Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) DonThomasino válasza Beri (#21700) üzenetére


DonThomasino
veterán

:R

Tudnál hasonló tudású router mutatani mint a Linksys WRTg54GL?
Más márkában ami kb egy súlycsoport.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21702) Beri válasza DonThomasino (#21701) üzenetére


Beri
addikt

Annál csak sokkal gyorsabbat tudok mutatni, szegény linksys már hét éves. A listán (első hozzászólás) a legolcsóbb wifis modell (741ND) is több mint a dupláját bírja route-olni (bár van egy tomato speedmod, amivel állítólag nagyon megy az 54gl, de minden mással megakad 30Mbps körül), kétszer annyi RAM-ja van, lite-n wifi...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21703) DonThomasino válasza Beri (#21702) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nekem 10M a netem, N es wifi t nem használok.
Ennek tekintetében érdemes lenne másban gondolkodnom?

:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21704) Intruder2k5 válasza Beri (#21702) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(bár van egy tomato speedmod, amivel állítólag nagyon megy az 54gl, de minden mással megakad 30Mbps körül)

Bár WRT54GL-el nem volt módom kipróbálni, de WRT54G v2.2-vel igen, ami szintén az egyik legerősebb HW a sorozatból, de sajnos teljesen az sem igaz, ami ott le van írva! 40Mbps főlé azzal sem ment, és ez DHCP-s kapcsolat volt, úgyhogy PPPoE-vel még ennyi sem lett volna! Ettől függetlenül azt mondom, hogy egy nagyon jó kis router, stabil, megbízható, de csak olyan vegye meg, akinek néhány éven belül kizárt dolog, hogy FiberPower, DIGI, vagy valamilyen optikai nete lesz! 20-25-ös ADSL/kábel netig tökéletes, ha normális áron jut hozzá az ember, és nem annyiért, amennyiért ma árulják újonnan!

(#21705) #16695808


#16695808
törölt tag

Sziasztok
segítségre lenne szükségem,
venni akarok egy wifi routert,
a földszinten lenne a házban, és a szomszéddal (melletünk, különálló ház) használnánk közösen (én vezetékkel ő wifivel.
Fontos: olyan erősségű jel kéne, hogy a másik házban jó(megbízható) legyen a térerősség!

és a router tudjon sávszélességet korlátozni úgy hogy csak a wifin kimenő jel legyen max 5mbit/s és a vezetéken (én) a maximális 15mbit/s-on tudjak netezni. (vagy úgy megoldani hogy én 10 mbit/s-al)

az árkategória max 15-16e de inkább 10 körül.
sürgős lenne, előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#21706) Beri válasza DonThomasino (#21703) üzenetére


Beri
addikt

Arra gondolsz, hogy vennél drágábban egy lassabbat g-s wifivel?

fjani1981
Fontos: olyan erősségű jel kéne, hogy a másik házban jó(megbízható) legyen a térerősség!
A wifin egységnyi idő alatt átvihető adatmennyiség a használt szabványtól függ, az azonos felépítésű routerek között nagyságrendi különbség nincs. A hatótávolságokra ugyanez igaz. Azt megtippelni, hogy egy hálózat meddig ér majd el, mennyire csökken majd a jelszint a routertől távolodva, vagy hogyan esik majd vissza a hálózat sebessége a jelszint csökkenésétől, kb. esélytelen. Több dolog hatással van egy vezeték nélküli hálózat áteresztőképességére. Számít a környezet zajossága (zavaró jelek a wifi frekvenciatartományában), a közvetlen rálátást gátló objektumok és természetesen az ellenoldal (a hálózati eszköz, amely a routerre csatlakozik).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21707) jonasbrother válasza Jiiero (#21671) üzenetére


jonasbrother
csendes tag

Hy!
Mekorra kb az az emeletes ház, mert az nem mindegy, illetve téglaház vagy panel? Ezek mind befolyásoló tényezők! Irtad a 15 forintos határt. Én a Linksys E900+re1000 kombot javasolám. Megbizható router (leírások alapján) ,Re1000 nekem is van, az segít megnövelni a hatótávót, illetve jelerősséget.Ez kb ki is jön annyiból, és akkor nem gatyizol kinai alacsony minőségű mindenféle tp-d-litudjamégmivanjaEdimax borzalmakkal.

(#21708) Beri válasza jonasbrother (#21707) üzenetére


Beri
addikt

Az RE1000 magában többe kerül 15k-nál.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21709) DonThomasino válasza Beri (#21706) üzenetére


DonThomasino
veterán

Arra gondolok, hogy jó áron (10 alatt) jutnék hozná egy wrt54gl hez.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21710) Intruder2k5 válasza DonThomasino (#21709) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az aztán a "jó ár"! Vagy kettőt veszel ennyiért?

(#21711) DonThomasino válasza Intruder2k5 (#21710) üzenetére


DonThomasino
veterán

Egy zsír újért szerintem jó ár, de javíts ki ha tévedek. :B

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21712) Intruder2k5 válasza DonThomasino (#21711) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja igen, egy újért jó ár, tekintve, hogy az argep ettől csak magasabb árakat dob, bár azért azt meg kell jegyezni, hogy ez manapság már erősen túlárazott router! Mondom ezt én, aki egyébként szeretem a Linksys-t, legalábbis a BroadCom vonalat mindenképpen, de vsz ennek a vasnak a reális új ára ma valahol 6-7k körül lenne esetleg! Persze vannak akik elvből nem vesznek használt cuccot, de én tuti nem adnék ezért 10k-t! Persze, ha Neked megéri... 10-es nethez biztosan kiváló lesz, megbízható, moddolható, meg minden, csak drága! Legalábbis nekem az lenne...

(#21713) DonThomasino válasza Intruder2k5 (#21712) üzenetére


DonThomasino
veterán

Utána olvastam, nagyon sokan írták, hogy túl van árazva,
viszont legalább ennyien írták hogy megbízható és atom stabil,
ami nálam fő szempont volt. (mellesleg 3 év garival).

A minőségnek általában ára van.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21714) Beri válasza DonThomasino (#21713) üzenetére


Beri
addikt

Az a router !!!7!!! éves, mondom még egyszer. Te sem gondolhatod komolyan, hogy azóta mindenki csak hulladékot gyárt... Vegyél fiatalabbat, gyorsabbat kevesebbért. Persze ha már úgyis eldöntötted, hogy azt akarod, nyugodtan adj tízezret valamiért, ami öt évvel ezelőtt ért annyit.

Tudod, ez olyan, mint az E30-as BMW M3. Mocsokdrága, mert kultautó lett. Egy E46 minden tekintetben jobb autó (kövezzenek meg, de így van), mégis olcsóbban kapsz egy hibátlan darabot.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21715) #48967168


#48967168
törölt tag

Sziasztok!

Routercsere után vagyok és akad egy kis problémám. Az új router ASUS N66U és nagyon meg vagyok vele elégedve, a ház minden pontjába remek a jelerősség wifi-n és ez volt a csere lényegi oka. Firmware-csere után már szépen kezeli az USB-n rádugott winyókat (megosztás+torrent) is.

Ellenben azóta nem érem el a PC-n megosztott mappáimat! Illetve látni látom őket, csak jelszót kér az adott eszköz (médialejátszók), holott én semmi ilyesmit nem állítottam be sem a routeren, sem a PC-n. A megosztás meg ugye egyszerűen csak a "Share with" paranccsal történt írásra és olvasásra...

Ezzel együtt a médialejátszók látják egymást sőt az ASUS R3-am lejátszik filmet a Dune HD Max vinyójáról... :)

Hol lehet a gond?

(#21716) Beri válasza #48967168 (#21715) üzenetére


Beri
addikt

Ellenben azóta nem érem el a PC-n megosztott mappáimat! Illetve látni látom őket, csak jelszót kér az adott eszköz (médialejátszók), holott én semmi ilyesmit nem állítottam be sem a routeren, sem a PC-n.
A routernek ehhez semmi köze. Ha nem tudod megoldani, az első hozzászólásban találsz linket az otthonihálózatésinternetmegosztás topicra, tele van képes leírásokkal.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21717) #48967168 válasza Beri (#21716) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszi, de ezeken már rég túl vagyok, mint említettem korábban remekül működött a megosztásom (win7 alatt nem ördöngösség, 2 kattintás) a régi routerrel.

(#21718) Intruder2k5 válasza #48967168 (#21717) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És akkor most megint routert szeretnél venni?

(#21719) #48967168 válasza Intruder2k5 (#21718) üzenetére


#48967168
törölt tag

Nem... :) Biztos meg lehet ezt oldani....

(#21720) Intruder2k5 válasza #48967168 (#21719) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez egész biztosan így van... Gondolom Beri is éppen ezért ajánlotta segítségül a témába vágó topikokat, de mivel azt mondtad, hogy ezeken már túl vagy, és továbbra is a "Milyen routert" topikban kérdezősködsz, ezért gondolhattam, hogy le akarod cserélni!

(#21721) #48967168 válasza Intruder2k5 (#21720) üzenetére


#48967168
törölt tag

Azért maradtam ebben a topicban, mert hátha valami beépített szolgáltatása a routernek...

De már becéloztam az ajánlott topicot is, köszi a tippet!

(#21722) szuszinho


szuszinho
őstag

Két modem közül melyiket érdemesebb? Megéri a Netgear a felárat?
Linksys E3200, Netgear WNDR3700 v2.
80/25 net, usb-n menne a routerre egy winchester torrentre, filmezésre (médialejátszóval).

[ Szerkesztve ]

(#21723) viking19


viking19
tag

Sziasztok,

Segítség kellene!
Alapkoncepció az lenne, hogy a routerem szerezném médiatárnak/felhőnek használni.
Azt szeretném elérni a TV-mmel, PC-mmel, noti-mmal. Ezzel szeretnék futtatni torrent klienst. Mivel ezen tárolnám a PC-s dolgaimat, ezért mindenképp valami olyan kellene ami gyors elérést biztosít, így gigabit-esre.
Melyik router-t ajánlanátok? Ár számít! :)

Köszi!

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#21724) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Ismerősnek kéne ajánlanom routert. Én az elmúlt 1-1,5 évben nem nagyon foglalkoztam ezzel a témával, ezért csak sejtésem van a mai piacról...
~10Mbit-es T-s ADSL megosztása családi házban (kb. 80-90 m2, és úgy tudom egy szint, de erre még mindj. rákérdezek) olcsón, de azért megbízhatóan.
Ha 1-2e ft plusz, lehet esetleg nyomtató megosztás is benne (Pl. a TP-Link úgy tudom nagyon olcsón osztogatja már az ezt is tudó routereit).
Mit tudtok ajánlani ?

(#21725) Intruder2k5 válasza viking19 (#21723) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Gbit-es kapcsolatnál ugye nem a háttértár elérésre gondolsz? Szerintem EZT érdemes átolvasnod, és esetlegesen egy szerverben gondolkodni a router helyett!

[ Szerkesztve ]

(#21726) atesss válasza atesss (#21724) üzenetére


atesss
addikt

Megnéztem az első hsz TP-Link-jeit.
És konstatáltam, hogy baromira lementek a routerek árai...
Lehet még én is beújítok egyet nemsokára, ha nem sikerül megjavítanom az Asus WL-500gP-m Wifi részét. Persze csakis custom FW-t (pl. DD-WRT) támogató darabot, de ahogy látom ez a TP-Linknél pont nem probléma.

TP-Link 743ND: ugyanaz, mint a 741, csak tud kliensként kapcsolódni vezeték nélküli hálózathoz.
Ez azt is jelenti, hogy ezt az összes többi felsőbb kategóriás TP-Link tudja már ?
Pl. a 841ND és a 941ND (e kettő közt gondolkodom - persze a 941ND csak valami olcsóbb boltból férhet bele árban).

TP-Link 1043ND: AR9132 @400MHz (verziószámtól függetlenül) gigabites portokkal, 145-155Mbit közötti átviteli sebességgel és USB porttal, ami csak fájlmegosztásra használható
Ez biztos ? :(
Melyik a legolcsóbb nyomtatószerveres router ?

(#21727) krealon válasza atesss (#21726) üzenetére


krealon
veterán

TP-Link 743ND: ugyanaz, mint a 741, csak tud kliensként kapcsolódni vezeték nélküli hálózathoz.
Ez azt is jelenti, hogy ezt az összes többi felsőbb kategóriás TP-Link tudja már ?

Nem jelenti azt.

(#21728) atesss válasza krealon (#21727) üzenetére


atesss
addikt

Köszi.
Na de akkor melyik amelyik tudja ?
Pl. az első hsz-ben felsoroltak közül
(gondolom azok nem véletlenül kerültek be oda, az ennél jelentősen nagyobb TP-Link választékból).
A normális helyen, mai napon megvehető (sürgős lenne...) boltok közül a következőt találtam:

741ND: 4600
[link]
743ND: 7000
[link]
(Ez már kicsit messzebb van azért, ez már nem biztos hogy belefér az ismerősnek)
841ND: 5800
[link]
941ND: 9600
[link]

Bocs hogy kb. egy cég "reklámja" lett ez így, de a 4-ből 3 ott a legolcsóbb (a a webshopokat (több nap rendelési idő...), és esetleg a 13. kerület távoli részében lévő boltokat kivéve), és épp van is raktáron. Plusz nekem személy szerint jó tapasztalatom van a bolttal.

Melyik éri meg szerintetek ?

[ Szerkesztve ]

(#21729) Beri válasza atesss (#21728) üzenetére


Beri
addikt

Na de akkor melyik amelyik tudja ?
Amelyikhez oda van írva.

Melyik éri meg szerintetek ?
Amelyikre szükséged van. Neked kell eldöntened, milyen szolgáltatásokat tudsz nélkülözni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21730) krealon válasza atesss (#21728) üzenetére


krealon
veterán

Ha okosithato es USB-s is legyen, akkor a TL-WR842ND-t javasolnam. Itt 7747-ert van raktaron.

(#21731) atesss válasza krealon (#21730) üzenetére


atesss
addikt

Akkor ezzel megy a nyomtatószerver ?
Vagy csak okosítással oldható meg ?

Ez a konkrét darab miért nincs az 1.hsz listájában ?
Vagy csak egyszerűen nem fért bele ?

(#21732) Beri válasza atesss (#21731) üzenetére


Beri
addikt

Akkor ezzel megy a nyomtatószerver ?
Igen.

Vagy csak okosítással oldható meg ?
Azzal is.

Ez a konkrét darab miért nincs az 1.hsz listájában ?
Mert amikor legutóbb frissült, még nem létezett 842.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21733) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Üdv!

Úgy látszik a modemem és a routerem kezdi megadni magát. Rendszeres disconnect és hasonlók. Huawei modem... Túlmelegszik. Kipukkant kondik. persze a kondi csere sem segített rajta. meg már jó pár éves.
Most készülök beszerezni valami újat a régiek helyett. Aztán megakadt a szemem a modem+router kombókon. Ezeknek van külön megnevezésük?
Iponon nem találtam ilyeneket. Biztos van csak rosszul kerestem.
15 megás T-s netre kellene, 4 portos vagy wifi router legyen modemmel egyben. A lehető legolcsóbb megoldások érdekelnek. Lehetőleg ipon vagy más neves webshop ahonnan 2-3 nap alatt házhoz szállítják.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#21734) Gubek-Einste válasza Bikkrom (#21733) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem igazán ajánlott a kombó eszközök alkalmazása.
Az ipon-on a wifi router-ek között vannak.
TP-Link-ből EZEK vannak, lusta vagyok kikeresni, hogy melyik kapható ezek közül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21735) Bikkrom válasza Gubek-Einste (#21734) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Időközben én is megtaláltam. Egy ilyet néztem ki.
Miért nem ajánlottak a modem+router kombók?
Van valami általános hibájuk, rigolyájuk, hátrányuk?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#21736) Gubek-Einste válasza Bikkrom (#21735) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel 2 in 1 eszközök így ha meghibásodnak akkor két eszköz esik ki a használatból + jóval nehezebb is egy esetleg hibának a behatárolása is, a szolgáltatók pedig sokkal könnyebben el tudják hárítani a saját felelősségüket ez által. Nincsen rájuk normális 3rd party firmware így az esetleges nem megfelelő gyári szoftvert sem lehet kiváltani valamilyen jól használható, nagy tudásúra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21737) Bikkrom válasza Gubek-Einste (#21736) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Végül is van rá 5 év gari. 8-9k lenne egy sima modem magában is. Ez a rohadt Annex B. :P
Nekem egy minél egyszerűbb megoldás kell. Lassan 6 éve van T-s netem. Nincs nap disconnect nélkül. Eddig 3 router halt ki. Egy SMC(egy portja halott), Linksys és egy Huawei. A modem meg maradt amit ők adtak. Szintén Huawei.
A hibát eddig is könnyen áthárították. :D 4-5 havonta 2-3 napra nincs net. Olyankor várom a bejelentés utáni SMS-t. :) A disconnectre mindig javasolják a saját router/modem kombójukat, de mivel ez a szutyok Huawei is tőlük van így tegyék oda a cuccaikat ahova gondolom. :) Annál már inkább szívesebben megveszek egy ilyet. Netgeart akartam elsőre, de dupla ennyi az ára és csak 1 év gari. Ráadásul helyben csak ezt a TP-Linket tudom beszerezni.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#21738) deakdzso


deakdzso
csendes tag

Sziasztok,

A régi routeremet tervezem lecserélni, lehet ciki, de már arra sem emlékszem milyen :)

Nincsenek túl nagy igényeim, übergyors netem sincs, leginkább a wifi része érdekel, kábelen már egy ideje semmit nem dugok rá. Wifin viszont több cucc is (laptopok, teló, iPad, Xbox, most egyéb nem jut eszembe)

USB portot el tudnék viselni rajta, nyomtatónak és/vagy külső HDD-nak.

Árat még nem lőttem be, előbb kíváncsi vagyok melyiket lehet érdemes.
Valami olyan kellene, ami nem problémás, nem kell sokat buherálni vele, és ha emiatt kicsit többe kerül az sem baj.

Amivel szemezek az a D-Link DIR-645, de annyira nem sikerült még feltérképeznem a helyzetet.

Mit ajánlotok?

Eladó Vsonic VSD3 új kábellel.

(#21739) viking19 válasza Intruder2k5 (#21725) üzenetére


viking19
tag

De, arra gondoltam. Köszönöm! Kimerítő válasz volt.

Akkor azt hiszem erre van szükségem:
[link]
Ehhez meg még egy gigabites + wifi-s routerre. Gondolom ez már megoldja a probjámámat.
Melyik routert tudjátok ajánlani? Olcsó legyen és jó!

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#21740) Beri válasza deakdzso (#21738) üzenetére


Beri
addikt

Mit ajánlotok?
Az első hozzászólást.

viking19: Neked is.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21741) viking19 válasza Beri (#21740) üzenetére


viking19
tag

:) OK
Köszi

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#21742) Gubek-Einste válasza deakdzso (#21738) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legolcsóbb USB port router a TP-Link 842ND, többen használják + valaki írt is róla egy cikket a Logout-ra.
Elég érdekes kinézete van ennek a D-Link DIR-645-nek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21743) Gubek-Einste válasza Bikkrom (#21737) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a szolgáltatótól kapott HGW-n keresztül van a telefon is akkor sajnos nem lehet kiváltani saját eszközzel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21744) Gubek-Einste válasza Bikkrom (#21737) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dupla

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21745) Bikkrom válasza Gubek-Einste (#21743) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ezt nem értem. Kifejtenéd?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#21746) deakdzso válasza Beri (#21740) üzenetére


deakdzso
csendes tag

Köszi, de akkor mi van, ha előbb olvastam és utána kérdeztem? Gondolod ha újraolvasom az ott nem megválaszolt kérdésre válasz jön? OMG...

Eladó Vsonic VSD3 új kábellel.

(#21747) deakdzso válasza Gubek-Einste (#21742) üzenetére


deakdzso
csendes tag

Köszi szépen!
Elolvastam a logout-os cikket is, ez jónak tűnik.

Már csak nyomoznom kell kicsit, hogy nehogy valami kompatibilitás bekavarjon (Mac gép, HP nyomtató, stb).

Jah meg azt is, hogy esetleg kettéosztható-e az USB egy elosztóval (nyomtató + HDD).

Köszi még1x!

Eladó Vsonic VSD3 új kábellel.

(#21748) Beri válasza deakdzso (#21746) üzenetére


Beri
addikt

A wifiről szó van az első hozzászólásban. Az USB portos routereknél fel vannak sorolva a funkciók. SOHO kategóriában nincs olyan, hogy "sokat kéne buherálni", problémás modelleket meg nyilván nem találsz az ajánlottak között. Ha nem tudsz/akarsz árat mondani, akkor mit kéne ajánlanom? Nos, mindegyiket.

Jah meg azt is, hogy esetleg kettéosztható-e az USB egy elosztóval (nyomtató + HDD).
Igen. Saját tápos hubot vegyél, hogy ne a routernek kelljen etetnie az esetlegesen külső táp nélküli vinyót.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#21749) Gubek-Einste válasza Bikkrom (#21745) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a telefon is a szolgáltatótól kapott eszközbe van bedugva akkor nem lehet kiváltani de ha nem így van akkor nyugodtan vehetsz bármilyen saját eszközt.
Ha jelenleg nem a szolgáltatótól kapott eszközbe van bedugva a telefon akkor érdemes lenne kipróbálni egy másik modemmel is, hogy mi a helyzet. Itt a fórumon két féle típus ajánlott: D-link 360R T1 és 321B és sokat feteszik rá dchard fórumtárs által fejlesztett firmware-t is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21750) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#21749) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.