Lehet csak a modem volt gyenge vagy szimplán messze vannak a dróton :D
Nekem 15 megás ADSL van, de itthon a postához jön be a vonal, ami ~800 méterre van és már csak 10-11 megával ér el idáig. :(

(#22465) nightshadow válasza MPeter87 (#22464) üzenetére


nightshadow
veterán

Köszi. Még az lenne a kérdésem, hogy amikor telepítem a routert, akkor megkérdezi, hogy statikus vagy dinamikus IP címet választok? Mitől függ, hogy melyiket választom. Ismerősnek segítettem telepíteni egy másik típust tegnap, s én a dinamikust választottam sacc/kb-ra, s sikerült telepíteni, működik. Ettől függetlenül, lehet, hogy a statikust kellett volna választani? Ez mitől függ, s mit befolyásol?

(#22466) MPeter87 válasza nightshadow (#22465) üzenetére


MPeter87
őstag

Ne haragudj, de sajnos nem értek a témához, én is csak kérdezni jöttem ide. Az előző hozzászólásomban a saját tapasztalatomat írtam le. :)
Majd jönnek a szakik és válaszolnak. :)
Szerk.: Nekem WR841ND van amúgy és minden rendben van vele! :)

[ Szerkesztve ]

(#22467) kutga


kutga
nagyúr

Igen ADSL, sajnos vidéken csak ez az egy szolgáltató van.

Let the Zone take me if I am.

(#22468) wwhy válasza nightshadow (#22465) üzenetére


wwhy
veterán

A statikust akkor kell választani (manapság elég ritkán), ha fix IP címet kapsz/veszel a szolgáltatótól.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#22469) nightshadow válasza wwhy (#22468) üzenetére


nightshadow
veterán

wwhy, MPeter87

Köszi mindkettőtöknek.

[ Szerkesztve ]

(#22470) MPeter87 válasza kutga (#22467) üzenetére


MPeter87
őstag

És milyen? 15 megás? Ha igen, akkor lehet nem ártana Neked is beszerezned egy másik modemet, ami bírja is ezt a sebességet. :)

(#22471) kali válasza nightshadow (#22463) üzenetére


kali
legenda

inkább ne olvass olyan hozzászólásokat, amik az üzletek vásárlói tapasztalatainál leíródnak, sok butaságot találsz olyan helyeken! :(
a wan kapcsolati mód típusa, mindig a használt net milyenségének a függvénye!

[ Szerkesztve ]

(#22472) Gubek-Einste válasza Jurankadrian (#22462) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik az igényeid?

Gigabites portok?
USB port?
Milyen 3rd party firmware támogatás?
Milyen márka legyen?
Milyen márka nem legyen?
Milyen netet kellene kiszolgálnia?
Tervezed, hogy nagyobb csomagra válasz, ha igen mekkorára?
Milyen kliensek csatlakoznának rá (G/N150/N300)?
Kell 5 GHz-es sáv használata?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22473) kutga válasza MPeter87 (#22470) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem csak 5 megás, de előkeresem az előfizetést (faterék otthoni netje, nem egy izmos darab de nekik bőven elég, csak ha én is itthon vagyok, nem ártana ha nem csak az asztali gépen menne a net).

Let the Zone take me if I am.

(#22474) 1501N


1501N
tag

Helló!
Szeretnék routert venni, elvárások a következők:

25 megás kábelnet megosztása
5 wifis kilens
0 drótos
USB - háttértárat szeretnék helyi hálón és internet felől FTP-n (0-3 kliens csak időszakos használatra, főleg családi képek csereberéje, mentése - nyomtatandó fájlok átmeneti tárolása)
dyndns vagy valami hasonló az FTP miatt

TP-LINK TL-WR1043ND megfelelne? esetleg Netgear WNR3500L?

kösz és üdv!

[ Szerkesztve ]

(#22475) tutis válasza Magnat (#22461) üzenetére


tutis
őstag

Azért a nagyon vastagon kicsit túlzás..4 évig szenvedtem az invitel 4/1-es csomagjával, kb 30 panaszlevélt írtam..Böngészésre jó ez a net, de más egyébre nemigen.. pingen nekem is 30 közelében volt, így csak néha tudtam xlinkai-n hálóba játszani (30-as ping a limit), letölteni csak kisebb dolgokat érdemes vagy ha nagy dologba belekezdesz, sokáig járatod a gépet, youtube hd videó szaggatás-mentesen csak jobb napokon futott, a sávszélesség állandóan ingadozott, és még sorolhatnám.. Persze nem mindenkinek kell a gyors net, de amikor 3-4 ezer ft-ért az egyik szolgáltató képes 40megás csomagot adni, akkor kicsit bicskanyitogató hogy a másik a tizedét szolgáltatja ugyannyi pénzért.. Persze vannak technikai határai is a netnek, erről külön tudnék mesélni, én 4 év könyörgés és panaszlevél árán sem tudtam a 4 megás netemet 6 megásra emeltetni az invitelnél, állítólag nem bírta el az infrastruktúra ami ki volt építve..4 év után szerencsére megváltozott a környékemen a monopol helyzetük, egyből váltottam, és láss csodát, ma 60mbit-es netem van..Persze lehet hogy nem mindenhol ilyen rossz a helyzet, de a mai világban egy 6 megás csomag már nagyon low-end kategória, mind felhasználói, mind szolgáltatói téren..Mondjuk néhol még mindig nincs internet és ott örülnek a 6 megás csomag érkezésének is, de eléggé elmaradt egy ország vagyunk ilyen téren is...

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#22476) iancurtis válasza 1501N (#22474) üzenetére


iancurtis
csendes tag

Szia!
Én is pont a te cipődben járok, és néztem azokat is amiket leírtál. Én még egy Linksys E3200 ben is gondolkozom, nekem azt ajánlották a legjobban. A netgear állítolag hamar beadja a kulcsot, a tplinket sokan javasolják, de lehet csak az ára miatt?

(#22477) iancurtis válasza krealon (#22459) üzenetére


iancurtis
csendes tag

Ennyi penzert jobbat nem kapsz, mint a TL-WR841N.
Ha ra tudsz szanni meg 2500-at, akror inkabb a TL-WR842ND-t vedd.
9000-tol akar Lnksys E900-ast is kapsz, ha ez a marka szimpatikusabb.

Hello!

Én kb 1 kategóriával feljebb gondolkozom, szintén filozok a tplink,asus, és és Linksys között...
Ahogy írtad is, eddig a linksys a legszimpibb, ki is néztem az E3200 modellt. Arról esetleg valakinek vmi tapasztalat? jobban megéri, mint egy tplink (hasonló kategóriáju)?

(#22478) Intruder2k5 válasza iancurtis (#22477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár kétségtelen, hogy az ára sem hasonlítható össze, de én azért nem mondanám a Linksys-re és a TP-LINK-re, hogy egy kategória!

Még akkor sem, ha nem vagyok itt a Linksys marketingese! :)

(#22479) kali válasza Intruder2k5 (#22478) üzenetére


kali
legenda

szerencsére nem te, de láthatod, mindig van újabb jelentkező, illetve azonos személy, csak sokadik regisztrációval! mivel a stílusát nem tudja levetkőzni, és más áruló jeleket is hagy, ezért hibába próbál néha terelő módon írni, azért nem mindenkit tud félrevezetni, így csak idő kérdése a bebukása, és megy a levesbe, mint az előző regisztrációi! :U
amúgy tényleg nem azonos kategória, több szempontból sem, ezt kár is vitatni!

(#22480) jumanjy


jumanjy
csendes tag

Sziasztok!

Le szeretném cserélni a jelenlegi routerem (Linksys WRT54GL), amivel alapjában nagyon meg vagyok elégedve (néhány éve megvan már, mindig Tomatoval használtam). A problémám az vele, hogy az 50 megabites neten nem tudok teljes sebességel torrentezni(a géppel kábelen van összekötve, a wifis eszközöknek annyira nem lényeg a sebesség).

2 router között gondolkozom, az egyik a Netgear WNR3500L, a másik pedig az ASUS RT-N16. Ha jól tudom a hardverük kb megegyezik (memória ill. flash méretbeli különbségek vannak az ASUS javára). Ha lehet Tomatoval szeretném használni őket, mivel már nagyon megszerettem.
Nézegettem a teszteket(smallnetbuilder.com), és azt láttam, hogy az ASUS 140 megabit körül bírja max egy szálon, a Netgear pedig 250 mbit körül (WAN to LAN).

Szóval a kérdésem az lenne szerintetek melyik lenne a jobb választás, annak a függvényben is, hogy fontolgatom a 120 megabitre történő váltást? (árban kb ezer ft különbség van, szóval az elhanyalgoható)
Ill. van esetleg konkrét tapasztalatotok konkrét sebességben?

(#22481) LámaZ válasza jumanjy (#22480) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, kíváncsi vagyok, hogy mit válaszolnak erre a tudósok (Gubek, intruder, varga...).
Addig is egy láma kérdés: Linksynek nincs olyan jobb rútere, amely megfelelne az igényeidnek?

Legyen minden jó!

(#22482) Gubek-Einste válasza jumanjy (#22480) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus-on 3 külső antenna van és 2 USB porttal is rendelkezik, ezzel szemben a Netgear-en 2 belső antenna és 1 USB port van de a Netgear olcsóbb és nagyobb a Flash-e is.
Én inkább az Asus-t ajánlanám a wifi és a több USB port miatt de mivel írtad az nem számít nagyon a wifi így azt vedd meg amelyik jobban tetszik.
A 120-as netet mind a kettő gond nélkül le fogja kezelni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22483) Gubek-Einste válasza LámaZ (#22481) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

LInksys-ből nincsen igazán sok gigabites modell ebben az ár kategóriában, meg kell nézni, hogy éppen hol mennyi a E2xxx, E3xxx, EA2xxx és EA3xxx sorozat tagjai de elég nagy gondot jelent, hogy egy-egy sorozatban vannak 100-as és 1000 portokkal szerelt típusok is, erre nagyon oda kell figyelni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22484) Intruder2k5 válasza jumanjy (#22480) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom, mert bár lassan két éve van RT-N16-om, de ezt sosem mértem még le! A netem (UPC 50/5) ugyanis nem teszi lehetővé, amúgy meg nem éreztem szükségét, hogy emiatt átkötözgessem a hálót... Olyan netem egyhamar úgy sem lesz, hogy ez legyen a szűk keresztmetszet!

Ettől függetlenül, én is, ma is az ASUS-t választanám! Egyébként most elég jól leesett az RT-N66U ára, az meg már 600Mbps felett tud WAN -> LAN közt!

[ Szerkesztve ]

(#22485) jumanjy


jumanjy
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat!

Alapvetően én is az ASUS felé hajolnék, csak kicsit furcsának tűnik kb azonos hardverrel több, mint másfélszeres a sebesség különbség.

De ha azt mondjátok, h gond nélkül fog menni 120 megabiten sok szálon a torrent, akkor "megnyugszom" lassan:)

(#22486) nagytibi


nagytibi
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 120 megás kábelnetem, ezt szeretném otthon megosztani. Egy asztali PC csatlakozna LAN-on, a szolgáltató modemjéhez is csak LAN-on keresztül lehet csatlakozni, szóval 2 LAN port kell. Wifin 1-2 laptop és 2 telefon csatlakozna (általában egyszerre max 2-3 eszköz). A routert el tudom úgy helyezni, hogy minden eszköz 10 méteres távolságon belül és maximum egy fal mögött legyen.
Milyen routert ajánlottok erre a feladatra? Valami olcsóbb megoldás érdekelne, de nem a leggagyibb, legyen megbízható.

(#22487) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Üdv! Van egy MSI routerem ami cserére érett. Szeretnék egy olyat amivel a rákötött gépekneknek a sávszélességét tudom szabályozni. Magyarul: van egy gépem és a szomszédommal együtt közösen használnánk az internetet, de neki elég lenne 1 mega míg a fent maradó 7 megát kapnám én és a wifi-s cuccaim. Ehhez kellene egy olcsó, jó router amit -én mint balfék - egyszerűen tudok beállítani.
Köszönöm előre is a válaszokat.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#22488) Intruder2k5 válasza nagytibi (#22486) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ehhez mindenképpen Gbit-es router kell! Az otthoni használatra szánt routerek 95%-ának 4 LAN portja van! A legolcsóbb erre alkalmas router a TP-LINK WR1043ND, és a nagyobb TP-LINK típusok, következő lépcsőfok a fentebb említett Netgear WNR3500L, de szóba jöhet még Linksys E2000, ASUS RT-N15U, ASUS RT-N16, és még sok Gbit képes router...

(#22489) nagytibi válasza Intruder2k5 (#22488) üzenetére


nagytibi
csendes tag

Köszi a választ! Maradjunk annyiban, hogy a net csak névlegesen 120 megás, de általában 100 mega alatt van a tényleges sebessége. Szóval amennyiben a router nem csak névleg, hanem gyakorlatban is bírja a 100 megát, akkor nem ragaszkodom a gigabithez. Így változik, hogy mit ajánlasz?

(#22490) Intruder2k5 válasza nagytibi (#22489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 100Mbps routerek elméleti legnagyobb sebessége 90-92Mbps, ettől gyorsabban a 100-as portokon nem fogsz tölteni! Persze ez még nem jelenti azt, hogy egy 100-as router procija ezt ki is bírja hajtani...

[ Szerkesztve ]

(#22491) LámaZ


LámaZ
addikt

Apropó, gondolj a rosszra is!
Telepíts a tablettádra egy nyomkövetőt, amely akkor lép akcióba, ha valaki ellopja a készüléket: Prey (zsákmány) (Note-/netbook is lehet ilyen)

Legyen minden jó!

(#22492) LámaZ válasza LámaZ (#22491) üzenetére


LámaZ
addikt

Bocs, ezt nem ide akartam...

Legyen minden jó!

(#22493) Gubek-Einste válasza Biriboyka (#22487) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kliensenkénti ilyen szintű sebesség kiosztást gyári firmware-rel nem nagyon lehet megvalósítani, ehhez inkább valamilyen 3rd party firmware kellene, azokban pedig már a lehető legnagyobb szabadság van az ilyen beállításokból.
Mennyit szánnál a beszerzésre?
A legolcsóbb egy TP-Link 74x lenne de természetesen vannak más gyártók/típusok is magasabb áron.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22494) Biriboyka válasza Gubek-Einste (#22493) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Olyan 7-8k körüli összeget.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#22495) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Tudtok ajánlani routert Upc fiber 50 mellé. A lényeg hogy gigabites legyen és ne nagyon induljon újra. A wifi erősség sem utolsó szempont. Holnap rendelném is. Ára: 10-15k-ig :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#22496) Intruder2k5 válasza Gabe123 (#22495) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ennyiért nincsen választási lehetőséged, mivel csak a TP-LINK ad ilyen árban Gbit-es routert! TL-WR1043ND!

Ez csak ténymegállapítás volt, nem ajánlás, mivel én nem szeretem a TP-LINK-et, így nem is ajánlom senkinek!

(#22497) Gabe123 válasza Intruder2k5 (#22496) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Mennyibe kerülne ami nem Tplink?és jó?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#22498) kali válasza Gabe123 (#22497) üzenetére


kali
legenda

a tp-link sem rossz, de az eltérő gyártói kategória kicsivel 20 e ft alatt kezdődik; asus, netgear, linksys...stb!
amennyiben fontos szempont a wifi szórás erőssége, úgy vedd figyelembe a külső és belső antennás kivitelek különbözetét, az antennák dBi értékét...stb!

(#22499) Intruder2k5 válasza Gabe123 (#22497) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A következő lépések árban a Netgear WNR3500L, Linksys E2000, ASUS RT-N15U, ASUS RT-N16...

Én nem azt mondtam a TP-LINK-re, hogy nem jó, mert ebből aztán csak vita alakul itt ki mindig, én egész pontosan azt mondtam, hogy én nem szeretem, így aztán nem is ajánlom! Tőlem függetlenül persze vannak akik ajánlgatják, és vannak olyanok is, akik elégedetten használják!

(#22500) Magnat válasza tutis (#22475) üzenetére


Magnat
veterán

A pingnek semmi köze nincsen az átviteli sebességhez.... és ahogy leírod, sztem neked sem azzal volt az alapvető bajod, h 4/1 volt a sebesség, hanem más tekintetben volt szar a kapcsolat... tehát vagy az Invitelnek volt kicsi a sávszélessége kifelé, vagy a vonal a központtól hozzád, vagy vmelyik eszköz, pl modem. Hivatalosan nekem is 4/1-es netem van, amivel mostanában van néha probléma, de előtte kb 2 évig tökéletes volt, 8-9ms ping mellett tökéletes volt bármilyen online játékra . Mostanában sajnos néha szakad meg belassul és én is viaskodom a Digivel, mert az a meglátásom, h túl van terhelve a rendszerük v vmi ilyesmi oka lehet, mert rendre esténként kezd belassulni ... de amikor jó, akkor semmi gond vele, sőt legtöbször inkább 8/2-t mérek rajta, int 4/1-et. Én amikor 10 éve elkezdtem online fps-ekkel nyomulni, 384k-s (mellesleg atomstabil) adsl-en nyomtam (szintén 10 alatti pinggel), és tökéletes volt.
1ébként ha utánaszámolsz, egy 6 megás nettel feltételezve, ha ez a szűk keresztmetszet óránként 2.7GB adatot lehet letölteni, ami naponta 64GB. Havonta egy 2 terrás vinyó... Ok, ha hirtelen kell valamit letölteni akkor nem jó várni ez aláírom, de általánosságban a 6 giga vastagon elég.
Az árazás tényleg érdekes a netszolgáltatók esetében, de (nem mintha védeni akarnám őket) sztem ez is inkább az üzemeltetés költségeire vezethető vissza, mert pl ha megnézed a digi árlistáját, modemes területen 4/1-et kapsz 3500 forintért, lan esetében meg majdnem ennyiért (3700) 40/20-at ugyanannál a szolgáltatónál. Szóval feltételezem, h nem jókedvükben csináltak ilyen különbséget a két tarifában, hanem így éri meg nekik. Persze attól még én sem vagyok boldog h tőlem légvonalban két km-re ugyanannyi pénzért 10x olyan gyors netem lehetne, de az igazat megvallva sokkal inkább a megbízhatóság meg a nagyobb upload ami hiányzik, mintsem a 10-szeres download.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.